pytlik...

pytlik...

Vatikán

• 4.10.2011  15:25

Nemám rád, když je zápletka filmu postavená v lehkém tónu na množství mrtvol. Ale dávám za tři za ten nápaditý námět na pornofilm a policajta, co evidentně netrávil moc času na střelnici.

• 16.9.2011  14:07
    Black Button (2007)

Kdybych byl na místě pokoušeného, bych se akorát zeptal, jestli ten, kdo umře, umře nějakou bezbolestnou smrtí, a v případě kladné odpovědi bych asi neváhal. Protože víceméně bych onomu neznámému prokázal dobrodiní (bůhví, jak by normálně umřel, třeba v bolestech, nebo opuštěný v domově důchodců apod.). Samozřejmě blbé by bylo, kdyby to byl rodič od nezaopatřeného dítěte nebo tak něco. Navíc by tu byl fenomén toho tlačítka - pokud člověk nezabije někoho přímo, nemá takové zábrany. Např. američtí letci taky klidně stiskem tlačítka vypustili atomovou bombu na Japonce, zabili desetitisíce lidí a žádné trauma z toho neměli, zatímco kdyby měli každého zastřelit jednotlivě hezky zblízka, těžko by to přežili ve zdraví po psychické stránce.

• 14.9.2011  20:59

Hrůza, aneb jak vlezdoprdelka ke štěstí přišel. Nevím, co jsou Amíci za lidi, ale myslím, že každého normálního člověka by to jeho vychvalování čehokoli nerozesmálo, ale naopak pekelně znechutilo.

• 13.9.2011  15:23

Pěkný western, až tedy na ty "trikové" pasáže a závěr. Lezení na skálu mi ani tak nevadilo, i když mi není jasné, proč ti kladní hrdinové nepoužili v nestřežené chvíli radši koně (samozřejmě ne k výškrabu na skálu, ale k opuštění zlatého ráje tím samým otvorem, kterým tam přijeli). Co mě ale naštvalo, je ta závěrečná bourací scéna, kdy všechno padá (některé skály i několikrát, patrně pro velký úspěch). Já nevím, co mají tihle autoři za zvyk, počínaje Batličkou přes tenhle western až třeba po Karla Maye, že vždy když nějaká výprava po dlouhém a strastiplném putování najde poklad a bohatství, nikdy si ho neužije, vždy ho jen tak zahlédne, maximálně v případě, kdy je autor milosrdný, si ho i na chvíli polaská a vzápětí je poklad navždy v čudu, pohřben kamením či vodou. Proč to nemůže mít šťastný konec, že se všichni napakujou, zloduši se ve světle třeba i napraví, páč už mají všeho dost a vědí, že už nemusí dělat lumpárny?

• 12.9.2011  21:10
    Plastic Bag (2009)

Forrest Gump přetavený na igelitový pytlík. Naivita hlavního hrdiny mi roztomilá či dojemná nepřipadá, namluvený je příšerným způsobem a to ekologické poselství, které je ve snímku patrně ukryto, mě nějak vůbec neoslovilo.

• 12.9.2011  20:58

Předvídatelné, prvoplánové, nerealistické.

• 27.8.2011  21:12
    Hop (2011)

Ze začátku mi to přišlo přeslazené k nesnesení, ale od té doby, kdy hlavního nekresleného hrdinu vyhodí z domova, to nabralo grády a já se výborně bavil. Marsden to hrál pěkně a je dojemné sledovat, jak si splnil sen všech správných malých kluků - stát se velikonočním zajíčkem.

• 20.8.2011  22:07
    Krkonošské pohádky (TV seriál) (1974)

Čím jsem starší, tím víc je mi Trautenberka líto. V každém díle byl dětem sypán do hlaviček metaforicky zpracovaný Vítězný únor, kdy hnusný kapitalista (Trautenberg) čelí a následně podléhá soustředěnému tlaku stran Národní fronty (dělnická třída - Kuba, Anče, zemědělci - sojka, hajnej, pracující inteligence - Krakonoš). Uznávám, že zařazení Krakonoše mezi pracující inteligenci je sporné, možná by to byl spíš zemědělec. Ale zase na druhou stranu, to čarování určitou inteligenci vyžaduje. A podobně jako byl problematický skutečný Únor, i v tomto Večerníčku je buržouství Trautenberkovo problematické, není to žádný drsný kapitalista, vždyť on je v podstatě chudák. Doma si nemůže ani pípnout, aby ho Anče dost nevybíravě neusadilo nějakou peprnou odmluvou. A Krakonoš je taky pěkný ptáček, dobrý je ten díl, jak říká, tak co bych dnes Trautenberkovi provedl...

• 20.8.2011  21:49
    Glee (TV seriál) (2009)

Zpívání ve filmech nesnáším, muzikály jsou pro mě zbytečný žánr, takže mě nijak nebere ani tohle dílo. Až do vyvrcholení té pěvecké soutěže to ale celkem šlo, avšak poté, co soubor slavně fakticky i morálně vyhrál nad hluchými dětmi a mladými kriminálnicemi, se to zvrhlo v absolutní mišmaš. Připadá mi, jako by ten seriál měl původně skončit po tom vítězství, ale pak si režisér řekl, že mu ještě v kameře zbyl nějaký film, takže ještě pár dílů naplácá. Scénář těchto dalších dílů patrně vznikl z brainstormingu momentálně zaostalých, jinak si to vysvětlit nedokážu. Z postav se tak staly karikatury, v lepším případě s chováním směšným, v horším nepochopitelným. Jedinou sympaťačkou zůstává Sue, jedině kvůli ní se možná mrknu na další díly. Momentálně je v seriálu možné všechno, i kdyby tam přistáli Marťani, celkem by to zapadalo do děje.

• 15.8.2011  11:38
    Mrňousci (TV seriál) (2006)

Mnohé příběhy skvělé, mnohé poněkud nudné a předvídatelné. Moji hrdinové jsou beruška (berušák?) a pak hlemýžď. Nekonečné záběry na jeho kývající se oči a přemýšlející hlavičku jsou zřejmým remakem westernu V pravé poledne.

• 4.8.2011  18:57

Tenhle příběh dojal i mé mnohými filmy ošlehané a okoralé srdce. Mladá dívka, která navíc vypadá hodně k světu, zastaví svou absolutní neagresivitou a maximální dávkou empatie valící se hordy brouků a nepřátelské techniky... Jen ta Pustina má kapku krkolomnou funkci. Zezačátku to vypadá, že je hlavním zlem, pak ale hrdinka objeví, že je naopak požehnáním, protože čistí půdu a vodu. Z čehož vyplývá, že lidé žijí na znečištěné půdě a pijou špatnou vodu (=neb je Pustina ještě nepohltila a tedy nevyčistila), ale přesto se to na jejich zdraví nijak neprojevuje... Naopak Pustina vyrábí z té znečištěné země, která sama o sobě lidem neškodí, jedovaté póry, které naopak lidem škodí. Takže vlastně nic dobrého nedělá.

• 4.8.2011  18:31
    Panika v městečku (TV seriál) (2000)

Úžasné. "To je koza, ta kráva." "Ano koni".

• 4.8.2011  18:19
    České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (divadelní záznam) (2010)

Pro mě spolu s Třídní knihou nejslabší cimrmanovská hra. Když to srovnám s předchozí Afrikou, je to jak (české) nebe a (dejme tomu skotské) dudy. V semináři se autoři snaží ze všech sil poučovat Čechy o jejich historii, takže je plný dat, a na vtipy už nějak nevyzbyl čas. A u hry se člověk taky rozhodně nezlobí, když je odpískán konec

• 4.8.2011  18:10
    Narušení (1999)

Nejdřív jsem měl obavu, že se jedná o remake Přeletu, ale pak se film vyvrbil v trochu jiný příběh. Bohužel, jak film pokračoval, čím dál častěji se také objevovala klasická americká klišé provázená příslušnou hudbou, což nakonec vyvrcholilo v čítankový přerod hlavní hrdinky, která si uvědomila, že hodnoty většinové společnosti jsou ty správné a vrátila se v jejich teplou náruč. Takže srdíčko běžného diváka může zaplesat, jupí! Mimochodem, Angelině ty vlasy vůbec nesekly.

• 3.8.2011  10:00

Texty ve Werichově Fimfáru bych rozhodně neoznačil jako pohádky. Naopak jistým způsobem to jsou spíš horory, na mě z nich čiší chlad, odcizenost mezi lidmi, zlo. Chybí láska, dobro, hřejivost. I ty povídky, které "skončí dobře" tak úplně dobře nekončí, vždy je tam nějaké ale. Z těchto důvodů se mi nijak zvlášť nelíbí ani Tři veteráni, neb o nich platí vše, co jsem napsal výše. V muším království jsou všichni zlí a vyčůraní, tři veteráni se k sobě taky nechovají nijak zvlášť pěkně a dobrý konec v jejich případě znamená, že se budou protloukat světem chudí s flašinetem. Ale zahrané je to pěkně.

• 30.7.2011  21:12

Tahle komedie mě nikdy nezaujala... Třeskuté vtipné situace založené na pádech, nehodách a kořeněné loztomilým dětským žvatláním, to tak nějak nemusím.

• 30.7.2011  16:53
    Máj (2008)

Hovno, tvářící se jako párek. Vydržel jsem jen prvních dvacet minut, možná jsem udělal chybu, když tu čtu, že prý je to nacpané erotickými scénami. Ale nedalo se to, ti vymydlení současní rozjuchaní týnejdžři, zasazení do minulého století, mi lezli děsně na nervy. Stropnický si fakt nemusel tolik bělit zuby, když hraje divokého zbojníka.

• 30.7.2011  16:27
    Čtyři z tanku a pes (TV seriál) (1966)

Tenhle seriál jsem viděl dvakrát, jednou v dětství, kdy na mně zanechal hluboký dojem, pak v dospělosti, kdy na mně taktéž zanechal hluboký dojem, bohužel negativní kvůli otřesnému dabingu, u kterého Řitka studio v plném rozsahu prokázalo, že nomen omen. Mezi dětstvím a dospělostí jsem navíc několikrát četl dvě knížky od Janusze Przymanowského, které podle tohoto seriálu vznikly, takže si dovolím říci, že jsem velký odborník k tomuto tématu. V podstatě je to seriál o tom, jak se díky tanku s polskou osádkou podařilo Rudé armádě vyhrát druhou světovou válku, bez nich by se jim to určitě nepovedlo. Ano, zpočátku byl velitelem tanku Rus, který vše podstatné Poláky (a jednoho Gruzínce - patrně pocta Stalinovi) naučil, ale toho se pak autor zbavil tím, že ho nechal umřít, a nahradil ho nejmladším, nejhezčím (no...) členem posádky, Jendou Kosem. Pak se poměr Poláků v osádce ku ostatním národnostem ustálil na přijatelných 3:1. Autor se taky elegantně vyhnul traumatizujícím okamžikům osvobozování Polska - např., aby nemusel zdůvodňovat, proč sovětská armáda takovou dobu přešlapovala před Varšavou (protože čekala, až Němci utopí varšavské povstání v krvi), nechal celou polskogruzínskou část osádky tanku v rozhodující chvíli zranit a ti pak přečkali osvobozování Varšavy v nemocnici.

• 30.7.2011  16:14

Vtipný příběh, navíc dojímavý... Jak je prostě jedinec, snažící se po všech stránkách vylepšit a začít žít zdravě, nakonec brutálně převálcován nezdravými bílomoučnými a cukernými buchtami a knedlem vepřem zelem. Zejména Jančurová, ta by zasloužila... Prej dej si svíčkovou, ať jsi chlap.

• 22.7.2011  15:43

Na mě ten film působil melancholicky a beznadějně... Panoptikum všelijak postižených a pokřivených lidí a i jiných tvorů, z nichž se člověku dělá fyzicky nevolno, zvlášť nechutně vypadal ten vyzáblý cyklista. Když k tomu přičtu ještě tu nekonečnou délku snímku a blasfémii proti Tour de France, víc než jednu hvězdičku dát nemůžu.

• 19.7.2011  11:30

Takových peněz, co to muselo stát, a přitom točit parodii na americké silácké filmy je zcela zbytečné, neb jsou parodiemi samy o sobě. Jednu hvězdičku dávám za ten grupáč ve sprchách, kde i nějaké to ňadro bylo vidět a to zrovna v amerických filmech obvyklé není.

• 19.7.2011  10:54
    Hřmění divadla Sklep (divadelní záznam) (2000)

A pak že něco nemůže dosáhnout kvalit originální Katovny, pánové Hanák, Macháček, Vávra a Burda dokázali, že to jde i bez vousů.

• 18.7.2011  16:50
    Kouř (1991)

Málokterý film dokázal tak přesně vystihnout atmosféru socialismu jako tenhle. Ta šeď, kouř, lhostejnost, vše vypadá, že se co nevidět rozpadne. Samozřejmě vše kromě Arnoštka, který se drží, je barevný, jásavý, prostě boží. Škoda, že neproniknul v té době do rádia a televize, mohli jsme poslouchat kvalitní tvorbu od něj a né srajdy od M.Davida.

• 18.7.2011  16:38
    Mlýny (divadelní záznam) (1994)

Tak tohle je jediná komedie, při které jsem měl strach, že se smíchy počurám. To mluví za všechno. Jednoznačně nejkvalitnější Havlova hra. Nejlepší mezi nejlepšími byl zakřiknutý Ondřej Trojan se svou oční ekvilibristikou.

• 18.7.2011  16:32

I přes tu nekonečnou prostřední pasáž o výcviku psů skvělý film. Zejména Šebánek, "který mu viděl až do krku", jako obvykle exceluje.

• 18.7.2011  16:24

Nejlepší komedie 60.let. Na rozdíl od většiny zde se mi líbily všechny tři části v podstatě stejně. Jenom mi vadí, že film tak nějak nerozhodl, kterýže věk je ten nejkrásnější, jestli 20-30, 50, nebo důchod. No, tu první hranici bych vyloučil... neboť jestli jako tohle mělo bejt moje nejlepší životní údobí, tak to mě teda podrž voči. A vzhledem k tomu, že ani k padesáti, natož k důchodu jsem se ještě nedoplazil, tak o tom nemůžu rozhodnout... holt se nechám překvapit. Možná bychom měli věřit těm stařečkům ve filmu, protože oni přeci už všechny tři etapy prožili, tak mohou srovnávat. No na druhou stranu, paměť jim už tolik neslouží, tak jsme zase tam, kde jsme byli, nevíme nic!

• 18.7.2011  16:23
    Blbý a blbější (1994)

Viděl jsem první půlhodinu a jelikož nejsem masochista, zbytek již nikdy nedokoukám. Se divím, že scénáristu vůbec něco donutilo házet něco takového na papír, já bych asi hambou zalezl pod stůl, to jsou vtipy, které jsme nedělali ani v mateřské školce.

• 18.7.2011  16:12

Šebánek je úžasnej, já ho prostě miluju. Když jsem viděl tuhle komedii poprvé, připadala mi k uzoufání nudná... Viděl jsem ji podruhé a řval nadšením. Škoda, že stejně často jako Homolkovy nedávají i Nejkrásnější věk, ten mi přijde ještě lepší.

• 18.7.2011  16:03

Nerealisticky krutý film, proto se mi nelíbí, ačkoli Šebánek je jinak můj sexy idol. Podobné Papouškovy komedie jsou také vtipné, ale laskavější, proto já hlasuju pro ně.

• 18.7.2011  15:53
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Pro mě nejlepší nekreslený seriál. Navíc, s postupujícími díly mi připadá čím dál tím lepší, samozřejmě některé slabé chvíle se nevyhnou ani jemu. Není uzavřený jako některé ostatní seriály, tj. čas od času se tam přidávají nové postavy, které vydrží víc než jeden díl, takže se o jeho budoucnost nebojím. V říjnu 2012 ale musím svůj předchozí nadšený komentář poněkud zrevidovat. Od páté řady seriál nestojí za nic, že by změnili scénáristu? S Amy a Bernadet se šláplo vysloveně vedle. Takže za první čtyři řady 5*, za pátou odpad, z šesté jsem zatím viděl dva díly a i umývání nádobí bylo zábavnější, proto už víc času u tohoto seriálu trávit nebudu. Takže 20/5, celkově 4 hvězdičky.