julie_mie

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 31.5.2018  08:22
    Na Hory (2018)

Myšlenka a záměr jsou určitě chvályhodné. Je třeba upozorňovat na nebezpečí ve virtuálním prostředí. Jen některé scény mi přišly, v už tak úsporném filmu, zbytečné. Lukášovi + za herecký výkon.

• 20.3.2018  21:54
    Válečné nevěsty (TV film) (2018)

Nádherný dokument o úžasně statečných ženách.

• 16.2.2018  20:14

Nádherně zpracovaný R. Dahl a velmi příjemný český dabing. Odcházeli jsme z kina nadšení.

• 30.1.2018  18:39

Velmi zajímavý dokument. Ráda bych viděla a věděla více...

• 26.12.2017  23:23

KONEČNĚ díl, který za něco stojí a opravdu se blíží první sérii.

• 20.12.2017  22:19

Tenhle díl se mi zdál o trochu vtipnější než předchozí, ale jinak bohužel, nadšení se nekoná. První série je o parník lepší než ta, na kterou jsme se někteří (na neštěstí pro nás) těšili.

• 9.11.2017  19:26

Krásný krátkometrážní snímek. John mi připomíná našeho Špeka. Skvělí borci, oba.

• 18.10.2017  14:23

Je to děsná blbina, ale bylo to vtipné.

• 21.9.2017  19:53

Nasmála jsem se. Je to blbé, ale vtipné. Celá rodinka se vyvedla.

• 6.9.2017  16:55
    Amazonský kód (TV film) (2012)

Zajímavý, ale pro mě částečně smutně končící dokument...

• 31.8.2017  10:42
    Říkejte mi Martino (TV film) (2016)

Ráda jsem viděla konečně nějaký dokument o Martině Navrátilové. Snesla by klidně seriál. Ale díky BBC alespoň za tento počin.

• 26.8.2017  16:35

Pěkný kratkometrazni snímek, ale myslím, že by si Gwen zasloužila lepší a delší dokument.

• 26.8.2017  12:09

Skvělý dokument s obdivuhodnou Dinou Štěrbovou a Víťou Dokoupilem. Klobouk dolů...

• 25.7.2017  10:32

Úžasný dokument, škoda, že mi uniklo pár dílů, které se nedají koupit na DVD, CD či mp3 (uvítala bych vydaný komplet).

• 8.7.2017  15:17

Neřekla bych, z uvidím takto kvalitní francouzsko-izraelskou kooprodukci. Vtipný i vážný film z nezvykleho prostředí. Příjemná kamera i casting. Ráda uvidím někdy znovu.

• 8.7.2017  14:33
    Červená (2017)

Nebude to příliš objektivní, protože Soňu Červenou obdivuji..., ale dokument to byl krásný, krátký, klidný, kulturně i lidsky motivující, ... za superlativy bych měla sem tam nějakou malickou výtku, ale to jen proto, že bych snesla klidně seriál na pokračování včetně ukázek tvorby pana Červeného s komentářem pana Černého ;-). Doporučuji vřele ku zhlédnutí.

• 7.7.2017  13:13

Nádherně zvládnutá předloha Fráni Šrámka. Velmi nedoceněný film, který hraje poetikou, jazykem a herectvím. Viděno v kině v Boskovicích (v televizi nikdy tak nevyniknul)...

• 19.6.2017  17:32

Moc Havlovy hry nemusím, ale tahle je naprosto skvělá.

• 8.5.2017  22:09
    Hitler, Stalin a já (TV film) (2001)

Velmi silný dokument...

• 8.5.2017  21:27
    Slyšení (divadelní záznam) (2017)

Hlavní představitel je docela podobný Eichmannovi během jeho procesu. Hra zajímavě zpracovaná. Velmi vyvedená. Bohužel všechna témata II. sv. v. jsou neskutečně deprimující. Je ale třeba si tyto hrůzy připomínat.

• 30.4.2017  22:35

Salvator Dalí je jeden z mých nejoblíbenějších bláznů. Neskutečná existence. https://www.youtube.com/watch?v=JihEOBFK0Qo

• 30.4.2017  19:03
    Záhadná historie (TV seriál) (2007)

Skvělý dokumentární seriál. U nás se k němu dají přirovnat nejlépe rozhlasové Toulky českou minulostí.

• 29.4.2017  21:04
    Chéri (2009)

Příjemný snímek, krásné kostýmy, výkony herců, hudba, prostředí, kamera, střih, scénář... Zkrátka všechno se povedlo. Lepší než předloha, řekla bych.

• 29.4.2017  14:32

Příjemná vinařská romantická pohádka.

• 29.4.2017  14:31

Jednu hvězdu za Paříž a Alice Taglioni.

• 28.4.2017  18:28

Nemůžu si pomoct, ale tyhle lehké typicky francouzské komedie miluju. Do toho ještě kombinace Laurent Lafitte a Marina Fois. J'adore! Skvělý nápaditý scénář a výborně fungující chemie protagonistů. Dvojka se mi zdála dokonce ještě o něco lepší.

• 28.4.2017  18:25
    Líbej mě (2011)

Na severských filmech se mi obecně líbí tempo a hudba, ani kamera a střih nebývají nudné. Tento film to opět potvrzuje. Škoda pro mě, pocitově, nedotažený scénář.

• 28.4.2017  18:21

Pamatuju si, jak jsem na tenhle film šla v roce 2001 v Paříži do cinematéky. Seděli jsme tam s kamarádem, venku pršelo, tak jsme si řekli, že dáme film. Trochu nás děsil originální název, ale nakonec to byl zážitek. Skándinávská kinematografie umí!

• 27.4.2017  22:20

Skvělá komedie o francouzském letním táboru. Úplně se mi vybavují tábory, na které jsme jezdili my jako malí.

• 27.4.2017  20:42
    Zakladatel (2016)

Zajímavý film o jednom člověku, který byl, jako téměř každý úspěšný velkopodnikatel, ha*zl. Neukradl jen myšlenku, název a systém, ale hlavně nebyl gentleman, protože nedodržel, co rukou dáním odpřísáhl. Bratrů McDonaldových je mi líto. Myslím, že by Ray měl pořád dost, kdyby jim vyplatil, co slíbil. Je mi smutno z takových lidí, ale bohužel ti tvoří čísla v byznysu, jenž hýbe světem. Keaton hraje výborně a celý ansámbl s ním, ale bude to stačit?

<< předchozí 1 2 3 4 5 6