johny95

Slovensko

4 body

<< předchozí 1 2
    • 19.7.2018  18:12
    Serial Experiments: Lain (TV seriál) (1998)

Evangelion v štýle cyberpunku.

• 12.6.2018  21:21
    Katanagatari (TV seriál) (2010)

Všetko dobré okrem toho konca.

• 2.3.2018  17:44
    Čihajafuru (TV seriál) (2011)

Chihayafuru mi bolo odporučené ako ďalšie športové anime, ktoré stojí za to pozrieť. Keďže v anime dokáže byť hype i varenie, dal som tomu šancu, ale musím povedať, že prvá séria je celkom sklamanie. Nájde sa tu pár dobrých epizód, dizajny niektorých postáv sú nápadité, avšak zráža to veľmi priemerná animácia s priveľa statickými zábermi a slabo motivované postavy. Najhoršie ale je, že samotné zápasy nie sú najlepšie zvládnuté a hype či zadosťučinenie sa nedostavuje. 3*

• 25.11.2017  10:10
    Tengen toppa Gurren Lagann (TV seriál) (2007)

Boha, to finále.

• 19.11.2017  13:40
    Ókami to kóšinrjó II (TV seriál) (2009)

Kde je tretia séria?

• 15.11.2017  13:17
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Neviem ako, ale užil som si tento seriál. Ani v najmenšom nie je bezchybný, práve naopak, nájdu sa tu plot holes, postavy občas povedia veci mimo ich charakter, súboje neohromia... a predsa som to pozrel celé, bez väčšieho trápenia. Druhá séria Daredevila bola nudnejšia než toto.

• 13.10.2017  16:27
    Hjóka (TV seriál) (2012)

Po technickej stránke perfektné. Postavy sú zábavné a sympatické. Avšak čo sa deja týka, tak i keď je to viac Slice of Life než mysteriózne, niečo tomu chýbalo.

• 26.8.2017  22:28

One Piece + Kasíno + Dannyho jedenástka. Spolu so Strong World najlepší One Piece film, pričom sa dá odporučiť aj ľuďom, ktorí nepozerajú anime. Myslím, že by si ho užili.

• 21.8.2017  19:39

3D2Y: Overcome Ace’s Death! Luffy’s Vow to his Friends je špeciál, ktorý sa venuje obdobiu dvoch rokov, ktoré anime preskočilo, počas ktorých Luffy trénoval na ostrove Rusukaina. Teda konkrétne sa venuje len jednej udalosti, čo je i najväčšia slabina špeciálu. Nepriateľská pirátska posádka nie je vôbec zaujímavá a tak dej celkom nudí. Je tu pár zaujímavých a vtipných momentov, ale na tých 108 minútach je ich málo. Slabšie 3*

• 21.8.2017  15:21

Podobne neprístupné pre nových divákov ako Episode of Alabasta. Tento špeciál spracúvava arc Water 7/Ennies Lobby, pričom sa zameriava najmä na scény s loďou Going Merry. Je to veľmi skratkovité, ale skôr v tom, že ukážu len pár najdôležitejších scén. Fanúšikovia seriálu si týmto špeciálom teda pripomenú jeden z najlepších arcov v lepšej animácii, avšak nefanúšikovia budú mať len zmätok, ako to do seba vlastne zapadá.

• 15.8.2017  22:26
    Usagi Drop (TV seriál) (2011)

Wholesome

• 8.8.2017  21:37

IT'S A FUCKING TOURNAMENT ARC!

• 29.7.2017  11:41

Podobne ako niektoré predchádzajúce filmy, i toto je ďalší arc z anime zostrihaný do filmovej podoby. Síce stále skratkovitý, ale to podstatné tu je a ubieha to rýchlo, pričom to i dáva zmysel. Neviem, či by si film užili i tí, ktorí anime nevideli ale inak veľmi fajn.

• 28.7.2017  21:14

Špeciál uvedený len v určitých kinách v Japonsku, pričom dnes sa už v podstate nedá zohnať.

• 15.6.2017  18:54

Jeden z mojich najobľúbenejších arcov, ktorý je i vo filmovom spracovaní stále skvelý, narozdiel od predchádzajúcej Alabastry. Len animácia je poslabšia, inak by to bolo za 5*

• 7.6.2017  20:12

Arc bol v seriály skvelý. Ale film tomu moc nepomáha. Bez toho, aby ste predtým videli seriál, tak film vám moc nepovie, je postrihaný tak, že viacero vecí by si musel človek len domyslieť.

• 1.6.2017  19:17
    Steins;Gate (TV seriál) (2011)

Dlhé predlhé, veľa vecí by sa vyriešilo skôr keby sa postavy porozprávajú a nerobili by častokrát hlúpe rozhodnutia. Ako príbeh to nie je najhorší, ale podrážajú mu nohy ostatné veci (napríklad to, že prvá polovica je strašná zívačka). Na silné 3* to ale stačí.

• 27.5.2017  00:31

Sľubná prvá tretina za ktorou nasleduje obrovské sklamanie.

• 15.2.2017  01:14
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Druhá séria neuveriteľná nuda.

• 12.11.2016  11:44
    Cooltúra (2016)

Vypočítavá pičovina, ktorá strihom vsugerúvava divákovi pocit, aká je tá mladá generácia skazená a aké má pomýlené hodnoty. V tých najsvetlejších momentoch to nastavuje zrkadlo naivkám, ktoré si doteraz myslia, že zákulisie showbiznisu v podstate neexistuje a čo vidia na obrazovke je realita. V tom najhoršom je to len urážanie inteligencie a prachsprosté tlačenie na nostalgiu staršieho diváka. Zrejme by bolo dobré hneď na úvod povedať, že kultúra je tak široký pojem, že 68 minútový film ju nemá šancu svedomito pokryť. Dostávame teda len subjektívny náhľad na pár udalostí, ktoré sa autorom hodili do naratívu. Ako divákovi mi chýbali už len také banálne informácie, že na čo sa vlastne pozerám, kedy sa to udialo a kde. Pravdepodobne si autori mysleli, že pripísanie tých pár riadkov v Sony Vegas by bolo príliš podobné skutočnej filmárčine, tak sa na to vybodli. Tým väčšina scén filmu však stratila kontext, čo autori chytro využili na to, aby poskladali scény tak, nech podávajú ich myšlienku. Kontext je pritom pri väčšine udalostí zásadný a nedá sa bez neho objektívne zhodnotiť na čo sa pozeráme (bez kontextu by si človek myslel, že Kotleba je fajn chlapík a nie nácek - vidít tú potrebu kontextu?). Už začiatok filmu je tragický. Začíname totiž úvodom, kde nám postarší pán rozpráva to isté, čo si hovorili pravdepodobne jeho rodičia o jeho generácii. Toto zovšeobecňovanie mladej generácie jej predchodcami nie je nič nové, nikdy nebolo pravdivé a slúži len na to, aby si pár jedincov pokyvkalo hlavou a povedalo: "Veru je to tak." Mastenie ega jednej generácie je celkom častým motívom v tomto filme, takže jedna časť publika sa môže blažene usmievať, zatiaľ čo druhí budú prevracať očami. Problémom je, že veľa scén filmu je z veľmi "niche" udalostí, ktoré nie sú pre mainstream ľahko pochopiteľné. Podobne mohol ísť autor pre zábery na Animefest či majstrovstá v počítačových hrách, dostal by z diváka podobnú reakciu. Metalové či rapové koncerty, keď pridáme do kontrastu s fašiangami či Veľkou nocou (ktoré film ukazuje ako tie dobré tradície (slopanie a oblievanie studenou vodou sú úplne v pohode), ktoré pozná väčšina Slovákov, tak to vytvorí dojem, že jedno je správne, druhé nie. Zábava v podaní recitovania rapových textov je podaná oproti recitovaniu prózy a opäť tu máme krásny naratív pomýlenej mládeže. Vtipný bol tiež pánko spievajúci po taliansky, ktorý nadával, že dnes sa môže stať umelcom každý. Zrejme je smutný, že práve jeho koncerty nebývajú vypredané. A áno za tú možnosť výberu by sme mali byť vďační. Problémom je tiež, že divák nemôže rozhodnúť, koľko z chovania ľudí je reálneho a koľko je len akt pred kamerou. Brať všetko so štipkou soli nie je nikdy na škodu. Od dokumentu to má poriadne ďaleko a platiť za tento film by bolo vyhadzovanie peňazí von oknom. Klady tohto filmu sú určite v ukazovaní zákulisia tvorby populárnych relácií a koncertov. Tieto momenty divák väčšinu času nevidí a spočíva v nich teda najväčšia informačná hodnota. Ukazuje ľuďom, že televízii ide najmä o to potešiť diváka, ponúknuť mu fungujúce, avšak čo možno najlacnejšie rozptýlenie a nie o ukazovanie reality skutočného života. Na túto nôtu sú vo filme zábery z konkurzu modeliek, zákulisie Modrého z neba či koncertu Majka Spirita. Neviem na čom presne sa tu dá poburovať, verím, že nikto nečaká, že sa koncerty hrajú naostro, alebo že v TV je všetko naživo. Záverom je tak Cooltura len povrchné dielo, nie však preto, že by sa kĺzala po povrchu tématiky, ale preto, že nikdy nemohla byť ničím viac. Keď sa autori snažia skrz dokument pretláčať dopredu svoju propagandu, tak to stráca svoj zmysel a Cooltura je asi takým dokumentom ako Kaliňak poctivcom.

• 14.5.2015  23:58
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Po skončení druhej série sa nedá inak ako 5*

• 13.3.2015  00:08

Jeden z tých životných príbehov, ktoré nestoja o sfilmovanie.

• 7.11.2014  22:42

Asi po všetkých skvelých finále audio sérií človek čakal lepší koniec 8. Doctora, ale čo už, je to predsa len miniepizóda. A plný počet už len za to, že McGann je opäť na obrazovke a zo všetkých predchádzajúcich audio sérií sa vďaka tomu koncu stal kanón.

• 22.8.2014  01:25

Od tohto filmu som nečakal vôbec nič a na ďalšiu snahu Disney privyrobiť si novou verziou klasickej rozprávky som nebol veľmi zvedavý. Výsledok je však pre mňa príjemným prekvapením. Sakra, malo to draka, krídla, mágiu, nehu, súboj dobra so zlom, štýlové digitálne výtvory, trochu toho klišé a šťastný koniec. A to mi stačí.

• 20.8.2014  22:36

Hardy hrá skvelo, ale príbeh je obyčajný i keď v neobyčajnej forme. Musím blahoželať tvorcom, že sa im podarilo donútiť ma znenávidieť Lockovu ženu a to som počul len jej hlas.

• 19.8.2014  17:48
    Black Bullet (TV seriál) (2014)

Bez Tiny Sprout by to bolo o hviezdičku menej.

• 26.6.2014  15:18
    Tyran (TV seriál) (2014)

Pilot 80%

• 11.12.2013  19:41
    2 zbraně (2013)

Naprostá lahôdka tohto roku

• 11.12.2013  11:58

Keď už chcete točiť fantasy, natočte fantasy. Inak z toho výjde podobná nepozerateľná zlátanina ako toto.

• 25.11.2013  15:20

Nemám rád Donnu. To bude možno tým.

<< předchozí 1 2