blackie.jean

blackie.jean


3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5
  • 7.4.2012  18:07

  3/4

  • 27.3.2012  22:40
  Rekonstrukce (2005)
  ****

  Komedie nad očekávání s typickou francouzskou duší. Otevřenost Francouzů a jejich celkový přístup mě nepřestane fascinovat, zvláště dokud zůstávám v české společnosti... Myšlenka, provedení a závěrečné věnování filmových tvůrců je téměř dojemné a ve zdejších poměrech nepředstavitelné; "Děkujeme Romům/Ukrajincům/jakýmkoli jiným cizincům s odlišným způsobem života a myšlení za jejich kulturu a přínos naší zemi", to je bohužel holá utopie. Zde platí pravidlo "přizpůsob se, nebo zhyň", což je pro obě strany velká škoda.

  • 24.3.2012  23:24

  Staří budeme tehdy, až se tak začneme cítit. // Pozitivně laděný dokument s optimistickou prognózou pro mladší generace, které vnímají stáří jako depresivní čekání na smrt. Síla, houževnatost, vůle, motivace, přátelství a soutěživost, avšak ne závist, nevraživost a zášť... Přesně takové vzory a mediální propagaci společnost potřebuje!

  • 12.3.2012  13:27

  Pár zajímavých myšlenek a zajímavě propletené události a osudy, ve srovnání s tím, co jsem za poslední dobu viděla, jde jednoznačně o lepší průměr, ale jinak žádná bomba, nic moc originálního a nebýt Adriena, dala bych o hvězdičku míň. Ale 78%..? Jen proto, že je ve filmu dobré obsazení, nehodíme snad obsah za hlavu a nebudeme rozdávat hvězdy jako na běžícím páse, ne..? Kde zůstal rozum a objektivita?

  • 10.3.2012  23:53

  Česko, Chytilová, nuda, taková ta zvláštní, typicky česká šeď, naprostá a bezvýchodná zoufalost děje i hrdinova života a jeden velký trapas. Ty dva vtipy celkovou tragédii nezachrání a pro mě tohle opravdu není. Na pocity, které tyhle české výtvory vyvolávají, by byl i mozkomor krátký, a já s touto formou sebemrskačství definitivně končím.

  • 9.3.2012  21:00
  Vyprávěj (TV seriál) (2009)
  odpad!

  Nerealistická a silně propagandistická sračka. Komunista je zásadně zlý a hloupý člověk, který ostatním vyhrožuje a nutí do spolupráce, mládež je správná a uvědomělá generace disidentů a dětí květin, nosící dlouhé háro, džíny a poslouchající samozřejmě Dylana a Zeppelíny. Bože, proč...

  • 9.3.2012  00:14
  Odsouzeni zemřít (2006)
  odpad!

  Nemůžu jinak. Ta Michelle byla TAK otravná, nesnesitelná a napřesdržku!!! Všichni dohromady tak rozječení, hysteričtí a neschopní jakéhokoli řešení pro neustálé vřeštění, nesmyslné hádky a stupidní prolévání slz. A proč taky uvažovat konstruktivně, když se můžeme napřed vysílit výše uvedenýma píčovinama, žejo. A když, tak necháme lézt na loď chlapa a budeme blbě čumět, aniž bychom mu třeba zkusili trochu pomoct. Nezkusíme vysadit nahoru holku nebo nůž zabodnout do lodi, chytit se a po někom vyšplhat. Jediné nakonec zrealizované řešení nás napadne, když už všichni ostatní pomřeli. Upřímně, to, že je něco podle skutečné události, neznamená zákonitě dobrý příběh a nějakou úroveň kvality, a konkrétně tento... film, či jak to nazvat, naprosto selhal v obou případech. Mám vztek, že jsem takhle zahodila 95 minut svého života a všechny účastníky nemůžu profackovat za to, jak mě svými kreténskými projevy a stupiditou nepředstavitelně sr***. Pro tohle je snad i odpad málo...

  • 2.3.2012  23:32

  To bylo ale bláto. Šablonovitá záležitost s prsatou dlouhovlasou kráskou, co přežije, klukem, do kterého se zamilovala, se šílenými psychiatry, ve cvokárně, se všemi běžnými náležitostmi, s klasickou řežbou a litry krve, s neodmyslitelným happy endem. Nůůůďo...

  • 29.2.2012  22:25

  I když se oprostím od skutečnosti, že jednu z mých nejoblíbenějších knih zpracovali ve většině ohledů tak trochu nešťastným způsobem, Annette Bening je někdo, koho od prvního setkání v Americké kráse naprosto nesnáším, a kdo je mi natolik nesympatický, že to přes srdce a svůj filmový vkus prostě nedokážu přenést. Zkusím to zas někdy příště...

  • 29.2.2012  14:59
  Pokání (2007)
  ****

  Příběh, kterému se Vojín Ryan ani Romeo a Julie rovnat nemohou. Smutek... Zdrcující síla osudu... Vztek a šok... a smutek... (a už jen skutečnost, jak neuspořádaně a pateticky můj komentář navzdory mému odporu k takovým projevům zní, svědčí o tom, jak hluboce a na dlouhou dobu mě tento film zasáhnul)

  • 19.2.2012  22:22

  Patetické a v některých chvílích až na půdu trapné; celkem již popáté. A samozřejmě naprosto smysl a návaznost postrádající. Zbytečně, hodnocení jinak bývalo mohlo být lepší. I přesto, že jediný dobře natočený díl HP je ten první, a že zázrak nečekám, dokoukám to dílo zkázy do konce. Tak trochu tuším, že té nebetyčné trapnosti a do nebe volající patetičnosti bude nasazena obrovská koruna.

  • 12.2.2012  00:31
  Zlaté oko (1995)
  *

  Hoooooodně přehnaná a nerealistická pohádka pro s vlastním životem nespokojené chapy. Bond bez problémů doběhne letadlo, které jiní mají problém dojet na motorce. Skočí z jedoucího auta za padajícím letadlem, kterému se nachlup přesně trefí do dveří, načež s ním zamanévruje tak, že hrozící skály utřou nos a všechno dobře dopadne. O devět let později dělá frajera v autě jedoucím serpentýnama nejmíň stodevadesátkou, přičemž bytost ženského pohlaví na vedlejší sedačce piští a žadoní o zastavení. Po splnění přání padne Bondovi k nohám a já vypínám televizi, neboť další trapně šovinistické projevy, rozvzdychané slepice a opět z Ruska hrozící nebezpečí vidět nepotřebuju.

  • 1.2.2012  23:36
  Helena v krabici (1993)
  odpad!

  Tedy... Pokud si někdo představuje talent a potatění se v tom, že dcera využije slavného jména, což je to jediné, čím ve filmovém oboru disponuje, a jejíž jediná činnost spočívá v trapné snaze okopírovat celý otcův styl včetně charakteristického závěru (a navíc i Misery), je to... no, přinejmenším trochu smutné. A pokud jde o film... Obrovská, táhlá a nekončící nuuuuuuuuu...uuuda bez špetky prvků reality, napětí nebo aspoň schopnosti udržet divákovu pozornost. Dlouho jsem neviděla tak špatný a zbytečný film.

  • 30.1.2012  23:39

  Nejenže je to stokrát ohrané klišé, které mě už svým nerealistickým pojetím neskutečně sere. Nejenže je to příšerná nuda a s komedií to krom označení nemá nic společného. Ale když si třicítka hraje na puberťačku a myslí si, že jí to zbaštím jen na základě toho, že si udělá culíčky a chová se jako retardovaná kráva, to je trochu moc.

  • 17.1.2012  20:52

  Prázdné, celkově nesnesitelně tragické, vidlácké, přehnaně hysterické a jinak v podstatě o ničem. Nepřekvapil by mě zvýšený počet sebevražd po zhlédnutí tohoto snímku, který vykresluje život jako jednu nesnesitelně bolestnou, masochistickou nudu, jejímž obsahem je setkávání s trapně vyšinutými jedinci a čekání na smrt. Česká filmofrafie upadla už tak hluboko, že to snad víc nejde...

  • 8.1.2012  21:57
  Městečko South Park (TV seriál) (1997)
  ***

  Tohle je pro mě pořád tak trochu nehodnotitelné. Jeden, dva díly skousnu v pohodě, sem tam proběhne pousmání. Po zhlédnutí několika dalších dílů si přeju skočit z okna. Po většinu času se vcelku nudím, ale pak přijde díl se Stevem Jobsem a lidským iPadem, což je pořádná úchylárna, hláška ohledně rakoviny prdele, zabití nepřátelových rodičů, parodie na LOTRa a já umírám... smíchy.

  • 8.1.2012  21:51
  Zombieland (2009)
  ***

  Bavila jsem se tak, jak u filmu už dlouho ne a Bill Murray je vážně frajer! ;)

  • 4.1.2012  04:27

  Tento film mi způsobil klid a mír v duši, úsměv ve tváři. Rozhovor Toma a Iggyho pro mě byl asi nejzajímavější a nejzábavnější, nejspíš i vlivem skutečnosti, že se z Toma Waitse posadím na zadek prakticky kdykoli a kdekoli. Tak. Kafe už jsem měla, teď mám chuť na cigáro...

  • 3.1.2012  00:21
  District 9 (2009)
  ***

  Skutečně to bylo tak úchylný..? Tak absurdní? Tak... divný? A skutečně mě bavilo dívat se na to celých 112 min a být nervózní, jak to všechno dopadne..? Upřímně, nevím, jestli to byl tak strašný, nebo tak dobrý film. Balancuju mezi jednou a čtyřmi hvězdičkami, tak nechme zvítězit celkový dojem, dejme tři a v budoucnu třeba repete...

