snek888

snek888

Tomáš John

okres Olomouc
student

5 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Mizerové II (2003)

  Tak tomuhle říkám akční nářez. Přestřelky, honičky v autech, přestřelky při automobilových honičkách, ... za doprovodu mých oblíbených herců sršících humorem. Bez ostychu divákovi servíruje, místy morbidní podívanou, situovanou do atraktivního prostředí. Hlavnímu padouchovi jeho nasrání a rozmarnost věřím. Film se stal mým nejoblíbenějším ve svém žánru.

 • poster

  Já, mé druhé já a Irena (2000)

  Jim Carrey je blázen .... a pod vedením režisérů Farrellyových zde ztvárnil dvě skvěle ujeté postavy. Jednu ujetější než druhou. Od začátku až do konce je děj v pohybu a přicházejí stále nová prostředí, se kterými se musí rozdvojená osobnost Jima C. potýkat. Je to úchylné, je to vtipné, je to morbidní a k tomu všemu to má slušný děj. Komedie trvá bezmála 2 hodiny a nemá hluché místo. Některé pasáže vyvolávají chichot, některé smích a najdou se i pasáže totálního výtlemu. Jedná se o humor nikterak inteligentní, nicméně má něco do sebe.

 • poster

  Interstate 60 (2002)

  Svěží komedie plná inteligentního humoru. Herecké obsazení je zvoleno opravdu příhodně, ke svým postavám se bez chyby hodí. Amy Smart a Gary Oldman jsou zde kouzelní - moje oblíbené postavy. Je to ten typ filmu, který si rád pustím opakovaně (tak jednou za 2 roky) a s radostí si jej užiji, i když už znám děj skoro naspaměť (asi jako Tři oříšky pro Popelku či Mrazíka). Prostě film na dobrou náladu. Zobrazuje běžné problémy z neobvyklých úhlů a nabízí spoustu zamyšlení.

 • poster

  Milionový závod (2001)

  Prostě nemůžu jinak než 5 *. Dva roky po sobě to dávali v televizi na Silvestra po půlnoci. A v ten čas mi film prostě sedl. Skvělá komedie, nápad i volba herců. Bláznivé situace se díky své četnosti v průběhu sledování stanou normálními. Takže nálada po filmu je úžasná, protože přemýšlíte nad věcmi odlehčeně a to by podle mě měla správná komedie člověku umět zajistit.

 • poster

  Před svatbou ne! (2001)

  Komedie jak má být. Sympatické herecké obsazení i herecké výkony. Děj se nikde nezadrhává, i v romantických scénách má spád. Jeden z těch filmů, u kterých vám po skončení zůstane úsměv na tváři. Půvabná Jennifer Love Hewitt, je pro mě třešní na dortu, jehož ingredience jsou vtip, láska a výborně uchopená zápletka.

 • poster

  Soudný den (2008)

  Ať si říká kdo chce co chce ... já mám tento film rád, protože i když je značná část motivů kopírovaná, stále má svůj styl. Kulisy uvnitř "zamořené" zóny jsou perfektní, bengál přeživších je našlapaný, úchylný a živočišný. R. Mitra - skvělý účes, postava a oko. Soundtrack a kamera - parádní.

 • poster

  96 hodin (2008)

  Za poslední dobu nejlepší akční drama, jaké jsem viděl. Uvěřitelně realistické chování hlavních postav. Mám rád, když film graduje v akčnosti a brutalitě, když kamera kašle na eufemismy, když zápletka chytne za srdce a vy fandíte hlavní postavě tak, že sebou šijete na gauči přitom, jak nekompromisně dává Liam Albáncům sežrat svinstva co napáchali. A když je hlavní postava ještě k tomu vysloužilý vládní agent, tak moje spokojenost dosáhne vrcholu. V albánském doupěti se Liam choval trochu pohádkoidně, ale to je jen malá vada na kráse, kterou toto dílo představuje.

 • poster

  Stalker (1979)

  Velmi pomalý film (zejména první polovina), při sledování je potřeba nespěchat, nejlépe se zastavit a jen pozorovat a filozofovat. Film definuje oddanost přesvědčení, citlivost / vnímavost k okolí a respekt jako takový. Respekt nezatížený spojením s konkrétní mocí nebo konkrétním člověkem či skupinou lidí.

 • poster

  Neřízená střela (2010)

  Velmi příjemně strávený čas. Anglický humor na sebe upozorňuje od začátku do konce filmu. I když je to především skvělá komedie, zamýšlí se i nad pocity hlavního hrdiny - to nepůsobí vůbec špatně, naopak to tvůrci využívají k tvorbě komičnosti. Vhodně zvolení herci a herečka = pochvala. Soundtrack vkusný. Po shlédnutí je dobrá nálada zaručena.

 • poster

  Podfukáři (2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace