The Florida Project (2017)

Máte-li zrovna averzi ke řvoucím spratkovitým dětem (a kdo by neměl), bude pro vás první polovina obzvlášť náročná. V druhé půli se pak akceleruje beznadějný pád ústřední dvojice až k neodvratnému konci.

Toni Erdmann (2016)

Na můj vkus na tak dlouhou stopáž až příliš málo obsahu. Komediálních prvků jsem se dočkal jen velice okrajově a ve většině případů byly utopené v depresi nebo těžko pochopitelném chování postav. Když přidám značně nerealistické sledovací schopnosti Toniho Erdmanna, zůstala jen prapodivná připomínka tíživé pomíjivosti života.

Jak na... s Johnem Wilsonem (2020) (seriál)

Cosi mezi citlivým niterným vlogem, stand-up comedy a výstředním dokumentem o životě v New Yorku. Geniální.

Králové videa (2020)

Záslužné shrnutí historie opomíjeného českého rychlodabingu včetně mnoha příhod z natáčení a především spousty ukázek.

Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem (2012) (TV film)

Asi nikdy nezapomenu na geniální nápad vzít úplně všechny záchranné vesty na lodi, nacpat je do jedné místnosti, a zabránit tak náklonu a potopení lodi.

Zjizvená tvář (1983)

Zhruba od poloviny to začne jít dolů jak s hlavním hrdinou, tak i s celým filmem. Jak začala být pomalu v každé druhé scéně lajna kokainu a množily se prapodivné zvraty a chování postav, ztratil pro mě film z velké části zajímavost a jen jsem odpočítával čas do konce. Béčková přestřelka v závěru tomu nasadila korunu.

Četa (1986)

Nepotěšila školácká chyba – záměna kulometu MAG 58 za samopal vz. 58. Jinak je ale Platoon pro filmový svět tímtéž, čím je Vietcong pro svět herní. Poprávu kultovní dílo.