luka4615

luka4615

Lukáš Krejčí

okres České Budějovice
Filmový nadšenec se slabostí pro díla režisérů Nolana a Tarantina. #Marvel Fanatic

Facebook: lukas.l.krejci

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 29.5.2020  23:37

Precizně vytvořená pochmurně dystopická budoucnost, na níž budete koukat s pusou dokořán. To, jakým stylem Alfonso Cuarón s touto vizí pracuje je totiž něco zkrátka velmi jedinečného. Ve finále tedy dostaneme až nepříjemně realistický filmový zážitek, u něhož zamrzí pouze scénář, který by dle mého mohl být ještě o nějakou tu stránku zhuštěnější. Avšak až na tento detail se ale jedná o skvěle podávané dílo, které by si žádný fanoušek žánru rozhodně neměl nechat ujít. Skvělá práce! „As the sound of the playgrounds faded, the despair set in. Very odd, what happens in a world without children's voices.“

• 29.5.2020  16:07
    Mariňák (2005)

Jarhead nelze vnímat jako další typický válečný film, v němž se to krví a vystřílenými náboji jen hemží. Je potřeba na něj nahlížet jako na skvěle nasnímaný snímek o přátelství, neustálé nejistotě a strachu, což je navíc korunováno zdrcujícím faktem, jak nenápadný, ale přitom devastující je psychický dopad na samotné vojáky. Režisér Sam Mendes tedy stvořil vysoce realistickou výpověď ztracené generace, která svou naléhavostí aspiruje na jeden z nejsyrovějších filmových zážitků. Výborná práce! „A story. A man fires a rifle for many years. and he goes to war. And afterwards he comes home, and he sees that whatever else he may do with his life - build a house, love a woman, change his son's diaper - he will always remain a jarhead. And all the jarheads killing and dying, they will always be me. We are still in the desert.“

• 28.5.2020  21:35

Poctivá chlapská záležitost, která poměrně jednoduchý scénář přetavila do vysokokotanové podívané s broušenými scénami a civilními hereckými výkony. Režisér Tony Scott tedy stvořil instantní klasiku svého žánru, k níž se díky jeho přístupu budu vždy velmi rád vracet. Výborná práce! „This is Will Colson, the conductor speaking; just to let you know we're gonna gonna run this bitch down.“

• 25.5.2020  13:50

Příjemná nenáročná komedie, jejíž největší předností je ústřední duo a vypointované gagy. Snímek Lovebirds sice nenabídne nějak zvlášť originální příběh, avšak jako odpočinková zábavná záležitost na volné odpoledne dostačuje více než dobře. A to mi tentokrát vážně stačí. (Netflix) „I’m going to give you lovebirds a choice. What’s behind this door, or bacon grease to the face?“

• 25.5.2020  10:38
    Sviňák (2013)

Snad nic jiného nedefinuje pojem filmová bizarnost tak dobře jako právě tento počin. A i když má v jádru prostinký příběh, u něhož finální rozuzlení vytušíte téměř okamžitě, tak díky postavě policisty s mimikrami výtečného Jamese McAvoye to tvůrcům rádi odpustíte. Filth je totiž zábavnou a bláznivou delikatesou, která se vůbec nebere vážně. A právě díky tomu se k němu vždy rád vrátím. Skvělá práce! „See, every time a woman drops her trousers: promotion. Every time a man drops theirs: disciplinary action. Where's the equality in that?“

• 25.5.2020  10:33

Originální scénář, který je až po okraj napěchován údernými dialogy a známými hereckými tvářemi, z nichž markantně vyčnívá skvělý Sam Rockwell. Jen škoda, že režisér Martin McDonagh do tohoto díla nevložil stejné úsilí a tvůrčí lásku jako do "In Bruges", jelikož k tomuto snímku se právě díky tomu tak často vracet nebudu. Avšak až na tento detail se jedná o zábavné filmové dílo, které Vám díky příjemné stopáži uteče vážně jako voda. Skvělá práce! „No, it doesn't. There'll be one guy left with one eye. How's the last blind guy gonna take out the eye of the last guy left?“

• 24.5.2020  00:31

První polovina snímku In the Tall Grass se nese ve znamení bravurního příběhu a precizní atmosféry, která velmi snadno upoutá Vaši pozornost. Bohužel, tvůrcům se tento nadějný začátek zcela rozsypal pod rukama, jelikož dále jen to jen chaotická změť špatných rozhodnutí a nepochopitelného vypravěčského balastu, což výsledný dojem poměrně markantně sráží na pozici dalšího hororového průměru. Škoda. (Netflix)

• 22.5.2020  18:50

Velmi komorně pojaté sci-fi, které si svou brilantně podávanou chladnou atmosféru drží až do velmi nepovedeného finále. Snímek War of the Worlds slovutného Stevena Spielberga rovněž zaujme vysokorozpočtovými scénami, což velmi úspěšně navodí dojem naprostého zmaru a absolutní nadvlády mimozemšťanů. Za zmínku také stojí i poměrně přesné zobrazení toho, jak by se v případě náhlé katastrofy či invaze chovali obyčejní lidé. War of the Worlds je tedy klasickou sci-fi látkou oděnou do moderního kabátu, jenž neztrácí nic ze svého lesku ani po patnácti letech. Jen škoda toho finále no. „From the moment the invaders arrived, breathed our air, ate and drank, they were doomed. They were undone, destroyed, after all of man's weapons and devices had failed, by the tiniest creatures that God in his wisdom put upon this earth. By the toll of a billion deaths, man had earned his immunity, his right to survive among this planet's infinite organisms. And that right is ours against all challenges. For neither do men live nor die in vain.“

• 21.5.2020  22:18

Úžasně nasnímaná protiválečná epopej Stanleyho Kubricka, jejíž největší síla tkví v silných postavách, dechberoucí vizuální stránce a vtahujícím příběhu. Snímek Paths of Glory Vás hned ze začátku zaujme svou kamerou, která místy navozuje dojem jediného záběru bez sebemenšího střihu. Další přidanou hodnotou je příběh, který nekompromisní optikou nahlíží na zkostnatělé a zbabělé vedení, jež místo citu pro morálku a spravedlnost nechá raději popravit nevinné vojáky. Jakýmsi jejich protipólem je zde postava s mimikrami skvělého Kirka Douglase, jehož čestný plukovník dělá vše pro to, aby tyto nevinné muže osvobodil. Právě díky těmto atributům se tento počin řadí do ranku těch nejintenzivněji podávaných protiválečných filmů, který navíc neztrácí nic na svém poselství ani po tolika letech. A to je vážně moc dobře. „Gentlemen of the court, there are times that I'm ashamed to be a member of the human race and this is one such occasion.“

• 21.5.2020  00:56

Velmi povedený komediálně laděný horor, jehož největší předností je závěrečná plejáda příšer a příběh, který v záplavě nudných a šablonovitých "hororů" působí velmi svěžím dojmem. Skvělá práce! (Netflix)

• 20.5.2020  23:03
    Capone (2020)

Vždy jsem si tak nějak říkal, že kdyby se měl točit nový snímek o zřejmě nejslavnějším gangsterovi na světě, tak bych chtěl, aby se odehrával za jeho největšího rozmachu a triumfální vlády nad Chicagem. Bohužel, režisér Josh Trank se rozhodl jít úplně opačným směrem, jelikož jeho Capone zabírá pouze poslední životní kapitolu, v níž mručí, skuhrá, senilní a slintá, přičemž po většinu stopáže i blouzní. Jistě sami uznáte, že tohle se zkrátka na celovečerní snímek prostě nehodí. A nehodí se to ještě více když si uvědomíte, jak bohatý život Al Capone vlastně žil, což by zcela určitě vydalo na mnohem zhuštěnější a diametrálně kvalitnější filmové dílo. Tuto smutnou situaci ale nezachraňuje ani samotný Tom Hardy, který zde předvádí jeden z nejhorších výkonů celé své dosavadní kariéry. Tohle vážně hodně bolelo, pročež snímek Capone musím bohužel zařadit do škatulky největších filmových zklamání tohoto roku. „Do you know what the difference is, sir, between Adolf Hitler and Al Capone? Hitler’s dead. Capone lives like a king in Florida.“

