Figusek

Figusek

okres Svitavy
Svěží fan "Oldschool", kterému bije akcí zalité srdce s atmosférou nikdy nekončící filmové kalby...

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 25.4.2018  16:36
    Peacemaker (1997)

Jelikož jsem filmek viděl až nyní, 21 let po roce vzniku, přihlížím k těmto faktům a nedám rozhodně míň, jak čtyři hvězdy! Dvojice Clooney - Kidmanová mě baví, zápletka je kvalitní, akce i napětí supr, prostě nemám co vytknout! Naopak chválím efekty, bouračky, přestřelky a tak dále, pač tady se na to ti lidi kolem filmu museli pořádně nadřít, stejně jako v drtivé většině filmů z 90 let i starších, namísto dnešního věčného z 80 procent špatného světa digitálu! A to mě na "devadesátkách" tolik baví a fascinuje! 75%

• 20.4.2018  01:56
    Souboj cti (1996)

Jako kluk jsem Souboj cti žral jako prase! Prostě dvojka Krvavýho sportu jak vyšitá! Van Damme v životní formě, laciný i když aspoň nějaký příběh a k tomu jeden zákeřnej "mongol", kterej každýho prasí, masí, liská a drtí, jako by se nechumelilo! Trochu za zmínku stojí i herecká vsuvka v té době celkem váženého Rogera Moora, za což mu určitě JC mohl ještě donedávna líbat ruce nohy! Stopro to filmu pomohlo. Nicméně si chci někdy snad v nejbližší době The Quest zoapakovat, i přes to, že tuším jak to asi dopadne... Nevím, snad krom zklamání, příjde i paní nostalgie a vrátí mě nějakej rok zpět, kdy jsem veřil v sílu JCVD a na hrdiny!!! Za dětskou vášeň 75%

• 20.4.2018  00:48

Přijde mi to jako takovej standartní klasickej filmek pro baby! Jenže oproti klasice je tu i spousty myšlenek, emocí, srandy a Goslinga! A to je asi to nejvetší tahadlo filmu! Ano Ryan! Samozřejmě i pointa zatracené lásky je geniální! Nemluvě i o obsazení samé stár! Carell i Mooreová tvoří dokonalou dvojci, teda né moc v ději, ale jinak se skvěle doplňují, Marisa Tomei i z minima udělala max a pan Carroll Lynch jakbysmet! Jestli se davu lidí líbí vánoční Láska nebeská, tak se i zde davu lidí musí líbit jarňoletňopodzimní Bláznivá, zatracená láska! Navíc trochu doják v závěru! 75%

• 20.4.2018  00:28

Dlouhatánsky dlouho jsem se na tento filmek připravoval a když jsem se po osmi letech dočkal, potvrzuji, že se mi tentokráte vyčkávání moc nevyplatilo... Příliš utahaný a roztahaný film! I přes to, že je The Way Back skvěle obsazen a doklepává to i historická skutečná story, nejde mi dát hvězdu navíc. První půle za mě určitě lepší jak ta druhá. Ono, co se taky živěji a zajímavěji dá natočit na chůzi dlouhé 4 000 mil, že!?! Chápu a v podstatě i za tento výkon je Weir malý kouzelník! S ním chválím i Eda Harrise a hodně za poblázněnýho zabijáka i Colin Farrella, který mě bavil asi opravdu nejvíc! Jen doplňím, že po dlouhé době slyšeli i nějakou tu libůstku moje uši v podání krásné výpravné hudby pana von Dallwitze! Silný tři jsou lepší jak slabý čtyři, takže tak! 65%

• 13.4.2018  02:20
    Úkryt v zoo (2017)

Životopisný filmy z války, podložený skutečností, to je moje potěšení! Niki Caro nám nabídla příběh plný strachu a vůle, plný smutku i radosti a plný smrti i života... Krutost byla reálná a bolest opravdová! Uchvátilo mě toto drama, uchvátil mě poté i celý příběh rodiny Zabinských na wikipedii. Skvěle fotkami vypodložený závěr filmu mě dělá vždy radost. Jsem o něco moudřejší a vzdělanější i přes to, že je to smutné, stejně jako celá válka. Nicméně prožitek mám veliký a to je to pravé, to pětihvězdičkové!!! 90%

• 13.4.2018  02:07

Pokud jsou dobře natočený, tak kriminálky z prostředí westernu stojí za to! Třeba Tahle země není pro starý oceněná několika Oscary je tomu důkazem a dobrým příkladem! Sice tu chybí Bardem a Lee Jones, ale máme zde psychopatickýho Fostera a hlavně tahouna s důchodkama Jeffa Bridgese a ten tomu filmu i v jeho věku přikládá pěkně pod kotel a táhle tempo dramatu, ač světe div se, pořádně kupředu! Atmosféra je ve vzduchu hustá a Jeff jí stále více a více přihušťuje! Kluci na útěku mají co dělat... Co myslíte, jak to dopadne? Pusťte si to a určitě neprohloupíte. 75%

• 13.4.2018  01:47

Oblíbenost mojí mámy, tudíž moje dětská vzpomínková záležitost. Michelle Pfeiffer byla, je a zřejmě i bude vždy paní herečka a její jestřábí žena určitě zůstane jednou z těch jejích nejslavnější rolí. Báječný výkon i charismatického bouráka a v té době maximálně ve formě stávajícího Rutgera Hauera! No a za zmínku stojí i zajímavost, že zde předváděl i první filmový krůčky Matthew Broderick, kterýmu to ale bylo platný, jak holičství na schodech ke gilotině. Nicméně pan Donner nám předvedl jak má v pětaosmdesátém roce vypadat krásná a nefalšovaná dobrodružná fantasy romantika! 75%

• 13.4.2018  01:32

Prostě Marvel umí! Nevím nevím, jestli nenašel přemožitele Avengerů či sólíček jejich jednotlivců, každopádně Strážci jedou a baví všechny okolo! Stejně jako jednička je i pokračování akční smršť plná hlášek, skvělých postav a kostýmů, parádní hudby a nadupaných efektů!!! Chris Pratt je budoucnost a boduje na plné čáře a za mě i jednička pro Míšu Rookera a jeho šíp na písknutí. Ta postava je fakt moje topka komiksáků!!! A tohle všechno mě prostě k radosti stačí! Těším se na všechny pokračování! 80%

• 13.4.2018  00:24

Vím, že tady mnozí brblou o Dwaynovi, ať se vyjebe na filmy typu komedie a taky, že je to čistě akční herec, tak proč tolik experimentuje, jenže The Rock nám jen dokazuje jak moc velkej to je univerzál! Už je dávno pryč doba kdy nastoupil jako Kráčející skála, nebo drsnej voják v Doomovi. Filmy s ním, ať už jde o jakýkoliv žánr stojí za to! Thrillerovej Práskač, katastrofický San Andreas, prdel Centrální inteligence a konečně třeba peckózní nový Jumanji! Pak i jemný křoví v FaF. Skáče jak blecha z filmu do filmu a mě ten chlapík baví. Pobřežní hlídka je další film z těch jeho velice experimentálních! Černej Mitch? Mazec! Nás starší Baywatch dostal zpět do konce minulýho století a připomenul nám trošičku, na čem že jsme to vlastně vyrůstali. Pláže, surf, pěkný ženský, hrdinové atd... Je to pitomost, ale zábavná. The Rock opět nezklamal a celá zdejší jeho skvadra taktéž celkem zabodovala. 65%

• 12.4.2018  04:10

Nádherný zážitek! S těma borcema jsem po letech vdechl nostalgii jako kráva a vrátil jsem se zpět do doby mládí, kdy jsem společně s nejlepším kamarádem prožíval válku v Conflict desert storm! Naši vojáci byli stejně jako ti ve filmu praví hrdinové a nikdo proti nám neměl nejmenší šanci... Ovšem hra je hra, film je film a realita někde úplně mimo. Každopádně díky Michaelovi Bayovi za to, že nám do filmu trochu té krvelačné reality dal a připravil nám tento zážitek! Autentické záběry a fotky, jména hrdinů atd! Tyto filmy opravdu beru!!! 90%

• 12.4.2018  03:34
    Wonder Woman (2017)

Nechápu a nerozumím co na tomhle všichni vidí??!? Gadotovou? Asi jo, protože prostě z toho světa komiksu toho k vidění tolik není... Dobře, je zde akce, i ta krajinka Amazonek je hezky vyšperkovaná, ale negativním bodem zůstává za mě slizký Chris Pine, dál určitě spousty hluchých míst děje a v neposlední řadě délka filmu! A to mě asi sere nejvíc. Prostě promiň DC, ale Marvel je Marvel.... 55%

• 12.4.2018  01:37
    Poseidon (2006)

Viděno náhodně a nečekaně klasicky v telce v jedno slunečné odpoledne. Asi jsem na to chtěl kouknout skrz Kurta Russella, pač tomu chlapíkovi poslední dobou fandím. Není to špatný, i přes to je to takový 15 procentní Titanic... Na jedno pokoukání celkem dobrá zábava, ale opravdu jen na jedno. Jinak asi největší role Joshe Lucase, o kterým jsem vlastně před tímto kouskem ani nevěděl, že existuje. Hned hlavní role jo? Hm... 55%

• 12.4.2018  01:26
    Šéf (2014)

Tak tohle je pochoutka! Vůbec jsem netušil, že existuje tento film a vlastně ani, že ho máme takovou dobu doma na disku... Mohla za to chvilka nudy a mírná zvědavost. Tak na rovinu, Favreau je frajer a ve svém filmu odvádí i excelentní hlavní roli! Šéf má velký výhody v tom, že je zkombinovaný na bázi humoru a těžkého dramatu, je zde spousty dobrých herců a hlavně je plnej kvalitního žrádla! Já tyhle fast foody a lahůdky z nich fakt zbožňuju!!! A jak říkám, když se s tím skloubí prvotřídní scénář, je to genialita! 90%

• 12.4.2018  00:23

Tak se přiznávám, že pana Hunnama jsem poznal teprve asi před týdnem před kouknutím na Ztracené město Z coby Krále Artuše a vydobyl si přede mnou respekt jako sviňa! Měl skvělý hlášky, pral se, bojoval, bavil mě! Doslova měl koule velký a vytáhlý až po věnec! Báječný! No a po týdnu toto? 140 minut extrémní nudy a zabitýho času! Do toho ještě ke všemu slizký patlal Pattinson... Jedna z nejhorších životopisných story co jsem viděl!!! 10%

• 12.4.2018  00:03

Příjemná pohodovka o svátcích Vánoc s manželkou pod jedním ramenem a sklenicí vaječňáku pod tím druhým. Vaughn a Witherspoon je solidní dvojka a to i slušivá. Sice to není 9 a půl týdne, ale jde jim to spolu. Spousty trapného humoru i občas něco málo k nepředstíratelnému smíchu. Jinak Čtvery vánoce mají velikou výhodu v tom, že po nich na ně druhý den v klidu a s přehledem zapomenete... 55%

• 11.4.2018  23:48
    Tvář vody (2017)

Koukám teda co Amíci vyměnili na Oscarech za Tři Billboardy... Mají tam trochu jinej vkus, pač když už to mohl tenkrát vyhrát i Birdman, není tam něco v pořádku. Celý je to na dvě hvězdy a mlátím se do hlavy, že jsem je nedal. Nedal jsem je ze dvou důvodů. Oslnili mě pánové Jenkins a výborný záporák Shannon. Za ně tu hvězdu navíc. Nicméně del Toro a jeho časté skoky a výměny v žánrech a stylech točení jsou děsný!!! Na to, že jsem od filmu absolutně nic nečekal a to se kolikrát vyplácí, zde je tomu jinak... Slabota a těžký průměr! 50%

• 5.4.2018  04:35

Opět něco, co tu do té doby dlouho nebylo, kdy i výborné herecké výkony střídají ještě lepší! Robbins i Bridges hrajou famózně! Napětí se dá krájet a myšlenka jak to vlasně je a jak to dopadne si s divákem hraje až do konce. Film sráží trochu pomalejší tempo, díky kterému se zdá, že stopáž je kdoví jak dlouhá. Přitom je to pohodová časová záležitost. Co je geniální na Arlington Road je jeho mrazivý a nečekaný závěr filmu, který doslova člověka skopne na prdel! A to je to, co já zbožňuju! Díky koncovce a hereckým výkonům za 4 hvězdy. 75%

• 5.4.2018  04:01

Skvěle obsazený Redfordův thriller. Opravdu do svého bijáku nacpal spousty známých tváří a nebylo to určitě na škodu. Úžasný výkon Gleesona, Jenkinse i Sarandonové. Za mě teda boduje i jindy nekvalitní LaBeouf. Je tu napětí, tempo i myšlenka. A to, že občas při běhu Robert vypadá směšně není na škodu. Tak se člověk i trochu zasměje. Za mě palec nahoru! Díky Robe! 70%

• 5.4.2018  03:53

U Suburbiconu je zřejmý a viditelný rukopis bratří Coenů, o tom žádná. I když se povedlo parádně obsadit hlavní ženskou postavu v podání Mooreové, tak se hrubě nepovedl opak hlavní role pána. Matte Matte? Nevím co s tebou... Jseš čím dál víc k nekoukání a to nemyslím po herecké stránce, ale hlavně vizuálně. Puchneš a otíkáš. Myslím si, že nebýt jeho, mé sympatie by film dostal větší. Nicméně snaha Clooneyho se cenit musí, i když to žádný trhák nebyl... 55%

• 4.4.2018  04:34

Jo jo, takhle voní 90tý léta! Nefalšovaný krimi thriller, který se hodně podobá Pomstě nebo třeba filmu Jako štvaná zvěř. Tady je právě to umění, který dnes nahrazuje digital. Všechny triky, všechny výbuchy, přestřelky, honičky atd... Na tom se holt dřelo a to já uznávám. Bonusem ve filmu je určitě Michael Madsen, který si vypíchl nejen zvěrolékařovu ženušku, ale i nejlepší herecký výkon, no a bonbonkem je určitě v té době pro mužské publikum neodolatelná Kim, která nám všem taky ukázala svoje přednosti... Trochu předčasně nám akorát odešel Woods. Jinak za mě spokojenost! 75%

• 4.4.2018  04:22
    Neúplatní (1987)

Gangsterka z první ligy? Ovšem! Neúplatní mají dvě obrovské výhody! První je, že je film podložený skutečnými fakty, což zbožňuju. Legendární Al Capone a všechno dění okolo něj je vždy pastva pro oko. Druhá a to ta výrazná výhoda filmu je ta, že se v ní potkala opravdu herecká extratřída, navíc všichni v top formě! De Nira nemá cenu zmiňovat - Al Capone mu sedl na míru! Costner parádní výkon a tahoun filmu. Garcia jedna z jeho životních rolí! Výborný i Billy Drago. A konečně na podnose legendární Connery, který si tu sošku vysloužil po právu! Trošičku mě jen zklamala hudba Morriconeho, která mi v hodně kouscích filmu absolutně neseděla do doby dění... Za to hvězda dolů a 80%

• 4.4.2018  04:14
    Dům kouzel (2013)

Celkem povedený začátek pohádky, kdy se seznamujeme s kocourem Bouřkou a společně z jeho pohledu si prohlížíme pestrost světa "Domu kouzel". Honička s dobrmanem i samotný vstup na půdu je pěkně zpracovaný a výborně pro děti naservírovaný. Povedla se vložit do filmu i supr hudba! Ovšem to je asi tak nějak vše. Po úvodní 20ti minutovce animák padá do těžkého průměru a to to tak dobře začalo... 60%

