HappySmile

HappySmile

Česko

1 6 8 9 10 11 12 13 14 16 21
    • 31.5.2009  00:12

Colin Farrell podle mě ve své roli odvedl dobrý výkon, konečně ukázal, že umí hrát i bez toho, že by neustále dělal nějaké ty svoje ksichtíky. Příběh byl sice jednoduchý a závěr očekávaný, ale dá se tu vyzdvihnout jedna věc a to postavy obou plukovníků - jak amerického, tak německého, u kterých člověk do poslední chvíle nevěděl, jestli si je má zaškatulkovat do kategorie "good guy" nebo "bad guy".

• 30.5.2009  14:30
    Yes Man (2008)

Tak takhle jsem se už hodně dlouho nezasmála. Myslela jsem, že to bude obdoba na starší Carreyho film Lhá, lhář, ale ten byl víc ztřeštěnej a crazy. Tohle byla opravdu skvělá komedie, kde všechno pěkně odsýpá a scény jsou perfektně promyšlené, až jsem se často divila, jak tohle dokázali scénaristi vymyslet.

• 29.5.2009  13:40
    Fontána (2006)

Hodně emotivní film, který svou vizuální stránkou a podmanivou hudbou hraje na lidskou představivost. Prolínají se zde dva příběhy a skvěle je propojuje umírající hvězda, která odráží duševní stav a nitro postavy Hugha Jackmana. Velmi zajímavý a originální nápad, který zobrazuje bezmocnost člověka vůči smrti a snahu vyrovnat se s umíráním.

• 27.5.2009  00:00
    Sirotčinec (2007)

Nejsem si jistá, jestli bych to nazvala zrovna hororem, asi spíš to mysteriózní drama by byho výstižnější, ale budiž. Opravdu zajímavý filmeček, který konečně přišel s nějakým novým nápadem (ani ne tak samotná zápletka jako potom její vyústění - skvěle scénaristicky zvládnuté). Sirotčinec bych přirovnala k The Others, který byl ale více hororový. Musím říct, že Belén Rueda svou postavu zahrála výtečně, poslední půl hodiny bylo opravdu brilantní - závěr neměl chybu.

• 24.5.2009  23:25

Jackie Chan ve své nejlepší formě - enormní dávka akce a humoru přesně tak, jak jsme u něj zvyklí.

• 24.5.2009  13:58
    RocknRolla (2008)

Nevím, co je to za nápad dát jako hlavní postavu ne 1, 2 nebo 3 lidi, ale rovnou nějakých 20 - kdo se v tom má pak vyznat? Ještě k tomu, když jich půlka vypadá stejně. Styl, kterým byl příběh vyprávěn, mě taky nezaujal. Navíc tam ani nebyl žádný příběh, žádná pointa, prostě nic. O čem ten film vlastně byl? Ano, vypadato to "cool", ale to je zatraceně málo.

• 24.5.2009  00:47

Sice mám Čtvrtníčka i Lábuse ráda, ale vypadá to, jako by tady nevěděli, jaký divák na tohle půjde do divadla. Myslím, že někdo, kdo jde na inscenaci typu "ty vole, to je ale čůrák ta mrdka", asi není zrovna milovník opery, která byla jednou z hudebních vložek. Písnička "We Are the Champions" už byla v pohodě, ale hodila by se na úplný závěr, kde místo toho bylo další fildikání, které opět asi již zmíněného diváka nezaujme. Ovšem chlapci to přečetli pěkně a Poláškova scéna s odposlechem Lábuse a Čtvrtníčka a jeho vlastním výkladem slov: " ... a diváci - vidíte, nesmějte se, oni vám v zákulisí říkají mutanti" neměla chybu.

• 23.5.2009  19:04
    Austrálie (2008)

První část filmu je taková dobrodružná komedie, druhá je zase válečné romantické drama. Hugh Jackman i Nicole Kidman to zahráli skvěle a hodně mě překvapilo, že v tomhle 2,5 hodinovém snímku chvilku nebyl vůbec prostor pro nudu, také proto dávám 5 hvězdiček. Příběh mě hodně zaujal. Vždycky jsem si myslela, že Austrálie je jedna velká krásná zelená země, teď mám ovšem dojem, že to ale jedna velká vyprahlá země, což asi nebyl režisérův účel. :)

• 23.5.2009  00:44
    Hudson Hawk (1991)

Komedie, která hodně pracuje s absurdními prvky, což pravděpodobně nebude u většiny lidí jejich šálek kávy, ale já jsem se báječně bavila! Všichni víme, kolik toho dokáže Bruce Willis zahrát jen svojí mimikou, což je v komedii neskutečná výhoda. Je pravda, že některé kousky byly dost za vlasy přitažené, ale přesto to všechno tak nějak přirozeně plynulo a zanikalo v salvách smíchu, takže nemůžu jinak než pochválit.

• 21.5.2009  23:56
    Crash (2004)

Příběh o menšinách a jejích problémech. Byly tady ukázané snad všechny typy rasové diskriminace a všechny příběhy byly opravdu hodně silné. Zezačátku se možná člověk bude trochu nudit, protože je potřeba nejdříve představit všechny postavy a jejich problémy, aby vše mohlo být nakonec mistrovsky spojeno v jeden skvělý celek. Vyplatí se počkat si na to.

• 20.5.2009  23:27
    Český sen (2004)

Tak tohle se teda chlapcům vážně povedlo. Hlavně bylo vidět, že do toho šli s velkým zaujetím - všechny průzkumy, co kvůli této věci provedli atd. ukazují, o jak promyšlený projekt šlo. Ke konci jsem se opravdu musela neustále blbě křenit, prostě to jinak nešlo. Je zajímavé, jak někteří lidé tento "podfuk" brali jako srandu, jiní jako největší sviňárnu pod sluncem. Vřele doporučuju tenhle zábavný a hlavně poučný náhled do dnešní společnosti. Za titulky je ještě jedna velmi zajímavá scéna!

• 20.5.2009  14:30
    Hodiny (2002)

V hlavních rolích tři velké herečky, jedna velká spisovatelka, ale velký film se nekonal. Celý příběh mi připadl tak docela o ničem. Jediné, co by se snad dalo vyzdvihnout je výkon Julianne Moore a taky její část příběhu, o které jsem až na konci filmu zjistila, jak do příběhu zapadá. Vím, že pro mnoho lidí je tento film srdcovou záležitostí, takže mě mrzí, že nemůžu dát víc hvězdiček, ale film nic zajímavého nepřinesl.

• 19.5.2009  14:23

Sice celé megalomansky zlaté a taky jinak hrající barvičkama, ale v tomto případě to není rušivý element tak jako např. u Speed Racera, kde to ani nemělo žádný účel. Miluju tenhle typ orientálních filmů, takže, takže dávám 4 hvězdčky, i když musím přiznat, že závěrečná bitva trošičku postrádala logiku a lepší koncept.

• 19.5.2009  00:20
    Gejša (2005)

Krásný film, ale není pro všechny. Myslím, že jen málo lidí vydrží u takto dlouhého dramatu popisujícího život jedné osoby, ještě k tomu z nám méně známé kultury. Mně ovšem všechny ty úchvatné kostýmy a prostředí velmi nadchly, i ta romantická linie mezi gejšou a ředitelem. SPOILER: Happy end ve mně úplně probudil romantickou duši, že jsem zvažovala i pět hvězdiček.

• 17.5.2009  23:35

Film byl sice v pohodě, ale nebylo to nic světoborného, prostě taková průměrná detektivka. Vlastně nejmenovat se hlavní hrdinové Mulder a Scullyová, tak upadne rychle v zapomnění. Hlavní dvojice mohly být klidně postavy z Měsíčního svitu nebo Vražedného pobřeží stejně tak dobře jako z Akt X, prostě by to vyšlo na stejno, takhle to možná aspoň potěší fanoušky tohoto seriálu, i když těm asi zase budou chybět paranormální jevy. Sice ve vás film asi nevyvolá nadšení, ale zklamaní rozhodně taky nebudete, takže klidně hurá do toho.

• 17.5.2009  13:58
    Wanted (2008)

Wow, tak tohle jsem nečekala. Zezačátku hodně dobrá komedie, pak se to "zvrhlo" v suprovou akční honičku, u které už zůstalo. Propracované efekty a akčňárna, jak má být - to je tenhle film. Konec byl brilantní.

• 16.5.2009  14:23

Asi snad začnu mít ráda Toma Hankse, protože tahle role se mu opravdu povedla. Kdo mě ale překvapil ještě víc, je Philip Seymour Hoffman, ta jeho postava mě dokázala zaujmout v každé scéně. Oba dva se postarali o skvělé dialogy a kupu ironických poznámek, které dovedly tento film k dokonalosti.

• 16.5.2009  00:01
    Únos (2006)

Opravdu by mě zajímalo, kam na ty náměty v Pixaru chodí... výborné.

• 15.5.2009  23:54

Vtipná a tradičně krásná pixarovská animace, co víc si může člověk přát. :)

• 15.5.2009  23:41
    Zajdalen (2003)

Hodně netypická pixarovka - rýmování, zpěv a moralizování. To se už tehdy připravovali na sloučení s Disneym? Nicméně animace je opravdu moc pěkná.

• 15.5.2009  23:30
    Suvenýry (1989)

Něco tak vtipnýho už jsem dlouho neviděla! :)

• 15.5.2009  23:15
    Luxo junior (1986)

Příběh o lampičce, která se stala symbolem a logem Pixaru. Dalo by se říct, že tenhle kraťas charakterizuje samotný Pixar: bylo to pěkné, hravé, vynalézavé i úsměvné a dojemné.

• 15.5.2009  23:12

3D grafika jako z počítačové hry se nedá zazlívat, protože nějak se s animací začínat muselo a na tok 1984 nemůžete čekat žádné zázraky. Bohužel příběh nemá žádnou pointu a vlastně ani žádný příběh. Spíše to vypadá jako demonstrace první 3D grafiky než jako nějaký krátkometrážní film.

• 15.5.2009  14:44
    Fimfárum 2 (2006)

V jedničce byly vybrány a zpracovány ty známější werichovské pohádky. V tomto pokračování kromě plasteliňáků můžeze vidět i kreslené části a myslím, že tím to trochu ztratilo na kouzlu. Jednička se mi líbila víc, tyto konkrétní 4 příběhy mě nějak zvlášť nezaujaly ani zpracováním, ani příběhem.

• 10.5.2009  13:49

Plastelinové loutky se mi moc líbily - někomu mohly připadat škaredé, podle mě byly spíše nezvyklým obohacením a odklonem od myšlenky "pěkná postavička, dobrá postavička". Do tohoto filmu byly vybrány známější a povedenější werichovské pohádky a myslím, že každý musí uznat, že Jan Werich nebyl jen skvělý herec, ale také skvělý vypravěč.

• 9.5.2009  15:07

Styl "natočeno na domácí kameru" mě zpočátku iritoval a moc šancí jsem tomuto filmu nedávala. Ale ukázalo se, že to byl naopak velmi chytrý tah, protože to dodávalo filmu na autentičnosti. Příběh sám o sobě vypadal hodně reálně a díky kameře tak i působil. Divák si připadal, jakoby tam s hrdiny ty 3 dny opravdu byl. Člověka by ani nenapadlo, co se za tak krátkou dobu může odehrát, jak místo šťastného víkendu vyplouvají na povrch pocity, které v sobě hrdinové dlouhá léta dustili. Herci to zahráli vskutku na jedničku.

• 8.5.2009  22:53

Moc nechápu to označení komedie, když o tom tenhle filmu rozhodně není, ale budiž. Tak 3 vtipy tam asi byly a u těch jsem se teda vážně pořádně zasmála. Ale jak říkám, v tomto filmu jde o něco úplně jiného - válka, strach, beznaděj, útlak, nucená přetvářka, pokládání si otázek, kdo je přítel a kdo není. Polívka a Dušek zvládli v podstatě sami utáhnout film, spolu s Hřebejkem vytvořili skvělé drama, kde se člověk každou chvíli bál, že už se "to" musí provalit, už se něco musí stát. Taky mě zaujala práce kamery ve vypjatých situacích - skvěle to přiblížilo zmatenost a strach hrdinů. Troufám si tento počin označit jako z nejlepších českých filmů vůbec.

• 8.5.2009  00:07

I když film není (skoro) vůbec o drogách, hodně mi připomínal Kokain s Johnnym Deppem v hlavní roli. Oba v podstatě mapují valnou část života "obchodníka se smrtí", ovšem musím říct, že tento mě opravdu nadchl. Film nabídl hodně zajímavý pohled do zákulisí obchodu se zbraněmi, bez jakýchkoliv emocí zainteresované hlavní postavy. Vlastně Yuri spíše všechno zlehčoval, protože pro něj to byl jen business, ve kterém byl opravdu dobrý... To, že snímek neobsahoval zbytečné moralizovaní bylo velkým plusem, obrázek na tuto problematiku si musel člověk udělat sám.

• 7.5.2009  21:41
    REC (2007)

Jeden z mála hororů z poslední doby, co za to opravdu stojí. Kombinace stylu Blair Witch nebo novějšího Monstra s příběhem Úsvitu mrtvých. Někdo by mohl říct, že na tom tedy není nic nového, ale musím říct, že je to podané opravdu zajímavým způsbem a tvůrci vytvořili správnou hustou atmosféru, že byl člověk chvilkama napjatý jako prak. :o) Otevřený konec a vlastně i celá zápletka byly dalším velkým plusem.

• 3.5.2009  13:25

Klasická teen komedie, která vám připomene ty s Lindsay Lohan v hlavní roli - např. Protivný sprostý holky. Myslím, že každý, kdo se na to chce podívat, s tím předem počítá. V rámci žánru se film celkem povedl.

1 6 8 9 10 11 12 13 14 16 21