agentmiky

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 24.3.2019  22:12
    Message Man (2018)

Australsko-indonéský film, kde se sice rozpočet asi nemůže pochlubit nějakým závratným počtem nul, ale v rámci ostatních béček si to i tak drží docela slušný standard. Hlavní hrdina sympaťák......ano......snaží se skoncovat se svou drsnou minulostí.....ano.......sblíží se s jedním klukem a jeho rodinou......ano.......přijdou padouši a ohrozí je......ano..........naštve se a rozjede pěkná jatka kvůli jejich záchraně.......ano. Takové shrnutí by se dalo použít na tuny filmů, ale u Message Mana mě to vskutku chytlo. Jméno Paul O'Brien mi doposud nic neříkalo, ale možná začnu sledovat jeho další kroky. Jo, z akčních scén srší ta lacinost a béčkovost na míle daleko, ale on už takový podle mě byl záměr autorů. Ikdyž najde se zde pár scén, které by mohly konkurovat dražším bijákům z Hollywoodu, to ne že ne. Asi bych příště přidal více akce a méně kecání okolo, protože to zbytečně zpomaluje tempo a divák se začne nudit. Musím ale dát snímku za pravdu, že ke konci se to dost otočí, hlavní hrdina už jen chodí a likviduje. Dvojky se asi nedočkám, ale pokud se natočí, tak klíďo. Za mě dávám 62 %

• 24.3.2019  22:04

Čekal jsem více, přiznávám se. Jo, podle trailerů jsem se chystal na pořádnou blbinu, kde nic nebude dávat hlavu ani patu, ale nabídne to alespoň notnou dávku zábavy a napětí. Nelogičnosti se dostavily, což mi nevadí, ale film po stránce akční nebyl podle mě tak nadupaný. Skoro žádné praktické triky, tady se výhradně jelo na zručnost počítačového experta, který v různých programech vytvořil finální digitální podobu. Popravdě, na pár výjimek mi to moc nesedlo, působilo to na mě až moc uměle. Butler se na takovou roli docela hodil, ale ten jeho monotónní výraz mě ke konci už přiváděl k šílenství. Jako kdyby to ani jeho osobně moc nechytlo. A Oldman si snad ani tak malou roličku nezasloužil, neměl moc prostoru něco předvést, ale vyčítat mu to nejde. Přestřelky ušly, ty to docela zachraňovaly. Ke konci už sami autoři asi nevěděli, jak to nějak smysluplně uzavřít, tak z toho udělali pěknou míchanici. Jenže, jak se dá vlastně zachránit film, kde hlavní zápletku tvoří Američané zachraňující ruského prezidenta ? Z mysli šestiletého kluka bych to pochopil, ale takto asi ne. Trochu přes čáru. Jak mě takovéto jednohubky dříve bavily, tak v poslední době jim nepřicházím moc na chuť. Za mě dávám 48 %

• 22.3.2019  19:13
    Venom (2018)

Nechápejte mě špatně. On se mi ve výsledku Venom docela zalíbil, ale ten potenciál ! Ten potenciál byl jedním slovem obrovský. Kdyby z toho Ruben Fleischer nakonec udělal pořádné R-ko a ne cílovku na to nejmladší publikum, tak věřím, že se z toho mohl vyklubat hit. Takto si film jen zapamatuji kvůli scénám Eddieho s Venomem, u kterých jsem se párkrát dokonce i srdečně zasmál. Jejich chemii bych zařadil bezesporu k tomu nejlepšímu, co film během těch 112 minut nabídl. Carlton Drake coby záporák velice slaboučký, jeho postavu jsem nepochopil. Dále pak přítelkyně Eddieho do očí bijící, fakt přehrávala, což mě jednoduše vytáčelo. A CGI bych si taktéž asi představil vydařenejší, závěrečný souboj Venom X Riot, ufff, to byl digifest, v kterém jsem se ztratil po pár sekundách. Jinak asi dokážu pochopit, proč to tolik vydělalo, ale na rozdíl od jiných marvelovek jsem se nedočkal nějakého promyšlenějšího příběhu. Ale jak jsem již řekl, tak Tom Hardy boží, ty vtipné hlášky mě pobavily. Berte to s nadsázkou, pak se pobavíte. Za mě dávám 65 %

• 22.3.2019  18:50

Očekával jsem asi větší minutovou porci pořádného střílení, což se nedostavilo, ale zase jsem dostal pořádné chlapácké drama, které si zakládá na dialozích a mimo to sem tam nějakém tom střílení. Úvodní opening scéna s vrtulníkem nad špinavými ulicemi doprovázená skladbou Metallicy mě velice navnadila. Pětice hlavních hrdinů nesmírně sympatická, ono už ti samotní herci hýří charismatem, tudíž přenést to na své postavy bylo už, řekl bych, snadné. Heist se provedl ještě v první půli. Filmu dávám obrovský palec nahoru za reálnost akčních scén, žádné vyprazdňování zásobníků, ale efektivní střílení jednotlivými ranami na jistotu, prohlížení rohů místnosti, prostě věci, které byste od ostřílených mazáků na válečném poli čekali (ale kterých se nedočkáte v každém filmu, tím si buďte jisti). Poté nastala část filmu, kterou bych já osobně nazval.....JAK SE VŠECHNO MŮŽE POKAZIT. Ať už se jednalo o ne moc promyšlené tahy postav, či prostě smůlu (scéna s farmáři výrazně promluvila do dalšího dění), tak všechno šlo postupně do kytek. Filmaři nám přichystali taktéž pořádný zvrat, jenž zamíchal kartami. Za otevřený konec bych byl jindy asi naštvaný, ale sem to docela pasovalo, závěrečná scéna s papírkem potěšila. Bavilo mě to, po herecké stránce nadstandardní, na akční film i slušný děj, jenž zde rozhodně nehraje druhé housle. Za mě dávám 82 %

• 18.3.2019  08:50

Popravdě, kromě prvního dílu z originální švédské trilogie mě chytla pořádně jen jednička, ostatní buď nestálo za nic nebo to přímo nenaštvalo, ale bůhvíjaké pocity se z toho filmu nedostavily. Pořád mi chybí Fincherův americký remake jedničky.....uvidíme, třeba se k tomu časem dostanu. Velice mě ale zajímal tento nejnovější přírůstek, protože příběhově nabízí zápletku, která doposud Švédy nebyla natočena. Alvarez mě zaujal Smrtí ve tmě, parádní thriller se vším všudy. I proto jsem se na Dívku v pavoučí síti docela těšil. Nezklamalo mě to, nýbrž mě to ale nijak ani neohromilo. Obsazení Claire Foy do hlavní role Lisbeth Salanderové se podle mě zdařilo, její image zachytili vskutku přesvědčivě, i její chování se dosti blížilo originálu, když to člověk porovná. Na druhou stranu herec coby hlavní novinář mě zklamal, tam bych asi v kastingu zvolil někoho jiného. Akční stránka sice na jednu stranu nebyla špatná, pár scén vydařeně natočených, ale pořád si kladu otázku. Neměli více vsadit na thrillerovou stránku než na tu akční ? I tak vydařené. Za mě dávám 64 %

• 16.3.2019  18:23
    MOST! (TV seriál) (2019)

Spolupráce Prušinovského s Kolečkem dala za vznik seriálu Okresní přebor, který v rámci české tvorby považuji za absolutní top. Tudíž mě jejich další spolupráce velice navnadila. Jako přiznávám, že trailer z listopadu 2018 byl asi špatně sestříhaný, protože mě moc nezaujal a celkově asi neudělal moc dobré promo tomuto samotnému počinu. Ale úvodní pilot si získal své široké spektrum diváků, které s každým dalším dílem rostlo exponenciálně, až se z toho stal megahit po celé České republice. Ono už to zasazení do města Most předpovídalo, že korektní seriál moc nebude. Všechny postavy jsem si během těch osmi epizod nesmírně oblíbil, scénář udělal pěkný kus práce, protože každý hrdina dostal svůj prostor a nehrál tam jen, jak se říká, druhé housle. Souhlasím s většinou, že díl 4 je nejpovedenější, návštěva Chánova mě chvílemi svými podanými vtipy drtila bránici na padrť. Hlavně jsem rád za herce, o většinu se teď strhne taková mela, že ani oni sami nebudou vědět, s jakou nabídkou začít (hlavně Hoffman, Stárková a Godla). A závěr mě náhodou svým přesměrováním ze satiry na drama nezklamal, ba naopak. Mohu jednoznačně doporučit. Bůhví, kdy se dočkáme minimálně stejně tak povedeného výtvoru v rámci naší tuzemské výroby. Za mě dávám 85 % P.S. DYCKY MOST !!!

• 16.3.2019  17:59
    Interstellar (2014)

Po delší době jsem dostal chuť na nějaký ten filmový počin odehrávající se v té černé nekonečné nicotě, a Interstellar mi přišel jako nápad vyhovět tomuto nutkání. Nolana zařazuji coby režiséra podle mého zdravého úsudku na úplný piedestal, všechny jeho výtvory mě uchvátily a prostě se mi ještě nestalo, že by mi něco od něho nesedlo. Interstellar se kromě úžasného audiovizuálu a Matthewa McConaugheyho může opřít ještě o jednu věc...MYŠLENKU. Na téma cestování vesmírem se natočilo již nespočet filmů, ale nikdo to podle mě nedovedl k takové dokonalosti...až na mistra Nolana. Ať už se jedná o dilataci času, cestování skrz červí díru či ideje, co na nás čeká po vstupu do černé díry, všechno mě prostě a jednoduše dostalo do kolen. Doteď mě fakticky mrzí, že jsem si ve svém volném čase nezašel film vidět na velkém plátně, těm lidem, kterým se to povedlo, tak trochu závidím. Protože spojení Nolanovy precizní režie, Hoytemovy skvostné kamery a opět megalomanského soundtracku od jedinečného Zimmera vytvořilo něco, co si dlouho bude držet své místečko v historii kinematografie. A takto geniálně uzavřít film, kde všechny dílky skládačky zapadly do sebe, to nevídám často. Zmohl jsem se jen na jediné slovo...WOW. Už prosím rok 2020, kdy má vyjít další film od Nolana. Interstellar by se měl promítat všem začínajícím režisérům s podtitulkem...Takto se to má dělat! Za mě dávám 92 %

• 16.3.2019  17:46
    Mindhunter - Season 1 (série) (2017)

Velice zajímavý seriál, který se s ničím nemaže a v některých dialozích se vám z něho udělá špatně od žaludku. Protože si seriál zakládá na rozmluvách se zločinci, jenž mezi námi páchali skutečné zlo, tudíž člověk ví, že se tyto děsivé věci fakticky děly. Fincher je perfekcionista po všech stránkách, u něj se divák nedočká akce, ale parádního scénáře, který hází na diváka jednu vypjatější repliku za druhou. Gradace se seriálu opravdu nedá vytknout, posledních pár dílů mě přikovalo k sedačce a již nepustilo. Jonathan Groff si mě zprvu svým projevem nezískal, ale jak se čas seriálu chýlil ke svému konci, tak mě jeho obsazení začalo dávat čím dál tím více smysl. Holt McCallany víc než ucházejícím side-kickem. Jak jsem již zmínil, tak povídání mezi čtyřma očima (detektiv X odsouzený) mi často svým naturalistickým vyzněním nahánělo hrůzu, jak ti zločinci přednesli různé odporné zločiny jako by se nechumelilo.....silná káva. Pár slabších chvilek by se našlo (hlavně ta přítelkyně hlavního hrdiny mě začala dohánět k šílenství), kdybych se snažil, ale suma sumárum parádní rozmlouvačka se silnými momenty. Za mě dávám 83 %

• 4.3.2019  08:58
    Outlaw King (2018)

Ačkoliv si stále nemohu Statečné srdce přiřadit do kolonky zhlédnutých filmů, tak po tomto volném sequelu by to asi chtělo už vidět. Zprvu jsem si absolutně nebyl jistý, jestli u Netflixu dokáží natočit pořádný historický film, který se s ničím nemaže. Sice se rozpočet mohl pochlubit mnoha nulami, ale i tak mě něco pořád vrtalo v hlavě. Má chyba. Všichni ve svých rolích dokonalí, samotná špinavost středověku zachycena opravdu nesmírně realisticky. Za úžasnou, místy až magickou krajinu Skotska jsem rád, ta země toho má fakticky hodně co nabídnout ! Tudíž si kameraman vyhrál se záběry na tuto úžasnou krajinu, což potěšilo. Asi si pořád jméno Pine budu spojovat s kapitánem Kirkem ze Star Treku, ale vězte, že tato role mu byla šitá na míru. A ten jeho luxusní skotský přízvuk, věřím, že naučit se to nemohlo být jednoduché. Za to fakticky smekám klobouček. Podmanivá hudba, krvavě zpracované souboje (taková jatka jsem na konci nečekal). Asi se to nedostane ke všem, ale v mnoha ohledech to poráží většinu konkurence. Za mě dávám 84 %

• 13.2.2019  22:08

Asi bych lhal, kdybych tvrdil, že jsem se na film netěšil. Kdo by ale nečekal na premiéru jako malý kluk, když se toho ujali taková jména jako Cameron a Rodriguez. V celku mě film nadchl, ale na úplný vrchol to bohužel nedosáhlo, a to kvůli pár věcem. Tak zaprvé, ocenil bych nějaké vysvětlení, proč došlo mezi Zemí a Marsem k válce, protože mi to pořád nedalo, přemýšlel jsem nad tím a film pořád ne a ne to uvést na pravou míru. Příběh docela průhledný, ale to bych zase tak neřešil. Vedlejší postavy si dle mě zasloužily více prostoru, takový Vektor či postava Jennifer Connelly, tady docela jejich linky odbyli a ve výsledku se toho člověk o nich ani moc nedozvěděl. A hlavně mě rozohnila ta romantická linka. Proč všude musí být, to mi nejde na rozum. Hlavně se mi ten kluk jevil nesympaticky, ve vypjatých chvílích přehrával, jednoduše mi do filmu nesedl. Teď ke kladům. Audiovizuál špičkový, design světa taktéž zahřál u srdíčka. Samotné Alitě a jejímu psychologickému vývoji věnovali dost minut, tudíž si k ní divák vybuduje nějaký vztah a v momentech plných napětí jí fandí (za to obrovský palec nahoru). Emoce jsem jí uvěřil, je skoro až neuvěřitelné, kam se motion capture za ty roky dostal. A akce nabídne to nejlepší v žánru. Ten design kyborgů parádní, za mě asi nejpropacovanější Grewishka. Hezky přehledné, hlasité (OK, za to může z největší části nejspíše Dolby Atmos :D), doplněné povedeným soundtrackem od Junkieho XL. Konec bych malinko překopal, došlo totiž i k momentům, které spíše než dojemně vyzněly trapně. Ale chápu, že se film zaměří spíše na diváky z mladšího věkového spektra. Dvojku bych klidně uvítal, potenciál tohoto rozmanitého a barvami hýřícího světa je skoro až nevyčerpatelný. Uvidíme, jak si Alita povede v kinech, co se týče tržeb. Suma sumárum.....líbilo se mi to, ale ty negativa bezesporu naštvaly. O tom žádná. Film viděn v rámci slavnostní premiéry v Cinema City Chodov dne 12.02.2019. Za mě dávám 76 %

• 12.2.2019  13:54
    Zrádce (2008)

Asi jsem čekal daleko propracovanější snímek, na film mě nalákalo zejména herecké obsazení. Ale samotní herci se mohou uhrát k smrti a stejně vás film nezaujme. Asi můj případ. Film měl docela slušný rozjezd, tam se dá pochopit, že tempo film nastolí asi mírnější. Málokdy se stává, že film je napnutý jako kšandy již v úvodu. Don Cheadle je asi jediné velké pozitivum tohoto filmu. Jeho postava dostávala psychicky zabrat, tam není o čem, ve vypjatých dialozích ukazoval, proč patří mezi hereckou extratřídu. Zatímco takový výkon, co předvedl Guy Pearce coby agent FBI, mě vůbec nezaujal. Mdlý, neprožitý, jako kdyby jen přečetl scénář a pak šel domů. Prostě nic moc. Jeff Daniels trestuhodně nevyužitý, to mě zamrzelo možná nejvíce. Přestřelky slabě natočené, kamera tyto momenty prostě a jednoduše zabíjela, pořád lítala ze strany na stranu a já vůbec neviděl, kdo po sobě střílí. Výbuchy v zásadě fajn. Scénář taktéž nenadchl, velice klišovitý. A když u přišlo na závěrečný twist (který ale asi nevypadal zle na papíře), tak mě naštval ten styl podání tohoto zvratu. Jako, takový Labyrint lží po všech stránkách vydařenější. Za mě dávám 47 %

• 12.2.2019  13:42
    Overlord (2018)

Když se nad tím tak trochu zamyslím, tak mi nejde moc do hlavy, proč film neposlali i do našich tuzemských kin. Nějaký finanční propadák by podle mě nenastal a takový druh filmu se dnes skoro už netočí, tudíž předpokládám, že by to cílovou skupinu diváků nalezlo. Overlord je film, jenž rozehraje parádní podívanou na poli různých žánrů. Začne to jako válečný film, kde již úvodní letadlová scéna naznačí, že tady se nějakých klidných chvilek divák nedočká. Postupem času se z válečného dramatu film překlene v hororový snímek, kde hlavním bodem zápletky jsou lékařské experimenty nacistů. Film jsem si oblíbil docela kvůli charakterům, každá postava se může pyšnit odlišnou osobností, což se mi zamlouvalo. I hlavní německý záporák nabídl postavu, kterou jste ihned chtěli pod drnem (tak se pozná kvalitní herecký výkon). Po stránce akční jsem za poslední dobu neviděl nic podobného. Přestřelky brilantní, na gore taky dojde (první převtělení v tisíciletého vojáka luxusně natočené) a pár scén doslova nezapomenutelných (granát v puse vojáka, to mě jednoduše odrovnalo......kdo na takové věci přijde ? :D). Za R rating jsem neskutečně rád, zrovna sem se to naprosto hodilo. Závěrečnou půlhodinu bych označil za sekvenci, kde se pořád něco děje a já osobně jsem byl přikovaný k sedačce. Za uzavřený konec mohu tvůrce jen pochválit. Parádní práce, bylo vidět, že film točil někdo s láskou k řemeslu. A tak to má být. Za mě dávám 85 %

• 12.2.2019  13:30
    Hon (2012)

Za málo peněz hodně muziky. To je asi nejtrefnější pořekadlo, které se k filmu perfektně na sto procent hodí. Není to čistokrevná detektivka, přesto díky velice zdařile propracovaným charakterům po pár chvílích začnete trápení hlavního hrdiny společně s ním. A že zde člověk nenaleze akční momenty, to vás vůbec netrápí. Husí kůže a mráz po zádech z realistického zobrazení, co by se mohlo stát, se dostaví, na to vemte jed. Emocionálně docela nabušený snímek, pro Mikkelsena asi role kariéry, nevím, jestli takový výkon dokáže někdy alespoň zopakovat. Postava malá holčičky, která si na začátku neuvědomila, jaký dopad by mohla její stupidní lež, mě fakticky oháněla k šílenství. Herci doopravdy zaváleli, nenašel jsem někoho, kod by vyloženě přehrával a zkazil tak konečné vyznění tohoto snímku. Gradaci to má slušnou, ale tvůrci mohli ke konci přitvrdit. I když chápu, že ten mega pesimistický otevřený konec má něco sebe. Ale takové Jezero smrti mě dokázalo strhnout o trochu více. I tak ale směle film mohu doporučit. Za mě dávám 84 %

• 7.2.2019  11:29

Damien Chazelle a Justin Hurwitz. Dvojka, co spolu už sdílela stejný pokoj na konzervatoři, nerozluční přátelé, kteří se ve svých filmech parádně doplňují. Zde opět spojili své síly a vytvořili masterpiece. O Apollu 11 toho podle mě normální člověk moc neví, tudíž film zaměřený na dobu před tímto historickým milníkem jsem přivítal přímo s otevřenou náručí. Na začátek by ale asi bylo důležité sdělit, že První člověk se nedá zařadit mezi typické filmy s vesmírnou tématikou. Zde se totiž rozehrává špičkové rodinné drama, jenž mi umožnilo nahlédnout do nepříliš optimistického života Neila Armstronga (smrt dcery) a dalších astronautů. Proto to u mainstreamového publika asi tolik neuspěje, protože scén z kosmu je zde minimum (oproti nějaké Gravitaci), ale mě to úplně odrovnalo. Doteď nedokážu pochopit, kam se zatoulaly nominace jak pro Goslinga, tak i pro Claire Foy. Tak úžasné civilní výkony jsem dlouho neviděl. O programu Gemini a následném Apollu jsem se díky tomuto snímku dozvěděl mnoho podstatných informací, úplně mě překvapilo, ke kolika celkovým úmrtím z řad odvážných astronautů došlo během samotného plánování letu na Měsíc. Po stránce vizuální se nedá nic dodávat, film se snaží vyobrazit všechno nesmírně reálně, a i proto ve výsledku nevypadají triky tak moc digitálně. Již otevírací scéna filmu mě přikovala k sedačce. A závěrečná sekvence přistávání ? Jsem jednoduše v úžasu, parádní mix zvuku (ty všechny skřípavé zvuky, prostě wow...) spojený s luxusní kamerou, a to vše okořeněné nesmírně prožitou skladbou od Hurwitze. Jen mě mrzí, že na film se tak trochu zapomnělo v kinech. I já lituji, že jsem film neviděl na velkém plátně. Paráda se vším všudy. Za mě dávám 90 %

• 7.2.2019  10:13
    Vdovy (2018)

Spojení McQueen a Zimmer slibovalo pořádnou podívanou plnou stísněné atmosféry a dospělého nádechu. Jako, dalo by se říct, že tyto pocity jsme během sledování párkrát zažil, ale ve výsledku bych i tak film neoznačil za plně vydařený. Herecké obsazení válí, tam není o čem. Viola Davis podle mě již nemusí nic dokazovat, ale ona opět ukázala prvotřídní herecký a hlavně LIDSKÝ výkon. Tento aspekt mi většinou chybí. Dále pak spojení otec-syn, tedy Farrell-Duvall, se taktéž zaskvělo, ale mohli této jejich příběhové lince věnovat více času, vůbec bych se nezlobil. A hlavně si krade pár momentů pro sebe Daniel Kaluuya, z něho mi šel mráz po zádech. Ten nápad s loupeží provedenou vdovami se mi zpočátku velmi zamlouval, ale to filmové uskutečnění této jednoznačně neotřelé a důvtipné idey mě tak neohromilo. Ono si člověk nevybuduje nikterak velké pochopení ani k těm hlavním ženským postavám, neboť film jejich vzájemné vztahy moc nerozpitvává, což zamrzí. Ale na druhou stranu přiznávám, že ke konci jsem byl napjatý jako kšandy. Přičtěte k tomu dunivou hudbu Zimmera a mrazivé jednání všech zúčastněných. Z toho může vzejít jen pozitivní výsledek. Pro ty čtyři hvězdičky si to dojde, ale má to své zápory, kvůli kterým se film nevyšvihne výše. Škoda. Za mě dávám 70 %

• 7.2.2019  09:56
    The Punisher - Season 2 (série) (2019)

Návrat Jona Bernthala do role jeho herecké kariéry se vskutku vydařil na výbornou, docela mě překvapilo, že po roce a něco jsme se dočkali již druhé řady, kterou ve výsledku zvládli tvůrci natočit pečlivě a nedošlo k žádnému urychlování na úkor kvality, aby druhá série vyšla co nejdříve. To oceňuji. Za Jigsawa jsem rád, Ben Barnes ztvárnil tuto postavu nesmírně přesvědčivě, ikdyž vím, že od komiksů se malinko liší. Postava kněze Johna perfektní, dostal i mnoho prostoru, což jsem zprvu sice moc nechápal, ale po pár dílech jsem pochopil, že jeho "hrdina" se může pochlubit velice zajímavým originem a jeho příběhová linka mě ve výsledku strhla asi nejvíce. Návrat dalších staronových postav potěšil. Samotný příběh taktéž nenabídl moc chvil, jež bych mohl pořádně zkritizovat. Akce opět punisherovsky brutální a krvavá, bitka na záchodech a v posilovně asi nejlépe choreograficky zpracovaná. Závěrečný díl mega vygradovaný, jsem ani nestíhal pořádně sledovat dění na obrazovce. Velmi by mě zklamalo, kdyby se Netflix rozhodl kromě DD zrušit i Punishera. Byla by to škoda, protože potenciál se doposud za žádných okolností ještě nevyčerpal. 2. série si odnáší 88 %

• 7.2.2019  09:35
    Polar (2019)

Na papíře to asi vypadalo lépe než tomu bylo ve výsledku. Úvodní trailer mě neskutečně navnadil, snímek podobný Johnu Wickovi a ostatním našlapaným akčním filmům vždy radostně kvituji, ale po zhlédnutí mohu konstatovat, že mírné zklamání se dostavilo. Ten komiksový styl mi docela sedl, tam bych ani problém neviděl, spíše mě štvali ti záporáci, u kterých mi chybělo lepší vykreslení jejich osobností, v zásadě to zde táhl jen řízek Mads Mikkelsen. On si tu svou roli užíval, šitá pro něj stoprocentně na míru. I chemie mezi ním a postavou Vanessy Hudgens fungovala skoro až překvapivě dobře, perfektně napsaný scénář pro tyto dva herce. Co se týče toho hlavního antagonisty, tak ten v některých momentech strašně přehrával, až toho začaly bolet oči. Po stránce akce se nedá moc vytýkat, nejvíc mě asi bavila sekvence ve dřevěném srubu, krve se zde divák dočká v hojném množství, těmi kýbly se rozhodně nešetřilo. Závěr si pootevřel pomyslná vrátka pro možné pokračování. Trochu vypiplat příběh a ponechat Mikkelsena v roli Black Kaisera a může z toho být pecka. Takto jen podařený béčkový nadprůměr, nic víc. Za mě dávám 66 %

• 1.2.2019  13:45

Režiséra jsem doposud vůbec neznal, ale na film mě zejména nalákalo hodnocení kritiků a pak samozřejmě Joaquin Phoenix. Říkal jsem si, že ve westernu jsem ho ještě nikdy neviděl a že by to mohlo dopadnout ve výsledku dopadnout skvěle. Skoro jsem měl pravdu. Asi jsem čekal o trochu větší porci vydatných přestřelek, z traileru to docela navnadilo na momenty, kde se jednotlivými kulkami fakticky nešetří. Ale ono by to možná ani nezapadlo do konceptu filmu. Film se opírá zejména o dialogy, které leckdy rozjímají o životě atd., mnohdy mi to připomnělo jakési metaforické rozmluvy. Tím ale film nijak neshazuji, jen mě styl malinko překvapil. Phoenix jednoznačně přehrál své herecké kolegy, ukázal, že vtělení do jednotlivých postav zvládá přímo ukázkově (ať už se dostaví Joker !!!). Ale když na druhou stranu dojde na chvíle přestřelek, tak stojí za to. Postava Gylenhaala hrála takové druhé housle, tam bych si uměl představit i větší porci minut. U milovníků klasických westernů nevím, jestli si tito dotyční lidé přijdou na své. Ale pokud filmový styl přijmete, tak se nudit za žádných okolností nebudete. To vám říkám. Za mě dávám 77 %

• 1.2.2019  13:25

Nováček na režisérském křesle David Kerr vyprodukoval zajímavou filmovou prvotinu. Taková parodie na všechny špionážní filmy se často nevidí, dokonce bych třetí díl označil z celé série za nejvydařenější. Rowan Atkinson sice již není nejmladší a v některých momentech to člověk hned pozná, ale ten entusiasmus a zapálení do svých rolí nerozeznáte od doby, kdy v 80. letech začal s Mr. Beanem. Pořád ho to baví, což pokládám za nejdůležitější. Zápletka fakticky primitivní jako pro děcka z mateřské školky, ale já se bavil tím jeho typickým humorem. Pár scén mě fakticky málem přivedlo do hrobu, protože takový výbuch smíchu z mé strany jsem dlouho nezažil (scéna s virtuální realitou špičková, to vymýšlel jednoduše génius). Celkově zábavu film dle mě nabídl nestandardně kvalitní, nezaznamenal jsem žádný vyloženě trapný vtip. Samozřejmě u filmu nesmíte moc přemýšlet (třeba jak se jaderná ponorka může dostat do jezera, že ? :D....). Když odhodíte všechny myšlenkové pochody a budete se jen unášet kadencí vtipů, tak věřte, že si tímto zajistíte luxusní odpoledne. Pokud by se čtyřka nesla na podobné vlně, tak ji chci. Hned. Za mě dávám 78 % P.S. Do červeného Astonu Martin V8 Vantage Classic jsem se asi zamiloval.

• 1.2.2019  13:16
    Spotlight (2015)

Nejlepší film za rok 2015 v rámci Oscarů a přesto ho vidím až teď. Sice bych spíše tento status přidělil Revenantovi, protože to byl pamětihodný film po všech stránkách, ale asi chápu, co mnoho kritiků vidělo na Spotlightu. Téma, které se zde řeší, patří mezi doopravdy důležité a mělo by se o něm mluvit a celkově dát stručné informace i veřejnosti. Celkově mě překvapilo, jak je film pojat v mnohých ohledech jako takový skoro až dokument, fakticky se zde rozehrává drama jako v nějakém divadle. Herecké výkony jsem si vychutnával plnými doušky, každý přispěl vysokou měrou k finálnímu brilantnímu výsledku (zejména pak Micheal Keaton). Film sice nenabídne nějaké vypjaté momenty či dokonce chvíle akční, ale věřte, že z různých syrových dialogů lidí popisujících své hrůzné zážitky vám začne běhat mráz po zádech. Já osobně jsem se během těch 109 minut vůbec nenudil, film poskytoval jeden vypiplaný dialog za druhým. Sice nedávám plný počet, ale mezi kvalitní kinematografické počiny se to právem může zařadit. Bezesporu. Za mě dávám 84 %

• 28.1.2019  18:17

Že si ale dal Spike Lee s novým plnohodnotným filmem pěkně načas, že ? Čekání bylo velmi dlouhé, ale ve výsledku stálo za to. Blackkklansman se opírá o historické souvislosti podložené skutečným příběhem. Rukopis Spikea Leeho zde ihned divák rozpozná, je to svěží odlehčený počin na povrchu, u kterého se i mnohokrát zasmějete, ale vězte, že v jádru tento film řeší velmi závažné sociální otázky, které i v dnešní době patří mezi aktuální témata (rasismus, KKK atd.). Velmi se mi zamlouval soundtrack, dále pak úžasné exteriéry. Samotné dialogy patřily mezi to nejlepší, co film nabídl (jednoduše třešnička na dortu). Herecké obsazení taktéž zahřálo u srdíčka, každý ztvárnil svou roli nesmírně přesvědčivě, synovi Washingtona předpovídám zářnou budoucnost, pokud i nadále bude mít takové štěstí na výběr rolí (má to v sobě). Opravdový příběh je místy až fantaskní, nechápu, jak se šéf KKK mohl dozvědět o pravé identitě Rona Stallwortha až v roce 2003, doopravdy neuvěřitelné. Když to shrnu, tak se divák během filmu pobaví, ale samotná témata (o které se film opírá) nutí k hlubokému zamyšlení. Za mě dávám 81 %

• 28.1.2019  18:03

Přesměrování na východ se z hlediska detektivního žánru povedlo, fakticky mě film chvílemi bavil, ale v konečném součtu jsem již zažil vydařenejší krimi počiny. Zajímavě pojatá zápletka s chyceným záporákem, jenž pomáhá policejním jednotkám, měla něco do sebe, ale chyběla mi zde větší gradace. A také jsem se tolik nesžil s postavami, tudíž mě jejich skoro vždy ne moc šťastný osud tak nezasáhl, jednoduše mi to bylo jedno. Jak jsem již říkal, tak napětí se dostavilo, to bych filmu křivdil, ale od takového tématu čekáte pořádnou emocionální dávku. Toho jsem se ale nedočkal. Po stránce akční se zde najdou pouze dvě sekvence, z nichž ta první docela slabá. Co ale film vytahuje z průměru a patří mezi jediný aspekt, který si z filmu budu pamatovat navždy, to byla závěrečná, skoro dvacetiminutová přestřelka, jež nabídla slušnou akční podívanou, kde se kulkami nešetřilo a hlavně nemrhalo (takový kill count, fakticky nestandardní). Závěrečný twist v příběhu mě překvapil, ono to ale jinak vymyslet možná ani nešlo. Za dva hlavní představitele a luxusně nasnímanou přestřelku filmu dávám 68 %

• 25.1.2019  21:06
    Pátrání (2018)

Všechno kolem nás musí jít s dobou, tudíž to samozřejmě tak trochu platí i pro kinematografii. Pátrání totiž není tak obyčejnou detektivkou, ale rozehrává opravdu nestandardní podívanou na počítačové obrazovce. Zprvu mi to sice přišlo jako nepovedený kanadský žertík, ale vězte, že to má něco do sebe. Člověk si alespoň uvědomí, jak je dnešní svět propojen právě prostřednictvím internetu a sociálních sítí, a s tím související možné hrozby. Musím pochválit herecký výkon hlavního představitele, v zásadě po celou dobu divák sledoval pouze a jen jeho obličej, tudíž zde by ihned sledující člověk poznal, zda přehrává či nikoliv. Jenže John Cho svým brilantním vystupováním smetl toto zažité pravidlo po pár minutách ze stolu. Na to, že zde se fakt divák nepodívá na jiné destinace než na počítačovou obrazovku, tak příběh nabídne opravdu plno luxusních zvratů, které mě fakticky sházely jeden za druhým ze židle (hlavně ten první byl zásahem do černého, fůha....). Ten úplný závěr bych doladil asi malinko jiným způsobem, ale to nic nemění na bezesporných kvalitách tohoto zajímavého snímku. Za mě dávám 83 %

• 25.1.2019  20:53

Jako ten naprosto luxusně propracovaný nádech dvacátých let minulého století se tomu odpřít nedá, herecké obsazení v čele s Luisem Tosarem vládne obrazovce, ale chyběl mi tomu větší tah na bránu a také i o trochu lépe vypiplaná zápletka. Španělé točit filmy umí, o tom jsem se již mnohokrát přesvědčil, a Gun City se v mnohých ohledech do této kolonky dá taktéž zařadit. Jenže pár aspektů tomu jaksi podrazilo nohy. Příběh točící se kolem zcizeného nákladu zbraní mě tak nestrhnul, taktéž se rozehrálo dost příběhových uliček okolo vedlejších postav, které ve výsledku spíše děj zpomalovaly. A hlavně mě spíše naštvala akce, která se sice na konci snažila dohnat manko za celý film a rozehrála se zde opravdu dlouhotrvající přestřelka, jež na mě spíše zapůsobila amatérským dojmem. Za jedinou čestnou výjimku bych označil automobilovou honičku, ta nabídla slušně vygradovanou podívanou. Zachránily to kostými, špičkové exteriéry a uhrančivý pohled Tosara, ale více než 67 % tomu jednoduše dát nemohu.

• 15.1.2019  11:03
    Halloween (2018)

Sice jsem původní sérii nikdy neviděl kompletní, ale chystám se k tomu již pěkně dlouho. Nový Halloween podle mě ale ctí originál, ta kamera se jeví až nepřirozeně podobně a krví a brutalitou se rozhodně nešetří, ale ten scénář to ve výsledku dost zabil. To jednání postav fakt nechápu, ty myšlenkové pochody policistů mi přišly skoro až k smíchu. Samotná postava Michaela film drží v nadprůměrných vodách, to jeho apatické jednání doslova mrazivé. A když k tomu připočtete tu nestárnoucí fantastickou znělku od Carpentera, kterou ještě zmodernizovali a vylepšili, tak už jen kvůli tomu si musí každý fanoušek originálu z roku 1978 tento film pustit. Ale nesmíte film brát vážně, ono se to tak sice po celou dobu stopáže jeví (komediálně to jaksi pojaté není), ale ta blbost bijící do očí znemožňuje na film hledět jako na vážný horor. Čekal jsem, že na konci uzavřou celou ságu jednou provždy, ale to se nestalo. Zklamání. Ono roztahování do dalšího filmu nepokládám za nejlepší nápad. Za mě dávám 64 %

• 14.1.2019  22:09

THE BALLAD OF BUSTER SCRUGGS......První povídka nastolila zajímavý neotřelý styl vyprávění, kde hlavní roli obstaral Blake Nelson se svým zpěvem. Jo, sekvence v zapadlém baru a také u stolu s kartami docela k popukání. I závěr povídky nezklamal. 82 %...........NEAR ALGODONES......Takový ten typ člověka, kterému se nic nedaří, ale vždy na poslední chvíli vyvázne vstříc jasné smrti. Jako ta poprava mě překvapila, čekal jsem ještě nějakých zásah zvenku a vysvobození, ale co čekat od černohumorné nálady Coenů, že ? 82 %.........MEAL TICKET........Povídka, jež skrývala obrovský potenciál, ale ten využit nebyl. Závěr smutný, ale čekal jsem, že Neeson z toho nemůže vyváznout netknutý. 63 %.........ALL GOLD CANYON.....Asi druhý nejlepší příspěvek do filmu. Úctyhodné záběry na překrásnou krajinu okořeněné perfektním civilním výkonem Toma Waitse. Závěr zprvu vystrašil, ale ten obrat o 180 ° tam prostě dát museli. Spravedlnost existuje !!! 88 %.......THE GAL WHO GOT RATTLED......Jedním slovem špica. Sice nejdelší povídka, ale to vyústění mě prostě totálně odrovnalo. Ten záběr na pana Arthura s prezidentem Piercem na kopci skoro až poetický. Takhle si pamatuji Coeny !!! 90 %..........THE MORTAL REMAINS.......Konec jsem popravdě nepobral úplně, ale ten přerod z pohodlné cesty na cestu, z které asi není návratu, docela zapůsobil. 75 %.................Shrnutím se film povedl, držet si to úroveň čtvrté a páté povídky, tak nemám slov. I tak ale potěšil působivý návrat tohoto režisérského dua. Celkově 80 %

• 14.1.2019  21:47

Tady někdo pilně sledoval tvorbu Quentina Tarantina, a věřte, že i kvalitativně ho dorovnal. Drew Goddard naservíroval divákům podívanou, která si samozřejmě nenajde pochopení u obyčejného konzumenta, který vyžaduje přísun konstantní akce, ale u někoho, kdo pochopí, jak dlouho tvůrcovi muselo zabrat vymýšlení tak propracovaného příběhu, kde každá sekunda děje má pro budoucí zápletku obrovský smysl. Styl filmu mi neskutečně sedl. Hýří to barvami, nabídne to zajímavé charaktery s propracovanou osobností (nikdo není vynechán, za to palec nahoru) a zápletka, PÁNI, ta zápletka. Dlouho jsem neviděl film, kde by si s příběhem tak pohráli. Sice se to rozjíždí docela zvolna, ale po prvních odpadlících (pozn. mrtvých) to nabere doopravdy slušné otáčky. Zejména pak ty skvěle napsané a slovně vyostřené dialogy považuji za highlight filmu. S příchodem Hemswortha to nabralo ještě šílenější tempo (podle mě to už ani moc nešlo, ale byl jsem vyveden z omylu). A ten mega překrut v příběhu na konci v hlavní roli s Lewisem Pullmanem (odvíjí se od čísla 123, víc neprozradím) mně jednoduše nařídil, že tady pod pět jít nemůžu. Asi se to zařadí mezi TOP 3 minulého roku, všemi aspekty k tomu stát se to kultovním hitem to podle mě oplývá. Za mě dávám 89 %

• 14.1.2019  21:32

Měl jsem obavy, hodnocení všech kritiků povětšinou filmu podráželo nohy, všude se házely samé negativa. Jenže mně ve výsledku film mile překvapil. Ten dospělejší nádech si mě prostě získal, kdo četl originál od Kiplinga, tak prostě ví, že knížka je v nějakých pasážích skoro až hororová a celkově mě doposud udivuje, jak se pořád příběh Mauglího zaměřuje spíše na tu nejmladší populaci. Serkisovi jsem věřil, sice za sebou nemá moc režisérských zkušeností, ale neboť se film zaměřuje na motion-capture výkony (v kterých se bezesporu řadí mezi krále všech králů), tak jsem hned věděl, že on je tou trefou do černého. Bale z pozice Baghíry nedostižný, jeho hlas fakticky zahřeje v mnoha momentech u srdíčka. I Cumberbatch v roli Šerchána zaválel. Nechápu, co všichni mají proti filmovému vizuálu. Přijde mi, že za ty peníze se jedná o vysoce nadstandartní podívanou, která mě okamžitě uhranula. Dojde i na parádní akční sekvence. Konec luxusní. Kdo i tak pořád neví, co si o filmu myslet, tak ať si pustí záběry z natáčení. Ona ho totiž ta láska k řemeslu a obecně ten entuziazmus herců přesvědčí o tom, že snímek má co nabídnout. Za mě dávám 83 %

• 28.12.2018  20:28

Když vidíte film pod taktovkou Pierra Morela a jedná se o REVENGE film, tak každý s láskou zavzpomíná na jedničku Taken a říká si:,, Co kdyby to teď vyšlo?" Jenže ono to nevyšlo. V hlavní roli Jennifer Garner je pomalu jedním z těch mála plusů, co film nabídne. Oceňuji její fyzickou přípravu na film, ve výsledku se to ihned projevilo. Po stránce příběhové filma ale nepřináší nic nového, jen recykluje již tisíckrát omílané scénáře týkající se pomsty zavražděné rodiny. Dobře, buďme féroví.....Zachránila to akce a přestřelky ? Ne, ani to na mě nezapůsobilo nikterak megalomansky. Mohl z toho být ženský John Wick, a vězte, že takhle naštvaně vypadající Garnerová s vymakanou postavou by na tu roli sedla perfektně, ale ve výsledku se to jeví jako takový malý vzdálený zchudlý bratránek Johník Wickíček, který leží někde za skříní a je posetý stoletým prachem. Prostě trapné. Přestřelek moc nebylo, a když se už dostavily, tak velice slaboučké. Pablo Raba v roli vůdce mexického kartelu v některých momentech přehrával. A otevřený, skoro až přihlouplý konec tomu nasadil korunku. Dávám 49 %

• 28.12.2018  20:17
    Bird Box (2018)

Když já vám nevím. Stejně podobně neotřelý námět jako u Tichého místa, opět výborné herecké obsazení, ale to samotné konečné zpracování v některých aspektech opět ztratilo docela dost bodů. Fakticky nápad se sebevražednými sklony poté, co spatříte tu entitu, kvituji s nadšením. Jenže jsme u toho.....entitu. Za celý film nebylo nic vysvětleno, nedostali jsme nějaké bližší informace, jestli za tím vším stáli mimozemšťané z masa a kostí či jen nějaká vesmírná hmota či co. Ani nevím, jak se to na Zemi dostalo. Prostě se nepovažuji za člověka, co si rád domýšlí věci, které někdo jiný zapomene dovysvětlit. Proč to mám jako dělat ? Jdeme ale dál.........Sandra Bullock mě překvapila, roli těhotné ženy jsem jí sice tak nevěřil, ale v emočně vypjatých momentech dokázala zahrát svůj vysoký nadstandard. Dojde i na pár skvělých scén (scéna v domě v hlavní roli s Tomem Hollanderem absolutně TOP). Jinak konec hrál na city, chápu to. Ale to utnutí zničehonic a žádné PROČ VLASTNĚ mě malinko rozohnilo. Nenaplněný potenciál, a že tedy byl opravdu velký. Za mě dávám 63 %

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31