pytlik...

pytlik...

Vatikán

• 26.12.2011  14:41
    Vzácné zboží 2 (2005)

Film, který má narozdíl od prvního dílu všech pět en - je nudný, nelogický, nechutný, nevtipný a celkově na houby.

• 26.12.2011  14:35
    Vzácné zboží (2003)

2N (nevtipné a nudné)

• 24.12.2011  19:08
    Sám doma (1990)

Film je pouhým sledem nadšených / vyděšených grimas, padání kamsi, hrabání se kamsi, házení čehosi na kohosi, tržných, řezných a podobných zranění a s patřičně přeslazeným závěrem. Chachachá, fakt ukrutná řachanda. Úroveň rozhodně nepozvedl svým výkonem ani Culkin, který se evidentně učil herectví u Nicolase Cagee a byl vynikajícím žákem - výrazové schopnosti má se svým vzorem zcela totožné. Při sledování tohoto mistrovského veledíla se mi zježily chlupy i tam, kde žádné nemám.

• 18.12.2011  19:00

Zpracování pěkné, ale postavy bez jediné výjimky protivné a nesympatické a příběh mě z toho důvodu nějak nezaujal.

• 18.12.2011  18:55

Chtěl jsem dát odpad, ale nebylo by to spravedlivé... Na film jsem se díval jen jedním okem a je možné, že v těch okamžicích, které jsem neviděl, Lopezová nehrála jako když Muchová zpívá a dělo se i něco jiného než loztomilé hloupůstky, nad kterými žádným správným ženuškám nezůstane oko suché.

• 18.12.2011  18:49
    Megamysl (2010)

Ech bóže, to je TAKOVÁ hovadina... Nechápu, jak to může mít takové hodnocení, protože lidi, co oceňují "fóry" typu "padouch: ještě že nezná náš tajný vchod - á, vždyť je to napsané na rohožce (záběr na rohožku s nápisem secret entry) - navštěvují maximálně druhou třídu v mateřské školce a neumí tedy číst a psát.

• 10.12.2011  11:25

Tenhle večerníček jsem viděl jako malé dítě a vůbec mě neoslovil. Ti čmeláčci mi připadali úplně blbí, když chtěli přibít sluníčko na oblohu (už vůbec nemluvě o skrytém sadismu v jejich úmyslu, že). A už vůbec ty příběhy nevylepšil unavený, melancholický hlas Brodského, táhnoucí se jak med nebo pěkně dlouhý sopel...

• 3.12.2011  19:28

Když je scénář na exkrement, ani relativně dobré herecké výkony z něj zlato nevydolují.

• 2.12.2011  21:34
    EZO.TV (TV pořad) (2009)

V současné době patrně nejlepší komediální pořad na našich televizích. K mým nejoblíbenějším účinkujícím patří Vlastík a zejména Jolanda. Ta je naprosto úžasná, myslím, že Luděk Sobota musí mít radost, že někdo navázal na jeho vrcholné období 70. let. I když, možná spíš závidí.. neboť zatímco on ty absurdní monology pracně vymýšlel a hrál, Jolanda je ze sebe sype naprosto přirozeně s neuvěřitelnou lehkostí a ve velkém množství. Nezapomenutelné jsou perly jako: "vidím, že žijete z huby do huby"... "Můžete mi říct jen jednu otázku a já vám odpovím tři"..."Jestli chcete vědět moji budoucnost co jsem dělala jako malá"..."Jako máma vám řikám, dohlídejte na vaši dceru nech nedělá takový kopičiny"..."nepřepínejte kanela"..."moje rodice byli bily a ja jsem ciganka ano"...,kolik vazite?" ,,ano, dekuju za odpoved! Odpovím vám ji po skončení pořadu"..."neustále ste hodně truhlila"..."budete dědit, vidím tady finance velký, velkou dědičnost"

• 29.11.2011  14:29

V tomto filmu je spousta nehezkých věcí, kvůli kterým mi nikdy k srdci nepřirostl. Např. chování těch kluků k učitelce, kusy jazyka na zábradlí, utržené prsty nakonec, postava, co hrál Čepek atd. Postavu Třísky taky měl hrát herec tak o dvacet let mladší, takhle to bylo poněkud nechutné. Myslím zkrátka, že ten film doplatil na názory mladého Svěráka, že správný film, byť by to byla komedie, musí být prokládán drsnými okamžiky, jinak se nejedná o umělecké dílo.

• 29.11.2011  14:18
    Žhavé výstřely 2 (1993)

Ač by se zdálo, že jedničku co do trapnosti jen tak něco nepřekoná, dvojka to dokázala. Víc jak půlhodinu jsem nevydržel a to nejsem zrovna máslo, leccos jsem už zažil, např. jsem kdysi shlédnul téměř celý hudební pořad "Pavel Liška in Vladivostok, live!".

• 29.11.2011  14:15
    Žhavé výstřely (1991)

Nechápu tu schizofrenii na csfd, že Kameňák má tak málo procent a tahle "komedie", která se mu kvalitativně zcela vyrovná, má hodnocení úplně opačné. Rozdíl mezi nimi nevidím. Pravda, v tomhle filmu byly lepší triky a víc stíhaček, ale věřím, že kdyby měl Troška víc peněz na svá veledíla, tak by taky coby stíhačky angažoval doopravdické stroje a né staré báby.

• 17.11.2011  09:05

První část snímku je pro mě vysoce návyková. Ten neumělý taneček oveček podbarvený skřípavou hudbou, může být něco dráždivějšího? Uměleckým zpracováním mi to připomíná Mechanický pomeranč.

• 13.11.2011  10:46
    Netvor (2011)

Ech bóže, že jsem se místo sledování tohohle veledíla radši nedíval na mouchu na stěně jako náš pes, to by bylo rozhodně zajímavější... Byla to tragédie, ostatně jako vždy, když se američané snaží o kapku filozofičtější film. Nechápu, proč měl hlavní hrdina po své přeměně takové trable ze svého vzhledu, myslím, že u leckterých pank či gotik kvíns by měl obrovský úspěch. Jinak je film takovým potvrzením Nietzscheových názorů - krásný nadčlověk soucit a přátelství nepotřebuje, ty potřebuje jen člověk slabý a závislý.

• 13.11.2011  10:23
    Akt (divadelní záznam) (1997)

+ za jednu z nejlepších cimrmanovských scének ("možná, že by to ani Pepa nebyl"), - za ten "fór" s poděláváním se.

• 5.11.2011  20:50
    Muž na radnici (TV seriál) (1976)

Vydržel jsem jeden díl, jak mám slabost pro staré socialistické seriály, tak tohle je teda megasračka, to se jinak nedá říct. Nikdo mi nevymluví, že Buchvaldek není sadistický úchyl - přeci není možné, aby někdo tak přeslazený, odpovědný a hodný ve skutečnosti existoval. Určitě si svůj vzorný veřejný život kompenzoval nějakými drasťárnami někde v mučírně ve sklepě, ale Sokolovský to v konečné verzi ze seriálu vystříhal.

• 5.11.2011  20:38
    Dobytí severního pólu (divadelní záznam) (2006)

Tuto hru jsem slyšel nejprve na kazetě, kde hrál ještě zdravý Kašpar a živý Vozáb, takže to muselo být hodně staré představení. A bylo to úžasné, geniální, zkrátka neměl jsem slov. Pak jsem viděl představení novější, a ani jsem to nedokoukal - pánové už byli starší, z jejich hraní se vytratila energie, Penc při vší snaze charizma vůdce nemá. Ale možná křivdím, že je to jen tím, že jsem zvyklý na jinou verzi, že ty dvě pojetí by byly pro nezaujatého diváka rovnocenné...

• 5.11.2011  20:29
    Transformers (2007)

Film byl dost dobrý a vtipný až do doby, kdy se ukázalo, že to auto je přítel hlavního hrdiny. Pak došlo k prudkému zlomu v kvalitě a stala se z toho podívaná tak maximálně pro desetileté kluky. Spousta všelijakých soubojů, dialogy jak ze želvů nindža apod. Vrcholem byl závěr. Nemám nic proti tomu, když i akční film dodržuje dogma 95 (byť je toto dogma samo o sobě poněkud slabomyslné), ale i v roztřesenosti kamery by měla být míra. Ani případný epileptický záchvat kameramana není omluvou, při tak velkém rozpočtu zkrátka musí zbýt peníze na prášek. Navíc nebylo v některých chvílích zřejmé, co se vůbec na scéně děje, pouze neustálé výbuchy, létající součásti robotů, aut, lidí, budov, země, člověk nevěděl, kdo se pere s kým, takže mě to vrcholně nudilo. I přímý přenos z pletení by byl vzrušivější.

• 29.10.2011  17:38
    Botostroj (1954)

Nedělám si iluze, že by Baťa nebyl tvrdý podnikatel, ale soudruzi, tohle jste přehnali. O tom, nakolik byl film natočen podle skutečnosti, svědčí to, že při promítání v Gotwaldově udělali místní takový brajgl, že se film nedohrál. Jinak herecky to nebylo podáno špatně, ale ani tu jednu hvězdičku nedám, a to kvůli tomu konci... Říct, že se Baťa zabil, když letěl do Německa popřát Hitlerovi, je taková špinavost, že by se za ní měl T. Svatopluk pěkně rožnit v pekle. Mimochodem, ten hlavní kladný komunistický hrdina taky stál za to - místo aby pomáhal své staré, udřené matce, akorát ji vyžíral a roznášel letáky.

• 28.10.2011  18:41

Tenhle film jsem chtěl vidět od té doby, co jsem v dětství četl Dobrodružství šesti trampů, kde bylo řečeno zhruba toto: "Osada mladých snů byl román, co ovlivnil celou jednu ženskou generaci a dorazil i mužskou, byv zfilmován drtivým způsobem. Bill Stín a jeho přítel Sam ničili diváky svými marnými pokusy vtěsnat svá objemná břicha do kajaku." Takže jsem si myslel, že to musí být ohromná bžunda. Tak nějak nebyla, jako parodie mi to nepřišlo vůbec, a svou úrovní tento film nevybočuje z řady předválečných "vážných" filmů (samozřejmě komédie jsou úplně někde jinde). Dal bych tomu tři hvězdičky, nebýt následujících věcí: 1. věku hlavních hrdinů - ta dívka ještě šla, ale ti ostatní čtyřicátníci moc mladých snů mít nemohli 2. postavy víceméně všech mužských hrdinů slibovaly mnoho zábavy při nasedání do kajaku, já jsem však tyto scény buď prošvihl, nebo ve filmu vůbec nebyly 3. ten závěr tak nějak už moc velká síla

• 22.10.2011  18:06
    Inženýrská odysea (TV seriál) (1979)

Pro tenhle seriál mám slabost. Pomalu melancholicky ubíhá, i přes občasné Kostkovy výbuchy trpí naprostým nedostatkem energie... takže ji vysává z diváka a ten je pak pomalu propracováván do stavu vyrovnanosti a klidu, který nabývají jogíni až usilovným dlouholetým cvičením. U nás toho dosáhnou Sokolovský s Dietlem už po pár minutách. Dalším plusem tohohle seriálu je, že hlavní představitel vypadá jako můj táta za mlada a že je absolutně neagresivní a pozitivní, místo aby se v něm řešily hovadiny jako to bývá dnes, řeší se v něm zásadní a vážné věci.

• 22.10.2011  17:58

Na svou dobu patrně odvážný film, ale proč bych měl hodnotit díla z tohohle pohledu? Dnes už je to o ničem. Ta poslední pasáž v nebi už je pak jen taková hodně zčervivělá třešnička na zkyslém dortu. Ani množství skvělých herců to nemá šanci vylepšit, když není co hrát...

• 5.10.2011  10:33

Vynikající komedie. Jak pravil klasik, polonahého Švarcíka viděti a zemříti. Pak mě ještě výborně pobavil ten meditující mnich, který pomocí soustředění přišel na cokoli. "Kde je princezna?" "Bllllllll - támhle".

• 4.10.2011  20:00

Z "umělecké" stránky je ten film klasická americká slaďárna, podbarvená sentimentální hudbou jak ze svatby v tisícím díle jihomerické telenovely. I když narozdíl od telenovely nějaké to poučení skrývá, např. že je v jejich vlastním zájmu nepomáhat postiženým - oni dokážou vše sami. Jaksi z "lidské" stránky mě přístup toho hlavního herce ke svému osudu nechává chladným - stejně hodnotnou variantou mi přijde sebevražda, o kterou bych se nejspíš na jeho místě snažil já.

• 4.10.2011  15:36
    Rio (2011)

Příjemný film, při jehož sledování se ani dospělý a velmi chytrý člověk necítí trapně. Jen těch neustálých honiček a pronásledování, tak typických pro američany, by přeci jenom mohlo být míň.

• 4.10.2011  15:25

Nemám rád, když je zápletka filmu postavená v lehkém tónu na množství mrtvol. Ale dávám za tři za ten nápaditý námět na pornofilm a policajta, co evidentně netrávil moc času na střelnici.

• 16.9.2011  14:07
    Black Button (2007)

Kdybych byl na místě pokoušeného, bych se akorát zeptal, jestli ten, kdo umře, umře nějakou bezbolestnou smrtí, a v případě kladné odpovědi bych asi neváhal. Protože víceméně bych onomu neznámému prokázal dobrodiní (bůhví, jak by normálně umřel, třeba v bolestech, nebo opuštěný v domově důchodců apod.). Samozřejmě blbé by bylo, kdyby to byl rodič od nezaopatřeného dítěte nebo tak něco. Navíc by tu byl fenomén toho tlačítka - pokud člověk nezabije někoho přímo, nemá takové zábrany. Např. američtí letci taky klidně stiskem tlačítka vypustili atomovou bombu na Japonce, zabili desetitisíce lidí a žádné trauma z toho neměli, zatímco kdyby měli každého zastřelit jednotlivě hezky zblízka, těžko by to přežili ve zdraví po psychické stránce.

• 14.9.2011  20:59

Hrůza, aneb jak vlezdoprdelka ke štěstí přišel. Nevím, co jsou Amíci za lidi, ale myslím, že každého normálního člověka by to jeho vychvalování čehokoli nerozesmálo, ale naopak pekelně znechutilo.

• 13.9.2011  15:23

Pěkný western, až tedy na ty "trikové" pasáže a závěr. Lezení na skálu mi ani tak nevadilo, i když mi není jasné, proč ti kladní hrdinové nepoužili v nestřežené chvíli radši koně (samozřejmě ne k výškrabu na skálu, ale k opuštění zlatého ráje tím samým otvorem, kterým tam přijeli). Co mě ale naštvalo, je ta závěrečná bourací scéna, kdy všechno padá (některé skály i několikrát, patrně pro velký úspěch). Já nevím, co mají tihle autoři za zvyk, počínaje Batličkou přes tenhle western až třeba po Karla Maye, že vždy když nějaká výprava po dlouhém a strastiplném putování najde poklad a bohatství, nikdy si ho neužije, vždy ho jen tak zahlédne, maximálně v případě, kdy je autor milosrdný, si ho i na chvíli polaská a vzápětí je poklad navždy v čudu, pohřben kamením či vodou. Proč to nemůže mít šťastný konec, že se všichni napakujou, zloduši se ve světle třeba i napraví, páč už mají všeho dost a vědí, že už nemusí dělat lumpárny?

• 12.9.2011  21:10
    Plastic Bag (2009)

Forrest Gump přetavený na igelitový pytlík. Naivita hlavního hrdiny mi roztomilá či dojemná nepřipadá, namluvený je příšerným způsobem a to ekologické poselství, které je ve snímku patrně ukryto, mě nějak vůbec neoslovilo.