Deeside

Deeside

Jaroslav Procházka

okres Jihlava

28 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Pán prstenů: Dvě věže (2002)

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

 • poster

  Muž z oceli (2013)

 • poster

  Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

 • poster

  Warcraft: První střet (2016)

 • poster

  300: Bitva u Thermopyl (2006)

  Jedním slovem: masakr. Komiksová adaptace od Franka Millera je přesně taková, jak má být. Drsná a krvavá, působivá a jasná. Na tomto snímku je perfektní snad úplně všechno. Jak režie Zacka Snydera, z kterého se klube jeden z kultovních režisérů, tak hudba od Tylera Batese, a také herecké výkony, zejména Leonidase zahrál Gerald Butler výborně. Předem bych zmínil, že tento film je KOMIKSOVÁ adaptace založena na dějepisných faktech, nikoli historický naučný dokument. Je tudíž jasné, že spousta věcí se nestala a ani stát nemohla (týpek s klepety místo rukou a satyr v Xerxově stanu jsou toho jasným důkazem). Zpomalovačky se do filmu hodí, dodávají snímku ten pravý šmrnc a efektivitu. Hlavní příběhová linie, tak jest pochod Sparťanů proti Peršanům a následná bitva, se prolíná s děním ve Spartě, takže není ve snímku pouze boj, jak někdo scénáři vyčítá. Rozhodně se "třístovka" stala jedním z nejlepších filmů posledních 10-ti let, to bezpochyby.

 • poster

  300: Vzestup říše (2014)

  Tak tu máme druhý díl skvělého komiksu od Franka Millera (bohužel předloha pro tento film nebyla vydána) a já říkám opět: masakr! Snímek není tak ohromný jako jednička, ani Themistokles není tak charismatický jako Leonidas, nicméně na Murrovo dílo bych se mohl dívat kdykoliv a vždycky bych si ho užil. Příběhová linka není tak lineární, skáče se v čase a vlastně se film odehrává před, zároveň a po prvním díle. Ale nijak tato skutečnost nekazí zábavu z podívané, však o scénář se z části postaral mistr Snyder. Krev, brutální scény a sex, to všechno vám nová 300 nabídne a co se týče té erotiky, nemůže si nikdo stěžovat. Komu by se nelíbila Eva Green v takovéto scéně, že? Ostatně Eva Green je jeden z důležitých prvků snímku, dodává filmu jak krásnou ženskou, tak zároveň brutální válečnici v jednom a dívat se na ni je slast pro oči. Lena Headey, jež se vrátila v roli Gorgo potěšila, stejně jako cameo Davida Wenhama. Oproti jedničce je CGI až moc, v některých scéna sice bije do očí a zpomalovačky jsou někdy taktéž zbytečně natahované, každopádně Murro si s filmem pohrává dobře a úctyhodně zastoupil Zacka Snydera na režisérské stoličce. Hudební doprovod od Junkie XL je nádherný, úderný a temný. End Credits skladba je bombastická, rozhodně doporučuji OST poslechnout celé.

 • poster

  Umučení Krista (2004)

  Tak zaprvé: jsem ateista a jestli Bible nepopisuje Ježíšovy poslední hodiny života takto, tak je mi to jedno. Mel Gibson dokázal to, co nikdo před ním. Krvavý historický opus, jehož účelem není vyprávět epický příběh, ale ukázat, jak to kdysi zřejmě bylo. Naturalistické scény mohou šokovat, dojímat, ohromovat... Ve filmu je též spousta úvahových prvků života a smrti, ukázka zrady, lásky atd. Celý snímek je propleten flashbacky z Ježíšových dřívějších činů a vše je pokryté lehkou vrstvou fantastična (Satan, zmrtvýchvstání...). Nad soundtrackem jsem rochnil blahem, je to sice historická klasika, ale všechny skladby (obzvlášť skladba Ressurection) při sledování dodávají scénám dramatičnost a utužují sblížení se snímkem. James Caviezel zřejmě zahrál svou nejlepší roli, nedokážu si už představit jiného pána, který nosí dárky.

 • poster

  Statečné srdce (1995)

  Jo, tak o tomto historickém trháku se dá říct, že je to epické. Mel Gibson dokázal, že je nejen hodně dobrým hercem, ale také jedním z nejlepších režisérů tohoto žánru, přičemž tento snímek byl teprve druhým dílem jeho režisérské kariéry. Film, mapující život skotského "Robina Hooda", Williama Wallaceho, je zatraceně skvělý history opus, z kterého číší mnoho emocí a přitom tato stránka je brilantně vyvážena akcí. Horner si dal snahu se soundtrackem a výsledek je parádní. Prostředí Anglie a Skotska je nádherné, nasazuje tu pravou nefalšovanou atmosféru středověké doby a v kombinaci s již zmiňovanou hudbou naladí diváka na správnou frekvenci, takže je nemožné, aby se někomu Statečné srdce nelíbilo. Ač je film poměrně dlouhý, není v něm hluchého místa a tudíž nepřestane bavit ani v rozprávějících scénkách. Závěr je hodně silný, jelikož s Melovou postavou se dá lehce sžít a o to je konec více bolestivější, čemuž napomáhá i skladba Freedom. A při takovéhle smršti suprových scén leckdo odpustí několik nepravdivých věcí, jež by někteří historikové těžce zkritizovali.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace