Pokoj (2003)

Srát na všechno, protože tohleto se snad nedá ani popsat slovy. Tohle dokonce není ani brak. Já osobně o tom rád přemýšlím jako o takovém projektu, poňevadž pokud bych tohle měl hodnotit jako film tak ani odpad by nestačil. Pokud tedy zavrhnu všechen zdravý rozum a vrhnu se do toho bezhlavě náramně si to užiju. Směju se tomu co má být smutné a i z toho brečím. Je to svižné, nelogické, rozdělené na etapy ve kterých se pokaždé stane nějaká nesmyslná kokotina a pak do toho všeho samozřejmě přilétají nezapomenutelné hlášky typu “You're tearing me apart, Lisa!” nebo “So anyway, how's your sex life?“ vyslovené z úst Johnnyho, kterého hraje nezapomenutelný Tommy Wiseau. Tenhle chlápek je průkopník. Nejenom že, si v tom zahrál ,to mu nestačilo ne, on to musel zrežírovat, zprodukovat a samozřejmě i napsat scénář. Od úsměvu až po fotbal to má ode mě 100%. Avšak po seriozní stránce, to ani dva odpady nestačí.

Na dřeň (2012)

Očekávat další Nedotknutelné byla možná chyba, která se u mě projevovala po celou dobu projekce. Jediný důvod proč jsem si to pustil byl krom výše zmíněného i to, že zde hraje půvabná Marion Cottilard, která vedle Evy Green patří mezi nejkrásnější francouzsky filmového plátna. Zde byl výběr prvotřídní o tom žádná. Možná byla ale menší chybka obsazovat do hlavní mužské role člověka, kterému nevěřím ani slovo. Tím nechci napsat, že by ten Belgičan neuměl hrát bohužel mi tam prostě nějak nesedl. No a tohle spolu s možná trochu nedomyšleným koncem (lépe řečeno směrem, kterým se film ubírá) trochu snižuje tu až Na dřeň zajímavou povídku o ženě, která potřebuje najít svou cestu. 80%

Domek z karet (2013) (seriál)

Člověk to hovado Underwooda musí milovat. To je prostě povinnost. Spacey se stal nejcharizmatičtějším (beztak jsem to slovo napsal špatně) chlápkem roku 2013. No a Kate Mara u, které se nemůžu zbavit pocitu, že po účinkování v American Horror Story prodělala menší změnu obličeje (prostě vypadá jinak, jinak ale pořád HOT), ta si svoji roli jistě zasloužila a perfektně se do ní hodí. Za to ta přízračná Robin by zasloužila. Nejodpudivější a s její postavou nejméně zajímavá. Nikdo není dokonalý a ani tahle show. Jsem nadržený na 2 serii. 90%

Stoker (2013)

Artovka jak prase. Ten vizuál mě líbezně hladil u srdce takovým způsobem jako moje arytmie nidky nedělala. Jo no možná kdyby Kidmanka ukázala něco víc mohlo by to být zajímavější, pořád to je kus. Ale i přes ten vizuál, přes to podle mě skvělé obsazení se nemůžu zbavit pocitu, že je to nějaké pusté. Bez sebemenší myšlenky nebo nějakého momentu, který by udávál nějakou zapamatovatelnou atmosféru. Mluvě o atmosféře celou dobu tam byla cítit nadrženost jak sviňa. Ale kromě nějakých těch hrátek ve sprše se tam neMialovalo pořádným tvrdým zvířecím způsobem. No za mě smutných 75%

Žízeň (2009)

Lehké zklamání neovlivnilo moje hodnocení tohle to je 5kový film. Příště si nebudu pročítat místní komentáře, že prej „nechutný film a kdo zvládne Martyrs nebude mýt problém". Brutalita o které se snad nedá ani mluvit. Ale to jsem nakonec překousl a zaměřil jsem se na skvěle zvládnuté prolínání žánrů, které mně osobně sedlo. Tomu říkám originalita a proto nechápu to nižší hodnocení. Chtěl bych vidět podobně "seriozní" film v daném zařazení. Moc bych jich asi nenašel. No nic teď už jen čekat na americký remake. který by byl vlastně Twilight s kapičkou krve navrchu ale fakt jenom kapičkou. 80%

Maniak (2012)

Původního maniaka jsem neviděl proto nemohu porovnávat. POV tomu sluší co o tom, ale Wood na toho maniakálně nevyrovnaného psychopata v obličeji prostě nemá (s Wilfredem by to bylo lepší), alespoň to zachranujě jeho hlas, který jsem díky POV zaměření filmu slyšel víc než viděl jeho samotného. Celková sestupnost filmu a finální propadnutí do úplného šílenství bylo zvládnuto bravurně. Brutalita je slušná (hlavně tedy během skalpování) nu a jeho Femme fatale byla obsazená skvěle (Nora Arnezeder mi nezdvihla jenom obočí). Já jsem spokojen. Teď už jen objednat pár figurín, koupit si nůž Krokodýla Dundeeho a jde se na věc. 75%

Konečná (2013)

Konečná nebo poslední vzdor je jeden z mála filmů, kterému se nějak povedlo zkombinovat různé žánry, popřípadě časové umístění filmu abych byl přesný. Akční film z 21. století jak napovídá technika FBI nebo to nádherně rychlé auto jde celkem slušně a tedy i překvapivě ruku v ruce se zasazením do odlehlého městečka někde u mexických hranic. Ten Divoký západ během posledních přestřelek z toho jenom sršil. Plejáda skvěle vybraných herců (Schwarzenegger, Stormare, Knoxville) tomu prostě dodává ten říz. Je to prostý a jednoduchý film, který mě hodně potěšil. 75%

Hranice života (2005)

Ať už tvůrci věděli nebo nevěděli o čem to pojednává, tak ta možnost hodiny přemýšlet co a jak bylo nebo co se vlastně stalo je úžasná. Po čase si člověk vymyslí vlastní interpretaci se kterou bude nebo nebude spokojený. Já osobně jsem našel 3 možnosti o co šlo. Což může být dobré pro přemýšlivé lidi ale zároveň to ukazuje i tu zásadní chybu a to je ta výše zmíněná nepromyšlenost filmu, který po tom bádání prostě působí nějak tak ploše a chaoticky. Inovace a teda i celková forma se tomu nedá upřít ale u takových filmů nejde o formu ale o příběh s tou finální pointou, která tady prostě chybí. Ale co už, těch 80% tomu dám.

Opustit Las Vegas (1995)

Jeden z nejlepších nebo lépe řečeno nejlepší film kde hraje Nicholase Cage, který jsem viděl. A že jsem jich viděl dost. Depresivně podaný konec jednoho života je předestřen nádherným a zároveň smutným způsobem. Kdy v jistých částech filmu si říkám jestli to Cage hraje nebo doopravdy prožívá. Protože právě v těch jistých částech Cage nepůsobí jako herec ale jako prostý člověk se svým příběhem, který je uvěřitelný a místy se mi stávalo že jsem to celé přestal brát jako film ale spíše jsem se cítil jako nějaký pozorovatel a tohle se mi dělo před očima někde na ulici. Což je dost osvěžujíci. I celkové podání a pojetí filmu je udělané odlehčeně. Než aby tvůrci půl hodiny řešily proč se to děje a jaký má důvod k tomu aby se upil k smrti, jednoduše na to zapomenou, tedy hlavní hrdina na to zapomene. Tohle a ten "otevřený" ale všem jasný konec nádherně zapadá do tohohle lehce romantického filmu. Za mě nutných 90%