sisimiut

čajový gurmán a Thrilleroholik

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 20.11.2016  12:51

Veliké zklamání a pro mě zcela nepochopitelné promarnění skvělé příležitosti. Samotný svět Star Wars skýtá až neskutečné množství možností a potenciálních kreativních nápadů. Tento díl se však jen veze na vlně úspěchu předchozích dílů. Nemá to myšlenku, nemá to nápad, nemá to jednoduše nic. Celý film zachraňuje jen pár vydařených efektů a to je přeci jen trochu málo.

• 22.5.2016  15:47

chápu, že tenhle film spousta lidí odsoudí a některé herecké výkony,jako např. Kateřina Sedláková jsou opravdu nemožné. Ale nalijme si čistého vína,ono to tak fakt funguje. Ta obrovská hrouda patosu má ve svém jádru úžasnou podstatu a myšlenku. Za mě 50%

• 1.1.2016  21:40
    Fair Play (2014)

příběh ze kterého tuhne krev v žilách, který poukazuje na tak často zapomínanou brutalitu komunistického režimu. Já osobně vroucně děkuji bohu za to, že to skončilo. Doufám, že jednou provždy

• 16.4.2015  09:22

honestly, I am Groot

• 21.2.2015  23:08
    Oliver Twist (2005)

Je velmi zvlaštní porovnávat knižní předlohu a filmové zpracování. Zatímco kniha se jen hemží černobílími postavami a žid Fagin je zde vylíčen zcela zaporně, ve filmu z tímto člověkem začináte soucítit a ze zcela černobílích rysů se hned stávají rysy šedé. Film mi dal přesně to,co mi v knize chybělo, hlubší rozvinutí hlavní dějové linie,namísto vytváření stále nových,kdy by se jinak vše vyřešilo už o 100 stránek dřív. Tim však rozhodně nechci hanět knižní předlohu a skládám hold jak Charlesi Dickensovi, tak Polanskému.

• 6.2.2015  22:07

Taková pohádka o Johnny Depovi a jeho kníru. Těch narážek na něj bylo opravdu přiliš, kolikrát jsem pochyboval co je vlastně hlavní téma. Nic proti Johnymu ale on sám film rozhodně nezachrání,přestože svou roli nehraje vůbec špatně. Za mě slabší tři.

• 5.5.2014  19:20
    RRRrrrr!!! (2004)

je to vlastně tak strašně nevtipné, že jsem se u toho válel smíchy. Nejlepší herecký výkon podal bezpochyby kámen...

• 16.3.2014  16:50

Jsem opravdu rád,že Anakin nesnáší písek,protože je drsný obtížný a špinavý ale ptám se proč, proboha proč musím takovéto nesmyslené dialogy poslouchat v mé oblíbené filmové triologii a ke všemu v podání zcela nemožného Christensena?

• 5.3.2014  20:13
    Televizní noviny (TV pořad) (1994)

Podrobnosti naleznete na našem webu TN.cz

• 5.3.2014  20:12
    Události (TV pořad) (1993)

Býval to vynikající publicistický pořad, ale v poslední době se začíná poněkud pokomerčťovat. Už se zde také dovídám takové informace,jakože Petřiček z Třebíče jde zítra poprvé do školy, že se tam moc těší, a do školy to nemá daleko a že podobných dětí je po republice celá řada.

• 25.12.2013  21:55
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Zcela atipická pohádka s poměrně komplikovaným spletitým dějem,která se místy zcela vymyká uceleným pravidlům tak neměnného žánru,jako je pohádka. Snaha odtrhnout se od řady naprosto stereotypních pohádkových motivů se tentokrát skutečně povedla. Postavy zde nejsou černobílé a v průběhu děje se jejich charakter vyvíjí. Při koukání jsem se docela dobře bavil,zejména Arnošt Goldflam hrál skutečně výborně. Na můj vkus došlo ale k princovu obrácení až příliš rychle. Očekával bych zde nějaký princův vnitřní rozkol,kdy bloudí nešťasten světem pohroužený do vlastních úvah,až nakonec ho čarodejnice v životě tak trýzní,že mu konečně dojde,jaký byl sobec. Tady ale k ničemu takovému nedošlo a to byla chyba. A tato pohádka je snad jediná na světěí,kde byla princeznina matka HEZČÍ,než princezna samotná :-)

• 23.12.2013  17:44
    Revival (2013)

"A tohleto se bude vysílat kde." "Tak je to pro Český Rozhlas,takže všude." "Takže třeba Indie?" Kapelu Smoke jsem si skutečně zamiloval. Nevím kdo vymýšlel ty písně,ale dle mého názoru jsou skutečně bomba. Je možná jen trošku škoda,že si tvůrci lépe nepohráli s tím disidentstvím u skupiny,hned by mi byla ještě sympatičtější :-)

