pytlik...

pytlik...

Vatikán

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 28.12.2012  09:09

  Přesvědčivě a dovedně natočené, to se v české kinematografii jen tak nevidí. K oboum obětím jsem ale moc lítost necítil, zejména Hanzlík v roli krajského tajemníka KSČ ať nevykládá, že nevěděl, co je jeho rodná strana zač. Stačí si přečíst proslovy zapáleného arcilotra Slánského v dobách, kdy ještě netušil, jak skončí, o nutnosti čistek a nápravných táborů. Mimochodem je hodně smutné, že zaslouženě potrestat několik málo vrcholných komunistů, byť z jiných, vymyšlených důvodů, dokázala jen sama KSČ právě v oněch zinscenovaných procesech v 50.letech. Od té doby až dodnes nic. A v budoucnu už nic dalšího ani očekávat nelze.

  • 27.12.2012  12:07

  Co se týče kvality, dvojka rozhodně nezaostává za jedničkou. Culkin se za ty dva roky v herectví určitě nezhoršil, jeho výkon tak potěší milovníky pomalých pohybů a ochotnických výrazů postaviček z prvních 3D animovaných filmů. Snímek je jako dělaný pro Novu a Primu - jen málokdy člověk s radostí odpočítává minuty, které ho dělí od odpočinku v podobě reklamních bloků, a s bouřlivým nadšením vítá i taková zjevení, jako je ten uječený alzovský žabinec. Škoda, že těch reklamních pauz je tak málo... No a když člověk vidí, jak dokážou Američani i do rodinného filmu procpat tolik násilí, tak nezbývá než si pomyslet cosi o setí hromu, že.

  • 25.12.2012  10:05

  Zajímavé dokumentární video o prastarém způsobu výroby kysaného zelí - šlapáním.

  • 23.12.2012  19:48

  Kdepak Limonádového Joea, nejhorší věcí na světě je znepřátelit si kořalečníka, neboť není strašlivější zbraně než dobře naostřená vývrtka. Nejlepší z nejlepšího je asi konec, kdy se na nálezu zlata, ropy a výhře 5 miliard názorně ukáže, že poctivá práce se skutečně vyplácí.

  • 23.12.2012  19:30
  Cirkus bude! (1954)
  **

  Poněkud ideologicky nedotažené, soudruzi. K čemu je novému, pokrokovému člověku nějaká pochybná, reakční zábava v cirkuse? Když už krotitelé a cvičitelé vynakládají takové usilí, mělo by mít aspoň nějaký minimální smysl. Poskakováním mědvědů se asi moc hodnot nevytvoří, co je zapojit jinak? Mohli by třeba nastoupit do dolů hezky rubat uhlí. Krtkové by se mohli využít pro tahání kabelů, holubi samozřejmě na přepravu pošty, mravenci pro jemnou IT práci a kousání třídních nepřátel, blechy by Číňani mohli vycvičit pro své proslulé velké kulturní skoky, využití štěnic nemusím blíže specifikovat, papoušci by mohli učit děti ve školách, vlk by se mohl zapracovat na hajného a kozel na zahradníka. Samozřejmě existuje možnost, že pod vlivem práce by došlo k polidštění zvířat, ovšem koneckonců by to bylo jedině dobře - počet proletářů by se zněkolikanásobil. No ale abych se vrátil k filmu, v podstatě jediné, co se mi líbilo, bylo to řádění postaršího silnějšího plešatého pána. Příjemné zjištění, že důchod nemusí znamenat jen belhání se o holi.

  • 22.12.2012  18:25

  Šťastný muž ten Burian, mně se to dodnes nepodařilo... Pilně jsem ho ve filmu sledoval, ale bohužel jsem zjistil, že jeho fígl je v praxi nepoužitelný, obvolal jsem pár milionářů a v lepším případě mě poslali na čerstvý vzduch. Jinak snímek nehýří tolik vtipem jako vrcholná Burianova díla, ale brýle co se podhrabaly a "co jste mi to dala za lístek, vždyť jsem ho ztratil" nemají chybu.

  • 22.12.2012  17:27

  Film se nejen názvem zcela vyrovná psu na česneku a proto nemůžu dát méně než pět. A to i přesto, že cirkus mě neoslovil ani coby malé dítě, protože neumělé naučené pohyby zvířat mi nepřipadaly jako něco obdivováníhodného, naopak mě odpuzovaly. A to jsem ještě nevěděl, jakým způsobem cirkusáci tyhle kousky zvířata učí, např. tančit medvědy tak, že je naženou na horké uhlí. Ale tenhle film mi fakt otevřel obzory, díky němu jsem se dozvěděl, že tchoři jsou lepší než medvědi a že ředitelská kávička se vaří v obrovském hrnci na polévku.

  • 21.12.2012  09:24

  Film ukazuje, že Skamene skončil jako vekslák zákonitě. Poctivé číšnické zaměstnání mu moc nešlo. Perfektně zahranou postavu představoval ten cholerický polský Dušek.

  • 20.12.2012  09:27
  Neporažení (1956)
  *

  Mareše, Deyla a ostatních komunistů mi bylo fakt líto... tolik bojovali za naši vlast, a přitom si neuvědomili, že by je za to Moskva rozhodně nepochválila, protože dělnická třída nemá krvácet v buržoazních národních válkách. Správný komunista se do odboje zapojí až po napadení SSSR, jak nám předvedla naše KSČ. Tím nechci říct, že se komunisti ve filmu projevovali hloupě, naopak, Deyl sice nejprve kulometem kosil co se dalo, ale pak si chytře uvědomil, že na druhé straně stojí taky dělníci, byť v jiných uniformách. Proto se pod průhlednou záminkou zavolání pomoci pomalu vytratil, ačkoli do té továrny mohl zavolat rovnou z kasáren, neboť jak další vývoj ukázal, telefon v pohodě fungoval. Zato Mareš zůstal zaslepený až do konce, navíc prokázal, že nikdy nechoval žádné zvíře, jinak by nemohl protivníkům nadávat do německých psů. Hodně mě pobavil začátek, kde jedním z těch, kdo nejvíc protestoval proti příkazu k opuštění opevnění po Mnichovské dohodě, byl Slovák. To už fakt autoři přehnali.

  • 19.12.2012  20:42
  Staré pověsti české (TV seriál) (2012)
  ***

  Kvůli nehezké a trhané animaci bych dal jednu hvězdičku, ale vzhledem k tomu, že Krok měl tři dcery a Libuše měla tři prsa, nemůžu jinak než prsknout hvězdy tři.

  • 17.12.2012  13:36

  Maximálně Haasova řevu, minimálně vtipu (s pár čestnými výjimkami, např. "dlužíte farářovi 80 Kč, tu první hru jsem hrál za sebe", výherní automat). Další Machatého počin, který mě mírně řečeno nenadchl.

  • 16.12.2012  09:13

  Jiný kraj, jiný mrav. U nás si dělník před odchodem do šroubárny přečte pár kapitol Vergilia v originále, ve středověku kdesi na Západě si zase dřevorubec před šichtou pěkně nageloval a pečlivě vyčesal vlasy, aby ho lesní zvěř nepomluvila. Jinak děj filmu diváka nějak nevtáhne, ne že by se přímo nudil, ale určitě není vzrušen tak, že by nemohl dýchat. K tomu přispívá i představitelka hlavní role, né že by byla přímo ošklivá, ale celou dobu tak zvláštně kulí oči, jak kdyby tím hledaným vlkem měla být ona. Přesně takhle valil v jedné pražské restauraci angličan bulvy, když si objednal "typical czech food" a oni mu přinesli šest knedlíků přes celý talíř. Zkrátka, téma snímku je poněkud odtažité, člověk se s ním nesžije, nepřipomíná mu jeho vlastní problémy, neboť s vlkodlaky mají dnes trable jen málokde. Taky se divím, že nikoho nenapadl jednoduchý způsob, jak vlkodlaka ulovit - jednoduše by se přikázalo, že noci mají strávit všichni v kostele. Kdyby se tomu nějaký člověk snažil vyhnout, bylo by jasné, že vlkodlakem je on. Nebo by tam šel taky a když by se v noci proměnil, okamžitě by se spálil na uhel, takže by si vesničani ušetřili námahu spojenou s jeho zabíjením. No a konec mě taky nenadchnul... když už se ten "vymazlený" dřevorubec stal nešťastnou náhodou taky vlkodlakem, čekal jsem, že spáchá sebevraždu, aby to mělo nějaký ten tragický náboj. Né, on slabošsky odkráčí do divočiny. Přitom mu muselo být jasné, že svou novou přirozenost zvládne jen těžko. Mimochodem, tak mě napadá... Když takový vlkodlak při krvavém měsíci kousne třeba myš, stane se ten hlodavec taky vlkodlakem nebo to platí jen u lidí?

  • 16.12.2012  08:51

  Celkem postmoderní film, ty děti měly hodnoty moc pěkně rozmáznuté. Poněkud nelogické mi přišlo, jak ten klaďas automechanik pomáhá těm klukům s přípravou loupeže a nakonec ještě vykrade hlavnímu hrdinovi skříňku. To s tím psem se mi taky vůbec nelíbilo, to si mohli autoři strčit za klobouk.

  • 16.12.2012  08:45
  Za pět minut sedm (1964)
  odpad!

  Sledovat parodii parodie je čirým utrpením, tohle se teda fakt nepovedlo. Jediné plus lze najít ve statečné kritice poměrů.

  • 15.12.2012  10:45
  Slečna Golem (1972)
  odpad!

  U tohoto díla by řval nadšením jen Karel Čapek, že on to přeci říkal, že nás roboti ovládnou (a jemně by zamlčel, že ostatní předpovědi mu poněkud nevyšly, krakatit je stále jen sopkou v tichomoří, nemoc existuje pouze černá a navíc pouze u včel a v případě mloků se dá doposud hovořit maximálně o fackované u rybníka). Nám ostatním si nezbývá než povzdechnout, na této "komedii" není dobré vůbec nic, snad s výjimkou pěkných veteránských automobilů. Maximálně připouštím, že se jedná o dobrou sbírku všemožných socialistických klišé - život v luxusu je fuj, morální lidé přeci žijí někde bez peněz v garsonce a nechají dělat všechny práce dvojníka (Brejchová), snažit se vydělat peníze na vynálezu, na výsledku práce své vlastní hlavy taktéž není pěkné, patrně ho měl zdarma poslat do SSSR, aby ulevil tamním pracujícím (Tříska), atd. Mimochodem mi není jasné, proč onen Třískův golem zabil Brejchové golema, když museli vyznávat stejné hodnoty, logičtější by bylo, kdyby se spojili. Co se týče herců, o Brejchovou si už nehodlám brousit svůj parůžek ostrovtipu, protože už jsem to párkrát udělal... anebo... přece jen... jestli mělo být tohle sexsymbolem, nebo-li nejpřitažlivější ženou šedesátých a sedmdesátých let, tak se divím, že jsme nevyhynuli. Alespoň já bych tedy s ní žádného rozmnožování nebyl schopen, ani kdybych se hóóódně snažil.

  • 15.12.2012  10:17

  Hm, odteď abych se bál malovat jediné dvě věci, které svedu, tj. pavouka i s pavučinou a želvu na zádech. Terária jsou drahá a pavouků mám už tak doma tolik, že se mi sem stejně další nevejdou.

  • 13.12.2012  16:12
  Synové hor (1956)
  *****

  Velice silný film, který nedokázalo pokazit ani poněkud primitivní antiněmectví (byť pouhých 10 let po válce pochopitelné) a poněkud přehnané učitelovo vlastenectví. S překvapením tady čtu, že si ve snímku zahrál epizodní roli starého lesníka i pravý Emerich Rath. Fakt ho lituju, že se musel dívat na to, jak nelichotivě je zpočátku filmu vykreslen jen proto, že má německé jméno, mě by na jeho místě ta nespravedlivost pěkně štvala. A Vojta je kapitola sama o sobě, u tohoto herce si vůbec nedokážu představit, jak vypadal zamlada, ten se snad už jako dědek narodil a od porodu se jen zvětšoval.

  • 13.12.2012  09:56
  Rocky (1976)
  odpad!

  Fajn zjištění, že i my retardovaní máme šanci prosadit se na poli umění! Zároveň mě děsí, kolik po naší republice pobíhá schizofreniků, kteří dokážou dát tomuto velefilmu čtyři až pět hvězdiček a dílům, jako je např. Samuela či jak se ta telenovela jmenovala, které kýčovitostí, hereckými nevýkony, nedějem a neinteligentními dialogy stojí na úplně stejné úrovni, pak odpad či maximálně jednu. No a ještě k tomu přidejme téma boxu, u kteréhožto "sportu" jsem nikdy nepochopil, co je na tom obdivuhodného či zajímavého zmlátit druhého tak, že se nezvedne. Mně tato zábava přijde dost odporná. Jediné plus má u mě Stalone za to, že nedávno v jednom rozhovoru přiznal, byť jen tak na půl pusy, že ty taneční kreace v závěrečném souboji s tím černochem obšlehl pěkně pohyb od pohybu od Luďka Soboty, jak v roli Koudelky mlátil s těma protivníkama na judovém turnaji o žíněnku. Ale Svěrákovi a Smoljakovi prý platit nic nehodlá, škrt jeden. Ale abych jen nekritizoval, není Rocky jako Rocky, třeba tenhleten fakt nemá chybu.

  • 10.12.2012  20:40
  Vánoce (TV film) (1965)
  *

  Něak jsem hlavní myšlenku díla nepochopil. Co je na tom méně komerčního, jít do obchodu a místo umělého stromku koupit přírodní?

  • 9.12.2012  10:24

  Je fajn, že po dlouhé době opět někdo upozornil na nepochybnou škodlivost onanie, byť poněkud přehnaným způsobem. Ipsace totiž poškozuje svého vykonavatele, né že by umíral druhý člověk. Neboť jak N.Batista hezky popsal ve své knize "Samohana a její následky", v důsledku dlouhodobé onanie jedinec ztrácí sluch, zrak a "kdo byl již od narození mdlého rozumu, stává se politováníhodným blbcem". Zkrátka, tato činnost by měla být rozhodně postavena mimo zákon a tomu, kdo by zákaz porušil, by bylo dobré např. uříznout obě ruce. Neboť jak praví bible, je rozhodně lepší přijít o údy než o zrak či sluch.

  • 8.12.2012  21:07
  Cestující (2006)
  ****

  E.T. se vrátil na Zem a hned toho litoval... (podobně jako toho bude litovat Ježíš, neboť jak praví klasik: If Jesus come back, we will kill him again". Ale to sem nepatří). Nejvíc jsem se lekl, jak se ten řidič oháněl novinami po mouše, doufal jsem, že se netrefí, protože to fakt vidět nemusím, tenhle hmyz na nose rozmáznutý.

  • 8.12.2012  20:40

  Tak já bych si taky podovolil napsat nějaký ten komentář. Poprvé jsem tento film viděl jako dítě a přesně si pamatuju, jak mě Pešek s Fialou štvali. Instalovat Novému umělou kaňku na lejstra, no proč né, ale odlákat ho kvůli tomu od stolu pod záminkou pomoci jednomu z nich, no fuj, to se přeci nedělá. Samozřejmě jsem tehdy netušil, že stejnou taktiku použijí po pár letech naši národní hrdinové bratři Mašínové, kteří vytáhnou zlého esenbáka z jeho kukaně úpěnlivou prosbou o pomoc při nehodě, aby ho pak mohli lépe podříznout. Zkrátka, Bejšovce a Voborníka neomlouvá ani to, že Plavec zase nebyl tak úplně kladnou postavou, když si bez výčitek svědomí čistil boty o rohožku pana domovníka, a nerespektoval tak soukromé vlastnictví, v podstatě můžeme říct, že otevřeně kradl. Ve filmu mě překvapily tehdejší cenové relace - rohlík stál 30 haléřů, jízdenka na tramvaj 3 koruny, takže by člověk řekl, že přepočítací kurz tehdejší měny na dnešní byl tak přibližně 1 ku 10. Do toho ještě celkem zapadá to luxusní auto za 80 tis. Kč, dejme tomu ty jejich úspory za 20 tis., ale vila za 240 tisíc? Kde se dá dnes koupit v Praze barák za 2,4 mil. Kč? Že bych se hned postavil do řady... tedy spíš bych zkusil tu frontu předběhnout. A ta Plavcova výhra v přepočtu 10 mil. Kč taky nic moc, ta by dnešnímu člověku zvýšila srdeční frekvenci tak maximálně o 10 buchů za minutu.

  • 8.12.2012  08:15
  Kameňák 2 (2004)
  *****

  Dávám za pět, neboť se jedná o výborný prostředek pro rozehnání zácpy. (Mimochodem, tenhle komentář mě napadl ve snu. A pak věřte Frojdovi, že všechny sny mají smysl!)

  • 2.12.2012  08:33
  Kameňák (2003)
  odpad!

  Jo jo, a pak že je prý lidstvo čím dál tím humánnější. Ano, středověk sice používal ty španělské boty, palečnice, skřipce či železné panny, nám ale zase v televizi pouštějí Troškovy filmy.

  • 2.12.2012  08:28
  Kameňák 3 (2005)
  odpad!

  Ať si kdo chce co chce říká, Troška je bůh. Zatímco Piccard potřeboval k potopení do Mariánského příkopu složitý stroj a roky příprav, Troška dosáhl absolutního dna lehce, rychle a jen za pomoci tenkého filmového pásu.

  • 1.12.2012  17:06

  Tento film mi dal hodně, např. místo úsloví "veselit se jako veverky" používám pod jeho vlivem zásadně "vrzat jako Zdeněčkovy botičky".

  • 29.11.2012  21:30
  Neviditelný Kapr (amatérský film) (2011)
  *

  Jednu hvězdičku dávám hodinkám, tu potupnou smrt utopením si nezasloužily.

  • 29.11.2012  21:16
  Technická (amatérský film) (2009)
  odpad!

  Tak tohle dílko si fakt nebudu dlouho pomatovat.

  • 29.11.2012  21:06
  Rande (amatérský film) (2010)
  ***

  Pestrá strava je zdravá, pestré kouření nejspíš také, a proto měl hlavní hrdina u sebe dva druhy cigaret. Jinak celkem povedený produkt plejsment, kdo chce do ohrady zajeti, musí pivo Braník píti.

  • 28.11.2012  20:57

  Začátek na jedničku, ale že by byl ten líný bratr takový holusfil a vyspravil a vyšňořil by si chalupu jen kvůli skladování zeleniny, když kvůli sobě toho nebyl takovou dobu schopen? Trochu nerealistické ne?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace