Wind River (2017)

Lepšie 3*, no bohužiaľ na 4* to u mňa nemá. Prekvapila ma prvá polovica filmu, ktorá bola fakt slušne natočená. Jednoducho dej sa mi zdal príliš jednoduchý a priamočiary, čakal som nejakú hlbšiu zápletku, alebo aspoň aby sa film pohral s mysľou diváka. Ako som už písal prvá polovica bola zaujímavá. Potom to malo príliš rýchly spád a vyzeralo to príliš jednoducho. Film mal podľa mňa väčší potenciál.

Bitva o Sevastopol (2015)

Musím sa priznať že som to nebol schopný dopozerať. Vypol som to asi v 3/4 filmu pretože ma už bolela hlava. Zlé herecké výkony, chaoticky scenár, jediné plus boli akčné scény ale aj tie boli nerealistické. Za mňa 2* kvôli tomu, že mám rád tému 2 sv. vojny a za niektoré vydarene scény :)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Dal som síce 4* ale ak by sa dalo tak by som dal 3 a pol, k 4 hviezdam som sa priklonil len pre herecké obsadenie. Myslím si že film nie je až tak dobrý ako jeho "marketingová" kampaň. Veľa sa o nom písalo hovorilo, výroky hercov o najťažších hereckých úlohách a najťažšie podmienky pre herca a podobne. Di Capria mám rád, ale s čistým svedomím možem napísať že v tejto ulohe by som si vedel kludne predstaviť iného herca, jednoducho som mu to nezožral to jeho prepojenie so synom. Cele to bolo postavené na tom, že sa postmí za smrt syna ale ja som tam tu lásku alebo prepojenie nejako nevidel jendoducho mi to Di Caprio nepodal tak aby som si povedal že kua teraz musíš Di Caprio vstan a bojuj, uplne mi bolo jedno či ho pomstí alebo nie. V zaverešnej fáze som skôr dúfal že zomru obidvaja aj hardy aj di caprio aby, pretože bolo jasne že hardy zomrie :D Na to ako to všetci ospevujú bolo v tom filme až príliš veľa WTF momentov a pocit že di caprio je terminátor, ktorý nikdy nezomrie :D. Zas na druhej strane výborná kamera , asi najlepšie na celkom filme bola kamera, ktorá priam vtiahne diváka do filmu. Fakt 4* asi len za hardyho a di capria :) Ak by tam hral koleník s vajdom tak by to bolo min o 1* menej :D Este by som dodal , že po pozretí filmu som si povedal že postavy Hardyho a Di Capria by som asi vymenil :D Amen :-D Zhrnul by som to tak že, vidno že to nie je odflaknutý Bčkový brak ale na druhej strane som si nepovedal že UUUF posadilo ma to na prdel. Čo sa týka oscara tak určite Di Caprio dostane oscara pretože o tom už hovorí snád celý svet, ale za mna by si viac zaslužil oscara za Vlka :) ako za toto, tu ten výkon skôr taký iný a nemusel dokázať až tak herecké majstrovstvo, tu skôr išlo o tie podmienky v ktorých musel natáčať ako to aby podal extra herecký výkon, pretože tá postava nebola až tak herecky náročna :)

Bojovník (2015)

Troška dejové klišé ale Gyllenhaal ma prinútil si tento film pozrieť :) za mňa 75% :)

V hlavě (2015)

ako celok ma to bavilo na 3* ... t.j. 60% :) ... začiatok bol skvelý tam by som kľudne dal aj 85% :) ale potom nastalo nejako to klišé a nudná prostredná čast, kedy som sa každú minútu modlil aby sa opäť dostali do riadiaceho centra :D a nastalo opäť nejaké to vzrušenie a konečne sa opäť začali diať tie veci, ktoré ma bavili na začiatku ... naneštastie sa to nestalo a skončilo to pri klasickom klišé a otvorenom konci pre pokračovanie :)

Warrior (2011)

Z odstupom času som si to pozrel 2x a hodnotenie ostáva na 60 % :) ... po pol hodine som vedel ako bude celý film prebiehať ... až do konca som dúfal že to nebude klasická americká sračka s happy endom ale prekvapenie sa nekonalo ... koniec sladší jak v titanicu a uplne nereálny .. koniec mali zmeniť úplne ale tak Američania žerú týchto "hrdinov" :D