pytlik...

Vatikán

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 20.8.2012  21:19
    $9.99 (2008)

Film působí velmi přirozeně a nikoli vyumělkovaně, je umnou kombinací věcí a příhod obyčejných i nadpřirozených. Je v něm řešena spousta otázek, které člověka trápí - např. jestli andělé umějí všichni létat, jestli jsou smrtelní, jestli člověk může plavat jako delfín, jestli se prasátko směje pouze za peníze nebo i zadarmo... Osudy jednotlivých postav obsahují mnoho poučení na závěr, např. že i ve stáří nemusí člověk propadnout žvatlavosti, ale může začít nanovo, že i s knihou odhalující smysl života se člověk štastným nestane (možná proto, že má jen první díl), že láska je nebezpečná, člověk kvůli ní ztratí rozum, ochlupení i ovlasení, tvář i tvar... Animace byla taktéž vyvedená, všechny postavy mají zajímavě našpulené pusy.

• 14.5.2013  09:28
    'E' (1981)

Jeden z nejlepších muzikálů, co jsem kdy viděl, a dokonce bylo i zpěvákům rozumět.

• 26.6.2013  09:32

Dávali na CS Film v rámci filmů pro "náročného diváka". Předpokládám, že nenáročný divák se pozná tak, že se mu líbí úplně všechno; zatímco náročnému se jen tak něco nezavděčí. Ovšem tenhle snímek by se mu líbit měl, když byl přímo pro něj určený. No a já jsem tak zjistil cosi zajímavého o sobě... prsa se mi dmou pýchou a hlava ulítává do kosmu... že totiž nejsem obyčejným náročným divákem, ale supernáročným! Mě totiž ani tohle dílo nezaujalo. Už zezačátku mi přišlo divné, že se děj odehrává v šedesátých letech a pak najednou přepne do doby okupace... nejdřív jsem si myslel, že ten hlavní hrdina vzpomíná, jaké to tehdy bylo, a že on je tím malým klukem. Pak mi ale došlo (neb supernáročný divák je samozřejmě divákem vysoce inteligentním), že by to jaksi časově nehrálo, kluk z okupace by vyrostl v šedesátých letech v relativně mladého muže a né že bude vypadat jako důchodce. No a pak měl supernáročný divák silný problém s udržením koncentrace... vadily mu totiž některé výrazně nerealistické či nepřesvědčivě zahrané scény, jako rozčilování se toho bývalého doktora, že nebude operovat, pak, že nesežene morfium, pak to morfium sháněl kdesi v baru a nahlas tam vykládal, že ho potřebuje pro postřeleného a vůbec se nebál, že ho někdo práskne. No a to už supernáročného divákova hlava začala být unavená přemýšlením o takovýchhle složitých věcech, začala klimbat a probudila se až v okamžiku, kdy ten doktor spolkne jakýsi jed a zahyne. Tím pádem se znova zamotala, protože jak ten doktor mohl žít v šedesátých letech, když zároveň zemřel za okupace... Ne, to už né.

• 9.6.2016  22:16
    13. revír (1946)

Kočka se měl spíš mít přezdívku Netrefil, minimálně zezačátku to tak vypadalo... Ovšem ten konec to celkem vyvrátil, aspoň teda myslím, páč to už jsem se v ději beznadějně ztratil, ačkoli jsem si celou dobu pilně maloval graf.

• 10.3.2012  16:11

Jednotlivé scény jsou povětšinou dokonalé jak trikově, tak zejména uměleckým laděním (barvy & hudba), člověk by nevěřil, že se jedná o film víc jak 40 let starý. Dokonce bych řekl, že reálnější zpracování kosmických lodí a vesmíru jsem ještě neviděl, takhle nějak si představuji, že by to mohlo být. Režisér si je výjimečnosti scén vědom, takže je téměř každá bohužel protahovaná do těžko snesitelné nudnosti. Tím pádem tak na děj zůstává jen málo času a je poněkud chudý, myslím si, že např. to velmi zajímavé psycho, když se zbláznil hlavní počítač, si zasloužilo víc propracovat. No a ten pseudointelektuální nesrozumitelný závěr už radši vůbec nekomentuju, neb jsem vcelku slušný člověk.

