HappySmile

HappySmile

Česko

• 9.1.2009  00:38
    Máj (2008)

Režisér si za úkol opravdu těžký oříšek, zfilmovat lyrickou báseň, tudíž takovou, co nemá žádný děj. Co by se v normálním filmu vlezlo do pěti minut, tady dokázali tvůrci roztáhnout do celých 70ti a to tak, že to člověku nepřipadalo nudné, protože celý film byl jeden velký shluk poutavých obrazů. Děj je prostě o ničem, to si musíme přiznat. Ale v tomhle filmu o to překvapivě nejde, protože to jak je to natočené, to si tady cením. Ani jsem se nenadála a film už byl u konce. Po výtvarné stránce opravdu perfektně zvládnuté! Myslím, že kdyby F.A. Brabec zfilmoval takovýmhle stylem nějaký dokumentární přírodopisný film, byl by z toho hit ;-) Skvělá práce s kamerou a příjemné písničky, i když to pořád byla ta samá melodie. Přece jenom ale mám pár výtek: až moc nahaté hlavní hrdinky. Chápu, že je to proto, aby to přilákalo pány a ano myslím, že i kdyby se film pánům nelíbil, tak kvůli tomuhle to přetrpí. Scéna s duchy se podle mně moc nepovedla, chtělo to udělat nějak jinak. Takhle mi to připadalo, že je Vilém opilý nebo možná spíš režisér, že se opil... dost amatérské. Ale jinak celkově 70%

• 8.1.2009  23:08

Film rozehrává dva příběhy, kde jdou oba svou vlastní cestou a nikde se neprotnou. Navíc mají oba otevřený konec. Což je celkem zajímavý experiment, ale děj filmu je tak nějak o ničem. Jediné co můžu vyzdvihnout je práce kamery, na některé scény byl opravdu dobrý záběr, hlavně se mi líbil ten pohled na molo.

• 7.1.2009  23:15

Nesouvislý začátek, pomalý rozjezd, potom už to byl klasický Jackie Chan. Ovšem od něj bych čekala trochu víc, takže přesto, že je to můj oblíbenec, kvůli té první půlce nemůžu dát víc než tři hvězdičky.

• 5.1.2009  17:30
    Aj múdry schybí (TV pořad) (1998)

Oproti českému Nikdo není dokonalý tady jsou vybíraní záměrně lidé, co opravdu na všechno odpovídají naprosto zcestně - vždyť kdo normální vám řekne, že když lichý týden má 7 dní, tak sudý má 3, 4, 5, 6 nebo dokonce 8...? A to je jenom slabý odvar, tahle ukázka. No každopádně, když jsem slyšela odpovědi lidí v tomhle pořadu na zcela banální otázky, tak jsem poprvé zjistila, proč se děti ve škole musí učit všem těm blbostem v dějepise, zeměpise, biologii atd. Jinak by totiž naše planeta byla přecpaná hlupáky...

• 5.1.2009  15:52
    Kostičky (TV pořad) (1994)

Kostičky jsem neměla ráda ani jako dítě, už tehdy mi to přišlo úplně na hlavu. To už radši ty Teletubies.

• 5.1.2009  12:33
    Planeta opic (2001)

Osobně vlastně ani nechápu, proč byl tenhle film natočen. Chtěli udělat slavnou opičí planetu pomocí vyspělejší techniky? No musím uznat, že masky goril a orangutanů byly opravdu dobré, ale to je tak všechno. S původní Planetou opic se to nedá srovnávat, od Tima Burtona bych čekala víc - že tam dá něco ze svého stylu, ale kdybych nevěděla, že to točil on, tak to teda vůbec nepoznám...

• 3.1.2009  21:35
    Tarzan (1999)

Klasická Disneyovka - pěkné kreslené postavičky, skvělá hudba a písničky, spousta vtipných scén, až se při takovýhle filmech ptám na co potřebujeme 3D animáky, když takováhle klasická kreslená pohádka je sama o sobě krásná. (Když vemu takové 3D Želvy Ninja nebo Garfielda, tak to byl fakt průser oproti jejich kresleným bratříčkům, ale to sem až tak nepatří :)

• 2.1.2009  12:59
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Všichni víme, jak je to s telenovelama. Všechny jsou na jedno brdo, ten miluje toho, ten zas toho atd. Tahle ale byla první a sledovala ji většina republiky (ano přiznejte si to, vždyť to není žádná ostuda, když v té době televizi neběželo nic jiného), takže za to, že byla první, dvě hvězdičky.

• 31.12.2008  01:08
    Chicago (2002)

Naprosto úžasnej muzikál, nemůžu se rozhodnout, která scéna byla lepší. Ve scéně, kde Renée Zellweger hrála loutku Richarda Geera, tak to opravdu vypadalo jako loutka - správně pohyby, úžasný výraz ve tváři, no úplně mě ohromila. Ostatně všichni hlavní herci byli prostě skvělí a nad výkonem mého oblíbeného Richarda Gera musím uznale pokývat hlavou. Nepřekvapilo mě, že René, Richard, Catherine Zeta-Jones a Queen Latifah jsou skvělí herci, to víme už dávno, ale to že jsou i skvělí zpěváci a tanečníci, tak to už je přímo vražedná kombinace. :)

• 30.12.2008  23:07

Doteď sem si myslela, že si člověk vytvoří názor na film už na začátku a s ubíhajícím dějem toto hodnocení může zakolísat maximálně o jednu hvězdičku. No spletla jsem se. Kdybych tenhle film vypla tak v půlce, dala bych mu jednu hvězdičku, protože se mi to zdálo jako pěkná blbost, která nemá hlavu ani patu. Udělala bych však pěknou pitomost, protože postupem času se začnou do sebe skládat jednotlivé střípky, ukazovat, jak to vlastně doopravdy bylo. A to tak, že vlastně ještě teď po závěrečných titulcích si vlastně ještě nejsem úplně jistá, jak to chronogicky bylo. Budu si to muset ještě nechat projít hlavou a dost možná se na to podívám ještě jednou. :) A právě za to, jak skvěle se tenhle film postupně vyklubává ze skořápky (protože jinak by na tom příběhu, kdyby se na točil chronologicky, nebylo nic moc zajímavého), za povedené herecké výkony a závěrečnou písničku dávám čtyři hvězdičky.

• 28.12.2008  00:34

Velmi originální příběh o tom jak když dva dělají totéž, není to totéž. Film vyniká opravdu jedinečnou animací, která není určená dětem, ale dospělým se bude určitě líbit. Písničky mě sice moc nezaujaly, ale je jich tu tak akorát a nezdržují děj, spíše jej posouvají dál. Prostě velmi podařené dílko.

• 26.12.2008  22:49
    Harry Potter a já (TV film) (2002)

Pro všechny fanoušky Harryho Pottera povinná "četba". ;-)

• 25.12.2008  23:30
    Loď duchů (2002)

Kdo má rád horory, tak ho určitě dostane už úvodní scéna (prvních 5 minut), která je ale bohužel zároveň nejstrašidelnější v celém filmu...

• 24.12.2008  01:40

Úvodní scéna slibuje vtipnou podívanou, jak se ale dost rychle dozvíme, šlo jenom o "reklamní tahák" a zbytek filmu se táhne v úplně jiném duchu. František je děvkař je průměrnou, celkem nudnou podívanou. Otázkou taky zůstává, jak zrovna tenhle chlap může dostat každou, kterou si zamane... (Nic proti Jozefu Poláškovi, ale jako Don Juan zrovna nevypadá.)

• 20.12.2008  21:17

Zoufalý pokus o pokračování úspěšné série Prciček. Myslím, že film se může líbit leda tak nadrženým puberťákům, protože děj tady není prostě vůbec žádný a všechno, co se tady děje, se dá vlastně shrout do jedné věty: Čím víc nahých bab, tím líp.

• 17.12.2008  21:06
    Ďáblova cesta (2007)

Těšila jsem se, že se zase konečně podívám na nějakej horor, místo toho přišel naprosto nudnej, dementní a pomatenej film, na kterej sem celou dobu hleděla s naprosto nechápavým výrazem. Ale protože mám ve zvyku filmy vždycky dokoukat do konce, (SPOILER) tak sem si u konce musela říkat: "Tak už ju proboha zabij!", abych to mohla konečně vypnout... Nakonec přišlo vysvobození. "No vidíš to, když se chce, tak to de," říkala sem v duchu tomu psychopatovi a mohla konečně vypnout telku...

• 4.12.2008  22:23
    Stmívání (2008)

Koupili jsme rybízovou marmeládu na slepování lineckého, ovšem potom jsme se všichni shodli na tom, že chutá jako jablečná. Tady se mi stalo něco podobného. Na tenhle film jsem šla do kina, protože u něj bylo napsané, že je to horor. No jak se ukázalo, tak není. Je to takovej hodně romanticky laděnej snímek o první lásce. Sice je to pěkné natočené, ale kdyby mi bylo těch náct, asi bych to ocenila víc...

• 28.11.2008  22:25
    Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

Zábava, romantika, drama, detektivka... je tu snad všechno, co si může člověk od seriálu přát! (SPOILER k páté řadě:) Nápad posunout pátou sérii o pět let dál a pozměnit tak některé postavy (přidat děti, změnit partnery, vizáž) se mi zdál nejdřív dost uhozenej a bála sem se, že tak seriál ztratí to, co na něm bylo to nejlepší, ale nakonec se to ukázalo jako skvělý nápad. Zoufalky totiž nabraly nový dech, odvíjí nové příběhy a je to pořád stejně skvělý!

• 28.11.2008  22:11
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Mám pocit, že se tenhle seriál každým svým dílem snaží překonat absurdnost všech předchozím epizod dohromady. Když se na to nebudete dívat moc vážně a odpoutáte se od toho, že "tohle se ale opravdu nemůže nikdy stát", tak se vám to bude pravděpodobně líbit. Koneckonců hlavní postavy jsou samy o sobě hodně zajímavě napsané, většiné dost přehánějí a přehrávají, ale tak je to mají ve scénáři. Nakonec to dopadne vždycky tak, že si po každém díle říkám s čím asi tvůrci přijdou příště, takže jako tahák na další a další díly to funguje dobře. :)

• 28.11.2008  21:59

Hodně velké zklamání. První půlka jedna velká nuda, pak se to sice rozjelo (tak, aby se tomu daly dát aspoň ty tři hvězdičky...), ale už se to teda nedalo zachránit.

• 28.11.2008  21:41
    Hospoda (TV seriál) (1996)

Tohle je snad nejlepší český sitcom, co byl kdy natočen. Taková pěkná oddchyovka.

• 22.11.2008  13:38

Nuda, nuda, nuda... já fakt nevím, ale kdo se u tohohle může bát? No za nápad přidávám třetí hvězdičku.

• 22.11.2008  13:29
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Myslím, že vymyslet takovéhohle poťouchlého hlavního hrdinu, který bude ostatní bavit a ne iritovat, musel být celkem oříšek. Monk je s tou svou posedlostí čistotou a dokonalostí naprosto skvělý. A to jak při řešení případu vždycky chodí dokola a tak nějak podivně gestikuluje rukama a všichni ostatní čekají, co z něj vypadne taky nemá chybu. Vlastně je to takový vtipnější bratr Hercuila Poirota, ten taky vždycky všechno vyřeší za inspektora Jeppa. :)

• 21.11.2008  23:08
    Uneseni (TV seriál) (2002)

Filmy o ufonech mám ráda, Steven Spielberg je skvělý režisér a to jak jak se tu zezačátku rozjedou příběhy tří různých rodin, které spolu nemají zdánlivě nic společného, postupně se s každou novou generací více "sbližují", až nakonec dojdeme k poslední čtvrté generaci, kde se teprve rozjede pořádný souboj "dobra" a "zla", to prostě nemá chybu. Asi nejvíc mě tady překvapil výkon Dakoty Fanning, jak tahle malá holčička dokázala tak skvěle zahrát tuhle v celé minisérii klíčovou roli, před tím se opravdu klaním. Stejně jako před panem Spielbergem.

• 21.11.2008  22:43
    Letec (2004)

Leonardo DiCaprio podal opravdu vynikající výkon, myslím, že to od něj málokdo čekal. Celkově mě ale film moc nezaujal. Takový průměrný životopis.

• 21.11.2008  22:39

Rowan Atkinson jako "James Bond"? Tak to musí fakt dobrá sranda, říkala jsem si. A taky, že sem se nespletla. Blbec ve službách tajné služby vytváří nesčetně zmatků a vtipných situací.

• 21.11.2008  22:34
    Bulšit (2001)

Tak tohle je podle mně opravdu hodně povedená parodie na teenagerské filmy. Pokud víte, jak vypadala scéna v původním snímku, a pak ji vidíte tady, tak to opravdu nejde nesmát se.

• 21.11.2008  22:30

Mně to prostě celé přišlo jako jeden velký špatný vtip.

• 21.11.2008  22:26
    Noční hlídka (2004)

Větší slátaninu jsem už hodně dlouho neviděla...

• 21.11.2008  22:25
    Mrazík (1964)

Mrazíka jsem poprvé viděla před pár lety, přestože i předtím ho dávali každé vánoce v televizi. A můžu říct, že po tom, co sem ho viděla, je to už taky moje pravidelná vánoční pohádka. Čímž se snažím říct, že je to fakt geniální film se skvělými najivními postavami, skvělým dějem a skvělými písničkami. :o)