vlcekmirek

Mirek Vlček

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3
    • 23.9.2018  13:05
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Seriál komedií se vydařil. V době premiérového vysílání v ČST jsem byl na vojně a musím říct, že jako záklaďáci jsme u toho řvali smíchy. Reklamní slogan mluvil o tom, že diváci a divačky v seriálu uvidí, jak to na vojně skutečně chodí. ALe bylo to jen zbožné přání soudruhů. Spíš to byl seriál o tom, jak by si tovarišči příli, aby to bylo. Skutečnost byla úplně jiná a v té době mi bylo docela líto Martina Zounara, který po natočení téhle slátaniny narukoval. Ten si, chudák, musel, jako bažant, užít. Kór, když tam hrál tak uvědomělého soudruha. V době, kdy šli soudruzi pomalu k šípku.

• 9.9.2018  12:38

Co to je? Pokus o ochotnické divadlo? Srncová v druhé epizodě byla nemožná, když už neumí hrát opilou, měli jste ji ožrat oravdu, aspoň by byla sranda. A ty dialogy? To bylo jak z pouťové frašky. Hrůza.

• 3.9.2018  21:18
    ANO nebo NE (TV pořad) (2018)

Když to běželo před lety v ČST jako Šest ran do klobouku, bylo to zábavné. Snad i proto, že tehdejší ,,celebrity" byly skutečné hvězdy a ne cuchty. Dnes je to jen slabý odvar s nezajímavým a neschopným moderátorem.

• 2.9.2018  21:30

Ach můj Bóóóže. To je zase ... ! Někdo by měl tvůrcům vysvětlit, že trapná situace se může proměnit v humornou historku, ale pokud prezentuji nějaké dílo jako ,,HUMORNÉ", pak by to nemělo být prvoplánovitě trapné. A že to trapné je. Novotný jako gay je ubohý, herecké výkony ostatních se drží v těsném závěsu za ním a humorných gegů je tam jak šafránu. Mimochodem, v Receptáři bude ode dneška v titulcích napsáno, že to uvádí Posranecký nebo Krejza? A ten suchánkův Béda Trávníček je vrchol. Opravdu uvažuju o tom, že tělesné tresty by se měly obnovit. Kopanec do prdky (zepředu) by tam zasloužili všichni. A scénáristi tuplovaně.

• 27.8.2018  18:14

Myslím, že to zas až tak blbé nebylo. Mělo to zajímavý děj i napětí, odsýpalo to a člověk se nenudil. Je sice fakt, že proč zrovna partičky lidí kolerm stroje času se změny nedotkly, ale nebudu hnidopych. Prostě byli jediní, kdo s tím mohli něco udělat, tak to tak prostě bylo. Je fakt, že si tvůrci mohli trochu pohrát s těmi monstry. Krokodýli s opičí hlavou nejsou právě vrchol fantazie. Ale jinak celkem dobrý film.

• 25.8.2018  15:54

Genderově vyvážené, multikulturální a moderní... Kecám!!! Je to tak skvěle mrdlé, že na to člověk čumí s otevřenou hubou. A muzika je skvělá.

• 18.8.2018  14:15

Komedie z produkce Asylum miluju. Po úžasných žraločích tornádech přichází tříhlavý žralok, aby zaútočil na naše bránice a trochu nám vypláchnul mozek. Stupidní dialogy ani tragické herecké výkony mne nepřekvapují, je to u těchto filmů víceméně standart, ale vždy se doma bavíme nad logickými úlety scénáristů. Tak například: Musíme utéci. Na OSTROVĚ nejsme v bezpečí, přesedneme na člun. Aby toho nebylo málo, na člunu nejsme v bezpečí, přesedneme na potápějícíse loď. Musíme doplout někam do bezpečí, třeba na 15 mil vzdálený atol, což je nejbližší pevnina. Že to řeší na palubě lodi, z které je po obou stranách vidět palmy, pláže a DOMY na blízkém pobřeží (protože se to natáčelo v nějaké zátoce?), to nikoho netrápí. Žralok ve filmu několikrát změní velikost, ale to je jen drobnost. Scéna z pobřeží, kdy frajer stojí po kotníky ve vodě a cca metr před ním vyskočí (ano, vyskočí!!!) žralok asi do výšky 5 metrů a při pádu zpět do vody SPOLKNE chlapa, POZOR!!! stále stojícího po kotníky ve vodě a v pohodě se celý ponoří zpět pod hladinu. Tohle umí jen v Asylum. Prostě komedie.

• 18.8.2018  11:46
    Karel Gott v operetě (TV pořad) (1982)

Za mne dobré. Vzpomínka na dětství a krásné árie. To průvodní slovo bylo sice dost křečovité, ale kvůli tomu jsem se na to nekoukal.

• 13.8.2018  20:47
    Monte Cristo (divadelní záznam) (2002)

Drákula II. Podobné hudební motivy, podobné obsazení, podobné pěvecké i herecké výkony, přehrávající a řvoucí Hůlka a Korn si ani nevšiml, že už nehraje šaška.

• 8.8.2018  21:54

No prostě Asylum. Největší producent komedií. Žraločí tornádo byla sice taky neskutečná VAGÍNOVINA, ale divák se aspoň dobře pobavil a zasmál. Tohle je bohužel spíš trapné, než směšné. No a co se logiky týče, tu raději ani nezmiňovat. Ta si asi vzala neplacené volno.

• 22.7.2018  13:56
    Tajemná truhla (TV film) (2006)

Honzík Hrušínský je skutečně vyjímečný. Zatímco zbytek z rodu Hrušínských se dá nazývat herci, Honzík je vyjímka, kterou bohužel nepochopil, spoléhá na zděděné geny po otci a za herce se stále považuje. Mylně. Na uspání byl už v mládí, ale ve stáří už jeho ,,umění" hraničí s trapností. A v téhle pohádce se navíc jeho (ne)herectví potuplovalo blbým scénářem. Studiové pohádky, až na výjimky, stály v české televizi za dvě věci vždycky, takže ani toto dílko nepřekvapuje. Nechtělo by to vyměnit personál? Prozměnu zkusit angažovat někoho s fantazií, kdo umí psát scénáře, někoho, kdo by to zrežíroval tak, aby se na to dalo koukat a někoho, kdo umí hrát... Tenhle ansámbl je trochu vyžilý. A prosím vás: Než blbé písničky, to tam radši nedávejte žádné. Vždyť to rve uši. To už i ty uhlířovy odrhovačky jsou lepší, než tohle krákání.

• 23.6.2018  12:00
    2012: Soudný den (2008)

Asylum se nezapře. Své vysoce kvalitní filmy, nabušené duchaplnými scénáři, držící se striktně fyzikálních zákonů a logiky, obohatili o nový prvek: Náboženská ,,agitka". Z tohoto filmu ta víra cáká z každého záběru. Je prošpikován frázemi a náboženskými žvásty od začátku do konce. A kdybyste to nevěděli, staří Mayové se s křesťany kamarádili už před1500 lety, jejich náboženství se s Křesťanstvím sloučilo a tak vymysleli lék na Apokalypsu. Společně. Otočíte Krucifixem v mayském symbolu a otevřete vchod do chrámu vzkříšení. Pak už jen stačí, aby se v mayské pyramidě narodil nový Mesiáš za sborového modlení misionářky, archeologa, seismologa a doktorky, a máme vymalováno. A diváku, neboj se. Blbce z tebe vážně neděláme. Nebo jo?

• 19.6.2018  20:21
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Jak tenhle film hodnotit? Větší krávovinu jsem snad ještě neviděl, logiku to nemá ani co by se za nehet vešlo, popírá to fyzikální zákony, je to tak trapně předvídatelné a trikové zpracování je prachbídné. Ale my jsme u toho doma řvali smíchy od začátku do konce. Ti lítající žraloci jsou kouzelní a herci se tváří, jako by to brali smrtelně vážně. Prostě komedie jak cyp. Pro jistotu jsme shlédli celou sérii a ujistili se, že jsou to skutečně komedie. Tohle snad nikdo ani vážně myslet nemohl.

• 22.5.2018  00:32

Vážení soudruzi kritici. Je mi jasné, že se dnes nebudou pět ódy na filmy z koprodukce ČSSR & SSSR. Dnes náš ,,hrdý" národ provozuje rektální alpinismus na opačnou světovou stranu. Leč dovolte mi podotknout, že pohádky a komedie Rusáci i Češi (Čechoslováci) ve své době uměli. A toto je tak trochu z obojího. Někteří tvrdí, že je ve filmu trapný humor. Mi to trapné (narozdíl od dnešních ,,komedií") nepříjde, je to film pro dětské diváky a od dětství jsem ten film miloval a i dnes, když jsem si film po letech pouštěl, jsem se těšil na pomocníčka hypnotizéra, kterému se zkracují nohy pod tíhou pána, na uhrančivého Inda, který chodí po stropě a hlavně na Janžurku, pojídající svůj kolosální klobouk. Byla úchvatná. Ne všechno, co vzešlo ze Sojuzu, musí být automaticky špatné. Dnes se točí mnohem větší hovadiny, nadupané počítačově vyfešákovanou akcí, fekálním humorem a nechutnostmi, kde o příběh ani nezakopnete, a jak to tu někteří vychvalují.

• 12.5.2018  16:34

Hvězdně obsazený film, ale co tam ty hvězdy měly hrát? Whoopi se snažila, seč mohla, ale nebylo co předvést. Konverzační film s takhle blbě napsanými dialogy neutáhnou ani ti nejlepší tahouni. Michelle je skvělá, v tomhle filmu byla ale spíš zralá na facku. Zápletka je zajímavá, i když ty neskutečné náhody se dějí opravdu jen v pohádkách. Za mne ale dost slabý film.

• 1.5.2018  20:58

Nemohu jinak, než dát plný počet bodů. Je to film z doby, kdy se ještě točily filmy s příběhem, ne na ,,efekt". Ponurá, ale kouzelná nálada filmu, doprovázená hudbou, na kterou se nezapomíná a vizualizace, jakou nedokáže vytvořit žádný počítačový program. Stokrát ohraný příběh je v tomto díle podán ůplně jinak a já se přiznám, že i po letech mě mrazí v zádech při sledování netvora, který je nedostižný, krásný, děsivý a charismatický zároveň. Ale možná to bude tím, že poprvé jsem tento film viděl v dětském věku a už tehdy jsem byl uchvácen.

• 16.4.2018  21:14

Proboha, co to bylo??? TV Barandov se rozhodla masírovat diváky sračkama ze všech stran? Honzík Musilů, Jarda Soukupů a k tomu výběr těch nejblbějších béčkových (či snad už déčkových) filmů!!! Herecké výkony stojí za prd, dialogy jak by smet a film je jeden velký průser. No, prostě svůj k svému. To už snad i ty reklamy jsou inteligentnější.

• 2.4.2018  15:11

Já pořád tvrdím, že francouzská komedie stále žije. Navíc jsou Nedotknutelní více, než komedií, díky reálnému základu námětu má film mnohem hlubší podtext, který byl ve filmu namixován tak skvěle, že to nebyla sladkobolná slátanina amerického typu, ale naopak skvěle gradující film bez hluchých míst. V zámořské produkci by se z příběhu stala jen dojemná slátanina plná klišé. Frantíci projevili dostatek citu pro vyváženost a tak je film zábavný a napínavý, divák má možnost se s postavami scítit a prožívá jejich nadšení, radosti i stesky.

• 31.3.2018  13:04

Měl jsem trochu obavu, jaký ten film bude. Ač patřím k oné menšině, o které se tady mluví, komedie s gay tématikou moc nemusím, protože se v nich našinci většinou ukazují jako upištěné, vykroucené a afektované kreatury. Tady se to ale svezlo spíš na vtipném (i když trochu za vlasy přitaženém) příběhu, který baví diváky celý film. Zápletka je sice trochu divná: Díky jedné zmeškané zkoušce, by přeci studenta nevyhodili. Určitě by dostal šanci svou chybu napravit, pokud ovšem u něj takové excesy nejsou na denním pořádku, což, jak z filmu vyplývá, není Yassinův případ. Ale jako záminka pro sňatek s kámošem je to dobré a z toho vyplývající komické situace jsou natolik vtipné, že mi drobné nelogičnosti vůbec nevadily a řvali jsme v kině smíchy. Konec byl sice očekávatelný, ale u těchto filmů mi klišé zas až tak moc nevadí. A Tarek s Philippem jsou skvělí tanečníci. A ,,sladcí" :-D

• 27.3.2018  21:47
    Mega bouře (TV film) (2011)

Tohle je tak nezáživný a blbý film, že by ho naše televize měly vysílat bez reklam, aby neodradily i ty poslední odvážlivce, kteří mají odvahu se na to dívat. Jako se to stalo u mne. Neuvidím, jak to skončí, protože ty reklamy jsou stejně blbé, jako tohle scifi. Jdu spát.

• 21.3.2018  20:09

To bylo v době, kdy se ještě natáčely komedie, které byly vtipné i bez hromady vulgarismů, prdění, zvracení a podobných nechutností.

• 4.3.2018  14:07
    Hospoda U bílé kočky (TV film) (2009)

Proboha! Vysvětlí už někdo konečně panu Rychlému význam slova ,,HEREC" ? I když v tomhle dílku byli špatní i ti, kteří to slovo znají. Fakt hodně špatná pohádka.

• 14.1.2018  12:25
    INSTINKTY Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Prosím vás, jak mám sledovat INSTINKTY JS, když je evidentní, že páně Soukupovy instinkty jsou na velice nízké úrovni, když ani on sám instinktivně nevycítí, že jako ,,moderátor" stojí za ... (sprosté slovo) ... . Sledovat jeho pořady je utrpení, které jsou ochotní podstoupit pouze intelektuální masochisti.

• 30.12.2017  13:16

Tady snad není co říkat. Zemanovy filmy patří právem do klenotnice české kinematografie. A Miloš Kopecký je nepřekonatelný. Stejně, jako ostatní Zemanovy filmy nemohu dát jinak, než 5 hvězdiček

• 25.12.2017  23:35
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Nezáživný a nudný děj, neuvěřitelné herecké výkony (v tom špatném smyslu) a ten vtip jsme marně hledali. Pokus o vtipně pojaté úřednické peklo vyprchal bez většího účinku a jiné ,,vtipné" scénky se nějak ne a ne dostavit. Herci přehrávali a prvoplánový humor byl vynucován trapným pitvořením herců. Kdysi skvělý komik Lábus se v poslední době umí jen trapně šklebit a když si porovnáte pohádky ,,Čert ví proč", ,,Nejkrásnější hádanka" nebo ,,Tři bratry" s touhle novou, zjistíte, že se v nich ksychtí pořád stejně. Dva hlavní hrdinové jsou tak nezajímaví, že jsem vlasatně nechápal, proč bych jim měl držet palce a komteska s kuchtičkou také nějak splývaly s davem. Prostě mi to přišlo jako další pokus o navázání na slavnou éru českých pohádek, ale nějak to zase nevyšlo. Po pravdě, po skončení jsme si, pro spravení chuti, pustili na DVD pohádku ,,S čerty nejsou žerty" a měli možnost porovnávat. 30 let stará pohádka má pořád zábavný děj, herci hrají své role a vtipné situace vyplývají z vtipného děje a nezapomenutelných a hlavně nesmrtelných hlášek, ne z trapného pitvoření herců.

• 17.12.2017  17:58
    Strašidla (2016)

Co to je, proboha? Variace na Adams Family po česku? Pane Troško, nějak vám dochází dech. Vždy jsem se vás zastával, že vaše komedie nejsou točené pro kritiky, ale pro lidi. Ale nějak to jde od deseti k pěti. Už ty Babovřesky byl slabý odvar původní slávy Slunce, sena... , ale tohle je fakt ultra úlet. Pan Forman do svých filmů obsazoval neherce, kteří podávali skvělé herecké výkony, vy v poslední době obsazujete ,,herce", jindy skvělé, ve vašich filmech působící dojmem hereckých ochotníků z Horní Dolní. Carmen Mayerová byla Dámou v každé roli, kterou hrála. Tady vypadá jako afektovaná traktoristka, hrající si na madam. Postránecký, Polívková, Baberová jsou prkenní, jako by nevěděli, do čeho to vlezli. O Nárožném nemluvím, je nemožný, jako vždy hraje sám sebe. Kostková hraje stylem: ,,Jsem blbá, ale mám slavné rodiče". No a ty dialogy, Proboha, co jste u toho hulili? Hlavní zápletku jste si vypůjčili z ,,Jak utopit dr. Mráčka...", k tomu namíchali pár motivů z Adamsnových či Temných časů a výsledek je vážně mižmaš bez skutečného vtipu.

• 20.10.2017  21:51
    Perfect Days (2011)

Vážení, toto je film, u kterého jsem se bavil od začátku do konce. Sokol je neskutečně skvělý a řvem u toho smíchy.

• 8.10.2017  09:52

Nemůžu dát víc hvězdiček, protože je to děsná hovadina, na druhou stranu nemůžu tenhle počin jugoslávsko-československé kinematografie ani ohodnotit jako odpad, protožena tenhle film si pamatuju už z dětství a po pravdě i teď, když jsem se po letech na něj podíval znovu, nelitoval jsem času, stráveného sledováním Monstra. Je fakt, že to nepatří mezi špičková díla pana Macourka, ale i přes svou najivitu a nechtěnou směšnost některých scén je to celkem zábavný film. A není pravda, že je ten film žánrově nezařaditelný. Je to opravdu sci-fi komedie, která nebebere vážně vůbec nic. Švankmajerovo Monstrum je tak "děsivé", že se tomu člověk musí smát a pamatuju si, že jako dítě jsem takovou hračku toužil vlastnit. To by bylo bezva. :-D

• 5.10.2017  17:51

Předesílám, že prvního Kingsmana jsem neviděl. Po pravdě jsem na tohle šel spíš jen proto, že to chtěla vidět dcera a předem jsem se připravoval na další americkou slátaninu se superhrdiny s nadpřirozenými schopnostmi. Začátek tak opravdu vypadal, vlastně to slátanina je, ale slátaná tak zábavně, že jsem se docela dobře bavil. Triky se podařily, mechaničtí pejsci jsou úžasní a klidně bych si jednoho domů pořídil a robotka v kosmeťáku by se hodila do domácnosti. (HAHAHA). Příběh je sice fakt blbina a postrádá reálnost a logiku, ale o to snad v tomhle dílku ani nejde. Je to zábavné a vtipné. Navíc Julianne Moor je, coby záporačka, okouzlující. A Elton John se pere jak CHLAP!!!

• 2.1.2017  19:34

No, co na to říci? Ruský film, fujky fujky. My přece teď lezeme do prdele těm na západě. Ale co naplat. Rusáci pohádky uměli za komundírů a umí je dodnes. Sice v druhé půlce to trochu připomíná Modrou lagunu, ale budiž odpuštěno. Příběh je hezký, tak trochu Kráska a zvíře, ale natočené skvěle, výprava prvotřídní a bavil jsem se od začátku do konce. Romantika, ale tak nějak dobře namíchaná. Moc se mi to líbilo.

<< předchozí 1 2 3