Deeside

Deeside

Jaroslav Procházka

okres Jihlava

25 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Smallville (TV seriál) (2001)

  Jak už asi tušíte, jsem velký fanoušek komiksů DC a tudíž nezanevřu nad ničím, co je s nimi spojováno. A už vůbec ne na Supermana, "spoluzakladatele" příběhů z DC universa. Seriál, mapující počátky Clarka Kenta předtím, než si oblékl svůj kultovní oblek, je sice některými epizodami trošku na hlavu, ale celkově splňuje vše, co se opravdu stalo (takže z komiksů je poměrně dost čerpáno, to jsem nečekal). Jak už napovídá výrobní studio, The CW, život Clarka bude udělán spíše jako romantická akčňárna s opravdu dojemnými chvilkami , takže nemá cenu očekávat něco ve stylu Nolanovy temné adaptace Batmana. Ač romantiku nemám rád, v tomhle seriálu mi tam tak nějak sedla a jednotlivé díly bych mohl sledovat stále dokola, kdybych si je nepamatoval nazpaměť. Pro ty, kteří nedokáží nějakým způsobem vystát to, že Clark se kdysi bavil s Lexem, mám novinu: přečtěte si 4-dílný komiks Superman: Roční období nebo Superman: Utajený počátek, pak už nebudete muset mít noční můry. Po trikové stránce seriál nevypadá špatně, přece jenom je to pouze televizní projekt. Herecké obsazení se mi líbilo hodně, Tom Welling hraje podle mého názoru Clarka opravdu dobře (ač prý Supermana nemá rád a chtěl roli odmítnout), Michael Rosenbaum jako Lex excelentní a ještě za zmínku stojí samozřejmě Lois Laneová v podání Eriky Durance, která se díky této roli dostala do mé TOP 10 hereček. Kdo mi naopak nesedí, je Justin Hartley jakožto Oliver Queen, jenž z Green Arrowa udělal přitepleného douchebaga, a Allison Mack jako Chloe. Kristin Kreuk se mi líbila až v osmé sérii, jinak nic moc. Hudba celkem v pohodě, scorečko je podobné soundtracku z MMO DC Universe (skladba They Died For You, ta je moje!), takže celkově je Smallville dobrý seriál jak s chybami, tak s klady. Co mě každopádně mrzí, je fakt, že pokračování Clarkových dobrodružství je pouze v komiksové podobě. Bylo by super vidět ve Smallville také Batmana.

 • poster

  Supergirl (TV seriál) (2015)

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Tak toto fantasy mě dostalo. Píseň ledu a ohně má megalomanský příběh plný zrad, vražd, zvratů a převratů a já nevím čeho ještě... Seriál jsem viděl dříve než knihu, vlastně jsem se díky němu o knihách dozvěděl a musím říct, že tvůrci věrně převedli dílo George Martina na obrazovku. Sex, násilí... Fantasy, jak má být. Herecké obsazení je velice příjemné, hned na začátku jsem byl moc rád za Seana Beana v roli Eddarda, dále mě překvapil Peter Dinklage a Richard Madden. Postupem času mě v seriálu začal nejvíce bavit Jaime Lannister,, a to nejen kvůli postavě, ale taktéž díky výkonu Nikolaje Coster-Waldaua, jenž si touto rolí vybudoval místo v mé TOP desítce herců. Hudba od Djawadiho zajímavá a mnoho skladeb dokáže diváky chytnout (za mě například Intro, Pay The Iron Price, I Am Hers She Is Mine, Dracarys, Kingslayer aj. P.S. Poté, co jsem dokoukal všechny tři série, musím zmínit, že seriál se čím dál více odklání od příběhové linie v knihách. Mně osobně to nevadí, ale někdy si musím zaťukat na čelo, co to HBO udělalo za volovinu. Přesto stále jeden z nejkvalitnějších seriálů poslední doby. P.S.S. Po páté sérii je vidět, že seriál je oproti knize veden opravdu jiným směrem a není se čemu divit, když se pomalu blíží do bodu, kdy nebude mít z čeho čerpat. Jsem zvědav, jak si s tímto problémem Benioff a Weis poradí. Chválím draky, naprosto parádní práce a vládce Chodců taktéž přivodil lehké mravenčení. Djawadi stále válí, mezi oblíbené skladby se dále zařadily třeba The Children, Dance of Dragons či Forgive Me.

 • poster

  Vikingové (TV seriál) (2013)

  Konečně pořádný history opus o Severských mužích. Už v úvodní scéně prvního dílu mě uchvátila krásná příroda, která k severu tak nějak patří a hlavní hrdina, jehož ztvárnil Travis Fimmel (nikdy dříve jsem o něm neslyšel), je jako Ragnar Lothbrok přesvědčivý a působí na mě silně charismaticky. Intro theme skupiny Fever Ray je hoooodně dobré, jedna z nejlepších úvodních písní v seriálu. Příběh je sice obyčejný, nic ve stylu GOT, ale milovník drsných barbarských časů se poměje. P.S. Po shlédnutí celé první série měním názor na příběh... Je strhující! Boží! Fascinující! Jinak až teď jsem si všiml, že seriál provází písně od norské skupiny Wardruna. To vám je taková slast pro uši... Nejlepší písně Heimta Thurs, Rotlaust tre fell či Fehu. P.S.S. Po třetí sérii stále neskonalá radost z toho, že se History Channel vrhl právě na toto téma. Ačkoliv se od dějin dost liší (vlastně je to velká kombinace historických pramenů se severskými mýty), nepamatuji si žádný díl, jenž by mě jakkoliv nudil nebo štval. Travis Fimmel válí na plné otáčky a v třetí sérii si u mě vydobyl místo Alexander Ludwig s postavou Bjorna.

 • poster

  Gotham (TV seriál) (2014)

 • poster

  Lucifer (TV seriál) (2016)

 • poster

  Američtí bohové (TV seriál) (2017)

 • poster

  Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace