Zpráva (2020)

Dvomi slovami: slovenský film. Ten už začína dostávať svoju typickú šablónu: nevýrazná hudba, nejasné dialógy (nikam nesmerujú a ešte im aj ťažko rozumieť), divoká kamera, dlhá minutáž.  Väčšine slovenským divákom to asi stačí. Samotný úsek je pomerne nuda. Hlavnej dvojici fandíte, ale ostatní vás už nezaujímajú. Ak sa už dostaneme k záveru, pri celkom dobrej atmosfére prekvapí plynulá angličtina tejto dvojici. Najvýraznejším posolstvom sú záverečné titulky. Tie sú úplne jedinečné, úžasne zapadajú do kontextu a sú najlepšou časťou filmu.

Duna (2021)

Vizuálny skvost. Ale najväčšia chyba tohto filmu je, že je to len polovica filmu. To sa skutočne v tejto dobe môže stať, že natočíte pol filmu a počkáte ako zareagujú diváci? A tento fakt sa človek dozvie až na premiére? Dejovo sa táto polovica nedá hodnotiť, lebo sama o sebe nedáva zmysel.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Ak toto autor písal asi desať rokov, mám veľké obavy, čo vyprodukuje za jeden rok, ktorý mu dá Netflix. Súhlasím, že je to parádny námet a z vrtuľníka to vyzerá dobre. Ale ak to začnem rozmieňať, tak to padá na základných bodoch. Krátkozrakosť postáv je do očí bijúca - hry majú takmer celý čas nakreslená na stene. Organizátor si dovolí prehru v najlepšom možno okamihu - čo by asi robil na skle. Hlavná postava sa vykašle na dcéru (ako pri každej príležitosti) a ide rozbiť organizovanú skupinu. Neprekvapivo to vyhrá tá postava, ktorú typujete od začiatku. Atď.

Wonder Woman 1984 (2020)

Po dlhej dobe píšem komentár. A iniciuje ho negatívny dojem. DC sa poučuje veľmi nesprávne. Snažili sa napraviť prechádzajúce filmy tak, že toto spravili farebné. Ale to nie je to, čo bolo chybou v minulosti. Chybou je zlý scenár a slabý záporák. Toto bolo veľmi dlhé, kľudne mohlo 30 minúť zmiznúť (viď úvodná scéna...). Záporák, ktorý plní priania je veľmi tenký ľad a obdivujem, že sa na to tvorcovia dali. Ale bol úplne mimo môj záujem. To dievča, ktorej meno si už nepamätám, mi prerodom náramne pripomínala Electra. Na druhú stranu, palec hore, že zmizol digitálny bordel a vesmírne potvory, ktorých už bolo dosť. A Hansík sa tiež vytiahol.

Vánoční kronika: druhá část (2020) odpad!

Otravné postavy (najmä Kate), otravné prostredie (dedinka), otrasný dej (všetko?). Najviac cez čiaru bola myšlienka, že keď elf neposlúcha, stane sa z neho tučný hispánec. Dvojka asi cielila na maloletého diváka.

Sváteční rande (2020)

Intro bolo riadne uletené, ale potom to spadlo do typickej romantickej komédie podľa známej šablóny.

Volný pád (1993)

Mrazivý thriller, v ktorom som sa dokonca pár krát aj videl - niekedy je človek skutočne blízko k nejakému skratu. Do filmu mi ale nezapadal podpapučový koncept detektíva, ktorý sa postaví na zadné pred svojou vyšinutou ženou práve v posledný deň pred penziou. Vyrušovalo ma to natoľko, že to ubralo jednu hviezdu.

Pán tygrů (2020) (seriál)

Dokument natočený na výbornú. Na druhú stranu, niekedy mi bolo ťažko pozerať, akí sprostí dokážu byť ľudia.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Prvých 30 minút bolo veľmi príjemných. Keď už išlo do tuhého, kvalita išla dosť dole. Naivita, egoizmus a podrazy možno patria k biznisu, ale nechce sa mi na to pozerať.

Máme jasno (2018) (seriál)

Dobrý koncept, ktorý som ale už niekde videl - rýchle predstavenie témy, jej pôvodu a prípadného riešenia. A každý nech si to už rozvíja vlastným smerom. Asi polovica dielov bola dosť dobrá. Ostatné boli buď o ničom (cricket, atleticulture) alebo zbytočné (Political Correctness, eSports).