pytlik...

pytlik...

Vatikán

• 9.2.2013  09:40

Dávám za dvě: nesnesitelné obrazové zpracování vnitřních monologů Brejchové; Kačer s nabarvenými vlasy (nebo vousy?); Brodská i přes své hnědočerné oči překvapivě v mládí přitažlivá; mnou nepochopená scéna v nemocnici, odkud se vrací Brodská domů v postpubertě, ačkoli ji matka opařila v dětství a hospitalizace měla trvat jen pár měsíců; a v neposlední řadě Vašut, který k mému překvapení prokázal, že se v jeho životě vyskytovala i období, kdy dal ránu bez Prostenalu. Neuvěřitelné.

• 5.2.2013  19:47

Copak? Že by dokumentární video z 8.3.2013? Jinak minimálně vtipné, zato maximálně nechutné.

• 5.2.2013  19:16

Hodně mě překvapilo, jak dobře příběh skončil, hororová atmosféra navozovaná kresbami na stěně a šklebícím se hostinským a jeho personálem tomu rozhodně nenasvědčovala. Anděl totiž nakonec odnesl studenta do nebe, aby ho zachránil před zavražděním od penězlačného pana domácího.

• 2.2.2013  20:29

Člověk kouká a kouká a najednou zjistí, že je to taková blbost, až oči přecházejí. Hvězdička za tradičně skvěle hrající a okulahodné Ferbasovou a Gérovou.

• 2.2.2013  10:28
    Metachaos (2011)

Jak s oblibou říkával primář Sova, csfd má tu nevýhodu, že člověka donutí koukat až do konce na kdejakou ptákovinu, jen aby mohl napsat zasvěcený komentář. Nebo povídal něco podobného o chirurgii? No to je koneckonců jedno, pro zjednodušení mějme za to, že jeho výrok zněl takhle. Zkrátka, tohle dílko mi přišlo poněkud zmatené a vůbec ne strašidelné, ačkoli mně okamžitě připomnělo jednu hororovou letní brigádu, kdy jsem trošku neúspěšně stavěl pyramidu v jedné prodejně obuvi.

• 2.2.2013  10:08

Nejhorší osud měla ta sestra, neb ztratila bratra a iluze o rodičích. Naopak nejlíp na tom byl onen bratr, v jeho mysli zůstali rodičové čistí až do konce a smrt zažil nádhernou, rychlou a bezbolestnou. Někdo by mohl namítnout, že tak dobře zase nedopadl, protože se stejně musel dozvědět, kdože ho to zabil, když z nebe shlížel do pekla, co že to tam v kotli čerti kuchtí. Jenže podle mě k tomu nedošlo, bůh tomu nějak zabránil, protože by se pak onen voják nutně trápil a to v nebi není možné.

• 1.2.2013  20:33
    Lehkost (amatérský film) (2005)

Armáda spásy by dala bezesporu za pět, ale vzhledem k tomu, že já onomu plodu jeho osud závidím, dávám jen za jednu.

• 1.2.2013  20:27
    Show Bennyho Hilla (TV seriál) (1969)

Kdepak poušť Atacama, nejsušším místem na Zemi je bezesporu Bennyho kopec.

• 27.1.2013  10:43
    Mrkev a mlíko (amatérský film) (2009)

Ten boss musí být Šteindlerovo (ne)manželské dítě, ináč si to vysvětlit nedovedu.

• 27.1.2013  09:06
    Ropáci (studentský film) (1988)

Stejně jako vypravěč v závěru filmu také já doufám, že živá příroda kolem nás bude co nejdříve zničena, a pak budeme po celé naší krásné vlasti nalézat otisky roztomilých ropáckých prdýlek!

• 27.1.2013  09:01
    Správné místo (amatérský film) (2005)

Leckteří profesionálové by si mohli vzít příklad z toho, jak výborně byl natočen tenhle amatérský film. Zatímco snímků o tom, jak roboti získají lidské vědomí, bylo natočeno spousta, příběh o tom, jak člověk získá robotí myšlení a výzor, znám jen tenhle. Jen by mě zajímalo, jestli by se takový člověk ve skutečnosti neštítil zvednout ze země promočený a špinavý leták... např. já uklízím jednou za dva roky, jsem tedy velké čuně, a přesto bych to nikdy neudělal!

• 26.1.2013  20:31

Geniální film, nestačím zírat. Připomíná mi o rok mladší Nejkrásnější věk, pouze zápletka je tu daleko lechtivější. Když se na první scéně ukázala Ondrouchová se svým lolitkovským vzhledem, čekal jsem nějakou komedii o prvních nesmělých láskách. No, komedie to byla, první láska patrně taky, ale nesmělá ale určitě né. Hodinu a půl trvající chození s místním fešákem, který se mi mimochodem vůbec nelíbil, při kterém ti dva neprohodili ani slovo, zato však dělali věci, které slušné páry provádějí až po svatbě, bylo korunováno výborným dialogem v přibližném znění: Miluješ mě? No jasně že jó, jinak bych s tebou přeci tó... A to byl jen úvod k dalším výborným řečem typu: "už jste u nás dlouho nebyl"" no ona je zima""bobina je v porodnici?""kde by měla být - v cukrárně?""Bobino vstávej, přijeli soudruzi z Alžíru" a to už vůbec nemluvím o uměleckých sochařských skvostech ve filmu se také vyskytujících typu spící zahradník nebo matka s dítětem.

• 26.1.2013  20:06
    Záznam snu č. 737 (amatérský film) (2011)

Já se sice často budím i několikrát za noc, přesto se mi ale sny tolik netrhají...

• 26.1.2013  08:12
    In the Fall (2011)

Takhle nějak by to mohlo být. Ovšem jen do doby, než si člověk uvědomí, že vůbec neví, co ho po smrti čeká. Co když jen velká bolest? To pak asi tak nadšeně smrti vstříc nehledí.

• 20.1.2013  08:57

Překvapivě vtipné, překvapivě prosté trapných scén, překvapivě dobře zahrané, dávám tedy vysoké hodnocení, naopak mě nepřekvapilo nízké hodnocení zde na csfd. Film obsahuje i zajímavou sondu do života horské služby, jak tráví její členové volný čas. Dívají se na televizi a usilovným třením se snaží způsobit na horách oblevu, aby neměli moc práce!

• 19.1.2013  19:55
    Smolaři (2009)

Nevím, proč se takové filmy vůbec točí... Sledovat každodenní život bandy primitivů, kteří bez milosti stáhnou zpět každého, kdo se snaží v záchvěvu pudu sebezáchovy alespoň trochu odpoutat z toho zničujícího prostředí, je čiré utrpení. Nevím, asi jsem se díval na jiný film, když se tady v komentářích dočítám, že se jednalo o "tragikomedii". Já tam žádné komické prvky neviděl, mně zrovna chlastací tour de france nebo sprosté písničky moc vtipné nepřijdou. A na nic jiného, co by alespoň z velké dálky mělo připomínat humor, si nevzpomínám. A když "oficiální distributor" píše, že se jednalo o "typicků veselů flámsků rodinů", tak to mně tedy podrž voči, do Belgie radši nikdy nepáchnu.

• 19.1.2013  10:01
    Hospoda (TV seriál) (1996)

Jo jo, jak se člověk mění... před patnácti lety v raném mládí mi tento seriál připadal nesnesitelný. Divil jsem se, jak může někdo takhle zbůhdarma trávit čas v hospodě, proč radši něco zajímavého nedělá, něco netvoří? A Kanyzovy a Menzelovy řeči mi připadaly nesnesitelně rádoby intelektuálské a rádoby nad věcí. No a roky se sešly s roky a já se teď při sledování výborně bavím, zejména dialogy mezi Nárožným a Dvořákem, příp. panem domácím, jsou geniální. Potměšil a Poloczek působí tak přirozeně, ti snad už za školku chodili sem. I ta nechuť k doktorským výrokům se výrazně zmírnila. Na to, že něco v životě dokážu, jsem už totiž taky rezignoval...

• 19.1.2013  09:43

Nejvíce zkonzumovaných párků na délkový metr filmu, buben, co toho hodně zažil už u majora Zemana, Satinského antierotický knír, který znechucoval veškeré scény se sekretářkou a tou čechofrancouzkou, a to není zdaleka všechno. Děj poněkud nelogický - Satinský se bojí, že ho vyhodí z onoho skvělého místa obchodního zástupce, "protože by nic jiného nesehnal" (v socialismu? s jeho univerzální větou "nejsou lidi"? kdy větší plat než on měla i prodavačka na benzínce?). A proto uplácí i tisícovkou, aby udal představení, za které dostane tak maximálně stovku ve výplatě. A bojí se výhrůžek člověka, který ho chce udat pro přijímání úplatků, které mu sám dával. Poněkud směšné. A nenapadne ho nejjednodušší řešení, když nemůže za boha nikomu prodat skvělé představení "Humor na cestách", proč s ním nejde k čertu? V pekle by tuhle produkci brali ďáblíci všemi deseti, minimálně 60 představení do měsíce by pořádali, protože jen máloco dokáže nešťastníkům dále zpříjemnit pobyt v kotlech jako toto.

• 13.1.2013  08:50

Futurista je pro mě vzorem, jak se vypořádat se životem, Hrušínský už poněkud méně, ovšem nad vším ční Kohoutova kongeniální věta: Však vy kdybyste byl jen o trošku hezčí, tak byste nebyl tak ošklivej!

• 12.1.2013  16:59

Jednoznačné zklamání. Na to, že mládež vděčně brala sebemenší záminku k vyklopení z kánoí, bylo ve filmu hodně málo svlíkaček. Navíc jsem až do konce nepoznal, která z těch holek byla Brožová. A to přitom moc možností nebylo, když abstrahuju od kluků, zbyli podezřelí asi tři, z toho navíc tu krátkovlasou vyvinutou bytost šlo poměrně jednoznačně vyloučit.

• 12.1.2013  13:25

Divím se, že se Burian ještě nepřevlékl za malé batole, vždyť vtipy v této komedii většinou nepřekročily dětskou úroveň... Ale zároveň nebyly ani fousaté, aby musel předvádět dědečka. Jediné, co mě fakt pobavilo, bylo experimentální potvrzení, že hlava stojí na stupnici tvrdosti výše než vajíčko, Šléglova rázná reakce na plynulý Jonášův proslov v buriangličtině a dále taneční kreace Hermanové. Vítová opět hrála svým nepříjemným afektovaným způsobem, zato Mandlová nehrála tradičně vůbec nic.

• 7.1.2013  15:32
    Experiment (1943)

Film mi připadal poněkud divný, ale když se zde dočítám, že byl natočen podle předlohy Matěje Čapka-Choda, který si kvůli odlišení od Josefa Čapka udělil další jméno Karel, jeho zvláštnost se mi rázem objasnila. Od tohoto autora jsem totiž kdysi nešťastnou náhodou přečetl Antonína Vondrejce a to mi úplně stačilo. V tomto snímku si postarší doktor léčí své mindráky z mládí a kompenzuje svou stařeckou neschopnost v sexuální oblasti tím, že psychicky tyranizuje dívku, kterou mu náhoda přivedla do cesty, pod záminkou vskutku velmi logického "vědeckého" experimentu na téma "zkazí zkažená duše i tělo, nebo zkazí zkažené tělo i duši?". Fakt nevím, jak si Čapek představoval Chod lidského organismu. Jak může duše zkazit tělo? A on si snad myslel, že prostitutky podléhají touze svého těla, že to jako dělají rády, že z toho mají požitek? Že tu svou činnost povětšinou nevykonávají pouze mechanicky, bez nějakého kladného vnitřního pocitu, pouze kvůli obživě? No zkrátka, Štěpánkův doktor je hodně nesympatickou postavou, Korbelářův malíř taky nenadchne, protože jediné, co mu na doktoru vadí je, že se po sebevraždě uzavřel do sebe a nezvyšuje tak blaho společnosti prací, Vejražka ohromí tak maximálně drzostí, že se svým vzhledem vezme roli donchuána (a doopravdy ne, pane Vejražko, homeopatický knírek pod nosem to fakt nezachrání), jedině proti Matulové nemohu říct ani ň. Ve filmu se mihne i František Filipovský, který pouhých pět let předtím ještě točil studentské komedie, v epizodní roli pána středního věku, a ta vzhledová proměna je neuvěřitelná.

• 6.1.2013  10:00

Říkal si Mohykán, muž jako žádný jiný... sanitka vzlétla s ním, kdyžsemuvcirkustalanehodaapřitomonbyl nevinný... Marvan tradičně výborný, Dagmar Frýbortová ke krásnému vzhledu už přidala i velmi přesvědčivé a zkušené herectví. Zápletka s dvojčaty více uvěřitelná než vycpaný panák v Posledním muži. Skvělý byl vtip "mám pro tebe ženicha, sice je menší než ty, ale ne o moc, tak o hlavu. Taky má břicho, ale zato velkou hlavu", zato u scénky s věšením obrazu mi trochu vadila zřejmá inspirace Jeromovými Klapkami Jeromovými Třemi muži ve člunu. Film má u mě další nezanedbatelné plusy navíc za to, že poskytl tolik prostoru nádhernému automobilu Aero. A několik mínusů za to, že snažil vsugerovat, že se jedná o nespolehlivý a poruchový dopravní prostředek. A také za to, že protesty proti týrání zvířat nakonec považuje za pošetilost.

• 6.1.2013  09:45
    Říct si to můžeme... (studentský film) (2009)

Myslím, že se ten kluk mýlil, jeho partnerka určitě hysterkou nebyla, když se dokázala uklidnit a smířit s jeho nevěrou po pouhých dvou minutách... My zkušenější víme, že k tomu leckdy nestačí několik velmi dlouhých prodebatovaných večerů i nocí. Několik málo vět bylo vrcholně skutečných, např. to její "doufám, že mi teď dokáže, jak mě miluje" potom, co mu přizná nevěru, a "stejně si za to můžeš sám, protože se mi nevěnuješ", ovšem jinak děj a hlavně konec se zdály býti poněkud nereálnými.

• 6.1.2013  08:48
    Lucie (1963)

V podstatě se jedná o čs.filmový týdeník, jen protažený do hodiny a půl a s lepším, mnohem realističtějším dějem. Budovatelské nadšení vyprchalo, horníci slyší pouze na šustění bankovek a když jim vezmou naturální požitek v podobě uhlí zdarma, neštítí se ani vyvolat stávku. I vyšší komunistický funkcionář, kterého hraje Höger, není zrovna kladnou postavou, ve vypjatějších situacích se snaží zbavit odpovědnosti a převalit vinu na jiné, nejlépe prvorepublikové inženýry. Ve filmu překvapí Moučka jako horník s nevelkými morálními kvalitami, Brzobohatý mluvící slovensky a Matuška do práce se nehrnoucí, zato hodně zpívající.

• 5.1.2013  19:39

Animace pěkná, ale přátelé, tak ODPORNÝ příběh aby člověk pohledal. Od okamžiku, kdy ti bezdomovci našli opuštěné nemluvně, jsem se jenom modlil, aby ho co nejdříve odevzdali na policii. Fakt nemusím koukat na to, jak někdo nevinnému stvoření ničí život, čistě ze sobeckých pohnutek, že chce mít dítě, a vůbec nebere ohled na to, že mu i přes veškerou snahu není schopen zajistit základní životní potřeby. Ale né, ti ztroskotanci musí hodinu a půl koketovat s myšlenkou, že si to dítě nechají, popř. že vyhledají jeho matku, jestli si náhodou to pohození nerozmyslela (mimochodem fakt logické). No a k této samo o sobě nechutné základní dějové lince se přidávají další pěkné motivy, např. zmlácení bezdomovců, sebevražda, sehnání mléka pro dítě na hřbitově, velmi pravděpodobné náhody... A to už vůbec nemluvím o kráse jednoho z hlavních hrdinů, který je sice vysoký, ale zato mu chybí asi čtyři zuby a i kdyby se položil na celou noc do sněhu, byl by stále teplý.

• 3.1.2013  21:08
    Cena života (amatérský film) (2012)

Chudák kluk, co ten musel zažít bolesti... Podle 0:09 je zřejmé, že se o sebevraždu pokoušel několikrát. Nejdříve se na hlávě škrábl nehtem, pak špendlíkem, pak zkusil nůž a když ani tak se mu usmrtit nepodařilo, sáhl nakonec po té nešťastné pistoli.

• 2.1.2013  17:44

Jak praví klasik, o čem nelze mluvit, o tom je třeba mlčet. A protože (téměř) absolutní krása se nedá slovy vyjádřit, nezbývá mi nic jiného než nepsat žádný komentář.................................................anebo přece jen: Kresbou nejlepší anime, které jsem doposud viděl, a to mám za sebou všechna Miazakyho díla. Děj za výtvarnou stránkou také nijak nezaostával. Film mě ani na chvíli nenudil, klidně by člověk snesl další hodinu(y) navíc. A navíc obsahoval patrně nejroztomilejšího tvora v dějinách kinematografie - tu malou kočičkoveverku.

• 2.1.2013  10:07
    Tetička (1941)

Tak si udělejme menší inventuru. "Vždyť já jsem vdaná" (Služebná Futurisovi na jeho oznámení, že bude dělat médium). "Co tu chcete bílit, od toho jsme tu my". (Kreuzman Smolíkovi). "Vždyť já nejsem zvědavý, to víš z domova" (Marvan Šlemrové na její požadavek, ať se jde podívat, co se děje). "Já, komerční rada?" (Nedbal Baldové na její příkaz Jdi tam!). "Tím se Felixovi chlubit nemůžou." (Šlemrová při vyzdvihování Dohnalových předností). Jinak Futurista bohužel opět nedostal moc velký prostor, co se týče vtipů, Dohnal mě překvapil svým svěžím zjevem, na 36 let nevypadal, zvlášť v porovnání se svým filmovým otcem Marvanem, který byl o pouhé 4 roky starší, nemluvě pak vůbec o jeho filmovém skorotchánovi Nedbalovi, který byl o celý jeden rok mladší. Nasková se na svou roli hodila perfektně, neboť svým tradičním poněkud neživotným výkonem vystihla polomrtvou tetičku dokonale. Abych se přiznal, zezačátku mi byla celkem protivná, jak pořád fňukala, že je sama v tom svém velkém zámku, a přitom to byla pouze její vina. Kdo nechce být sám, kdo chce mít kolem sebe spoustu lidí, musí pro to něco udělat, a né dvacet let jen pasivně vzdychat před obrazem své dávné lásky. Naštěstí to na konci pochopila. Dohnal mě taky naštval, ačkoli ve vztahu k ženám a vzhledu a chování jsme na tom podobně, jeho uháněly a mě dosud né!

• 1.1.2013  19:07
    Vinnetou (amatérský film) (2008)

Hvězdička za poníky a za to, že hercům nebylo moc rozumět, takže jsem pochytil pouze půlku vtipů o Bursíkovi apod. Mohlo to být horší.