Zelená míle (1999)

Buď pochválen tento výborní snímek. Ta hvězdička dolů je hlavně za délku filmu, protože 3 hodiny jsou celkem moc na můj vkus. Kladně hodnotím příběh, napětí i dojemnost, kterou v sobě ukrývá. Záporně hodnotím délku. 85% (viděno na DVD česky).

Saw 3D (2010)

Velice špatné zakončení celé série, na kterou budu ještě nějaký ten rok s radostí vzpomínat. Osobně bych nějaké to pokračování ještě bral, ale raději ne, nebo tím ještě více pokazí pověst série jako takové. Tentokrát už se nedočkáte žádných pastí, které by stály za zmínku a na které bych si vzpomenul oproti většině předchozích dílů (mimo jedné pasti, která již několikrát byla použita), žádná sláva, jediné, co se musí nechat je poměrně "vydařený" konec. 40% (viděno na DVD česky i anglicky).

Saw 6 (2009)

Oproti předchozímu dílu rozhodně lepší se zaslouženou úctou. Nové a i staré pasti se v některých případech musí pochválit a stejně tak buď pochváleno to, co se skrylo mnohým divákům nesledujícím titulky na úplném konci. 55% (viděno na DVD česky).

Schindlerův seznam (1993)

Já myslím, že už mě tady asi někdo zabije, ale další top film, který se zařadil na seznam pro mě nezajímavých filmů. Omluvte mou troufalost, ale strašně, ale strašně mě irituje to hodnocení 93%. Probůh za co tolik procent? Ano, Spielberg je génius, dokázal natočit velmi podařený snímek, ale já se téměř 2,5 hodiny nudil a pomalu se ani nedokázal na film soustředit, sice konec to napravil, ale kdyby byla jen poslední půlhodinka filmu, hodnotil bych za 5. Rozhodně filmu neberu jeho emocionální sílu. Ghetto, holocaust jsou už tak dosti emoční záležitosti, ale čekal bych více od Spielberga. No, přiznám ještě, že černobílé filmy moc rád nemám, což určitě taky mělo nějaký vliv na rozhodnutí mého hodnocení. Kladně hodnotím hudbu, scénář, téma. Záporně hodnotím extrémní nudnost a ne vždy přesná fakta (film-realita). 25% (viděno na DVD česky).

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Ach jo, přiznávám se, nebavilo mě to. Nemám Jacka Nicholsona rád a na tom se nic nezmění ani po tomto snímku. Sice to alespoň částečně kompenzovala Louise Fletcherová (ukamenujte mě za skloňování jejího jména, vím, že se to nemá), ale zachránit jinou hlavní roli se v žádném filmu nedá. Škoda, ale nebudeme zoufat a vydáme se vstříc dalšímu dobrodružství s jiným filmem. Kladně hodnotím nápad, Louise Fletcher, hudbu. Záporně hodnotím Jacka Nicholsona, nepoutavost filmu. 40% (viděno na DVD česky).

Apokalypsa - kdy a jak (2008) (TV film)

Většina rádoby možných katastrof z tohoto dokumentu je nereálná, takže nemá smysl ztrácet svůj čas koukáním na něj a raději věnujte svůj čas kamarádům nebo rodině. Jednu hvězdičku za představení reálných a bohužel i nereálných katastrof. Více si to nezaslouží. 25% (viděno v TV česky).

Krvavé stopy (2004)

Zajímavé, co všechno se dá vymyslet. Škoda jen, že to nemá pokračování, na které tento snímek řádně připravil možnosti. Kladně hodnotím originalitu, protože jsem doposud jiný film podobného charakteru neviděl. Zápory tu ani žádné nevidím, kromě znatelnosti rozpočtu. 50% (viděno na DVD v CZ).

Mrtvá hlídka (2002)

Při tomto snímku jsem si vzpomněl na film Bunkr, který byl vlastně prakticky o tom samém, jen místo zákopů byl použit bunkr s podzemními chodbami, což pro mě činí největší mínus. Filmy, které mi nepřinášejí nic nového, moc nemusím, což se projevuje i na mém hodnocení zde. Kladně hodnotím Deana Lennoxe Kellyho, který mi byl nejsympatičtější z celého filmu a byl prakticky to jediné, co mě zaujalo. Záporně hodnotím nepoutavý děj, způsoby vyvražďování a podobnost s jiným filmem. 30% (viděno na DVD v CZ).

Okrsek 49 (2004)

Povedený snímek, ačkoliv ne úplně mě potěšil. Kvalitně opravdu dostačující nad spousty jiných filmů, jen mi tam chyběl krapet přehled o sledu událostí. Úplně první pohled do minulosti mě nejprve zmátl a nechápal jsem, co se děje, což nebylo úplně chtěným od tvůrců, ale zamýšleli to správně. Osobně bych si to více užil, kdyby příběh šel postupně a nebyl prostříhán minulostí. Sice by pak moc napětí v první půli nebylo, ale to bych překousl. Kladně hodnotím namět, hudbu, sympatičnost herců a jejich herecké výkony. Záporně hodnotím občasnou nepřehlednost a prostřihy minulost/současnost. 65% (viděno na DVD v CZ).

Hotel snů - Malajsie (2009) (epizoda)

Včera jsem tento snímek zastihl v televizi a vzhledem k tomu, že nikde nedávali nic pořádného, tak jsem jej zkouknul. Žádný zázrak se sice nekonal, ale tak hrozný snímek to nebyl, jak tu všichni dávají odpad. Možná to je tím, že jsem jiný Hotel snů neviděl. Samozřejmě uznávám, že je to šíleně utažené a děj pořád jede stejným směrem, který lze vyčíst prakticky hned na počátku, ale příroda a některé tamější rituály jsou opravdu krásné a kdo se s nimi nesetkal ve skutečnosti, toho třeba překvapí. Navíc ke konci se ještě setkáme s krásnou hudbou, která se k filmu opravdu hodí. Kladně hodnotím hudbu, rituály, přírodu. Záporně hodnotím děj, nesympatičnost herců a občas nesmyslné jednání z jejich strany. 25% (viděno v TV česky).