• 1.4.2018  17:04

Jednoznačně díky skvělému herectví co zde předvádí Bullocková je to film na úrovni! Si říkám, že se ze Sandry po těch všech rolích střeštidel a zoufale zamilovaných panen umí i pěkně rozehrát a herecky rozvášnit. Jako vždy slizký Bob Thornton víceméně dopočtu a tu prdel bych mu do ksichtu klidně vedle Jane ukázal taky! Pohodový pokoukání za 60%

• 31.3.2018  14:19
    Kolonie (2013)

Příjemný akční béčko, který je ideální na zabití jednoho večera. Na škodu je určitě to, že film o hodince a půl akci rozjíždí někdy až kolem poloviny filmu, ovšem na druhou stranu nakažení hoši v čele s jejich kápou Danielem Landou jsou úžasně děsivý a baví mě! 55%

• 31.3.2018  14:08

Jak zde mnozí píšou, tak jen potvrzuji. Je to prostě velkolepé herecké představení pan Washingtona, který opravdu exceluje a v podstatě táhne celý film sám. Dvě malé chybičky... 1) Po filmu jsem opravdu myslel, že nějaký ten chlapík Israelů existuje a že je to skutečný příběh. Což za mě značí sice vynikající scénář, na druhou stranu lehké zklamání, že tento pan obhájce je opravdu jenom fikce. 2) I když to není můj problém, určitě byl na škodu Farrell ze stránky výše honoráře, pač byl využit jen polovičně, navíc Denzelovi nesahal ani po malíčky na haxnách! Jinak to byl perfektní filmový zážitek, který je zde hrubě nedoceněn! 75%

• 31.3.2018  13:51

Voléééé, tak narovinu říkám, že jsem se už hódně dlouho u něčeho tak od srdce nezesral smíchy! Pro mě to bylo něco jako Kinder vejce, kdy se pestrý obal Jumanji stáhl ze starýho původního kabátu, nakousla se tmavá čokoláda v podání The Rocka s Hartem, po ní ta bílá paradoxně Blackova a Gillanové, no a pak už přišly ty vysněný záchvaty smíchu a radosti! Mělo to náboj, myšlenku, akčnost i humor. Určitě i konečně top digital - džungle a především zvěř byla nádherná! Scénka prvního úprku ve hře kdy Black předbíhá Harta je luxusně na posrání! Jak píšu - SURPRISE jako sviňa! Filmek pro všechny generace - doporučuju kouknout! 90%

• 28.3.2018  04:22
    Alkehol 25 let (koncert) (2017)

Nádherná záležitost! Samozřejmě jde i o to, že Figusek i společně s kamarádem Ellmariachim stojí v první řadě na tomto koncíku a o to má dvd větší srdcovou hodnotu! Jak se říká, když jí miluješ není co řešit a já opravdu tu mojí muziku Alkeholu žeru nade vše! Bonusů bylo na pódiu spousty, ať už Kabáti, Tři ségry, či pan Pavlásek. No za mě mega nadšení a ještě podotýkám, že tento skvost a úžas jsem zažil jen díky mé manželce, která mi lupen do Lucerny koupila k mým kulatým 30tinám. Nejen za to ji miluju k zbláznění! Takže hej hej hej hej!!!!! 100%

• 28.3.2018  04:11

Pokus o návrat a senzaci, ovšem ta se ani zdaleka nekoná. Hloupostí a laciného humoru je zde na rozdávání! Myslím si, že je na čase už tuto sérii ukončit, ovšem o tom mé dítě nechce ani slyšet... 40%

• 28.3.2018  04:07

Jestli byla jednička a dvojka průměr a to těžký, trojka se do něj už nevydrápe. Naprostá zbytečnost, při které je třeba často hezky zavřít oči. 35%

• 28.3.2018  04:02

V podstatě jednička jak přes kopírák, s jedinou vyjímkou, Jasona Lee střídá Zachary Levi. Opět film na jedno kouknutí, ovšem když to miluje vaše dítě, nemáte šanci se tomu vyhnout. 50%

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22