Figusek

Figusek

okres Svitavy
Svěží fan Oldschool, kterýmu bije akcí zalitý srdce, bušící do rytmu nikdy nekončící filmové kalby...

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 4.6.2020  00:11

Jak nemusím a tím pádem ani nevyhledávám český filmy v jednadvacátým století, tak jsem přeci jen lehce procitl a nějaký libový, poutavý a solidně hodnocený, jsem si vytipoval a půjdu do nich. První z tipů mě před očima prolítl Příběh kmotra. Dvě slova. Jsem nadšenej! Vetchý ukazuje, jak moc velkej a kvalitní herec univerzál to na český poměry je! Parádní výkon! Vaculík jako policajt, zároveň vypravěč obstál taky na jedničku! A i přes to, že je to těžce dobarvený a přitažený za vlasy, mě tahle kriminálka s podtextem Franty Mrázka bavila náramně! 80%

• 3.6.2020  23:55

Popravdě jsem trojku mizerů dvakrát rozkoukal a vždycky jsem ji ani né v půlce utnul. Vůbec, ale vůbec mě to nebavilo. Ještě, že né nadarmo se říká do třetice všeho dobrýho... Na poslední pokus mě třetí díl lapl a nepustil a musím konstatovat, že výborná druhá půlka bad boys mě zlomila. Ta chemie mezi Willem a Martinem je stále stejná a neměnná od prvních chvil, kdy poprvé v devadesátkách začali, každopádně akce je lepší jak v předešlých dílech, je peckózní a vypadá parádně! Bodejť by ne v roce 2020... To by bylo na tohle áčkový béčko hrozně smutný. Nakonec o prsa, ale přeci. 70%

• 28.5.2020  05:25
    Kdo s koho (2001)

Robert nám společně s Edwardem předhazujou parádní akční loupežnickej thriller, ve kterým je na všem všude trochu špíny. Ano, nevíte čemu a komu věřit a každej si jede na tom svým písečku. Postupem času nám napětí stoupá, tempo se zvyšuje a rivalita nabírá na obrátkách! Tak kdo z koho? Co myslíte? Já bych si vsadil na.... No... Nenechte se připravit o překvapení a pusťte se do toho... Stojí to za to! 75%

• 27.5.2020  04:21

Když bych si měl vybrat coby dospělej chlapák svůj top animák, asi bych volil první Toy story. Ten nápad o oživlých hračkách se mi od dětství hrozně líbí. Člověk si říká, že čtvrtý pokračování po supr trojce už nebude mít čím překvapit a hle... Jde to! I přes to, že postavičky z předchozích dílů jsou zde vidět už pomálu (Buzz až nečekaně málo), navrátila se nám Pastýřka s ovcema. Ovšem co je neměnný, Woody je jako obvykle tahoun celýho filmu. A k tomu nechybí zase opět spousty humorných scének a trocha těch chvilek dojetí... No kdo by čekal, že se čtvrtej díl bude točit kolem plastové vidličky?! Jo, Vidlík to je klasa! 80%

• 27.5.2020  04:06

Doktora slípa bych sám určitě nedal. Nebo spíš takhle, sám bych ho po chvíli vypnul. První hodinka byla totiž šíleně dlouhá, nudná, nezajímavá a o nervy. Naštěstí, díky mojí ženě jsem vydržel a dočkal se druhé solidní půlky filmu. Hodně pěkně zpracovaný pokračování Osvícení! Ten návrat 40 let zpět byl fascinující! Vzpomínky, hotel, Jack atd... Herecký výkony taky na jedničku! Copak, Ewan to je vostřílenej bourák, ale výkon Fergusonové a malé Curranové byly nečekaně parádní! Fakt jsem si to nakonec užil! 70%

• 24.5.2020  17:12

Poprvé v životě mě napadlo pustit se do československýho veledíla s názvem Spalovač mrtvol. Koment píšu s naprostým úžasem a jsem krapet stále rozpoloženej! To jak si mě mistr pan Hrušínský psychologicky rozebral a fantasticky si pohrál s myšlenkama v mojí hlavě, to bylo geniální! Jeden z filmů, který nevyhledávám, avšak jsem rád a nadšen, že jsem ho mohl vidět! Hereckej výkon Rudolfa byl famózní! 95%

• 24.5.2020  16:59
    Alkehol - Spalovač chlastu (hudební videoklip) (2018)

Udělám si symbolicky i můj první komentík k hudebnímu klipu. Symbolicky pro to, že bude patřit kapele mýho rockem zalitýho srdce, nasáklýho pivem a bušícího rytmem nikdy nekončící kalby! ALKEHOLU! Alkáči a jejich hitovka z posledního alba Sudová přitažlivost. Možná je to pitomý, možná i trochu mimo mísu, ovšem pro skalní, je to další lahůdka do sbírky posluchačskýho života! A já skalní jsem na tuty! 100%

• 24.5.2020  14:03

Nicolas si zaslouží jednu hvězdu, Cage tu druhou. Ano, všechno to psycho brutal představení Eddieho bylo jediný kladný k hodnocení této hry k poblití. Hrozný herecký výkony - Biehn může být opravdu rád, že se zviditelnil v jedničce Téčka, pač to je absolutní neherec a nedá se na jeho úlisnej rypák koukat. Kamufláž v příběhu je laciná a předvídatelná. Navíc mi vůbec nejde do palice, jak se k tomuhle projektu přimotal i Charlie Sheen... No šílená krávovina! 45%

• 24.5.2020  13:41

Jež, konečně je konec! Tak nebýt drsné Katniss v podání půvabný Jenn asi bych to možná ani nedokoukal a to teda rozhodně nevyhledávám filmy, kde je hlavní hrdina baba a snaží se navíc v drtivé většině bejt drsná jak šmirgl... Na mě tahle rádoby áčková dobrodružná podívaná působí od druhýho dílu šíleně uměle. Navíc za dvě a půl hodiny nezaujetí, člověka šíleně bolí prdel! A bohužel to rozhodně nezachrání ani smršť známých ksichtů okolo. 45%

• 12.5.2020  03:26
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Už jsem to v kolika případech psal, že miluju a obdivuju umělce, kteří si svoji kariéru vybudujou na bázi chytré stupidity! Mr. Bean je myslím si velikej legendární průkopník tohoto řemesla! Nemluvenej vtip, chytře provedená debilita, nezapomenutelný scénky, moje dětství.... Do dneška se na pana Fazoli hrozně rád podívám! Bingóůůů! 90%

• 12.5.2020  01:58
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Upřímně mě seroš oslnil díky Sheenovi. Nechápu, proč se všeobecně o člověku říká, že je suchar, když s ním není třeba prdel, nebo se neusměje. Takovej paradox. No není suchost jako suchost naštěstí, pač z Charlieho ten humor na bázi sucha víří ve velkým stylu. Jo jo, suchej humor, to je moje. Celkově chemie mezi brášema je luxusní, nemluvě o úžasných vsuvkách slušky Berty... Pro chlapa ještě jako bonus se tu točí neustále nějaký polonahý buchty. Po pár sérkách nastal brutální zásah do seriálu, díky výměně hlavního hrdiny. No, Ashton není už taková klasa jako Charlie, nicméně čekal jsem větší propadák. Takže překvapil a Dva a půl chlapa mi díky tomu v desítce nej vydržel... 75%

• 12.5.2020  01:13
    Californication (TV seriál) (2007)

Hank Moody, to je kurva pojem! Jak říkám, každej zapikanej chlap, kor s tou pantoflí na palici a věčně sedící doma na prdeli, mu musí kurva závidět! O co vlastně jde? Chlast, fet, mrdání a krásnej kurva svobodnej život starýho mládence! Navíc je zde spousta hlášek na rozdávání a takovejch chlapskejch mouder... "Z mých cenných tělních tekutin už dostala dost." nebo "Schovám se pod klitoris, tam mě nenajde." či "Ta ženská je zvláštní. Rád bych jí vojel, ale taky bych jí dal přes hubu." Nemá cenu dál rozebírat! 90%

• 12.5.2020  00:51

Nenápadnej válečnej film, plnej hereckých kvalit mladej americkejch talentů... A vlastně na tom je celej film postavenej. V podstatě, když vám někdo předhodí před ksicht biják, víc jak z poloviny natočenej pouze v prostoru letadla, nemůže to rozhodnout nikdo jinej, než herci samotní. Na mě to celkem zapůsobilo! 65%

• 8.5.2020  10:27
    Lví srdce (1990)

Lionheart je další ze sbírky bijáků Van Damma s názvem "klenot". Tvrdá realita místních poměrů, špinavý kouty Ameriky, pouliční bitky a s nima pomaloučká cesta ke slávě a penězům... Celkem slušnej příběh, kterej umí v závěru i lehce zabrnkat na city. Opět, tak jak to ve vandamovkách bejvá, excelentní záporák Attila s respektem až do prdele... "Všichni vsadili na něj, vsadili na Attilu! VSADILI ŠPATNĚ!" 90%

• 8.5.2020  08:58

Příkaz k popravě patří jednoznačně k tomu nejlepšímu co JCVD natočil! Ta atmosféra kriminálu je na takové úrovni, že vás vcucne za jeho brány a cítíte každej úder, každou bolest i průser, kterejch se točí nemálo ve všech koutech věznice. Nejen, že Jean má opět luxusní fyzickou formu, ale i brutálního nebezpečnýho hajzla proti sobě! Z Kilpatricka respekt přímo šlehá a určitě staví tohle parádní béčko na vyšší level! Pouze škoda, že Van Damma nepodpořil i Pomeje a nenadaboval ho, páč ten k němu seděl jak mísa na prdel. Každopádně je to pouze miniaturní vada na kráse! 85%

• 8.5.2020  08:39
    Kyborg (1989)

Jako malej klučík jsem ze Cyborga měl respekt jako kráva! Vincent Klyn se svojí partičkou mě pěkně naháněli husinu po těle! Van Dammovi jsme tenkrát vůbec nezáviděl. Supr scénka byla v rozestavěný budově... Tam se mezi sloupama děly věci. Jean byl ve famózní formě, film bohužel nikoliv. Dnes bych to asi už nedal, nicméně cena za nostalgii je na místě! 50%

• 3.5.2020  04:36

Pro můj komentář s pořadovým číslem 1000, jsem si nemohl vybrat lepší film roku 2020. Symbolicky Extraction! Netflix nám předhodil hnedka z jedničky dabovanou dobrotu lahodící oku fanouška akčních flákot a bijáků! Je to nasáklý béčkem, akcí, dynamikou, kamera je velice slušivá, některý pasáže z pohledu za hlavním hrdinou jsou k sežrání. Navíc Chris je bourák a skvěle se na novodobýho hrdinu a náhradní kopii našich akčních velikánů ze závěru minulýho století hodí! Je nekompromisní, bum prásk do palice a jde se dál, žádný sraní! Opravdu nechápu, co by akční fanoušek chtěl dnes ještě víc! Jsem rád, že mi ke spokojenosti stačí málo. A kdyby takovýho mála bylo víc, beru ho plnejma! 90%

• 3.5.2020  03:20

Takovýho dobytka, co se stará o dobytek by bral do kravína asi každej! Kevin je prostě pan herec a je vidět, že devadesátky a přes dvouhodinový westerny mu šly k tělu, stejně jako moderní buchty dané doby! Charisma má na rozdávání a to nemusí nic dělat. Jenže tady mu ještě parádně sekunduje stará páka Robert Duvallů, kterej je vůdce jak se patří. Nekompromisní, navíc s vášní pomsty! Když má člověk chuť zavzpomínat na jedny z nejlepších Costnerovek, Krajina střelců je dobrou volbou. Já chuť měl velikou! 75%

• 3.5.2020  02:58

Celkem netradiční úloha a postava pro Evanse, nicméně kuráž má na rozdávání a koule z ocele! Úplně jinej frajer, než jak jsme na něj zvyklý, coby slaďouška v kombinéze s Áčkem. V podstatě celej jeho tým byl fajn a kamufláž ohledně záchrany uprchlíků s hotelem, kterej nakonec šlapal na stoprocent i včetně skutečných turistů, byla luxusní. Nejlepší na tom je, že je tahle story podložená skutečností, což nám na konci filmu ostatně dokazujou i autentický videa a fotky. Sice o prsa, ale za tohle si ti kluci izraelský tu čtvrtou zaslouží! 70%

• 3.5.2020  01:21

Moje vzpomínka k filmu se váže na krásnej rok prochozenej s mojí budoucí manželkou! To bylo naše, myslím třetí rande v kině. No ke trojce Mužů v černým... Peckáááá! Zase se tomu dala šmrncovní story, kvalitní herci (Brolin jak kdyby z prdelky Lee Jonesovi vyskočil) a hlavně ultra hustokrutopřísnej záporák! Myslím si, že o level vejš než dvojka. Navíc koncovka trojky byla skvělá! Spokojenost! 75%

• 3.5.2020  01:06

Tady už se krapet oproti jedničce snaží Sonnenfeld trochu přidávat víc všeho. V tom právě možná naráží kosa na kámen. Jinak je to jak přes kopírák celá jednička. Takže supr svižná zábava, se supr hercema a supr mimozemšťanama, zabalená do supr hodinky a půl! Co víc si přát? Snad už jen skvělou záporačku v podání přísné, přesto sympatické Flynn Boylové. 60%

• 3.5.2020  00:47

Berry Sonnenfeld dosáhl tímto počinem vrcholu svojí režisérské kariéry. Ovšem, počinem, kterej nasadil akčním sci-fi komediím laťku šíleně vysoko! Je to svižný, rychlý, zábavný, se skvělou časovou stopou, navíc velice originální! Asi nemohl dopadnout ani líp výběr herců/agentů do hlavních rolí, protože ta souhra Tommyho a Willa byla naprosto dokonalá. Černá/bílá, svět plnej mimozemšťanů, k tomu pecka v podobě mazání paměti... Prostě ten film nemá chybu. 80%

• 26.4.2020  04:35

Opět se budu opakovat, ale ta devadesátková kvalita, která je nádherně cejtit z téhle flákoty, je k nezaplacení! Přes to, že se jedná o průměrnej thriller, záporák ho staví o level vejš! Ano, Malkovich hraje famózně, je extra šílenej, nekompromisní a dá se zaškatulkovat mezi nejlepší psychozáporáky, třeba hned vedle Spaceyho ze Sedmičky. Díky němu dávám čtvrtou a 70%

• 26.4.2020  04:24
    Knight Rider (TV seriál) (1982)

Kdo by mohl zapomenout na legendární kadeře Majkla... Navíc K.I.T.T.a jsme už jako kluci školkou povinní zbožňovali a snili jsme si, že jednou takový žihadlo budeme mít zabořený v garáži. K tomu ta jedinečná znělka seriálu, jenž nás denně volala k bedně. Teď se mi dokonce přehrává ve škebli. 60%

• 25.4.2020  02:31
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Pan Sovák a jeho ikonická legendární postava morouse a mrzouta Evžena Humla! Pepa Kemr alias Bohouš Císař je do páru to pravý Višňový, Třešňový i ořechový! V podstatě celej seriál doprovází úžasní herci - zeťák Vinklář, předseda JZD Větrovec, autobusák Menšík, děva Bohdalová atd... Do toho nesmrtelnej úvodní song od Waldy "když máš v chalupě orchestrion". Jestli mám vyštípnout super seriál z dob Československa, nemám lepší lidovku, než tyhle nesmrtený Chalupáře! 90%

• 25.4.2020  02:03
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Kult a legenda ze světa sitcomů! Možná je na škodu, že se seriál už dávno neutnul, pač některý nový díly nestojí za moc, zase na druhou stranu, je obdivuhodný, kde Groening a jeho tlupa pořád ty nápady berou! Jsem odkojenej na prvních sériích, který nám ještě kdysi servírovala čt2 a já si každej díl nahrával na vhsku. Musel jsem vidět prostě všechny! Dnes je mi to už tak nějak šumák. Každopádně tahle žlutá rodinka je ikonou a to nejen kreslenýho světa! 100%

• 25.4.2020  01:57
    Mistři zastavárny (TV pořad) (2009)

Bylo období, kdy jsem každej večír sledoval příběhy z téhle zastavárny Ricka a jeho rodiny! Opravdu mě to baví! Člověk se něco málo doví a je vzrušující jakž takž přičichnout k takovýmu byznysu, ve kterým se točí spousta prachů a cenností! K radosti mě stačí málo. 80%

• 25.4.2020  01:52
    Na stojáka (TV pořad) (2004)

Hodně lidí už mi řeklo ať to na stojáka jdu vyzkoušet, že to je moje krevní skupina. Tak mě zajímalo o co vlastně že jde. No vtipálek jsem solidní, nicméně na tohle bych asi koule neměl! Objevuje se zde spousta zajímavejch jmen i stylů vtipu a vyprávění a je pravdou, že některý scénky absolutně nemaj chybu! 80%

• 25.4.2020  01:49
    Taxík (TV pořad) (2008)

Chytře vytvořenej soutěžní pořad, kterej zabaví, potěší a částečně i přiučí. Nejen znalostma, ale hlavně vyvolaným pocitem, kdy člověk váhá pokaždé, jestli náhodou při příjezdu taxíku nevleze za Hámou, aby z něj před zbytkem republiky udělal vola. Radši volím cesty po vlastních. Taxík si dám v bedně. 75%

• 25.4.2020  01:44
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Nedivím se, že spousta oslovených osobností, při pozvánce na horkej Honzův gauč, váhá zda jít či ne. Ten borec jede chytrým humorem, je inteligentní a jeho doména je pohotovost! Navíc výběr hostů je pestrej a zasahuje do všech koutů vlastně všeho... 90%

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34