luka4615

luka4615

Lukáš Krejčí

okres České Budějovice
Filmový nadšenec se slabostí pro díla režisérů Nolana a Tarantina. #Marvel Fanatic

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 15.10.2018  09:56

Nádherný animovaný snímek, který ve Vás bez nějakých větších problému probudí Vaše dětské já, takže si snímek užijete intenzivněji. The Iron Giant má sice "jednodušší" premisu, nicméně tento fakt je bohatě vyvážen krásnou ruční animací a vtahujícím přesahem o přátelství. Režisér Brad Bird tedy stvořil výbornou pohádku, která ani po těch letech neztrácí nic na své hravosti a velkém poselství lidstvu. A to je moc dobře. Výborná práce! (iTunes) „It's bad to kill. Guns kill. And you don't have to be a gun. You are what you choose to be. You choose. Choose.“

• 14.10.2018  23:43
    Nejlepší (2017)

Wow! Už po několikáté zůstávám v němém úžasu nad tím, jakou kvalitní filmovou tvorbou se může polský národ chlubit. Najlepszy je totiž syrovou a servítky si neberoucí sondou do života muže, který byl schopný odrazit se od naprostého dna a dosáhnout svých limitů, snů a niterných tužeb. Je totiž vážně vtahující pozorovat, jak nezdolná lidská touha po zlepšení sebe sama a splnění si svých snů překlene i drogovou závislost. A právě tento atribut se dokonale zrcadlí v perfektním hereckém výkonu Jakuba Gierszała, který snímek Najlepszy povznáší na novou, téměř až lehce dokumentární rovinu. Nebýt tedy lehce přestřelené stopáže, o plném hodnocení by již nemohl být sebemenší pochyb. Avšak myslím, že i navzdory tomuto malému "nešvaru" si snímek královsky užijete. Skvělá práce!

• 12.10.2018  21:39

Náhledl jsem Pánu Bohu do oken a to co jsem uzřel mne zcela uchvátilo. First Man je totiž rozmáchlou filmovou bohoslužbou režiséra Damiena Chazelleho, která ve své nejniternější podstatě snoubí to nejlepší, co je momentálně ve filmovém průmyslu k vidění. Všechno od vizuálních efektů až po výborný soundtrack pracuje na naprosté maximum, přičemž i ta nejmenší součást tohoto nádherného soukolí patří k tomu nejdůležitějšímu a zcela nepostradatelnému. Snímek rovněž oplývá nádhernými stylizovanými obrazy a perfektním využitím zvuku, takže například start rakety Apolla 11, zejména v kině s Dolby Atmos, patří k tomu nejúžasnějšímu co jsem v kině viděl od dob snímku “Interstellar” v roce 2014. Epickou odyseu Christophera Nolana nezmiňují jen tak pro nic za nic. First Man si totiž právě od něj a od snímku “The Right Stuff” vypůjčuje to nejlepší a z patřičnou důstojnosti to přetváří k obrazu svému. Samotnou kapitolou jsou herecké výkony (Ryan Gosling!), které s precizní pečlivostí dokonale lícují s celkovým vyzněním snímku. Jsem si zcela jistý, že přistání na Měsíci, ten památný moment, kdy se psala historie zlatým písmem, již nešel natočit lépe. Sešlo se u něj totiž tolik kvalitních ingrediencí a vizionářských tvůrců, že ve špatný výsledek snad doufal jenom člověk, který je touto událostí a kosmonautikou nepolíbený. Výborná práce! PS: Pokud Vám mohu radit, vyrazte na snímek do kina se zvukem v Dolby Atmos. Ten soundtrack a všechna ta bohatá škála zvuků ve mne bude rezonovat ještě hodně dlouho! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „That's one small step for man, one giant leap for mankind.“

• 11.10.2018  22:45

Poutavý dokument o životě posledního muže, jenž stanul na Měsíci. Pro fanoušky kosmonautiky se zcela oprávněně jedná o "must see" záležitost! PS: Zamrzí jen délka stopáže, která je občas vážně na škodu.

• 11.10.2018  22:36

Solidní hororová "home invasion" jednohubka se slušně gradovanou atmosférou, kterou ale ovšem poněkud sráží ubíjející předvídatelnost a neúměrná délka.

• 10.10.2018  23:59
    Spitfire (2018)

Supermarine Spitfire - jedno z nejelegantnějších letadel Druhé světové války, které si podmanilo nebe nad kanálem La Manche v Bitvě o Británii a později i nebe nad nacisty zmítanou Evropou. Spitfire je úžasně nasnímaným a skvěle podaným dokumentem, který mapuje vývoj této legendy s motorem Rolls-Royce Merlin 66. A jako pomyslnou třešničkou na dortu se pak jeví autentické záběry či rozhovory s piloty a pilotkami. Skvělá práce!

• 10.10.2018  23:51

Brilantní filmový zážitek o skupině sedmi astronautů, kteří jako první Američané vzlétli do kosmu v rámci programu Mercury. The Right Stuff má sice zdánlivě enormní stopáž, nicméně režisér Philip Kaufman tento neuvěřitelný příběh pečlivě dávkuje, takže zde nejsou téměř žádná hluchá místa a film Vám až nepříjemně rychle uteče. Všechno od herců až po vizuální efekty totiž funguje jako precizně promazané soukolí obrovské rakety, kde se i ta nejmenší součástka stará o hladký průběh celé akce. Ke snímku rovněž perfektně lícuje zajímavý soundtrack, který mu místy dodává až éterický nádech. Tohle zkrátka všichni fanoušci kosmonautiky a vesmírného dobývání musí vidět. Výborná práce! „There was a demon that lived in the air. They said whoever challenged him would die. Their controls would freeze up, their planes would buffet wildly, and they would disintegrate. The demon lived at Mach 1 on the meter, seven hundred and fifty miles an hour, where the air could no longer move out of the way. He lived behind a barrier through which they said no man could ever pass. They called it the sound barrier.“

• 10.10.2018  19:07

Jim Carrey - Greatest Hits. „I'm not leaving till the morning, but you know the rules when I go: no bitches after eleven.“

• 9.10.2018  23:29

Filmové a dokumentární počiny, které se zabývají tématikou Druhé světové války a událostmi před i po ní mám ve velké oblibě. Operation Finale se totiž zabývá "honem" na jednoho ze strůjců konečného řešení židovské otázky Adolfa Eichmanna, který prchl před spravedlností do Argentiny. Tvůrci bohužel tento mimořádný příběh vcelku razantně a velmi často i nevhodně upravují za účelem většího dramatického efektu, což finální dojem markantně sráží. Připočtěte si k tomuto všemu i enormní délku stopáže s několika hluchými a zbytečnými scénami a dostanete snímek, který bohužel upadne v zapomnění v hluboké jámě filmového průměru. A tento smutný fakt bohužel nezachrání ani výborný Ben Kingsley či Oscar Isaac. Škoda. „My job was simple: Save the country I loved from being destroyed. Is your job any different?“

• 9.10.2018  00:55
    The Endless (2017)

Snímek The Endless má zajímavou nosnou myšlenku, která se opírá o teorii časových smyček, přičemž je celá zabalena do originálního sci-fi příběhu s lehkým nádechem hororu. Tímto však výčet pozitiv snímku bohužel končí, jelikož dále je to jenom natažená a katastrofálně nezvládnutá nuda, jejíž celkové ambice dalece přesahují možnosti a schopnosti tvůrců. Škoda. „The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the Unknown.“

• 8.10.2018  22:55
    Beze stop (2018)

Snímek Leave No Trace zaujme vyjma nádherných reálií portlandských lesů i svou nosnou myšlenkou, která se zabývá existenčními problémy a otázkou, jestli to, co je dobré pro mne, je dobré i pro mé potomstvo. Režisérka Debra Granik se s těmito atributy "popasovala" více než obratně. Ukazuje nám totiž život z obou stran, avšak činí tak bez nějakého kritizování či "nadržování" jedné nebo druhé straně. Je tedy čistě na divákovi, ke které části a zvyklostem společnosti se přikloní. Snímek rovněž nabídne skvělé herecké výkony, soundtrack, který precizně lícuje s poklidným tempem a krásné závěrečné titulky. Jen škoda té stopáže, která bohužel nabídne několik hluchých míst. Až na tento detail je Leave No Trace výbornou oddechovou záležitostí, jíž byste si neměli nechat ujít. Skvělá práce! „I don't have the same problem you have.“

• 7.10.2018  02:01
    Bídníci (2012)

Brilantní kombinace skvělých písní, hereckých výkonů a poutavých interiérů a exteriérů, které rezonují v dokonalé filmové souhře barev a zvuků. Tímto vším byl pro mne snímek Les Misérables a možná ještě něčím víc. Snad ještě nikdy jsem nebyl tak moc uchvácen písněmi, příběhem a láskou, která k Vám promlouvá skrze vševidoucí texty dnes již legendárního muzikálu. Skvělá práce! PS: Snad jediným nedostatkem tohoto díla je jeho kamera, která se po chvíli sledování stává žalostně otravnou. „Oh, my friends! My friends, don't ask me what your sacrifice was for! Empty chairs at empty tables, where my friends shall sing no more.“

• 6.10.2018  17:49

Třetí snímek s podtitulem "Summer Vacation" sice nabídne místy vtipnou a svižnou podívanou (Gremlinské aerolinky), ovšem v jádru je to jenom bezduché a poněkud zbytečné "dojení" zavedené značky. Některé scény a gagy totiž vyznívají naprázdno, což s laciným scénářem dává dohromady průměrnou podívanou, která poměrně rychle zabředne. Škoda. PS: Takže píseň “Macarena” zachránila den jo? „Ladies and gentlemen, for your safety, please unbuckle your seat belts!“

• 3.10.2018  23:19

Solidně odsýpající oddechová akční jednohubka, která díky svému nápadu a provedení téměř nestíhá nudit. Starship Troopers má sice místy poněkud chaotickou akci, nicméně tento fakt bohatě vynahrazují inovátorské nápady, futuristické kulisy a fakt, že se snímek nebere zas tak moc vážně. Skvělá práce! „This is for all you new people. I have only one rule. Everybody fights, no one quits. If you don't do your job, I'll kill you myself! Welcome to the Roughnecks!“

• 2.10.2018  23:12

Doufal jsem, že v rukách Shanea Blacka dostane Predátor konečně důstojného nástupce snímku z roku 1987. Doufal jsem, že The Predator bude vysokooktanová akční jízda, která Predátora, potažmo i jeho mytologii posune o kus dál a "zrestauruje" ho pro nové století. Bohužel, ve finále jsem nedostal ani jedno, jelikož The Predator je především generickou akční slátaninou, která Predátorovi dělá jen a jen ostudu. Akce je k uzoufání nudná, charaktery postav zase lehce zaměnitelné, přičemž si k nim po celou dobu stopáže nevytvoříte ani náznak sympatií nebo nějakého hlubšího vztahu jako k Arniemu v prvním filmu. Na celém snímku není znát, že by ho točil TEN Shane Black, nýbrž banda ziskuchtivých producentů v oblecích. Tuto zoufalou situaci nezachrání ani zajímavé nápady na využití technologie Predátorů či smíchání jejích DNA k vytvoření zabijáckého hybrida. Zdá se, že postava Predátora je zkrátka prokletá a že jeho dny na velkém plátně už nikdy nepřijdou. Je to prostě škoda. PS: Závěrečná scéna je oslavou slova "WTF" a způsobila nejeden záchvat smíchu. Jako vážně Shane?! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „It's a nickname, the data suggests that it tracks its prey, exploits weakness. Seems to enjoy it, like a game.“

• 2.10.2018  17:51

Syrově chlapská delikátní žánrová záležitost, která Vás v první minutě stopáže chytne a už nepustí. Hold the Dark Vás zaujme již v samotném začátku, ve kterém režisér Jeremy Saulnier zvolil pomalejší, chce se říci, že až rozvláčné tempo. To snímku překvapivě neškodí, nýbrž přidává na celkové atraktivitě. Hold the Dark se rovněž může pochlubit působivými reáliemi Aljašky a soundtrackem, což dokonale lícuje s mrazivými hereckými výkony a nosnou myšlenkou snímku. Samostatnou kapitolou je naprosto SKVĚLÁ desetiminutová přestřelka, která se svým drtivým nástupem patří k největším "higlihtům" tohoto díla. Jen škoda té přepálené stopáže, která bohužel nabídne několik hluchých míst. Myslím však, že výše zmíněná pozitiva tento neduh vykompenzují tím nejlepším možným způsobem. Skvělá práce! „I'll always be with you.“

• 1.10.2018  22:22

Naprosté selhání a pošpinění originální zavedené značky. Na The First Purge je špatné snad úplně všechno. Téměř nic zde nefunguje tak jak by mělo, takže ve finále dostaneme velmi špatný "béčkový" akční film, který má s původními snímky společný snad jen název. Škoda. PS. Korunu tomuto všemu nasazuje šílený černý feťák Skeletor, u jehož scén jsem se musel prostě smát. PPS: To si tvůrci vážně myslí, že svítící kontaktní čočky jsou "creepy"?

• 28.9.2018  23:38

Ano, je to neoriginální až hrůza a ano, některé části jsou křečovité a bolestně průhledné, což v kombinaci s děravým scénářem nedělá moc velkou dobrotu. Avšak na druhou stranu, snímek Po čem muži touží v některých pasážích nabídne oddechovou a místy i vážně vtipnou “no-brain” podívanou, na kterou se můžete dívat bez onoho známého pocitu viny, který je u české tvorby nuceným společníkem. A to je něco, co se u tuzemského filmu vážně cení. (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice)

• 25.9.2018  16:44

Slušně odsýpající animovaná jednohubka, která okrem skvělé animace nabídne i nostalgickou vzpomínku na hry, které jsem hrával v době svého dětství. Skvělá práce! „Because if that little kid likes me, how bad can I be?“

• 25.9.2018  12:01

I Think We're Alone Now je snímkem, ve kterém samotář Peter Dinklage uklízí domy, pohřbívá mrtvoly, vrací knihy do knihovny, pije víno a okopává zahrádku. Po nějaké chvíli potká zmatenou Elle Fanning a světe div se, ony nudné úkony dělají ve dvou! Korunu této broušené poctě slova "WTF" dodává finále, které tuto značku skutečně kvalitní práce povznáší na novou a zcela netušenou úroveň. Tohle se i přes originální nosnou myšlenku vůbec nepovedlo. Škoda.

• 17.9.2018  22:49

Psychedelicky podmanivá jízda, která svým vizuálem, některými "gore" scénami a soundtrackem aspiruje na jednu z nejzajímavějších v tomto roce. Tím však výčet pozitiv snímku Mandy končí, jelikož co se scénáře, příběhového spádu a hereckých výkonů týče, snímek je neutuchající oslavou slova "WTF". Korunu tomu všemu nasadí scéna, v níž hystericky ječící Nicloas Cage chlastá vodku a je oblečený jen v bílých spodkách a triku s potiskem tygra. Ne, nekecám, fakt to tam je.

• 16.9.2018  23:14

Ale jo, ten "feeling" tam prostě je! Solo: A Star Wars Story nám, stejně jako "Rogue One: A Star Wars Story" před dvěma lety, ukazuje svět "Star Wars" z jiné, netušené perspektivy. Místo šlechetných rytířů Jedi tu totiž "úřaduje" parta lidí, kteří nejvíce ze všeho touží po hromadě peněz. Snímek samotný je od začátku až do konce svižnou a líbivou podívanou, u níž zamrzí jen některá hluchá místa a fakt, že režisér Ron Howard tak nějak nejde více do hloubky. Mám pocit, že z postavy mladého pašeráka Hana Sola a jeho parťáka Landa Carlissiana se dalo "vyrazit" ještě o kousek více. Co se Aldena Ehrenreicha a Donalda Glovera týče, neměl jsem s nimi takový problém jako většina fanoušků, právě naopak. Jistě, na brilantního Harrisona Forda a Billyho Dee Williamse nemají, v to snad nikdo ani nedoufal, nicméně své role se zhostili v rámci svých možností na výbornou. Takže co dodat na závěr? Solo: A Star Wars Story sice do filmového kánonu "Star Wars" nepřináší nic převratného, avšak jako oddechová akční jízda s EPICKÝM "Kessel run" Vám skrze ozvěnu času přinese ono nadšení, ten "feeling" o kterém jsem psal na začátku a který fanoušci této značky, potažmo i série tolik milují. A právě na tom záleží, no ne? Skvělá práce! PS: Ty ladné křivký Millennia Falcon! Nejkrásnější loď v celé galaxii! „You need an incredibly fast ship, and a brilliant pilot.“

• 14.9.2018  10:16

Herecká epopej Ethana Hawka, která s drtivou syrovostí ukazuje, že peníze jsou mocnější než lidské přesvědčení, ideály a samotné náboženství. First Reformed rovněž nabídne skvěle soustružený scénář, který výborně buduje napětí, což v kombinaci s originálním soundtrackem vytváří hutnou a vtahující podívanou plnou skrytých metafor a do očí bijících poselství. Rovněž musím poznamenat, že herecký výkon Amandy Seyfried se řadí k velkému nadprůměru. A konec? Zdá se, že většina uživatelů zde je příliš přízemních a nedokáží ocenit hloubku tohoto díla. No, jejich škoda. „Wisdom is holding two contradictory truths in our mind, simultaneously, Hope and despair. A life without despair is a life without hope. Holding these two ideas in our head is life itself.“

• 13.9.2018  22:28

Zábavné akční "béčko", které se ve své podstatě nebere vůbec vážně a možná právě proto se na něj víceméně tak dobře kouká. The Meg se mimoto může pochlubit solidními akčními scénami a sympaťákem Jasonem Stathamem, který si užívá každou vteřinu stopáže. Jen škoda, že snímek neobsahuje vůbec žádné "gore" scény plné ukousnutých končetin, něco ve stylu "Jaws". Tento zásadní detail celkový výsledný dojem a následné hodnocení poměrně sráží. Škoda. „Chew on this you ugly bastard.“

• 12.9.2018  23:47

I když je snímek Battleship jedna velká a naleštěná reklama na USA a její NAVY složky, po chvíli sledování zjistíte, že se u tohoto akčního "béčka" s jeho velkolepým rozpočtem a ještě velkolepějšími scénami vážně dobře bavíte. Jako filmová "no-brain" jednohubka totiž Battleship funguje více než dokonale. A to mi tentokrát vážně stačí. „We are going to die. You're going to die, I'm going to die, we're all going to die... just not today.“

• 12.9.2018  23:30

Začíná se stávat železným pravidlem, že úžasně vrstevnaté a vtahující kriminálky umí nejlépe filmaři z Polska. Kobiety mafii se do tohoto ranku počítají také, jelikož, až na pár děr ve scénáři, se jedná o vysokooktanovou kriminální podívanou plnou intrik, která Vás pustí a až do konce drží v patřičném napětí. Za zmínku stojí rovněž fakt, že snímek s mimořádnou pečlivostí vykresluje poměry a hierarchii v polské mafiánské struktuře. Skvělá práce!

• 11.9.2018  22:13

Double Date aneb skvělý mix černého humoru, absurdity a hororových prvků. Jen škoda té přepálené stopáže a několika hluchých a zbytečných scén. PS: Bitva mezi Kitty a Alexem jednoznačně patří ke zlatému hřebu celého snímku!

• 10.9.2018  22:42
    Patient Zero (2018)

Filmy se zombie tématikou nemám nějak zvlášť v oblibě, nicméně první ukázka snímku Patient Zero lákala na neotřelou a víceméně originální podívanou. Bohužel, výsledek takový není ani zdaleka. Slibná nosná myšlenka snímku je totiž zcela utopena pod nefunkčním scénářem, nataženou stopáží a rádoby šokujícími zvraty, nad nimiž jsem jenom nevěřícně kroutil hlavou. Vážně nechápu, jak je možné, že se tomuto "dílu" podařilo sehnat tak zvučná herecká jména jako Natalie Dormer či Stanley Tucci.

• 8.9.2018  20:56
    Sestra (2018)

Zklamání. Po laťce, kterou nastavila série “The Conjuring”, jsem od The Nun očekával vážně hodně. Bohužel i zde, v hororu, který je zasazen do stejného filmového vesmíru Jamese Wana, se najdou klasické příznaky hororové “stupidity”. Začínaje překombinovaným a zmateným scénářem, nelogickým chováním postav a konče finálem, které je oslavou slova “WTF”. Na druhou stranu musím uznat, že některé hororové momenty společně s pochmurnými reáliemi opatství aspirují na jedny z nejtíživějších a nejděsivějších. Avšak myslím, že lví podíl na tom má i projekce se zvukem v Dolby Atmos, což vřele doporučuji i Vám. (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice)

• 5.9.2018  20:08
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Plnohodnotná náhrada za předčasně ukončený seriál "Futurama" a za již vyčpělé "The Simpsons"? No, ano i ne. Disenchantment Vás v první řadě především zaujme skvělou animací, která je již od prvního políčka nesmírně vtahující, což v kombinaci s originálním soundtrackem vytváří podívanou, která téměř ihned vyčnívá nad ostatní animované seriály. Co se scénáře a pověstného břitkého humoru a narážek Matta Groeninga týče, občas jsem měl dojem, že se z jakéhosi neznámého důvodu drží při zemi. Některé vtipy a hry se slovy tedy vyzní zbytečně naprázdno, a to je něco, na co od něj vážně nejsme zvyklí. Doufám, že v další sérii to Matt Groening a jeho tým napraví, jelikož sympatické hlavní trio hrdinů si mne zcela získalo! (Netflix.com)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36