elizabeth_ba

elizabeth_ba

Hana Skřeková

okres Prostějov
Homo sum, humani nil a me alienum puto.

homepage

33 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
  • 29.7.2019  11:01
  Čas přílivu (TV film) (2011)
  ***

  A mně se tenhle díl docela líbil, už jen proto, že jsem zjistila, že si Alice Avrilová (Blandine Bellavior) přišla v čase obhlédnout předchozí díly, než se rozhodla připojit se ke Swanu Laurencovi v dalších sériích, což bylo seriálu rozhodně ku prospěchu.

  • 29.7.2019  10:48
  Perlivý kyanid (TV film) (2013)
  ***

  Překvapivě věrné zpracování příběhu Cyankáli v šampaňském, mého oblíbeného od královny detektivek, asi proto, že trošku připomíná pohádku (a taky dobře končí). Jak už je pravidlem pozměnili jména a u postavy Anthonyho Browna (zde není ani Anthony ani Brown), opomněli docela významný detail, a proto zůstává Žlutý Iris nejlepším zpracováním tohoto románu a adaptaci s půvabnou Avrilovou a šovinistickým komisařem Laurencem tři hvězdičky.

  • 29.7.2019  10:35

  I tady samozřejmě lepší zpracování, kde byl zachráncem ošklivých káčátek James D'Arcy a detektivem slečna Marplová, ale lepší než profláknuté Vraždy podle abecedy nebo Zkouška neviny, které se nedávno dočkaly nových adaptací ve Velké Británii a jimž výše jmenované s duem L+L nesahaly ani po kotníky...

  • 29.7.2019  10:21
  Kočka mezi holuby (TV film) (2010)
  ***

  Bohužel se nejde ubránit srovnání s Suchetovým Poirotem. Ten byl ještě trošku překombinovanější, ale v tělocvičně se vraždilo oštěpem, což jsem tady postrádala. Jinak z první série patří tento díl k těm povedenějším.

  • 29.7.2019  10:00

  Verze s Polly Walker se mi líbila mnohem více.

  • 17.5.2019  22:17

  Já říkala, že víc hvězd dostane až díl, kdy Maty vypadne za Lucií. Díky Bohu poslední díl, který jsem asi viděla. Ovšem pohled na Matyho Bojana v mém srdci zůstane i nadále, asi navždy... 😉😀❤️

  • 16.5.2019  23:44
  Miss Marple: Nemesis (TV film) (1987)
  ****

  Moc povedené zpracování, i když verze s Danem Stevensem a láskou za války, která chtěla ale nedokázala překračovat propasti, mě okouzlila přece jen o malinko víc. Ovšem paní Joan Hickson je jako slečna Marplová vynikající a určitě zhlédnu i další díly.

  • 23.4.2019  21:59

  Kéž by současní scénáristé někam vypadli a nové herecké posily si vzali s sebou....

  • 23.4.2019  21:20

  Tak nějak doufám, že nyní už scénář se nebude snažit ovlivnit situaci Maty- Veronika ve smyslu, že kamarád taky rád, když už odtajnili přátelský vztah mezi Veronikou a Lucií. Protože teď už by cokoliv mezi Matym a Veronikou (kamarádkou od Lucie) bylo ještě o dost trapnější než dosud... Děkuji a varuji...

  • 15.4.2019  21:09

  Náhrada původních doktorů novými je trapná a pro mě rozhodně nezajímavá a tím rovněž nepřijatelná. Přeji ostatním, aby se jim to líbilo, protože mě to teda nezaujalo. A škoda vyhazovat peníze za další předpremiérové díly - jestli tohle měla linka s Veronikou za záměr. Taky by mě zajímalo, co za diletanta píše ty obsahy, protože Bojan starší ji k nikomu nepřidělil. Sám Maty Veroniku vyzval, ať jde s ním na box.

  • 7.4.2019  17:06

  Bez Matyho (když už tam není, tak ho mohl scénář aspoň na chvíli poslat do Kanady) , bez Lucie, bez Davida a teď už i bez Rasputina, tak to je teda pěkně na ... nic

  • 2.4.2019  18:27

  Souhlasím, že bez Matyho je nuda. Jenže vidíme-li na konci předchozího dílu, že Maty napíše milované ženě na otázku "Kdy přijede" kterou si přečte někde na Skype (ani jí nezavolá) pouhé Nevím... No to já taky nevím. Vždyť se chová jako pomatená zamilovaná školačka, která neví, co chce. A pro mě začíná být nuda i s Matym. Proto opět odkládám sledování a někdy po čase zase se zkusím ke sledování vrátit. Teď bych totiž jen ztrácela čas. Zatímco Roman nakonec odcestuje, Maty dál trčí v Rubavě, i když se stejně v některých dílech neobjeví...

  • 28.3.2019  00:02

  Evičky mi nakonec bylo docela líto. To je tak, když se nezralé slečny, skoro ještě děti, míchají do vztahů dospělých. Líbila se mi linie VV, škoda, že i s ní scénář slušně zamete. Já bych ráda, aby spíše zametl s Libuškou, protože se od vztahu-nevztahu s Brejchou chová ostudně. Ale bude to asi jako v životě, Eva zůstane sama a bez pomoci a Libuška získá dobré místo... Čtvrtá hvězdička je tentokrát za Lamborghini.

  • 27.3.2019  23:39

  Jj, jak píše kolega DavidHolub, linka s Bíbou je zbytečně natahována a podle mě není ani uvěřitelná (ještě když si přečteme, že ji s velmi oslabenou imunitou, ale přece, propustí domů - vždyť se nic takovýho nestalo!!!). Trapný a pitomý, skoro tak blbý jako linie kolem Rasputina… Hned potom jsem sledovala nějaký díl britského seriálu Grantchester, ten rozdíl byl opravdu do očí bijící. Bylo by fajn, kdyby si tvůrci někdy nějaký, nejen úspěšný, ale i kvalitní a dobře hodnocený britský seriál pustili (aspoň někteří, protože předchozí díly, ty při návratu Lucie, byly docela, některé i hodně ucházející). Tak doufejme, že se scénář vzpamatuje a Maty přece jen odletí do Kanady. Aspoň na prázdniny, na které se odmlčí i MK na obrazovce...

  • 26.3.2019  14:28

  Žádný díl bez Lucie (tady video na Skype vystřídal pouhý obrázek) ode mne nemůže dostat více jak tři hvězdičky. Maximálně ten, kdy za ní Maty poletí do Kanady. Aby dosáhl na čtvrtou hvězdu, musel by být zbytek dílu aspoň nadprůměrný. A to zbytek tohoto fakt nebyl.

  • 25.3.2019  19:53

  "Myslíš, že máme problém s alkoholem?" - "Ano, máme. Právě nám došel."

  • 25.3.2019  15:45
  Hrdina (2002)
  *****

  Důvodem pro sledování filmu bylo, že jsem se celý minulý týden dívala na úžasné krasobruslení z MS v Saitamě a tak nějak jsem zatoužila něco vědět i o tomto regionu, i když od původně zamýšlené Gejši, sáhla o "kousek" vedle, z ostrovního Japonska do kontinentální Číny, abych zjistila konečně něco o "ex Oriente lux", tedy světle z východu. Volba padla na film Hrdina, Hero, už jen proto, že sympatická čínská sportovní dvojice na hudbu z něj jela své exhibiční vystoupení. A tak se stalo, že jsem zase jednou (po soudci Ti a Tiao Tajovi) vzala něco čínského na milost ( nejen tu sportovní dvojici, ale i historické filmy, alespoň ty pana režiséra Zhanga). U tohoto probíhalo pomalé oťukávání a první třetinu se i zdálo, že to nepůjde, pak mě to ale pohltilo, už nepustilo a přinutilo zhlédnout i oba další podobně laděné režisérovy filmy, každý trošku jiný, tenhle mi připadal takový nejchladnější, jako bych se na něj dívala z venčí a byla jen pomalu vtahována do děje. Další dva mě už zaujaly hned od začátku a měla jsem pocit, že i já patřím do Klanu létajících dýk a že i mě se týkal boj o moc a život císařské rodiny.

  • 25.3.2019  13:16

  Za mě úplně zbytečný díl, ten zajímavý kousek linie týkající se VV(Vali a Viktora) mohli autoři přidat k jinému dílu.

  • 13.3.2019  12:51

  Docela dobrý díl, byť mě to bez Lucie (nebo spíš s Lucií na Skype) tak úplně nebaví. A na závěr v ukázce na další díl přišla taková menší podpásovka, kterou jsem ale očekávala. Pokud jsem u Matyho a Lucie s komplikacemi při jejich vztahu očekávala něco trochu sofistikovanějšího než obyčejnou žárlivost dvou pipin (teda pardon sestřiček), tak když jsem si zde před časem přečetla obsah jednoho z dalších dílů ("Maty se rozhoduje, jestli poletí za Lucií do Kanady, zdá se, že za současné situace by bylo důležitější, aby zůstal v Rubavě".), tak přesně tohle (že se něco přihodí Bíbě) mě napadlo také.

  • 11.3.2019  10:36

  Adam Brejcha k Matymu na sále: "No tak vidíš, aspoň něco jsi dneska přeřízl."😉😁 Co dál? Nabízí se zde jistá podobnost s naším státem. Jen místní travič obyvatel, Bureš šmejd šmejdskej, hajzl lacinej, nebyl agent StB. A konečně padla i ta správná slova, byť ne mezi čtyřma očima ale jen po telefonu.💕💖 Moc pěkný díl, jen škoda že asi na nějakou dobu poslední. Skončím jak jsem začala, slovy Adama k Matymu, než ho vyhnal od operace za Lucií, trávicí v Čechách svůj poslední den: "Ty teďka mazej. Nepoučuj mě, co jsou priority v takovýmhle případě." A vlastně ne, slovy Mery k Lucii: Budeš nám chybět. Jo, to bude i mně.

  • 7.3.2019  13:44

  V minulém díle Lucie Krutinová nabyla dojmu, že by nebylo dobrý nechat se strhnout emocemi. Není divu, že se jich při takovém předsevzetí v tomto strhla doslova lavina. Pro nás sledující jediný štěstí, že Lucie zřejmě nezná římské přísloví: Nulla viro iuranti femina sapiens credat. - Ať žádná moudrá žena neuvěří přísahajícímu muži... Lucie: Maty, já to prostě nemám pod kontrolou, rozumíš? (Hm, ale on zjevně taky ne 😘). A já jsem za tu ztrátu kontroly a sebekontroly nesmírně vděčná. I když... Pokud by to pokračovalo v tomto duchu, měli bychom z toho brzy seriál Řím (samej sex a krev😁), i když to první se tady zatím vyskytlo jen decentně a v náznacích a toho druhýho tady máme požehnaně a plnej kýbl (100 litrů) stejně už od začátku. Z výše uvedeného (ale i dalších situací) vyplynulo plno vtipných hlášek: Vali k Viktorovi na lékařáku: Proč tady máme zataženo? 😂 Mery: Prosím tě, mluvil jsi s tím Slaným? Maty: Jako v celkový anestezii na sále? Viktor: Tyhle konkurzy bývají dohodnutý někde na golfovém hřišti. (A pak vidíme v kanceláři primáře Bojana diplom za 3. místo na golfovém turnaji). Nebýt toho lehce sluníčkářského příběhu kolem případu s nesnesitelnou bolestí hlavy, byl by tenhle díl vlastně dokonalý.

  • 4.3.2019  21:10

  Scénář trošku zvláštní, neboť tu krásnou romantickou linku se snaží zdramatizovat snad až příliš. Postavy pomalu ale jistě ztrácejí sympatie, aspoň ty moje. Eva (která najednou vůbec nekoktá) je v tomto díle na facku (v epizodě opravdu jedna padla, ale bohužel ne té správné osobě) a Libuška dokonce vyloženě na pěst (a to nejen v ní ale už celkem dlouho). Odmítnutou ženu nebo dívku, ač vypadá sebevíc neškodně, nelze podceňovat. Jak to říkal neurochirurg Ludvík "nic by se nemělo podceňovat, ani to, co vypadá jako prkotina." Sice to říkal v jiné souvislosti, ale tady to lze aplikovat taky. Avšak na úplně nejprotivnější postavu posledních epizod aspiruje tatínek od Mery. Naopak Mery si mě docela získala, zřejmě film "Něco na té Mery je" (s Cameron Diaz - tam je to teda Mary) bude mít pravdu. Kouzlo a Vali Slavíčková byly perfektní. Jen s těmi uhozenými matkami se v posledních dílech roztrhl pytel. Whitney Houston a její "I Will Always Love You", krásně díl zakončila. Snad zdárně směřujeme i přes komplikace k pořádnému happy endu.

  • 4.3.2019  21:06

  Tak už ne "Petr a Lucie" ale "Maty a Lucie". Sláva! Hosana! Haleluja! Kolik se toho dá vyjádřit bez zbytečných keců. A všechno ostatní je naprosto bezpředmětný (včetně jednání Lucie, které předcházelo tomuto naprosto dokonalému citovému i jinému vzplanutí a jež se mi zdálo minule celkem nelogický). Konečně zase jedna skutečně uvěřitelná scéna seriálu, spíše však díky oběma představitelům (Evě Josefíkové a Davidovi Gránskému) než díky scénáři. Ten Matymu a Lucii připraví ještě několik překážek, víc k tomu nejen závěrečné ukázky ale hlavně samotný následující díl. Pevně doufám, že scenáristy ty špatné konce vztahů přestaly bavit a my se konečně dočkáme happy endu, byť trochu kostrbatou cestou, když se Eva Josefíková do seriálu vrátila jen na skok. Btw. neznělo by lépe, kdyby ten snoubenec od dívky vrátivší se z Ghany Petře a Prokopovi neřekl místo "Vůbec bych se nedivil, kdybyste vy dva i spolu chodili" spíš " Vůbec bych se nedivil kdybyste vy dva i byli víc než jen kolegové"? Ale asi by to na tenhle seriál bylo příliš sofistikované... Konečně zase i dobrý hlášky. Adam: ,"Máte pěknou arytmii pane Blahout." --- Prokop: Čekáš někoho?" - Maty:"Mraky holek."

  • 27.2.2019  18:13

  Hodnotím sice pěti hvězdičkami, ale pouze proto, že ačkoliv to už celých sto dílů vypadalo jako Čekání na Godota, nakonec jsme se přece jen dočkali (i když zcela se o tom přesvědčíme až v příštím díle, v tomto je to patrné pouze ze závěrečných ukázek). Kdyby se tak stalo včas, nemuseli z Lucie udělat ženskou, co neví co chce a nedá pokoj dokud to nedostane. (Napřed za ním přijde natěšeně do práce, zdržuje a ruší přítomností za sklem operačního sálu a pak najednou v příštím díle bude plácat něco o dohodě a rozumu? Ne, opravdu scenáristé neumí napsat pěknou a uvěřitelnou romantickou linku. Ale co už, jsem ráda a díky i za tu, co je, ráda se na Matyho a Lucii (i jiskření mezi nimi) dívám. A chraň autory, aby jejich vztah, ještě než vůbec začal, zprasili podobně jako ten Davida a Mery. To je raději oba pošlete do Kanady natrvalo). Naprosto taky žasnu nad tím, co si podle scénáře dovolí sestřička, co je na oddělení chvíli po škole (půl roku i s cestou) k doktorovi se dvěma atestacemi, mám na mysli přerušení hovoru Matyho a Lucie Evou bez jakékoliv omluvy... Tohle by si v reálu nemohla dovolit, i kdyby žárlila sebevíc, zastiňuje to i tu docela hloupou šarádu s laryngitidou, Sašou, fanaticky věřícím manželským párem, primářem a jeptiškou. Případ s laktační psychózou naopak považuji za zajímavý, i když smutný.

  • 20.2.2019  11:28

  Z následujících dvou epizod (viděno za mírný poplatek na iprima) vyplývá, že ta úprava Meryina bytu kamarádkou architektkou nebyla od Lucie tak úplně nezištná, jak to tady vypadá. Nejspíš se styděla vzít Matyho do něčeho, co vypadalo jako lepší ubytovna.

  • 20.2.2019  10:19

  Tak už i Prokop a Petra to stihli dříve než Maty s Lucií... 😁 Ale nesblížilo je to až tolik, jak by si asi představovali (min. jeden z nich) a jak určitě chtěli jejich fanoušci. PS: Lucie není na rehabilitaci, její dítě je po operaci kvůli gastroschíze v lázních. Ale jinak jo. Deus ex machina na oživení umírajícího seriálu. Jestli zmizí do Kanady s Matym oba, tak bez nich a postavy Davida Hušbauera (teda Hofbauera) už nemusejí ani točit nové díly...

  • 13.2.2019  21:49

  No tak jsme se konečně dočkali. Lucie Krutinový... 😉 A já za její setkání s Matym Bojanem přidávám jednu hvězdičku.😍 A budu doufat, že po Matyho návratu ze stáže konečně něco bude. Nejen objetí a polibek na tvář. 😁

  • 13.2.2019  18:04

  Mně to zas jako úplně šťastný konec nepřipadalo. A jak píšu, ke komentáři k celé sérii, hlavně to vygradovalo už v předchozích dílech, především v devátém. Tohle už bylo jen dokončení toho, co bylo nevyhnutelné a očekávané. Bohužel, zvláště v případě úplně zbytečné postavě Sylvie. Na druhou stranu, pokud si člověk chce představit ženskou, která se o sebe dokáže postarat sama, tak je to Milady. A tak trochu si ji nedokážu představit jako matku. Naopak bych si ji dokázala představit společně s Athosem při ochraně Francie, o které se toho v předchozích dílech tolik nakecalo. Jak v epizodě 8 v jistém okamžiku sklopila ty oči, bylo jasné že uvnitř už bude navždy sama. A mimochodem, Maimie McCoy je opravdu krásná ženská.

  • 13.2.2019  17:05

  Pokud opravdu platí, že v nejlepším se má přestat, tak měl seriál jednoznačně skončit po druhé sérii. Třetí série měla velký potenciál, ale mě dost zklamala. Mohu odpustit, že nedopadla dle mých představ. Přejdu i to, že seriál už se v žádném případě nemůže počítat k historickým. Vidím jen dvě zásadní plus. Změnu vizáže Ludvíka XIII. k lepšímu a naprosto bezcitného záporáka v podání McNultyho. Byl tak uvěřitelný, že se z něj člověku dělalo až zle. Tím ale má chvála končí. Události v posledních třech dílech chtělo uspořádat jinak, aby děj nevygradoval už v tom předposledním. No a pokud chtěli scenáristé mermomocí pokazit slibně rozjetý děj a současně naplnit povinné kvóty, tak Athosova nová láska neměla alespoň vypadat jako Serena Williams... Mně touhle postavou, uprchlíky vůbec a jakýmsi americky nebo revolučně protivným rovnostářstvím úplně otrávili. Řečeno s kapitánem že čtvrté série Hornblowera "rovnost, volnost, pitomost".

  • 11.2.2019  14:51

  A mně se tohle zpracování Mušketýrů moc líbí. I když to vůbec neodpovídá předloze a korekce z hlediska historického jsou spíše k horšímu. Např. Richelieu se stává ještě větší karikaturou a neřádem než u Dumase, o Rochefortovi ani nemluvě. D'Artagnan oproti ostatním verzím lehce v pozadí, hlavními postavami jsou zde spíše Athos a Aramis, především vztahy ke svým ženám, které tady aspoň podle mě lehce své mužské protějšky ještě překonávají. Ať už něžná a laskavá královna Anna, statečná a sympatická Constance nebo vražedně okouzlující Milady. Mezi ní a Athosem to v tomto díle obzvláště jiskří a já tuhle variantu jejich vztahu absolutně žeru... S Annou a Aramisem je to malinko méně uvěřitelné, už jen proto, že je to po D'Artagnanovi, Buckinghamovi a Mazarinovi další milenec Anny Rakouské v romantické literatuře a filmech, přesto je v závěrečných dílech této série dobrodružství, akce a romantiky ne na pět ale téměř na šest hvězd a z toho důvodu je mi historická přesnost tak nějak ... na háku.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace