HappySmile

HappySmile

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 1.5.2014  13:36

Vynikající film. Stylem, jakým byl natočený, mi připomínal Osvícení. Je skoro neuvěřitelné, kolik toho dokázali vytěžit z tématu Ženská drží svého oblíbeného spisovatele zavřeného v pokoji a nutí ho napsat další díl své oblíbené knížky. I přes tak zvláštní téma z toho dokázali udělat nervák - a to díky skvělé nervydrásající hudbě a detalním záběrům obličeje rozzuřené věznitelky. Nutno vyzvihnout výkon Kathy Bates, protože kombinace jejího hereckého výkonu a správných záběrů kamery a hudby, z ní udělala opravdového psychopata.

• 24.12.2013  21:19
    Kick-Ass 2 (2013)

Vynikající, stejně dobré jako jednička, což je u dvojek dneska už opravdu jenom výjimka nebo spíš náhoda. :-) Svižné, vtipné, sem tam hraje na city, prostě správný komiksák. A navíc Jim Carrey - já ho vážně nepoznala, super, Jime, to se ti povedlo :-)

• 9.3.2013  17:10

Jedno slovo, kterým to můžu popsat? Dokonalé! Vážně naprosto brilantní film, který vás udrží v napětí celou dobu. Tvůrci si opravdu vyhráli, aby vše vypadalo realisticky, slyšíte každý krok, každé zašustění, otevírání dveří, klapot kopyt, prostě všechno a díky tomu si člověk připadá jako by byl přímo součástí děje. Navíc herecké obsazení je opravdu špičkové a myslím, že ze sebe všichni účinkující vydali to nejlepší. Opravdu doporučuju! :-)

• 3.2.2012  16:50

Slyšela jsem názory typu tohle je opravdu černobílý film - je jasně dané, kdo je dobrý a kdo zlý, je jasné jak to celé dopadne, je to takové prvoplánové. No když to takhle někdo řekne, tak nemůžu nic namítat, je to tak. Ale ten film má tak úžasnou atmosféru, všechno zde plyne tak přirozeně a herci vypadají, jakoby se pro ty role narodily, že to všechny výtky tohoto typu úplně pohřbí. :) Vynikající snímek, jsem zvědavá na knihu, která byla předlohou.

• 19.3.2011  11:43

Myslím, že něco takového už nikdy neuvidím... Tento film se nedá slovy popsat, protože ta by nevystihla nic z toho, o co tady jde. To se prostě musí vidět.

• 20.11.2010  20:54

Tohle se opravdu povedlo. Dvě a půl hodiny mi připadalo jako chvilka. Děj pěkně plynul, žádná hluchá místa se nekonala. Speciální efekty byly moc povedené. Tvůrci bezchybně vykreslili ponurou atmosféru příběhu provázenou strachem a obavami. Aby vše nebylo tak smutné, sem tam přidali nějaký zábavný prvek. Už se těším na pokračování!

• 10.7.2010  13:28
    Mistrův syn (1978)

Scénář je tady vlastně až druhořadá záležitost, která slouží k tomu, aby ty mistrovské kung-fu souboje, které tady uvidíte, byly zabaleny do nějakého celku. I přesto vám to nebude vůbec vadit, protože scénář je tady opravdu to poslední, co vás bude zajímat. Film je skrz naskrz prošpikovaný dokonalými kung-fu bitvami, které jsou spolu pospojované vtipnými scénkami, a tak se divák ani chvíli nenudí. Zaujaly mě zde zvukové efekty, které se u soubojů objevovaly. Opravdu asi jeden z nejlepších Jackieho filmů.

• 10.6.2010  16:41

Poprvé jsem film viděla jako malá a skoro nic jsem si z něho nepamatovala, jenom pár útržků, které dohromady nedávaly žádný smysl. Takže, když sem film viděla teď, bylo to jako bych ho viděla poprvé a můžu tedy říct, že i dnes toho má Adéla divákům hodně co nabídnout. Takovouhle parodii plnou hlášek a perfektních scén jsem asi ještě neviděla. Kdyby se dnešní rádoby vtipné parodie tímhle filmem inspirovaly, hned by se tenhle žánr pozvedl ze špíny a bahna a nebyl by tak zatracován.

• 3.5.2010  01:39
    Prázdniny (2006)

Pokud jste příznivci romantiky, tak je tenhle snímek rozhodně nejlepší volba. Marně se snažím vzpomenout si, kdy jsem naposledy měla po celou dobu sledování filmu na tváři takový přiblblý úsměv. :)

• 24.4.2010  02:11

Nebýt toho komentáře, tak by ten film byl úplně o ničem. Tady je vidět, jak lehce s trochou fantazie se dá udělat z naprosto průměrného filmu vynikající snímek, který má šťávu, je originální a opravdu pobaví. Myslím, že by si ostatní filmaři měli vzít ponaučení a taky občas zkusit něco nového a třeba vytáhnou ty svoje romantické komedie z toho klišovitého sterotypu.

• 5.4.2010  23:56

Rozhodně jedna z nejlepších českých komedií posledních let. Celé dvě hodiny jsem strávila zkroucená v záchvatu smíchu, protože co minuta, to 5 vtipných hlášek, které prostě člověka chtě nechtě úplně odzbrojily. Hlavně "babča" Eliška Balzerová perlila, kudy chodila (a přesto nepůsobila jako trapné (h)láškující monstum!). Jediné, co bych mohla vytknout, je, že na konci už trochu překombinovali ty milostné vztahy, ale vzhledem k výše řečenému to už byl jenom takový detail, nad kterým každý přivřel oči.

• 31.3.2010  14:08

Tento příběh je tím úžasnější, že je podle skutečných událostí, a je vidět, že se toho zhostili ti správní lidé a scénaristé i režisérka dokázali tento silný příběh krásně poutavě převést na plátno. Robert De Niro a Robin Williams hráli tak perfektně, že pro to ani není slov. Nepochybuju, že vás to chytne za srdce.

• 21.3.2010  01:43

Peter Jackson mě čím dál, tím víc fascinuje. Natočit dobrou hororovou komedii není vůbec snadný úkol a Peter to zvlál přímo bravurně s obrovskou dávnou fantazie. Opravdu by mě zajímalo, kde čerpá všechnu tu inspiraci. Excelentní.

• 21.2.2010  02:08

Škoda mrkve, která padne vedle... Tak takováhle akční jízda se jen tak nevidí. Bylo to pro mě stejně milé překvapení jako 96 hodin. Akorát kromě skvělé akce tady diváci navíc dostali neuvěřitelnou porcí humoru. Škoda, že film nebyl delší, protože díky tomu, že všechno jelo jako na provázku, nebyl žádný prostor pro nudu nebo dokonce pro nějaké vytýkání nelogičností.

• 7.2.2010  16:05

Vynikající komedie, která vás pobaví velice inteligentním humorem. Žádné přiblblé ksichtíky, puberťácké vtípky nebo různé skeče. Ve všem velice známém příběhu, jak se dívka s tchýní potkala, oceníte sarkasmus hlavních postav. Celkem mě překvapilo, že Colin Firth už přešel z rolí nápadníků do role otce, ale musím říct, že mu to tady (zarostlému) slušelo daleko víc než v romantických komediích (což je taky možná důvod, proč film skončil tak, jak skončil). A musím říct, že závěr filmu mě velice pobavil. Doporučuju!

• 6.2.2010  15:43

John Cleese je skvělý scénárista a když v tom ještě sám hraje, a to v již osvědčené dvojici s Jamie Lee Curtis (Ryba jménem Wanda), tak ten film prostě nemá chybu. Skvělá zábava od začátku až do konce.

• 26.1.2010  22:02

Výborná komedie. Není pochyb, že je přeceňovaňá právě díky Marilyn Monroe (no na to, že byla půlku natáčení opilá, myslím, že odvedla slušný výkon :), ale i tak se tady člověk vážně zasměje. Původně jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale závěrečná scéna prostě neměla chybu. :)

• 2.1.2010  14:09
    Normal (2009)

Wow, tohle že byl český film? Vůbec českou produkci nepřipomínal a velmi se blížil světovému formátu. Ten styl, jakým to bylo natočené, se mi velmi líbil. Ten namodralý obraz skvěle vykresloval ponurou atmosféru a působil na člověka stísněně a dodával napětí, které by vlastně příběh sám o sobě nevyvolal. Myslím, že takovýto thriller jsme ještě v českých vodách neviděli a taky dlouho neuvidíme.

• 4.12.2009  14:39

Vynikající thriller, který dokázal člověka celou dobu udržet v neustálém napětí a totálně ho strhnout. Hlavní událost sledujeme očima několika osob, přičemž pokaždé se dozvíme něco víc, zároveň ale každý příběh poodkryje jinou "záhadu". Potom se vše spojí v jedné akční honičce a všechny otázky jsou zodpovězeny. Takovouhle jízdu jsem už hodně dlouho neviděla.

• 11.10.2009  17:02

To nejlepší nejen z Bugse Bunnyho, ale i z Tweetyho a té zlé kočičky... ehm Silvetra nebo třeba z kačera Duffyho. Opravdu mě to pobavilo a myslím, že malé děti musí být přímo nadšené. =)

• 10.10.2009  14:32
    Proměny (2009)

Konečně po dlouhé době nějaký zajímavý český film., tková česká verze filmu Crash.Sice zde nejsou žádní známí herci, ale zato hrají docela dobře a scénář je moc vyvyedený. Zezačátku jsou tu lidé spolu zdánlivě nemající nic společného, později se vše pěkně pospojuje. Sice si nejsem tak úplně jistá, že vše chronologicky sedělo, ale proč se v tom rýpat, když jako celek to fungovalo dobře.

• 24.9.2009  22:19
    Hotýlek (TV seriál) (1975)

Naprosto vynikající seriál, strašně mě mrzí, že to mělo tak málo dílů. U každé epizody jsem se totiž doslova válela smíchy. John Cleese je opravdu komediální bůh - vymyslet všechny tyhle šílenosti a ještě je tak perfektně zahrát, musela být fakt fuška. Všechny hlavní postavy se opravdu povedly. Jenom bych chtěla všechny případné zájemce o seriál upozornit, aby ho sledovali v originálu, vážně totiž pochybuju, že by se v dabingu někdo dokázal alespoň přiblížit hysterii, které zde John Cleese docela často propadá. ;-)

• 5.9.2009  12:27

Naprosto vynikající film, kterému nemůžu vytknout jedinou věc. Řekla bych asi nejlepší Tarantinův snímek. Ten se zde opět zaměřil na dlouhé scény se skvělými dialogy, ve kterých často dokázal diváka tak zaskočit, že se prostě musel svíjet smíchy. Brad Pitt zde měl bezchybný amíkovský přízvuk a Christoph Waltz jako nacista Landa byl asi nejpozoruhodnější postavou celého filmu, jako by se pro tuto roli přímo narodil. Velmi jsem také ocenila, jak herci mluvili pěkně pomalu anglicky (pokud se zrovna nemluvilo francouzsky, německy nebo italsky), že jim bylo krásně rozumět. Vlastně mi po skončení připadalo, že celý film netrval snad ani hodinu...

• 23.8.2009  13:20
    V pasti (2005)

Opravdu nemám ráda filmy, kde za celý film vidíme jednu, dvě postavy - většinou mi začnou lézt na nervy a nedokážou udržet moji pozornost. Tenhle byl ale naprostou výjimkou. Ellen Page a Patrick Wilson byli naprosto perfektní, od začátku mě úplně vtáhli do děje a nic kolem jako by neexistovalo. Přestože se vlastně celý film točil okolo jedné a té samé věci, nezklouzlo to ani chvíli do nudy, kdy bych musela kontrolovat hodinky, jestli už náhodou nebude konečně konec.

• 22.7.2009  19:59
    Důvěrnosti (2007)

Tento snímek mě velmi překvapil. Nic jsem od toho nečekala a dostala jsem drama o sexuálním dospívání dívky, kde hlavní herečka podala velmi slušný výkon a myslím, že o ní ještě uslyšíme. Nejšokující na celém příběhu je, že dívence je pouhých 13 let, když začíná svůj sexuální život. Film si nehraje na mravokárce, nezobrazuje žádné zbytečné emoční výbuchy a spíše nechává diváka, aby si na zobrazené záležitosti udělal vlastní názor.

• 6.7.2009  12:57

Nádherný příběh, před jehož zpracováním musím smeknout. I když měl film tak dlouhou stopáž, chytil mě hned na začátku a nepustil až do konce. Russel Crowe i Jennifer Connelly odvedli skvělé výkony a co bych ještě rádá vyzdvihla jsou masky na konci filmu, tedy starší verze Crowea a Connelly - ty byly přímo brilantní.

• 3.7.2009  23:38
    Trosečník (2000)

Tento film opět přichází s něčím novým. Určitě už jste viděli filmy, které v podstatě závisely jenom hlavním hrdinovi. Objevovalo se tam ovšem to slůvko "v podstatě". Tentokrát je zde ovšem opravdu jenom jeden herec (kromě úvodu a závěru) a uvidíte tak čistě one-man-show Toma Hankse. Je až neuvěřitelné, jak dokázal zcela sám utáhnout celý film bez toho, aby to bylo nudné. Vlastně jsem si při sledování ani neuvědomila, že se jsem většinu času dívala na "němý film", ano tak hodně mě Hanks svým výkonem dostal.

• 28.6.2009  15:57

Skvělá detektivka s výbornými hlavními herci a hlavně skvěle rozpracovaným scénářem.

• 25.6.2009  23:51

Tenhle film mě úplně dostal, je to totiž něco úplně jiného, než všechny filmy, co jsem doteď viděla. Tolik podivností na jednom místě, které ovšem tvoří neuvěřitelný, strhující celek, kde se člověk opravdu nestačí divit a díky tomu je celý film svižný a nemá jediné hluché místo.

• 24.6.2009  00:12

Strhující příběh plný bitev, na které bylo radost pohledět, protože byly jednoduše dokonalé. Ken Watanabe byl tradičně skvělý a musím uznat, že i Tom Cruise je dobrý herec. Rozhodně doporučuju všem, co mají rádi japonské filmy.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21