Muž z Toronta (2022)

To, že Hart ze sebe dokonale umí udělat idiota, to je nad slunce jasný. To, že Harrelson je vostřílenej kvalitní herec, to je taky tutovka. To, že oba ve všech svých bijácích, kdy tvoří s někým duo, to víme taky že většinou funguje na jedničku. Ale to, že zrovna mezi těmahle dvěma ta chemie bude až tolik šlapat, to je pro mě (i přes všechny ty pozitivní aspekty) překvapení a to příjemný! Zasmál jsem se, bavilo mě to a prostě celkově krásně sedlo... Na zabití večera ideálka. 70%

Bitva u Midway (2019)

Tady se musí vyzdvihnout vizuální stránka bijáku, páč ty vzdušný souboje a záběry letadel kdesi ve vejškách, to je lahoda. Další předností je určitě hodně silný obsazení na několika místech, ovšem ve vedlejších rolích. Naopak stopáž by mohla bejt oseklá cca o dvacet minut a tím by se mohlo třeba i vymýtit hafo těch keců navíc, který za mě té dobrotě z nebes hrozně škodily. Takže sečteno/podtrženo 60%

Interceptor (2022)

No Elso díky ti! Já ti fakt fandil! Pro mě supr oddych! Jak se zde často zmiňuje, je to typickej biják z devadesátek a já jakožto top milovník těchto let i samotnýho akčního žánru, nemůžu neocenit! Hlavní herečka sympatická bomba, záporák slizká bomba, stopáž luxus bomba, supr vsuvky v podání Hemswortha bomba, všude okolo samá bomba, no bomba! Takže milovníci akčních béček usedněte, vypněte a bavte se jako za mlada! Tak to působilo aspoň na mě! 70%

Vánoční koleda: Muzikál (2022)

Klasika je klasika a ta s Jimem je prostě ta top! A ta jistě navždy zůstane nepřekonaná... Každopádně proč nezkusit pokoušet štěstí a nesnažit se o zázrak že?!... Ovšem Scrooge je na to opravdu malej pán a na trůn nemá! Ani děti naše to moc nechytlo. Ale snaha byla a ta se má cenit. 55%

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Mě ke zpříjemnění svátků Vánoc prostě holt stačí málo a teču jak Tsunami! Strážcům galaxie se jako vždy podařilo tu hráz tou vlnou mojí tělní skořápku prolomit a rozproudit ve mě krásně dobrou náladu na celej Štědrej večír! No a za to díky všici i Kevine Bacone! 90%

90 minut do smrti (2021)

Dokážu ocenit každou svojí akční legendu dobrou známkou a nějakým tím párem hvězd za poctivě vystřelený béčko, takže ani těhle 90 minut do smrti nebude pro Dolphíka výjimkou! Navíc Adkins je supr kolega do mančaftu. Škoda jen, že neprodává vše to, co umí... Ty jeho bombardérský kusy by tomu daly ještě víc šťávy a energie! Nicméně jako klasická béčková jednohubka k večeři to nedře v krku a žvejká se to na pohodu! 60%

Moonfall (2022)

A tohle zase jako můžu! Katastrofický bijáky beru všema, kor když ty katastrofy vypadaj věrohodně, což se zde Emmerichovi dařilo na jedničku. Ty pc efekty celkem hřály u srdce! To, že druhá polovina fláku a celkově to vysvětlení bylo total překombinovaný mi absolutně nevadilo, naopak já ocením nějaký nový nápady a to přitažení za pačesy k tomu přeci patří (je to kurva film)! Hravost Rolanda společně s celým jeho týmem zde na mojí osobu zafungovala naprosto špičkově! Jinak musím ocenit i hereckej výkon Johna Bradleyho, tomu jsem fandil! Jo a pštt - Halle Berry bych na tajnačku pořád pomiloval jako za mlada... 80%

Příšerákovi 2 (2021)

Tuhle rodinku po mě chtěli pustit moje děti a dokonce u toho vyžadovali i mojí přítomnost. No jsem skvělej táta, takže co bych pro ty škubánky neudělal... Fakt upřímně jsem rád, že to nebylo extra dlouhý a že jsme u toho lehce usínali... Když už, mám rád prostě chytrý animáky. Tenhle je z kategorie opravdu pro ty nejmenší mrňata... 50%

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Jelikož se letos o tomhle pohádkovým českým fláku hodně kvákalo a posílal se pomalu do nebes, prubnout jsme ho museli. Jako jednou určitě v pohodě, ale nemyslím si, že to bude mít v budoucích časech Vánočních nějakou šanci extra časté projekce na tv stejšnech... Absolutně obyč pohádka, ovšem za mě s neobyč supr výkonem Ondry Sokola! 55%

Čertí brko (2018)

Jelikož by na ty svátky Vánoční v rodinným kroužku neměla chybět sem tam i nějaká ta pohádka, nevynechali jsme zrovna tuhle s celkem těžce lechtivým názvem o pořádným macatým čertím BRKU. Jsem rád, že zrovna to nejmocnější čertí brko měl Luciferskej Ondra Vetchej, páč to je prostě momentálně jeden z topek český kinematografie. Jinak to solidně odsejpá, občas na pohodu song, princezna není ošklivá, jo a i díky ní Jeník neprodává svojí teplotu tolik do kamer a jde to sjet... 60%