pytlik...

pytlik...

Vatikán

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 1.5.2021  10:20

Na tomhle díle mě zaujala Kauliho stížnost na bolest v noze, že prej tam má z války kulku. Prý ze španělské, to by mě zajímalo, byl na straně fašistů nebo komunistů? Že by se jednalo o španělskou válku za nezávislost 1808-1814 zcela vylučuju, protože za tak dlouhou dobu by už kulka v těle zrezivěla a rozpadla se. A vůbec, taková kulka v těle má parádní výhody, člověk nemusí utrácet za doplňky stravy se železem, při pronásledování padouchů má munici na jeden výstřel navíc, nemluvě už vůbec o možnosti předělání nohy na kulomet. Ale vraťme se ke Kaulimu, ještě mě zaujalo, že v pozdějších dílech, pokud si pamatuju, už si na tu bolest nestěžuje. To mu kulka dala sama od sebe pokoj, nebo si ji nechal po čtyřiceti letech konečně vydloubnout? Jinak díl ukazuje, jak je i pro padoucha důležité, aby si pamatoval, jak vypadají ministři. Samozřejmě, pokud na tom postě sedí nějaká šedivá myš, má problém, ale třeba u nás si toho hlavonožce Hamáčka musí pamatovat prostě každej. Jinak jsem nepochopil, k čemu Bodie ukrýval zbraň, když nakonec stejně zdrhnul, aniž by ji použil, zato chápu, proč se Kauli hnal do té léčky - zkrátka si chtěl rozšířit sbírku kulek v noze. No a tím jsme se hezky vrátili na začátek. PS: Zajímavý je, jak je český název epizody naprostým opakem názvu anglického.

• 1.5.2021  10:00

Na prvním díle profesionálů je nejlépe vidět, jaký pokrok v průběhu času tento seriál prodělal. Počínaje znělkou, kde režisér natočil výsadek dua B&D z auta zrychleně, veden dobrým úmyslem, aby působili mužně a energeticky, ale ve skutečnosti to vypadá jak scéna ze zlaté éry němé grotesky. Taky Kauli není ještě tak rozhodný a nemá takovou autoritu, oba dva pánové si z něj dělají prču a častokrát neuposlechnou jeho příkazů, což by se v pozdějších dílech zkrátka nemohlo. Dost možná, že svou drzost ztratili poté, co jim Kauli vyměnil služební vůz. Kam se hrabe ta jejich prdlavka z pozdějších dílů na tu formuli 1 z dílu prvního! A první díl se také vyznačuje tím, že si v něm scénárista vystřílel jasně nejlepší fór, co se kdy v profesionálech vyskytl ("Nechová se ten člověk nějak divně?" "Nevím, já ho vidím poprvé!").

• 5.4.2021  10:55
    O Nesytovi (TV film) (1994)

Pohádku nehodnotím, neb jsem z ní viděl pouze cca pět minut, přesto mi dala spoustu podnětů k přemýšlení: a) všichni tu mluví o vykrádání pohádky S čerty nejsou žerty, já tedy podle Zounarovy trvalé vidím spíš inspiraci Rambem, popř. dělal večer konkurs na člena the Cure a začal se líčit už od rána, a/nebo byla režisérka zamilovaná do toho komunisty Dolejše. No a za b) jak vidět, už v r. 1994 jely tetovací salóny naplno, jenom tak lze pochopit to princeznino zděšení na konci. Kdyby ty šmouhy nebyly natetované, tak snad aspoň jednoho z dvojice chytrých hlaviček Zounar-Rybová napadne umýt je, a Zounar by nefilozofoval, že si princeznu vezme i ošklivou, ne?

• 2.4.2021  07:14

Jako vždy byl v Profesionálech pokus o psychologii na škodu, naštěstí nestačil zkazit dobrý díl. Pořád mě vrtá hlavou, proč onen padouch nezastřelil Kauliho, i když ho měl na mušce? Chybu ve scénáři samozřejmě vylučuju, takže zbývá za a) že vraždil podle abecedy a nechtěl přeskakovat. V tom případě ale musel postupovat podle abecedy odzadu, páč už si to nepamatuju, ale silně pochybuju, že by ti Cowleyho kolegové měli jména jen od A nebo B b) jednoduše Kauliho nepoznal, uvědomil si až potom, na kohože to mířil. A proč ho nepoznal? Já sázím na tu pleš, tu v mládí určitě neměl. Chachá, a pak, že má ztráta vlasů jen nevýhody, přitom nahradí leckteré maskovací plastické operace!

• 2.4.2021  06:58

Škoda, že si Langmajer nezašel k psychologovi, aby se mi osvětlilo, co chlapa, co má doma starou škebli, nutí najít si někde jinde druhou škebli stejných kvalit, jen mírně mladší. Logičtější by bylo nabrnknout si nějakou svou studentku, ne? Jinak se jedná samozřejmě o film z jiné dimenze než je náš reálný svět, minimálně já nikdy nezažil, že by někdo vyřizoval rodinné problémy na přednáškách, vykřikoval oplzlosti v prostředcích MHD a restauracích, či se zamilovaně točil kolem lampy, a to jich v blízké ulici a parku máme požehnaně. Skoro až k závěru to byl jasný odpad, ovšem pak nastal výrazný zlom téměř na pět hvězdiček, kdy se Langmajer měl dostat do výlučné péče třetí ženské, jisté Pepky. Jééžiš, lámal jsem se smíchy pod stolem, no ten to hraje taaaak blbě! No a konec ukázal, že to skutečně akorát blbě hrál, takže tvrdé zklamání a za ty tři minuty smíchu dávám jednu hvězdu.

• 21.3.2021  12:48

No, nejdřív jsem chtěl ironicky poznamenat, že v posledním díle profesionálové moc fyzické akce nepředvedli, ale: a) když můžou být sport šachy, proč by se nemohla nazývat akcí ležérní chůze k té Uršule, kterou posléze sbalili b) byl to takový symbol let nadcházejících, ve kterých už oba kucí na padouchy nebudou fyzicky stačit, a tak musejí místo ochabujících svalů zapnout mozek. Na rozdíl od té drsné krasavice, která v závěru mozek rozhodně nezapnula, to si jako fakt myslela, že v pět vybuchlo těch bomb víc? Jinak jak už zde Inozuka správně psal, Doylův vkus, co se týče ženských, je prapodivný. Kdyby se aspoň člověk mohl utěšovat, že mu nejde o tělesnou stránku, ale o duševní... jenomže ta jeho kočka poté, co přijde o manžela, ještě vyhrožuje, že nechá utratit jejich psa, pokud si ho někdo nevezme. No fuj!

• 13.3.2021  07:42

Na profesionální poměry se v tomto dílu hodně střílelo, tak nelze než doufat, že ta imaginární africká země má dost neimaginárních obyvatel, aby tomu plukovníku vůbec zbyl někdo, komu by mohl vládnout. Doufám, že Bodie a Doyl žijou jen přítomným okamžikem, protože jestli se občas zamýšlí nad svými minulými činy, museli zažít parádní morální kocovinku. Evidentně pomáhali zpět k moci pěknýmu padouchovi, naopak ti, co se ho snažili vyřídit, byli kladnými postavami.

• 27.2.2021  18:58

Podobně jako díl minulý, ani tento neměla ČT dávat od půl jedenácté večer. Ovšem ne proto, že by byl hororový, ale proto, že komplikovaný děj vyžadoval přímo einstenovský mozek a toho se mi o půlnoci nedostává.Takže jsem zápletku nepochopil, a proto nemůžu ani prozradit princip té závěrečné bezva finty, jak se chytají diplomaté pod imunitou, což mě mrzí. Taky mě poprvé v životě mrzí, že jsem neposlechl svého prastrýce, který mi říkal, že bych se měl stát diplomatem, když jsem mu v dětství odpovídal na jeho všetečné otázky "ale jde to, jak se to vezme, nemohu si stěžovat" apod. Cítím teď k němu kapku vztek, to mi taky mohl prozradit, že takový diplomat má až tři blondýnky týdně! No a ještě poznámka, balit bombu do novin mi přijde zbytečné, zvlášť když se jedná o bulvární tisk, který většinou obsahuje už tak velké množství výbušných článků!

• 20.2.2021  08:35

Typický příklad filmu, před kterým by měli v televizi pilně sledovat předpověď počasí a naplánovat jeho vysílání v nějaký krásný slunečný den v pravé poledne. A né v pátek skoro o půlnoci, kdy se pak jeden bojí jít na záchod, aby nezaslechl nějaký tajemný zvuk. A to je přitom v paneláku člověk zvyklý na ledaccos, třeba na lakomého vášnivého kutila pod náma, co si každý den hlasitě stěžuje na tu svoji starou rašpli (a to jsem mu už před měsícem hodil do schránky obálku se dvěma stovkama a vzkazem "na novou!", a nic). Zkrátka, jednalo se o horor jak řemen. Příběh je umně natahován několika profesionálními pochybeními (není moc dobrý nápad zakřičet na sto metrů vzdáleného padoucha "hej", páč on se sice otočí, ale překvapivě na pronásledovatele nepočká, anebo si číst v autě noviny a nesledovat okolí). V závěru pak Doyle prokáže, že má ránu jako málokdo, ačkoli o něm Suzan tvrdila, že je "hezkej".

• 14.2.2021  10:39
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2010)

Když jsem včera psal komentář k doktoru Martinovi, netušil jsem, že budu večer doslova donucen sledovat další donutilovinu. Co jsem ale mohl dělat? Na jiných televizních stanicích nedávali už vůbec nic, ostatně jako každou sobotu, dokonce i nikdy nezklamávající Tv Šlágr po odchodu Vratislava Měchury nestojí za nic. Mimochodem mám pocit, že včera na ČT art (!!!) pouštěli tuhle verzi z 2010, ovšem na druhou stranu, fotky v galerii u verze 2000 odpovídají tomu včera viděnému, a csfd se snad nemýlí. No každopádně, protože se jsem rytíř bez bázně a hany, fouknu odpad a tenhle komentář k oběma verzím. Odpad je možná trochu nefér k ostatním účinkujícím, protože v těch chvílích, kdy ze scény zmizel šišlající a přehrávající Donutil, se na představení dalo relativně i koukat. Ovšem těch chvil bylo bohužel pomálu. Obecně mě fascinují lidé, kteří se považují za kulturní či za něco víc proto, že chodí do divadel. Já byl naposledy v divadle 19.8.2016 na Romeovi a Julii v rámci Shakespearovských slavností (kde jsem jako jediný na konci nezatleskal, chachá!) a pak jsem po pěti letech viděl tohle další přestavení. A musím říct, že jsem se ve svém názoru jen utvrdil. Ti, co chodí do divadla, jsou povětšinou pokrytci, kteří by tleskali i Babovřeskům, pokud by je Troška napsal jako jevištní přestavení.

• 14.2.2021  10:35
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Když jsem včera psal komentář k doktoru Martinovi, netušil jsem, že budu večer doslova donucen sledovat další donutilovinu. Co jsem ale mohl dělat? Na jiných televizních stanicích nedávali už vůbec nic, ostatně jako každou sobotu, dokonce i nikdy nezklamávající Tv Šlágr po odchodu Vratislava Měchury nestojí za nic. Mimochodem mám pocit, že včera na ČT art (!!!) pouštěli tu verzi z 2010, ovšem na druhou stranu, ty fotky zde v galerii odpovídají tomu včera viděnému, a csfd se snad nemýlí. No každopádně, protože se jsem rytíř bez bázně a hany, fouknu odpad a tenhle komentář k oběma verzím. Odpad je možná trochu nefér k ostatním účinkujícím, protože v těch chvílích, kdy ze scény zmizel šišlající a přehrávající Donutil, se na představení dalo relativně i koukat. Ovšem těch chvil bylo bohužel pomálu. Obecně mě fascinují lidé, kteří se považují za kulturní či za něco víc proto, že chodí do divadel. Já byl naposledy v divadle 19.8.2016 na Romeovi a Julii v rámci Shakespearovských slavností (kde jsem jako jediný na konci nezatleskal, chachá!) a pak jsem po pěti letech viděl tohle další přestavení. A musím říct, že jsem se ve svém názoru jen utvrdil. Ti, co chodí do divadla, jsou povětšinou pokrytci, kteří by tleskali i Babovřeskům, pokud by je Troška napsal jako jevištní přestavení.

