SamVimes

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 17.11.2018  18:40
    Outlaw King (2018)

Taková klasika jako Statečné srdce z toho nebude, ale i tak je Outlaw King poctivě nekompromisní a špinavou historickou řezničinou nasnímanou vynikající kamerou, na které je jen bohužel místy poznat dodatečné prostříhávání.

• 1.9.2018  16:31

Baví mě ten koncept dialogu dvou hlavních hrdinů bez jediné další mluvící postavy v celém filmu, baví mě zdejší dlouhé záběry, baví mě i Keanu Reeves a Winona Ryder. Bohužel mě zas tak moc nebaví samotné dialogy, na nichž by to celé mělo stát, a kterým se daří prodávat vtipy nebo nosné pointy jen zřídka. Kéž by tohle napsal Woody Allen před 30 lety.

• 25.8.2018  11:22
    Oculus (2013)

Oculus má zajímavou premisu a pečlivě propracovaný plán řešení problému hlavními postavami. Škoda, že tím ale nápaditost končí a s přibývající stopáží film čím dál tím víc zapadá do vyjetých kolejí až se uzavře přesně tím nejobyčejnějším možným koncem.

• 10.8.2018  12:25
    Léto (2018)

Povedené hudební retro s kvalitním soundtrackem, výbornou kamerou a několika stylizovanými klipovými sekvencemi. Léto funguje jak na úrovni vztahů, tak na úrovni hudebního dramatu z režimu, který rockovému žánru nepřál. U nás filmu trochu ubírá na působivosti to, že o kapelách Zoopark a Kino slyšíme nejspíš poprvé, takže tolik nedoceníme to sledování později slavných muzikantů v jejich začátcích. Na druhou stranu nás ale díky tomu nemusí vůbec trápit věrnost skutečným událostem, s nimiž totiž Serebrennikov pracuje jen volně (což příležitostným bořením čtvrté stěny komentuje i přímo ve filmu).

• 10.8.2018  12:22

Jistě, pořád je to „jenom film s obřím žralokem“, ale ten žralok i všechny podvodní scény vypadají velice dobře, Statham je zábavný a celé to není zase tak hloupé, jak se u podobných kousků dá čekat.

• 4.8.2018  12:04

Špičková akční jízda, která teď už bez jakékoliv nadsázky ukazuje bondovkám, jak to má vypadat. Nabízí sympatické i zajímavé postavy, naprosto strhující akční scény, napínavé i zábavné dialogové scény a úchvatnou kamerovou práci. Soundtrack si až bezostyšně bere inspiraci odjinud, ale v rámci filmu funguje výborně.

• 1.8.2018  20:56

Asi nejvtipnější marvelovka. Ta kanonáda vtipů ale bohužel dusí jakékoliv potenciálně dramatické momenty, a to se tam přitom Thorovi i jeho přátelům dějí občas docela drsné věci. Osmdesátková stylizace a barevné ladění celého Sakaaru je sice fajn, ale je z toho cítit kalkul "když 80s fungovaly v Guardians of the Galaxy, narveme je i sem". Soundtrack je výborný a stejně jako si Iron Man přivlastnil AC/DC, Thor teď dostal několik působivých scén s Led Zeppelin.

• 30.7.2018  21:49

Takový marvelovský standard, u kterého potěší, že se nemusí vždy nutně jednat o záchranu světa, ale pro jednou i o něco menšího, a že antagonisté mají pochopitelné motivy a vlastně nejsou až tak zlí. Humor někdy střílí mimo a sklouzává k infantilnosti, což je holt asi úlitba mladší cílovce. Škoda, že logika pokulhává víc, než je na žánr obvyklé a některé se nikdo neobtěžuje vysvětlit ani třeba jen jednou pseudo-vědeckou větou (setrvačnost v pohybující se zmenšené budově, jak přežívala zmenšená Wasp).

• 30.7.2018  21:49

Terry Gilliam společně s výborným Driverem, Prycem i Joanou Ribeiro rozehrává variace na Dona Quijota v nejméně třech rovinách, hýří vypravěčskými i výtvarnými nápady a stíhá u toho i společenské a politické glosy.

• 30.7.2018  21:38

Tvůrci si koupili do soundtracku jedny Beatles a dva Hendrixe... a to jsou tak zhruba všechna pozitiva filmu.

• 30.7.2018  21:37

Tiché místo má výborný koncept, který ale těží trestuhodně nedůsledně a navíc jej kompromituje využitím soundtracku. I vzhledem ke zjevným ambicím pak zamrzí i to, jak je celá premisa i v kontextu hororového žánru vlastně hloupá a tedy špatně uvěřitelná (za nastavených pravidel se lidstvo nikdy nemohlo dostat do tak bídného stavu), řešení boje s nestvůrami bylo už od začátku bolestně očividné a poslední záběr jako by snad byl z úplně jiného filmu.

• 27.7.2018  17:34
    Let It Be (1970)

Nejde ani tak o klasický dokument, ale o neučesaný vhled do nahrávání desky, následně zakončený záznamem slavného koncertu na střeše. Pro jen příležitostného posluchače Beatles to pravděpodobně bude nezáživné, ale věrní fanoušci dostanou jedinečnou příležitost vidět zákulisí alba a slyšet spoustu skladeb v jejich prapůvodních demo verzích anebo jen některé jejich samostatné stopy.

• 26.7.2018  21:06

Ne lepší než jednička, ale rozhodně důstojné pokračování. A bavit se budou i dospělí, jak u nápadité a výborně natočené akce, tak u většiny humoru (najdou se tam i infantilnější vtipy, ale není jich zase tolik). Giacchinův soundtrack s důrazem na žestě je výborný a potěší i to, že společenský komentář je podáván spíš mimochodem než polopaticky. Zamrzí jen velice jednoduchá a předvídatelná zápletka bez většího zvratu a zdaleka ne tak dobře motivovaný záporák jako v jedničce.

• 26.7.2018  21:05

Whedon to s postavami umí jako málokdo a tady nemá problém napsat spousty parádních dialogových výměn, pohrávat si s divákovými očekáváními nebo postavit na hlavu tezi o Hawkeyeovi jako o zbytečném členu týmu. A taky natočit poutavou a nápaditou akci.

• 16.7.2018  21:43
    Lichožrouti (2016)

Hezky animované, plné hravých nápadů a navíc v prostředí malebné a v animácích neokoukané Prahy.

• 5.6.2018  23:12
    The Runaways (2010)

Povedená hudební biografie. Jen bych ocenil trochu větší věrnost historickým faktům a pár scén navíc pro ostatní členky Runaways – takhle to skoro působí jako by tam byly jen Joan, Cherrie a „nějaké křoví“.

• 5.6.2018  23:12

Ready Player One má vzhledem ke stopáži výborné tempo, neutápí se v popkulturních odkazech se neutápí (na prvním místě je samotné dobrodružství, což je jedině správně) a rozumně se odchyluje od předlohy na místech, kde by zkrátka to, co bylo zábavné číst na papíře, nebylo zábavné sledovat na plátně. Ve spoustě jiných ohledů se ale adaptování moc nepovedlo, takže to, co je v knize důkladně promyšlené, je ve filmu často hollywoodsky jednoduché až hloupé, zmizel skoro celý vývoj hlavní postavy, záporáci jsou naprosto bezzubí a romantická linka je schematická až za hranicí únosnosti.

Pomsta (2017)

Strašlivě hloupé a přitom zdaleka ne tak zábavné nebo sebeuvědomělé, aby se to ospravedlnilo.

Ladíme 3 (2017)

Hudební guilty pleasure, on tady je ten pop chytlavej :-)

• 5.6.2018  23:11

Perfektní zfilmování Suicide Squad – zajímavá mise, spousta zvratů a naprosto nekompromisní zacházení s postavami.

• 5.6.2018  23:10

Možná jsem na McDonagha kvůli výborným Bruggám nebo Billboardům příliš náročný, tohle mi ale nepřišlo jako nic moc víc než jen filmařské cvičení v jeho stylu. Které mě příliš nebavilo.

• 5.6.2018  23:10
    Spawn (1997)

Tohle strašně zestárnulo a triky jsou ještě tím menším problémem…

• 5.6.2018  23:09

Na černou komedii je Gringo málo vtipné, seriózním krimi filmem nikdy být nechtělo a i při 110 minutách stopáže je asi o půl hodiny delší, než by bylo záhodno. Charlize Theron i Sharlto Copley jsou výborní kdykoliv se objeví na plátně, ale to rozhodně nestačí.

• 5.6.2018  23:08

Výborné vykreslení jak pozadí vztahu Česka a Ruska i očekávání zemí NHL, tak i samotného turnaje. Byl z toho naměkko i tak vlažný fanoušek hokeje, jako jsem já.

• 5.6.2018  23:08

Scény ze studia s Rolling Stones jsou fajn, zbytek strašnej.

• 5.6.2018  22:54

Výborný noir, který vůbec nezestárnul. Humphrey Bogart hláškuje, jako by se to natáčelo včera.

• 5.6.2018  22:48

Obyčejný horor směřující k vyloženě tuctové pointě. Mám dojem, že jako původní divadelní hra to mohlo být zajímavější.

• 5.6.2018  22:47
    Delirium (2018)

Bavilo mě to hraní si s tím, co je a není skutečné. A když jsem si myslel, že mám Delirium prokouknuté, dokázalo mě překvapit.

• 5.6.2018  22:39

Místy vyloženě magická filmařina podtržená vynikajícím soundtrackem od Cavea a Ellise. Místy neuvěřitelně šťavnaté a napínavé dialogy. A místy zase ani jedno z toho, jinak bych šel až k maximálnímu hodnocení.

• 4.2.2018  11:16

Herecký projev Daniela Day-Lewise je radost sledovat, Jonny Greenwoodovi z Radiohead se povedl výborný a ve filmu perfektně funkční soundtrack a ani jiné složky snímku příliš nezaostávají. Vlastně se mi těžko hledají nějaké objektivní výtky, přesto ve mně Nit z přízraků nezarezonovala.

<< předchozí 1 2 3 4 5