pytlik...

Vatikán

1 2 3 4 5 12 24 35 46
    • 28.4.2018  10:45
    Kancl (TV seriál) (2014)

Nechápu, proč jsou u seriálu uvedeni scénáristi, když jedinou práci tu odvedl překladatel. Přesto výsledek dopadl lépe než ona děsivá americká zpotvořenina vynikajícího anglického originálu. A česká verze měla dokonce oproti anglické předloze i několik předností. Konkrétně řečeno dvě, představitelky ženských rolí byly totiž daleko hezčí a přitažlivější! PS: Jinak tedy musím říci, že před deseti lety mi originál přišel velmi nápaditý a ten šéf příšerný, ovšem s rostoucími zkušenostmi z všelijakých zaměstnání musím říct, že realita je daleko fantazijnější než seriál a ten šéf by patřil tak do lepšího průměru, ať se jedná o inteligenci, vtip nebo chování k lidem. Nezapomenutelná třeba byla jedna šéfová... která byla velká kamarádka s jednou kolegyní, chodily spolu doslova všude (Pavlí, potřebuju čurat, pojď se mnou!), byla zaměřená na detail, a to na úplný detail („koukejte zaplatit čezu ten nedoplatek 0,01 Kč, nebo nám vypnou elektřinu!“ anebo: „jestli po nás dodavatel bude chtít to haléřové zaokrouhlení na faktuře 0,06 Kč, osobně jim to donesete na vrátnici, z firemního účtu se to platit nebude!“), v kadenci slov a délce proslovu by překonala i Novotného, když za humny vykládá svou nejoblíbenější historku, jak přišel k jizvě (čtvrt hodiny si stěžuje, že kvůli objížďce v jedné obci strávila na cestě do práce o čtyři minuty víc), vždy přiznávající svou chybu („jak to, že mě třikrát ústně urgujete, to není divu, že na to zapomenu, máte mi poslat mail!“) a její vyšetřovací metody a dedukční schopnosti by jí záviděl i Colombo (Pavlí, si představ, dneska jsem si ve svým autě sedla do něčeho mokrýho, no mlíko to nebude, protože nákupní taška byla suchá, jé, mě to tak studí a podívej, jak mám mokrý kalhoty!) a kdybyste to nevěděli, nejhorší zranění je, když člověka kousne kočka do malíčku. To pak jeden tři dny nemůže vůbec nic dělat, chodí z práce o tři hodiny dřív, aby si pořádně odpočinul, podrobně referuje kolegyni Pavlí o aktuálním stavu zranění (jé, ono mi v tom začalo cukat. jé a teď to ale fakt bolí. jé, teď jsem jím omylem ťukla do klávesnice), do práce a z práce ji musí vozit manžel, páč s nefunkčním malíčkem na levé ruce se prostě řídit nedá, to dá rozum.

• 28.4.2018  07:52

Leckdo by mohl nad naivitou toho malého kluka, vyjádřenou onou větou, která se stala i názvem filmu, kroutit útrpně hlavou, ale je nutné si uvědomit: a) co by za to mnozí muži dali, kdyby měli doma opici místo toho, co tam maj momentálně (a důůůrazně, svobodně, né ze strachu a bez jakéhokoli nátlaku z jakékoli strany prohlašuji, že mě se tento bod rozhodně netýká!) b) jeho názoru se není co divit, když jediná holčička ve filmu se vyskytující byla tak proradná a zákeřná, že vidět to mačjaveli, věnoval by svého vladaře jako četbu pro zaostalejší děti do jeslí.

• 28.4.2018  07:37
    Charleyova teta (divadelní záznam) (1969)

Mě teda námět komedie moc nezaujal, naopak, byl jsem zelený vzteky, páč pozorovat ty šlechtické flákače, jak řeší kraviny já, tvrdě pracující člověk, fakt nesnesu. Do kolbenky s váma, hajzlové!