• 13.2.2021  09:35
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Děj seriálu by relativně ušel, ovšem já osobně mám nepřekonatelný problém s Donutilem. Za prvé škoda, že není alespoň průměrným hercem, pak by nemusel neustále dokola opakovat jedinou polohu, kterou zvládne, protože ji nehraje - načuřený zamračený, všem odsekávající týpek, který by vysál veškerou životní energii i z takového Menšíka, natož z jedince jako jsem já, co v 95% bdělého stavu přemýšlí o bezútěšnosti světa. Jednu výhodu to má, dokud máme Donutila, nemusíme se rozhodně obávat nějaké noci oživlých mrtvol č. II, protože on dokonale umrtví nejen živé, ale určitě i mrtvé. Křesťani tak mají velké štěstí, že se Donutil nenarodil před 2000 lety, páč to by k žádnému vzkříšení Ježíše prostě nemohlo dojít. A za druhé, jaká škoda, že se Donutil narodil u nás, a né v zahraničí... Za á by se v naší televizi tolik neobjevoval a za bé, kdyby se náhodou objevil, běžely by pod ním jakožto pod cize mluvícím české titulky, a člověk by tak konečně slyšel, co vlastně říká. Neboť já normálně z jeho dýchavičného mumlání horko těžko chytám každé třetí slovo.

• 13.2.2021  09:05

Bodiemu odpočinek v minulých dílech prospěl, v tomhle se celkem naběhal, míli dal za pět minut a dvacet sekund. Už se nedivím, že po celý den potkávám u nás v parku tolik běhajících - určitě tenhle díl viděli a vědí tedy, že člověk s fyzičkou si může dobře vydělat, pokud stihne doběhnout do všech telefonních budek včas. Vzhledem k rozvoji mobilů ale doporučuju trénovat hlavně dlouhé tratě, páč síť budek neustále řídne a zejména v okrajových částech Prahy by sprintér zažil tragický debakl.Ovšem odměna je lákavá - kromě hromady peněz i perfektní pracovní prostředí, kde se to jen hemží nahýma ženskejma, se kterýma si člověk může dělat co chce, ony se nebrání, dokonce ani slůvkem neprotestují, i když je chce na konci hlavní padouch č. 3 spálit. Jinak děj se vyvíjel slibně, skoro se zdálo, že konečně poodhalíme, jak to má Kauli se ženskýma, páč evidentně těžce bral na tu štramáckou sedmdesátiletou slečnu, která dokazovala, že sexy mozek nemusí mít jen muži. Chtěl jsem se opět vysmívat jeho morálce, kdy odmítne pomoc spřízněného oddělení a kvůli tomu zemře zbytečně nevinný člověk... ale nakonec se ukázalo, že projevil pravý kriminalistický čuch, že MI6 nezaostává za CI5 pouze v abecedních a číselných řadách, ale i v morální kvalitě svých vrcholných představitelů. A vlastně nejen vrcholných představitelů, padouchem byl i ten agent MI6, co by klidně nechal zavraždit jistou paní a spokojeně si při tom seděl v autě!

• 6.2.2021  08:09

Omlouvám se, že jsem v pár minulých dílech osočoval Doyla z flákání. Neměl jsem používat tak silný výraz, protože teď nenalézám slova pro to, co předvedl v tomhle díle. V podstatě po celý děj se vyskytoval buď v poloze ležmo se zavřenýma očima, nebo coby rozmazaný duch navlečený v jakési kubistické japonské vlajce a v obličeji natřený na bílo nějakým obzvlášť líným maskérem. Kromě režiséra už k filmu nepouštějte ani scénáristy, protože Doylovy monology či dialogy mi ze všecho nejvíc připomínaly Jolandiny promluvy (budiž zemi lehká!). Nutno dodat, že ani Bodie v tomhle díle kromě několika kratších či delších sprintů moc úspěšné akce nepředvedl.Zkrátka, jestli Kauli bral své povolání vážně, měl okamžitě po uzdravení propustit Doyla a spol. a vzít do služby tu asiatskou krásku. Vždyť ona postřílela či zranila kromě Doyla celou řadu zaměstnanců CI5, Bodie měl jediné štěstí v tom, že přišel na místo činu vždy pozdě. Jeho zato ztrapnila v závěru, kdy mu postřelená (!) ujela v nějakém velmi nápadném šlapacím autíčku (!!), takže Bodiemu nezbývalo nic jiného než ve svém nadupaném fáru zachmuřeně naslepo křižovat Londýn až do večera.

