Dvojník (1984)

Nejvíc mě asi zaujala scéna vraždy a hlavně vražedný nástroj, velice nápadité...

Hard Boiled (1992)

Jako... Akce to je, bez debat, ale trošku kýčovitá. Proč mám pocit, že v nemocnici bylo více lumpů než pacientů? Navíc chodili kulkám schválně naproti, jak už to v podobných filmech bývá zvykem... Scéna s kojenci a špunty do uší, kojenec močící na hořícího policistu... Přeceňovaný, i když samozřejmě ne tak špatný film, 60%

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

S čím kdo zachází, tím také schází... Pier Paolo Pasolini byl tentýž rok (1975) zavražděn. Umlátil ho mužský prostitut, který poté ještě vychladlého Piera několikrát přejel režisérovým autem (Alfa Romeo)... Zřejmě to byl stejný úchyl, jako byl Pasolini.

Žena v ringu (1979)

Už se nedivim, proč Barbaru v South Parku nemají rádi. Člověk by jí musel zabít....:-)

Amerika, jak ji neznáte: Prohřešky proti desateru (2003)

Co jsou pro Američany lidská práva? Jsou to (z mého pohledu) puritánští volové. Na jednu stranu můžou nosit po ulici pomalu jakoukoliv zbraň, na druhou stranu odsoudějí za předčasnou pohlavní aktivitu kluka, který měl pohlavní styk se sedmnáctiletou holkou, protože v některém ze států je sex povolen až od osmnácti let (pro ně je to sexuální delikt třetího stupně). Myslim, že se tam jednou z té jejich pseudodemokracie p.s.rou!

Zamilovaný profesor 2: Klumpovi (2000)

Fakt si myslíte, že to je film na 17 %? Myslíte si, že herecký výkon Eddieho Murphyho je na úrovni hlavních protagonistů Kameňáku? Já si to teda nemyslím... Neni to sice žádný zázrak, ale titul "průměrný" si tenhle film zaslouží, 50 %

Armageddon (1998)

Bruce Willis upsal duši ďáblu! To snad nemůže myslet vážně... Tenhle film je jeden z největších omylů kinematografie vůbec. Šovinistická podívaná... Neuvěřitelné, kam až Američané jsou schopni zajít... a nejhorší na tom je, že to snad i mysleli vážně. Jedna hvězda - za jednoho zemřelého amerického hrdinu :-( 20 %

Zamilovaný profesor (1996)

Když jsem to viděl poprvé v kině, měl jsem takový záchvat smíchu, který mě neopustil až do konce... Skvělý český dabing, Oldřich Kaiser a Eddie Murphy prostě patří k sobě... Jsem příznivcem tohoto (možná trochu vyhraněného) druhu humoru :o)

Cable Guy (1996)

Koukám, hodně kontroverzní film... Někteří tvrdí, že je to nejlepší film s Jimem Carreyem, někteří mu nemůžou přijít na jméno! Já sám se řadím spíše k té druhé skupině. Film mi nepřišel až tak vtipný, celkem nuda. Za hlášku: "Kdo zaváhá, honí si ho sám" dávám aspoň 40 %