Červený drak (2002)

Když to porovnám s Mlčení Jehňátek,tak je to tak nějak na stejné vlně.Příběh je sice horší,ale zase je vynahrazen akcí,které bylo více než v Mlčení.Trochu mě zaujmulo,že sice tento díl byl natočen jako třetí,ale je to první díl trilogie.Kdybych měl hodnotit začátek filmu,tak to byl možná jeden z nejlepších začátků vůbec co se týče celé filmové historie.Edward Norton zahrál roli detektiva velmi dobře,ale ještě lepší byl ,,pan Dí" neboli Ralph Fiennes,který od pohledu může hrát jenom záporáka.Hodnocení:80%

Hokejový zázrak (2004)

Musím uznat,že mi zprvu přišlo spojení hokejistů a splečnosti Disney velice divné a říkal jsem si,že film bude průměrný,ale po zkouknutí musím uznat,že hoši z Disneyho snaď udělali jeden z nejlepších a zároveň i nejdojemnějších sportovních filmů v historii.Pak také musím ocenit hudbu,která byla dobře zasazená do různých scén.Poté i skvěle natočené hokejové zápasy,které mi přišly opravdu reálné.Ti kluci museli mít pořádného sportovního ducha,aby porazili nejlepší hokejový tým tehdejší doby.A samozřejmě i štěstí,protože je nespočetněkrát podržel gólman.Tento film je opravdu špička ve svém zaměření.Hodnocení:90%

You're Next (2011)

Dobrý hororový film,který měl celkem překvapil,ale neohromil.Horory mám velice rád a vyvražďovačky také.Určitě tvůrci filmu vybrali dobrou příležitost k uskutečnění krvavých jatek,a to oslavu celé rodiny.FIlm má dobrý spád a rozjíždí se už od začátku,přesto příběh celkem chabý.Trochu mu pomohla zamotaná zápletka,ale o tom vám nic říkat nebudu.Můžu doporučit,ale stačilo mi to vidět jednou.Hodnocení:65%

Mlčení jehňátek (1991)

Poprvé jsem viděl Mlčení jehňátek a trochu se stdím,že jsem film neviděl dříve,neboť to je klasika.Ale je pravda,že pět hvězd filmu nedám.Na to,jak se pořád film opěvuje,tak mi to zas tak extra nepřišlo.Prostě dobrá detektivka s výborným Anthony Hopkinsem alias Hannibalem Lectrem,kterého se film zas tolik netýkal,což mě překvapilo.Ale to je asi vše.Jodie Foster mi moc na roli neseděla a příběh byl dobrý,ale nebylo to nic vyjímečného.Možná mi jedno zkouknutí stačilo.Hodnocení:80%

Kříž cti (2012)

Já tomuto filmu nemůžu dát jenom čtyří hvězdy.Zaslouží si pět.Švédsko a Norsko ukazáli,že umí točit filmy.Film se začíná rozjíždět už od začátku,a to sestřelením jak německého,tak i anglického letadla.Je velmi pozoruhodné,že se Němci spolu s Angličany takto sžili dohromady.Snímek nekončí moc šťastně,ale to se koukněte sami,ať tady nedělám moc spoilerů.Prostě nenápadný,ale zároveň bomba film.Hodnocení:90%

Seal Team 6: Dopadení Usámy bin Ládina (2012) (TV film)

Na to,že tento film byl jenom TV film,tak se tvůrcům celkem povedl.A to si ještě musíme říct,že tento film musel mít daleko menší rozpočet než 30 minut po půlnoci.Herci nebyli špatní,ale že by byli skvěle vybraní,to nemůžu říct.Hlavní důvod,proč jsem nakonec vůbec nepřemýšlel o čtyřech hvězdách,byl ten podprůměrný dabing.Když to porovnám s 30 minut po půlnoci,tak samozřejmě to byl horší film,ale akce byla lépe natočená a velmi se mi líbilo popsání situace po atentátu na konci filmu.Hodnocení:65%

Mafiánovi (2013)

Luc Besson zase stvořil svoje průměrné dílo.Umí prostě lepší.V tomto filmu nesmíte vůbec hledět na příběh a jestli celkově prostě ten film dává smysl.Řekněme si to hned teď-nedává smysl.Akce je ve filmu nadmíru,což je dobře.Robert De Niro přesně pasuje do role mafiána,což ukázal už v mnoha filmech.Domnívám se,že takovou rodinu by nechtěl mít nikdo za souseda.Nebyl to špatný film,ale ani skvělý.Hodnocení:65%

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

1.série_Po zhlédnutí celé série můžu konstatovat,že takto má vypadat výborná detektivka.Kriminálka Anděl je udělaná ve stylu amerických kriminálních seriálů,a proto se mi nelíbí.Postavy kriminalistů jsem si hodně za celých čtrnáct dílů oblíbil a nejvíce asi Korejse a jeho jablko.Ten co řekl,bylo vždy nějak vtipné.Případy byly až na jeden,což byl shodou okolností poslední díl,udělány tak,jak se staly,což mě zaujalo.Výborně natočené a celkově mistrně zvládnuté.Prostě série je výborná až na pár maličkostí,což byly třeba chyby policistů,když nakládali podezřelého.Doufám,že si tvůrci filmu všimnou,že série měla na český seriál skvělý úspěch a rozhodnou se pro druhou řadu.Když jo,tak tam snad budou i stejní herci.No uvidíme.Hodnocení:90%_2.série_Tak dlouho jsem čekal na druhou sérii,až jsem se konečně po dvou letech dočkal.Seriálu se opět ujal víceméně stejný tým,což je dobře.Herecké obsazení zůstalo stejné až na Igora Chmelu,který coby kriminalista vnesl do seriálu perfekcionismus.Nejlépe zahrál v druhé řadě nejspíš Miroslav Hanuš coby major Korejs,který hýřil skvělými hláškami.Jednotlivé případy byly zase dobře vybrány.Poslední tři díly byly asi nejlepší,neboť se v nich druhotně řešil jeden případ.Asi nemůžu čekat,že bude třetí série,ale doufám v ní.Takový komerčně úspěšný seriál Češi ještě dlouho nevymyslí.Za mě opět 90%

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Když jsem po zhlédnutí zjistil,že si film také Stiller režíroval,tak mě to velmi zaujalo,protože film byl hodně dobrý.Ben Stiller se na tu roli hodil a zahrál ji dobře.Ty jeho snící představy byly velmi zajímavé,třeba ta protéza pro psa.Pak byl také dobrý Adam Scott.Sean Penn si ve filmu zahrál jen pět minut,ale asi ho nějaké ty šestáky,které si vydělal,neomrzí.Také mě překvapilo,jak je Ben Stiller celkem malý.Ale je to velký herec.Za mě možná jedna z nejlepších komedií v roce 2013.Hodnocení:80%

Muž v ohni (2004)

Tento film patří do mé užší sbírky, na kterou se dá vždy kouknout. Denzel Washington je velmi dobrý herec a určitě poznesl tento snímek do ještě lepší filmové smetánky, a to ve všech směrech. Ale hlavně ve filmu figuruje nádherná hudba(mj.stejná hudba,jaká se hraje i v Gladiátorovi),kterou složil kdo jiný než Hans Zimmer. Dakota Fanning zde nastartovala svoji kariéru, ale v dnešní době už není tak obsazovaná. Musím hodnotit pěti hvězdami, neboť film byl krásný a konec mě v mém přesvědčení jenom utvrdil. Hodnocení:90%......EDIT k 3.9.2018......Čím se můj věk zvyšuje, tím více si uvědomuji nedostatky ve filmu. Ale přesto to ve svém nitru skrývá kouzlo, které již dnes člověk tak často nevídá u akčních filmů. Vytvořený vztah mezi Denzelem a malou holčičkou fakticky bere za srdce, divák mu i díky tomu tu cestu za záchranou a pomstou věří na sto procent. Člověku zodpovědnému za kameru bych možná řekl, aby se zklidnil, stejně tak i střih je někdy přemrštěně rychlý. Ale Tony Scott si tímto svým stylem vysloužil v Hollywoodu pověst vynikajícího režiséra a já mu jeho zajetý styl rozhodně brát nechci. Konec ze mě vyždímal emoce, holt ta epičnost hudby spojená s nejlepším výkonem Washingtona v jeho herecké kariéře se musela někde projevit. Znám i lepší filmy, ale Muže v ohni považuji za srdcovou záležitost. A takových snímků se moc nenajde. Za mě dávám 92 %