• 19.5.2020  23:35

Zhruba první půlhodinu jsem sledoval mrazivý thriller s krásnou atmosférou a příběhem, u něhož jsem byl napjatý jak struna. Bohužel, téměř ihned po úvodní půlhodince se to režisérovi začne poměrně značně rozpadat pod rukama. Je to dáno zejména scénářem, který na sebe začne vršit jednu nelogičnost za druhou, přičemž celý snímek vyústí velmi předvídatelným způsobem, o jakém jsem začal uvažovat téměř hned na začátku. Je vážně velká škoda, že snímek In the Shadow of the Moon dopadl zrovna takto. Potenciál na další povedený krystalicky čistý thriller zde vážně byl. Tak snad příště! (Netflix) „You will love, and you will heal. You will teach me how to live, and you will make me who I am - a fighter, just like you. Because right now, both of our lives are about to begin.“

• 19.5.2020  20:18

Milé děti, víte, že před dávnými časy existovaly doby, v nichž M. Night Shyamalan netočil nudné a překombinované hovadiny? Ano, také mi docela dost chybí! „I see dead people.“

• 19.5.2020  20:13

50 First Dates aneb jediný Sandler, na kterého se mohu koukat pořád dokola. Právě zde totiž všechny potřebné ingredience fungují a vytváří časem prověřenou romantickou komediální klasiku. Skvělá práce! „Nothing beats a first kiss.“

• 19.5.2020  20:10

Adam Sandler má zřejmě tento typ snímků takzvaně v ruce, jelikož i Just Go with It je příjemnou a nenáročnou záležitostí, která staví na jednoduché zápletce a spoustě šílených gagů. Dobrá práce! „I need you to swim to Uncle Eddie. If you get to him without touching the bottom, we'll give you a dolphin cookie.“

• 19.5.2020  20:06

Pohodová instantní romantická komedie, která nabídne typický humor Adama Sandlera, zajímavé lokace a jednoduše narýsovaný příběh. „I googled you, and "Closet Queens" came out. Are you a lesbian?“

• 19.5.2020  12:07

Nádherně nasnímaná hypnotická pouť, která probudí Vaše dobrodružné já, aby si užilo tento panensky čistý příběh o muži, který dal všanc vše a byl konečně svobodný. Snímek Into the Wild rovněž zaujme svou hudební stránkou, jejíž tóny dokonale lícují s celkovým vyzněním, přičemž jsem si některé z nich broukal i po skončení filmu. Režisér Sean Penn zde také skvěle vypráví skrze působivé obrazy zasazené do dechberoucích reálií, takže si putování Alexandera Supertrampa užijete o notný kus více. V tomto bodě musím samozřejmě zmínit herecký výkon Emile Hirsche, který téměř po celou dobu stopáže umně balancoval na hraně hraného a místy až neuvěřitelně dokumentárního pojetí. Tohle se zkrátka moc, moc povedlo, jelikož zde vážně není mnoho co vytýkat. Into the Wild je prostě velmi osobitou odyseou jednoho muže, který žil svůj život po svém, nesvázaném společenskými konvencemi. Bože, jak já mu záviděl! (Netflix) „When you want something in life, you just gotta reach out and grab it.“

• 18.5.2020  22:18
    Ta druhá (2020)

Nenáročná "feel good" bláznivá komedie, která stojí a padá na ztřeštěné Lauren Lapkus a šílených situacích. Snímek The Wrong Missy sice v rámci tohoto žánru téměř nikterak nevyčnívá, avšak pokud hledáte opravdu nenáročnou záležitost na volný večer, The Wrong Missy je přesně tím pravým. V některých momentech jsem se totiž vážně lámal smíchy. Dobrá práce! (Netflix) „You got to meet our neighbor, Barbara. She and her husband heard us going at it last night. They almost called security. They thought there was a little girl being tortured in here. You’re the little girl.“

• 15.5.2020  23:30
    Vlastníci (2019)

Snímek Vlastníci režiséra Jiřího Havelky se opírá o komplexní scénář zaplněný velmi specifickým vzorkem populace, v němž si každý najdeme někoho, na koho jeho povaha sedí až mrazivě dokonale. Vlastníci rovněž zaujmou i překvapivou mírou sarkasmu, komedie a čiré absurdity, což je třaskavým etanolem vyhrocených situací, u nichž budete nevěřícně kroutit hlavou, abyste si ale vzápětí řekli, že něco takového by se vlastně mohlo opravdu stát. Snad jedinou "výtkou" tedy zůstává fakt, že byl tento počin zjevně projektován pro divadelní prkna, což je občas až bolestně znát. Avšak až na tento detail se jedná o svěží tuzemskou tvorbu, která svým uchopením aspiruje na jednu z nejoriginálnějších v tomto roce. Skvělá práce!

• 15.5.2020  11:04
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Cillian Murphy absolutně vládne v této uhlazené a oku lahodící gangsterské seriálové záležitosti, jejíž hlavní doménou jsou propracované postavy, dechberoucí interiéry či exteriéry a především příběh, u něhož jsem v žádné z řad nenalezl jediné hluché místo, jelikož je dávkován s neuvěřitelným důrazem na detail. Peaky Blinders slovutného Stevena Knighta se na seriálovém poli řadí mezi absolutní špičku. Je to dáno zejména již výše zmíněným příběhem, jež se opírá o reálné základy gangu z Birminghamu, který nosil na čepicích šikovně všité žiletky. Na každém díle je tedy znát, že tvůrci zasadili nosný příběh do něčeho, co velmi důvěrně znají, pročež máte jistotu, že k tomuto budou přistupovat s určitou pokorou a seriál díky tomu neutrpí na poklesu kvality. Rovněž zde musím zmínit excelentní akční stránku, která dokonale navazuje dojem těch divokých let Průmyslové revoluce, ve které se to gangstery stylově popíjející whiskey jenom hemžilo. Za zmínku také stojí i precizní hudební stránka, především pak úvodní píseň, jež je jakýmsi etanolem a neodmyslitelnou součástí tohoto velkolepého díla. Na samotný konec jsem si nechal herecké výkony, jelikož právě ty jsou po úchvatných exteriérech výkladní skříní Peaky Blinders. Všichni zúčastnění herci ve Vás navozují dojem, že skutečně v těch letech žili a že si vážně prošli vším co jim osud v seriálu přichystal. Byť jsou ale všichni herci výteční, jeden pořád stojí hodně nad nimi. Ano. Cillian Murphy, člověk s nejjemnějším obličejem na světě se v této brutální gangsterské operetě, v níž se to kulkami, chlastem, cigaretami a krví jen hemží skutečně našel. Jeho projev Vás dokonale ohromí, když budete sledovat, čím si jeho postava prochází a co musí podstoupit, aby se dostal až na úplný vrchol. Co tedy dodat na závěr? Peaky Blinders je seriálem, který své kvality potvrzuje každým dílem. Každý díl je totiž chladně načrtaným nádherným obrazem toho, jak se jedna rozvětvená rodina snažila dostat na vrchol, nicméně se vždy našel někdo, kdo jim házel klacky pod nohy. Tohle je zkrátka záležitost, kterou byste si za žádnou cenu neměli nechat ujít. Výborná práce! „By Order of the Peaky Fookin Blinders!“

• 10.5.2020  20:06

Plytký a nudný příběh, díky němuž všechny scény vypadají jako pouhý sled krátkých scének. Snímek Účastníci Zájezdu se rovněž nemůže opřít ani o herecké výkony, jelikož ty jsou jedním slovem šílené. Za zmínku tedy stojí pouze nádherné reálie a duo řidičů hledající hnědé podšálky. Nic víc, nic míň. Škoda.

• 7.5.2020  16:42
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Oku i duši lahodící antologie, jejíž největší předností je úchvatná vizuální stránka a fakt, že jste v každém díle svědky tryskající tvůrčí svobody a originality. Jistě, kvalita sice občas kolísá, nicméně i přesto je nabíledni konstatovat, že tito bezesporu talentovaní tvůrci nám zde i na krátké stopáži naservírovali něco, co může v rámci žánru beze strachu konkurovat i těm největším zavedeným značkám a dogmatům. Doufám tedy, že se v brzké době dočkáme druhé řady, přičemž je i mým přáním, aby někdo z těchto tvůrců dostal šanci v podobě celovečerního snímku. Snad se někdy dočkáme! (Netflix)

• 6.5.2020  18:41

Krásně nasnímaný válečný snímek, jehož největší předností je legenda Druhé světové války Boeing B-17 "Flying Fortress". Memphis Belle se rovněž může pochlubit sympatickými hlavními herci a příběhem, který nepostrádá pořádnou dávku napětí a akce. Pro všechny fanoušky tohoto stroje, potažmo i Druhé světové války je toto zkrátka "must see" záležitost. Skvělá práce! „Hey, are those size eights? How about leaving a little will saying when you get your ass shot off on your first mission that those nice, shiny new pumps come to me, huh?“

• 5.5.2020  19:29

Byť má tato minisérie pouze tři díly, tak i přesto se tvůrcům povedlo dokonale zachytit osobní život, dospívání a hlavní motivace Billa Gatese, filantropa, vizionáře a člověka, jemuž skutečně záleží na vyřešení elementárních problémů lidstva. Pokud tedy hledáte inspirativní rozhovor s člověkem, který takříkajíc neusnul na vavřínech, vězte, že zde jste opravdu správně. (Netflix)

• 5.5.2020  16:37

James Cameron se po 20 letech vrátil k Titanicu a společně s experty a lodními inženýry využil nových aktualizací ohledně posledních momentů zřejmě nejslavnější lodi na světě.

• 4.5.2020  18:25

Pořad "Between Two Ferns" patří k mým nejoblíbenějším pořadům. To, jak Zach Galifianakis pokaždé neuvěřitelně naloží různým celebritám se zkrátka neomrzí. Naprosto tedy nechápu, jak někoho vůbec napadlo, že tato látka, jejíž největší síla tkví v krátké stopáží snese přetavení do filmové podoby. Jistě, i zde je různá plejáda celebrit a některé gagy dopadnou na úrodnou půdu Vaší bránice, nicméně je to celé vyplněno nezajímavým příběhem, který po většinu času útrpně nudí. Tohle se moc nepovedlo, bohužel. (Netflix) „You have twelve million Instagram followers. How long did it take for you to apologize to each one of them for Bumblebee?“

• 2.5.2020  22:10

Patryk Vega rulez again! Pitbull. Niebezpieczne kobiety je totiž opět skvěle načrtanou kriminální záležitostí se svižným scénářem a vrstevnatými postavami. Za zmínku zde také stojí syrově podávaná akční stránka, která celkový dojem ještě o pořádný kus umocňuje. Na závěr je dodám, že vážně upřímně doufám v další nekompromisní kriminálky od tohoto bezesporu talentovaného tvůrce. Skvělá práce!

• 2.5.2020  19:31

Nesmírně vtahující a vrstevnatá záležitost z Polska, vedle níž tuzemské počiny stejného žánru vypadají jako pořady pro děti předškolního věku. Pitbull. Nowe porządki Vás především zaujme svým příběhem a neuvěřitelnou plejádou postav, v nichž se ale díky svižnému a přehlednému scénáři nebudete ztrácet. Rovněž zde musím zmínit i kameru a nekompromisní akční stránku, která je zde dotažena téměř k absolutní dokonalosti. Ve finále tedy zamrzí pouze občasná hluchá místa, které už tak dlouhou stopáž ještě více natahují. Až na tento detail se ale jedná o povedené a syrové dílo, které byste rozhodně neměli minout. Skvělá práce!

• 2.5.2020  15:15

Je dlouho známým faktem, že tvůrci z Polska prostě umí natočit výtečné kriminálky, u nichž nebudete napětím ani dýchat. Není tomu jinak ani u snímku Plagi Breslau, který na ploše čítající 93 minut rozehrává krvavé a brilantně vypointované kriminální divadlo, u něhož jsem měl občas pocit, že sleduji jakousi variaci na legendární snímek "Se7en". U jiných tvůrců by toto srovnání pravděpodobně neobstálo, nicméně zde se na to kouká jedna radost. Režisér Patryk Vega totiž skvěle pracuje s dostupnými charaktery a zajímavými dějovými oblouky, aby následně vytáhl svůj největší trumf v podobě nečekaného finálního rozuzlení, u něhož se neubráníte velkému překvapení. Tohle prostě moc, moc povedlo, pročež byste si tento polský skvost rozhodně neměli nechat ujít. Výborná práce! (Netflix)

• 2.5.2020  01:17

Krásně staromódní akční záležitost, jejíž hlavní předností je přehledná akce a charismatický hlavní hrdina. Snímek Jack Reacher rovněž zaujme i příběhem, který je v rámci žánru podáván s velkou dávkou svěžesti, přičemž k celkovému dojmu také napomáhá střih, jež z tohoto počinu činí svižnou podívanou, která Vám velmi příjemně uteče. Tohle se zkrátka moc povedlo. Skvělá práce! (Netflix) „There are four types of people who join the military. For some, it's a family trade. Others are patriots, eager to serve. Next, you have those who just need a job. Than there's the kind who want a legal means of killing other people.“

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51