Deeside

Deeside

Jaroslav Procházka

okres Jihlava
Miluju slovanskou a severskou historii a mytologii.

Facebook: jaroslav.prochazka95

28 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Pán prstenů: Dvě věže (2002)

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

 • poster

  Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

 • poster

  Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

 • poster

  Warcraft: První střet (2016)

 • poster

  Viking (2016)

 • poster

  300: Bitva u Thermopyl (2006)

  Jedním slovem: masakr. Komiksová adaptace od Franka Millera je přesně taková, jak má být. Drsná a krvavá, působivá a jasná. Na tomto snímku je perfektní snad úplně všechno. Jak režie Zacka Snydera, z kterého se klube jeden z kultovních režisérů, tak hudba od Tylera Batese, a také herecké výkony, zejména Leonidase zahrál Gerald Butler výborně. Předem bych zmínil, že tento film je KOMIKSOVÁ adaptace založena na dějepisných faktech, nikoli historický naučný dokument. Je tudíž jasné, že spousta věcí se nestala a ani stát nemohla (týpek s klepety místo rukou a satyr v Xerxově stanu jsou toho jasným důkazem). Zpomalovačky se do filmu hodí, dodávají snímku ten pravý šmrnc a efektivitu. Hlavní příběhová linie, tak jest pochod Sparťanů proti Peršanům a následná bitva, se prolíná s děním ve Spartě, takže není ve snímku pouze boj, jak někdo scénáři vyčítá. Rozhodně se "třístovka" stala jedním z nejlepších filmů posledních 10-ti let, to bezpochyby.

 • poster

  300: Vzestup říše (2014)

  Tak tu máme druhý díl skvělého komiksu od Franka Millera (bohužel předloha pro tento film nebyla vydána) a já říkám opět: masakr! Snímek není tak ohromný jako jednička, ani Themistokles není tak charismatický jako Leonidas, nicméně na Murrovo dílo bych se mohl dívat kdykoliv a vždycky bych si ho užil. Příběhová linka není tak lineární, skáče se v čase a vlastně se film odehrává před, zároveň a po prvním díle. Ale nijak tato skutečnost nekazí zábavu z podívané, však o scénář se z části postaral mistr Snyder. Krev, brutální scény a sex, to všechno vám nová 300 nabídne a co se týče té erotiky, nemůže si nikdo stěžovat. Komu by se nelíbila Eva Green v takovéto scéně, že? Ostatně Eva Green je jeden z důležitých prvků snímku, dodává filmu jak krásnou ženskou, tak zároveň brutální válečnici v jednom a dívat se na ni je slast pro oči. Lena Headey, jež se vrátila v roli Gorgo potěšila, stejně jako cameo Davida Wenhama. Oproti jedničce je CGI až moc, v některých scéna sice bije do očí a zpomalovačky jsou někdy taktéž zbytečně natahované, každopádně Murro si s filmem pohrává dobře a úctyhodně zastoupil Zacka Snydera na režisérské stoličce. Hudební doprovod od Junkie XL je nádherný, úderný a temný. End Credits skladba je bombastická, rozhodně doporučuji OST poslechnout celé.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace