pytlik...

pytlik...

Vatikán

• 5.1.2013  19:39

Animace pěkná, ale přátelé, tak ODPORNÝ příběh aby člověk pohledal. Od okamžiku, kdy ti bezdomovci našli opuštěné nemluvně, jsem se jenom modlil, aby ho co nejdříve odevzdali na policii. Fakt nemusím koukat na to, jak někdo nevinnému stvoření ničí život, čistě ze sobeckých pohnutek, že chce mít dítě, a vůbec nebere ohled na to, že mu i přes veškerou snahu není schopen zajistit základní životní potřeby. Ale né, ti ztroskotanci musí hodinu a půl koketovat s myšlenkou, že si to dítě nechají, popř. že vyhledají jeho matku, jestli si náhodou to pohození nerozmyslela (mimochodem fakt logické). No a k této samo o sobě nechutné základní dějové lince se přidávají další pěkné motivy, např. zmlácení bezdomovců, sebevražda, sehnání mléka pro dítě na hřbitově, velmi pravděpodobné náhody... A to už vůbec nemluvím o kráse jednoho z hlavních hrdinů, který je sice vysoký, ale zato mu chybí asi čtyři zuby a i kdyby se položil na celou noc do sněhu, byl by stále teplý.

• 3.1.2013  21:08
    Cena života (amatérský film) (2012)

Chudák kluk, co ten musel zažít bolesti... Podle 0:09 je zřejmé, že se o sebevraždu pokoušel několikrát. Nejdříve se na hlávě škrábl nehtem, pak špendlíkem, pak zkusil nůž a když ani tak se mu usmrtit nepodařilo, sáhl nakonec po té nešťastné pistoli.

• 2.1.2013  17:44

Jak praví klasik, o čem nelze mluvit, o tom je třeba mlčet. A protože (téměř) absolutní krása se nedá slovy vyjádřit, nezbývá mi nic jiného než nepsat žádný komentář.................................................anebo přece jen: Kresbou nejlepší anime, které jsem doposud viděl, a to mám za sebou všechna Miazakyho díla. Děj za výtvarnou stránkou také nijak nezaostával. Film mě ani na chvíli nenudil, klidně by člověk snesl další hodinu(y) navíc. A navíc obsahoval patrně nejroztomilejšího tvora v dějinách kinematografie - tu malou kočičkoveverku.

• 2.1.2013  10:07
    Tetička (1941)

Tak si udělejme menší inventuru. "Vždyť já jsem vdaná" (Služebná Futurisovi na jeho oznámení, že bude dělat médium). "Co tu chcete bílit, od toho jsme tu my". (Kreuzman Smolíkovi). "Vždyť já nejsem zvědavý, to víš z domova" (Marvan Šlemrové na její požadavek, ať se jde podívat, co se děje). "Já, komerční rada?" (Nedbal Baldové na její příkaz Jdi tam!). "Tím se Felixovi chlubit nemůžou." (Šlemrová při vyzdvihování Dohnalových předností). Jinak Futurista bohužel opět nedostal moc velký prostor, co se týče vtipů, Dohnal mě překvapil svým svěžím zjevem, na 36 let nevypadal, zvlášť v porovnání se svým filmovým otcem Marvanem, který byl o pouhé 4 roky starší, nemluvě pak vůbec o jeho filmovém skorotchánovi Nedbalovi, který byl o celý jeden rok mladší. Nasková se na svou roli hodila perfektně, neboť svým tradičním poněkud neživotným výkonem vystihla polomrtvou tetičku dokonale. Abych se přiznal, zezačátku mi byla celkem protivná, jak pořád fňukala, že je sama v tom svém velkém zámku, a přitom to byla pouze její vina. Kdo nechce být sám, kdo chce mít kolem sebe spoustu lidí, musí pro to něco udělat, a né dvacet let jen pasivně vzdychat před obrazem své dávné lásky. Naštěstí to na konci pochopila. Dohnal mě taky naštval, ačkoli ve vztahu k ženám a vzhledu a chování jsme na tom podobně, jeho uháněly a mě dosud né!

• 1.1.2013  19:07
    Vinnetou (amatérský film) (2008)

Hvězdička za poníky a za to, že hercům nebylo moc rozumět, takže jsem pochytil pouze půlku vtipů o Bursíkovi apod. Mohlo to být horší.

• 1.1.2013  10:24
    ZMRD (studentský film) (2012)

Ze začátku jsem měl obavy, že se bude jednat o zjednodušující klišé revizor = název filmu, ale naštěstí tomu tak nebylo. Klobouk dolů před režisérovým výběrem herců, pro toho otce snad neexistuje lepší představitel než Eck. Bohužel, nechutnější než jeho zub, zvráskovaná tvář, hulení, chlastání a žraní byla ta ve vypjatých momentech drásající "hudba", při které jsem si musel tlumit repráky. Taky mi nepřijde logické, aby ten otec ukradl hlavnímu hrdinovi peněženku tak brzo, ještě před tím, než syn zaplatí to pohoštění. Leda že už od začátku počítal s předčasným vyhazovem.

• 31.12.2012  14:38
    Zaražený vítr (amatérský film) (2008)

Minimálně polovina Veselých filmů obsahuje vyměšování, což je sice zajímavé z psychologického hlediska, ale tak nějak ne moc vtipné.

• 31.12.2012  14:36
    Musíš to uhasit! (amatérský film) (2008)

Hasičům zabavit hadice, jak koukám, úplně postačí být pořád napitý.

• 29.12.2012  21:06

Dobrých vtipů ve filmu by i nepříliš zručný truhlář hravě spočítal na prstech jedné ruky. Nejlepší postavou byl jednoznačně ten pes, to taky o něčem vypovídá.

• 29.12.2012  20:48

Tohle ještě celkem šlo. Horší by byly horory "O punčoše, které uteklo oko", nemluvě pak vůbec "O pneumatice, které ušla duše".

• 29.12.2012  11:39
    Automobilová rychlovka první modrá (amatérský film) (2009)

Dávám jednu, neb je mi sympatické, že se jedná o výchovný film s poučením, že než-li nechat stát auto na silnici, je lépe ho bezpečně zaparkovat do pole.

• 29.12.2012  11:35
    Klasik (amatérský film) (2010)

Víc hlav víc ví, ale tohle by nepochopil ani sedmihlavý drak. Buď si měl už v úterý nařídit budík o pět minut dřív, anebo v pátek už neměl kam spěchat, z práce/školy by ho vyhodili.

• 29.12.2012  11:18
    S-Hitparáda (TV pořad) (2012)

Dávám čtyři, i když by jeden nevěřil, jaká zuřivá a vytrvalá bouře se může spustit v domácnosti, když jeden nevinně prohlásí, že ta o chlup přitažlivější půlka pěveckého dua "Katka a Jindra" by se v nejhorším případě i dala.

• 29.12.2012  08:14

Poněkud slizký a nechutný Höger je naštěstí vyvažován mladou a pohlednou, byť trochu neobratně hrající Frýbortovou. Klobouk dolů před Schránilem, muselo to stát hodně úsilí a sebepřekonávání udělat ze sebe takové individuum!

• 28.12.2012  13:07
    B*A*T*M*A*N (amatérský film) (2011)

Čekal jsem nějakou veselou cejpovinu a ono tohle...

• 28.12.2012  13:06

Příběh o tom, jak to vypadá, když se řemeslníkovi vzbouří pracovní nářadí a zákazníci odmítají dodržovat otvírací hodiny.

• 28.12.2012  09:26

Kdepak Amerika se svým snem, kdepak SSSR se svými neomezenými možnostmi, kam se hrabou na Čechy před pár desítkami let. Tam se mohl stát věhlasným lékařem i havíř, co neuměl číst a psát a měl poněkud svérázné představy v oblasti porodnictví. A to navíc Dařbuján prokázal i slabší úsudek, neboť proč by měla být Smrtka spravedlivější než bůh či čert? Vždyť někdo zlý a bohatý umře bezbolestně a vesele ve vysokém stáří, zatímco jiný, třeba dobrý člověk zahyne za velkých bolestí v mladém věku. Jinak jsem rád, že mi první půlka filmu otevřela obzory. To jsem nevěděl, že nejen princezna, ale i Smrťák nosí hvězdu na čele a že jisté gesto, které mi často ukazují řidiči, když okolo nich profrčím na kole, není neslušné, ale naopak uznalé, že jezdím jak čert! Vzhledem k tomu, že jsem potom přepl jinam, dopíšu tenhle komentář příští rok, až budou tuhle pohádku dávat znovu.

• 28.12.2012  09:09

Přesvědčivě a dovedně natočené, to se v české kinematografii jen tak nevidí. K oboum obětím jsem ale moc lítost necítil, zejména Hanzlík v roli krajského tajemníka KSČ ať nevykládá, že nevěděl, co je jeho rodná strana zač. Stačí si přečíst proslovy zapáleného arcilotra Slánského v dobách, kdy ještě netušil, jak skončí, o nutnosti čistek a nápravných táborů. Mimochodem je hodně smutné, že zaslouženě potrestat několik málo vrcholných komunistů, byť z jiných, vymyšlených důvodů, dokázala jen sama KSČ právě v oněch zinscenovaných procesech v 50.letech. Od té doby až dodnes nic. A v budoucnu už nic dalšího ani očekávat nelze.

• 27.12.2012  12:07

Co se týče kvality, dvojka rozhodně nezaostává za jedničkou. Culkin se za ty dva roky v herectví určitě nezhoršil, jeho výkon tak potěší milovníky pomalých pohybů a ochotnických výrazů postaviček z prvních 3D animovaných filmů. Snímek je jako dělaný pro Novu a Primu - jen málokdy člověk s radostí odpočítává minuty, které ho dělí od odpočinku v podobě reklamních bloků, a s bouřlivým nadšením vítá i taková zjevení, jako je ten uječený alzovský žabinec. Škoda, že těch reklamních pauz je tak málo... No a když člověk vidí, jak dokážou Američani i do rodinného filmu procpat tolik násilí, tak nezbývá než si pomyslet cosi o setí hromu, že.

• 25.12.2012  10:05

Zajímavé dokumentární video o prastarém způsobu výroby kysaného zelí - šlapáním.

• 23.12.2012  19:48

Kdepak Limonádového Joea, nejhorší věcí na světě je znepřátelit si kořalečníka, neboť není strašlivější zbraně než dobře naostřená vývrtka. Nejlepší z nejlepšího je asi konec, kdy se na nálezu zlata, ropy a výhře 5 miliard názorně ukáže, že poctivá práce se skutečně vyplácí.

• 23.12.2012  19:30
    Cirkus bude! (1954)

Poněkud ideologicky nedotažené, soudruzi. K čemu je novému, pokrokovému člověku nějaká pochybná, reakční zábava v cirkuse? Když už krotitelé a cvičitelé vynakládají takové usilí, mělo by mít aspoň nějaký minimální smysl. Poskakováním mědvědů se asi moc hodnot nevytvoří, co je zapojit jinak? Mohli by třeba nastoupit do dolů hezky rubat uhlí. Krtkové by se mohli využít pro tahání kabelů, holubi samozřejmě na přepravu pošty, mravenci pro jemnou IT práci a kousání třídních nepřátel, blechy by Číňani mohli vycvičit pro své proslulé velké kulturní skoky, využití štěnic nemusím blíže specifikovat, papoušci by mohli učit děti ve školách, vlk by se mohl zapracovat na hajného a kozel na zahradníka. Samozřejmě existuje možnost, že pod vlivem práce by došlo k polidštění zvířat, ovšem koneckonců by to bylo jedině dobře - počet proletářů by se zněkolikanásobil. No ale abych se vrátil k filmu, v podstatě jediné, co se mi líbilo, bylo to řádění postaršího silnějšího plešatého pána. Příjemné zjištění, že důchod nemusí znamenat jen belhání se o holi.

• 22.12.2012  18:25

Šťastný muž ten Burian, mně se to dodnes nepodařilo... Pilně jsem ho ve filmu sledoval, ale bohužel jsem zjistil, že jeho fígl je v praxi nepoužitelný, obvolal jsem pár milionářů a v lepším případě mě poslali na čerstvý vzduch. Jinak snímek nehýří tolik vtipem jako vrcholná Burianova díla, ale brýle co se podhrabaly a "co jste mi to dala za lístek, vždyť jsem ho ztratil" nemají chybu.

• 22.12.2012  17:27

Film se nejen názvem zcela vyrovná psu na česneku a proto nemůžu dát méně než pět. A to i přesto, že cirkus mě neoslovil ani coby malé dítě, protože neumělé naučené pohyby zvířat mi nepřipadaly jako něco obdivováníhodného, naopak mě odpuzovaly. A to jsem ještě nevěděl, jakým způsobem cirkusáci tyhle kousky zvířata učí, např. tančit medvědy tak, že je naženou na horké uhlí. Ale tenhle film mi fakt otevřel obzory, díky němu jsem se dozvěděl, že tchoři jsou lepší než medvědi a že ředitelská kávička se vaří v obrovském hrnci na polévku.

• 21.12.2012  09:24

Film ukazuje, že Skamene skončil jako vekslák zákonitě. Poctivé číšnické zaměstnání mu moc nešlo. Perfektně zahranou postavu představoval ten cholerický polský Dušek.

• 20.12.2012  09:27
    Neporažení (1956)

Mareše, Deyla a ostatních komunistů mi bylo fakt líto... tolik bojovali za naši vlast, a přitom si neuvědomili, že by je za to Moskva rozhodně nepochválila, protože dělnická třída nemá krvácet v buržoazních národních válkách. Správný komunista se do odboje zapojí až po napadení SSSR, jak nám předvedla naše KSČ. Tím nechci říct, že se komunisti ve filmu projevovali hloupě, naopak, Deyl sice nejprve kulometem kosil co se dalo, ale pak si chytře uvědomil, že na druhé straně stojí taky dělníci, byť v jiných uniformách. Proto se pod průhlednou záminkou zavolání pomoci pomalu vytratil, ačkoli do té továrny mohl zavolat rovnou z kasáren, neboť jak další vývoj ukázal, telefon v pohodě fungoval. Zato Mareš zůstal zaslepený až do konce, navíc prokázal, že nikdy nechoval žádné zvíře, jinak by nemohl protivníkům nadávat do německých psů. Hodně mě pobavil začátek, kde jedním z těch, kdo nejvíc protestoval proti příkazu k opuštění opevnění po Mnichovské dohodě, byl Slovák. To už fakt autoři přehnali.

• 19.12.2012  20:42
    Staré pověsti české (TV seriál) (2012)

Kvůli nehezké a trhané animaci bych dal jednu hvězdičku, ale vzhledem k tomu, že Krok měl tři dcery a Libuše měla tři prsa, nemůžu jinak než prsknout hvězdy tři.

• 17.12.2012  13:36

Maximálně Haasova řevu, minimálně vtipu (s pár čestnými výjimkami, např. "dlužíte farářovi 80 Kč, tu první hru jsem hrál za sebe", výherní automat). Další Machatého počin, který mě mírně řečeno nenadchl.

• 16.12.2012  09:13

Jiný kraj, jiný mrav. U nás si dělník před odchodem do šroubárny přečte pár kapitol Vergilia v originále, ve středověku kdesi na Západě si zase dřevorubec před šichtou pěkně nageloval a pečlivě vyčesal vlasy, aby ho lesní zvěř nepomluvila. Jinak děj filmu diváka nějak nevtáhne, ne že by se přímo nudil, ale určitě není vzrušen tak, že by nemohl dýchat. K tomu přispívá i představitelka hlavní role, né že by byla přímo ošklivá, ale celou dobu tak zvláštně kulí oči, jak kdyby tím hledaným vlkem měla být ona. Přesně takhle valil v jedné pražské restauraci angličan bulvy, když si objednal "typical czech food" a oni mu přinesli šest knedlíků přes celý talíř. Zkrátka, téma snímku je poněkud odtažité, člověk se s ním nesžije, nepřipomíná mu jeho vlastní problémy, neboť s vlkodlaky mají dnes trable jen málokde. Taky se divím, že nikoho nenapadl jednoduchý způsob, jak vlkodlaka ulovit - jednoduše by se přikázalo, že noci mají strávit všichni v kostele. Kdyby se tomu nějaký člověk snažil vyhnout, bylo by jasné, že vlkodlakem je on. Nebo by tam šel taky a když by se v noci proměnil, okamžitě by se spálil na uhel, takže by si vesničani ušetřili námahu spojenou s jeho zabíjením. No a konec mě taky nenadchnul... když už se ten "vymazlený" dřevorubec stal nešťastnou náhodou taky vlkodlakem, čekal jsem, že spáchá sebevraždu, aby to mělo nějaký ten tragický náboj. Né, on slabošsky odkráčí do divočiny. Přitom mu muselo být jasné, že svou novou přirozenost zvládne jen těžko. Mimochodem, tak mě napadá... Když takový vlkodlak při krvavém měsíci kousne třeba myš, stane se ten hlodavec taky vlkodlakem nebo to platí jen u lidí?

• 16.12.2012  08:51

Celkem postmoderní film, ty děti měly hodnoty moc pěkně rozmáznuté. Poněkud nelogické mi přišlo, jak ten klaďas automechanik pomáhá těm klukům s přípravou loupeže a nakonec ještě vykrade hlavnímu hrdinovi skříňku. To s tím psem se mi taky vůbec nelíbilo, to si mohli autoři strčit za klobouk.