Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

plakát

Paranormal Activity 4 (2012)

Nebýt sympatičnosti herců, tak tento díl nemá vůbec co nabídnout, což je celkem škoda. Navíc ve spoustě scénách je useknutý rozhovor, myšlenka, což vůbec nepřidává na profesionalitě, naopak to dokazuje naprostý amaterismus režiséra, potažmo střihače. Hlavně by mě zajímalo, proč neustále dávají do baráků kamery, když na ty videa stejně v drtivé většině nikdo nekouká. Přece když už si dám kameru, aby mě nahrávala i v noci, tak se na to třeba i 8x (nebo i vícekrát) zrychleně podívám a mám přehled o tom co se dělo. No, každopádně nemohu PA4 doporučit a v případě, že PA5 nepřinese nic nového, obdrží odpad. Nezasloužených 25% (viděno na DVD česky).

Vzhůru nohama (1938)

Občas jsem se i příjemně pobavil a místy zasmál. Filmu musím vytknout (možná to bylo způsobené vysíláním ČT1, netuším), že dost často přeskakovaly scény a některé dialogy byly tímto způsobem useknuté. Každopádně v dnešní době už to je jen snímek, který současnému člověku nic neřekne a nemá žádný přínos, ale na zabití volné chvíle je určitě vhodný a na odpočinek po obědě můžu vřele doporučit. 55% (viděno v TV česky).

Kytice (2000)

Nemám rád českou tvorbu a tohle s prominutím "zmrvené dílo" není výjimkou. Jediná kladná věc na tomto filmu je hudba, za kterou dávám tu jednu hvězdu. 25% (viděno na DVD česky).

Pozemšťané (2005)

Každý, kdo si přečetl obsah zde na čsfd, věděl, do čeho jde při puštění tohoto dokumentu. Každopádně je pár věcí, se kterými nemohu souhlasit. Jakožto člověk z malého města, kde bylo poměrně hodně lidí, kteří chovali různé farmářské zvířata, jsem trochu odolnější vůči tomuto tématu. Ve filmu několikrát upozornili na to, že kdybychom si dotyčné zvíře sami museli zabít, stali by se z nás vegetariáni - sami se přiznejte, kdo si na Vánoce sám zabíjí kapra? Kdo z Vás někdy jedl domácího králíka, kterého si sám zabil? Najde se tu spousta takových. Já osobně se bez masa dokáži obejít třeba několik týdnů, ale úplně přestat jíst maso nevidím reálně. Člověk je něčemu naučen, takže není možné, aby se ze dne na den tomuto návyku odnaučil. Jediné, co můžeme udělat je omezení se, aby se nemuselo zabíjet tolik zvířat pro tuto potřebu, bohužel by se zvířata stejně zabíjela, ať už pro tu zmíněnou "zábavu". Každopádně bych zvedl tresty za zabití zvířete pouze pro zábavu. 80% (viděno na DVD anglicky).

plakát

Deník malého poseroutky 3 (2012)

Oproti předchozím dílům slabší, proto ubírám jednu hvězdu. 50% (viděno na DVD česky).

plakát

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

Dá se na to podívat jednou, ale vícekrát to vidět nepotřebuji. Zlatý první díl. 45% (viděno na DVD česky).

Král Lávra (1950)

Film určitě nezklame, ale nemá ani čím zaujmout.

Prometheus (2012)

Pro mě nejočekávanější film letošního roku a troufám si tvrdit, že si zasloužil mou pozornost právem a neudělal jsem chybu, že jsem se na něj podíval. Ridleymu Scottovi není co vytknout, je to Pan režisér s velkým P. Sice pro mě malým zklamáním byly chybějící lekačky a horší příběh, ale bylo příjemné se na celé prostředí dívat a člověk se nenudil jako u jiných 2 hodinových filmů. Samozřejmě se na to podívám ještě jednou a uvidíme, zda to nepřehodnotím na méně hvězdiček. A taky jsem zvědav, co nám prozradí Prometheus 2. 85% (viděno na Blu-ray česky).

Máma (2008)

Pěkné, už se těším, až to bude v kinech v plné délce. Má to své kouzlo a myslím si, že diváka to určitě napne... ba možná i někoho vyděsí. A určitě se zde najdou i tací, kteří se díky tomu vydají příští rok do kina. 75% (viděno na Youtube španělsky a anglickými titulky).

Vyšší princip (1960)

Neměl jsem tu čest číst knižní předlohu filmu a ani po tom moc netoužím. Film mou pozornost částečně upoutat dokázal, ale ne tak moc, jak bych očekával. Jedním z důvodů může být třeba fakt, že mě tohle období vůbec nezajímá a i za předpokladu, že to tak v té době opravdu chodilo, nezmění to můj názor. Herecké výkony a kamera jsou dokonalé, to musím přiznat. Bohužel pro mě chybí nějaká smyslnost celého díla než pouhé přiblížení té doby. A na mém hodnocení nezmění nic ani citace Senecy, které mě opravdu velmi potěšily. 60% (viděno na DVD).

Ovládací panel
2 body