Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Deníček (3)

American Horror Story

1. série - 50%

2. série - 80%

3. série - 40%

Mistři hororu/Mistři hrůzy - 1. série

Tak je načase, abych napsal i něco k tomuto seriálu, který mám hodně rád.

 

1. díl - Nehoda na horské silnici a v okolí. Velmi podařený díl, na který rád vzpomínám a i na některé jeho hlášky, které jsou občas inteligentnější, než osoby, které je vyřkly. Každopádně v tomto dílu nehledejte žádný extrémní horor, protože se zde nedostaví, pouze thriller by zde seděl. 90% (viděno na DVD česky).

 

2. díl - Sny v začarovaném domě. Dá se říci, že jeden z nejslabších dílů první série. Je to hodně vedle od reality, protože duchařina/démonismus probíhá trošku jiným stylem, než je ukázán v tomto díle a na sci-fi se to vůbec nehodí. 20% (viděno na DVD česky).

 

3. díl - Tanec mrtvých. Aneb čeho všeho je člověk schopen a čeho se třeba také jednou dočkáme. Já zrovna příznivcem tohoho hororového žánru nejsem, ale zde musím autory pochválit. Jediné, co mi na tomto díle vadilo, byl střih a nejrůznější prostřihy, které sice zvedali napětí, ale divácky to bylo nepřehledné. 80% (viděno na DVD česky).

 

4. díl - Jenifer. Já to říkám pořád, že největší slabostí mužů jsou ženy... Geniální díl, který má potenciál a bylo jej využito. Lekačky, napětí, strach i vzrušení tu lze zažít a člověk si říká, že to určitě trvá déle jak 60 minut. Člověk si připadá, jak kdyby to bylo nekonečné. 95% (viděno na DVD česky).

 

5. díl - Čokoláda.


6. díl - Návrat domů.

 

7. díl - Srnčí žena.

 

8. díl - Hořící cigareta.

 

9. díl - Světlovlasé dítě.

 

10. díl - Nemocná přítelkyně.

 

11. díl - Svez mě.

 

12. díl - Haeckelův příběh.

 

13. díl - Hrůzy stopa.

Terra Nova

Plný očekávání jsem shlédl pilotní díl tohoto seriálu. Z počátku mi nebylo jasné, o co v seriálu půjde, což hodnotím jedině kladně. Vysvětlení se mi dostalo až návštěvou Terra Novy.

 

Musím ale uznat, že pilotní díl mi byl sympatický a poměrně dost mi připomínal Ztraceni, ačkoliv s tímto seriálem nemá nic společného. Příběh originální, ač se může zdát, že kopíruje poměrně dost jiných seriálů z nejrůznějších prostředí (Ztraceni, Hvězdná brána,...).  Svou poutavostí si získal mé srdce a nyní se těším i na následující díly. 85% (viděno v TV česky).

 

Třetí díl byl o poměrně dost slabší, než pilotní dvoudíl, ale jedno se mu musí nechat. Vysvětlil pár nevysvětlených otázek z pilotního dílu, ovšem aby toho nebylo málo, pár otázek opět přidal. Uvidíme, co přinese 4. díl. 35% (viděno v TV česky).

 

Čtvrtý díl opět nepřinesl žádný zázrak a ač byl o něco málo povedenější, než díl předchozí, kromě jednoho vysvětlení jsme se zde nic zajímavého nedozvěděli. Kdyby tento díl nebyl, série by byla asi na stejné úrovni jako doposud a vysvětlení, kterého se nám zde dostalo, bych raději posečkal krapet dél. Přeci jen to mohlo být mnohem napínavější, když bychom mohli sami pátrat po tom, kdo může být temnou osobou v Terra Nově. 40% (viděno v TV česky). 

 

Pátý díl nám přinesl další záhadu a vyjasnění některých nejasností z minula. Konečně jsme se dozvěděli hlavní důvod existence "šestek" a seznámili se s novými postavami. Prozatím druhý nejzajímavější díl tohoto seriálu, ale o žádný zázrak se nejedná. 50% (viděno v TV česky).

 

Šestý díl předčil mé očekávání a prvně pokořil průměrnou hranici všech dílů (nepočítaje pilotního dílu). Sice jsme se opět nic nedozvěděli, což už ani neočekávám od tohoto seriálu, ale svým způsobem podání to vlastně bylo velmi příjemné a konec byl roztomilý (nebudu spoilerovat, co se stalo). Navíc nám bylo ukázáno, co někteří lidé i v realitě jsou ochotní udělat, což hodnotím jedině kladně, ač do takovéhleho seriálu to úplně nezapadá. 70% (viděno v TV česky).

 

Sedmý díl byl vysoce nezáživný. Sice se pomaloučku posouváme dál v příběhu, ale již asi nemá čím překvapit tato série. 25% (viděno v TV česky).

 

Osmý díl mě dokázal překvapit pouze tím, jak velice špatný byl. Žádný přínos pro seriál v tomto díle nebyl, jen čistý příběh mimo jakoukoliv souvislost s čímkoliv. 20% (viděno v TV česky).

 

Devátý díl nám konečně přináší něco užitečného k ději celého filmu, čímž mě velmi potěšil. Dozvíme se zde jednu celkem důležitou informaci, ale jinak je to vlastně takové pátrání minulostí jednotlivých lidí. Plus navíc, a to asi autoři ani nezamýšleli, prozrazují něco, co bude hodně důležité v několika následujících epizodách (neviděl jsem, nemohu soudit). Tak se nechme překvapit, který díl nám přinese využití tohoto dílu. 40% (viděno v TV česky).

 

Desátý díl prozrazuje částečně to, co jsem v devátém díle zmínil, každopádně ne úplně. Tento díl nás z větší části opět zavede do nezáživné pasáže, která prakticky nemá co do činění s dějem jako takovým a je to jen další příběh vedle. Navíc se zde dozvíme to, po čem pátráme téměř od počátku seriálu, což hodnotím vysoce záporně. 30% (viděno v TV česky).

 

Jedenáctý díl trochu neočekávaně překvapil. Proběhlo asi už poslední prozrazení karet, které Terra Nova skrývala a řádným způsobem se blížíme k cíli. Již mě nenapadá nic, co bych ještě nevěděl, mimo toho zmíněného závěru... no, nechme se překvapit. 50% (viděno v TV česky).

 

Dvanáctý díl sice zaujal, ale vůbec nic zajímavého se zde nekonalo. Pár podstatných věcí se zde stalo, ale prakticky nic důležitého vidět nebylo. Možná kdyby udělali o 1 díl více a zaměřili se zde na to, co raději přeskočili, pak bych hodnotil kladněji. 30% (viděno v TV česky).

 

Třináctý díl nezklamal, ale ani nepřinesl nic nového. Zakončené to prakticky nebylo nijak a vše je otevřené další sérii. Pokud další série nevznikne, pak tento seriál nemá vůbec žádný smysl a byly na něj zbytečně vyhozené peníze... 40% (viděno v TV česky).

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama