• Pohádka

První republika - Díl čtvrtý (2018) (epizoda)

O víkendu jsem se dívala na Přítelkyně pana ministra s Oldřichem Novým a Adinou Mandlovou. A scenárista by se asi měl podívat taky, aby dokázal navodit aspoň trochu atmosféru První republiky. Lituji dobře hrajícího Stanislava Majera, v jehož podání Hans Von Lippi (už i nad jménem německého hraběte se tvůrci měli zamyslet, domáckou podobu jména asi v křestním listě neměl) působí velice sympaticky. Jen doufám, že se v tomto případě nebudeme opakovat první série, ale s obměnou, že tam ostrouhala dáma (Magdaléna) a tady by takhle dopadl pro změnu pán (von Lippi nebo v lepším případě Anderle, já bych rozhodně přála rozmazlené Ireně, aby nic nezbylo na ni, i když svůj zájem o ni prozrazuje von Lippi Magdaléně ještě ve druhé sérii a teda velice dlouho před svou žádostí vznesenou Jaroslavovi) doufám jen, že konec nebude v duchu, že vše špatné je třeba hledat vždy u Němců... Zaujal mě Adam Mišík i jeho matka, zahraná Petrou Jungmanovou, jimž doufám, že bude dán ještě prostor i pro vysvětlení jejich role v příběhu kamaráda poručíka Anderleho, Oldřicha. Co třeba takový architekt a trenér boxu, jehož ztvárnil Stach? Jaká je asi jeho úloha?Jinak abych nezapomněla, die Turnen je německy gymnastika, snad to vědí i tvůrci...

První republika - Díl druhý (2018) (epizoda)

Anička Fialová i tomu rozmazlenému frackovi, kterým Irena nepochybně je, dokázala dát určitý půvab a grácii. Nová představitelka, i když se Irena ani v manželství zatím nezměnila, tohle neumí. První sérii drželi nad vodou Vyorálek s Křížem, tuhle Stanislav Majer... Jemu a Polívkovi to (uz od druhé série) moc a moc sluší a Magdaléna se s Vladimírem v první sérii neměli vůbec rozejít..., nemuseli by pak tvůrci blbnout v předchozí sérii s Klárou a v téhle provádět týhle tanečky zpět s Magdalénou. Uvidíme co přinese příjezd staršího von Lippiho (fakt by mě zajímal jeho titul, když mladší z bratrů, který se nijak nehrne do Německa, viz žádost matky o to vidět Irenu, je hrabě) a manévrování Kyliána kolem veškerých událostí mezi Turnery a Sokoly.

Modrý kód - Láska a peníze (2018) (epizoda)

No tak jo, David se zachoval jako kretén, odešel do Anglie a nechal za sebou zničenou Mery. Adam Brejcha se jako kretén chová už o svého příchodu na rubavský urgent. Mery se po svém zmizení a návratu na rubavský urgent chová jako naprostá kráva... No a na závěr tam dali Matyho, co se už taky chová jako kretén k Saše Růžičkové, se kterou si mimochodem všechny předchozí díly vykal (výkal, který mi tam původně navrhl mobil, je totiž to, co pomalu ale jistě začíná být tenhle seriál) Možná proto, že vy vole, se špatně říká. Jedinej Rasputin si od toho extempore před téměř sto díly, kdy jej málem odhalili, udržuje jistý standard. Takže buď to dělejte pořádně, nebo pošlete Mery do Anglie, Matyho do Prahy a seriál do kytek, kam tak jako tak jde.

Modrý kód - Stín z minulosti (2018) (epizoda)

Kdyby aspoň ten obsah Tv Prima byl v pořádku, ono ale ta sestřička, co ji pozvali místo Mery, a co se pohádala s Matym ohledně stomatochirurga potřebnýho k operaci pokousaného kluka, byla Zuzka nebo Zuzanka, ne Karolína... No a tý malý (myslím sestřičky Evy) je mi nakonec i celkem líto, i když jsem ráda, že mojí oblíbený Lucii Krutinový nevleze do zelí ;-) ... No a s kolegyňkou Idée_fixe naprosto souhlasím, asi podobně jako, když já jsem měla tu "čest" vidět ten díl o archeolozích a moru...

Rio Grande (1950)

Jsem si říkala, že se ze mě ještě stane fanda westernů... Ale z tohohle dílu jednoznačně plyne, že nikoliv. Dva předchozí kavaleristické westerny byly OK, zejména pokud se řešily doznívající rozepře mezi Severem a Jihem. Komentovaný mě zaujal o cosi méně, ale pořád se na všechny situace, zejména jízdu po způsobu Římanů, dalo více než jen koukat. 👍

Modrý kód - Volá Londýn (2018) (epizoda)

Důvod tří hvězdiček za nic moc díl? Sličný Gránský, tj. Maty Bojan, co jiného? 😉😘

Modrý kód - Hra s ohněm (2018) (epizoda)

V přímém přenosu tentokrát dostal přednost tenis na French open, konkrétně Dominic Thiem. A ukázalo se, že to byla opravdu dobrá volba. O nic jsem opět nepřišla. Prekvapila jen Saša a potěšilo, že Maty odolal sestřičce Evě. 😁 Zatím... 😉

Modrý kód - Pomocná ruka (2018) (epizoda)

Sice jsem deklarovala, že se už nebudu dívat, ale nakonec jsem se rozhodla, že dílům vysílaným do prázdnin a dovolených ještě dám šanci. Ovšem, kdybych zůstala u svého původního rozhodnutí a tento díl vynechala, vůbec nic by se nestalo... Nezaujaly mě nijak ani případy ani osudy hlavních postav. Dokonce i linie s Viktorem a Deniskou, která za přítomnosti Růženky byla celkem zajímavá, mi nyní připadá už jen uměle natahovaná. Chyběl mi Maty, chyběla mi doktorka Vlčková, ještě že tam byl aspoň Rasputin a že se David začíná vyrovnávat se svými obtížemi.

Modrý kód - Hrdina (2018) (epizoda)

Wtf, dělají si ze mě snad scenáristé ... (legraci)? A co se týče zdejších hodnocení, fascinují mě lidé, co dávají odpad úplně každému dílu (asi masochismus ne? když 100 dílů hodnotí odpadem a furt to ještě sledují, docela podivné a spíše politování hodné) a rovněž lidé, již dávají jednomu dílu odpad a druhému pět hvězdiček, když se ty mezi sebou téměř neliší. Nebo také tací, co hodnotí díl ještě před premiérou. Trochu to začíná reflektovat klesající úroveň tohohle seriálu, jelikož kromě záměrně zkreslujících hodnocení, už tady skoro nikdo jiný nehvězdičkuje (čest pár výjimkám, kteří ještě navíc statečně píší komentáře, jimž přeji, ať je baví ještě dlouho to sledovat, já tomu dávám šanci pouze do žní... Původně jsem byla tak naštvaná, že jsem následující díly už vidět ani nechtěla).

Modrý kód - Cesta k srdci (2018) (epizoda)

Sice jsem udělila tři hvězdičky, ale přiznávám, že jsem to dost nadhodnotila. Je to v podstatě pouze za Matyho, pro nějž mám stále slabost a který se tam zase objevoval o něco více než v předchozích dvou dílech. Co je ale od scenáristů úplně pod psa, je vykreslení charakteru primáře Kodyma. Když tam byl poprvé, byl prostě "jen" nesympatický kariérista, který, když viděl, že nedosáhne svého, prostě odešel, jakých jsou v jakémkoliv oboru tři půlky... Zato teď je z něj docela karikatura...(nebo kreatura? Se mi ty termity nějak pletou). No a když jsem viděla ukázky k následujícímu dílu, tak se obávám, že zřejmě učiním jako spolukomentujicí kolega. Jelikož, než Maty pozval na večeři Lucii, tak kolem toho půl roku chodil jako kolem horké kaše (a ještě jim to překazila Lena 👿), zato teď sestřičku Evu pozve raz dva... 😿 Mně prostě citový vztah mezi nimi absolutně nesedí. Maty se hodil k Lucii a tečka. A připomnělo mi to, proč se na nekonečné seriály prostě nedívám. A jediná výjimka (Bones, česky Sběratelé kostí) potvrzuje pravidlo. No a tam také setrvávaly všechny důležité postavy a scénář respektoval přání a názory diváků... Tady to jde od dílu 80. z kopce, jeden díl jednou za čas se povede, zbytek je nuda nuda šeď.