Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Já moc dobře věděl, proč tento snímek vidět nechci a proč mu tak dlouho vzdoruji. Bohužel nadešel můj čas a já si jej pustil, což byla opravdu obrovská chyba. Pronuděné 2,5 hodiny při sledování příběhů, které ničím nedokázali zaujmout, nesympatičnost většiny herců, naprosto bez jakéhokoliv napětí s minimem vtipu (ano, zasmál jsem se asi jen 2 scénám). Celkem by mě zajímalo, co na tomhle snímku všichni vidí? Zároveň mě tento snímek přesvědčil o tom, že Tarantino, jakožto režisér si rozhodně moji pozornost nezaslouží, ač je pro většinu jedním z top režisérů. 30% (viděno česky).

Pelíšky (1999)

Po několika dnech od vidění tohoto snímku si pořádně vzpomenu pouze na jednu scénu (s troubou), která mi asi utkví v paměti ještě hodně dlouho, zbytek je pro mě čistým odpadem. Ano, dotyčná léta jsem nezažil, proto se ani s tímto filmovým počinem a tou dobou nedokáži pořádně ztotožnit, ale to nic nemění na mém hodnocení. Bohužel v tomto případě to pro mě je úplně bezvýznamné dílo, které nepřináší nic nového pod sluncem a nemá nic, čímž by mě dokázalo lapit. 25% (viděno česky).

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Střed mezi první a druhým dílem. Příběhově absolutně o ničem, velká část snímku se věnuje pouze bojům, což není zrovna to co bych hledal, ale zase to není taková mizérie jako tomu bylo u druhého dílu. Pro mě osobně to je jedna z nejhorších trilogií, co jsem kdy viděl, která je navíc extrémně nadhodnocována. 30% (viděno česky).

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Velmi slabý počin, který mě absolutně ničím nedokázal přesvědčit, že by si zasloužil více hvězd. Se společenstvem prstenů se rozhodně nemůže rovnat, teda může, ale pouze v té uspávačce, zbytek je ještě méně zajímavým počinem. Film mě nedokázal přesvědčit ani po opětovném zhlédnutí. 20% (viděno česky).

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Změna je život a konečně se dostávám i já k tomuto dílu. Příznivce fantasy nejsem, což jistě bude znát na mém hodnocení, ale každý nemůže mít rád vše. Měl jsem tu čest jej vidět asi 3x a ani jednou si moje srdce nedokázal získat. Čím to asi je? Osobně bych řekl, že to je extrémně moc přeceňované dílo, které se jen jako kvalitní tváří, ale extrémně moc mu k dokonalosti chybí. Pro mě asi nejzajímavější je krásná krajina a hudba, které opravdu dokázaly hodně, ovšem co se příběhu týče, žádný zázrak se nekoná a dochází tak k strašné uspávačce. Pro mě to je průměrné dílo a nikdy na víc nemá a nemělo. 50% (viděno česky).

Tenkrát na Západě (1968)

A je to tu, další top snímek, který já nemůžu vyzdvihnout, ba naopak mi připadá, že jsem se díval na naprosto něco jiného, než-li ostatní, ovšem název filmu odpovídá tomu, co hodnotím, tak teda nevím. Tak a tady malý výčet toho, co mně osobně se na filmu nelíbí. Dlouhé, utahané scény, které absolutně nic neřeknou a pouze prodlužují stopáž. Hudba... opravdu s prominutím zahrát jednu písničku na harmoniku mi přijde jako dost přeceněné a zbytek soundtracku mi až na jednu melodii taktéž moc neladil k této žánrovce. Příběhově nedosahuje tak vysoko, jak bych od něj očekával a ke konci to bylo s těma prostřihama do minulosti dost zmateční. Rozhodně tohle za vrchol westernu nikdy považovat nebudu, naopak spíše za podprůměrný snímek. 50% (viděno česky).

Vampire Hunter D (1985)

Původně jsem chtěl dát tutový odpad, ale závěrečná hudba mě přesvědčila, že to za tu 1 hvězdu stojí. Jinak příběh totálně o ničem, animace bídné, každopádně přišel mi tento snímek hororovější, než-li ten z roku 2000, což se dá považovat taktéž za plus. Jelikož snímek nevyniká vůbec v ničem, nemohu jej doporučit. 30% (viděno anglicky).

Vampire Hunter D (2000)

Předem upozorním, že dojde k přehodnocení po shlédnutí snímku z roku 1985. Každopádně čekal jsem od snímku mnohem více, vzhledem k tomu, jak vysoko se nechází. Příběhově nenáročný (velká škoda), akčně úplně o ničem, strašidelný vůbec. Nápínavé to v jednu chvíli bylo, jenže ve druhé polovině napětí opadlo. Ke konci absolutně nevyužitá Camila, což snímku hodně ubralo, jinak dejme tomu. Japonský dabing je příšerný, doporučuji angličtinu (zkusil jsem pár scén anglicky a mnohem lepší). 50% (viděno japonsky).

Nedotknutelní (2011)

Velmi silný příběh, který bych od francouzů opravdu nečekal. Navíc mi zde ani nechybí vtip, kterého se mi u novějších komedií nedostává, tak ten tu vyloženě nalézám. Samozřejmě, že zde k dokonalosti něco chybí, ale to se dá říct o úplně všech filmech, ale pokud to funguje, nemám problém to ocenit. 90% (viděno česky).

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

A já si myslel, že verze od Zemana nebyla velmi dobrá... v porovnání s tímto snímkem to byl klenot. Zde na nás čekají dosti nesympatičtí herci, kde jim pomalu nejde věřit jejich slova, ničím nezajímavá dějová linie, občas až zbytečné snímky oblohy s letícím ptákem, které nebyli pro snímek vůbec ničím přínosné. Jediné, co se dá vzít jako dobré, tak je krajina z počátku filmu. 40% (viděno česky).

Ovládací panel
3 body