pytlik...

pytlik...

Vatikán

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 3.5.2020  11:02

Škoda, že jsem tento film neviděl před pár lety, kdy jsem pracoval jako auditor. Vůbec mi nenapadlo, že se v této profesi dá báječně vydělávat vedlejšákem - zabijáctvím - jak to dělal hlavní hrdina tohohle filmu! Jinak tedy děj mi připadal nepřehledný,nerealisticky zauzlovaný, nijak zvlášť zajímavý, a dal se krásně předvídat. To, že ten přivydělávající si kontrolór a jeden z hlavních padouchů jsou bratři, mi bylo jasné hned (chichi, spoiler!). Pobavila mě scénáristova představa vo tom auditorským řemesle, my jsme skutečně nepopisovali stěny u klientů, jednak se nám nechtělo platit za jejich znovuvymalování, jednak na nich visely všelijaké obrázky, police, takže by se tam nemusely vejít celé vzorce a dát tam jen půlku vzorců by mohlo mít vliv na správnost výsledku, že. Také by nám ty fixy nikdo neproplatil, jednak by klient po zhlédnutí výsledků naší práce asi velmi váhal uzavřít smlouvu i na další rok a jeden rok se audit nevyplatí, navíc bysme pak třeba nedostali ani pohoštění a hlavně, na to, k čemu on potřeboval počmárat celou místnost, bychom my zvládli za třetinový čas v pár tabulkách excelu. Ale pravda, ukazovat prstem na řádek v excelu, byť třeba tučně orámovaný a s červeným písmem, by na kameře nevypadalo tak efektně.

• 3.5.2020  10:29
    Co na to Češi (TV pořad) (2016)

Pořad jasně dokazuje důležitost péče o svou paměť, tj. pravidelný spánek, mnemotechnické pomůcky a gingko běloba. Třeba já, kdybych nezapomněl, kam jsem si založil dálkový ovladač na televizi, nikdy bych toto nesledoval. Ovšem takhle si člověk na Nova Gold pustí Spongeboba, výborně se baví, a pak je příliš líný a zaneprázdněný jít k televizi a usilovným mačkáním to přepnout jinam. Takže přetrpí přitroublého Skuby důa a tohleto mu uštědří totální knockaut, vyžere mozek, takže člověk jen nevěřícně zírá a není schopen jakékoli akce. Nelze bez následků přežít takové otázky, jako "co se dělá na záchodě", "co mají společného muž a pes" (mimochodem, kulky jsou až na třetím místě, na tom prvním je ocas!) apod. To vše provázené huhňáním Matonohy, který prokázal, že jeho herecký rejstřík není nijak široký, zkrátka pořád hraje starého známého Benbelína z Comebacku. A může jen litovat, že se nenarodil o pár tisíciletí dřív, protože tehdy museli při mozkových operacích udělat díru do lebky pazourkem, on to dokáže pár slovama. Mimochodem jsem zjistil, že asi nejsem Čech, páč moje odpověď na otázku "při jaké činnosti si musíme stoupnout na židli?", tj. "když se chceme oběsit", vůbec v nabídce nebyla, a mě to přitom napadlo hned na prvním místě!

• 29.3.2020  10:17
    Cliffhanger (1993)

Báječná komedie, hodně jsem se nasmál už před tím, než jsem četl Enšpíglův komentář (jako já dodnes myslel, že ty chyby do svých zápisků seká proto, že zkrátka neovládá pravopis, nicméně "fronty na groky", to by snad nevyplodil vůbec nikdo, ne, to musel napsat schválně? Škoda, že nepracuje v nějaké reklamní společnosti, dočkali bychom se třeba "Grogů Františka Janečka). Komičnost celého filmu podtrhla i hlavní záporná postava, hergott, když si někdo nechá dělat kompletní plastickou operaci obličeje, tak ať si dá pozor, aby chirurgovi někdo nepodstrčil jako vzor fotku Jaroslava Duška, jako se to stalo v tomhle případě, ne? Navíc ani moc chytrý nebyl, přiváže Stalonemu k noze provaz a pošle ho na skálu pro kufr plný peněz, a pak se ho taháním za ten provaz snaží ze skály shodit a zabít, aniž by mu Stalone předtím ten kufr hodil?! Taky ten Staloneho parťák byl parádní komická figura, vyčítá Stalonemu, že moc vážil a tak příliš zatížil lano a nezachránil tak tu jeho květinku, kterou vytáhl na jakousi jehlu. Jinak myslím, že takový Adam Ondra každé ráno a večer děkuje bohu, že si Stalone vybral jako svůj obor herectví, které vůbec neovládá, a né lezení po skalách, které mu jde naopak výborně (zvláště úžasný je jeho styl, kdy se mohutně odrazí, vyskočí dva tři metry do vzduchu a stometrovou vertikální stěnu tak zdolá během pár sekund bez jakéhokoli jištění). Jinak film prokazuje, že každý hrdina je masochista (těžko říct, zda to platí i obráceně) - ne, on nemůže vyřídit padoucha na první dobrou, vždy se nejdřív musí nechat zmlátit, vyrazit pár zubů a nejlíp si nechat udělat dva tři průstřely, menší zlomenina taky neškodí, a až potom s padouchem zatočit. PS: Jinak Gilmourův návrh na distribuční název "Stallone na horách" bych změnil na "Silvestr na horách", páč už ten název by sliboval komedii, které se divákovi dostane v míře i na akční filmy nevídané.

• 12.1.2020  08:44

Jediný, kdo se sérii Četníků nesměje, ale naopak rve vlasy, je v nebi svatý Tomáš Akvinský. Kolik času ztratil nad vymýšlením 5 důkazů boží existence, ovšem ani jeden se svou vahou nevyrovná obyčejné jeptišce z těch filmů. Neboť je jasné, že bůh existuje, protože kdyby nedržel nad tou jeptiškou ochrannou ruku, byla by vzhledem ke svému neortodoxnímu řidičskému stylu už před prvním dílem dávno na pravdě bóží!

• 23.12.2019  17:09
    Dynastie Nováků (TV seriál) (1982)

Přímá odpověď Československa na americkou Noc oživlých mrtvol, kdy se živí mrtví po plátně plouží nejen v noci, ale i ve dne, navíc v mnoha dílech. Snad jen Hanzlík projevil určitou životní jiskru. A i estetický vkus, na rozdíl od současných tunerů, neboť kam se hrabe nějaké to přítlačné křídlo a mračítka fábie htp na tu zahrádku, co Hanzlík za každých okolností vozil na střeše auta. Zvláštní je, jak hodně záleží na cástingu... aby se z toho stal prvotřídní seriál, stačilo málo, totiž obsadit do hlavní role ten model železnice. I v těch nemnohých chvilkách, kdy byla k zahlédnutí, podala jasně lepší výkon než neslaný nemastný Brzobohatý. Vrtá mi hlavou, po Nemocnici na kraji města prý lidé Chudíka zastavovali a řešili s ním svoje zdravotní problémy... jak to, že Konvalinková ještě žije? Po tomhle seriálu ji přeci museli hromadně (a poprávu!) zlynčovat, páč chtěla dát své dítě otci, případně do děcáku jen proto, že ji překáželo. Překvapilo mě množství popkulturních odkazů v tomto seriálu, od nápisu "Mimikry" na bubnech (Major Zeman), až po jednu z ústředních melodií, použité též ve večerníčku Edudand a Francimor.

• 23.12.2019  16:10
    Fotři jsou lotři (2010)

Humor jsem po zkušenosti s minulými díly nečekal, takže v tomto ohledu jsem rozhodně nebyl zklamán. Naopak zásadně přibylo zcela hloupých dialogů, kde se zvláště překonával ten blonďatý herec s transplantovaným nosem od nějakého hodně špatného boxera. Nevím, proč se Stiller stále pokouší o komické role, když pro ně vůbec nemá talent... ale jo, chápu ho. Narodil se moc pozdě, takže prošvihl svou životní příležitost - natáčení mnohadílné Planety opic - kde by mohl hrát jednu z hlavních rolí, a ani by nemusel chodit do maskérny.

• 23.12.2019  10:58
    Krtek ve snu (1984)

Fascinuje mě, že tomuto dílku vyčítají místní komentátoři bláboly či přílišnou fantazii ve druhé půlce. Asi jsou jejich sny přísně logické a realistické. Narozdíl od těch mých, kolikrát se ráno vzbudím a nezbývá mi než zvolat "Lidi, to ale zase byla blbost!" To jaksi za prvé. Za druhé, fascinuje mě, že jediný modrý díl krtka je ten s maminkou, kde zaječice názorně ukázala, že je děravá i jinde než jen v puse. Zatímco tenhle díl, kde pán názorně ukazuje, že před pětatřiceti lety nebylo vyholování moderní ani u mužů, natož u žen, je v jasně červených. Vždyť je spíše oceňována nahota žen než mužů. Asi lidé vidí v zaječici především zvíře a né ženu, a zoofilů přece jen v populaci tolik není.

• 22.12.2019  14:49

Ten pocit, když člověk přijde ze zaměstnání, kde celý den utrácel psy, pořádal přednášky pro důchodce s výhodnou nabídkou hrnců, popř. vysvětloval kroky a názory pana prezidenta, pustí si televizi a zjistí, že na tom ještě není tak špatně, že jiní jsou na tom daleko hůř. Protože kam se ta jeho práce hrabe třeba na roli takového Hoffmana, který nám hned svou první větou na plátně sdělí, že má jedno varle níž (ale to druhé zase výš, takže v průměru jsou přesně ve středu)!

• 23.11.2019  09:22
    Útok žraloka (TV film) (2009)

Horor jako řemen, ať se na to nedívá nikdo ze slabýma nervama, i já se tak třásl strachy, že jsem se šel během filmu nejmíň čtyřikrát ujistit, jestli jsem doopravdy zamknul vchodové dveře a zavřel všechna okna! A to se ještě naštěstí druhá půlka odehrávala v naprosté tmě, buď režisér vyčerpal rozpočet, nebo to chtěl prodat i rádiu jako rozhlasovou hru. Jinak se musím pochlubit, jsem doopravdy filmový znalec, hned mi bylo jasné, kdo a v jakém pořadí přijde o život a kdo přežije. Je jasné, že první na řadě byla ta krajně nesympatická milenecká dvojice studentů, kterým bylo každému tak padesát, a slíbili si, že se vezmou po promoci (fakt hodně fikaný, vzhledem k jejich studijnímu tempu měl ten chlap před sebou dalších padesát let svobody!). Člověk, když poslouchal jejich dialog na pláži, silně zalitoval, že žraloci nejsou obojživelníci, páč než ti dva vlezou do vody, skoro jednomu upadnou uši. A tenhle věčný student požádal tu svoji o ruku. Což bylo taky jediné, co mu ti žraloci z jeho milé nechali. Tím se jasně ukazuje na nebezpečí používání stálých slovních spojení, neměl ji žádat jen o ruku, ale o ni celou! Dalším na řadě byl ten postarší a plešatej, zkrátka proto, že byl postarší a plešatej. Mně tohle přijde děsně nespravedlivý (proto taky strhávám hvězdičku), tak povrchní, hodnotit podle vzhledu, třeba to byl v jádru správný a hodný kluk, ale to nikoho nezajímá. Navíc už byl postižený tou plešatostí, tak bylo od života nespravedlivé mu tak dál nakládat. A vůbec, jestli jsem se dobře díval, podle záběrů byli ti žraloci tři, nijak zvlášť velcí, a sežrali cca deset lidí. Takže já osobně bych s nimi bojoval tak, že bych jim přednášel o nebezpečnosti přejídání, a/nebo pod vlivem Války světů, co jsem viděl těsně před nimi, bych doporučoval na ně kejchnout a mikrobi by už vše zařídili sami!

• 23.11.2019  08:50
    Válka světů (2005)

Odpad dávám za ten konec, páč je naprosto nelogický. Myslet si, že mimozemská civilizace na daleko vyšší úrovni, než je naše, si neuvědomuje nebezpečí mikrobů na cizí planetě a klidně se jima nechá vyvraždit, je zcela absurdní (hááá, vlastně bych měl v rámci csfd etikety upozornit na vyzrazení zápletky, tak bacha, spoiler!). Ono je taky možné, že za to vybití emzáků nemohli mikrobi, ale ta lidská krev, kterou oni hromadně na něco používali, páč co si budeme nalhávat, dnešní lidé se přímo hemží všelijakýma jedovatýma toxinama a éčkama. Takže v příští invazi se mimozemšťané zaměří na vegetariány a další příznivce zdravého životního stylu. Jinak, to s tím nebezpečím od cizích mikrobů už věděl náš spisovatel Souček v sedmdesátých a osmdesátých letech, i kvůli tomu zpochybňoval, že by kdy došlo ke kontaktu dvou a více civilizací. Na druhou stranu, kromě Spielberga (a asi Wellse, knihu jsem nečetl) to netušili ani režiséři všelijakých predátorů a vetřelců, které nechali pobíhat bez skafandru na cizích planetách a dokonce požírat místní obyvatelstvo. No každopádně, každou chvíli můžeme čekat invazi č. II, kdy se mimozemšťané poučí a přiletí navlečeni do ochranných obalů!

