pytlik...

pytlik...

Vatikán

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 12 23 34 42 43 44 45 následující >>
  • 30.7.2011  16:27
  Čtyři z tanku a pes (TV seriál) (1966)
  ****

  Tenhle seriál jsem viděl dvakrát, jednou v dětství, kdy na mně zanechal hluboký dojem, pak v dospělosti, kdy na mně taktéž zanechal hluboký dojem, bohužel negativní kvůli otřesnému dabingu, u kterého Řitka studio v plném rozsahu prokázalo, že nomen omen. Mezi dětstvím a dospělostí jsem navíc několikrát četl dvě knížky od Janusze Przymanowského, které podle tohoto seriálu vznikly, takže si dovolím říci, že jsem velký odborník k tomuto tématu. V podstatě je to seriál o tom, jak se díky tanku s polskou osádkou podařilo Rudé armádě vyhrát druhou světovou válku, bez nich by se jim to určitě nepovedlo. Ano, zpočátku byl velitelem tanku Rus, který vše podstatné Poláky (a jednoho Gruzínce - patrně pocta Stalinovi) naučil, ale toho se pak autor zbavil tím, že ho nechal umřít, a nahradil ho nejmladším, nejhezčím (no...) členem posádky, Jendou Kosem. Pak se poměr Poláků v osádce ku ostatním národnostem ustálil na přijatelných 3:1. Autor se taky elegantně vyhnul traumatizujícím okamžikům osvobozování Polska - např., aby nemusel zdůvodňovat, proč sovětská armáda takovou dobu přešlapovala před Varšavou (protože čekala, až Němci utopí varšavské povstání v krvi), nechal celou polskogruzínskou část osádky tanku v rozhodující chvíli zranit a ti pak přečkali osvobozování Varšavy v nemocnici.

  • 30.7.2011  16:14

  Vtipný příběh, navíc dojímavý... Jak je prostě jedinec, snažící se po všech stránkách vylepšit a začít žít zdravě, nakonec brutálně převálcován nezdravými bílomoučnými a cukernými buchtami a knedlem vepřem zelem. Zejména Jančurová, ta by zasloužila... Prej dej si svíčkovou, ať jsi chlap.

  • 22.7.2011  15:43

  Na mě ten film působil melancholicky a beznadějně... Panoptikum všelijak postižených a pokřivených lidí a i jiných tvorů, z nichž se člověku dělá fyzicky nevolno, zvlášť nechutně vypadal ten vyzáblý cyklista. Když k tomu přičtu ještě tu nekonečnou délku snímku a blasfémii proti Tour de France, víc než jednu hvězdičku dát nemůžu.

  • 19.7.2011  11:30

  Takových peněz, co to muselo stát, a přitom točit parodii na americké silácké filmy je zcela zbytečné, neb jsou parodiemi samy o sobě. Jednu hvězdičku dávám za ten grupáč ve sprchách, kde i nějaké to ňadro bylo vidět a to zrovna v amerických filmech obvyklé není.

  • 19.7.2011  10:54
  Hřmění divadla Sklep (divadelní záznam) (2000)
  *****

  A pak že něco nemůže dosáhnout kvalit originální Katovny, pánové Hanák, Macháček, Vávra a Burda dokázali, že to jde i bez vousů.

  • 18.7.2011  16:50
  Kouř (1991)
  *****

  Málokterý film dokázal tak přesně vystihnout atmosféru socialismu jako tenhle. Ta šeď, kouř, lhostejnost, vše vypadá, že se co nevidět rozpadne. Samozřejmě vše kromě Arnoštka, který se drží, je barevný, jásavý, prostě boží. Škoda, že neproniknul v té době do rádia a televize, mohli jsme poslouchat kvalitní tvorbu od něj a né srajdy od M.Davida.

  • 18.7.2011  16:38
  Mlýny (divadelní záznam) (1994)
  *****

  Tak tohle je jediná komedie, při které jsem měl strach, že se smíchy počurám. To mluví za všechno. Jednoznačně nejkvalitnější Havlova hra. Nejlepší mezi nejlepšími byl zakřiknutý Ondřej Trojan se svou oční ekvilibristikou.

  • 18.7.2011  16:32

  I přes tu nekonečnou prostřední pasáž o výcviku psů skvělý film. Zejména Šebánek, "který mu viděl až do krku", jako obvykle exceluje.

  • 18.7.2011  16:24

  Nejlepší komedie 60.let. Na rozdíl od většiny zde se mi líbily všechny tři části v podstatě stejně. Jenom mi vadí, že film tak nějak nerozhodl, kterýže věk je ten nejkrásnější, jestli 20-30, 50, nebo důchod. No, tu první hranici bych vyloučil... neboť jestli jako tohle mělo bejt moje nejlepší životní údobí, tak to mě teda podrž voči. A vzhledem k tomu, že ani k padesáti, natož k důchodu jsem se ještě nedoplazil, tak o tom nemůžu rozhodnout... holt se nechám překvapit. Možná bychom měli věřit těm stařečkům ve filmu, protože oni přeci už všechny tři etapy prožili, tak mohou srovnávat. No na druhou stranu, paměť jim už tolik neslouží, tak jsme zase tam, kde jsme byli, nevíme nic!

  • 18.7.2011  16:23
  Blbý a blbější (1994)
  odpad!

  Viděl jsem první půlhodinu a jelikož nejsem masochista, zbytek již nikdy nedokoukám. Se divím, že scénáristu vůbec něco donutilo házet něco takového na papír, já bych asi hambou zalezl pod stůl, to jsou vtipy, které jsme nedělali ani v mateřské školce.

  • 18.7.2011  16:12

  Šebánek je úžasnej, já ho prostě miluju. Když jsem viděl tuhle komedii poprvé, připadala mi k uzoufání nudná... Viděl jsem ji podruhé a řval nadšením. Škoda, že stejně často jako Homolkovy nedávají i Nejkrásnější věk, ten mi přijde ještě lepší.

  • 18.7.2011  16:03

  Nerealisticky krutý film, proto se mi nelíbí, ačkoli Šebánek je jinak můj sexy idol. Podobné Papouškovy komedie jsou také vtipné, ale laskavější, proto já hlasuju pro ně.

  • 18.7.2011  15:53
  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)
  ****

  Pro mě nejlepší nekreslený seriál. Navíc, s postupujícími díly mi připadá čím dál tím lepší, samozřejmě některé slabé chvíle se nevyhnou ani jemu. Není uzavřený jako některé ostatní seriály, tj. čas od času se tam přidávají nové postavy, které vydrží víc než jeden díl, takže se o jeho budoucnost nebojím. V říjnu 2012 ale musím svůj předchozí nadšený komentář poněkud zrevidovat. Od páté řady seriál nestojí za nic, že by změnili scénáristu? S Amy a Bernadet se šláplo vysloveně vedle. Takže za první čtyři řady 5*, za pátou odpad, z šesté jsem zatím viděl dva díly a i umývání nádobí bylo zábavnější, proto už víc času u tohoto seriálu trávit nebudu. Takže 20/5, celkově 4 hvězdičky.

  • 18.7.2011  15:49
  Once (2007)
  odpad!

  Tak tenhleten film jsme chtěli s přítelkyní vypnout už po dvaceti minutách, páč se na to nedalo koukat, ale pak jsem neprozřetelně rozhodl, že se budeme dívat dál, dokud se ti dva spolu nevyspí... Vypadalo to totiž celkem nadějně, že během pár minut bude hotovo. Jenže, modří již vědí, jsme na to pak museli koukat až do konce. A stejně jsme se nedočkali. Ach jo. Teď mě napadá, že jsem měl dát na začátek recenze upozornění, že prozrazuju vyvrcholení filmu. Ále co, snad mě nikdo neukamenuje. No prostě, mě nic přitažlivého ani romantického nepřipadá na příběhu Máni oblečené do hadrů ála nezaměstnaný ze třicátých let čekající na polívku a ve volných chvílích tahající z kratochvíle místo kačenky na provázku vysavač a zrzavého Rómea, který ještě když mluví tak to jakžtakž jde, ale jakmile začne zpívat, tak se člověk ani moc nediví, že je tak chudý. Jo jo, kdyby radši psal knížky, těm se člověk vyhne lépe.

  • 18.7.2011  15:31
  Horem pádem (2004)
  *****

  Pro mě nejlepší popřevratová komedie. Velmi vtipná, velmi dobře zahraná. Na jednu stranu hodně krutá, ale padouši jsou nakonec alespoň trochu potrestáni. Hřebejkovy komedie se mi obecně celkem líbí, ale ty zasazené do minulosti nedokážou vystihnout atmosféru příslušné doby (působí spíš jako přítomnost s historickými reáliemi), což samozřejmě u této komedie odpadá. Zkrátka, tohleto není komedie, ale kurva komedie!

  • 18.7.2011  15:18
  Ajťáci (TV seriál) (2006)
  odpad!

  Při sledování tohoto seriálu jsem zamáčkl v oku slzu dojetí. Vybavily se mi totiž chvíle z návštěv cirkusu v dětství, kdy vycpávku mezi zvířaty dělaly výstupy zmalovaných klaunů, kteří prováděli vysoce předvídatelné vtipy za neustálého šklebení a přehrávání grimas... Ach bože, ta trapnost, jakou jsem už jako malé dítě cítil. U IT jsem zažil naprosto totéž, akorát pravda, abych nekřivdil, někteří herci v tom seriálu nejsou tak zmalovaní. Začal jsem tento seriál sledovat v češtině, tak jsem si říkal, že je to třeba jen dabingem, ale po přepnutí do AJ musím říct nee, dabingem to skutečně nebude. Shlédnul jsem první tři díly a na další se už za svého života dívat určitě nebudu. Tak jako tak mi je po smrti pustí čerti v pekle, tak co.

  • 1.7.2011  15:36
  Kinobox (TV pořad) (1993)
  *****

  Hodnotím pouze Petra Čtvrtníčka, neb předchozí dva pány jsem neviděl. A ten je naprosto skvělý. Škoda, že na youtube není těch videí víc, ale i kdyby řekl jen "rybí prsty" a "děkuji, chutnalo", těch pět hvězdiček si zaslouží.

  • 1.7.2011  15:18
  30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)
  *

  Půl hvězdičky za Mimikry a půl za Studnu. Jinak i když si odmyslíme ideologický balast, nic moc seriál. Zvlášt herecký výkon hlavního hrdiny mě irituje. Narozdíl od ostatních klidných, vyrovnaných filmových vyšetřovatelů Brabec dokazuje, že premenstruačním syndromem mohou trpět nejen ženy, ale i muži, a to na rozdíl od žen po celý měsíc.

1 12 23 34 42 43 44 45 následující >>
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace