luka4615

luka4615

Lukáš Krejčí

okres Jihlava
Filmový nadšenec se slabostí pro díla režisérů Nolana a Tarantina. #Marvel Fanatic

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 4.8.2018  21:59

Špiónská odysea Toma Cruise. Při sledování Mission: Impossible - Fallout jsem jenom nevěřícně kroutil hlavou nad tím, jak skvělý akční koktejl umíchal režisér Christopher McQuarrie a herec Tom Cruise. Měl jsem totiž za to, že po výtečném pátém dílu s podtitulem "Rogue Nation" se už série nemá prostě kam posunout. Díky Bohu za to, že jsem se v tomto ohledu mýlil! Nejnovější "nemožná" mise totiž předčí všechno, co jsme dosud viděli. Akce je hutnější, občas se chce říci, že i šílenější, jde více na dřeň, přičemž máte pocit, že si agent Hunt sahá na naprosté dno svých schopností a sil. Přičtěte si k tomuto všemu výborný soundrack, atraktivní reálie, epické FINÁLE a vedlejší herce, kteří Crusisovi zdatně sekundují a dostanete monumentální akční podívanou, která i navzdory pochybám překročila vlastní stín a jasně září na holywoodském, potažmo i na akčním nebi. Nyní tedy mohu s klidnou tváří prohlásit, že série Ethana Hunta a Toma Cruise ještě nikdy nebyla lepší, pročež to budou mít příště vážně hodně těžké. Skvělá práce! PS: Kde se mohu přihlásit do služeb IMF? PPS: "Arm-reload" Henryho Cavilla patří k největším "higlihtům" celého filmu! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „Your mission, should you *choose* to accept it." I wonder, did you ever choose not to? The end you've always feared is coming. And the blood will be on your hands. The fallout of all your good intentions.“

• 31.7.2018  09:08

Skvěle zpracovaný krátký film, který v sobě výborně kombinuje hravost animace a filmy s Jamesem Bondem. (VideaČesky.cz)

• 30.7.2018  10:52
    Jsem to já (amatérský film) (2017)

Nestoudný políček do tváře filmovému umění a všemu co s tímto odvětvím souvisí. "Režisérovi" a ústředním "hercům"" bych doporučil zájezd na planetu Mars bez zpáteční jízdenky. Třeba se toto "dílo" bude jiným formám života líbit. PS. Doporučuji Vám přečíst si zdejší zajímavosti, jelikož je to vtipnější než "snímek" samotný!

• 29.7.2018  16:17

První velké MCU zklamání? Bohužel, je tomu vážně tak. Ant-Man and the Wasp je, co se kvality a originality týče, zatím tím "nejhorším" představitelem. V prvé řadě za to může vágní, ba téměř odfláknutý scénář plný děr, který "nabídne" mnoho hluchých míst, neoriginální akce a dialogů tak špatných, že by i kámen ustrnul. Celou tuto mimořádně nezvyklou situaci nezachrání ani slušné herecké výkony, z nichž překvapivě vyčnívá skvělá Evangeline Lilly. Jediné, co tedy stojí za zmínku je kreativní zmenšování budov, vozidel a hlavní záporná postava Ghost, jejíž motivace je hmatatelná a svým způsobem i zcela pochopitelná. Avšak až na tyto detaily nemá snímek Ant-Man and the Wasp nic moc co nabídnout, takže ve finále dostaneme zbytečný, po většinu času i nudný film, jehož skvělý první díl nechává v prachu cesty ležet daleko za sebou. Škoda. PS: Bylo to tedy sérum pravdy nebo ne? (Viděno v kině CineStar Jihlava) „You can do it. You can do anything. You're the world's greatest grandma.“

• 28.7.2018  22:46

Po snímcích "Shot Caller" a "Brawl in Cell Block 99" přichází další skvělý film z vězeňského prostředí. A Prayer Before Dawn se může pochlubit skvělým střihem, scénářem, kamerou a reálným podhoubím podle autobiografické knihy Billyho Moora, který v thajské věznici strávil tři dlouhé roky. Snímek rovněž zaujme syrovou, ba téměř animální brutalitou, která provází téměř všechny kroky hlavní postavy a postav kolem něj. Je fascinující a zároveň děsivé sledovat, jak se lidé za zdmi vězení mění v krvelačná zvířata prahnoucí po pomstě, krvi a boji. Přičtěte si toto všechno ke skvěle nasnímaným soubojům v ringu a faktu, že zde hrají skuteční vězni a dostanete film, který Vás ve finále zcela odrovná. A Prayer Before Dawn je tedy dalším nenápadným filmem, který v mnohých ohledech předčí filmy z holywoodské produkce. Skvělá práce!

• 28.7.2018  09:50
    Siberia (2018)

Pomalu ale jistě přestávám chápat výběr rolí Keanu Reevese. Siberia se totiž okamžitě řadí na jeho dlouhé portfolio hereckých podivností, jelikož se jedná o snímek, který ani v první řadě neví čím chce ve vlastně být. Snímek začíná jako krimi o pašerácích diamantů, z čehož se najednou "přehoupneme" do pitomé romantické linie, která je všechno možné jen ne zajímavá. Ve finále tedy dostaneme zmatenou, nudnou a téměř dvě hodiny trvající podívanou, u níž je jediným "highlightem" scéna, ve které Keanu Reeves jezdí v Žigulíku. A to je na nějaký hlubší či alespoň průměrný filmový zážitek vážně hodně málo. Škoda. PS: Zdálo se mi, že ve finální přestřelce tvůrcům prostě došly finanční prostředky, takže museli improvizovat. Z nějakého důvodu jim to ale vůbec nešlo.

• 22.7.2018  21:56

„No tak, chlapci, prosím vás, nechte toho, neperte se. To nemá za mák smyslu, co tady děláte. No to jste družstevníci?“

• 22.7.2018  15:11

Soubor tří povídek, které zaujmou především svou skvělou atmosférou, celkovým provedením a nápadem. Bohužel, ani snímek Ghost Stories se nevyvaroval neduhů moderních hororů jako je například průhledný děj či nepochopitelné chování postav. Škoda.

• 14.7.2018  13:25
    Kinematograf (2009)

The Kinematograph snoubí skvělý příběh spolu s dokonalou animací. Skvělá práce! (VideaČesky.cz)

• 10.7.2018  18:20
    Návrat do Černobylu (TV film) (2017)

Zajímavý dokument, který skvěle mapuje havárii v Černobylu za užití dobových materiálů a rozhovorů s pamětníky.

• 8.7.2018  01:05

Truth or Dare má vcelku slibnou a originální myšlenku, nicméně jak už u hororů bývá zvykem, i slibný nápad je zcela utopen pod nánosem šablonovitého a retardovaného chování všech zúčastněných, "nečekaném" postupném umírání postav a průhlednému a předvídatelnému ději. Škoda.

• 7.7.2018  23:12

Finové jedou! Tuntematon sotilas je totiž rozmáchlou válečnou epopejí, která nám bez všech myslitelných příkras, jakýchkoliv ohraných klišé a zcela bez kompromisů servíruje tříhodinovou filmovou bohoslužbu za zvrácenost naší duše a touze po přežití. Všechno, od hereckých výkonů, budování charakterů, soundtrack či nápaditou a přehlednou akci, funguje jako precizní soukolí obrovské válečné mašinérie, která se "valí" přes všechny Vaše smysly. Snímek je rovněž krásně "špinavý", což Vás ještě o kousek více vtáhne do děje mezi zoufalé vojáky držící chatrné pozice stůj co stůj. Už dlouhou dobu jsem v tomto žánru neviděl nic tak povedeného, něco, co má divákovi tolik co říci, a přitom je to vlastně tak chladné a ve své hluboké podstatě zcela devastující. Režisér Aku Louhimies zkrátka stvořil mistrovské dílo hodné Vaší pozornosti. Skvělá práce!

• 7.7.2018  00:06
    Escobar (2017)

Fenomenálně démonický Javier Bardem, v této uceleneé kapitole ze života narkobarona Pabla Escobara. Snímek Loving Pablo se mimoto může pochlubit skvělým scénářem, brutálními scénami (motorová pila), soundtrackem a v neposlední řadě i Penélope Cruz, jejíž herecký výkon zdatně kontrastuje s chladným podáním Javiera Bardema. Bohužel, snímek má jednu zásadní vadu. Stejně jako letošní "Sicario: Day of the Soldado" prostě v některých pasážích ztrácí "drajv", což se citelně projevuje zejména v oblasti některých dialogů, které pak tedy ztrácí na své údernosti. Až na tento detail jsem se snímkem Loving Pablo navýsost spokojen. Jako nekompromisní ukázka toho, kam až je pro peníze a respekt člověk schopen zajít funguje více než dokonale. Skvělá práce!

• 6.7.2018  21:43

Tohle vážně natočil TEN Clint Eastwood? To byla ta palčivá otázka, která na mne "útočila" při sledování tohoto snímku. The 15:17 to Paris je totiž vším možným, jen ne dobrým filmem, protože téměř nic zde nefunguje tak jak má, nebo jak by si režisér představoval. Snímek se Vám totiž hned od začátku bude zdát poměrně zbytečným, jelikož téměř celou stopáž Clint Eastwood věnoval "toulkám" po Evropě v režii tří hlavních hrdinů, přičemž jeden z nich si neustále fotí "selfíčka". Samotnému incidentu ve vlaku je věnováno snad jen chabých posledních deset minut. Nechci zde ale znevažovat hrdinství oněch hochů, to vážně ne, avšak tento mimořádný příběh se dal uchopit a natočit mnohem lépe. A přiznejme si, od velikána, jakým Clint Eastwood bezpochyby je, jsme všichni čekali něco mnohem lepšího. Škoda, tak snad příště! „I don't know, ma'am. I just didn't want my family finding out that I died hiding under a table.“

• 5.7.2018  12:02

Aktuální náhled do jaderné elektrárny v Černobylu a přilehlého okolí.

• 2.7.2018  00:16
    Ghostland (2018)

Velmi nenápadně se tvářící počin, který svým celkovým pojetím aspiruje na jeden z nejoriginálnějších hororů tohoto roku. Ghostland především zaujme zajímavou vypravěčskou strukturou, což dokonale kontrastuje se syrovým a ponurým interiérem starého domu a slušnými hereckými výkony. Skvělá práce!

• 1.7.2018  00:08

Sicario: Day of the Soldado se drží v těch šlépějích, které v holywoodském rybníčku zanechal jeho starší bratříček z roku 2015. I zde se najde mnoho scénáristických chyb, což v kombinaci s neduhem prvního dílu, který tkvěl zejména v tom, že film v určité pasáži zkrátka ztratí "drajv", nedělá moc velkou dobrotu. Naštěstí tyto negativní atributy režisér Stefano Sollima zdárně vyvažuje skvělou akcí, bravurní kamerou, hereckými výkony, z nichž v závěsu za Joshem Brolinem vyčnívá Isabela Moner, a v neposlední řadě i hutným soundtrackem. Jistě, dokonalý film to vážně není, nicméně pokud hledáte dobře vypadající akční záležitost, jenž staví na reálných základech, Sicario: Day of the Soldado, potažmo i první "Sicario" je tou správnou volbou. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „Your objective is to start a war between the Mexican cartels, not with the Mexican government!“

• 28.6.2018  22:14

Nesmírně emotivní, ba téměř dokumentárně natočený film, v němž hlavní prim hraje nezdolná touha po znovushledání se svými blízkými. Snímek Lo imposible se rovněž může pochlubit perfektními hereckými výkony a realisticky zpodobněnými minutami po tsunami. Skvělá práce! „On December 26th, 2004, the deadliest tsunami on record hit the South East Coast of Asia. The lives of countless families all over the world changed forever. This is the true story of one of those families.“

• 28.6.2018  22:05
    Až na dno (2017)

Snímku Submergence se nedají upřít dvě věci. Tou první je fakt, že i přes mizerný scénář, nataženou stopáž a doslovné vysvětlování všech skrytých i očividných metafor ve snímku občas probleskne jakási tvůrčí originalita. Tou druhou je fakt, že i přes tyto zjevné a velmi bolestivé nedostatky se hlavní duo herců s mimikrami Jamese McAwoye a Alicie Vikander snaží seč může. A to je vzhledem k nemastnému a neslanému výsledku alespoň nějaké plus, byť ani to snímek Submegence nezachrání od temných vod filmového průměru. Škoda. „I've thought about bodies buried at sea. It's not dust to dust, that's for sure. It's water to water.“

• 27.6.2018  19:06
    Psí ostrov (2018)

Stejně jako předchozí filmové počiny Wese Andersona, je i Isle of Dogs nádherně podivnou a čarokrásně animovanou záležitostí, která pohladí po duši. Snímek rovněž nabídne, jak už tak bývá u filmů Wese Andersona zvykem, spoustu tvůrčí kreativity společně s mimořádnou citlivostí v každém filmovém políčku. Jen škoda té "přepálené" stopáže, která výsledný dojem z celého snímku lehce kazí. Až na tento detail se však jedná o další vytříbený kousek v originálním portfoliu nadaného režiséra. Skvělá práce! „I was the guard dog for Mayor Kobayshi's ward, but I love him, and...“

• 26.6.2018  18:10
    Delirium (2018)

Zcela průměrný, dějové průhledný a trestuhodně nezajímavý horor, na kterém za zmínku stojí leda tak úchvatné interiéry domu a pár "lekaček". Nic víc, nic míň. Škoda.

• 26.6.2018  14:56
    Deadpool 2 (2018)

První "Deadpool" byl jako blesk z čistého nebe. Malý a podfinancovaný snímek z roku 2016 avšak i navzdory těmto negativním atributům dokázal uspět, na čemž měl znatelný podíl chytrý scénář a Ryan Reynolds, který Deadpoola "osadil" koňským šarmem a geniálním kousavým humorem. Když byl tedy po tomto úspěchu oznámen díl druhý, který měl mít mnohonásobně větší rozpočet, měl jsem lehké obavy. Nevytratí se ono kouzlo z prvního dílu? Nebyl ten úspěch zčásti docílen i tím, že tvůrci měli omezené finanční prostředky, a tudíž museli více improvizovat? Po zhlédnutí druhého filmu mohu s radostí konstatovat, že veškeré mé obavy se ukázali jako neopodstatněné, jelikož Deadpool 2 je, stejně jako první díl, úžasnou akční jízdou prodchnutou sarkastickým humorem a mnoha popkulturními narážkami. Jistě, při bližším zkoumání zjistíte, že Deadpool 2 je jen jakousi opulentnější, dražší a delší verzí snímku z roku 2016, nicméně ani tento detail Vám vážně nezabrání v tom si film královsky užít. Počínaje samotným Deadpoolem a konče skvěle choreograficky zvládnutou akcí, to všechno dohromady vytváří výbušný letní koktejl s výraznou komediálně-akční složkou po okraji červené sklenice, který Vás chytne a už nepustí. Pan Pool je totiž zpátky a vy ho chtě nechtě budete milovat. Skvělá práce! PS: Škoda týmu X-Force a epického Petera! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „With this collar on, my superpower is just unbridled cancer. Give me a bow and arrow and I'm basically Hawkeye.“

• 24.6.2018  14:58
    Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)

Fenomenální Barbora Hrzánová jakožto osmiletá školačka, která skrze naivní dětskou optiku nahlíží na události husákovské normalizace a na příhody dějící se jí a jejím blízkým. Skvělá práce!

• 23.6.2018  15:29

Zklamání. Když do kin v roce 2015 vstoupil první "Jurassic World", způsobil opětovný "boom" v zájmu o dinosaury, přičemž se z nenápadného filmu, od něhož nikdo nic nečekal vyklubal jeden z nejvýdělečnějších snímků roku. Bylo tedy jasné, že bude pokračování, nejlépe opět pod taktovkou Colina Treworrova. Bohužel, dopadlo to jinak. Na režisérskou stoličku se usadil J.A. Bayona, a pracně vybudovaný svět od základu předělal. K horšímu. Snímek Jurassic World: Fallen Kingdom již na první pohled působí značně prvoplánově, "mixuje" v sobě několik žánrů, z nichž nefunguje téměř většina, takže přičtete-li si k tomuto všemu i ploché a znuděné hlavní i vedlejší postavy (Chris Pratt na každém záběru vypadá, jako že je zde z donucení), dostanete velmi nesourodý a značně odtažitý snímek, který neměl pravděpodobně vůbec vzniknout. Jurassic World: Fallen Kingdom totiž bortí všechno to krásné co první film s takovým úsilím vybudoval. A mohu Vám upřímně říci, že už teď se děsím, s čím na nás vyrukují tvůrci ve třetím díle. Chraň nás Bůh! PS: Jediným světlým bodem v tomto filmovém kalichu hořkosti je role Jeffa Goldbluma, který se vrací jako slovutný doktor Ian Malcolm! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „These creatures were here before us. And if we're not careful... they're going to be here after. Life cannot be contained. Life breaks free. Life... finds a way.“

• 22.6.2018  22:24

Oddychová "no-brain" záležitost, jejíž hlavní síla tkví v počtu a způsobu zničení mnoha "CGI" budov. Rampage se nese v podobném duchu jako "Godzilla" či "Cloverfield", nicméně tvůrci zde sázejí na poněkud odlehčenější notu vyprávění, přičemž výsledný dojem posiluje sympaťák Dwayne Johnson. Bohužel, zdálo se mi, že si zrovna v tomto případě si nevybral zrovna šťastně. Snímek je totiž zoufale nevyvážený, postavy nejsou dotažené a je Vám v podstatě jedno, co se s nimi bude dít. Jediné, co chcete, je další opulentní destrukce v režii monster, nicméně i tou se nepochopitelně šetří. Ve finále tedy dostaneme 107 minut trvající "trailer" na to, co jsme ve skutečnosti chtěli vidět. A to je vzhledem k potenciálu látky velká škoda nemyslíte? „Like my grandpappy always said: us assholes gotta stick together.“

• 22.6.2018  10:06
    In Darkness (2018)

In Darkness má nadějný start, nicméně tvůrci celý koncept, který nastínili na začátku po chvíli zcela zahodí, přičemž tu najednou místo křehké a slepé hráčky na piano máme trpělivou vražedkyni dychtící po pomstě. Po pravdě, od té doby už je snímek jenom nudnou a předvídatelnou záležitostí, u které jsem hořce litoval, že jsem si jí vůbec pouštěl. Alespoň, že na krásnou Natalii Dormer se pořád pěkně kouká!

• 20.6.2018  11:49
    Plán útěku 2 (2018)

Escape Plan 2: Hades aneb chaotický mix šíleného střihu, kamery, hudby, pojetí vězení jako z filmu "TRON - Legacy", robotů téměř jako ze "Star Wars" a epizodní, ba téměř neúctyhodná role Slye. Tohle vážně hodně bolelo.

• 9.6.2018  17:21
    Den co den (2018)

Originální a vtahující zápletka snímku Every Day bohužel nezabrání faktu, že se pod tímto "nánosem" skrývá další průměrná podívaná s klišovitým průběhem a koncem. Škoda, potenciál na originální podívanou od začátku až do konce zde vážně byl. „I've seen the same colour blue fifty different ways through fifty different sets of eyes.“

• 8.6.2018  23:11

Nezajímavá a nudná rádoby komedie, která svým tempem a scénářem doslova uspává. Vážně, mám dojem, že pokud byste na začátku snímku Gringo usnuli, pravděpodobně o nic nepřijdete, jelikož tento film se téměř okamžitě řadí do dlouhé fronty zcela zbytečných počinů. Škoda. „I know I'm not supposed to touch the mini-bar but I'm going to do it. You know, I don't even care anymore, I'm doing it. I'm having the merlot!!“

• 8.6.2018  21:15
    1945 (2017)

Skvěle natočená atmosférická a delikátní záležitost o síle lidské morálky a špatného svědomí, jejíž hlavní síla tkví mimo jiné v postupném budování napětí, což vyvrcholí ve finální silnou katarzi. Snímku 1945 rovněž hraje do karet fakt, že je celý natočen v černobílém spektru, takže ve finále Vás film vtáhne ještě o kus více. Nebýt tedy "těžkopádného" začátku, o plném hodnocení by již nemohl být pochyb. Avšak i přes tento drobný nedostatek se na poli dramatických filmů jedná o zářivý filmový klenot, jenž by neměl v žádném případě zapadnout prachem.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35