Vlk z Wall Street (2013)

Hodně mi to připomíná Goodfellas. Leonardo podává skvělý výkon jako vždy. Je to takovej Ray Liotta #2. No, možná se na to někdy kouknu znovu a až tak učiním, jistě se budu bavit, ale že bych si to mermomocí musel pustit, to zase ne. Koukal jsem, že tu lidi píší, jak to hodnotí po x-tém shlédnutí, etc což rozhodně není můj případ, tak proto se o tom zmiňuji. Líbí se mi, že půlku herců, co se na obrazovce objeví, znám (Shane z Walking Dead, Randy z My Name is Earl, Jonah Hill odevšad, Matthew McConaughey.. a mohl bych pokračovat), takže asi 1+ za obsazení. Ale že bych se tady z toho posadil na prdel, jako někteří, to asi ne. Scorsese prostě zase vsadil na svojí tutovku a sklidil úspěch jako vždy. Osobně se radši podívám na ty Goodfellas, teda. 8/10

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pár sídžíájček možná mohli míň uspěchat a bylo by to 100%, takhle bohužel jen 95 :D Tolkiena miluju a každičkou vteřinu co z něho Jackson zfilmuje hltám plnými loky. Big up and props. Keep it up! 10/10

Ledové království (2013)

Moc fajn animák. Trochu mi to připomnělo Tangled. Tyhle nový Disneyovky mě moc těšej a rád se na ně koukam. Je to krásně uvolňující zábava na zimní večery :) 8/10

Zmizení (2013)

Takhle dobrej thriller jsem už hodně dlouho neviděl. 9/10

Don Jon (2013)

No pro mě to byl úplně perfektní zážitek. Už dlouho jsem neviděl lepší romantickou komedii a Josepha Gordon-Levitta úplně zbožňuju. Navíc je tam vypíchnuto spoustu perliček a pravd které jinde moc často nezaznějí. Co jsem tam pročítal komentáře ostatních, nikomu se to tolik nelíbilo, že prý psychologie postav je téměř neexistující a nikam nesměřující, ale já z toho cítil pravý opak. Možná, že jenom já se dokážu z Donem Jonem natolik sžít? I když.. při zpětném rozmýšlení si uvědomuji, že je pravda, že tam trochu chybí prostřední část. Resp. část přeměny z přehoněnýho burana na zamilovanýho "hodnýho" nehoniče. Jon hrozně dlouho kouká na porno - puff - už by se na porno téměř ani nepodíval a miluje svojí Julianne Moore.. hm hm hm na finální verdikt to u mě dopad mít nebude, pořád se pro mě jedná o veleúspěšné dílo a určitě se na to kouknu někdy znovu. 9/10

1984 (1984)

Jakožto člověk, který knížku 1984 miluje, si prostě nemůžu dovolit dát lepší hodnocení. Bohužel - filmové prostředí je velice podařené a všechno se to snaží být krásně intuitivní. Na druhou stranu se ale obávám, že nejednat by se o někoho, kdo již knížku četl, nemusel by tento film být zcela pochopen. Ono je hrozně těžké natočit film podle knížky, člověka to prostě nikdy neuspokojí (to a to chybí, nebo je něco vyobrazeno jinak, než co si člověk představuje, a milion dalších a dalších důvodů). Nakonec jsem však rád a musím říct, že Nineteen Eighty-Four je jednou z nejlepších filmových adaptací, co jsem kdy viděl. Konec je skvělý, leč děravý, ale to bych už fakt byl hnidopich. Takže nakonec s přimhouřením obou očí dávám 4 hvězdičky - 8/10

Protivný sprostý holky (2004)

Na záčátku jsem myslel že chcípnu smíchy, už dlouho jsem (možná bohužel) neviděl ve filmu lepší gag. Lindsay Lohan přijela z Afriky (kde do svých 14 let žila se svými dobrodružnými rodiči) a jde poprvé do normální školy. Do třídy příjde ředitel a říká učitelce, že ve třídě mají novou žačku a že tedy přijela z té Afriky. Načež se učitelka otočí na nějakou na pozadí sedící negryni a říká: "Tak tě tu vítáme" :D:D Oh hell, já tak miluju rasistický vtipy :D

V zajetí démonů (2013)

Filmy o vymítání fakt moc nemusim. O to míň pak filmy od Jamese Wana. Prostě mi nějak jeho styl nesedí a označení "natočeno podle skutečných událostí" bývá indikací sračky. I tak se snímek poměrně vyvedl a když započítám fakt, že tam vlastně o nic, než ohromné množství lekaček a několik výborných záběrů, nešlo, můžu dát s poměrně klidnou hlavou 3 hvězdičky. Je pravda, že jsem chvíli i uvažoval o 4, ale to se po důkladnějším promyšlení změnilo. 6/10

Něco jako komedie (2010)

Trochu z toho cejtim Přelet nad kukaččím hnízdem, ale asi je to jenom můj pocit, protože jsem si nevšiml, že by to tady někdo jinej zmínil. (<= Řekněme že až na konec je to vcelku podobné a místo Nicholsona je tam Galifianakis.) Závěr filmu byl až trapně předvídatelnej, udělanej přesně takovym tim způsobem, aby se průměrnému člověku líbil a měl pocit, že ho to hrozně obohatilo a jak je život děsně šťastnej a všechno vždyky skvěle dopadne. Závěrem bych ale rád řekl, že herecké výkony se mi opravdu líbily a obecně obsazení bylo fajn :) Takže nakonec lepší tři hvězdičky (zas tak moc jsem se u toho nebavil) 6/7