• 30.1.2021  08:41

Jedním z největších nerváků v každé epizodě profesionálů je jakákoli situace, kdy se Kauli prochází venku. To si vždycky říkám, převrátí se mu ta přehazovačka na hlavě nebo ne? V úvodní scéně k tomu nebylo daleko, v jednu chvíli ji měl v úhlu cca 80 stupňů! Jinak se jednalo o jeden z nejlogičtějších dílů, protože hlavní postavou byl magor, takže tím lze vysvětlit veškeré nesmysly v ději. Třeba proč přepadli tu banku, když peněz měl dost, a navíc proč ji přepadli navlečeni v maskáčích, aha? Copak je v bankách něco zeleného? Chytrý lupič přijde navlečen do saka, protože tak splyne s okolím a ochranka střílí buď vedle, nebo do jiného kravaťáka. Pak další geniální poznámka, tenhle díl by měli povinně promítat na FVTS, aby budoucí tělocvikáři načerpali inspiraci, jak i toho nejnešikovnějšího žáka naučí parádní kotoul vpřed i vzad. Zkrátka mu nechají za zádama vybuchnout granát. Škoda že nemám víc času, to bych zkusil vyloupit nějaký ten vojenský sklad, páč by mě fakt zajímalo, jestli těch cca deset postižených v tomhle díle přehánělo, nebo má granát doopravdy takové účinky. No a nastalo velké finále. Už před ním jsem si říkal, že Bodie by měl používat břišní pás, páč začíná být víc a víc vidět, že mu chutná... Nakonec se ale ukázalo, že spíš já bych si měl dojít k očaři, páč Bodie je natolik hubený, že se skryl i za padouchovu ruku, a to přitom padouch zdaleka nepřipomínal Švarcenegra, spíš smrtku z Honza málem králem. Jinak celou závěrečnou situaci mohl Koule a spol vyřešit daleko elegantněji. Když ten lotr tolik toužil po výbuchu, stačilo mu pustit tenhle nejparádnější v celé historii, jen pozadí změnit z kuchyně na ty tři chemické továrny.

• 23.1.2021  08:11

Moc mě mrzí, že u téhle epizody nemůžu provozovat svoji oblíbenou činnost, tj. prozradit konec. Neboť mi nějak úplně uniklo, kdo byl ten padouch, i když ho při té honičce oslovovali oba profesionálové jménem. Myslím, že znělo nějak od "M". No každopádně bych měl pro scénáristu a režiséra malý zlepšováček, chtělo by to, aby na konci vždy ukázali padoucha z blízka včetně střihu na jeho občanku a Kauli by měl nad ním nějaký proslov, jako kdo to byl, co v životě dokázal a tak. Zvlášť, když závěrečná honička probíhá v noci, takže jediné, co divák zachytí, je festival světlejších a tmavějších stínů No, pro sebe uzavřu, že se jednalo o nějakého místního jasnovidce, neboť jenom ten mohl vědět, že se ta rodina chystá uniknout na venkov a že pojede zrovna kolem jeho ulice, kde bydlí, takže může čekat připravený v autě a po krátké honičce je vytlačit ze silnice. Jinak mě fascinuje ten maník, co se x let (patrně) ukrýval doma na půdě. Bavilo by mě to, nebo né? Možná jo, člověk si může přemýšlet jak dlouho chce, napsat knihu nebo dokonce slepit hrad z papíru. Ven může vycházet v noci a přes den může doma jezdit na rotopedu, o živobytí se stará tchán, ok, to by šlo!

• 16.1.2021  11:51

Nevím, v seriálu se často mluví, jak je Kauli morální, já naopak začínám mít podezření, že se jedná o pěkného hajzlíka. Bodiemu a Doylovi závidí krásu, mládí, vlasy a to, že nemusí nosit nablízko brýle, jinak si nedokážu vysvětlit, proč na ně poslal ty zabijáky.

• 16.1.2021  11:09

Několik poznámek: 1. Místo terorizování nemocnice se ti dva padouši měli zaměřit na prodej svého vynálezu, kulometu, co střílí do oblouku. Že takovou zbraň měli, je naprosto jasné z toho, že ostřelovali ze střechy nemocniční pokoj hluboko pod sebou a nezasáhli ani jednoho pacienta, jen protilehlou zeď místnosti. 2. Fascinovalo mě, jak rychle sehnali na ministerstvu financí milióny čehosi v malých bankovkách. To asi oběhli všechny kanceláře a udělali sbírku, ne? Dost možná, že tam mají interní předpis, že každý zaměstnanec musí mít v peněžence určitý počet malých bankovek právě pro tyhle příležitosti. 3. Bodie musel mít radar, když poznal, že pod ženskými šaty neskrývá rukojmí, ale padouch, a bez výčitek svědomí ho na dálku odprásknul. 4. Bodie nemusel mít radar, protože podle frapantní podoby onoho padoucha bylo jasné, že se jedná o Bodieho ďábelské dvojče, a to každý pozná i po tmě. 5. Trachtovy zbytečné otázky v kriminalistice by se mohly rozšířit o Kauliho "kam pojedete?", kterou pokládá v momentě, kdy se padouchům přistavuje vůz k úniku. 6. Musím říct, že Vašáryová s Hanzlíkem strčí duo anglických profesionálů do kapsy, páč k výlezu na vysoký komín nepoužívali ani mačky, ani jistící lana, natož aby se tam pak někdo z nich bezmocně houpal na laně jako ten Bodieho kolega.

• 9.1.2021  07:02

Asi jediný díl, kde se nachází nějaké to zrnko chtěného humoru, o který se stará upovídaný holič. Pravda, nejprve začne poměrně trapným vtipem (dejte si místo jarních 100 km 100 piv!), ovšem pak se rozjíždí (tuhle břitvu jsem zdědil po tátovi, měl řeznictví) až po vrcholný moment, kdy se vzteká, že pán, kterého při holení právě pořezal, je pěkná držgrešle, páč mu nedal tuzér. Zeman zde opět prokazuje své až nadpřirozené vyšetřovací schopnosti, kdy vyřeší záhadný případ prostě a jednoduše tím, že se svědka událostí zeptá, jak to vlastně tenkrát bylo. Dále zde projeví svou další, doposud netušenou nadpřirozenou schopnost, a to vlézt v obleku do studny a vylézt ve stejném stavu ven, nezmuchlaný a čistý. Jinak jako pro mnoho komentátorů zde, i pro mě tento díl znamenal v dětství trauma. Poprvé jsem ho viděl u dědy a babi na vesnici ve staré chalupě, kde jsem to neměl rád, bál jsem se tam přespávat. Zhlédnutí tohoto dílu mi rozhodně nepřidalo, chvíli jsem se pak díval na dědu ostražitě, připraven utíkat kdyby něco.

• 9.1.2021  06:48
    Román pro ženy (2004)

Název filmu je zavádějící, neboť se jedná o podívanou a poslouchanou leda tak pro hluché a slepé, kteří tak jsou ušetřeni příšerného přehrávání a neméně příšerných dialogů. Většinou přidávám minimálně jednu hvězdičku za to, když se nějaká žena svlékne, ovšem tomuto veledílu by nepomohlo ani to, kdyby Kanócz měla těch ňader padesát místo obligátních dvou. Abych zase filmu moc nekřivdil, našel se jeden moment, kdy jsem se od srdce zasmál. To když byl Vašut (mimojiné autor sloganu "tankuj tankuj vykrůcaj") charakterizován jako "krásný a chytrý muž".

• 28.12.2020  10:11

Na film jsem se celkem těšil, páč jsem očekával něco na způsob němé grotesky - protivná Vondráčková se dá přeci dokonale políbit tak maximálně hadrem přes tvář nebo dortem tamtéž. V tomto ohledu jsem byl zklamaný. Nicméně nebudu jako jiní zde vyčítat filmu nelogičnost - za á) romantika a logika se vylučují a za bé) spoustu artových filmů taky nikdo nechápe a odpad jim nedává. Navíc musím u Adamcové ocenit fantazii, jak se ten černoch změnil v postarší paní a pak do bytu přišlo černochovo dvojče, to by jen tak někoho nenapadlo, to byl majstrštyk! Na druhou stranu, mohla být diplomatičtější, jak chce tenhle velkofilm prodat v Rusku, když se v něm nadává do ruských idiotů? Příště bych doporučil, aby ten nadávaný mladík pocházel z Vatikánu, ztráta tohohle trhu tolik bolet nebude. Jinak, odpad dát nemůžu, páč rozhodně mohlo být hůř - to kdyby Lucka ve filmu i zpívala. Mimochodem, takhle si představuju nejhorší film všech dob: hraje v něm Polívková a Tomicová a soundtrackem je duet Lucie Vondráčkové s Frantou Nedvědem.

• 20.12.2020  19:00
    Notting Hill (1999)

Už dlouho mám pocit, že slova "romantický" a "dementní" jsou absolutní synonyma, a tenhle film to jen potvrzuje. Já osobně bych se na to nikdy nedíval, ale byl jsem v podstatě donucen. No a z toho vyplývá další problém, páč žena - divačka se při podobných filmech většinou rozvášní, zatímco muži z těch upatlaných dialogů spolehlivě vadnou, takže večer doopravdy neskončil dobře. Já bych tenhle žánr nazval "antithriller".

• 13.12.2020  17:20

Doyle se sice vrátil z dovolené, kterou čerpal v minulém dílu, ale stejně nechal většinu práce na Bodiem. Neboť zatímco Bodie se skokem skrz okno začal pasovat se čtyřmi padouchy a psem (tank naštěstí neměli), Doyl si to venku rozdal s barely s benzínem. A nutno říct, že úspěšněji, padouši Bodiemu na konci nasadili pouta, zatímco barely Doylovi ne. Jinak mě tenhle díl rozhořčil, a to jak po logické, tak po morální stránce, proto dávám nízké hodnocení. Logické: nesmírně cenný vynález převážejí dva strejdové v obyčejné dodávce. Morální: Koule ví, že se padouši chystají přepadnout obyčejnou dodávku převážející nesmírně cenný vynález, a přesto nezajistí těm dvěma strejdům žádnou ochranu ani sledování po cestě, čímž určí jejich neveselý osud. A na závěr ještě žertuje o dortu, no fuj Koule!

• 13.12.2020  08:00

Žánr není rozhodně "drama/životopisný", ale spíš "naprosto absurdní nesmysl". Nemohu totiž uvěřit, že existuje muž, který by odvrhl Julii Delpy v jejích nejlepších letech (no, spíš na sklonku jejích nejlepších let) a dal přednost jakési vyžilé škebli, meloucí nesmysly a hulící jak fabrika. To, že se jednalo o známou filozofku, jsem si přečetl až tady v diskuzi, z jejích řečí ve filmu se to fakt poznat nedalo.

• 5.12.2020  11:04

Díl, ve kterém všechno oddře Bodie, zatímco Doyl je na dovolené, kterou tráví v dodávce se sluchátkama na uších poslechem kvalitních nahrávek z britské mutace "Ivánku kamaráde, můžeš mluvit?". A když už se na konci zapojí do akce, je z toho nicnedělání tak zpomalený, že si klidně nechá ujet padoucha s půlmiliónem v kufříku. Fascinuje mě, že toto Doylovo selhání předpověděl ten druhý padouch, páč si na toho půlmiliónového prvního počíhal jinde. Doufám, že si to Doyl neuvědomil, z toho by brečel doteď. Jo ahá, bacha, prozradil jsem konec zápletky, tak na to zapomeňte, jo? Jakože jsem nic neřekl. Jinak tedy mě fascinuje britské zemědělství. Kdyby se ten díl točil u nás, byl by o polovinu kratší, páč padouch č.3 by rozhodně nemohl tak dlouho prchat v běžném cestovním voze přes pole, zapadl by hned do brázdy. Však taky Britům na poli neroste nic než tráva, se nedivím, že svého času okupovali půlku zeměkoule, museli, jinak by umřeli hlady. PS: Kdyby se paní Bodieová divila, proč přes veškerou snahu pořád nemají s manželem děti, ať nechodí k doktorovi a shlédne tenhle díl, konec jí vše osvětlí. Těžce raněný padouch říká Bodiemu: Teď už máš u mě dvě kulky!

• 29.11.2020  08:02

Když nejdou profesionálové k případu, tak si holt musí případ najít profesionály. Z úvodního intra, kdy ten postřelený vrávorající padesátník držel v šachu naše dva supermuže, mé srdce zaplesalo, že po znělce může tenhle díl trvat maximálně pár sekund a já budu moct jít relativně brzo spát. Takového padoucha přece za normálních okolností zneškodní one two. Oni ale asi taky četli Rychlé Šípy a připadalo jim prát se se starším zraněným mužem nečestné a nesportovní. Nebo chtěli dát šanci Koulimu, aby taky vynikl. Jinak to byl příběh s poučením, to se mi vždy líbí. Tedy jako ne poučení pro mě, ale pro jednu z těch slečen, která už teď ví, že neoblíct si ráno podprsenku může být dvojsečné. Ano, na jednu stranu se asi víc líbila Bodiemu, ovšem na druhou stranu se na ty její rozinky chytil i jiný týpek, o kterého rozhodně nestála. A který nechal na pokoji tu druhou slečnu, co pořád chodila ve svetru a saku, protože moc dobře věděla, že nějaký svůdnosti nemá zapotřebí, páč kam se hrabou nějaké rozinky na miliony z dědictví. Ani se Doylovi nedivím, že si vybral právě ji!

• 29.11.2020  07:42
    Ženská na vrcholu (2019)

Protože jsem včera večer neplánovaně snědl šest čokoládových tyčinek, řekl jsem si, že se v rámci trestu podívám na tenhle film. Podle anotace, hereckého obsazení a označení "romantický/komedie" sliboval dostatek utrpení za ten můj prohřešek. Ovšem už po pár minutách od začátku filmu jsem si v klidu došel pro dalších dvanáct tyčinek, protože jsem zjistil, že přestože jsem na obrazovku koukal maximálně čtvrt okem - jel jsem na rotopedu, četl Zemi Nikoho a sem tam zkouknul věci na mobilu - ani sežrání všech čokoládových věcí ve vesmíru by neospravedlnilo tak krutý trest. Anna Polívková může být ráda, že je v něčem absolutně na vrcholu - horší herečku neznám. Ta by fakt mohla učit na DAMU - vždycky by něco zahrála a pak řekla, tak teď jsem vám názorně předvedla, jak se to nedělá, udělejte to jakkoli jinak, horší to být nemůže! Při jejím výkonu mi naskakovala taková husí kůže, že jsem měl větrák puštěný jen proto, že ho na tom rotopedu používám taky jako zdroj protivětru, abych měl to šlapání těžší, vůbec jsem ho nemusel použít jako prostředek k ochlazení jako obvykle.

• 17.10.2020  08:55
    Scooby-Doo (TV seriál) (1976)

Neštěstí nikdy nechodí samo, takže kromě Scooby Dooa tu máme i Scrapy Dooa a Scooby Duma a další. Ach jo.

• 17.10.2020  08:49
    Lví hlídka (TV seriál) (2016)

Totální tvůrčí impotence plná bezduchých rvaček. Navíc název vůbec neodpovídá, protože lev v ní není žádný. Ta nesourodá skupina by se měla jmenovat buď Lvíčí hlídka, nebo lépe Hlídka lvíčete, nosorožce, geparda, páru ptáků a několika neidentifikovatelných jedinců.

• 10.10.2020  09:35
    Krejzovi (TV seriál) (2018)

Seriál nehodnotím, protože jsem ho sledoval velmi homeopaticky a na nedobrovolné bázi, vždy jen pár minut, než jsem stačil utéct. Přesto mě několik věcí zaujalo: 1. Korolová, kterou by do svého ansámblu nevzal ani ten nejamatérštější (parádní slovo mimochodem) divadelní spolek, protože by na ně hrála moc ochotnicky. 2. opět Korolová a její ekonomický názor "náklady na reklamu si odečtete z daní, takže vlastně za ni nezaplatíte nic". Asi vidí do budoucnosti, té naší instagramové hvězdě na pozici mynystryně financí doopravdy časem nezbyde nic jiného než zavést 100% daň z příjmu. 3. Tomicová, ta by se mohla vzít s Korolovou (opět) za ruku a vytvořit umělecké duo "Dřeva". Pozor, nikoli "Obživlá dřeva", tak dobrý jejich výkon zase nebyl. 4. ještě mě zaujala kreativnost a odvaha scénáristů. Jako dvojčetem si v ději vypomůže leckdo, ale aby to dvojče nejen vypadalo úplně stejně jako brácha (až na brejle), ale se i úplně stejně chovalo a mělo stejné zaměstnání, to jen tak někoho nenapadne.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48