• 23.4.2018  22:52
    Vlčí bouda (1986)

Je pravda, že děj filmu byl poněkud nelogický, na druhou stranu, těžko může člověk hodnotit kvalitu myšlení vyšší mimozemské bytosti, třeba to jejich neustálé naléhání, ať si ti dorostenci vyberou mezi sebou jednu oběť, nějaký smysl mělo. Já bych se spíš zamyslel nad tou jejich nesmrtelností. Pravda, tahle vlastnost vypadá tváří v tvář zmrzlému sněhuláku Babetě poněkud protismyslně, ale ti mimozemšťané kecat nemuseli. Páč Babeta mrtvá bejt nemusela, stačí si dát do souvislosti puberťákův polibek s Macháčkovým výrokem "rozmnožujeme se až příliš snadno" a je jasný, že mohla bejt oplodněná třeba jen slinama. Tomu nasvědčoval i záběr na její bříško při její poslední večeři, zdálo se mi být poněkud zakulacené. Zkrátka se jí v žaludku potrava štěpila na bílkoviny, vitamíny, tuky a DNA, přičemž to poslední putovalo poněkud jinam než zbytek. Samozřejmě to pak od vajíčka vyžadovalo určitou hbitost a chytrost, muselo bejt furt ve střehu, páč nevědělo, z který strany to přijde. Proto taky byli mimozemšťani inteligentnější než my. No a to oplácání těhotné sněhem pak bylo něco jako zajištění výživného obalu, zkrátka brala z toho sněhu energii. A taky se tím omezilo riziko kontaktu s dalšíma slinama, takový mnohočetný těhotenství není žádná sranda. No ale zpátky k té nesmrtelnosti. By mě zajímalo, jak to funguje? Páč mimozemšťané evidentně stárli, takovej Macháček už byl celkem krabatej. To jako dejme tomu stárli, stárli, pak se v osmdesáti jejich chátrání zastavilo a až do nekonečna vypadali furt stejně (blbě)? To nevím, to tedy asi žádný terno nebylo. Navíc, pokud to takhle na jejich planetě (planetách) chodilo odjakživa, musely tam časem bejt miliardy, bilióny starých lidí, a jejich podíl na populaci se musel neustále zvětšovat. Takže je jasný, že ten vzorek, co na Vlčí boudu poslali (mladík, mladice, čerstvý stařík), nebyl zrovna moc reprezentativní vzorek. Anebo je možná háček v tom Macháčkově "doopravdy inteligentní bytosti jsou nesmrtelné", že jako chytrosti nabyli až relativně pozdě, před pár desítkama let, takže předtím byli smrtelní a jejich populace je ještě mladá. A doufám, že pravda není taková, že Macháček prostě jen kecal a vychloubal se, a ve skutečnosti byli normálně smrtelní. To by mě fakt naštvalo, moje báječná úvaha by byla úplně zbytečná!

• 17.4.2018  21:41
    Trojí život (TV film) (2018)

Plouhar si svými výkony zaslouží bezesporu nějakou cenu, třeba Nobelovu, zkrátka nějakou, která je spojena s vysokou finanční odměnou. To aby měl peníze na to, přihlásit se nejmíň do patnácti hereckých škol najednou, aby byla alespoň minimální šance, že něco pochytí. Neboť to, co předvedl v tomhle filmu, byl jeden z nejpříšernějších hereckých výkonů, co jsem kdy viděl. A jak se říká, exempla trahunt, takže ostatní spoluúčinkující se mu přizpůsobili. To se furt říká, jak je dobrý žít zdravě, ale kdybych hulil třeba dvě stě cigaret denně, byla by šance, že bych už umřel a nemusel být svědkem něčeho takového.

• 14.4.2018  10:28

Krejčík má nevídaný dar natočit vtipnou látku sice řemeslně perfektně, ale naprosto vážně a depresivně, takže se jeho komediím nemůžu smát. Platí to u Penzionu i v tomhle případě.

• 31.3.2018  10:10

Velmi nadhodnocený film. Několik málo průměrně vtipných situací a hlášek je totálně převálcováno nesnesitelnou správňáckou učitelkou, kterou hraje Freimanová, a tím uvědomělým studentem. Co mi vadilo, kromě výše zmíněného: a) Tolikrát omílaný "filozofický" výrok "Nejhorší není to, čím se na nás provinili ostatní, ale čím jsme se na sobě provinili sami" je pěkná blbost, platí možná tak v 10-20%. b) Freimanová, místo aby toho kotelníka udala na VB, že zajistil alkohol nezletilým, ještě přispěje na splátku dluhu c) srovnávat tento film se Snowborďáky doopravdy nejde, páč Snowborďáci jsou neporovnatelně lepší.

• 30.3.2018  09:59
    Vejška (2014)

Vorel jr. se měl místo opakovaných opakovaných zkoušek na UMPRUM radši snažit vystudovat DAMU, aby až za padesát let, až budou s Kotkem točit Univerzitu třetího věku, konečně z jeho hereckého výkonu nebolely oči. I když mám obavy, jestli by těch padesát let studia stačilo. V podstatě každá postava ve filmu mi byla nesympatická, jak já těm klukům přál, aby je policajti konečně chytli, a oni tak přestali ničit Prahu svými čáranicemi. Jak směšně znělo, když Vorel umanutě odmítal jakýkoli projekt s nádechem komerce, přičemž ty jeho klikyhák "bhs" či co měl k umění rozhodně mnohem dál než zavrhnutí plameňáci, které tak sugestivně vylíčil Čtvrtníček.

• 27.3.2018  19:16

Vtipný absurdní bizár, já se bavil jedinečně. Uznávám, že pokud někdo čekal nějakou realistickou sondu do polistopadového vývoje, mohl být trošku zklamán. Akorát mě mrzí, Olmer tvrdí, že scénář napsal sám, a přitom mu evidentně pomáhaly následující osoby: 1. děti tak maximálně ze třetí třídy, od kterých načerpal hlášku "čuměl jako bacil do lékárny" (z úst bývalého veksláka, nyní tvrdého mafiána a starosty v jednom zněla neodolatelně) 2. ženský z mimibazaru, které ho obohatily o výraz "bombózní" (a opět platí ta závorka jako u bodu 1.) 3. patrně Enšpígl, neboť jen jedinec, co kreativně vymyslel bombózní sousloví "kraví, kozí a slovní hovna nakydaný na sebe a pořádně promíchaný" (mimochodem, doteď přemýšlím, jestli to "slovní" má být hříčka nebo to mělo bejt "sloní") mohl přijít na hlášku, na kterou jsem teda čuměl jak bacil do lékárny a smíchy málem spadl z rotopedu, a to "čuměl jako zapařenej v rozkroku". Ale Olmer je vysoce kreativní taky, to jeho přibližování obrazu, jak kdyby se člověk koukal lupou, je minimálně na založení nového směru "Dogma 2014". Co mě ještě zaujalo: a) Potměšil v prvním díle tahá v mišelince gumy a ve druhém se stává váženým právníkem - vida, jak je vězení prospěšné b) během pár filmových měsíců se po dvaceti letech náhodou sejde v podstatě celá parta. Škoda, že Skamene nešel kolem hřbitova, určitě i Hanák by se pak objevil.

• 25.3.2018  12:47
    Velká sázka o malé pivo (TV film) (1981)

"Magické obočí" je zatím nejhůř zahranou rolí, co jsem od Kaisra viděl. Patrně nepřepnul z Možná přijde i kouzelník, furt jsem čekal, kdy sebou flákne na zem a předvede čulibrka. A propó obočí, to si určitě oddechnul, že si ho měsíc nemusel depilovat. Navrhoval režisérovi, že si ho nebude holit dva měsíce, ale ten to nakonec zavrhl, v zájmu dobrých přátelských vztahů se Sovětským svazem.PS: Pobavil mě jediný příspěvek v sekci "zajímavosti", upozornil bych dymoura, že něco podobného chybí třeba u filmu "Noc na Karlštejně", ať to tam doplní, ať máme konečně jasno!

