Odvlečen (2007)

Soubor známých ksichtů nás vehnal do dvou hodin politicko-teroristicky propletenýho snímku, kterej je možná místy hodně ukecanej, nicméně s postupem času graduje až do samotné delikatesní koncovky! Rendition především boduje díky vsunuté časové smyčce, kterou by divák neměl jen tak odhalit a která vlastně vše rozuzlí a je dokonalou příčinou k rozzářeným očním bulvám a hubě dokořán v závěru filmu. Jinak to co si prožil Metwally, to bolelo i v pohodlí domova... Brrrr. 75%

Statečné srdce (1995)

Ach, Statečné srdce! Tenhle megahit jednoduše nejde nemilovat! V žánru historickým je to určitě vládce na trůnu! Tady se předvedl Mel, coby režisér i herec v hlavní roli, jako naprostej skutečnej majstrštyk a vydobil si v Hollywoodu neotřesitelnou pověst geniálního frajera! Na tenhle klenot se dá dívat stále dokola. Emoce se z něj chrlí, jako proudy krve z anglických vojsk a vy jste hrdí, že můžete stát a bojovat po boku právě Williama Wallace! Jako perličku si pamatuju, že jde o nejoblíbenější film našeho fotbalovýho legionáře Pavla Nedvěda. 100%

Znamení (2002)

Night Shyamalan má ve své sbírce spousty klenotů, ovšem mezi ty nej se určitě řadí hned za Šestým smyslem Znamení! V mysterióznu a temnotě jsou si tyhla dva filmy velice blízký. Navíc Willise vystřídal Gibson, to byla taky další záruka kvality. Sings má úchvatnou atmosféru, propletenou tajemnem a strachem z neznáma, gradující až k samotnýmu vrcholu! Napínavá mrazivá slast! Všem zůčastněným velký díky! 85%

Noci s nepřítelem (1991)

K tomuhle filmu mám normálně dodneška respekt! Moje máma ho milovala. Jako malýho kluka mě děsil a o to víc, když jsem viděl nezastavitelnýho a psychicky cáklýho Patricka Bergina neustále za prdelí Jul. Dnes, když tyhle Noci s nepřítelem chytnu někdy na haluz v bedně, nebudu nic nalhávat. Nostalgie ve mě ten děs trochu vyvolává i v mých kristových letech. Každopádně jde určitě o kvalitní thriller, kterej je plnej napětí a nenechá diváka klidným! 75%

RocknRolla (2008)

Typickej Guy Ritchie se vším, co ho vždy zdobilo a hlavně co ho vyhouplo do síně nejslavnějších rejžů a scénáristů světa filmařů! Propacovanej děj, vyšperkovanej o bomba obsazení, hudbu a i konečný rozuzlení. Výborný herectví za mě předvádí Mark Strong a samozřejmě hlavní hvězda Butler. Palec nahoru taktéž za našeho Káju Rodena, kterej nakoukl do áčkových vod hollywoodu skvělým způsobem! 70%

Policajti z předměstí (1999) (seriál)

Suchoš a jeho "a stopadesátósum polib prdel kósum a stopadesátósum polib prdel kósum", tak to je zřejmě to nejvtipnější na tomhle nováckým policejním sitcomu. Jo a ještě si pamatuju to, jak se řekne anglicky brambora. "Blamboula" nebo nějak tak se to vyslovuje. Krapet vzpomínek do toho je za druhou hvězdu, jinak megashit! 30%

Děda je lotr (2016)

Tak za mě hódně milý překvapení! Jak nemusím Efrona, tak tady mu to šlo bezvadně a ta chemie mezi ním a Robem, kterýho zase naopak žeru jako sviňa, byla bezvadná! De Niro je brutální hovado, který nešetří vulgarismem a chrlí prasácký hlášky co se mu jen huba otevře. A možná že i proto, se mě tenhle starej lotr líbil jako prase! Viď dědečku... 90%

Drahé tety a já (1974)

Kriminálka Miami pro pamětníky, akorát že namísto Carusa alias Horatia, případ vyšetřuje Gollová se Svobodovou. Do toho jim skvěle sekunduje malý/velký muž Hrzán a jeho snoubenka Janžurová. Je to svižný, rychlý, má to spád a navíc ty babky mají elánu a energie za celej tým z Miami. Na československou komediální kriminálku docela solidní! 55%

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Jo jo, kdo si myslí, že v sobě pan Spielberg nemá kouska citu, nechť se pustí do legendárního scífka E.T. - Mimozemšťan a hned uvidí, kolik procítění a lidskosti tahle legendární rodinná story obsahuje. S úctou k věku filmu musím konstatovat, že v osmdesátých letech vypadal film opravdu nadčasově a i dnes se na něj dá v klidu dívat! Ostatně takhle se dá mluvit o drtivé většině, né-li o všech filmech Stevena! No je to doják! 70%

Irčan (2019)

Všechna čest! De Nirova alias Irčanova velká jízda plná všeho krásnýho ze světa mafiánů! To trio legend je famózní a skvěle se na tyhle pardály kouká! Scorsese opět vše vypiplaný do detailu. Postavy jsou vykreslený dokonale, kostými a masky herců v různých pasážích jsou bomba! Grády tomu taktéž dává i děj ve více časových liniích... Určitě jsou hrozně okatý a do očí bijící pohyby Roba z let jeho Irčanovi minulosti, ovšem jestli se nechtěl nikým nechat zaskakovat a chtěl si to odkroutit sám, klobouk dolů. 200 minut je kolikrát nesnesitelnejch a proto si to chytří kluci dokážou rozhodit nadvakrát, nicméně tahle časová stopáž k mafiánskejm bijákům neodmyslitelně patří! Nezbývá než smeknout před všema z tohoto krásnýho mafiánskýho filmařskýho podsvětí a popřát jim co nejvíc zdravíčka do let budoucích! 80%