elizabeth_ba

elizabeth_ba

Hana Skřeková

okres Prostějov
Homo sum, humani nil a me alienum puto.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 2.6.2018  23:02

V přímém přenosu tentokrát dostal přednost tenis na French open, konkrétně Dominic Thiem. A ukázalo se, že to byla opravdu dobrá volba. O nic jsem opět nepřišla. Prekvapila jen Saša a potěšilo, že Maty odolal sestřičce Evě. 😁 Zatím... 😉

• 29.5.2018  10:41

Sice jsem deklarovala, že se už nebudu dívat, ale nakonec jsem se rozhodla, že dílům vysílaným do prázdnin a dovolených ještě dám šanci. Ovšem, kdybych zůstala u svého původního rozhodnutí a tento díl vynechala, vůbec nic by se nestalo... Nezaujaly mě nijak ani případy ani osudy hlavních postav. Dokonce i linie s Viktorem a Deniskou, která za přítomnosti Růženky byla celkem zajímavá, mi nyní připadá už jen uměle natahovaná. Chyběl mi Maty, chyběla mi doktorka Vlčková, ještě že tam byl aspoň Rasputin a že se David začíná vyrovnávat se svými obtížemi.

• 23.5.2018  22:45

Wtf, dělají si ze mě snad scenáristé ... (legraci)? A co se týče zdejších hodnocení, fascinují mě lidé, co dávají odpad úplně každému dílu (asi masochismus ne? když 100 dílů hodnotí odpadem a furt to ještě sledují, docela podivné a spíše politování hodné) a rovněž lidé, již dávají jednomu dílu odpad a druhému pět hvězdiček, když se ty mezi sebou téměř neliší. Nebo také tací, co hodnotí díl ještě před premiérou. Trochu to začíná reflektovat klesající úroveň tohohle seriálu, jelikož kromě záměrně zkreslujících hodnocení, už tady skoro nikdo jiný nehvězdičkuje (čest pár výjimkám, kteří ještě navíc statečně píší komentáře, jimž přeji, ať je baví ještě dlouho to sledovat, já tomu dávám šanci pouze do žní... Původně jsem byla tak naštvaná, že jsem následující díly už vidět ani nechtěla).

• 22.5.2018  11:28

Sice jsem udělila tři hvězdičky, ale přiznávám, že jsem to dost nadhodnotila. Je to v podstatě pouze za Matyho, pro nějž mám stále slabost a který se tam zase objevoval o něco více než v předchozích dvou dílech. Co je ale od scenáristů úplně pod psa, je vykreslení charakteru primáře Kodyma. Když tam byl poprvé, byl prostě "jen" nesympatický kariérista, který, když viděl, že nedosáhne svého, prostě odešel, jakých jsou v jakémkoliv oboru tři půlky... Zato teď je z něj docela karikatura...(nebo kreatura? Se mi ty termity nějak pletou). No a když jsem viděla ukázky k následujícímu dílu, tak se obávám, že zřejmě učiním jako spolukomentujicí kolega. Jelikož, než Maty pozval na večeři Lucii, tak kolem toho půl roku chodil jako kolem horké kaše (a ještě jim to překazila Lena 👿), zato teď sestřičku Evu pozve raz dva... 😿 Mně prostě citový vztah mezi nimi absolutně nesedí. Maty se hodil k Lucii a tečka. A připomnělo mi to, proč se na nekonečné seriály prostě nedívám. A jediná výjimka (Bones, česky Sběratelé kostí) potvrzuje pravidlo. No a tam také setrvávaly všechny důležité postavy a scénář respektoval přání a názory diváků... Tady to jde od dílu 80. z kopce, jeden díl jednou za čas se povede, zbytek je nuda nuda šeď.

• 17.5.2018  10:21

Těšila jsem se na nějaké závodní speciály a ony se tam nakonec mihly jenom dva na začátku, zbytek dílu jsme opět strávili jen na urgentu. Nejlepším autem seriálu tak zůstává Matyho BMW X5, které se tam objevilo někdy kolem dílu 50. A už bych také uvítala jeho návrat do práce, stejně jako Rasputina ze stáže v Izraeli (už by ho Mosad mohl mít proklepnutýho a vědět, že jeho návratem do ČR nic neriskuje 😉). Mám trochu pocit, že scénáristům se to trochu začíná vymykat z rukou a vytrácet logika z jednotlivých linií kolem hlavních postav. Pokud Nina rychle nepochopí, že je-li David zamilován do Mery, v nejbližších týdnech a měsících nemůže uspět, nezůstane pravděpodobně u jediného případu zlomeného ❤️. Mery byla v závěru sice poněkud drsná, ale zato velice praktická... 😁

• 16.5.2018  09:21

Maty v rekonvalescenci, David v útlumu a Romana asi fakt odhalil ten Mosad... A seriál tak bohužel jde pomalu ale jistě do kytek. 😦

• 14.5.2018  13:55

Velmi jsem se těšila na historický film o událostech, které předcházely třicetileté válce, kterak čeští stavové zaseli vítr a sklidili bouři, navíc s Evičkou Josefíkovou v jedné z hlavních rolí. Problémem ovšem bylo to, že Eleonora Gonzagová, kterou zde ztvárnila a jež podle této adaptace už od defenestrace ovlivňovala Ferdinanda II. Štýrského, se za něj provdala až roku 1622... To myslím jako komentář k mému hodnocení úplně stačí, zvlášť když zbytek už se objevuje už v ostatních komentářích. Ve srovnání s takovou Marií Terezií dost propadák. Krásné kostýmy, krásná a upjatá Evička a dobrý Dobrý, zbytek celkem pod psa. 😕

• 9.5.2018  10:47

Vymyslet, jak by se nové zpracování odlišilo od předchozích, byl jistě pořádný oříšek. Oceňuji, že se to docela povedlo. Atmosféra byla cca od jedné třetiny opravdu mrazivá, takže většina věcí (a vůbec) byla naprosto očekávaná (bodejť by taky ne, při takovém obsazení). Pár věcí mi tam ale nesedlo (zejména teda dodržení povinných kvót) a tak mě to neposadilo na zadek jako televizní zpracování se Suchetem. Přesto se mi tato verze o aplikaci amerického porotního systému uprostřed mrazivé Jugoslávie velice zamlovala.

• 7.5.2018  12:59
    V.I.P. vraždy - Série 1 (série) (2016)

Lehce podprůměrný detektivní seriál. Pokud to člověk vezme jako buď žertovný nebo třeba i vážný, každopádně ne povedený pokus o české Sběratele kostí nebo Castle na zabití a nebude to příliš srovnávat s předlohou, dá se to přežít i bez újmy na zdraví. I když počátek série se mi zdál poslabší i jako parodie, cca od doby kdy se tam objevil Klaudiin ex-manžel, jehož ztvárnil Roman Zach, se to opravdu stalo docela koukatelným. Jenom se nemohu zbavit dojmu, že on se nemůže zbavit toho ruského přízvuku, jímž mluví v seriálu Modrý kód. 😁 Celkově tak 40%.

• 2.5.2018  23:40

Tak jestli jsem se v předchozích dílech nudila, v tomto jsem na to neměla čas. A vlastně zase jednou došlo i na slzičky... Úplně stejně jako když jsem poprvé v devíti letech viděla Vinnetoua, úplně stejně jako při závěrečné bitvě filmu Král Artuš a stejně jako cca ve dvou třetinách ságy Vojna a mír. A to jsem se domnívala, že se mi to stává už jen u knih. I když po tom, co scénář provedl Matymu, není divu. Maty krvácí do mozku, David bere prášky, po nichž si přestává věřit, a Rasputin se zamiluje... A pak nemá člověk brečet. City ždímající příběh dívenky z prolézačky do výše popsaného zapadá taky dokonale a pro odlehčení je tam pán s podezřením na infarkt. Primář se všemi hezky manipuluje a dělá to dobře, jelikož to ostatním vůbec nepřijde. Mně se tento díl líbil a netrpělivě po dlouhé době očekávám další. Ačkoliv bude-li Maty měsíce v umělém spánku a Lucie na mateřské, tak mě to očekávání brzy přejde. (Additum 3. května 2018 Nota bene, začíná-li zítra Diamantová liga v atletice).

• 2.5.2018  12:48

Zjišťuji, že opravdu nejsem typ pro sledování nekonečných seriálů z lékařského prostředí. V těch (seriálech), jež jsem sledovala dosud, býval lékař, který nebyl podezřelý z trestného činu nebo nějaké jiné nekalosti, maximálně patolog nebo soudní psychiatr. V současnosti běžící epizody Modrý kód už skutečně sleduji jen kvůli dalším osudům Matyho, a tak se v dílech, kde není, ve vatě spojující případy poněkud (dost) nudím... Plusem tohoto dílu byla pro mne zejména doktorka Vlčková a i druhý případ řešený Davidem Hofbauerem (kde mnou zmiňovaný patolog byl skutečně potřeba) docela ušel. Hodnocení se u mě pohybuje kolem 45%, ale tentokrát jsem zaokrouhlila dolů.

• 27.4.2018  23:02

Už v předchozím díle CSI Krakow 1910 se nám začalo v případech docela přiostřovat (a přitvrzovat) a tento pokračuje v udaném směru a stylu. Vypadá to velmi zajímavě a rozhodně zhlédnu další díly nejen kvůli linii o zmařené (ale stále trvající) lásce, která se táhne jednotlivými epizodami. Od Nicholas Le Floch asi další historická detektivka, která se celkem povedla.

• 26.4.2018  09:59

Lepší než předchozí díl s nepovedenou svatbou. Už jen proto, že se tam tentokrát vyskytovali téměř všichni, kromě Viktora a ředitele Bojana (no a samozřejmě Lucie. Opět jsem si uvědomila, jak velmi důležité u Bones - Sběratelé kostí - bylo, že všechny hlavní a důležité postavy vydržely od začátku nebo svého příchodu až do konce). Případ mladé lyžařky byl zajímavý, s autonehodou už to bylo horší, pravděpodobnost pohnutí se svědomí u takového člověka či právníka, jenž ho obhajuje, považuji za velice nízkou. Skauti s dědou docela fajn. Osobní život se tentokrát řešil pouze u Prokopa a okrajově u Petry, což šlo trochu mimo mě. Přesto za mě poctivé tři hvězdičky a budu s napětím očekávat, jak se bude dál vyvíjet zdravotní stav Matyho i Davida.

• 23.4.2018  23:05

Bohužel nikoliv Velký den ale spíše průser... Tenhle díl už nedokázal zachránit ani přesympatický Maty, ač teda opět dělal co mohl... Doporučovala bych díl (i díly) více sestříhat, méně akce a aspoň trochu logiky. Akorát Mery se teda oblékla v souladu s celým průběhem epizody do slušivé tmavě modré, která však budila dojem černé :-))

• 17.4.2018  17:37

Hned na začátku jsem se dozvěděla, že v tomto dílu opět nevystupuje moje oblíbená postava (Maty), a tak si trochu předčasně řekla "ach jo". Chvíli předtím se ale na urgent vrátila Sašenka Růžičková, která pak na sále moc krásně utřela nového pana primáře 😁, i když se jí jako obvykle podařilo nafasovat bezdomovce. Případ s kadmiem nebyl sice nic světoborného, ale šlo to. A závěr s bowlingem neměl chybu, i když jsem se krátký okamžik obávala, že se ze seriálu scénář pokusí udělat červenou knihovnu. 😉 Post scriptum: Spolukomentujicí kolegové mají tak trochu pravdu. Saša se zřejmě nikdy nenaučí dělat s lidma, i když je potřebuje. Přesto nesympatická pro mě není ona, ale spíše Prokop. A Váňa by byl skutečně zábavný, nebýt toho, že těch jeho "překlepů"; začíná být opravdu trochu moc, takže na práci sanitářů to nevrhá ideální světlo.

• 16.4.2018  21:29

Případy v tomto díle byly opravdu slabší než hlavní linie kolem Matyho potíží nebo Petřina porodu. Snažili se z nás trošku ždímat emoce, a nakonec se jim to (aspoň u mě) v úplném závěru skutečně povedlo... Paní Adamová Petru ukonejšila. Maty (obvykle i přes svou jizvu krásný jako obrázek) je zde bledý jako stěna. Maminka (nejen ta jeho) má vždycky pravdu, a konečně se tady taky jednou sedí v jiné hospodě než v profláknutém nonstopu. No a Nina definitivně seznala, že, myslela-li si, že má svůj vztah k Davidovi vyřešen a pod kontrolou, tak se teda setsakra spletla... Za mě proto dost dobrý.

• 10.4.2018  11:02

Docela dobrý díl, který řeší nejen celkem zajímavé případy (různé závislosti, ať už dívky s tetováním na sociálních sítích, kde to nakonec i díky panu Hojerovi dobře dopadlo, či Matyho švagrové na prášcích od bolesti, kde to bylo trochu jinak a složitější, a také případ se ztrátou paměti a infarktem) ale hlavně pokračuje linie kolem postav, které jsem si oblíbila a jejichž osudy mě zajímají (vlastně spíš nutí seriál dále sledovat a bez nichž bych si zvlášť teď za hezkého počasí od něj ráda odpočinula). Jelikož souběžně sleduji Ohnivý kuře (druhou sérii), mohu říci, že postava sympaťáka Matyho sedí Davidovi Gránskému mnohem, mnohem více než role arogantního spratka ne nepodobného zdejší Saše Růžičkové, v tomto ohledu se teda má, chce-li v budoucnu ještě podobné role hrát, od Sandry Novákové co učit. (I když špatný není ani v Ohnivý kuře, mně jen nesedí celý ten seriál, postavy, prostředí a vůbec. A jelikož to sem moc nepatří, je to v závorce a v závěru mého komentáře).

• 3.4.2018  21:06
    Ohnivý kuře - Série 1 (série) (2016)

No, potěš koště, naprosto jsem se minula (či pominula, sama nevím) s tímto ... ehm, seriálem. David Gránský, což je (infantilní) důvod sledování tohoto (ani nevím, jak to celý pojmenovat a nebýt pri tom zcela sprostá), je krásný chlap (jako obrázek) a v týhle hrůze dělá, co může, ale ani to (při tom nač člověk nevěřícně zírá na obrazovce) zdaleka nestačí. Prostředí, které mi vůbec ale vůbec nic neříká, nesedí mi a absolutně mě nebaví, takže mi to prostě celý přijde jako úplná ... (fekálie). Takže omlouvám se, ale tohle je odpad jako vyšitý! Avšak dám jednu hvězdičku (za snahu a za Gránskýho) ale na víc to (ani kdybych se jakkoliv snažila) rozhodně nevidím.

• 27.3.2018  14:24

V minulém díle mně to připadalo jako v Sokole, v tomto pro změnu jako na nádraží. Pořád tam někdo odchází a vrací se zpět. A případy už se opravdu opakují (viz chlapec s vychovatelkou, který upozorňuje bohaté rodiče na problém nepříliš fungujících vztahů v rodině; no dobře, ne úplně všechny - "zkušenou kartářku" a kokain v břiše jsme na urgentu asi ještě fakt neměli) a opakují se také herci ve vedlejších rolích (po jisté paní středního věku, která již několikrát hrála manželku úplně jiného pacienta, také mladá dívčina, která před časem pomáhajíc téměř se oběsivšímu kamarádovi, se nyní jako zdravotní sestra pokoušela přemluvit svérázného otce k léčení závažného onemocnění). Ale protože Maty v téhle epizodě takřka neslezl z placu (vlastně ze záběru) a protože David Gránský je v této roli skoro dokonalého muže taky téměř dokonalý, tak zapomínám, že jde o soap operu z lékařského prostředí (které mimochodem vůbec nemám ráda a dosud jsem se všem Ordinacím a Nemocnicím v životě i na obrazovce velmi úspěšně vyhýbala) a uděluji epizodě opět čtyři hvězdičky, protože jsem už v minulosti kvůli svým oblíbeným hercům zhlédla mnohem větší … (např. Jak se kalila ocel) a proti tomu jsou (dokonce i ty počáteční) epizody Modrý kód skutečný skvost. Maty:"Víte, já vašemu otci vlastně docela rozumím. Občas není úplně jednoduchý přiznat si pravdu."

• 24.3.2018  16:04

Nazdar. ... Tak nazdar. - Zdar. Sice to v seriálu (a v tomto díle zvlášť) vypadá čas od času jako na všesokolském sletu, ale zase mě to po dvou dílech docela zaujalo, takže se po nějakém čase zase těším i na ten následující. Pacient Davidovi a Nině při pozitivním orientačním testu na HIV: "Sex jsem měl už léta jenom s manželkou. A s tou je rizikový úplně všechno." :-))

• 20.3.2018  10:54

O trošku lepší než minulý díl. Případ s paintballem a jednou ledvinou, stejně jako ten s vírou, věrností a pohlavní chorobou nic moc, případ s prstem a husou se dá brát jako vcelku dobrý nápad, ovšem realizace taky nic moc, zábavný byl pouze Viktor, kterému zdatně sekundovala znuděná Saša. V příštích dvou dílech by se měla znovu objevit jedna moje oblíbená postava, takže i přes nízké hodnocení posledních dvou dílů ještě seriál nezavrhnu a zatím (alespoň ty dva následující díly) ještě zhlédnu.

• 19.3.2018  21:13

Ta Saša ale Matyho poslouchala jako hodinky... Nakonec jí to stejně bylo (při jejím přístupu k pacientům) houby platný. A takhle příležitost se jí už nikdy více nezopakuje, stejně jako se neopakuje žádné z nás. Zajímavý i příběh dvou starých paní, matky a dcery, jejichž potíže vyřešila Lucie. A také dědeček, jenž požil LSD. Saša:"Mně by asi nejvíc pomohlo, kdyby... kdybyste mě třeba doprovodil." (No a ještě mnohem více, kdybyste u mě třeba zůstal, nejlépe až do rána :-))).

• 19.3.2018  14:09

Neumím si představit, co by bylo, kdyby na urgentu neměli záchodky… Tam se Maty nechtěně potkal se svým otcem, když právě při péči o pacientku těžké autonehody prožíval největší deprese krátce po smrti své ženy, dále tam později zachránil Lucii před útokem nebezpečného psychopata, Sašu Růžičkovou před špuntovkou (tou dobou ještě) neznámého nešťastníka a taky tam prožíval první krizi ve vztahu (snad se to tak dá nazvat) s Lucií po velmi podivném rozhovoru se švagrovou Lenou. Paní Šedivá tam málem porodila do mísy dítě a Mery zkolabovala při chřipce. Paní doktorka Vlčková tam zachránila život Viktoru Žákovi. A hrálo se tam i o život malé Růženky, dcery od Vali. A to jsem určitě na něco zapomněla při popisu druhé jednoznačně nejvytíženější a nejdůležitější místnosti rubavského urgentu (hned po operačním sále). Celkem zajímavý díl, opět hlavně díky Davidu Gránskému, velmi dobře hrajícímu sympatického Matyho. On kdysi i jeho seriálový otec Jiří Štěpnička býval docela hezký chlap, ovšem nějak to zaniklo tím, že hrával role jako byl třeba první dělnický prezident, Klement Gottwald. Složenky bylo třeba platit za každýho režimu a o kulturu samotnou ani tenkrát ani teď příliš nešlo, tak aspoň, že se v těch seriálech vždycky najde někdo, kdo hraje a vypadá lépe než to ostatní.

• 15.3.2018  19:38

Vrátil se Prokop Hlinka a v tomto díle chybí Maty. Ehm, takže jsme zase v podobných … (fekáliích) jako na počátku seriálu, s Rychlým a bez Gránskýho. A jo pardon, v ještě větších, protože mi po odchodu Evy Josefíkové ze seriálu chybí taky Lucie. A tak mi někdo vysvětlete, proč by se tam sakra měl vracet ten debil (Tomáš, mám na mysli samozřejmě postavu, nikoli herce, i když ani ten teda není můj typ), co s ním Lucie chodila (teda spala, já už jsem z těch adolescentek na Instagramu taky úplně mimo), což je jeden z názorů, který jsem si přečetla na fb stránkách k tomuto seriálu. Je pravda, že kdyby se (poté, co přišla Nina) mimo Viktora vrátil i Aleš Nývlt, mohlo by být celkem veselo (a já bych si mohla dál lámat hlavu, co na tý Mery je...?) No, mrknu ještě na pár dílů, ale kdyby byly všechny jako tento (absence mně sympatických postav a stále se opakující případy), moc velkou šanci tomu nedám.

• 15.3.2018  12:53

Jelikož to byl zřejmě (min na dlouhou dobu) poslední díl s Matym a Lucií dohromady (ač už i zde komunikují pouze na dálku), hodnotila jsem ho stále ještě vysoko, i když se v něm vyskytly docela velké nepřesnosti. Kromě moru, který tam stejně zaimplementovali jen proto, aby se mohla Mery pohádat s Davidem (a pacient fakt nebyl archeolog ale debil a mohu to celkem dobře posoudit, protože znám pár skutečných archeologů, kteří se vrcholným středověkem zabývají), tak mám výhradu k údajné paní Knotkové, pomocí níž scenáristé posouvali (mnou bedlivě sledovanou a oblíbenou) romantickou linii Maty-Lucie. V díle č. 72 (S02E44), kde se Knotek (po své demonstračce) pokusí zabít Lucii, je to jeho (už bývalá) přítelkyně, a jelikož ten díl jsem viděla už min. desetkrát, doporučuji scénáristům, aby občas nějaký díl i oni zhlédli či aspoň nahlédli do svých papírů a nevytvářeli v seriálu podobné nesmysly jako tento s rozvodem.

• 12.3.2018  15:47
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Protože romantiky už bylo v posledních dnech a týdnech až dost, rozhodla jsem se zhlédnout něco trochu jiného. První pokus se ještě úplně nevyvedl (slovenský kvazihistoricko-detektivní seriál 1890), ale ten druhý se vzteklinou v současnosti a běsy z minulosti už ano. Krásná šumavská krajina dotváří příběh známý z knih např. Juraje Červenáka, kde člověku není líto obětí, a na rozdíl od nich by člověk byl schopen litovat pachatele, kdyby se nezamyslel nad tím, co všechno se mohlo stát, kdyby mu to bylo vyšlo. Jelikož považuji za neomluvitelné omlouvat se tím, že oni to dělali také, je pro mě pochopitelné, že se po tom, co se dozvěděl, chtěl viníkům pomstít. Nicméně děti nemají trpět za chyby rodičů. Hádek ve srovnání s M. Němcem a D. Gránským (ti se oba vyskytli v těch příliš romantických seriálech) trochu nevýrazný a krásná zahradnice pro mě nesympatická, ale zbytek, včetně studentky Táni moc fajn, takže u mě spokojenost a i tomu odpovídající ohodnocení.

• 9.3.2018  11:52

Jak je možné usoudit z mých několika předchozích komentářů, seriál začala pravidelně sledovat, protože jsem naprosto (ale úplně zcela) propadla romantické linii Maty-Lucie. Kdyby tomu bylo totiž jinak a zajímalo mě, jak to skutečně chodí při práci špičkových kardiochirurgů a neurochirurgů, podívám se na seriál Doktoři. Já ale nějak moc nemocniční prostředí (a seriály) nemusím, mohu tudíž přiznat, že za touhle mou vzniknuvší posedlostí (srovnatelnou pouze už se závislostí na Bones) se skrývá jednak to, že (jak jinak)se mi líbí David Gránský, navíc (jako bonus) jeho postava Matyho Bojana (jak už jsem zde také několikrát psala) nese rysy krásného a statečného prince na bílém koni, po němž všechny z nás ve skrytu duše toužíme, a také postavu půvabné Lucie jsem si oblíbila už na začátku, byť jsem ji tehdy ne vždy a ne ve všem chápala (především co se týkalo jejího vztahu k pro mě absolutně nesympatickému Tomášovi). Tato úžasná linie nám ale bohužel odchodem Lucie z urgentu na mateřskou dovolenou končí, nebo se alespoň odkládá na neurčito. Celé mi to tak trochu připomínalo závěr Gruffudových seriálů Ringer nebo Forever, kdy společnost ABC nevěděla, jestli seriál bude pokračovat či ne. V době, kdy se odehrálo přepadení rubavské pošty, se něžná Lucie snažila získat Matyho, a ne úplně se jí to dařilo, když ji ještě těsně po jejím porodu, tj. v době, kdy stále neměla jasno, jak to bude se zdravím jejího dítěte, přesvědčoval, že chce, aby zůstali kamarády, že na víc momentálně nemá. A ejhle, když se Lucie rozhodne, že ho sice miluje, ale stejně se musí postavit na vlastní nohy, a loučí se s ním, on přijde na to, že už by to vlastně šlo, a že už to jejich vzájemné pouto dávno něčím víc je. Jejich rozloučení pak scénáristé tak odbyli, že si myslím, že i oni sami pořád doufají, že se ohledně jejich vztahu ještě neřeklo to poslední slovo. Něco se má odehrát ještě v dalším díle (zřejmě to bude kromě moru to jediné, co mě bude ještě zajímat), a tak budu ještě (i když už jen v skrytu duše) věřit alespoň v částečné zmírnění situace, když už ne přímo v happy end. Takže moc prosím, vezměte si zase Prokopa a vraťte nám Lucii! A zřejmě to vypadá na vytvoření nějakého příspěvku do deníčku, až na to bude čas.

• 5.3.2018  10:51

Kam čert nemůže… tam nastrčí švagrovou… Toť výstižný popisek k tomuto dílu doplňující vyčerpávající komentář kolegy mira007. No a ještě k tomuto a k tomu následujícímu ze série (a také myslím dílu 73) aneb posunu vztahu Matyho a Lucie někam, kam nikdo z nás nechtěl. Naposledy mi takhle trhal srdce díl Bones Doktorka z fotografie, kde Booth Kůstce vysvětloval, že miluje Hannu a ona do toho vzlykala. A ani za jednu z těchto svých emocí se nestydím (i když bych asi ve svém věku měla). Bones jsem ovšem sledovala, když už jsem věděla, že B+B (Kůstka s Boothem) byli kamarádi tak dlouho, až měli dvě děti… Tady jenom pořád doufám, že scénáristé právě tak jako jejich kolegové z Bones vyslyší hlas lidu (tedy divaček) a učiní podobně. Mery k Lucii: "No a stačily by ti třeba voči mladýho Bojana?" (Já teda nevím, jak to nakonec bude s Lucií, ale mně by teda rozhodně stačily ;-)))

• 5.3.2018  10:04

Rubava je asi posledním městem s nemocnicí s urgentním příjmem, kde nemají na poště „lístečkový“ systém… Přesto její Přepadení (i když ten název jsme tu taky už jednou měli) považuji za dosud nejlepší díl, rozhodně teda pro mě byl ze všech nejromantičtější a i dostatečně akční (i když si o postupu zásahovky taky myslím své a snažím se sama sebe přesvědčit, že se jen obávali ohrozit rukojmí) a emoce ždímající – první (a bohužel dosud i poslední) pořádný polibek Matyho a Lucie; Vali, Růženka, Jindra a pan Hojer, statečná paní z pošty a její milující manžel aneb Lazarův fenomén. No a vůbec… Jelikož jsem si konečně v nějakém díle pořádně užila Matyho a Lucie, tak jsem při opětovném zhlédnutí nakonec (celkem zcela neobjektivně) přidala další hvězdičku (opravdu nevím, zda jsem někdy tak nějakou romantickou linii kromě Kůstky s Boothem v Bones tolik prožívala, ale určitě ne).

• 25.2.2018  15:04

Třetí hvězdička je za to, že jsme se konečně zbavili (nebo aspoň brzy zbavíme) některých osob...

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14