• 25.3.2018  11:54
    Bony a klid (1987)

Kdyby to kucí nepřeťápli a neprodávali ty falešný dolary, tak jsou jednoznačně kladní hrdinové, napravující chyby socialistického hospodářství. Olmer měl určitě podobný názor, jinak by do filmu nepropašoval hlášky, že veksláci pomáhaj nadaným dětem k počítačům nebo že co má jako v socialismu podnikavý člověk dělat? Jinak já považuju tenhle snímek nejen za zábavu, ale i za vážný důkaz, že sugesce absolutně nefunguje. I když celou dobu provází děj sugestivní muzika "Relax, do not do work", která je pouze několikrát přerušena pár dialogy, já při tomhle filmu složil malý stoleček z Ikee a po něm musel umejt nádobí! A ještě malou poznámku, škoda, že Evička měla přezdívku tričko a né třeba kalhotky, to bysme si my zvrhlíci při známé velikosti jejích vnad pěkně užili.

• 17.3.2018  13:03

Jeden z mála filmů, kde naopak Veškrnová holkou na zabití nebyla. Hrála v celku civilně a zasmála se z plna hrdla za celou dobu jen asi dvakrát.

• 14.3.2018  20:31
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Teda za svých hříšných mladých let jsem zhlédl všelijaké zvrácené věci, ale vrchol zvrhlosti jsem objevil až s tímhle seriálem. Nevím, co se scénáristickému triu honí hlavami, ale rozhodně jim to nezávidím, když se jim tam rodí takové neuvěřitelné nápady, jako nechat jednoho z hrdinů onanovat nad něčím takovým.

• 14.3.2018  20:22

To je zajímavý, jak si zdejší komentátoři stěžují na nepůvodnost námětu, a přitom sami použijou slovo "Shrek" 61x v 299 komentech. To zrovna o jejich originalitě nic moc lichotivého nevypovídá. A další moje oblíbené "jednohubka" se tu naštěstí vyskytuje jen 2x (mimochodem, kdo používá tohle slovo, je sprosťák, správně to má být jednoústka nebo jednopuska). Čili mým komentářem se výskyt slova "Shrek" zvýší o 0,0378 procentních bodů a slova "jednohubka" o celých 100%! Tomu říkám relativita. Jinak film má zajímavé filozofické pozadí, kdyby zvířata neměla pudy, určitě by radši žila spokojeně ve městech či zoologických zahradách, než aby bojovala o život někde v divoké přírodě. Medvěda s jeho strachem o život celkem chápu, páč jeho kožišinou nepohrdne nikdo, ale nechápu toho oslíka jelena. Toho vzhledem k jeho jednoparohatosti kvůli trofeji nikdo lovit nebude, a na jídlo už vůbec né, páč každýmu je jasný, že existuje minimálně minimální pravděpodobnost, že ty představy přírodních národů, že konzumací těla nepřítele do sebe člověk dostává jeho vlastnosti, jsou pravdivé. A ukažte mi jednoho jediného odvážlivce, který bude riskovat, že do sebe dostane byť i píď jelenových vlastností!

• 14.3.2018  20:00

No vida, já se vysmívám reklamám na sušenky, brambůrky, různé nápoje atd., kde se rozjuchaní lidé díky těmto pochutinám náramně baví, a vony jsou přitom pravdivé! Třeba málokdo si v životě užil takovou báječnou bžundu jako Korn s obyčejným kulatým pecnem chleba. Jeho maminka, kterej tenhle zázrak upekla, evidentně objevila díru na trhu, neměla posílat synáčka do světa, ale hezky s ním rozjet podnikání. Jináč Kornovi to ve filmu náramně seklo, vypadal jak kdyby ho v registrovaném partnerství porodili Belmondo a Janek Kos ze Čtyř z tanku a psa. Mravní poučení z pohádky je pochybné, moc dobré věci děti neučí, Honza se válí celý život na peci a stejně je chytrý a silný. A bohužel také dost vymočený, žádnej podvůdek mu nebyl dost nízký, a omluva, že napaloval zásadně bohaté, rozhodně neobstojí. Mimochodem, řešení té jeho hádanky bylo nelogické, si pamatuju, že už v dětství mě to štvalo. To, že nikdy neviděl žádného chalupníka, co by si pořídil velbloudy, neznamená, že by je nějaký nemohl chovat, že jo. Noo a fascinující postavou byla smrtka. Její postavě se nepřibližoval ani Froome ve vrcholné formě na Tour de France, a to je co říct.

• 10.3.2018  10:37
    Mary a Max (2009)

Jako jsou někteří tvorové oškliví, až jsou hezcí, tak tihle dva jsou tak oškliví, až jsou doopravdy oškliví. A to se jen tak nevidí. Zato hlavní hrdina vyhrávající v loterii, to se vidí často, tedy jako myslím ve filmech. Zajímavé je, že to většinou není žádný milionář (tedy než vyhraje), spíš by se na něj hodilo označení ztroskotanec. A když vezmeme příklad nejznámějšího českého výherce v sazce – toho bezdomovce, co shrábnul 30 miliónů – vychází nám z toho, že štěstěna si doopravdy vybírá lidi na dně společnosti (a když tam nikoho nenajde, jde se podívat jinam, třeba na okraj společnosti). Tak to mi otevřelo oči, už vím, proč furt nic, i když sázím sportku spoustu let! Nejdřív se musím dostat na to dno a pak se štěstěně neustále stavět nenápadně do cesty. Tákže, kdo chce moje peníze, sbírku figurek z lídlu, auto, kolo, byt a dva svázané ročníky časopisu "Můj čas na kafíčko", ať mi napíše do pošty! Taky hned v pondělí oznámím zaměstnavateli, že pro něj odteď pracuju zadarmo!

• 27.2.2018  17:18

No vida, takovej program SETI na vyhledávání mimozemšťanů spolkl milióny dolarů, zaměstnal tisíce počítačů na celém světě, které by přitom svůj výkon mohly věnovat ušlechtilejším věcem, třeba těžení bitkojnů, a nenašel nic. A přitom stačilo, aby se vědci zaregistrovali na csfd a zjistili by, že se ufouni stahujou právě na tenhle web. Jednak se stačí podívat na úroveň zdejších diskuzí, jednak na hodnocení určitých filmů. Třeba tomuhle filmu by každý normální pozemšťan dal čtyři až pět hvězdiček, neb se jedná o snímek velmi vtipný, s kriminální zápletkou, že by i Columbo koukal, a v neposlední řadě s perfektními hereckými výkony. Ovšem zdejší mimozemšťané mají evidentně jiný vkus.

• 27.2.2018  11:51
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

Výborný seriál, který trochu srážejí některé herecké výkony – třeba Suchánkův nebo toho kluka – příležitostného černocha. Jaká škoda, že má jen šest dílů, kdyby byl nekonečný jako třeba Ordinace, a kdyby zachoval tempo jedno přání na díl, by myslím už takový 20. díl byl maximálně zajímavý, o 2000. ani nemluvě. Kromě hereckých výkonů seriál trochu sráží i ten podivný konec. Když vynechám to „morální poučení“, minimálně ten právník by z té nově objevené trpaslíkovy vlastnosti určitě dokázal vytřískat víc. Já třeba právník nejsem a stejně mě napadá milión altruistických přání, které bych chtěl, aby se mému okolí splnily. Tak třeba přítelkyni bych přál, aby měla toho nejbohatšího přítele na světě; mým rodičům, ať maj toho nejkrásnějšího a nejchytřejšího syna na světě; mým sestrám, ať maj toho nejzdravějšího bratra na světě; mému zaměstnavateli, ať se dostane do Gínesovky jako firma, která svému jistému zaměstnanci vyplatila největší odstupné na světě, atd..

• 19.2.2018  18:39

Když jsem poslouchal kvalitu Sobotou složených filmových písniček, tak musím zásadně protestovat, aby se jakkoli strašil. Právě naopak, je nutno kolem něj našlapovat doslova po špičkách, hlavně ať z něj probůh něco nevypadne! A Helena se už naštěstí taky vypracovala do hodně zralého věku, takže nehrozí, že by někdy zase hrála „príma žábu“ jako v tomhle filmu.

• 19.2.2018  18:37
    O čarovné Laskonce (TV seriál) (1989)

Nejlepší na celé sérii bylo, že se Molavcová jmenovala Laskonka. To my, co momentálně bojujeme s neustále se zmenšující množinou košil, do kterých se ještě vejdem, kvitujeme s povděkem. Neb od zhlédnutí filmu nemám na tuhle sladkost vůbec chuť, když se mi po vyslovení toho pojmu zjeví před očima uječená vykulená afektovaná osoba. Ze stejného důvodu navrhuju překřtít Zemana z Ovara na Čokoládu, neb ovar tak jako tak nejím. Ovčáček by mohl být dejme tomu Mořský plod (ten bonboniérový z Lídlu), neboť za á má hodně blízko k čokoládě a za bé, je samý hlod, tak se to rýmuje. Mynář by mohl být Mlynář, tím pádem bych přestal jíst všechny moučné výrobky, no a nakonec Nejedlýmu by se mohlo přezdívat Jedlý a byl by ze mě rázem věchýtek.

• 14.2.2018  19:11
    Bažanti (1971)

Čestné třetí místo (nebo nehezké předposlední) v mém žebříčku bažantů. Daleko před bažantama – ptákama, páč divočinu nejím, jen těsně za bažantem – nádobou, díky níž jsem v zimě neměl studené nožičky, a daleko za Jakubem Bažantem, který se díky pár schodům na Kavkách stal nesmrtelným.

• 10.2.2018  13:52

Jemně bych upozornil místní konzervy (převážně) náboženského rázu, pšoukající zde výroky typu, že peklo je ve filmu zcela nesprávně vykresleno jako spravedlivé a kladné, že se mýlí. Neb zlí čerti by přeci brali do pekla zásadně lidi nábožné a dobré – co by jako měli z toho, trápit své soukmenovce, lidi – padouchy, aha?! S těma jsou naopak jedna ruka a největší kámoši. Takže je jasné, že čerti jsou spravedliví a dobří jedinci, s mírnou zálibou v BDS (masochismus škrtám). Také jisté fanfarónství je jejich slabou stránkou, film by se zkrátil minimálně na čtvrtinu, kdyby se Vetchý plížil ke své oběti nenápadně a přepadal ji ze zálohy, a né že se před ní postaví v celé svojí kráse a zakřičí, tak pojď do pytle! Jinak snímek pochází ze starých zlatých dob, kdy lidé byli ještě relativně normální a měli zdravý náhled na život a věci kolem něj. Zatímco tehdy zarostlého člověka označovali zcela správně za čerta, příšeru apod., dnes se najde spousta jedinců a jediněk, kteří muže podobného imiče považují krásné a přitažlivé. Nad čímž my, hrdí majitelé estetického vkusu, jen nechápavě vrtíme hlavami.

