luka4615

luka4615

Lukáš Krejčí

okres Jihlava
Filmový nadšenec se slabostí pro díla režisérů Nolana a Tarantina. #Marvel Fanatic

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 22.4.2018  00:06

Slušný nápad a několik skutečně velkolepých hororových momentů nezabrání faktu, že snímek Winchester je jen dalším smutným mementem toho, že ambice tvůrců dalece přesahují jejich tvůrčí možnosti a schopnosti. Škoda, potenciál na další dobrý hororový "zářez" zde vážně byl. Tak snad příště!

• 21.4.2018  22:22

Snímek The Hurricane Heist má plytkou nosnou premisu, děravý scénář, dialogy na úrovni voličů SPD a triky, za které by se místy museli stydět i na nejmenované televizní stanici. Ve výsledku je to tedy vážně hloupý a zbytečný film, ale, když ono se na to chvílemi tak dobře koukalo! Jako nenáročná "no-brain" záležitost totiž The Hurricane Heist funguje víceméně dobře. A to mi protentokrát vážně stačí. „We're about to get crushed by the biggest storm of the century!“

• 17.4.2018  23:37
    Hostiles (2017)

Christian Bale je prostě král. Můžete si říkat co chcete, ale pro mne bude vždycky jeden z nejlepších herců tohoto století. Svůj herecký um a naprosté ponoření do své postavy předvádí i zde, ve westernu Scotta Coopera, kde se jeho herecký výkon snoubí s drsnou a vyprahlou zemí, šarvátky s Indiány a starými vojenskými jizvami. Film slušně odsýpá, nejsou zde tedy viditelná téměř žádná hluchá místa, takže ve finále dostanete skvěle stylizovaný westernový film, jehož celkové vyznění společně s hudebním podbarvením aspiruje na jeden z nejpovedenějších. Skvělá práce! „Sometimes I envy the finality of death. The certainty. And I have to drive those thoughts away when I wake.“

• 15.4.2018  23:16

Wow! Tak tohle je vážně velmi povedené hororové, místy i hutně thrillerové překvapení! A Quiet Place, potažmo i režisér John Krasinski bravurně pracuje s atmosférou, která s každým dalším filmovým políčkem nabývá na stále větší intenzitě, což ve výsledku utváří celistvou a nervy drásající podívanou bez jediného hluchého místa. Zde se sluší poznamenat, že od dob prvního "The Conjuring" jsem neviděl nic tak originálního a zároveň tak precizně vysoustruženého. Takže jediným "hrubým" nedostatkem filmu je fakt, že je tak trestuhodně krátký. Výborná práce!

• 10.4.2018  09:55
    Nikdys nebyl (2017)

Velmi průměrná a podle mého názoru i nadhodnocená artová záležitost, jejíž jedinými kladnými body jsou okrem vtahujících a znepokojivých obrazů i hudba a herecký výkon Joaquina Phoenixe. Až na tyto atributy je snímek You Were Never Really Here poměrně nudnou a "prozívanou" záležitostí. Škoda. „Joe, wake up. It's a beautiful day.“

• 8.4.2018  23:42
    Tomb Raider (2018)

Zcela průměrná akční jednohubka, která až příliš okatě "parazituje" na sérii filmů s Indianou Jonesem. Nechápejte mne špatně, ženské hrdinky mi nevadí, avšak zde jsem měl dojem, že Alicia Vikander na tuto roli prostě nestačí. Připočtěte si k tomuto i občasné "prozívané" sekvence a dostanete film, k němuž se pravděpodobně nikdy nevrátíte a u kterého po pár týdnech zapomenete, o co že tam vlastně vůbec šlo. Škoda. „All myths are foundations of reality.“

• 8.4.2018  21:47

České filmy nemám vůbec v lásce. Většinou se jedná o zbytečné a infantilní "slátaniny", jejichž sledováním ve velkém počtu umírají buňky mozkové. Avšak občas se v záplavě tohoto filmového hnoje objeví i skvělý počin, který mohu s klidným svědomím doporučit. Prezident Blaník mezi tyto počiny právem patří, jelikož se jedná o skvěle vybroušenou satiru, kterou pozná a pochopí každý, kdo se, byť jen okrajově zajímá o politické dění v naší zemi. Rovněž potěší i interakce s některými politiky či prezidentskými kandidáty. Skvělá práce! „MILOŠE DO KOŠE!“