• 31.10.2019  20:41

Ne že bych viděl CD celé, ale i ty střípky mi zcela k hodnocení stačí. Třeba písnička o klbku - opět silná melodie a navíc obsahuje vynikající poučení - děti se dozví, že rady kamarádů jsou sice úplně na hovno (pardon), ale zato je s nimi i dlouhá cesta zábavná. (Jinak tedy vyzývám raka a žabku, aby se mi tak za deset patnáct let přihlásili, tedy jestli budou mít gerontofilní sklony). Anebo podobně parádní je Vlk a zajacik (součást tzv. frustračního seriálu Vlk a tri prasiatka, Vlk a macko, Vlk a kuzliatka, který osvětluje, proč se vlk v současné době vyskytuje tak málo v přírodě). Byť poučení z této písničky je poněkud diskutabilní, zajačikovia se vlkovi vysmějou, že nechodil do školy a proto na ně nemá. Co kdyby si to vzal k srdci, začal navštěvovat školu a pak vymýšlel důmyslnější léčky, aha!? Podle mě by bylo lepší, kdyby ti zajačikovia vlkovi namluvili, že je naopak až moc chytrý, že až bude příště chystat nějaké pasti, ať při tom vůbec nepoužívá hlavu, aby to nepřešpekuloval!

• 31.10.2019  19:20

I kdyby byla na CD jen tahle písnička, napálil bych automaticky pět, protože taková geniální melodie se jen tak neslyší. Pokud ji ti dva doopravdy složili, tak klobouk dolů. Miluju ji, i když si kvůli ní na mě zasedl zahraniční šéf v naší nadnárodní firmě. Neboť jsem ho zcela zastínil. Myslel si, že každého ohromí svým coming-outem, kdy všem rozeslal fotky ze svojí svatby, kde si za nevěstu (nebo ženicha? v jeho případě spíš mužicha) bral malého Asiata. Ovšem kam se to hrabe na coming out můj, kdy mě kolegyně načapala, jak si u kopírky prozpěvuju "jsem malé prasiatko, kvik, růžove neviniatko, kvik!".

• 28.10.2019  09:06
    MOST! (TV seriál) (2019)

Kolečko je jeden z nejgeniálnějších scénáristů v komediálním žánru, připomíná mi Papouška – taky dokáže za normálních okolností vážnou či trapnou situaci podat vtipně, takže člověk ví, že se nemusí ničeho obávat a může se jen a jen těšit na to, co přijde (mimochodem takový režisér Krejčík byl přesně opačný typ, vtipnou situaci točil nudně a trapně). Takže si divák může užít i čekání na bitku mezi holohlavy a osazenstvem hospody, protože je jasné, že se při ní nic zlého zkrátka nestane (Čočkinovu smrt za nic zlého nepovažuji, páč to stejně nebyl sympaťák!). Fascinují mě komentáře mnohých uživatelů zde, kteří seriálu vyčítají, že se jedná o propagandu, že takhle to v realitě není... Voni si neuvědomují, že jde o komedii a né o dokument, a od kdy se vyžaduje od komedií, aby věrně zobrazovaly skutečnost, aha? Od nich čekáme, že nás budou bavit, a toho se tu dočkáme maximálně. Zvláštní plus patří za doprovodnou hudbu, člověk si oživí hity, které už dávno zapomněl a rozhodně by nečekal, že mu je připomene český seriál.

• 21.10.2019  17:47
    Premiér - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2019)

Rád čtu životopisy slavných, protože doufám, že pokud je budu kopírovat do nejmenších podrobností, dosáhnu úspěchu tak jako oni. Proto piju 50 šálků kafe denně jako Balzac, spím střídavě 2 hodiny denně jako da Vinci (což mi při těch kafích nedělá žádný problém), anebo naopak 20 hodin denně jako matematik de Moivre (to mi po těch kafích naopak problém dělá). Jím jedno a to samé jídlo po mnoho týdnů jako Jobs, abych nesmrděl, proháním velmi mladé holky, nejlépe panny, jako Chaplin, ale přes veškerou snahu furt nic, netopím se v milionech a ani o mně nikdo neví, s výjimkou mravnostního oddělení policie ČR. Konečně mi došlo, čím to je – mířím moc vysoko. Chce to začít po postupných krůčcích, např. nejdřív se stát úspěšným politikem v naší republice, což moc náročné není, a teprve pak vylepšit teorii relativity. Takže jsem začal sledovat tenhle seriál Premiér a píšu si: 1. nosit na spaní stále stejné triko GAP. 2. po probuzení minimálně 5 minut vést rozšafný monolog o tom, jak jsme premiér a co teď. 3. při rozhovorech hodně mrkat a těkat s očima všude kolem, vyhýbat se pohledu do očí protistrany. To mi přijde obzvlášť fikané, protože podle psychologů to dělají lidé zlí, s nečestnými úmysly. Protistrana tuhle teorii určitě zná taky, takže má z nás strach a přistoupí na cokoli, co jí navrhneme, jen aby od nás měla pokoj. 4. Nikdy nechodit na Barrandov k Soukupovi do Duelu, protože ten svým bystrozrakem člověka hned prohlédne a rozebere na součástky, jak předvedl v předchozím dílu sám na sobě.

• 11.10.2019  20:54
    Premiér (TV seriál) (2019)

Já nevím, proč na Soukupa všichni nadávají. Dokud ho máme, můžeme úplně zrušit armádu a ušetřit tak spoustu financí, neboť nikdo se neodváží napadnout zemi, která vlastní zbraň mnohem silnější než je třeba atomovka – pořad, který sníží komukoli v doslechu iq nejmíň o 50%. Nad tím, že Soukup tolik používá plurál majestaticus, bych se nepozastavoval – vzhledem k úrovni monologu („já jsem buď zdravej, nebo dobře léčenej“) je jasné, že mu se scénářem pomáhal člověk nad jiné povolanější na podobně vtipné „bonmoty“, člověk, který se v prvním díle také objevil – ano, náš prezident. Soukup tak vlastně mluví za oba. Na režisérovo jméno by se taky mohla udělat spousta skutečně nápaditých narážek (např. hle, jak je Benda renesanční osobnost – kromě toho, že je neschopný poslanec, je i neschopný režisér!), na druhou stranu, zase takový ignorant to nebude. Vzhledem k roztřesenosti kamery bych si tipnul, že sleduje moderní trendy a je příznivce hnutí Dogma 95. Druhá možnost také je, že to není schválně a pouze se mu třesou ruce z oprávněného strachu, že tohle jeho druhé dílo skončí stejným, ne-li větším průserem jako jeho první. Neboť je to on, kdo natočil legendární nekonečný seriál Sousedé, který skončil po deseti dílech.

• 10.8.2019  09:35
    Comeback (TV seriál) (2008)

Jak známo, ve kinematografii platí pravidlo, čím starší kousky, tím lepší. Proto se zásadně nekoukám na nic, co je mladší deseti let, a proto nemůžu být nikdy zklamán! Stejně to platí i Comebacku. Zhlédl jsem to poprvé cca před dvěma měsíci a nemůžu proti tomu říct ani fň. Za prvé je to vtipné, za druhé se člověk leccos přiučí, třeba od Babčákové, jak být správným rodičem. A i z estetického hlediska je to pěkná podívaná, Leichtová sice ani před deseti lety a patnácti kily nebyla žádná extra miss, ale vyzařovalo z ní něco velmi přitažlivého, takže se člověk ani Lexovi divit nemůže. Jinak mě jako Čecha a uživatele csfd naplňuje hrdostí, že můžu být u toho, jak se sedm matematických problémů tisíciletí, které doopravdy trápí a pálí každého normálního člověka, rozšiřuje o problém osmý, dost možná nejzáhadnější. Jak to, že comebačtí série č. 1 má 87%, ta druhá 83% a Comeback jako celek jen 64%? Tak a teď se vrhnu na Ulici, to je seriál starší ještě o tři roky, takže se na něj ani nemusím dívat a rovnou mu frkám pět hvězdiček!

• 19.4.2019  16:08

Na to, jak pohádky nemám rád, mě tahle fakt zaujala. A to hned od začátku, jak se ten zmoklý poutník představil jako "Irvín Titulen", takové velmi neobyčejné jméno, že? (Než mi o vteřinu později došlo, že Čenský říká "moje jméno je i mým titulem - jsem král Ondřej!). V pohádce je spousta věcí, které by si děti měly vzít k srdci, ale také naopak, ledacčeho by se měly vyvarovat. Tak z toho prvního soudku, děti vidí, jak je důležité umět psát - stačilo by pak, aby ta ovce hodila svůj příběh na papír a Čenský by hned věděl na čem je a ušetřilo by se tak cca 60 min. děje. Taky se přesvědčíme o důležitosti doplňků stravy - kdyby král Ondřej pravidelně užíval gingko bělobu, nemohl by zapomenout, kde už tu sestru od ovce viděl, a došlo by mu všechno. Od královny podsvětí se děti zase naučí, že se to nemá se solárkem přehánět (i když, i přes svou pokožku byla z těch ženských postav jasně nejhezčí, a to myslím vč. Rybové v civilu, né coby ovci). No a teď si probereme ty záporné věci. Pohádka se opět snaží opěvovat nesmyslnou lásku na první pohled, kdy Čenský požádá Rybovou o ruku během prvních tří minut, co se viděli. Navíc tomu ještě nasadí korunu tvrzením, že "hezčí dívku bych těžko hledal"! No do prčic, kde to jsme? Copak je nejdůležitější taková povrchnost, jako je vzhled, aha!? Kdyby se takhle zamiloval do té královny podsvětí tak neřeknu ani popel, neboť majitelka zlatých růží a zlatých klasů je rozhodně lukrativnější a rozumnější partie. Krása brzy odkvete, ale zlato nikdy... Příběhu bych taky vytkl, že ta sestra hlavní hrdinky ji nemusela vydávat za svého bratra. Protože už tak byla malá pravděpodobnost, že král Ondřej je zoofil, a ona to zkomplikuje, že by musel být homosexuální zoofil, aby se zamiloval do ovce mužského pohlaví.

• 16.3.2019  12:03
    Rychlí a zběsilí (2009)

Další film, prokazující, že akční filmy jsou ve skutečnosti velice filozofické. Čím víc akce, tím víc nudí, takže se člověk chtě nechtě musí zabývat jinými věcmi a hlavou se mu pak honí tisíceré myšlenky. Tím se tyto filmy liší například o takového krasobruslení, které pouze nudí, takže se člověk při nich akorát cpe bonbony a pak mu vypadne zub (moje vlastní zkušenost, když mi bylo 6). Co se týče tohoto konkrétního snímku, má smůlu ještě v hlavním hrdinovi. Zatímco na takovém Arnoldu i oko heterosexuála spočine se zalíbením, Diesel potěší tak maximálně skinheady, že jako to jeden z nich dotáhl tak daleko. Což je co říct, neboť jak známo, u příslušníků tohoto hnutí platí, že počet mozkových buněk + počet tukových buněk = počet tukových buněk + 1. A že měl Diesel těch tukových buněk požehnaně, podle mě musel mít to svoje auto speciálně vyztužený. Pokud to tedy nebyly všechno jen počítačové triky a on ve skutečnosti neseděl jen na (vyztužené) židli ve studiu a nedělal brm brm. No zkrátka, abych se vrátil k těm filozofickým myšlenkám, já těch deset minut, co jsem vydržel toto dílo sledovat, přemýšlel, kdo je nejhorším akčním hrdinou všech dob. Dlouho byl mým favoritem Nicolas Cage, ale jeho souboj s Dieselem by byl dlouhý, vyrovnaný, neb oba mají spoustu es v rukávu, a možná nakonec prohraný. Protože Cage je vcelku přijatelné příjmení, klec, to nikoho neurazí, zato to Vinovo nás cyklisty a chodce vysloveně štve.

• 16.3.2019  09:24
    MasterChef Česko 2 (TV pořad) (2019)

Pořad prokazuje starou známou pravdu, že tloušťka je v naprosté opozici k charismatu. Přemek pak prokazuje, že ani štíhlost ho rozhodně nezaručuje. Proto působí velmi směšně ty (dvojité až trojité) brady vytrčené vzhůru a tvrdé pohledy prvních dvou pánů porotců a to tvrďácké pištění toho třetího - rozevláté Viktorky od splavu. I když, teď jsem zhlédl zhruba 10 min originálního pořadu a musím se mírně omluvit, ta česká mutace se evidentně snaží být co nejdokonalejší kopií. Napjatě čekám, kdy porota zadá soutěžícím vaření pokrmu, který by pořadu prospěl naprosto nejvíc - tj. vtipné kaše. Nám by pak nemusely odpadávat uši po perlách typu "jsem narvaný jako taška!". Jeden z porotců by byl ideálním publikem do většiny humorných pořadů jakékoli televize, páč by se chechtal naprosto všemu - soudím tak podle toho, že mu k zábavě stačí i tak obyčejné věci, jako je sůl a koření ("mě ve vašem jídle bavila ta pepřová chuť!"). Účinkující by taky zasloužili vyliskat za zprofanování krásného slova "děkuju", které používají nejen při každé příležitosti, ale i tam, kde žádná příležitost není, a proto v každém díle zazní tak tisíckrát.

• 5.2.2019  21:14

Seriál potvrzuje několik faktů, které zasvěcený filmový fanoušek ovšem už dávno zná: Bartoška používá pořád tu stejnou ausšusovou zubní protézu, takže furt šišlá. O Pavlu Novém totéž s určitostí říci nemůžeme, páč ten šišlal už za mlada. Bejt Miklušem, zjistím si majetkové poměry Bernda Posselta a jestli jsou vynikající, vydávám se za jeho syna (každý soudce s méně než dvaceti dioptriemi to musí uznat i bez testů DNA). Seriál taky ukazuje, proč se zloději stahují do velkých měst.. neboť na vesnici policajti úspěšně vyšetří i ztrátu lístku na tramvaj.

• 18.1.2019  19:51
    Sedm kilo pro Králíčka (TV film) (1979)

Je fajn, že jsem konečně našel další vhodné dílo, a nemusím už tak v dobách velkého hladu, kdy už doma nemám nic k jídlu, pořád dokola pouštět dva díly ze seriálu Hospoda (Nález a Svačinka), abych získal pocit nasycení. To, s jakou chutí sní Lipský podřízeným koláčky, to je na oskara.

• 18.1.2019  19:42
    Recepty doktora Kudrny (TV film) (1975)

Na rozdíl od místních obdivných komentářů si myslím, že Bláha se na tu roli absolutně nehodil. On byl všechno jiné, než alfasamec, kterému žádná žena neodolá. Proto veškeré ty zbožňující a oddané pohledy, kterými ho ve filmu častovaly všechny ženské jakéhokoli věku, mi připadaly absolutně absurdní a hrané. Naopak Bláha potvrdil to, co o něm tvrdím už léta. Totiž že jeho obrovskou profesní tragédií je, že nebyl natočen film s jistou rolí, která by mu absolutně sedla, jak vzhledově, tak hereckým výrazem, kde by musel bezpodmínečně neskutečně zazářit. Mám na mysli hraného Skupova Spejbla.

• 12.1.2019  11:47

Napíšu komentář, jaký jsem měl názor na tenhle film před dvaceti lety, kdy moje vidění a myšlení bylo ještě ostré a nekompromisní, né jako teď, kdy už jsou mi podobné věci srdečně fuk. Takže za á) "povídky" jsou děsně vykonstruované, za b) zvláštnosti, kterými se postavy chlubí, nejsou vůbec zajímavé c) je smutné, že tyto postavy na ty svoje nezajímavosti kladou takový důraz, nechají se jimi definovat. No a teď po těch dvaceti letech jsem smířlivější. Napadá mě, že takový Kodet zsíkal českého lva za vedlejší roli zcela právem, neboť to chtělo odvahu a spoustu odříkání vzít od Navrátila do ruky zubní protézu, která byla takříkajíc ještě teplá, a rozhodně né kvůli tomu, že by jí měl v puse. Taky by mě zajímaly technické podrobnosti, jako jaký kalhoty takový knoflíkář může nosit, džíny se na to asi moc nehodí, jsou moc tvrdé a neohebné, u těch látkových zase hrozí riziko vykousnutí díry. A taky, ta fáze skousnutí je mi zcela jasná, ten pohyb hýždí si dokážu představit, ale jak jako sedacími svaly tu protézu rozevře, aha? To jí má jako přilepenou izolepou ke každý půlce? Taky si teď budu dávat pozor a už se nebudu důchodcům posmívat, neboť když protéza dokáže překousnout režnou níti, není radno si rozhněvat někoho, kdo je touto strašlivou zbraní opatřen.

• 5.1.2019  07:28

Psát komentáře k tomuhle filmu je zbytečné stejně, jako nosit dříví do lesa, sovy do Athén, nebo jako to, co Helena Vondráčková provedla v rozhlasovém pořadu "Tady to znám", kdy poučovala Pavla Vítka o Řitce. Přitom musí být každému jasné, že Pavel je s tímhle místem velice důvěrně obeznámen, že. Proto napíšu jen to, co se mi na téhle skvělé komedii od nikdy nelíbilo: a) Otíka mi bylo líto b) Hrušínského doktor byl nevyčerpatelnou studnicí příšerných klišé a děsivé rozšafnosti(by mě třeba fakt zajímalo, jestli zcestoval celou planetu, že může říct, že "máme ty nejkrásnější holky na světě").

• 1.1.2019  18:18
    Do roka a do dna (TV pořad) (2011)

Nejdřív mi ty na úvod vykulené Zedníčkovy a Paulové oči připadaly přehnané, ovšem jakmile kamera přepla do sálu, vykulil jsem je taky. Uprostřed konsternovaných účinkujících a diváků tam seděla Pogodová a působila jak Pergnerová ve svém nejzasněženějším období. Ještě že jsem na to koukal na relativně velké televizi, na menší obrazovku by se ta její permanentně otevřená pusa nevešla. Zato teď vím, že má nahoře dva amalgámy a dole čtyři, a přesně taková informace mi scházela. Nedivím se, že Nagy sedící vedle ní působil poněkud vyděšeně, a zmohl se tak pouze na vtipy, které našel někde na netu. Skláním se před jeho vytrvalostí, přitom hledání musel strávit spoustu času, páč se jednalo o fóry značně fousaté a tedy bůhvíkde na internetech zasuté, tipuju tak r. 1995. Z celého osazenstva mě nejvíc pobavil jistý divák sedící za účinkujícími, na kterého Pogodová patrně dýchla nebo co, a který doprovázel vyprávěné vtipy vášnivými gestikulacemi.

• 1.1.2019  16:38

Škoda, že byl Zeki tak sexuálně náruživý, že mu jedno fakování nestačilo a nechával se i po druhé.

• 30.12.2018  09:24

Film trpí tím, že se v něm nevyskytuje žádná kladná postava, ke které by člověk mohl cítit sympatie. To je samý zloděj, podvodník, skorovrah, popř. chovatel dobytka. Jediný, kdo měl trochu náběh na kladnost, byl Nárožný, kdyby si to ovšem neskazil svým šlendriánstvím, tím chybějícím knoflíkem na úboru.

• 28.12.2018  18:35

Hned v názvu pohádky je chyba, za humny nebyl drak, ale jakási prapodivná animace. S drakem měla společného tak maximálně to, že byla příšerná a vzbuzovala hrůzu. Jinak pohádka trpěla vysokou nelogičností, jak je ostatně pro tento žánr typické. Pokud by v realitě nějaký drak dostal chuť na princeznu, silně pochybuju, že by sebehloupější král na něj posílal prince postupně jednoho po druhém, místo aby na něj poslal celou armádu najednou. Pár katapultů, lučištníků, hasičský sbor, který by stříkal vodu na rytíře v první řadě coby ochranu před dračím ohněm a král se mohl těšit z vkusné předložky k posteli.

• 27.12.2018  16:24
    Piráti! (2012)

Není náhodou, že tohle byl poslední film režiséra Lorda a scénáristy Defoa. Darwinovi potomci a celá současná královská rodina je svlíkla z kůže za to znesvěcení jejich předků.

• 11.12.2018  15:49

I díky tomuto filmu víme, proč byl rohypnol vynalezen až v šedesátých sedmdesátých letech. Dřív nebyl potřeba, když se točila takováto veledíla. Každopádně v divadle se muselo jednat o lepší podívanou, už proto, že by mě zajímalo, jak se vešlo na jeviště tolik sou(d or st)ruhů, popř. jiných strojů, jak se tam ztvárnily ty motocyklové závody a taak. Také publikum muselo řvát nadšením, po celodenní šichtě koukat na něco takového. To jako kdybych já koukal v divadle na člověka, jak celý představení dělá tabulky v excelu. Jinak samozřejmě film dělal čest socialistickému realismu, kdy Plachta, na začátku sympaťák, neb švejkoval a plival jedovaté sliny všude okolo, odchází do důchodu a zjišťuje, jak příšerný je život bez továrny. Takže když se po čase dozví, že se teď na šichtě dělají šestnáctky, neodolá a polepšený se vrací a stává se jedním z nejlepších úderníků. To vše je okořeněno takovými dramaty, jako jsou zpronevěřené modráky předákem směny, to jsem vzrušením nedýchal, jak to dopadne. Dopadlo to dobře, modrákový parádník byl po zásluze potrestán sesazením.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47