• 1.12.2013  12:30
    Jako jed (1985)

Musím se přiznat,že k tomuto filmu jsem ze začátku přistupoval velice skepticky. Vít Olmer přece jen nemá na české filmové scéně nejlepší pověst. Jediným důvodem,který mě zlákal ke shlédnutí filmu byl právě Zdeněk Svěrák v Hlavní roli a nutno přiznat,že celý film stojí v podstatě jedině a pouze na něm. Zbytek je bezbřehá nudná slátanina s velice nepříjemnou a příliš skákavou kamerou,která občas působila jako by si s ní spíše hrálo malé dítě. Celé to plyne tak nějak příliš rychle a scény jsou příliš krátké,že jsem je místy ani nestačil vnímat. Pro mě jen další důkaz o tom,že Olmer neumí točit. Film by možná byl lepší,kdyby tam žádná režie nebyla. Film je pro mě jako jed :-)

• 10.11.2013  14:09

Ten,kdo očekává,že v této soutěži vyhraje ten nejlepší bude asi hodně zklamaný :-) Vše samozřejmě záleží hlavně na divácích. K této soutěži je proto nutné přistupovat jako k zábavnému pořadu,kterým bezesporu je. A jedná se bezpochyby o nejlepší svého druhu na české televizní scéně. Marek Eben okouzluje osobitým humorem,kterým se u mě řadí společně s panem Krausem mezi nejlepší české moderátory. Star Dance je jediná soutěž kterou dnes sleduji a dokonce jí i silně prožívám. 80%

• 23.9.2013  19:35
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Samotná myšlenka seriálu je naprosto dokonalá. Jedinou a to dost zásadní chybou je Rimmer,který mě snad ani jednou nepobavil,nýbrž mi příjde neskutečně trapný a seriál by byl mnohel lepší bez něho :-)

• 15.8.2013  17:25
    Drž hubu! (2003)

Ačkoliv nemám Francouze rád,pro francouzské filmy mám opravdu slabost. Je v nich skryta určitá nadsázka,kterou žádný Hollywoodský film nemá. Zcela brilantní výkon Gérarda Depardieu si bezsporu zasluhuje zařazení,mezi mé nejoblíbenější herce. Dokonale napsaný scénář pak pouze podtrhuje dokonalost celého filmu. Zcela jedinečný kousek,u kterého se budu bavit znovu a znovu.

• 15.8.2013  17:18
    Big Lebowski (1998)

Na tomto filmu miluju snad každou větu. Rozhovory mezi Walterem a Dudem jsou naprosto jedinečné. Cenzurou zde opravdu nešetřili a díky tomu film jako jeden z mála nepůsobí stroze a je velmi přirozený "Líbí se mi tvůj styl Dude." Dude i Walter jsou úžasní sympaťáci. Tento film můžu vidět klidně každý den a budu se bavit stále stejně skvěle. Možná bych měl napsat ještě něco. A víte co? Seru na to. Jdu na Bowling.

• 26.12.2012  21:02

musím se přiznat,že se mi příčí dát filmu odpad,ačkoli se mi příčí film samotný. Efekty příšerné,děj příšerný,scénář příšerný atd. Ale některé herecky výkony jako paní Bohdalové či pana Somra byly jako vždy výborné a celý film vytahují z jakési bezedné propasti. za mě horší 2 hvězdy

• 31.7.2012  16:43

V životě jsem se na žádný film do kina tak netěšil. O to lepší je,že v životě jsem nebyl v kině na lepším filmu. Nolan mě opravdu nezklamal. Nadšení a napětí se u mě dá směle vyrovnat prvnímu shlédnutí Temného rytíře. Přesto se mi zdá,že nový batman nedosahuje stejných kvalit. Důvod je bezpochyby ve zloduchovi ztvárněným Banem (doufám,že píšu správně). Na rozdíl od Jockera byl pro mě Bane nezajímavý odpudivý a celkově velice nesympatický zcela obyčejný v ničem nevynikajícíí zloduch. Nejsem fanouškem komiksů s batmanem ani jsem nikdy žádný nečetl, a proto nevím jaké měl Nolan možnosti v databázi zloduchů, ale Bane u mě opravdu nezabodoval. Čím u mě Nolan zabodoval je zakončení,jak už tady bylo mnohokrát řečeno,Batman prostě nemohl zemřít. Už jen kvůli návaznosti na v budoucnu natočené Batmany. Přesto Nolan vyřešil zakončení nejlépe jak mohl. Temný rytíř povstal je bezpochyby nejlepší film letošního roku. za mě jednoznačně 5 hvězd

• 16.7.2012  17:05
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Genialita tohoto seriálu bezpochyby spočívá v tom,že nikomu nijak nenadržuje a všem dává přibližně stejný prostor.Tím dává prostor divákovi vybrat si vlastní rod,kmen,či postavu které bude fandit nebo kterou si oblíbí. Já si oblíbil skřeta Theriona Lannystera a rod Stárků,což byla pro sledování serálu trochu složitá kombinace :). Seriál mi dal 20 nezapomenutelných hodin. Přestože je druhá série mnohokrát lepší,geniální je i ta první. Nemůžu se dočkat uvedení pokračování,jenom doufám,že další díly nebude točit Daniel Minahan,neboť mi jako režisér opravdu příliš nesedl a v jeho dílech je opravdu až příliš násilí,a děj se zde doslova ztrácel. Také mám obavy z toho,že pokud budou ve třetí sérii v hlavní roli bílí chodci,seriál pro mě bude nekoukatelný,neboť hororovým fanouškem opravdu nejsem. :)

• 22.6.2012  15:32
    Slunce, seno, erotika (1991)

Troškův styl humoru budu vždycky nenávidět.

• 19.6.2012  14:34
    Ulice (TV seriál) (2005)

Jak už tady bylo mnohokrát řečeno,je to strašná blbost,na druhou stranu je to nejlepší telenovela jakou znám. Jediná relativně koukatelná,kdybych měl Ulici srovnat třeba s Ordinaci v růžové zahradě,tak je Ulice veledílo. Za mě tedy slabší dvě hvězdy.

• 6.5.2012  02:14
    Avengers (2012)

Film stojí pouze na efektech,které ale stejně za pár let budou všem připadat směšné,a na pár ucházejících vtipech. Celkově je to užasná podívaná,ale z hlediska fimařské kvality je to obyčejný béčkový akčňák s neuvěřitelně ubohým zakončením. Určitě výborná podívaná,ale 84 %? To je snad trošku přehnané.

• 20.4.2012  17:39

Už jsem si myslel,že takto dobrý film už nikdy natočen nebude.

• 15.4.2012  00:04
    Česká miss (TV pořad) (2010)

Soutěže tohoto typu nemají nejmenší význam,už jen proto,že nekrásnější ženy se do takovýchto soutěží vůbec nepřihlásí :D

• 14.4.2012  19:30
    Saturnin (1994)

Nemohu souhlasit s tím,že film je horší než kniha. Naopak televizní podoba byla obohacena o plno nových vtipných scén. A tehdejší gentlemenské prostředí pan Verčák vystihl naprosto dokonale.Nesmím také zapomenout na vynikající výkon Jany Synkové v roli tety Kateřiny,která je dle mého názoru skutečně nedoceněná herečka. A Oldřich Vízner je zase dokonalý v tom,že nechá ostatní herce kolem sebe vyniknout a přitom jeho postava neztrácí na důležitosti. A herce,který by se více hodil na roli Jiřího než Ondřej Havelka byste rozhodně nenašli. 95%

• 5.4.2012  08:53
    Ratatouille (2007)

hvězda dolů za nacionalistické francouzské pojetí. Vzhledem k tomu,že film je americký,tak bych očekával určitou adaptaci i pro nefrancouzské publikum

• 26.3.2012  19:31
    Bídníci (1998)

Výborný film o muži,který se dvakrát dostal až na úplné dno,a a přitom se dostal až na špičku.Jen bych od filmu s tak výborným námětem očekával lepší,více působivé zpracování. První polovina mi dala,co jsem očekával. Ale druhá byla už slabší. Mimochodem,Cossette nosí opravdu nechutné klobouky. 80%

• 26.3.2012  19:29

Miluji katastrofální tématiku ,toto ovšem nemohu říct o katastrofických filmech. Málokdo tento žánr umí zpracovat tak,aby za něco stál. Tento patří k nejlepším. Což v tomto žánru moc neznamená ale přece. Oceňuji zajímavé zakončení. Musím ocenit i výborné promítnutí emocí do filmu. Tvůrci se téměř vyvarovali dle mého názoru trapným scénám na osoby volající o pomoc,ale promítli je tak,jak by to asi skutečně vypadalo. 70%

• 25.3.2012  14:10

Amélie je zcela antiholywoodský film, jehož genialita rozhodně nespočívá v ději,ale ve zcela novém pojetí a v detailech,těch, pokud si divák nevšímá,je ztracen a film na něj nemůže zapůsobit. Občas však to celé působí příliš protahovaně a nudně.Možná je to proto,že celé pojetí na mě příliš nezapůsobilo,ale za mě tedy jen 4.

<< předchozí 1 2 3