SamVimes

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 5.6.2018  23:12
    The Runaways (2010)

Povedená hudební biografie. Jen bych ocenil trochu větší věrnost historickým faktům a pár scén navíc pro ostatní členky Runaways – takhle to skoro působí jako by tam byly jen Joan, Cherrie a „nějaké křoví“.

• 5.6.2018  23:12

Ready Player One má vzhledem ke stopáži výborné tempo, neutápí se v popkulturních odkazech se neutápí (na prvním místě je samotné dobrodružství, což je jedině správně) a rozumně se odchyluje od předlohy na místech, kde by zkrátka to, co bylo zábavné číst na papíře, nebylo zábavné sledovat na plátně. Ve spoustě jiných ohledů se ale adaptování moc nepovedlo, takže to, co je v knize důkladně promyšlené, je ve filmu často hollywoodsky jednoduché až hloupé, zmizel skoro celý vývoj hlavní postavy, záporáci jsou naprosto bezzubí a romantická linka je schematická až za hranicí únosnosti.

Pomsta (2017)

Strašlivě hloupé a přitom zdaleka ne tak zábavné nebo sebeuvědomělé, aby se to ospravedlnilo.

Ladíme 3 (2017)

Hudební guilty pleasure, on tady je ten pop chytlavej :-)

• 5.6.2018  23:11

Perfektní zfilmování Suicide Squad – zajímavá mise, spousta zvratů a naprosto nekompromisní zacházení s postavami.

• 5.6.2018  23:10

Možná jsem na McDonagha kvůli výborným Bruggám nebo Billboardům příliš náročný, tohle mi ale nepřišlo jako nic moc víc než jen filmařské cvičení v jeho stylu. Které mě příliš nebavilo.

• 5.6.2018  23:10
    Spawn (1997)

Tohle strašně zestárnulo a triky jsou ještě tím menším problémem…

• 5.6.2018  23:09

Na černou komedii je Gringo málo vtipné, seriózním krimi filmem nikdy být nechtělo a i při 110 minutách stopáže je asi o půl hodiny delší, než by bylo záhodno. Charlize Theron i Sharlto Copley jsou výborní kdykoliv se objeví na plátně, ale to rozhodně nestačí.

• 5.6.2018  23:08

Výborné vykreslení jak pozadí vztahu Česka a Ruska i očekávání zemí NHL, tak i samotného turnaje. Byl z toho naměkko i tak vlažný fanoušek hokeje, jako jsem já.

• 5.6.2018  23:08

Scény ze studia s Rolling Stones jsou fajn, zbytek strašnej.

• 5.6.2018  22:54

Výborný noir, který vůbec nezestárnul. Humphrey Bogart hláškuje, jako by se to natáčelo včera.

• 5.6.2018  22:48

Obyčejný horor směřující k vyloženě tuctové pointě. Mám dojem, že jako původní divadelní hra to mohlo být zajímavější.

• 5.6.2018  22:47
    Delirium (2018)

Bavilo mě to hraní si s tím, co je a není skutečné. A když jsem si myslel, že mám Delirium prokouknuté, dokázalo mě překvapit.

• 5.6.2018  22:39

Místy vyloženě magická filmařina podtržená vynikajícím soundtrackem od Cavea a Ellise. Místy neuvěřitelně šťavnaté a napínavé dialogy. A místy zase ani jedno z toho, jinak bych šel až k maximálnímu hodnocení.

• 4.2.2018  11:16

Herecký projev Daniela Day-Lewise je radost sledovat, Jonny Greenwoodovi z Radiohead se povedl výborný a ve filmu perfektně funkční soundtrack a ani jiné složky snímku příliš nezaostávají. Vlastně se mi těžko hledají nějaké objektivní výtky, přesto ve mně Nit z přízraků nezarezonovala.

• 4.2.2018  11:16
    Song to Song (2017)

Malick má k dispozici výborné herce a famózní Lubezkiho kameru a rozehrává s nimi své další nechronologické a místy lyrické dílo o vztazích a pocitech. Jenže jak se snaží postihnout naprosto všechno, ve výsledku toho říká jen málo. A bohužel ani příliš nevyužívá fotogenické hudební prostředí, jež by si to v tomto vizuálně nádherném filmu rozhodně zasloužilo. Potěší alespoň pár hostů z řad slavných muzikantů.

• 4.2.2018  11:15

Jednoduché malé béčko, kde opravdu není nic víc a nic míň než dlouhá přestřelka v jednom skladišti, kde nikomu nedochází náboje. A ještě ho trošku sráží ne úplně zvládnutá expozice.

• 4.2.2018  11:07

Velké zklamání. Osmé Star Wars předvádí spoustu nápadů, jež jsou samy o sobě zajímavé, ale dohromady jako film naprosto nefungují a brutálně lámou přes koleno zákonitosti světa a charaktery postav ustanovené předchozími filmy. Kvůli stylovému momentu si Johnson vždycky cucá z prstu věci, jež nabourávají kontinuitu i vůbec soudržnost fikčního světa SW. Kritiku sedmičky a jejího kopírování čtyřky si tvůrci vyložili hodně zvláštně, takže tady se citují a kopírují spousty scén z pětky i šestky, ovšem s přehnanou snahou je pak zakončit nějak jinak nebo za každou cenu překvapit. Což v praxi vypadá tak, že se Johnson nejdřív scenáristicky sám zažene do kouta a potom zakopává o vlastní nohy, jak se z něj snaží dostat. Navíc přibyl k Hvězdným válkám se nehodící styl humoru a víc než kdy dřív do očí bijící představování merchandisingu. Díky alespoň za výborný audiovizuál.

• 1.1.2018  13:15

Nádherná výprava a v jádru klasický příběh, ale to je tak všechno. Ústřední vztah je trestuhodně zkratkovitý, zatímco je stopáž neúměrně natahována vatou a hudebně i textově plytkými, děj převážně neposouvajícími písničkami.

• 31.12.2017  13:01
    Megamysl (2010)

Milá variace na superhrdiny a záporáky, navíc s výborným rockovým soundtrackem.

• 11.12.2017  22:26

Jak vypadá turné když jste živoucí legenda, pár historek z cesty a těžkosti realizace rockového koncertu na Kubě. Snad až příliš uhlazené, určitě by bylo zajímavé, kdyby si Stouni pustili dokumentaristy blíž k tělu a víc přiblížili i negativní stránky kolosu jako RS a navíc v důchodovém věku. Ale chápu, že právě v jejich věku se do něčeho takového už pánům nechce. I tak je to hodně fajn dokument a pro fanoušky každopádně povinnost.

• 11.12.2017  22:26

Povedený, byť docela stručný, dokument o přípravě Gilmourovy sólovky Rattle That Lock. Scény s prací na desce se střídají i s rychlým průletem Gilmourovou historií v Pink Floyd.

• 11.12.2017  22:25

Po všech stránkách amatérská dokumentární práce. Nic víc než slepenec nahodilých zákulisních scén nevalné technické kvality, v nichž se často ani neobjevují samotní Stouni. Alespoň že tam jsou záběry z vystoupení.

• 11.12.2017  22:25

Fajn dokument o Rolling Stones, který stručně shrnuje to nejdůležitější. Spíš pro nové zájemce o kapelu než pro znalce, ti se mnoho nového nedozvědí.

• 17.10.2017  00:18
    Šílenství (1994)

Povedená lovecraftovská variace.

• 17.10.2017  00:18

Oproti předloze příliš zjednodušené, hollywoodsky uhlazené a okleštěné o ty "ošklivější" stránky Edmondovy pomsty.

• 23.7.2017  20:11
    Baby Driver (2017)

Film dokonale podřízený hudební složce. Jenže to, že je akce perfektně střižená na hudbu, se okouká po prvních několika takových scénách a Wright ten koncept už pak nedokáže dostatečně gradovat ani variovat. Scénář jako by psal spíš rutinně, než že by to byl jeho srdeční projekt, a nepomáhá mu ani Ansel Elgort (Spacey a Hamm jsou ale zase výborní). Baby Driver není špatný, jen mi přijde až trestuhodně škoda, aby film s konceptem života s reálným soundtrackem byl jen "fajn". Přitom kdyby se jelo po všech stránkách naplno (jako třeba ve Whiplash) a ne na půl plynu, mohl to být film mého života.

• 2.7.2017  01:34

Taková standardní marvelovka. Povedl se humor i ladění do středoškolského Spideyho, o které se Maguireovy filmy nesnažily a v Garfieldových se to nedařilo. Záporák je na komiksovky lehký nadprůměr, jednak díky Keatonovi, jednak protože je prostě napsaný líp, než jako maniak co chce ovládnout svět. Camea výborný. Na druhou stranu akce nezaujme (a není to o měřítku) a mám problém se scenáristickou péčí o některé ženské postavy.

• 8.6.2017  17:54
    Mumie (2017)

Poměrně přímočaré hororové dobrodružství, které příjemně brousí hranu PG-13kového ratingu. Tom Cruise je tradičně za velkého sympaťáka a plody nese i jeho kaskadérské šílenství, díky němuž třeba scéna v letadle působí krásně věrohodně. Chybí sice nějaký vyloženě strhující moment, ale vlastně je mi ta uvěřitelnost a menší finále sympatičtější než opulentní akce, u níž by do očí bilo zelené plátno. Nová Mumie nevystupuje z čistě popcornových vod, ale účel plní a bez větších výhrad baví.

• 30.5.2017  01:31
    Sun Records (TV seriál) (2017)

Minisérie o začátcích labelu Sun Records a muzikantů, kteří u něj nahrávali jako byl Elvis, Johnny Cash nebo Jerry Lee Lewis. Hudba tady funguje výborně, ať už jako soundtrack nebo jako přímá součást děje. Chválím i obsazení, jež věrně ztvárňuje své reálné předobrazy, aniž by sklouzávali k nechtěné parodii. Když si ale odmyslím (pro mě) atraktivní hudební prostředí a budu na Sun Records nahlížet prostě jako na drama, bohužel to zdaleka nedosahuje kvalit třeba Vinylu nebo Mad Men. Minisérie má problémy s tempem i s roztříštěností, spousta postav totiž poměrně dlouho jede po samostatných liniích. Dovedl bych si představit výrazné zlepšení dynamiky i jen pouhým přestříháním materiálu a soustředěním jednotlivých epizod vždy jen na ústředního Sama Phillipse (zakladatele Sun) plus maximálně jednu až dvě vedlejší postavy. Takhle ale místy nastupuje dojem rozvleklosti.

<< předchozí 1 2 3 4 5