luka4615

luka4615

Lukáš Krejčí

okres Jihlava
Filmový nadšenec se slabostí pro díla režisérů Nolana a Tarantina. #Marvel Fanatic

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 9.6.2018  17:21
    Den co den (2018)

Originální a vtahující zápletka snímku Every Day bohužel nezabrání faktu, že se pod tímto "nánosem" skrývá další průměrná podívaná s klišovitým průběhem a koncem. Škoda, potenciál na originální podívanou od začátku až do konce zde vážně byl. „I've seen the same colour blue fifty different ways through fifty different sets of eyes.“

• 8.6.2018  23:11

Nezajímavá a nudná rádoby komedie, která svým tempem a scénářem doslova uspává. Vážně, mám dojem, že pokud byste na začátku snímku Gringo usnuli, pravděpodobně o nic nepřijdete, jelikož tento film se téměř okamžitě řadí do dlouhé fronty zcela zbytečných počinů. Škoda. „I know I'm not supposed to touch the mini-bar but I'm going to do it. You know, I don't even care anymore, I'm doing it. I'm having the merlot!!“

• 8.6.2018  21:15
    1945 (2017)

Skvěle natočená atmosférická a delikátní záležitost o síle lidské morálky a špatného svědomí, jejíž hlavní síla tkví mimo jiné v postupném budování napětí, což vyvrcholí ve finální silnou katarzi. Snímku 1945 rovněž hraje do karet fakt, že je celý natočen v černobílém spektru, takže ve finále Vás film vtáhne ještě o kus více. Nebýt tedy "těžkopádného" začátku, o plném hodnocení by již nemohl být pochyb. Avšak i přes tento drobný nedostatek se na poli dramatických filmů jedná o zářivý filmový klenot, jenž by neměl v žádném případě zapadnout prachem.

• 3.6.2018  20:04

Příjemná a odpočinková romantická komedie, u níž se skvěle odreagujete a pobavíte. Love, Rosie má sice poněkud předvídatelný děj, nicméně tvůrci tento negativní detail bohatě kompenzují skvělým spádem, hereckým obsazením a soundtrackem. Skvělá práce! „I've been winging it with you for 18 years, pretending I was the one in charge. You're amazing, Rosie. There is nothing you can't do, if you put your mind to it.

• 20.5.2018  23:41
    Terminal (2018)

Co jsem to proboha právě viděl? Terminal má sice vtahující neonový vizuál, nicméně zbytek filmu je šílený mix špatných hereckých výkonů, chabého scénáře a "šokujícího" plot-twistu. Tohle se vážně moc nepovedlo!

• 20.5.2018  22:03
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

Knižní předlohu jsem nečetl, nemohu tudíž posoudit, zdali je lepší či horší než tato filmová adaptace. Budu tedy vycházet primárně z dojmů, které jsem "nabyl" při shlédnutí snímku Fahrenheit 451. Snímek Vás zaujme především svým "naleštěným" vizuálem, který dokonale kontrastuje se strohou vizí budoucnosti. Bohužel, mimo tyto pozitivní atributy nemá snímek vůbec nic, čím by zaujmul. Jako by se ona krásná vizuální strohost "přenesla" i do scénáristické linie, kde nadělala neuvěřitelnou spoušť, přičemž po ní zbyl jenom příběhový chaos, příšerné herecké výkony (Michaela Shannona samozřejmě nepočítám, ten je skvělý jako vždy) a přemrštěná stopáž. Je vážně velká škoda, že snímek Fahrenheit 451 dopadl zrovna takto. Potenciál na stylovou a pochmurnou akční látku zde rozhodně byl. „Knowledge is dangerous.“

• 19.5.2018  23:08
    Den 12. mann (2017)

Snímek Den 12. mann do válečného žánru spadá pouze okrajově, jelikož hlavní prim zde hraje drama podle skutečných událostí "zabalené" do brutální a čarokrásné severské přírody. Příběh Jana Baalsruda se téměř v ničem neliší od pohnutého osudu Hugha Glasse, jehož příběh se většinovému publiku představil ve snímku "Revenant". Avšak narozdíl od něho musí Jan překonávat všudypřítomnou hrozbu strachu před nacisty a jisté smrti kulkou do hlavy. Snímek mimo tento neuvěřitelný příběh nabídne i skvělou kameru, což společně se soundtrackem a nádhernými norskými reáliemi činí z tohoto snímku vysoký nadprůměr, který mohu jen a jen doporučit. Výborná práce! PS: Nacistický šéf gestapa s mimikrami Jonathana Rhyse-Meyerse velmi potěšil!

• 12.5.2018  23:28
    Noční hra (2018)

Skvělá komediální jednohubka, která okrem nápaditého příběhu nabídne i bravurní kameru či soundtrack. Game Night se rovněž může pochlubit jak zajímavým hereckým obsazením, tak i faktem, že se tvůrci velmi "radikálně" odchylují od zavedených a průhledných žánrových klišé a filmových postupů. Všechny tyto atributy tedy dohromady utváří skvělou, zábavnou, a hlavně originální podívanou, při níž se budete královsky bavit. Skvělá práce! PS: Rachel McAdams je boží! „That's a strong glass table.“

• 12.5.2018  13:34
    Vlasovci (TV film) (2014)

Poutavý dokument s hodnotnými komentáři historiků a pamětníků.

• 6.5.2018  10:05

Jedinečný a ucelený náhled do života jednoho z nejtalentovanějších DJů a producentů EDM naší doby.

• 1.5.2018  21:49

Průměrná komediální jednohubka na dlouhý večer, která okrem skvělé animace a chytlavých písní nemá téměř vůbec nic co nabídnout. Peter Rabbit je tedy až na tyto detaily zcela promarněnou příležitostí na povedený rodinný film. Škoda. PS: James Corden je otravný i tehdy, i když je jenom slyšet. Neuvěřitelné. „I've chilled out, man. I'm cool now.“

• 1.5.2018  00:23

Vysokooktanová akční "no-brain" záležitost, která i navzdory průhlednému ději nabízí skvělou akci a svižný spád. Den of Thieves se může kromě skvělého hereckého obsazení rovněž pochlubit i perfektně zvládnutými přestřelkami, na něž je ve výsledku radost pohledět. Ve finále tedy zamrzí jenom lehce "přestřelená" stopáž, avšak i přesto jakožto nenáročná akční jednohubka funguje Den of Thieves více než dobře. Skvělá práce! „That's ok. I don't bring my cuffs anyway.“

• 29.4.2018  22:12
    Odnikud (2017)

Fenomenální herecký koncert Diane Kruger, který je skrz na skrz prodchnut směsicí beznaděje, zoufalství a neschopností soudního systému. Aus dem Nichts zaujme mimo jiné i svým celkovým vyzněním, které dokonale evokuje pomyslnou kulku, kterou Vám tvůrci "vstřelí" přímo do mozku. Jediným nedostatkem tedy zůstává přítomnost hluchých a zbytečných scén, které výsledný dojem lehce kazí. Až na tento detail se však jedná o skvělý a děsivě realistický film, který Vám nedá spát. Skvělá práce!

• 29.4.2018  10:11

Je to už deset let, kdy jsem se s kamarády vydal do místního malého kina na jakýsi film "Iron Man". Nikdo z nás netušil, co od toho očekávat a ve finále jsme byli zcela nadšení. Takhle to pokračovalo dále skrze další počiny studia Marvel, které začalo nazývat své filmy jako "Marvel Cinematic Universe". Postupem času jsme si k některým postavám (Captain America!) začali budovat jakési pouto, začali jsme se nimi ztotožňovat, a zároveň jsme věděli, že tahle cesta jednou skončí u Thanosových nohou a Kamenů Nekonečna. Ten den je konečně tady a já musím konstatovat, že nic lepšího jsem v rámci MCU ještě neviděl! Tvůrci už totiž počítají s tím, že hrdiny známe s předešlých filmů, takže se nebojí jít více na "dřen", či do osobnějších rovin. Snímek mi místy přišel jako jakýsi sled malých filmů, osobnějších momentů a jedné nečekané romance, která měla ve výsledku nezanedbatelný dopad na celý film. Ze začátku jsem měl ovšem strach, že se režisérům tento masivní a zásadní příběh s tolika postavami takzvaně rozsype pod rukama, nicméně opak je pravdou. Po celou dobu trvání snímku jsem neměl problém s orientací, kde je jaká postava, co zrovna dělá a kam míří. Co se tedy týče režie, ta je jedním slovem bezchybná. Co se postav týče, téměř u všech je velmi citelně znatelné, jakým vývojem si prošli, jak byly "zformovány" jejich ideály a priority a jak moc důležité to bude pro finální konfrontaci se šíleným titánem Thanosem. Pokud tedy, stejně jako já, máte k některému z hrdinů trošku citelnější vazbu, pravděpodobně budete velmi silně cítit stejnou beznaděj jako oni. A teď se můžeme pomalu ale jistě přesunout k hlavní záporné postavě, kolem níž se to všechno točí. Thanos. Už dlouho se mi nestalo, že jsem tak moc soucítil s hlavním záporákem a místy mu i vážně fandil. Thanos je totiž tím nejpropracovanějším záporákem v dějinách MCU (Mandarín má "utrum"), kdy i místy vlastně chápete jeho motivaci proč vyhladit polovinu vesmíru. Co tedy dodat na závěr? Avengers: Infinity War je splněným snem, neuvěřitelnou komiksovou jízdou, na níž fandové stáje Marvel, potažmo i MCU čekali téměř deset let. Celý film Vám neuvěřitelně rychle uteče, jelikož je zde jen velmi málo míst k "vydechnutí", pořád se zde totiž něco děje a téměř pořád se budete nostalgicky usmívat, když na plátno vstoupí některý z Avengerů či Strážců Galaxie. Je to zkrátka výborně vypadající, stylová a velmi osudová záležitost, kterou si prostě nemůžete nechat ujít! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „In time, you will know what it's like to lose. To feel so desperately that you're right. Yet to fail all the same. Dread it. Run from it. Destiny still arrives.“

• 23.4.2018  00:59

O fous lepší než první díl. Pacific Rim: Uprising nabídne, stejně jako první díl, velkorysé akční sekvence, vedle nichž "Transformers" Michaela Baye vypadají jako slaboduché omalovánky. Rovněž musím ocenit i snahu o nějakou dějovou originalitu, což jde ruku v ruce s (konečně) zvládnutým castingovým výběrem. Pacific Rim: Uprising je tedy skvělou "no-brain" líbivou záležitostí, která se nebere vůbec vážně, a právě tím z velké části tak moc baví. A pomyslná třešnička na dortu? Rozhodně závěrečná bitva, která je prostě jedním slovem "cool"! „Fire everything you've got!“

• 22.4.2018  22:57

Natažená a místy i vážně absurdní "pohádka" o tom, jak se v mžiku stát z baleríny tou nejlepší špionkou v ruských službách. Stejně jako u loňského počinu "Atomic Blonde" jsem i zde postrádal nějakou přidanou originální hodnotu, něco, co by snímek vyzvedlo z hlubin filmového průměru. Takto totiž dostaneme jenom snímek, který se bere smrtelně vážně, přičemž vlastně nemá skoro vůbec co říci. Zdá se tedy, že nahá Jennifer Lawrence či trefné reflektování současné situace v Rusku dobrý snímek vážně nedělá. „The Cold War did not end, it merely shattered into a thousand pieces.“

• 22.4.2018  00:06

Slušný nápad a několik skutečně velkolepých hororových momentů nezabrání faktu, že snímek Winchester je jen dalším smutným mementem toho, že ambice tvůrců dalece přesahují jejich tvůrčí možnosti a schopnosti. Škoda, potenciál na další dobrý hororový "zářez" zde vážně byl. Tak snad příště!

• 21.4.2018  22:22

Snímek The Hurricane Heist má plytkou nosnou premisu, děravý scénář, dialogy na úrovni voličů SPD a triky, za které by se místy museli stydět i na nejmenované televizní stanici. Ve výsledku je to tedy vážně hloupý a zbytečný film, ale, když ono se na to chvílemi tak dobře koukalo! Jako nenáročná "no-brain" záležitost totiž The Hurricane Heist funguje víceméně dobře. A to mi protentokrát vážně stačí. „We're about to get crushed by the biggest storm of the century!“

• 17.4.2018  23:37
    Nepřátelé (2017)

Christian Bale je prostě král. Můžete si říkat co chcete, ale pro mne bude vždycky jeden z nejlepších herců tohoto století. Svůj herecký um a naprosté ponoření do své postavy předvádí i zde, ve westernu Scotta Coopera, kde se jeho herecký výkon snoubí s drsnou a vyprahlou zemí, šarvátky s Indiány a starými vojenskými jizvami. Film slušně odsýpá, nejsou zde tedy viditelná téměř žádná hluchá místa, takže ve finále dostanete skvěle stylizovaný westernový film, jehož celkové vyznění společně s hudebním podbarvením aspiruje na jeden z nejpovedenějších. Skvělá práce! „Sometimes I envy the finality of death. The certainty. And I have to drive those thoughts away when I wake.“

• 15.4.2018  23:16

Wow! Tak tohle je vážně velmi povedené hororové, místy i hutně thrillerové překvapení! A Quiet Place, potažmo i režisér John Krasinski bravurně pracuje s atmosférou, která s každým dalším filmovým políčkem nabývá na stále větší intenzitě, což ve výsledku utváří celistvou a nervy drásající podívanou bez jediného hluchého místa. Zde se sluší poznamenat, že od dob prvního "The Conjuring" jsem neviděl nic tak originálního a zároveň tak precizně vysoustruženého. Takže jediným "hrubým" nedostatkem filmu je fakt, že je tak trestuhodně krátký. Výborná práce!

• 10.4.2018  09:55
    Nikdys nebyl (2017)

Velmi průměrná a podle mého názoru i nadhodnocená artová záležitost, jejíž jedinými kladnými body jsou okrem vtahujících a znepokojivých obrazů i hudba a herecký výkon Joaquina Phoenixe. Až na tyto atributy je snímek You Were Never Really Here poměrně nudnou a "prozívanou" záležitostí. Škoda. „Joe, wake up. It's a beautiful day.“

• 8.4.2018  23:42
    Tomb Raider (2018)

Zcela průměrná akční jednohubka, která až příliš okatě "parazituje" na sérii filmů s Indianou Jonesem. Nechápejte mne špatně, ženské hrdinky mi nevadí, avšak zde jsem měl dojem, že Alicia Vikander na tuto roli prostě nestačí. Připočtěte si k tomuto i občasné "prozívané" sekvence a dostanete film, k němuž se pravděpodobně nikdy nevrátíte a u kterého po pár týdnech zapomenete, o co že tam vlastně vůbec šlo. Škoda. „All myths are foundations of reality.“

• 8.4.2018  21:47

České filmy nemám vůbec v lásce. Většinou se jedná o zbytečné a infantilní "slátaniny", jejichž sledováním ve velkém počtu umírají buňky mozkové. Avšak občas se v záplavě tohoto filmového hnoje objeví i skvělý počin, který mohu s klidným svědomím doporučit. Prezident Blaník mezi tyto počiny právem patří, jelikož se jedná o skvěle vybroušenou satiru, kterou pozná a pochopí každý, kdo se, byť jen okrajově zajímá o politické dění v naší zemi. Rovněž potěší i interakce s některými politiky či prezidentskými kandidáty. Skvělá práce! „MILOŠE DO KOŠE!“

• 8.4.2018  18:31

Snímku All the Money in the World se nedá upřít jedna věc. Je to vážně jedna velká nuda. Upřímně, nějak mi nejde na rozum, jakým způsobem se režisérovi formátu Ridleyho Scotta podařilo natočit dvě hodiny trvající nudnou a odtažitou záležitost s topornými dialogy a "rozpadající se" výpravou. Jediným "highlightem" tedy zůstává herecký výkon Christophera Plummera. Nenastal již vážně čas odejít do režisérského důchodu Ridley? „When a man gets wealthy, he has to deal with the problems of freedom. All the choices he could possibly want. An abyss opens up. Well, I watched that abyss. I watched it ruin men, marriages, but most of all, it ruins the children.“

• 8.4.2018  10:30
    12 Strong (2018)

Je mi vážně velkou záhadou, jak je možné, že s takovou silnou a inspirativní látkou či hereckým obsazením mohl vzniknout tak průměrný film, který navíc velmi nevhodně "přetéká" patosem. Na snímku 12 Strong Vás zaujme především kamera a její celkové zabarvení, které dodává filmu pochmurný a šedivý nádech, což ve výsledku utváří onu atmosféru beznaděje a zoufalství. Dále jsou tu i povedené akční scény, při nichž máte dojem, že tenhle film přeci jen nebude tak hrozný. Bohužel, když dojde na dialogy či přesuny vojáků, celý film se "zvrhne" ve zcela nezvládnutou a nudnou záležitost. A to je vzhledem ke zvolenému tématu vážně velká škoda. „The most important thing you take into battle, is the reason why.“

• 7.4.2018  22:35

Knižní předloha z pera Ernesta Clinea má čestné místo v mé knihovničce a zároveň to je také kniha, kterou jsem po prvním přečtení začal číst okamžitě znovu. Od filmového zpracování, potažmo i od Stevena Spielberga jsem tedy očekával hodně. První věc, která Vás na snímku Ready Player One "praští" do očí je ta, že režisér doslova necituje knižní předlohu, pouze z ní čerpá všechny důležité opěrné body, k nimž přidává své vlastní nápady a "easter eggy". To by v jiném případě znamenalo naprostou pohromu, nicméně onen režisér je Steven Spielberg, muž, jehož láska k filmu a osmdesátým létům je stejně proslulá jako jeho "E.T:". Spielberg totiž bravurně pracuje se všemi hlavními i vedlejšími charaktery, muzikou, scénářem a tím krásným "pomrkáváním" na diváka skrze popkulturní odkazy, z nichž jsem zažíval "nerdgasmus" skoro po celou dobu stopáže. Zde musím podotknout, že DeLorean v úvodním závodu, odkaz na snímek "The Terminator" a "The Shining" či záběr na běžící skupinku vojáků ze hry "Halo" patří k těm nejpamátnějším. Steven Spielberg zkrátka stvořil snímek, který svou hravostí, odkazy a provedením spadá do ranku nejpovedenějších a nejvíce užitých kino zážitků v tomto roce. Z Ready Player One se tímto zcela jistě, stejně jako z knihy, stává popkulturní přehledná encyklopedie a instantní klasika, k níž se budou všichni nadšenci a "nerdi" každé ráno modlit. Snad ještě nikdy jsem nebyl hrdější na to, že k nim také patřím. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „ People come to the Oasis for all the things they can do, but they stay for all the things they can be.“

• 6.4.2018  22:22

Zatím nejlépe hodnocený poslední díl trilogie se mi paradoxně líbil nejméně, a to zejména díky okatému kopírovaní od jiných filmů, což je bolestně citelné zejména v úvodní sekvenci. Rovněž musím konstatovat, že nápad udělat z filmu vysokooktanovou akční záležitost výslednému dojmu převážně ubírá na atraktivitě. Najednou totiž vidíte všechny ty nedostatky, kterými film trpí a všechny ty ploché, "horkou jehlou" ušité hlavní charaktery. Takže ve finále dostanete plytký film plný "CGI" akce, výbuchů a honiček, u kterého Vám bude srdečně jedno, co se hlavními kašpary, pardon, herci, stane. A to je vzhledem k úspěchům prvních dvou dílů vážně velká škoda. „But we started it together, we might as well end it that way too.“

• 2.4.2018  00:06

Slušně odsýpající snímek se skvělým Liamem Neesonem, který ani ve vlaku nenalezne kýženou klidnou cestu do cílové destinace. The Commuter nabídne vcelku jednoduchou nosnou myšlenku, která je "zabalena" do zajímavě nasnímaného akčního vizuálu, jenž se místy blíží podobnému počinu s podtitulem "Non-Stop". Bohužel, zatímco u snímku z roku 2014 jsou všechny akční a filmové aspekty krásně vybalancované, tomuto snímku se to jakýmsi záhadným způsobem moc nedaří. Pomyslným posledním hřebíčkem do rakve je vyjma praštěného finále i zcela nevhodné užití "CGI" efektů, které vypadají jako z nějakého laciného pořadu na lokální televizi. Škoda, potenciál na další skvělý akční film zde vážně byl. „What have you done to my wife and son?“

• 1.4.2018  22:11
    The Titan (2018)

Nosná premisa celého snímku zněla naprosto skvěle a originálně, avšak výsledné zpracování velmi zásadně pokulhává. The Titan tedy okrem zajímavého nápadu nenabídne vůbec nic, co by diváka dokázalo nějak zaujmout. Škoda. PS: Finále snímku je neskutečnou poctou a oslavou písmen "WTF".

• 17.3.2018  22:02
    Annihilation (2018)

Z filmu je téměř po celou dobu stopáže velmi silně "cítit" inspirace snímkem "Arrival", jelikož je zde velmi citelný ekologický a humánní dějový přesah, který použil i Dennis Villeneuve ve svém snímku z roku 2016. Bohužel, oproti výborné sci-fi látce ztrácí snímek Annihilation zejména co se příběhové kostry, vypracování postav, scénáře a některých "CGI" efektů týče. Občas tedy máte dojem, že sledujete velmi ambiciózně se tvářící "béčkový" film. Avšak abych snímek jenom nehanil musím uznat, že v některých momentech jsem měl pocit z vážně dobře odvedené práce, což podtrhoval zejména barevný vizuál a zvolený hudební motiv společně s "řečí" mimozemských tvorů. Avšak ani přes tyto klady se snímek Annihilation nemá šanci dostat z velmi hluboké study filmového průměru. Škoda. „It's not destroying... It's making something new.“

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34