• 2.2.2018  20:02
    Jak na holky (2009)

První půlka filmu, kdy se ten kluk choval k holkám jako pořádný macho, vcelku ušla, člověk se leččemu přiučil. Bohužel druhá půlka byla ídeově pochybená a zcela nelogická, ten kluk se začal chovat k holce, jak kdyby byla jediná na světě a jak kdyby neplatily známé pravdy, že pro jedno kvítí slunce nesvítí, že člověk si nemusí hned kupovat pivovar, když se chce sem tam napít piva a že z kytky na kytku nelétá jen motýl líný, nemocný, přitroublý a/nebo ten, co má nějaké to motýlče.

• 31.1.2018  19:22
    Ženy v nesnázích (2009)

Přitroublé melodrama oděné do rádoby pikantního, ale ve skutečnosti nebetyčně nudného hávu erotiky. Navíc erotiky pouze slovního rázu, kdy si jednotlivé dámy vykládají své sexuální zážitky, což je taaak vzrušující! Protože jak známo, Američané si ve filmu na zobrazení nahoty netroufnou.

• 31.1.2018  19:13

Z celého filmu mě zaujala tak maximálně Molavcová. Mně už od dětství byla hodně odporná, kvůli svému afektovanému chování, mluvě, grimasám apod. A vida, v tomhle filmu se chovala, tvářila a mluvila normálně, a najednou člověk zjistí, že je (byla) to moc hezká ženská. A už si neťuká na čelo, když se dozví, že v šedesátých letech soutěžila o miss. Zkrátka, jak vidno, i sebevětší fyzická krása může být zničena tím, že se člověk chová jak pako, a Molavcová by měla proklínat Suchého, že jí dotáhnul do Semaforu a donutil neustále se pitvořit.

• 30.1.2018  19:18

To jsem nevěděl, že to umí Alena Zárybnická tak roztočit. Pokud by to někoho zajímalo, její rozlučka se svobodou sice dopadla dobře, ale zato manželství né, o svých zážitcích z něj pravidelně vykládá na českém rozhlase v pořadu příhodně nazvaném Zálety. Hlavní hrdinka měla taky štěstí, že nejela místo na Kanáry do České republiky, třeba do takového Rohatce. Pak by taky místo víceméně neškodného staříka se sekačkou mohla dva prsty pod svým pupíkem nevěřícně koukat na Škromacha s bazénkem.

• 29.1.2018  19:40

Moje hodnocení nadevší pochybnost dokazuje, že naprosto platí ono staré známé obecné pravidlo, že jako stačí, když mladá hezká hubená holka ukáže ve filmu prsa, a film má hned plné hodnocení.

• 29.1.2018  19:33

Film mě svým názvem a obsahem přiměl k přemýšlení, a páč jsem v podstatě sadistická bytost, rád své úvahy na nevinného čtenáře vychrlím. Tak třeba první filozofická otázka: Zaměřujou se heterosexuální upíři – muži na vysávání žen, nebo je jim to jedno? Na první pohled otázka poněkud nesmyslná, neboť u jídla nikomu na pohlaví konzumovaného pokrmu nezáleží, i zcela heterosexuální muž si dá bez rozpaků řízek z prasete nebo stejk z býka. Ovšem musíme si uvědomit, že v případě upírů hraje roli ten neobvyklý způsob konzumace pokrmu, připomínající začátek milostného aktu – třeba já osobně bych se velmi zdráhal přisát se ke krku nějakého chlapa, zatímco u nějaké alespoň kapku přijatelné ženy by mi to nedělalo sebemenší problém. Plus vezměme do úvahy, že ženské jsou většinou čistotnější a ty krčky maj vypulírovanější. Když se upír zakousne do pravého chlapa (co jak známo smrdí i na fotce), hrozí mu reálné nebezpečí, že mnoho příštích hodin rozhodně nebude mít problémy se zácpou. Takže je jasné, že heterosexuální upíři a lesbické upírky pijou krev ženám a homosexuální upíři a heterosexuální upírky pak mužům. Z tohoto pohledu je pak děj hodnoceného filmu poněkud pochybný, neboť ti kluci se lesbických upírek vůbec bát nemuseli, svým pohlavím a už vůbec né svým vzhledem nemohli těm studentkám konkurovat. Ale zpátky k vědeckému rozboru: vzhledem k tomu, že muži maj větší hlad než ženy a snědí toho mnohem víc (až na výjimky tedy), měl by se neustále zvyšovat poměr upírek v porovnání s upírama. Řekněme, že muž toho sní dvakrát víc, poměr upíři : upírky by se pak měl stabilizovat na hodnotě 1:2. V tom případě ale nevím, proč se muži bojej kousnutí od upíra, vždyť bejt upírem musí bejt paráda, každej má k sobě průměrně dvě upírky a navíc se může pod záminkou hladu přisávat na libovolný počet žen – neupírek! Doplnění duben 2018: Tak jsem si chtěl dneska ke snídani přečíst něco chytrého a vtipného a teď koukám, že jsem v tomhle komentáři udělal matematickou chybu. Víc upírů než upírek je vždy jen dočasný stav, v dalším kole se jejich počty vyrovnají (páč upírky sice maj jen poloviční hlad, ale je jich dvakrát víc, takže mužů ve druhým kole zakousnou stejně jako upíři žen). No ale myslím, že ani tohle nám krásný zážitek z mého komentáře nemůže pokazit!

• 29.1.2018  19:33

Film bych přejmenoval na „blázen ze stadionu“, páč z těch normálně bavících se kluků byl cvok jen jeden – ten, co si mermomocí chtěl vzít za ženu onu dívku, která zahořela láskou ke komukoli, jen když měl kalhoty, sem tam nějaký sval a háro.

• 28.1.2018  15:46
    Jak se ševcem šili čerti (TV film) (1975)

Tak ta pohádka je skrz naskrz pochybená. Viděl jsem tedy jen půlku, ale k hodnocení mi to úplně stačí. Ten švec mi nijak zvlášť moudrej nepřišel, to třeba já jsem daleko chytřejší. Vezměme to rozdělování 19 váz, aby jeden dostal polovinu, jeden čtvrtinu a jeden pětinu. Švec přišel s chybným řešením, že si jako půjčí 1 vázu a pak dá jednomu 10, druhému 5 a třetímu 4 vázy a tu zbylou zase vrátí. Jenomže to pak nevychází, neboť první dostal 52,6% místo 50%, druhý 26,3% místo 25% a třetí 21% místo 20%. Jediné správné řešení je, rozbít 1 vázu na poloviny a 1 vázu na dvacetiny a prvnímu dát pěkných 9 a půl vázy, druhému 4 a tři čtvrtiny vázy a třetímu 3 a čtyři pětiny vázy. Zbyde hezkých 95 setin vázy, kterou si mohl odnést švec jako návdavek k tomu hrnci dukátů. Navíc se mohl stát průkopníkem puzzle, páč těch 95 setin by bylo rozděleno do 19 částí. Za druhý, u toho paradoxu s Kemrovým výrokem ( že jako pokud je pravda, že čert ho nepustí, může jít pryč z pekla, jinak né) je správným řešením, že Kemr je chvíli v pekle a chvíli venku. Což bych řekl, že ocení jak strana pekelná, tak jeho manželka, páč poslouchat Kemrovy ustavičné vyčítavé, kyselé a hlavně nespravedlivé řeči nikdo dlouho nevydrží. Nevím, co pořád tomu ševci vyčítal, pokud je milovník pravdy, nemůže přece chtít, aby švec lhal a jen proto, že jsou oba lidi, zradil Aristotela, kterej si přitom se svou logikou dal takovou práci. Jinak švece mi bylo líto, stal se obětí zaostalého okolí, které nesnese, když ho někdo převyšuje. Takže manželka ho stále hnala zpátky k verpánku, dtto Kemr, kterej každého, kdo si neplive do rukávu, považoval automaticky za honoraci.

1 2 3 4 5 12 24 35 46