• 8.4.2018  18:31

Snímku All the Money in the World se nedá upřít jedna věc. Je to vážně jedna velká nuda. Upřímně, nějak mi nejde na rozum, jakým způsobem se režisérovi formátu Ridleyho Scotta podařilo natočit dvě hodiny trvající nudnou a odtažitou záležitost s topornými dialogy a "rozpadající se" výpravou. Jediným "highlightem" tedy zůstává herecký výkon Christophera Plummera. Nenastal již vážně čas odejít do režisérského důchodu Ridley? „When a man gets wealthy, he has to deal with the problems of freedom. All the choices he could possibly want. An abyss opens up. Well, I watched that abyss. I watched it ruin men, marriages, but most of all, it ruins the children.“

• 8.4.2018  10:30
    12 Strong (2018)

Je mi vážně velkou záhadou, jak je možné, že s takovou silnou a inspirativní látkou či hereckým obsazením mohl vzniknout tak průměrný film, který navíc velmi nevhodně "přetéká" patosem. Na snímku 12 Strong Vás zaujme především kamera a její celkové zabarvení, které dodává filmu pochmurný a šedivý nádech, což ve výsledku utváří onu atmosféru beznaděje a zoufalství. Dále jsou tu i povedené akční scény, při nichž máte dojem, že tenhle film přeci jen nebude tak hrozný. Bohužel, když dojde na dialogy či přesuny vojáků, celý film se "zvrhne" ve zcela nezvládnutou a nudnou záležitost. A to je vzhledem ke zvolenému tématu vážně velká škoda. „The most important thing you take into battle, is the reason why.“

• 7.4.2018  22:35

Knižní předloha z pera Ernesta Clinea má čestné místo v mé knihovničce a zároveň to je také kniha, kterou jsem po prvním přečtení začal číst okamžitě znovu. Od filmového zpracování, potažmo i od Stevena Spielberga jsem tedy očekával hodně. První věc, která Vás na snímku Ready Player One "praští" do očí je ta, že režisér doslova necituje knižní předlohu, pouze z ní čerpá všechny důležité opěrné body, k nimž přidává své vlastní nápady a "easter eggy". To by v jiném případě znamenalo naprostou pohromu, nicméně onen režisér je Steven Spielberg, muž, jehož láska k filmu a osmdesátým létům je stejně proslulá jako jeho "E.T:". Spielberg totiž bravurně pracuje se všemi hlavními i vedlejšími charaktery, muzikou, scénářem a tím krásným "pomrkáváním" na diváka skrze popkulturní odkazy, z nichž jsem zažíval "nerdgasmus" skoro po celou dobu stopáže. Zde musím podotknout, že DeLorean v úvodním závodu, odkaz na snímek "The Terminator" a "The Shining" či záběr na běžící skupinku vojáků ze hry "Halo" patří k těm nejpamátnějším. Steven Spielberg zkrátka stvořil snímek, který svou hravostí, odkazy a provedením spadá do ranku nejpovedenějších a nejvíce užitých kino zážitků v tomto roce. Z Ready Player One se tímto zcela jistě, stejně jako z knihy, stává popkulturní přehledná encyklopedie a instantní klasika, k níž se budou všichni nadšenci a "nerdi" každé ráno modlit. Snad ještě nikdy jsem nebyl hrdější na to, že k nim také patřím. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „ People come to the Oasis for all the things they can do, but they stay for all the things they can be.“

• 6.4.2018  22:22

Zatím nejlépe hodnocený poslední díl trilogie se mi paradoxně líbil nejméně, a to zejména díky okatému kopírovaní od jiných filmů, což je bolestně citelné zejména v úvodní sekvenci. Rovněž musím konstatovat, že nápad udělat z filmu vysokooktanovou akční záležitost výslednému dojmu převážně ubírá na atraktivitě. Najednou totiž vidíte všechny ty nedostatky, kterými film trpí a všechny ty ploché, "horkou jehlou" ušité hlavní charaktery. Takže ve finále dostanete plytký film plný "CGI" akce, výbuchů a honiček, u kterého Vám bude srdečně jedno, co se hlavními kašpary, pardon, herci, stane. A to je vzhledem k úspěchům prvních dvou dílů vážně velká škoda. „But we started it together, we might as well end it that way too.“

• 2.4.2018  00:06

Slušně odsýpající snímek se skvělým Liamem Neesonem, který ani ve vlaku nenalezne kýženou klidnou cestu do cílové destinace. The Commuter nabídne vcelku jednoduchou nosnou myšlenku, která je "zabalena" do zajímavě nasnímaného akčního vizuálu, jenž se místy blíží podobnému počinu s podtitulem "Non-Stop". Bohužel, zatímco u snímku z roku 2014 jsou všechny akční a filmové aspekty krásně vybalancované, tomuto snímku se to jakýmsi záhadným způsobem moc nedaří. Pomyslným posledním hřebíčkem do rakve je vyjma praštěného finále i zcela nevhodné užití "CGI" efektů, které vypadají jako z nějakého laciného pořadu na lokální televizi. Škoda, potenciál na další skvělý akční film zde vážně byl. „What have you done to my wife and son?“

• 1.4.2018  22:11
    The Titan (2018)

Nosná premisa celého snímku zněla naprosto skvěle a originálně, avšak výsledné zpracování velmi zásadně pokulhává. The Titan tedy okrem zajímavého nápadu nenabídne vůbec nic, co by diváka dokázalo nějak zaujmout. Škoda. PS: Finále snímku je neskutečnou poctou a oslavou písmen "WTF".

• 17.3.2018  22:02
    Annihilation (2018)

Z filmu je téměř po celou dobu stopáže velmi silně "cítit" inspirace snímkem "Arrival", jelikož je zde velmi citelný ekologický a humánní dějový přesah, který použil i Dennis Villeneuve ve svém snímku z roku 2016. Bohužel, oproti výborné sci-fi látce ztrácí snímek Annihilation zejména co se příběhové kostry, vypracování postav, scénáře a některých "CGI" efektů týče. Občas tedy máte dojem, že sledujete velmi ambiciózně se tvářící "béčkový" film. Avšak abych snímek jenom nehanil musím uznat, že v některých momentech jsem měl pocit z vážně dobře odvedené práce, což podtrhoval zejména barevný vizuál a zvolený hudební motiv společně s "řečí" mimozemských tvorů. Avšak ani přes tyto klady se snímek Annihilation nemá šanci dostat z velmi hluboké study filmového průměru. Škoda. „It's not destroying... It's making something new.“

• 17.3.2018  18:40
    Paddington 2 (2017)

Povedené pokračování filmu z roku 2014, které ovšem do daného žánru nepřináší vůbec nic nového. Po celou dobu tedy "balancujete" mezi dvěma přesně vytyčenými mantinely, takže ve finále dostanete krásnou, avšak neinovativní filmovou jednohubku, na níž však pravděpodobně velmi rychle zapomenete. PS: Role Brendana Gleesona je jednoduše geniální! „Aunt Lucy said, if we're kind and polite the world will be right.“

• 5.3.2018  14:59
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Nad celým přenosem jako by se vznášel "duch" loňského "faux pa" při předávání cen, což mělo velmi negativní vliv na divácký zážitek. Přišlo mi, že všichni, od moderátora až po herce, jsou jaksi opatrnější, pročež většina přenosu byla velká a strojená nuda. Co se samotných cen týče, Akademie se ve svých výběrech vážně začíná rapidně horšit!

• 4.3.2018  22:42

Výborný a ucelený pohled do naší hokejové historie, který vyvrcholí právě v Naganu na "Zápasu Století". Dokument rovněž obsahuje rozhovory s majiteli klubů, trenéry a hráči samotnými. Potěší i dobové televizní záběry. Skvělá práce!

• 4.3.2018  11:04
    Ferdinand (2017)

Slušné zpracovaný "animák", kterého ovšem sráží k zemi laciný scénář a neúměrná délka. Ferdinand nabídne klasickou nosnou premisu o přátelství a sebeobětování, což by nebylo zas tak hrozné, kdyby to ovšem nečinil tak okatě a tak "rozvláčně". Avšak i navzdory tomuto se ve filmu Ferdinand najde pár skvělých momentů, což je citelné zejména v úvodní části a některých vtipů, v drtivém množství v roli praštěné kozy. Avšak ale ani toto vážně nestačí k tomu, aby Ferdinand vyčníval z hlubin filmového průměru. Nejlepším "animákem" roku tak neochvějně zůstává "Coco". „Step lightly. You're a feather. A 2,000 pound feather.“

• 3.3.2018  23:09
    Mute (2018)

Vizuální stránka filmu inspirována klasikou žánru sci-fi "Blade Runner" je vážně povedená a je zde znát, že se penězi vážně nešetřilo. Bohužel, tohle se nedá říci o příběhové a scénáristické sféře, která je všechno možné jen ne dobrá. Příběh, postavy a jejich motivace či dialogy nedávají téměř žádný smysl, takže ve finále dostaneme vizuálně vtahující, avšak obsahově prázdnou filmovou schránku bez nějakého zásadního hlubšího sdělení. Po výborných snímcích jako "Moon" či "The Source Code" je tedy film Mute pro režiséra Duncana Jonese velkým krokem zpět. Škoda. PS: Role Paula Rudda je už jen pověstnou třešničkou na tomto "WTF" dortu!

• 25.2.2018  16:45
    Zdivočelá země (TV seriál) (1997)

Bez debat jeden z nejlepších českých seriálů.

• 24.2.2018  22:33

Břitký mix trefné satiry, jež kulminuje do nadprůměrných výšin v kombinaci s vybroušenou komediální stránkou a skvělými hereckými výkony. Na snímek The Death of Stalin jsem se velice těšil, jelikož knižní předloha z pera Fabiena Nuryho patří k tomu nejlepšímu, co jsem v žánru satiry zatím četl. Byť bývá častým jevem, že filmová předloha bývá znatelně horší než ta knižní, opak je zde pravdou. Režisér Armando Iannucci s velkým umem a citlivostí pro detail zachytil toho správného ducha knihy a přidal k nim pár svých vlastních nápadů, což ve výsledku stvořilo skvělou černou komedii o naprosto šílených událostech bezprostředně po Stalinové smrti. Pokud Vám tedy nebude vadit, že všichni ve snímku mluví anglicky, The Death of Stalin bude právě tím filmem, který Vás chytne a už nepustí. Skvělá práce! „I know the drill. Smile, shake hands and try not to call them cunts.“

• 21.2.2018  00:04
    Cold Skin (2017)

Koncept snímku zněl naprosto skvěle a čišela z něj originalita, která tomuto žánru už tolik chybí. Bohužel, realita je taková, že snímek Cold Skin jede podle zajeté hororové šablony, kdy přesně víte, co se bude dít dál a kdo umře jako další. Škoda.

• 20.2.2018  22:20

Vážně nepovedené a velmi nevkusné "dojení" známé hororové značky, které funguje jen v několika vzácných momentech. Insidious: The Last Key se po celou dobu stopáže snaží vyrovnat dřívějším počinům, nicméně režisérovi Adamu Robitelovi se to zoufale nedaří. Většinu filmu totiž "zdobí" předvídatelné "lekačky" spolu s "nečekanými" dějovými odhaleními. Je vážně velká škoda, jakým směrem se celá série tak úžasně spuštěná Jamesem Wanem ubírá. Není už načase takzvaně "zavřít krám"?

• 19.2.2018  21:44
    The Ritual (2017)

Velmi povedený hororový snímek, kde hlavní prim hrají zvukové efekty a postupné odhalování monstra, které nevídaným způsobem podněcuje Vaši fantazii. Snímku The Ritual sice nastavenou laťku pokazí lehce šablonovité "one last hero" finále, nicméně i navzdory tomuto se jedná o kvalitní a atmosferickou podívanou, podle níž by se měli mnozí tvůrci učit či alespoň inspirovat. Skvělá práce!

• 19.2.2018  10:53
    Doraleous and Associates (TV seriál) (2012)

Naprosto brilantní pořin, který svým pojetím a hlavně dabingem místy připomíná další animovaný seriál "Rick and Morty". Výborná práce! (VideaČesky.cz)

• 19.2.2018  00:15

Hvězdně režírovaný a herecky obsazený snímek o jedné z největších novinářských kauz v historii USA. The Post má hutný příběh, který je podložen dramatickými událostmi, nicméně po většinu snímku máte dojem, že se na ně díváte skrze tlusté sklo, jímž neproniknou vůbec žádné emoce, což je citelné zejména v první polovině. Naštěstí se Steven Spielberg dostane do správné formy v polovině druhé, která je od té první kvalitativně na míle vzdálená. Najednou máte pocit, že sledujete břitký a odsýpající film, který se místy svým pojetím blíží jinému Spielbergovu počinu "The Bridge of Spies". Bohužel, ve světle nešťastného začátku ani toto snímku The Post moc nepomůže, což má za následek velmi průměrný a natažený filmový zážitek. Škoda. „ ...from the majority opinion: 'In the First Amendment the Founding Fathers gave the free press the protection it must have to fulfill its essential role in our democracy. The press was to serve the governed, not the governors.“

• 18.2.2018  22:06

Daniel Day-Lewis, jeden z nejlepších herců naší doby se ve svém posledním hereckém počinu spojil s režisérem Paulem Thomasem Andersonem, aby spolu vytvořili vybroušené filmové evangelium, jež svou nepoddajností, svou celkovou hloubkou, vyzněním a hudbou nemá ve světě filmu téměř obdoby. Na snímku Phantom Thread Vás vyjma výše zmíněných atributů zaujme i kamera, která se se všemi možnými i nemožnými detaily doslova "mazlí", přičemž Vás chtě nechtě stále více vtahuje do zvráceného, pedantského a staromládeneckého života postavy Daniela Day-Lewise, který zde, jak je jeho zvykem, předvádí skutečné herecké mistrovství. Téměř bez dechu jsem "hltal" jeho repliky a gesta jeho těla, stejně jako jsem byl uchvácen pomalým, chce se říci, že až lenivým vyprávěním postavy s mimikrami skvělé Vicky Krieps. Užíval jsem si zavedené tempo a vyvážený balanc mezi žánry, jakožto i melancholický, místy až tklivý hudební podklad. Režisér Paul Thomas Anderson zkrátka stvořil pravý filmový diamant, který je zároveň i brilantním vyvrcholením kariéry Daniela Day-Lewise, který tímto odchází z pomyslného jeviště se vší parádou a velkou šancí dostat Oscara. Výborná práce! „I want you flat on your back. Helpless, tender, open with only me to help. And then I want you strong again. You're not going to die. You might wish you're going to die, but you're not going to. You need to settle down a little.“

• 17.2.2018  21:31

Svěží vítr originality "dovál" konečně i do MCU, přinášejíc sebou originální charaktery, soundtrack a přístup ke komiksové látce. Black Panther působí již od samotného začátku na poli superhrdinských filmů jako čisté zjevení. Snímek již nemá prvoplánovou zápornou postavu a není zde onen trpký balanc mezi vtipem a akcí, kde se pomyslný jazýček vah přikláněl stále více na stranu humoru. Snímek se v tomto směru vrací k základům a to je jedině dobře. Je zde tedy brán větší zřetel na akci a na budování charakterů s jejich vnitřními démony, což v kombinaci s komiksovou a africkou mytologií, které se zde velmi efektivně prolínají v jeden celek, působí vážně skvělým dojmem. Přidejte si k tomuto všemu i výborné herecké výkony spolu s originálně zvoleným hip-hopovým soundtrackem a dostanete akčně, chce se říci, že až "bondovsky" laděný komiksový snímek, jehož jedinými neduhy jsou zjevné scénáristické "díry" v konverzačních částech. Avšak i přes tento hrubý nedostatek je snímek Black Panther dalším povedeným dílem olbřímí "skládačky" jménem MCU a dalším krokem k finální "Infinity War. PS: Narážka na Donalda Trumpa a jeho zeď velmi pobavila! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „The world is changing. Soon there will only be the conquered and the conquerors. You are a good man, with a good heart. And it's hard for a good man to be a king.“

• 9.2.2018  23:41

Nikdy bych nevěřil, že je to možné, nicméně druhý díl Daddy's Home 2 je téměř ve všech ohledech horší než díl první. V prvním díle bylo alespoň pár vtipných scén, které jsem si i po dvou letech dokázal vybavit, avšak zde se nenachází téměř vůbec nic. Snad jen smutné záběry na pitvořícího se Mela Gibsona.

• 9.2.2018  21:50
    Wonder (2017)

Příjemně plynoucí snímek o tom, že nikdo z nás by neměl soudit knihu podle obalu, a že každý z nás si alespoň jednou v životě zaslouží potlesk ve stoje. Wonder staví na jednoduché kostře příběhu, díky níž víte hned na začátku, jak to celé dopadne. To by zase tak tolik nevadilo, jelikož snímek nabídne perfektní herecké výkony a velký pozitivní náboj. Bohužel, ke konci se film zvrtne v šíleně "přeslazený cringe fest", z něhož Vás rozbolí hlava. Tento styl zavděčit se úplně všem mi zde vážně nesedl, přičemž velmi pokazil výsledné hodnocení. Škoda. „Auggie can't change how he looks. Maybe we should change how we see.“

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33