  • 31.12.2011  11:29
  Gauneři (1992)
  *****

  Objektivně to vidím na čtyři, ale byla jsem otcovsky působícím Harveym, chladnokrevným Michaelem, profesionálně ujetým Mr. Pink Stevem a celkovou atmosférou a vtipem tak uchvácená, že tam s klidem šoupnu pět a vůbec kvůli tomu nebudu mít bezesný spaní. ...což tedy nabyde v platnost hned, jakmile usnu, což se mi zatím vzhledem k tomu, jak usilovně na ten film myslím, a že visí na zdi kluka, v jehož posteli spávám, moc nedaří.

  • 30.11.2011  18:43

  4/5. Neskutečná síla, odvaha, vnitřní boj, houževnatost a vytrvalost v podání nesmírně přesvědčivého a excelentního Colina Firtha. Nevybavuju si, kdy naposled na mě něčí herecký výkon tak zapůsobil. Dojem mi kazily snad jen slabomyslnější spolužačky, s nimiž jsem měla tu smůlu onen filmový zážitek sdílet.

  • 26.11.2011  23:56
  Smrtící temnota (2005)
  odpad!

  Kameraman zřejmě trpěl parkinsonem a tvůrci nádorem na mozku. Dabing - neustálé hekání, vřískání a některé slovní obraty - byl jako z porna, což prvních pět minut bylo sice k popukání, přes hodinu se to ale vydržet nedalo. Jinak tento film nenabízí zhola nic...

  • 21.11.2011  01:00
  Pokoj 1408 (2007)
  ***

  Nečekaně příjemná zábava. Mezi záplavou současných špatných béček takové filmy člověk hledá jen těžko; o to víc však potěší. 65%.

  • 9.11.2011  12:28
  Šestnáctiletá matka (TV film) (2005)
  ***

  3/4

  • 2.11.2011  03:36

  Probdělá noc, kýble kafe, divný rozpoložení a tadyhle Pulp Fiction. Můžu to napsat takhle..: kultovní a legendární, doplněno o řadu poetismů svědčících o kultivovanosti mé osoby. Ale je půl čtvrtý, mám v sobě litry kafe a hladový sprostý rozpoložení, takže to vyjádřím tak, jak se k tomuhle filmu hodí..: Je to plný prázdnejch mono/dialogů s posláním, děj je komplikovaný až žádný...... hudba super, seděla jsem jak přibitá a královsky se bavila. Tak takhle si kurva představuju dobrý gangsterský béčko!!!

  • 31.10.2011  20:08
  Dexter (TV seriál) (2006)
  *****

  Originální, napínavý a mnohdy velmi vtipný seriál, který jednoznačně patří mezi mé top. Ačkoli mi třeba Ice Truck Killer v roli sériového vraha sedí mnohem víc (navíc, přičteme-li jeho ohromující charisma), Dex je vcelku sympaťák a každý nový díl očekávám s dychtivým nadšením. // 1. série - 5* // 2. série - 4/5* // 3. série - 3* (ovšem setkání Dexe s Miguelem na střeše je pompézní - pro tu sílu a neústupnost, jež z toho vyzařuje; kdekterá myšlenka v této sérii má hlubší smysl) // 4. série - 5* (neskutečné, strhující, nezvratné; osobnost Trinitiho je naprosto fascinující a některé momenty tak silné, že mě skoro zvedaly ze židle - a to se mi už dlouho nestalo...) // 5. série -

  • 25.10.2011  22:30

  Dnes (25.10.11) jsem viděla Divokou řeku podruhé v životě. Vzato kolem a dokola jsem se příjemně bavila, učůrávala blahem z podívané na svou nejoblíbenější herečku a v patřičných momentech nervozitou poklepávala nožkou. Objektivně filmový zážitek na tři hvězdy, subjektivně dávná vzpomínka na dětství a pravděpodobně první setkání s NÍ, takže za čtyři.

  • 19.10.2011  17:45

  Kapánek bizarní, poněkud divné, celkem atmosferické, poměrně zábavné a vtipné a navrch milé a kouzelné... Moc se mi to líbilo! :)

  • 17.10.2011  21:59

  Neuvěřitelně křehký, plachý, dojemný, smutný, konvencemi té doby ovlivněný a silný příběh dvou spřízněných duší. Ačkoli mi bylo jasné, že Francesca neodejde, téměř jsem ji pobízela a přála si, aby v osudové scéně dveře otevřela a vyběhla do deště za Robertem. Neskutečný herecký výkon Meryl Streep, v podstatě neméně však jsem věřila i Clintu Eastwoodovi.

  • 28.9.2011  11:10
  Griffinovi (TV seriál) (1999)
  *

  Čím to, že mi připadá, že tento seriál je nepovedenou kopií toho se žlutou rodinkou ze Springfieldu..? Prakticky stejné povahy, zvláště v případě idiota Petera a jeho ženušky Lois, snaha o stejné vtipy a narážky na různé filmy... Ne, tohle nedám. Narozdíl od Simpsonů je tento seriál vrcholem trapnosti ve spojení s obdivuhodnou nechutností, což ani těch pár beztak vykradených vtipů nezachrání.

<< předchozí 1 2 3 4 5
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace