Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Wonder Woman 1984 (2020)

Po dlhej dobe píšem komentár. A iniciuje ho negatívny dojem. DC sa poučuje veľmi nesprávne. Snažili sa napraviť prechádzajúce filmy tak, že toto spravili farebné. Ale to nie je to, čo bolo chybou v minulosti. Chybou je zlý scenár a slabý záporák. Toto bolo veľmi dlhé, kľudne mohlo 30 minúť zmiznúť (viď úvodná scéna...). Záporák, ktorý plní priania je veľmi tenký ľad a obdivujem, že sa na to tvorcovia dali. Ale bol úplne mimo môj záujem. To dievča, ktorej meno si už nepamätám, mi prerodom náramne pripomínala Electra. Na druhú stranu, palec hore, že zmizol digitálny bordel a vesmírne potvory, ktorých už bolo dosť. A Hansík sa tiež vytiahol.

plakát

Vánoční kronika: druhá část (2020) odpad!

Otravné postavy (najmä Kate), otravné prostredie (dedinka), otrasný dej (všetko?). Najviac cez čiaru bola myšlienka, že keď elf neposlúcha, stane sa z neho tučný hispánec. Dvojka asi cielila na maloletého diváka.

Sváteční rande (2020)

Intro bolo riadne uletené, ale potom to spadlo do typickej romantickej komédie podľa známej šablóny.

Volný pád (1993)

Mrazivý thriller, v ktorom som sa dokonca pár krát aj videl - niekedy je človek skutočne blízko k nejakému skratu. Do filmu mi ale nezapadal podpapučový koncept detektíva, ktorý sa postaví na zadné pred svojou vyšinutou ženou práve v posledný deň pred penziou. Vyrušovalo ma to natoľko, že to ubralo jednu hviezdu.

plakát

Pán tygrů (2020) (TV seriál)

Dokument natočený na výbornú. Na druhú stranu, niekedy mi bolo ťažko pozerať, akí sprostí dokážu byť ľudia.

plakát

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Prvých 30 minút bolo veľmi príjemných. Keď už išlo do tuhého, kvalita išla dosť dole. Naivita, egoizmus a podrazy možno patria k biznisu, ale nechce sa mi na to pozerať.

plakát

Máme jasno (2018) (TV seriál)

Dobrý koncept, ktorý som ale už niekde videl - rýchle predstavenie témy, jej pôvodu a prípadného riešenia. A každý nech si to už rozvíja vlastným smerom. Asi polovica dielov bola dosť dobrá. Ostatné boli buď o ničom (cricket, atleticulture) alebo zbytočné (Political Correctness, eSports).

Sviňa (2020)

Na slovenské pomery dobrý film. A je škoda, že na pomerne dobrý príbeh je potrebná inšpirácia realitou. Miestami to bolo až nechutné. Ako nastavenie zrkadla je to super. Ako filmový zážitok nie (až na Gabiku O O).

plakát

Jumanji: Další level (2019)

Tvorcovia stavili na rovnakú kartu ako v precdhádzajúcom diele, v ktorom to fungovalo výborne. Ale tu? Vymenili pár avatarov a dosť? Nie, to nestačí. Západák ešte slabší ako v prechodzom diele. Zasmial som sa asi nula krát. Jedna hviezda za myšlienku úniku do imaginárneho sveta, kde sme aj tak stále tí istí.

Skleněný pokoj (2019)

Nevedel som o čom je tento film. Myslel som si, že by to mohlo byť o delení ČSR. Nebolo. A stále neviem o čom bol tento film. Je fajn vedieť ako vznikla legendárna vila. Ale to je asi všetko, čo sa tu dá zhodnotiť.