Deeside

Deeside

Jaroslav Procházka

okres Jihlava
Vikingové a Slované

Facebook: jaroslav.prochazka95

21 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Vikingové (TV seriál) (2013)

  Konečně pořádný history opus o Severských mužích. Už v úvodní scéně prvního dílu mě uchvátila krásná příroda, která k severu tak nějak patří a hlavní hrdina, jehož ztvárnil Travis Fimmel (nikdy dříve jsem o něm neslyšel), je jako Ragnar Lothbrok přesvědčivý a působí na mě silně charismaticky. Intro theme skupiny Fever Ray je hoooodně dobré, jedna z nejlepších úvodních písní v seriálu. Příběh je sice obyčejný, nic ve stylu GOT, ale milovník drsných barbarských časů se poměje. P.S. Po shlédnutí celé první série měním názor na příběh... Je strhující! Boží! Fascinující! Jinak až teď jsem si všiml, že seriál provází písně od norské skupiny Wardruna. To vám je taková slast pro uši... Nejlepší písně Heimta Thurs, Rotlaust tre fell či Fehu. P.S.S. Po třetí sérii stále neskonalá radost z toho, že se History Channel vrhl právě na toto téma. Ačkoliv se od dějin dost liší (vlastně je to velká kombinace historických pramenů se severskými mýty), nepamatuji si žádný díl, jenž by mě jakkoliv nudil nebo štval. Travis Fimmel válí na plné otáčky a v třetí sérii si u mě vydobyl místo Alexander Ludwig s postavou Bjorna.

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Tak toto fantasy mě dostalo. Píseň ledu a ohně má megalomanský příběh plný zrad, vražd, zvratů a převratů a já nevím čeho ještě... Seriál jsem viděl dříve než četl knihu, vlastně jsem se díky němu o knihách dozvěděl a musím říct, že tvůrci věrně převedli dílo George Martina na obrazovku. Sex, násilí... Fantasy, jak má být. Herecké obsazení je velice příjemné, hned na začátku jsem byl moc rád za Seana Beana v roli Eddarda, dále mě překvapil Peter Dinklage a Richard Madden. Postupem času mě v seriálu začal nejvíce bavit Jaime Lannister,, a to nejen kvůli postavě, ale taktéž díky výkonu Nikolaje Coster-Waldaua, jenž si touto rolí vybudoval místo v mé TOP desítce herců. Hudba od Djawadiho zajímavá a mnoho skladeb dokáže diváky chytnout (za mě například Intro, Pay The Iron Price, I Am Hers She Is Mine, Dracarys, Kingslayer aj. P.S. Poté, co jsem dokoukal všechny tři série, musím zmínit, že seriál se čím dál více odklání od příběhové linie v knihách. Mně osobně to nevadí, ale někdy si musím zaťukat na čelo, co to HBO udělalo za volovinu. Přesto stále jeden z nejkvalitnějších seriálů poslední doby. P.S.S. Po páté sérii je vidět, že seriál je oproti knize veden opravdu jiným směrem a není se čemu divit, když se pomalu blíží do bodu, kdy nebude mít z čeho čerpat. Jsem zvědav, jak si s tímto problémem Benioff a Weis poradí. Chválím draky, naprosto parádní práce a vládce Chodců taktéž přivodil lehké mravenčení. Djawadi stále válí, mezi oblíbené skladby se dále zařadily třeba The Children, Dance of Dragons či Forgive Me.

 • poster

  The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

 • poster

  Spartakus (TV seriál) (2010)

  Po shlédnutí všech tří sérií jsem naprosto uchvácen. Po odchodu Andyho Whitfielda kvalita seriálu maličko klesla (možná to je i kvůli změně prostředí, jelikož v Krvi a písku se divák pohyboval stále v Kapuijské škole gladiátorů a tak nějak si tam vytvořil vztah jak s postavami, tak s prostředím, kdežto po útěku se stále někde cestovalo a bylo to takové roztržité), přesto se stále hodnocení drží pěti hvězdiček, a to pořádným stiskem medvědí tlapy. Scénář je moc povedený, spoustu věcí mě překvapilo a některé scénky dokonce rozhodily, na historickou přesnost se nehraje, tudíž ani spoilery od našich dějepisářů nepokazily zážitek z příběhu. Herecké obsazení Krve a písku megaboží, dokonce i Lucy Lawless se mi líbila, ač ji spousta diváků kritizuje. Odplata a Válka poražených sice postrádají pár starých známých, nabízí však nové herecké obsazení a ač není tak perfektní jako v první sérii, dá se na něj zvyknout. Efekty jsou slušné, až na malé průsery v podobě krve stříkající ostošest (to, že je krev všude a po hektolitrech cáká z lidského těla mi nevadí, jde o špatnou trikovou práci, kdy někdy vidíme, že krev je moc umělá). Hudba je boží, DeLucova práce je nedocenitelná a písně jako Thracians Brave, Training nebo Tuck and Roll jsou fascinující. Je jasné, kde se tvůrci inspirovali, jak jinak než u Millerova legendárního komiksu 300, ačkoliv po pár minutách sledování lze zpozorovat, že každé dílo si jde svou vlastní cestou. Nebál bych se zpracovat jiné kapitoly historie takovýmto stylem.

 • poster

  Američtí bohové (TV seriál) (2017)

 • poster

  Black Sails (TV seriál) (2014)

 • poster

  Řím (TV seriál) (2005)

  Kvalita stanice HBO se opět potvrdila. Řím je naprosto unikátní dílo a tentokrát se dá opravdu říci, že je to historický seriál, protože je zde celkem pravdivě odvyprávěno dění římské republiky bez jakýchkoliv zbytečných scén a doplňků. Ústřední dvojice hlavních postav, Lucius Vorenus a Titus Pullo, zapadli do příběhu dokonale a ocenil jsem, že jejich linka je upřednostněna před historicky doloženými fakty a tím pádem je seriál mnohem zábavnější a přesto stále poučný. Komu bych rád udělil metál je herec Ciarán Hinds, jehož César byl úžasný a přesně takový, jakého jsem si vždy představoval. Stejně tak by si pochvalu zasloužil James Purefoy se svým Marcem Aureliem. Kvalita seriálu spočívá i ve výborných efektech a lokacích natáčení (penězi se rozhodně nešetřilo), kdy si divák zaručeně musí připadat v oné době. Hudba Jeffa Beala sedne Římu jako záplata na díru a vlastně není nic, co by dílu škodilo. Jediné, na co bych snad upozornil, že první série byla mnohem lepší než druhá, i když možná je to způsobeno tím, že mám období 1. triumvirátu obecně radši a tak mi to sedlo lépe. Každopádně skvělý počin HBO, za který se rozhodně nemusí stydět.

 • poster

  Narcos (TV seriál) (2015)

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace