vlcekmirek

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3
    • 25.12.2018  21:59
    Řachanda (2016)

Příšerná slátanina, moc postav, moc zápletek, všechno smíchané dokupy a vykradené starší filmy. A ty herecké výkony... Vysvětlí už někdo panu Hrušínskému, že být synem slavného herce nezaručuje talent a umění?

• 25.12.2018  21:31
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Pane Zelenko, uměl jste, ale asi jste vyčerpal nápady a invenci. Tohle bylo opravdu o ničem, herci neměli co hrát a taky to tak dopadlo.

• 16.12.2018  14:59
    O spanilé Jašince (TV film) (1997)

Pohádka o ničem s hereckými výkony na úrovni školní besídky. Chýlková coby Meluzína deklamuje jako děcko, recitující Polednici, Jašinka Schnajderová je prkenná a nemožná, jako vždy a Maciuchová se Štěpánkem dostali role rodičů evidentně za trest. K tomu příšerná (a falešná) průvodní písnička, kostýmy Ledového krále a jeho poddaných ve stylu "Kdo má oblek, jde za rakví..." Prostě "Co televizní fundus dal". Jedna hvězda za to, že jsme to přežili až do konce bez psychické újmy.

• 18.11.2018  14:45
    Princezna za dukát (TV film) (1991)

Ach ty naše studiové pohádky. To je děs a bída. Šťastný, Krytinář, Zedníčková... Herecké výkony hodné Stanislavského školy... A ty kostýmy... Rej ,,strašidel", to snad není ani z televizního fundusu, to si snad šili ti ochotníci po večerech ze starých utěrek. Jako děcka jsme si dělali kostýmy z krepového papíru, ty vypadaly umělečtěji.

• 16.11.2018  13:16

Taky se řadím mezi skalní fanoušky QUEEN. Nebudu tady ale rozebírat, jestli je film časově a historicky přesný. Je mi celkem jedno, jak dlouho se kapela dávala dohromady, který ze členú vyšel na veřejnost se sólovým projektem jako první a už vůbec neřeším, kdy a jak se Fredy nakazil a proč. Film byl natočen jako oslava geniálních umělců a jejich díla a jako takový je skvělý. Je to příběh lidí, kteří něco dokázali a byli nejlepší ze všech. A herci jsou dokonalí, občas jsem ztrácel přehled v tom, jestli se dívám na herce nebo originál. . A pro ty tzv. skalní fanoušky alias samozvané ochránce pravdy ("ve skutečnosti to bylo jinak a já to musím ventilovat...") : Ti, co lpí na detailech, ať si pustí některý z dříve natočených dokumentů; ti, co toužili vidět psychologické drama ze života buzny, ať si najdou nějaký film s queer tématikou, je jich víc, než dost; ti, co chtěli vidět orgie si můžou najít nějaké péčko na internetu. A fanoušci pikantností z bulvárních plátků ať si hledají drby, kde chtějí a nelezou do kina!

• 23.9.2018  13:05
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Seriál komedií se vydařil. V době premiérového vysílání v ČST jsem byl na vojně a musím říct, že jako záklaďáci jsme u toho řvali smíchy. Reklamní slogan mluvil o tom, že diváci a divačky v seriálu uvidí, jak to na vojně skutečně chodí. ALe bylo to jen zbožné přání soudruhů. Spíš to byl seriál o tom, jak by si tovarišči příli, aby to bylo. Skutečnost byla úplně jiná a v té době mi bylo docela líto Martina Zounara, který po natočení téhle slátaniny narukoval. Ten si, chudák, musel, jako bažant, užít. Kór, když tam hrál tak uvědomělého soudruha. V době, kdy šli soudruzi pomalu k šípku.

• 9.9.2018  12:38

Co to je? Pokus o ochotnické divadlo? Srncová v druhé epizodě byla nemožná, když už neumí hrát opilou, měli jste ji ožrat oravdu, aspoň by byla sranda. A ty dialogy? To bylo jak z pouťové frašky. Hrůza.

• 3.9.2018  21:18
    ANO nebo NE (TV pořad) (2018)

Když to běželo před lety v ČST jako Šest ran do klobouku, bylo to zábavné. Snad i proto, že tehdejší ,,celebrity" byly skutečné hvězdy a ne cuchty. Dnes je to jen slabý odvar s nezajímavým a neschopným moderátorem.

• 2.9.2018  21:30

Ach můj Bóóóže. To je zase ... ! Někdo by měl tvůrcům vysvětlit, že trapná situace se může proměnit v humornou historku, ale pokud prezentuji nějaké dílo jako ,,HUMORNÉ", pak by to nemělo být prvoplánovitě trapné. A že to trapné je. Novotný jako gay je ubohý, herecké výkony ostatních se drží v těsném závěsu za ním a humorných gegů je tam jak šafránu. Mimochodem, v Receptáři bude ode dneška v titulcích napsáno, že to uvádí Posranecký nebo Krejza? A ten suchánkův Béda Trávníček je vrchol. Opravdu uvažuju o tom, že tělesné tresty by se měly obnovit. Kopanec do prdky (zepředu) by tam zasloužili všichni. A scénáristi tuplovaně.

• 27.8.2018  18:14

Myslím, že to zas až tak blbé nebylo. Mělo to zajímavý děj i napětí, odsýpalo to a člověk se nenudil. Je sice fakt, že proč zrovna partičky lidí kolerm stroje času se změny nedotkly, ale nebudu hnidopych. Prostě byli jediní, kdo s tím mohli něco udělat, tak to tak prostě bylo. Je fakt, že si tvůrci mohli trochu pohrát s těmi monstry. Krokodýli s opičí hlavou nejsou právě vrchol fantazie. Ale jinak celkem dobrý film.

• 25.8.2018  15:54

Genderově vyvážené, multikulturální a moderní... Kecám!!! Je to tak skvěle mrdlé, že na to člověk čumí s otevřenou hubou. A muzika je skvělá.

• 18.8.2018  14:15

Komedie z produkce Asylum miluju. Po úžasných žraločích tornádech přichází tříhlavý žralok, aby zaútočil na naše bránice a trochu nám vypláchnul mozek. Stupidní dialogy ani tragické herecké výkony mne nepřekvapují, je to u těchto filmů víceméně standart, ale vždy se doma bavíme nad logickými úlety scénáristů. Tak například: Musíme utéci. Na OSTROVĚ nejsme v bezpečí, přesedneme na člun. Aby toho nebylo málo, na člunu nejsme v bezpečí, přesedneme na potápějícíse loď. Musíme doplout někam do bezpečí, třeba na 15 mil vzdálený atol, což je nejbližší pevnina. Že to řeší na palubě lodi, z které je po obou stranách vidět palmy, pláže a DOMY na blízkém pobřeží (protože se to natáčelo v nějaké zátoce?), to nikoho netrápí. Žralok ve filmu několikrát změní velikost, ale to je jen drobnost. Scéna z pobřeží, kdy frajer stojí po kotníky ve vodě a cca metr před ním vyskočí (ano, vyskočí!!!) žralok asi do výšky 5 metrů a při pádu zpět do vody SPOLKNE chlapa, POZOR!!! stále stojícího po kotníky ve vodě a v pohodě se celý ponoří zpět pod hladinu. Tohle umí jen v Asylum. Prostě komedie.

• 18.8.2018  11:46
    Karel Gott v operetě (TV pořad) (1982)

Za mne dobré. Vzpomínka na dětství a krásné árie. To průvodní slovo bylo sice dost křečovité, ale kvůli tomu jsem se na to nekoukal.

• 13.8.2018  20:47
    Monte Cristo (divadelní záznam) (2002)

Drákula II. Podobné hudební motivy, podobné obsazení, podobné pěvecké i herecké výkony, přehrávající a řvoucí Hůlka a Korn si ani nevšiml, že už nehraje šaška.

• 8.8.2018  21:54

No prostě Asylum. Největší producent komedií. Žraločí tornádo byla sice taky neskutečná VAGÍNOVINA, ale divák se aspoň dobře pobavil a zasmál. Tohle je bohužel spíš trapné, než směšné. No a co se logiky týče, tu raději ani nezmiňovat. Ta si asi vzala neplacené volno.

• 22.7.2018  13:56
    Tajemná truhla (TV film) (2006)

Honzík Hrušínský je skutečně vyjímečný. Zatímco zbytek z rodu Hrušínských se dá nazývat herci, Honzík je vyjímka, kterou bohužel nepochopil, spoléhá na zděděné geny po otci a za herce se stále považuje. Mylně. Na uspání byl už v mládí, ale ve stáří už jeho ,,umění" hraničí s trapností. A v téhle pohádce se navíc jeho (ne)herectví potuplovalo blbým scénářem. Studiové pohádky, až na výjimky, stály v české televizi za dvě věci vždycky, takže ani toto dílko nepřekvapuje. Nechtělo by to vyměnit personál? Prozměnu zkusit angažovat někoho s fantazií, kdo umí psát scénáře, někoho, kdo by to zrežíroval tak, aby se na to dalo koukat a někoho, kdo umí hrát... Tenhle ansámbl je trochu vyžilý. A prosím vás: Než blbé písničky, to tam radši nedávejte žádné. Vždyť to rve uši. To už i ty uhlířovy odrhovačky jsou lepší, než tohle krákání.

• 23.6.2018  12:00
    2012: Soudný den (2008)

Asylum se nezapře. Své vysoce kvalitní filmy, nabušené duchaplnými scénáři, držící se striktně fyzikálních zákonů a logiky, obohatili o nový prvek: Náboženská ,,agitka". Z tohoto filmu ta víra cáká z každého záběru. Je prošpikován frázemi a náboženskými žvásty od začátku do konce. A kdybyste to nevěděli, staří Mayové se s křesťany kamarádili už před1500 lety, jejich náboženství se s Křesťanstvím sloučilo a tak vymysleli lék na Apokalypsu. Společně. Otočíte Krucifixem v mayském symbolu a otevřete vchod do chrámu vzkříšení. Pak už jen stačí, aby se v mayské pyramidě narodil nový Mesiáš za sborového modlení misionářky, archeologa, seismologa a doktorky, a máme vymalováno. A diváku, neboj se. Blbce z tebe vážně neděláme. Nebo jo?

• 19.6.2018  20:21
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Jak tenhle film hodnotit? Větší krávovinu jsem snad ještě neviděl, logiku to nemá ani co by se za nehet vešlo, popírá to fyzikální zákony, je to tak trapně předvídatelné a trikové zpracování je prachbídné. Ale my jsme u toho doma řvali smíchy od začátku do konce. Ti lítající žraloci jsou kouzelní a herci se tváří, jako by to brali smrtelně vážně. Prostě komedie jak cyp. Pro jistotu jsme shlédli celou sérii a ujistili se, že jsou to skutečně komedie. Tohle snad nikdo ani vážně myslet nemohl.

• 22.5.2018  00:32

Vážení soudruzi kritici. Je mi jasné, že se dnes nebudou pět ódy na filmy z koprodukce ČSSR & SSSR. Dnes náš ,,hrdý" národ provozuje rektální alpinismus na opačnou světovou stranu. Leč dovolte mi podotknout, že pohádky a komedie Rusáci i Češi (Čechoslováci) ve své době uměli. A toto je tak trochu z obojího. Někteří tvrdí, že je ve filmu trapný humor. Mi to trapné (narozdíl od dnešních ,,komedií") nepříjde, je to film pro dětské diváky a od dětství jsem ten film miloval a i dnes, když jsem si film po letech pouštěl, jsem se těšil na pomocníčka hypnotizéra, kterému se zkracují nohy pod tíhou pána, na uhrančivého Inda, který chodí po stropě a hlavně na Janžurku, pojídající svůj kolosální klobouk. Byla úchvatná. Ne všechno, co vzešlo ze Sojuzu, musí být automaticky špatné. Dnes se točí mnohem větší hovadiny, nadupané počítačově vyfešákovanou akcí, fekálním humorem a nechutnostmi, kde o příběh ani nezakopnete, a jak to tu někteří vychvalují.

• 12.5.2018  16:34

Hvězdně obsazený film, ale co tam ty hvězdy měly hrát? Whoopi se snažila, seč mohla, ale nebylo co předvést. Konverzační film s takhle blbě napsanými dialogy neutáhnou ani ti nejlepší tahouni. Michelle je skvělá, v tomhle filmu byla ale spíš zralá na facku. Zápletka je zajímavá, i když ty neskutečné náhody se dějí opravdu jen v pohádkách. Za mne ale dost slabý film.

• 1.5.2018  20:58

Nemohu jinak, než dát plný počet bodů. Je to film z doby, kdy se ještě točily filmy s příběhem, ne na ,,efekt". Ponurá, ale kouzelná nálada filmu, doprovázená hudbou, na kterou se nezapomíná a vizualizace, jakou nedokáže vytvořit žádný počítačový program. Stokrát ohraný příběh je v tomto díle podán ůplně jinak a já se přiznám, že i po letech mě mrazí v zádech při sledování netvora, který je nedostižný, krásný, děsivý a charismatický zároveň. Ale možná to bude tím, že poprvé jsem tento film viděl v dětském věku a už tehdy jsem byl uchvácen.

• 16.4.2018  21:14

Proboha, co to bylo??? TV Barandov se rozhodla masírovat diváky sračkama ze všech stran? Honzík Musilů, Jarda Soukupů a k tomu výběr těch nejblbějších béčkových (či snad už déčkových) filmů!!! Herecké výkony stojí za prd, dialogy jak by smet a film je jeden velký průser. No, prostě svůj k svému. To už snad i ty reklamy jsou inteligentnější.

• 2.4.2018  15:11

Já pořád tvrdím, že francouzská komedie stále žije. Navíc jsou Nedotknutelní více, než komedií, díky reálnému základu námětu má film mnohem hlubší podtext, který byl ve filmu namixován tak skvěle, že to nebyla sladkobolná slátanina amerického typu, ale naopak skvěle gradující film bez hluchých míst. V zámořské produkci by se z příběhu stala jen dojemná slátanina plná klišé. Frantíci projevili dostatek citu pro vyváženost a tak je film zábavný a napínavý, divák má možnost se s postavami scítit a prožívá jejich nadšení, radosti i stesky.

• 31.3.2018  13:04

Měl jsem trochu obavu, jaký ten film bude. Ač patřím k oné menšině, o které se tady mluví, komedie s gay tématikou moc nemusím, protože se v nich našinci většinou ukazují jako upištěné, vykroucené a afektované kreatury. Tady se to ale svezlo spíš na vtipném (i když trochu za vlasy přitaženém) příběhu, který baví diváky celý film. Zápletka je sice trochu divná: Díky jedné zmeškané zkoušce, by přeci studenta nevyhodili. Určitě by dostal šanci svou chybu napravit, pokud ovšem u něj takové excesy nejsou na denním pořádku, což, jak z filmu vyplývá, není Yassinův případ. Ale jako záminka pro sňatek s kámošem je to dobré a z toho vyplývající komické situace jsou natolik vtipné, že mi drobné nelogičnosti vůbec nevadily a řvali jsme v kině smíchy. Konec byl sice očekávatelný, ale u těchto filmů mi klišé zas až tak moc nevadí. A Tarek s Philippem jsou skvělí tanečníci. A ,,sladcí" :-D

• 27.3.2018  21:47
    Mega bouře (TV film) (2011)

Tohle je tak nezáživný a blbý film, že by ho naše televize měly vysílat bez reklam, aby neodradily i ty poslední odvážlivce, kteří mají odvahu se na to dívat. Jako se to stalo u mne. Neuvidím, jak to skončí, protože ty reklamy jsou stejně blbé, jako tohle scifi. Jdu spát.

• 21.3.2018  20:09

To bylo v době, kdy se ještě natáčely komedie, které byly vtipné i bez hromady vulgarismů, prdění, zvracení a podobných nechutností.

• 4.3.2018  14:07
    Hospoda U bílé kočky (TV film) (2009)

Proboha! Vysvětlí už někdo konečně panu Rychlému význam slova ,,HEREC" ? I když v tomhle dílku byli špatní i ti, kteří to slovo znají. Fakt hodně špatná pohádka.

• 14.1.2018  12:25
    INSTINKTY Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Prosím vás, jak mám sledovat INSTINKTY JS, když je evidentní, že páně Soukupovy instinkty jsou na velice nízké úrovni, když ani on sám instinktivně nevycítí, že jako ,,moderátor" stojí za ... (sprosté slovo) ... . Sledovat jeho pořady je utrpení, které jsou ochotní podstoupit pouze intelektuální masochisti.

• 30.12.2017  13:16

Tady snad není co říkat. Zemanovy filmy patří právem do klenotnice české kinematografie. A Miloš Kopecký je nepřekonatelný. Stejně, jako ostatní Zemanovy filmy nemohu dát jinak, než 5 hvězdiček

• 25.12.2017  23:35
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Nezáživný a nudný děj, neuvěřitelné herecké výkony (v tom špatném smyslu) a ten vtip jsme marně hledali. Pokus o vtipně pojaté úřednické peklo vyprchal bez většího účinku a jiné ,,vtipné" scénky se nějak ne a ne dostavit. Herci přehrávali a prvoplánový humor byl vynucován trapným pitvořením herců. Kdysi skvělý komik Lábus se v poslední době umí jen trapně šklebit a když si porovnáte pohádky ,,Čert ví proč", ,,Nejkrásnější hádanka" nebo ,,Tři bratry" s touhle novou, zjistíte, že se v nich ksychtí pořád stejně. Dva hlavní hrdinové jsou tak nezajímaví, že jsem vlasatně nechápal, proč bych jim měl držet palce a komteska s kuchtičkou také nějak splývaly s davem. Prostě mi to přišlo jako další pokus o navázání na slavnou éru českých pohádek, ale nějak to zase nevyšlo. Po pravdě, po skončení jsme si, pro spravení chuti, pustili na DVD pohádku ,,S čerty nejsou žerty" a měli možnost porovnávat. 30 let stará pohádka má pořád zábavný děj, herci hrají své role a vtipné situace vyplývají z vtipného děje a nezapomenutelných a hlavně nesmrtelných hlášek, ne z trapného pitvoření herců.

<< předchozí 1 2 3