• 12.1.2016  19:59
    2001: Vesmírná prda (2000)

Tohle bylo horší, než když jsem na posezení snědl celý kelímek směsi palmového, slunečnicového, světlicového, bavlníkového, řepkového, rýžového oleje, který se prodává pod krycím názvem nugeta.

• 1.7.2011  15:18
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Půl hvězdičky za Mimikry a půl za Studnu. Jinak i když si odmyslíme ideologický balast, nic moc seriál. Zvlášt herecký výkon hlavního hrdiny mě irituje. Narozdíl od ostatních klidných, vyrovnaných filmových vyšetřovatelů Brabec dokazuje, že premenstruačním syndromem mohou trpět nejen ženy, ale i muži, a to na rozdíl od žen po celý měsíc.

• 27.9.2015  08:16
    40 let panic (2005)

Dávám za pět, protože se jedná o film, který poučí víc jak jakýkoli dokument na ČT2. Až mi vyhrkly slzy dojetí, konečně dílo, které popularizuje, byť poněkud nevtipnou, téměř až trapnou formou, nesmírně závažnou knihu páně Batisty "Samohana a její následky". Neboť filmový výrok "Andy vypadá o deset let mladší než my, ačkoli je o deset let starší, to je tím, že z něj ještě žádná žena nevysála energii!" je geniálním shrnutím obsahu výše uvedené knihy. Taky onen tragický závěr filmu, kde se hlavní hrdina konečně dočká a pak zmateně pobíhá na louce a zpívá nějakou neméně zmatenou píseň, zcela odpovídá jednomu z postřehu pana Batisty, totiž že kvůli sexuální aktivitě se "člověk, který byl již od mládí mdlého rozumu, stává politováníhodným blbcem" (tak teď nevím, jestli bych neměl pípat, je blbec sprosté slovo nebo né? Na svou obranu uvádím, že nejsem sprostý já, ale pan Batista!). Tím pádem tahle pravdivá scéna představuje další plus pro tvůrce filmu, většinou komedie končí nějakým trapným hepijendem.

• 1.5.2012  13:51

Plus dva body za Sněhurku s krásnou velkou červenou pusinkou a mínus jeden bod za toho mimořádně nechutného vytáhlého bílého trpaslíka s obrovskou hubou.

• 9.10.2012  12:35

Borec, borec, borec... ani tohle slovo ale nemůže vystihnout pašáctví muže, který jen tak bez ničeho, pouze ve fráčku a klobouku přeletí vzdálenost mezi Zemí a Marsem, přičemž patrně celou cestu zadržuje dech. A to není všechno, navíc umí perfektně kozáčka, jak ukázal při oslavě nového objevu. Co by člověk od druhého člověka mohl chtít víc.

• 10.6.2012  10:15
    Aaltra (2004)

Jako komedie mi to v žádném případě nepřišlo. Příliš realisticky zpracované na to, aby se tomu člověk mohl smát. Při sledování filmu jsem pociťoval akorát nechuť a obavy z toho, jaká skličující scéna ještě člověka čeká. Jediná hvězdička je za výtvarné zpracování. Sice se k žánru komedie vůbec nehodilo, ale umělecky dopadlo na jedničku. Připomínalo mi dva klipy od Depeche Mode, Behind the Wheel a Never let me down again. Roztřesenci z Dogma 95 by si měli vzít příklad z nepohyblivé kamery a dlouhotrvajících záběrů, které perfektně vystihovaly neutěšenou realitu života těch dvou vozíčkářů.

• 6.6.2013  09:17
    Adam a Otka (1973)

I přes poměrně krátkou stopáž si režisér našel čas na dlouhatánské pasáže, ve kterých se v podstatě nic neděje, jen jsou provázeny typickou Liškovou hudbou. Jak už napsal gruzdej, atmosféra socialismu je vystižena dokonale. Uvědomělá Dvorská tak trochu pohrdá Brodským a označuje ho za podivína proto, že se nechce vystěhovat ze svého domku, který stojí v cestě výstavbě paneláků. Oko divákovo je potěšeno hezkou Schallerovou, aby bylo vzápětí znechuceno zjištěním, že tahle kočka chodí s Jandákem, kterého lze charakterizovat mnohými přirovnáními, bohužel však žádnými kladnými. Nepomůže ani, že se na konci rozejdou, protože ona kvůli tomu brečí místo aby jásala, no toto. Brabec je i přes svůj relativně mužný vzhled v chlapáckých postavách nepřesvědčivý od dob, kdy tak krásně ztvárnil hysterickou paní Zemanovou. A taky váhám, nakolik je tohle film vhodný pro děti... Furt je jim vtloukáno, že nemají skákat cizím osobám na bonbón a nikam s nimi nechodit, ale tady se Adam s Otkou klidně nechají odvézt z nádraží na sídliště úplně neznámou osobou a když teta není doma, neváhají a klidně jdou s Brodským k němu domů pod průhlednou záminkou prohlídky sbírky hodin. A nic se jim nestane.

• 29.11.2014  08:40

Ani se nedivím, že Frič měl od r. 1938 jedno oko skleněné, já být feministkou, tak mu ho za tenhle film vyškrábnu taky. Takhle zesměšnit ženskou emancipaci, to se jen tak nevidí. O Šlemrové asi nemá smysl mluvit, ta je svou intonací (příjemně) protivná v jakékoli roli, ale Věrušku mohl pan režisér zobrazit líp než jako typickou self-womanku, která se dokáže samostatně živit jen do té doby, dokud za ní tatínek platí účty. A pak "slečně doktor" nezbyde než prozřít, zjistit, co je v životě pro ženu nejlepší, vdát se a pokojně včelařit v manželství. Nový dokázal, že mu jeho přezdívka Tygr sedí, neboť pouze muž s odvahou vesmírných rozměrů si vezme za manželku ženu, která dokáže během chvíle ukecat libovolný počet mužů do úplného bezvědomí.

• 21.12.2015  09:57

No, mám-li porovnat autorské dvojice Macourka s Vorlíčkem, Smoljaka se Svěrákem a Brdečku s Lipským, za nejlepší považuji tu posledně jmenovanou. V jejich filmech hlášky a vtipné situace dosahují bezkonkurenční hustoty na jeden centimetr čtverečný pásky. A na rozdíl třeba od dua M&V u nich i to zabíjení vypadá jako taková neškodná činnost, jako kdyby se postiženým v podstatě nic nestalo, jako kdyby se měli za pět minut zvednout a nepoškozeni pokračovat dál v životě, což se taky zhusta děje. No, nějak blíže rozebírat film nemá smysl, to bych tu mohl popsat padesát stránek a stejně bych se dostal maximálně do třetiny. Vypíchnu jen to nejdůležitější: jako věčný nespokojenec a vcelku namyšlený člověk si můžu dovolit kritiku věnování, které napsal Sherlock Holmes Nicku Carterovi ("Kdybych nebyl Holmesem, chtěl bych být Carterem"). Ftipnější by bylo "Proč nemůžu být Carterem, a musím být jen Holmesem". No a taky bych vytknul baronovi von Kracmar, že blíže neudal polohu Wienerschnitzelbergu, hned bych se tam odstěhoval! Ovšem pouze za předpokladu, že tam čepujou i něco jiného než pampeliškové víno. Pampelišky mám sice rád, ale alkohol nesnáším!

• 8.1.2012  09:59
    Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam) (2004)

Jedna z nejlepších cimrmanovských her. Z dévédéček s ostatními hrami bohužel sálá ztráta energie tradičních herců divadla, zde jsou ale vhodně doplněni novou čerstvou lidojedskou krví a je to jen ku prospěchu. Vrcholnými scénami jsou zejména sup vometák a psycho dohadování s lidožravci ohledně osudu Cyrila Metoděje.

• 17.2.2015  22:03

Pravda, děje povídek byly řidší než spodky Varla Frištenského, nicméně díky rozhovorům mezi oběma manželi se člověk nenudil. Buď se bavil, pokud se špičkovali, nebo mu naskakovala husí kůže od hlavy až po nejspodnější část zad, když milostně laškovali. Jinak Švormové to slušelo, Valovi taky, i když pravda, trochu (víc) sportu by mu neuškodilo. Navíc prokázal nevšední talent, dokázal najít na Švormové paruce šedivý vlas

• 12.1.2014  09:47

První bondovka, kde jsem si jakžtakž přivykl na Mooreho. Dokonce mi přestal připadat jako ideální představitel nějakého poklidného seriózního zaměstnání (dejme tomu účetního, který by se při kontrole účtů náhle otočil do kamery a do dramatického ticha vykřikl: spadla klec, tady vám chybí tři koruny!). Dokonce jsem přestal pochybovat i o jeho sexuální orientaci. Mooreho dubléři se v akčních scénách taky překonávali, tak co by člověk chtěl víc? Zejména ten, který v úvodní scéně skočil z té skály. Jako dobrý, on prokázal velkou odvahu, ovšem ti sovětští agenti zase nedostatek inteligence, normální člověk by si na Bonda počíhal hned u té chaty a odpráskl by ho, jen by se objevil ve dveřích. Ale hoši si asi chtěli zalyžovat. V té chatě mimochodem Bond prokázal své nekonečné schopnosti i jinak, jen málokdo by dokázal přijmout SMS zprávu cca 15 let před jejím vynalezením! stačily na to obyčejné primky a kus papírku. Dobrá dobrá, už nechám toho spoilerování. Jinak ta záporná Kielova postava byla naprosto úžasná, zodpověděla důležitou otázku, která trápí už tolik generací lidí, totiž kolik se tak může průměrně dožít Frankeinstein. Prvně se ve filmu mihnul v r. 1910, v r. 1977 vypadá pořád velice mladě a při síle, takže já bych tu životnost odhadl tak na 250 až 300 let. V Bondovi odhalil i nějaké své tajné záliby, např. velké upíří choutky. Zajímavost: Málo se to ví, ale s tímhle upířím Frankeisteinem byla natočena nejen další bondovka Moonraker, ale hlavně o desetiletí později slavná série Twilight, kde si vystřihl hlavní roli. Pravda, všimne si toho jen pozorný divák, protože si Kiel začal česat pěšinku na opačnou stranu a nechal si trošku vybělit zuby.

• 18.7.2011  15:18
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Při sledování tohoto seriálu jsem zamáčkl v oku slzu dojetí. Vybavily se mi totiž chvíle z návštěv cirkusu v dětství, kdy vycpávku mezi zvířaty dělaly výstupy zmalovaných klaunů, kteří prováděli vysoce předvídatelné vtipy za neustálého šklebení a přehrávání grimas... Ach bože, ta trapnost, jakou jsem už jako malé dítě cítil. U IT jsem zažil naprosto totéž, akorát pravda, abych nekřivdil, někteří herci v tom seriálu nejsou tak zmalovaní. Začal jsem tento seriál sledovat v češtině, tak jsem si říkal, že je to třeba jen dabingem, ale po přepnutí do AJ musím říct nee, dabingem to skutečně nebude. Shlédnul jsem první tři díly a na další se už za svého života dívat určitě nebudu. Tak jako tak mi je po smrti pustí čerti v pekle, tak co.

• 8.2.2014  08:18
    Akce Bororo (1972)

Film s dokonalými somnambulními účinky, který nastolí v duši svým pomalým tempem zvláštní klid. Božídara vytvořila fakt originální postavu, ačkoli jsem snímek viděl před několika dny, pořád si na ni občas vzpomenu... ta její melancholická pasivita, bezbrannost, oddanost nepříznivému osudu... Jinak se film nebojí zodpovědět otázky, které člověka při jeho sledování napadnou, ovšem činí tak takovým způsobem, ve srovnání s kterým jsou promluvy Pýthiiny vrcholem srozumitelnosti. Např. když se Matyáš zeptá Božídary, proč si ten zázračný strom nenajdou sami, když mají takové prostředky, létají si vesmírem kam je napadne, ona odpoví, že lidstvo tady na Zemi je rozdělené nebo něco v tom smyslu. Nebo když Brodský namítá, že na Plejádách nemůže být život, protože je tam příliš vedro, ona odpoví, že jejich planetu chrání umělý štít. Mně to tak nějak dodnes vrtá hlavou, aby vznikl vyšší život, už tam ta ochrana musela být. To ho jako vědomě vytvořily ty chuchvalce bílkovin v tamějších oceánech? Hm, to tedy klobouk dolů, asi slušnej oddíl!

• 23.5.2013  09:31

To jsem takhle jednou musel večer umývat nádobí a pustil jsem si k tomu televizi, abych si tuto nikterak zábavnou činnost nějak zpestřil. Jaká byla moje radost, když jsem zjistil, že dávají „Akci v Istanbulu“, která podle svého názvu slibovala dramatickou podívanou pro tvrdé chlapy, tedy přesně to, co potřebovala má duše pošramocená vykonáváním oné podřadné práce vhodné leda tak pro ženy. V duchu jsem se smířil s tím, že budu od nádobí často odskakovat, abych shlédl ty časté akční scény. No jo, ale uplynulo deset minut, uplynulo čtvrt hodiny, pak půl, a já jsem nemusel odběhnout ani jednou. Vlastně jednou jo, páč jsem se chtěl přesvědčit, zda mám skutečně puštěnou televizi, neb ten nepřetržitý proud poklidných mono- a dialogů spíše připomínal rozhlasovou hru. No zkrátka jsem poslouchal ty zajímavé debaty a najednou mi přišlo to umývání nádobí jako činnost strašně vzrušující a nedoceněná. Ono se to nezdá, ale je to velice tvůrčí práce – člověk vytvoří ze špinavého čisté, může na odkapávači vytvořit z talířů a příborů všelijaké složité sestavy, stavby, kam se hrabe lego. Když tak člověk loví rukou v zakalené vodě ve dřezu, může si představovat, že je slavný archeolog a se vzrušením čekat, jaký poklad vytáhne… No zkrátka ani nevím, jak ten film nakonec dopadl.

• 22.9.2012  18:50
    Aki Sora (2009)

Ten sexuální pud je fakt strašná věc. Člověk by mohl dělat takových užitečných věcí, vyluštit křížovku, naučit psa dávat pac, zanadávat na čssd, čd nebo napsat komentář na čsfd, ale né, musí sedět před televizí a koukat až do konce na tenhle erotický nesmysl, který je zvrácený na kvadrát, protože za prvé sestra s nechutně velkými prsy svede svého bratra a za druhé, když už to udělá, ještě od něho požaduje nepřerušovaný akt, ačkoli jí v jejím věku musí být jasné, že čáp děti neutáhne a že se tedy rodí jinou cestou.

• 23.9.2012  08:16

Popelka Sora podruhé, za svou dobrotu a posluhou u sester získává další zasloužené odměny. SPOILER: Původně jsem chtěl dát pouze dvě hvězdičky, ale za ten freudovsky logický konec přidávám třetí. Lesbická sestra - dvojče závidí bratrovi penis, protože si myslí, že jedině ten jí schází, aby se do ní zamilovala kamarádka. Proto chce bratra o něj připravit nejdříve tím, že by mu ho odstřihla nůžkami, v posledním okamžiku si to ale rozmyslí a ačkoli bratra nenávidí, pouze se s ním vyspí, aby ten penis na okamžik vlastnila. To mi přijde celkem geniální.

• 13.11.2011  10:23
    Akt (divadelní záznam) (1997)

+ za jednu z nejlepších cimrmanovských scének ("možná, že by to ani Pepa nebyl"), - za ten "fór" s poděláváním se.

• 7.11.2014  17:01

Skrytá osvícenská agitka ukazující těžké, strašidelné sny pověrčivých alchymistů. Zatímco jak známo, seriózním vědcům se zásadně zdají pouze poklidné věci, třeba o mihotání elektronek ve vakuu, čehož se poleká jen málokdo.

• 17.8.2012  09:48

Animace krásná, ale děj Alenky mě nikdy nebavil, v dětství ani teď, v knižní podobě ani ve filmové. Příběh totiž nemá s fantazií nic společného, jedná se o čisté bláznovství. A vzhledem k tomu, že nejsem ani Erasmus, tím méně z Rotterdamu, rozhodně ho chválit nebudu. K nevydržení byla zejména hostina u kloboučníka. Prý to byl jen sen, takže to, co se Alence děje v hlavě, to jí rozhodně nezávidím.

• 27.11.2012  20:32
    Alfasamice (amatérský film) (2011)

By mě zajímalo, co autorky nutí takhle si znečišťovat vlastní hnízdo, dívat se na ženy optikou nejtěžšího mužského šovinismu...

• 29.9.2014  10:05

Jak vidno, natáčení uřezávání hlav má u muslimů fakt dlouhou tradici.

• 16.8.2012  15:51

Protože Alenka ukázala obě prsa (byť měla bohužel každé jiné), dávám dvě hvězdičky.

• 19.7.2012  10:41

Připadá mi, že teorie v tomto snímku jsou stejně chytré a důvěryhodné jako teorie chemtrails (že nás letadla schválně práškují), nebo že všude kolem nás létají ovládací paprsky a jedinou ochranou proti nim je zabalit si hlavu do alobalu (k téhle poslední teorii bych dodal, bacha na to, alobal lesklou stranou směrem ven, nikoli dovnitř - jinak ovládací paprsky proletí hlavou, odrazí se na protistraně od lesklé strany, proletí hlavou znovu, odrazí se zase od protistrany atd. - zkrátka dojde k akumulaci energie uvnitř hlavy a následnému výbuchu a rozprsku, kterému ani alobal nezabrání, pokud tedy není utažen speciálně pevně). Ale abych tady neplácal - pokud je FED v soukromých rukách a jeho vlastník může tisknout peníze po libosti, připadá mi jako nesmysl, aby se snažil o co nejvyšší daně a co nejvyšší úrok a tedy dusil ekonomiku. Neboť si může natisknout peněz, kolik chce, na úrocích ani daních není závislý. A v jeho zájmu je naopak silná měna a silná americká ekonomika, neboť pouze tak může vládnout celosvětově a po jeho měně - dolarech - je ve světe zájem.

• 24.10.2014  16:16

Anděl blažené smrti, aneb jak to dopadá, když paranoidní StB odposlechne a špatně si vyloží objednávku příslušníka západní rozvědky na pizzu. Mi to přijde stejné, jako když jsem v lese svačil chleba a mravenci si z pár utrousených drobků vydedukovali, že je zvu na mejdan. Po deseti minutách jsem nebyl schopný udržet pozornost a tak tedy jen ve střípkách, co mi z filmu utkvělo... kongeniální dialog: "Parle vous France?" "Vieviel?" "Twenty!".... "inženýr Radek" zněl z pásku jak legendární "zničit krtka" z krtka... ve filmu říkali, že tehdejší prostitutky nebyly donašečkami na StB, čímž mě utvrdili v názoru, že ve skutečnosti byly... se nedivím, že za socíku byla 100% zaměstnanost, když jen na StB na tomhle případu pracovala celá tři patra, odhadem tak dvěstě lidí..

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46