agentmiky

agentmiky

Michal Srba

okres Praha
Student medicíny, který je velkým filmovým fandou :)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 10.7.2020  11:33

Peter Berg a Mark Wahlberg, kombinace, která se za ta léta neskutečně osvědčila. Oba kamarádi z Bostonu a vždy, když se u filmu sejdou, tak to stojí za to (tedy aspoň podle mě). Tentokrát nám Berg naservíroval hutné válečné drama podle skutečných událostí aneb příběh o tom, jak to vypadá, když celý promyšlený plán můžete hodit do koše, protože se na vás lepí smůla na každém kroku. Technicky precizní odvedená práce v každičkém detailu, po zhlédnutí je až skoro k neuvěření, že se film vešel do rozpočtu 40 milionů dolarů, za takové peníze fakticky skvost. Akce výborně nasnímaná, útěk před nepřáteli skokem přes ten skalnatý povrch kaskadérsky úctyhodný. Všichni herci předvedli vysoký standard, v těch nejemotivnějších momentech se dokázali vžít naplno do svých postav. Ještě si musím přečíst podrobněji reálný příběh, protože ten konec prý dost poupravili. I tak film nezklamal a rozhodně patří k těm vydařenějším válečným snímkům v historii. Za mě dávám 81 % P.S. Království od stejnojmenného režiséra opět nepřekonáno, bohužel

• 10.7.2020  11:32

James Wan dokázal v Death sentence skloubit dvě věci: výborně prodat divákovi dost smutný příběh a zároveň se vrátit k tomu, u čeho začínal, tedy napínavé sekvence plné brutality, kde se krví nešetří. Celkově Rozsudek smrti osobně zařazuji mezi dost temné snímky, ať už se jedná o pochmurnou atmosféru či samotnou zápletku tomu všemu nesmírně vypomáhá ten kamerový filtr, jenž celý vykreslený svět ukazuje v neveselém světle). Kevin Bacon zbytečně nepřehrává, tu závěrečnou proměnu jsem mu docela v pohodě uvěřil, už v zásadě neměl co ztratit. Jinak akce fakticky dost potěšila, film těchto sekvencí nabídne pramálo, ale o to větší dopad na vás mají (třeba celá scéna na parkovišti efektně vygradovaná). Závěrečné zúčtování, kde si Wan hraje s odstíny červené, vizuálně poutavé, ale je pravda, že úplný konec jsem si představoval ideálně odlišně. Fakt se mi to líbilo, ale plný počet tomu avšak udělit nemohu, na to by to chtělo propracovanější scénář, někdy totiž postavy jednají dost nesmyslně. Jinak nemám výtek. Za mě dávám 80 %

• 10.7.2020  11:02

Absolutní strop akčního žánru, takovou řežbu jsem dlouho na filmovém plátně neviděl. Gareth Evans prostě umí a zde svůj cit pro efektní a efektivní brutální podívanou dokázal prodat nám divákům na plné čáře. Neskutečné. 100 %

• 10.7.2020  11:00
    Gentlemani (2019)

Jedna z nejstylovějších gangsterek za poslední roky (a kdo jiný ji mohl natočit, než mistr řemesla Guy Ritchie). Když k tomu připočte člověk vybroušený scénář do posledního detailu a perfektní herecké osazenstvo, kde každé jméno něco na poli světové kinematografie znamená, tak Gentlemani prostě a jednoduše dopadnou špatně nemohli. Velice mě zaujal příběh, který byl vyprávěn retrospektivně z pozice Hugha Granta, ten si svou roli užíval neskutečně. Jasně, Matthew jako hlavní postava předvedl opět vysoký nadstandard, ale nalijme si čistého vína, herecky mě on už nemá čím překvapit, protože vím, že patří mezi tu nejužší extratřídu. To spíš Hunnam zaválel, jeho scéna s mobily mě rozsekala. No a Colin Farell sice nedostal asi tolik prostoru, kolik bych si já osobně přál, na druhou stranu využil svou přítomnost maximálně a dokázal ještě ten film vyšvihnout o nějakou tu úroveň výše. Akce zde vůbec není, tady si člověk při sledování užívá plnými doušky ty propracované dialogy plné důvtipu (v tom Guy Ritchie exceluje na plné čáře). A konec, kde už divák fakt nevěděl, komu může věřit, výborný. Zdejší hodnocení zcela poprávu. Za mě dávám 86 %

• 10.7.2020  10:50
    Gangs of London (TV seriál) (2020)

Tak se nám Gareth Evans po šestileté odmlce od Raidu 2 vrátil ke svým kořenům, tedy k citu pro vytváření nezapomenutelných akčních sekvencí (na jeho počin z roku 2018 jménem Apostle radši zapomenu, to byl přešlap). Plus k tomu přidal i obstojný příběh točící se kolem různých mafiánských rodin v Londýně, který ve výsledku docela zapůsobil. Mrzí mě ale jedna věc, a to, že on sám nezrežíroval všechny díly, ujal se jen pilotu a pak pátého dílu (o tom samotný komentář). A zrovna tyto nabídly tu nejpropacovanější akci po stránce choreografie, již dlouho jsem ve filmu neviděl tak realisticky podanou brutální podívanou (jasně, na Johna Wicka nezapomínám, na druhou stranu Gareth Evans má svůj jedinečný a neokoukaný styl, který je na míle vzdálený od JW a zároveň mě vždy dokáže uhranout). Ostatních dílů se ujali Xavier Gens a Corin Hardy, rozhodně nezklamali, ale k umu Evanse jim něco málo chybí. První polovina vygradovaná nejepičtější adrenalinovou sekvencí na konci pátého dílu rozhodně za plný počet, ke konci řady to malinko ztrácelo dech, ale i tak mě závěr kladně překvapil a rád se podívám na druhou sérii. Za mě dávám 81 % P.S. Evansi, natoč už sakra ten Raid 3, nesmíš to nám fanouškům udělat a vykašlat se na to :D

• 4.7.2020  15:52
    Dredd (2012)

Komiks jsem nečetl, ale po druhém zhlédnutí po pár letech na to mám neskutečnou chuť. Tento Dredd nechal míle za sebou toho z roku 1995, kde si hlavní roli střihl Sylvester Stallone. Tam se jednalo o komedii, tady o pořádně krvavou a halucinogenní podívanou světélkujícími všemi barvičkami, tak vizuálně podmanivý film jsem dlouho neviděl. O to více zamrzí, že i na tak pořád skromnější rozpočet film v kinech dost propadl, protože dvojka by byla něco jako sen. Karl Urban se pro tu roli snad narodil, líbí se mi, jak jsem u něj za celou dobu stopáže nezaznamenal ani jedno pousmátí, plus si nesundal helmu, takto se vytváří legendární charakter. Připomínalo mi to chvílemi Raid, taky se jedná o bytový komplex, který se uzavře a Dredd tak se svou parťačkou stojí proti obrovské přesile. Akce je vymazlená, ohromně nápaditá, že jsem kolikrát chtěl zatleskat (jeden z mála případů, kde mi ta přehnaná digitálnost vůbec nevadí, ten styl se k tomu strašně hodí, ta komiksovost z toho číší na všechny strany, což je dobře). Ocenil bych i televizní sérii, ale nalijme si sklenku čistého vína, toho se asi už nikdy nedočkáme. Škoda. Za mě dávám 87 % P.S. Český dabing, kde se Dredda ujal Jakub Saic, není vůbec zlý, podle mě velmi vydařený

• 4.7.2020  12:24

Ale jo, taková Stathamovka po francouzsku, kterou si ve výsledku asi pouštět vícekrát nebudete, ale vězte, na to jedno zhlédnutí vás čeká perfektní oddechovka nařachaná samou akcí a automobilovými honičkami. Premisa filmu už asi jednodušší být nemůže, to asi fakticky ne, ale tady nejde o příběh (ikdyž lhal bych, ten jeden zvrat mě dost překvapil, vůbec jsem ho nečekal). Jak jsem již zmínil, tak film sází na adrenalinovou podívanou, kdy se na obrazovce pořád něco děje a vy se nemáte jak nudit. Mezi ty nejlahůdkovější chvilky bezesporu patří bitka na policejní stanici, Francouzi ty kontaktní souboje umí natočit, to jim upřít nemůžu, dostat po hlavě notebookem či štítem, kde jinde to můžete vidět :D ? Samozřejmě, jde zde hlavně o ty auta. Docela by mě mrzelo, kdyby filmu někdo dával nízké hodnocení jen z toho důvodu, že zde docházelo k demolici převážně starších aut. Víte vy co, takto efektivně ušetřili na rozpočtu, a hlavně by pořád vypadalo stejně, pokud by tam rozbili starého Renaulta nebo nové Lambo. Jak jsem říkal, pobavilo mě to, klidně ať Netflix uzavře bližší spolupráci s Francií, takovéto našlapané snímky vždy rád přivítám s otevřenou náručí. Za mě tři a půl hvězdiček. 70 %

• 4.7.2020  12:10

Operation Finale mě ve výsledku dost překvapilo. Čekal jsem průměrnou podívanou, která mě nezaujme, bál jsem se, že i rozpočet bude extrémně nízký. Ale všechny obavy se postupem času rozplynuly. Jedná se v zásadě o komorní drama, které vám vykreslí Adolfa Eichmanna, jehož zde ztvárnil Ben Kingsley (a to na jedničku). A hlavně se v hlavní roli objevil Oscar Isaac. Tohoto herce jsem si během posledních pár let nesmírně oblíbil, vždy dokáže zahrál svou roli věrohodně a číší z něj sympatičnost na každém kroku. Jasně, nechce se mi věřit, že ta operace proběhla přesně tak, jak ji popsali ve filmu, dramaturgicky se asi dost věcí přidalo nebo upravilo, aby z toho divák měl lepší zážitek. Ale já si nestěžuji.....kde film mohl, tam nabídl vyhrocenou atmosféru plnou brilantních dialogů. Dosti nenápadný filmeček, jenž by každému milovníkovi filmografické tvorby rozhodně za žádných okolností utéct neměl. Za mě dávám 80 %

• 4.7.2020  11:48

Tak to byl slušný fail. Nečekal bych, že z produkční dílny Blumhouse Productions a s takovým nadupaným hereckým ansámblem může vzejít tak nudný finální produkt, který nemá absolutně co nabídnout. A ještě se pod to podepsal David Koepp, jenž za svou režisérskou kariéru už natočil bezpochyby vydařenější snímky. Celý film působí levně, prvoplánově, snaží se zalíbit divákovi jen za přispění různých skřípavých zvuků a laciných lekaček......to promiňte, s tím mě jaksi neuchvátíte. Jak jsem již zmiňoval, tak jména zní našlapaně na papíře, ale ve výsledku herci skoro nemají co hrát, nejvíce kladně mě překvapila ta malá holčička, jo, ta to zahrála na svůj věk přímo lahůdkově. Jinak slabota. Z toho příběhu se dalo vyždímat více, viděl jsem v tom obrovský potenciál, ale ten závěrečný plot-twist, jenž s vámi měl pořádně zamávat a vy jste si jen měli říct wow, ten byl spíše k smíchu (nebo k pláči ?). Hodina a půl ztraceného času. Za mě dávám 31 %

• 4.7.2020  11:40
    Kapitán (2017)

Robert Schwentke se konečně po všech těch snímcích v Hollywoodu vrátil do své domoviny a natočil nesmírně sugestivní a emocionálně drtivé válečné drama. Člověk by při sledování tohoto filmu snad ani nevěřil, že se tento příběh doopravdy ke konci druhé světové války stal, ale opak je někdy pravdou. Černobílé filmy rád ocením, pokud se k nim tento nevšední filtr hodí. A Kapitána bych si již teď nedokázal představit barevně, v mnoha momentech mi to připomínalo Schindlerův seznam (takový kompliment obdrží málokterý film). Co se týče hereckého obsazení, tak si nemám nač stěžovat, hlavní postava ztvárněná Maxem Hubacherem bezchybná, tento mladý herec se fakticky zaskvěl. I vedlejší role se kastingově vydařily na jedničku s hvězdičkou. Akce se zde moc nedočkáte, Kapitán si spíše zakládá na perfektní stísněné atmosféře a parádním dialogům, z nichž budete jako na trní. Kdo neviděl, tak doporučuji. A pokud si najdete čas, tak si i přečtěte něco málo o tom opravdovém příběhu. Stojí to za to. Za mě dávám 83 %

• 4.5.2020  12:58
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Ačkoliv to i z tak relativně vysokého hodnocení, které tomuto seriálu dávám, nemusí být napoprvé znát, tak jsem zklamaný. Seriál měl totiž naprosto parádní rozjezd, tam bych hned napálil pět hvězd bez nějakého většího váhání a vůbec by mě to nemrzelo. Neznám totiž jinou TV sérii, která by se zaměřila na tak ožehavé téma a poodkryla nám i třeba život v Rakce v Sýrii. Ta atraktivnost tématu a prostředí už hned ze začátku seriálu přidala plusové body. Potom divák musí ocenit věrohodnost hereckých výkonů, taková procítěnost každé postavy, to se dnes již tak často nevidí. Rozehrálo se zde hutné drama na poli několika dílčích zápletek, které směřovalo ke grandióznímu finále, kde se všechny tyto příběhy spojí do jednoho uceleného celku. A tam nastává problém, přesněji řečeno tím mám na mysli vše točící se okolo posledních dvou dílů. Scénář totiž přestal fungovat. Jednání postav se sice dá označit ze překvapivé, nýbrž ta motivace těch postav absolutně nedávala žádný smysl. Jako fakt nevím, jestli se chci pustit do druhé série. Nabídlo to emoce, drsné situace za doprovodu mrazivé hudby, ale suma sumárum, ten konec nezvládli. Škoda. Za mě 70 % (slabší čtyři hvězdičky)

• 4.5.2020  12:45

Achjo. Dost jsem se na nové Mizery těšil, shledání hlavní dvojky ve složení Smith - Lawrence prostě mělo potenciál nabídnout slušnou zábavu na poli těch zhruba 2 hodinek. Jenže citelně tomu chyběl jeden fakt: Michael Bay. Nečekal jsem, že mi tak citelně v akčních sekvencích bude chybět jeho přítomnost. Ona tato dvojka režisérů se více zaměřila na příběh, což je fajn, na druhou stranu Bad Boys vždy oplývali spíše tou adrenalinovou jízdou od začátku až do konce, ta zápletka sama o sobě hrála až druhé housle. Každý může Baye kritizovat, ale akční sekvence druhého dílu i dnes patří mezi tu nejužší špičku, on si vždy zakládal na praktických efektech a do CGI se pouštěl spíše okrajově. Zde se to ale prohodilo, ta digitálnost někdy pere do očí, zejména ten závěr, z kterého mě fakt bolely oči, dost laciné triky s tím neuvěřitelně špatně vypadajícím ohněm. Film se i přes tato negativa drží v nadprůměru díky hlavnímu duu, překvapivě jim dost vtipů vyšlo, zapojení mladších členů taktéž zafungovalo. Jako, na odpolední oddych fajn jednohubka, ale v rámci série to mělo navíc. Bohužel. Za mě dávám 64 %

• 27.4.2020  11:59

Asi nejnadupanější akční film roku, možná vůbec to nejlepší, s čím se Netflix tento rok ukáže. Sam Hargrave dříve ve filmech působil spíše jako kaskadéř či člověk dohlížející na choreografii různých bitek, takže v tomto ohledu jsem věděl, že na tomto poli film prostě a jednoduše nemůže zklamat. Bál jsem se spíše příběhu, aby nepůsobil až zbytečně moc klišovitě a dalo se to tedy z pozice diváka snést. Jasně, nemohu zápletku zařadit mezi tu nejpropracovanější věc tohoto projektu, na druhou stranu na ''prachsprostou'' vybíjenou za mě naprosto v pohodě.....Ale k tomu nejzajímavějšímu.......Akční scény se asi tímto filmem zapíšou do historie, ten John Wick style filmu neskutečně sedl, k tomu všemu to je R, takže jsem se dočkal i brutální řezničiny, kde se krví nešetří. Kamera nechaotická, v každé bitce či přestřelce se člověk bez problémů orientoval, nekazil to žádný přemrštěný střih, kvůli kterému byste měli sto chutí si vytrhat vlasy (zejména scéna 12 minut trvající scéna bez jediného střihu se dá označit jako pastva pro váš zrakový aparát). Chris Hemsworth mě kladně překvapil, věděl jsem, že v něm dřímá talent, to bezpochyby, ale jeho výkon i v těch nejvypjatějších emocionálních momentech mě zvedal svou kvalitou ze židle. Tomu všemu přidávalo body i atraktivní prostředí zašpiněných ulic Indie i Bangladéše, kde korupce a nespravedlnost vládnou na každém kroku. Závěrečný epilog na mostě už jen třešničkou na dortu. Musím souhlasit, že v něčem se to podobá Muži z ohně od Tonyho Scotta.....Na jeho excelentní kvalitu tomu ale něco málo schází, každopádně i tak podívaná, kterou si časem zopakuji, to bez debat. Za mě dávám 85 %

• 27.4.2020  11:45
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Neskutečný bizár tento pořad. Na druhou stranu na úplné vypnutí mozku to je docela v pohodě a dá se to snést. 55 %

• 21.4.2020  12:43
    Crown Vic (2019)

Už z traileru jsem vycítil, že ten film oplývá víc než slušným potenciálem. Thomas Jane v roli zkušeného policisty musí zaučovat nováčka během jeho první noční šichty na špinavých ulicích L.A. ? Většina lidí má pravdu, dost to svým obsahem připomíná Training Day a Patrolu, i přesto si ale Crown Vic dokázal uchovat svou tvář a trochu se od těchto snímků odlišit. Velice mě překvapuje, že režisér a současně scénárista si se svou prvotinou poradil tak nesmírně elegantně, ty dialogy v autě mezi dvěma hlavními postavami působily tak přirozeně, že místy na mě film dýchal skoro až dokumentárním pojetím. Ať už šlo o příhody ze života nebo rady staršího směřované mladšímu, vše mělo náboj. Thomas Jane po delší pauze přímo herecky zazářil, tak civilní výkon se cení. Kameru musím pochválit, a to samozřejmě nejenom za oblétávání a natáčení Fordu Crown Victoria z každého možného úhlu (ikdyž tyto záběry asi neomrzí, to si přiznejme). Akce se dostavila až ke konci filmu na pár chvilek, ale přímo zničehonic. Krásně zakončený příběh, kdy si divák musí položit otázku, jestli tato nezáviděnihodná práce vůbec něco dokáže vyřešit permanentně. Za mě docela žánrový klenot. Za mě dávám 83 %

• 21.4.2020  12:13

Nevím,co k tomu říct..........Mě čtvrtá série zaujala v porovnání s ostatními asi nejvíce....Zhlédl jsem ji hned po třetí sérii a v konečném součtu na mě měla největší dopad.....Víte, mohl bych zde kritizovat ty příšerné přestřelky jako z Bollywoodu, které výsledný dojem trochu kazí, mohl bych se zde navážet do přílišného štěstí mnoha zúčastněných postav, kdy se jim vše daří podle plánu a málokdy se něco pokazí, ale to já už dělat nebudu....Papírový dům totiž nabídne něco, čemu se ve většině konkurence nedává takový význam......charaktery a jejich vývoj....Na poli těch 4 sérií totiž tvůrci dokázali tak precizně vyobrazit nitro každého člena týmu, že si divák připadá, jako kdyby tam byl s nimi...Každý úspěch, každou radost, každý strach....to vše jsem s nimi prožíval, za což přímo obrovský palec filmařům......Když si na ty postavy zaměřím, tak z mužského osazenstva vede jednoznačně Helsi, utvrdil mě v tom v momentech, kdy on sám byl emocionálně na dně, a tak syrový výkon podaný z jeho strany mě přímo ohromil. Z ženského obsazení vévodí tabulce Nairobi, její vývoj v posledních dvou řadách nabral neskutečné grády, celkově se této postavě dost věnovali. Kdo mě přivádí k šílenství, je bezpochyby Tokio. Z řad ostatních postav si asi každý divák zapamatuje jméno Gandía, jeho činy vedou k nepříjemnostem, které vyvrcholí brutálním způsobem, kdy každý fanoušek zažije upřímně šok....Zajímá mě, jak dlouho si budeme muset počkat na 5. (a pak 6.) pokračování.....Chtělo by to co nejdříve. Za mě dávám 90 %

• 21.4.2020  12:01

Nejsem asi takovým fanouškem herní série MK, ale na druhou stranu postavy znám, takže mě zajímalo, jak se popasují s animovaným příběhem zasazeným do tohoto světa......Film se zaměřuje asi na tu přímo nejzajímavější postavu, tedy Škorpiona, a rozpracovává jeho životní linku....Začátek dost smutný, hlavně zde film vykládá bez skrupulí své karty na stůl...Tady se nebude jednat o zábavu pro dětské publikum, tady se sází na profláklé fatalitky a hektolitry krve, kdy si pořád někdo vyrvává páteř z těla..Za sebe mohu bezpochybně říct, že tak brutální lázeň jsem na poli animáků doposud nezažil, DC filmečky jsou ve srovnání s tímto slabý čajíček. Samotná příběhová linka mě v rámci možností pobavila, přiblížila mi nějaký background k ostatním herním charakterům, no a akcí se zde taktéž vůbec nešetřilo. Nečekal jsem to, ale jsem klidně pro pokračování, závěr s otevřeným koncem se k tomu přímo nabízí. Za mě dávám 75 %

• 21.4.2020  11:56

Nejspíše asijské překvapení minulého roku (u Parazita jsem tu kvalitu čekal, tady mě to nesmírně kladně překvapilo). Musím fakt uznat, že tak nařachaný film z korejského prostředí jsem dlouho neviděl. Dozajisté mu vládne herecké obsazení, kde na samotném vrcholu stojí Dong-Seok-Ma.......Tento člověk je přímo neskutečný, každou jeho roli, kterou jsem doposud zaznamenal, jsem si užil plnými doušky, oplývá velkým charismatem a nadáním.....jednoduše jeho přítomnost na plátně film pozvedává o několik úrovní výše. V roli policajta se objevila postava, jež by se dala označit ta trochu potrhlou, k celkovému vyznění filmu se ale hodila. A třetici uzavírá slizký vrah.......I příběh a scénář mě bavily, zápletka od zhruba poloviny začala nepříjemně gradovat až do grandiózního finále.....Ten konec osobně řadím mezi nejpropracovanější moment filmu, tak excelentně zakončit tento snímek, prostě jen wow (jasně to potvrzuje to, že někdy nechat otevřená vrátka, aby se divák mohl zamyslet nad tím, co se stane v následující chvíli, je trefou do černého)......Akce se člověk moc nedočká, ale když se sem tam vyskytne, nabídne brutální a krvavou podívanou. A hlavně film sází na vtip, celkově zábavných groteskních dialogů a momentek je zde nespočetně. Parádička, děkuji uživateli https://www.csfd.cz/uzivatel/330851-evilphoenix/ za doporučení.....Za mě dávám 90 % P.S. Jestli budete mít šanci vidět tuto luxusní záležitost s českým dabingem, tak ji chyťte za pačesy....Tak precizní práci s překladem jsem na tomto poli dlouho neviděl

• 14.4.2020  17:29

Richet se vrátil v čase a naservíroval nám hutné drama z napoleonské Francie, kdy v se v této době nikdo s nikým nikterak nepáral, fakticky v této době by člověk žít nechtěl. Překvapil mě docela vysoký rozpočet (22 milionů eur), na který nejsem tak často zvyklý u filmů pocházejících ze země galského kohouta. Ve výsledku to ale filmu pomohlo, ty peníze divák viděl na každém kroku. K příběhu....Cassell je herecká stálice, objevil se v mnoha typech rolí a vždy dokázal svým hereckým talentem něčím zaujmout diváka. I zde jako Vidocq přesvědčivý. Potěšil mě ten drsný nádech, s kterým Richet umí bezchybně zacházet ( o tom svědčí jeho dvojdílný majstrštyk Veřejný nepřítel č.1), křesadlové přestřelky naturalistické, dojde i na kontaktní živočišné souboje mezi jednotlivými postavami. On i samotný příběh se dá zařadit mezi špičku, člověk se alespoň i něco dozví o této postavě, která se v historii přičinila o hodně věcí. Za nejlepší z filmu musím vyzdvihnout postavu husara a jeho příběhovou linkou, velice efektně zakončenou (z hlediska scénáře podle mě třešnička na dortu). Za mě dávám 85 % P.S. Když jsem v závěrečných titulcích zaznamenal jméno Beltrami, tak v ten moment jsem pochopil, proč se ten soundtrack tak povedl.....doporučuji si ho poslechnout na YT, alespoň skladbu Revenge :)

• 14.4.2020  17:13

Španělská tvorba se mi doposud docela vyhýbala, ale Money Heist mě navnadil vydařeně sestříhaným trailerem, jež mě zaujal (a když si to vzal na paškál Netflix, tak jsem si říkal, že chybu ani nemůžu udělat). Ten retrospektivní nápad, kdy se vždy divák podívá do minulosti do samotného plánování největší loupeže ve Španělsku, mě ohromil. Ono by se totiž po pár epizodách dostavil pocit nudy a pocitu, že už se to nějak vleče. Každý divák má možnost si najít jednu postavu, které začne fandit, a to díky tak rozdílným osobnostem jednotlivých členů týmu (pro mě asi Berlín, na jednu stranu fanatik, ale na druhou osoba s nesmírným charismatem, a samozřejmě El Profesor). Druhá série mi přišla oproti té první trochu fantastická, jednoduše tam bylo moc náhod. Když přijde na akci, tak tam vidím největší slabinu seriálu. Natočená sice famozně, ale nereálně, skoro nikdo při přestřelkách nepřijde k úrazu (a že jich nebylo zase málo). I tak ve výsledku pořád skvělá podívaná. Uvidíme, jakého příběhu se dočkáme v třetí sérii. Za mě dávám 86 %

• 14.4.2020  17:12

Nic si nebudeme nalhávat, ztráta Berlína tento seriál zasáhla. Tvůrcům se nepovedlo zcela nahradit jeho počínání na obrazovce, kdy jste si vychutnávali každou jeho grimasu, každý nahozený dialog.....prostě divák poznal ten herecký talent, jenž v tomto herci dřímal.....Tím ale nechci říct, že by třetí série utrpěla až tak výrazně na kvalitě, že byste se do ní pouštět neměli. Berlín se vrátí alespoň ve vzpomínkách, takže o něj divák úplně nepřijde, a dále mě nová postava Palerma (dá se asi považovat za jakousi náhradu) taktéž přímo neurazila. Zbytek už si vykračuje po vyšlapané cestičce prvními dvěma sériemi lemované samými úspěchy, z hlediska scénáře to zase dokáže nadchnout, strašně mě baví ten retrospektivní styl, protože to tuto série ozvláštňuje vůči konkurenci a dělá z jejího sledování prostě a jednoduše unikátní zážitek. Přičtěme k tomu perfektní soundtrack, zajímavé nové postavy a bezkonkureční závěr, kdy jsem si připadal jako boxer, který nutně potřebuje, aby mu někdo hodil do ringu bílý ručník....Prostě bombové zakončení. Kdyby to stálo samo o sobě, tak bych klidně napálil více procent, ale ve srovnání s předchůdci to udělat nelze. Za mě dávám 80 %

• 14.4.2020  16:52

Kromě Wrestlera mi fakticky doteď nepřišel na mysl jediný film z tohoto prostředí. A Souboj s rodinou to až nyní porušil. Čekal jsem dost over-the-top podívanou, která si bude hrát na něco víc s různými přisprostlými vtipy. Ale místo toho jsem dostal slušné rodinné drama, kde žánr komedie tomuto filmu spíše zdatně sekunduje. Stephen Merchant mě překvapil, jak s citem dokáže servírovat dost emocionální chvíle, no a na druhé straně jak efektivně divákovi předhazuje tu zábavnou rovinu. Florence Pugh ztvárnila hlavní roli dost přesvědčivě, ve vedlejší roli mě nesmírně kladně překvapil trenér Vince Vaughn (proč tento nadaný herec nedostává větší porci rolí v nějakých vážnějších filmech ? Ten potenciál má vskutku obrovský). Dwayne Johnson na plátně pobyl pár minutek, i tak ale jeho ztvárnění sebe samého zvládl na jedničku (momenty s ním na obrazovce patří k tomu nejlepšímu). Pár vtipů se nepovedlo, ale suma sumárum většina zacílila přesně, takže za to taktéž palec nahoru. Rozhodně se to asi nezařadí mezi ty nejlepší snímky za minulý rok, ale bezpochyby uznávám, že čas Souboji s rodinou se vyplatilo věnovat, příjemná podívaná. Za mě 75 %

• 12.4.2020  20:35

Ve srovnání s jedničkou je druhý díl krokem vzad. Proč ? Přijde mi, že si tvůrci po komerčním úspěchu s pokračováním nedali takový kus práce, pár nových neotřelých nápadů by se našlo, o tom nemá cenu polemizovat, ale pořád mi přijde, že se autoři sjeli na vlně úspěchu jedničky a vytřískali z ní všechno pozitivně přijaté, snažili se to malinko poupravit (já to ale hned prokoukl) a narvali to do Dalšího levelu (třeba tanec postavy Ruby Roundhouse na stejnou písničku....jako haló?). Škoda.......Z hlediska kladů musím jednoznačně pochválit toho, kdo přišel s tím, že by možná diváci ocenili proházení postav a Rocka coby DeVita s Hartem coby Gloverem. Dost vtipů se povedlo, jejich vzájemné škádlení jsem si užíval, tady by problém nebyl. Celkově herecké obsazení opět jednoznačně tím největším tahákem, Karen Gillan si jako herečku začínám čím dál tím více zamilovávat. Co mě ale nepotěšilo, byl příběh. Bez špetky originality, fakt jsem očekával promyšlenější podívanou. I to CGI sem tam přecházelo v takový digibordel. Závěr s potitulkovou scénou navnadil, trojku jsem ani tolik nechtěl, teď v ní vidím potenciál. Tak uvidíme, jak se s tím poperou. Za mě dávám 65 %

• 12.4.2020  20:19

Tak jsem si v tomto karanténním období musel pustit i druhý film s tématikou virové epidemie. A ve srovnání se Soderberghovou Nákazou to podle mě zaostává. Tak Petersonova režie je precizní, o tom se nemá cenu ani dohadovat, herecké obsazení se taktéž dá zařadit mezi tu nejužší špičku (tomu bezpochyby pomáhá i původní český dabing, jenž filmu přidává plusové body). Vadil mi ale dost jednoduchý scénář, který nepřišel s moc inovativními nápady, nebo se mu je možná nepodařilo převést z psané formy rovnou na plátno. Což o to, v rámci žánru to patří pořád k tomu nejlepšímu, ale očekával jsem asi trochu víc. Tempo film nabídne v pár částech přímo strhující.......ikdyž ta akční scéna s vrtulníky létajícími nad lesy mi přišla malinko přitažená za vlasy, stejně tak ten závěr s tou bombou (do filmu mi to nepasovalo). Na druhou stranu, jak jsem již na začátku zmiňoval, to drží nad vodou esa filmové kinematografie (výborný Donald Sutherland). Lepší tři hvězdy. Za mě dávám úctyhodných 70 %

• 10.4.2020  19:55
    Dark - Série 2 (série) (2019)

Musím se přiznat, že se postupně do tohoto tak perfektně zpracovaného konceptu různých časových smyček zamilovávám. Jistě........očekával jsem, že v druhé sérii obdržím více odpovědí na předchozí otázky, ale Dark je jedním z mála počinů na poli kinematografie, kde mi tento neduh vlastně ve výsledku nijak zásadně nevadí. Řeknu vám proč. Ono si totiž Tma zakládá na tak precizních hereckých výkonech všech zúčastněných postav a dechberoucí atmosféře, která vás pohltí a už nepustí. Takže i díky těmto aspektům tomu dokážu odpustit fakt, že se sem tam každý posun v příběhu kupředu a každé jednání hlavních hrdinů doslova nevysvětlí.......Kromě toho musím pochválit naše severské kolegy za audiovizuální stránku. Nic, s čím se na vás Dark po celou dobu stopáže vytasí, nepůsobí lacině, jsou v tom vidět peníze a hlavně talent týmu, jenž vnukl seriálu svou již teď neodmyslitelnou tvář. Bavily mě zvraty, neboť nepůsobily prvoplánově, člověk se většinou zmohl jen na úžas ve své tváři, protože to skoro vždy slušně zamávalo s již naplno rozběhlou zápletkou. A závěrečný díl tomu nasadil korunku, takový plot-twist vyřčený v jednom souvětí vystřelil mé natěšení na třetí řadu hodně vysoko. Tak snad se nebude odkládat a dočkáme se jí v červnu letošního roku. Němci se jednoduše překonávají. Za mě druhá série dostane 88 %

• 8.4.2020  19:24
    Pod vodou (2020)

Dalo se z toho vytěžit asi více, ale v rámci možností to dopadlo pořád ještě dost nadprůměrně. Ono výhodou tohoto snímku je možná fakt, že v rámci subžánru moc protivníků nemá, filmy s podvodním vetřelcem se fakticky netočí každý den, tudíž moc srovnávat nemohu (za což může být filmík asi rád :D). V rámci hereckého obsazení bych vyzdvihl vedlejší roli T.J.Millera, jeho postava s notnou koadencí vtipů filmu dost prospívala. Kristen Stewart předvedla takový ničím nevyčnívající standard. Co ale musím jednoznačně vyzdvihnout, tak je vizuál filmu. Docela bych i po zhlédnutí věřil tomu faktu, že si režisér zakládal na praktických efektech, na výsledku to je velice znát (vymazání přemrštěného digibordelu vždy potěší). Design samotných vetřelců potěšil, jen mě zklamala jejich bídná minutová stopáž, kdy se objevili na obrazovce. V rámci příběhu nic inovativního, vše jsem už někde viděli. možná pomáhá ta atraktivita podvodních exteriérů. Vydařený závěr s tím obrovským monstrem filmu taktéž přidal plusové bodíky navíc. 3,5 hvězd. Za mě dávám 70 %

• 8.4.2020  18:57
    Gamshijadeul (2013)

Američané by se mohli v lecčem od svých jihokorejských filmových kolegů učit, neboť tak sofistikovaný film z prostředí kriminálky, zaměřený na zapeklitý případ, se moc často nevidí, notabene u filmařů z hollywoodského prostředí. Zaujala mě ta civilní stránka filmu, od Korejců jsem již nějaký ten pátek zvyklý na slušnou akční řežbu (a tu že oni teda umí!), zde ale tvůrci zahráli na absolutně odlišnou notu: trochu old-school styl, kde vidíme policii, jak se musí krůček po krůčku blížit ke zdárnému vyřešení případu vykrádání různých institucí. Opět mě bavilo neokoukané prostředí, taktéž mě bavilo sledovat, s jakou technikou se tam coby příslušník bezpečnostních sborů může člověk vůbec setkat, různé ty high-tech vychytávky. No, a jak jsem se prokousával postupně ke konci, tak snímek začínal nabírat obrovské grády, já se zmohl jen na zrychlený dech a pozorování dění na obrazovce. Konec jednoduše parádní záležitost. Samozřejmě, ne každý má tvorbu z jihovýchodní Asie rád, ale v rámci žánru Cold Eyes patří k hodně slušnému nadprůměru. Takže bych šanci snímku dal. Za mě dávám 81 %

• 8.4.2020  18:41
    Dokonalost (2018)

Jo, první třetina mě slušně přikovala k sedačce, jako divák jsem vůbec netušil, co mohu čekat, takže ze scénáristického hlediska nepadne ani jedna výtka vůči této části. Herecké obsazení, tedy zejména hlavní dvě herečky, podaly nadstandardní výkon, u kterého jsem místy chrochtal blahem. A poté ta atmosféra.......parádní thriller, kde se mi z některých sekvencí rozhodně dobře od žaludku nedělalo, takto to má vypadat.....Jenže pak přišel obrat o 180 stupňů, scénáristům asi začalo strašit ve věži, protože tak zajímavě rozehranou partii dovedli do úplně diletantského konce, jenž se jim možná zprvu mohl zdát nesmírně vymyšlený a promakaný po všech stránkách.......já to ale vidím přesně z opačného úhlu, ty zvraty neměly hlavu ani patu. Což o to, herecky povedené dílo a soundtrack taktéž nefungoval jen jako páté kolo u vozu, ale ta druhá polovina to shodila hodně nízko. A ten úplně poslední záběr tomu nasadil pomyslnou korunku. Za mě dávám 40 %

• 2.4.2020  18:52
    Ukrutnost (2010)

Moc fajnová záležitost z prostředí japonské mafie Yakuzy, film vám jaksi umožní nahlédnout pod pomyslnou pokličku a tudíž vám přiblížit všechny jejich praktiky. Musím za sebe uznat, že než se člověk vyzná ve všech jménech zúčastněných postav a jejich příslušnosti ke všem rodinám, tak to pár desítek minut zabere (asi jediné zásadní mínus filmu). Všechno kromě tohoto aspektu totiž pracuje na jedničku s hvězdičkou. Sice nejsem tak moc znalý japonské tvorby, ale jsem alespoň tak znalý filmové tvorby obecně, že jméno Takeši Kitano mi něco říká. No a tento muž dokázal film zrežírovat, napsat mu scénář a v neposlední řadě ztvárnit i hlavní roli drsného mafiána Otoma, který se s nikým nemaže. Rozhodně se film nedá označit za akční (jen závěr se vymykal tomuto předtím zažitému trendu), ale v něčem jiném se zde nešetří........a to samozřejmě brutalitou (scéna s vrtačkou, provazem). Jako divák musíte dávat bacha po celou stopáž, pořád někdo někoho zrazuje a zápletka se otáčí o 180 stupňů. Výhodou ale je, že vše působí uvěřitelně, ne jen vyumělkovaně. Parádních 81 %

• 2.4.2020  18:24

Sliboval jsem si od dua Berg - Wahlberg nadstandardní akční podívanou, ale radši jsem po diváckých ohlasech svá očekávaní trošičku snížil. A to se ve výsledku vyplatilo. Možná by to široké obecenstvo lépe přijalo, kdyby film vznikl zhruba pětadvacet let zpátky. Dneska se totiž buddy komedie již skoro netočí, je jich jako šafránu. Bývalý policista Wahlberg společně s "hodným obrem" Dukem začnou potírat policejní korupci v ulicích Bostonu.......fakticky to zní na papíře dost stupidně, ono hlavní zápletku a její vyústění divák dokáže odhadnout po chvilce, o to tady ale nejde. Když se totiž zamyslím nad dialogy, tak to skoro nemá chybu. Chemie mezi hlavní dvojkou postupně gradovala, fakticky film dokázal z hlavního hereckého dua vyždímat maximum, co se týče potenciálu. Překvapilo mě, že dost vtipů by se dalo považovat jako trefa do černého. Pokud mám být ale upřímný, tak i malinké rozpaky se taktéž dostavily, když na plátně začala vyšilovat Wahlbergova ex...........tam se její pokusy o rádoby humorné narážky skoro nikdy nepovedlo dovést do zdárného konce. Konec s truckem pobavil, stejně tak jako možnost druhého dílu....Ono proč taky ne, že ? Za mě dávám 76 %

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37