The Punisher (2017) (seriál)

Pomsta je hrozně vděčný téma a stále opakuju, že bez ní vzniká těžko kvalitní akční kousky. Borec s lebkou na kozách to zvládl na jedničku! Nejsem absolutně seriálovej fanoušek a proto je takovým mým malým zázrakem, že jsem dal celý dvě série Punishera kompletně. Obě byly luxusní, ovšem ta první byla lepší. Ve druhé se mohlo trochu v prostřední pasážy ubrat na kecech a mohlo se víc válčit, bít a mstít! Nicméně za sebou mám spousty hodin skvělé akce s parádním nasraným Bernthalem, kterej si svojí krví koupil místenku v mojí topce nej seriálů! 95%

Stillwater (2021)

Akci nečekejte, je to vyloženě drama podložený nějakou tou "skutečnou" událostí. Každopádně, i když jsou na to negativní ohlasy zdejších uživatelů, mě ta story celkem vtáhla a byl jsem v očekávání, jak se vyvrbí závěr. No a ten stál opravdu za hovno... Navíc cesta k němu byla dlouhá... Ovšem chválím Damona, páč i skrz moje obrovský nesympatie k jeho osobě musím uznat, že je to herec velkých kvalit a i zde si poradil skvěle... V podstatě je to jen jeho film. Nicméně jednou a dost. 60%

Mariňák (2005)

Jej, to je ale přeceněnej flák! Tenhle biják je samozřejmě založenej na skvělých hereckých dovednostech zúčastněných es a tam to bylo v podání Gyllenhaala, Sarsgaarda a především Foxxe naprosto v pořádku. A přesně za tyhle tři jména, dávám tři hvězdy. Jinak jsem se fakt protrápil šílenou nudou... Čekal jsem asi jinej film. Moje chyba, přiznávám. 55%

Turbo (2013)

U nás v práci se najde spousta šneků. Říkáme jim samozřejmě kundy líný nebo lemplové zasraný. Pohádka s borečkem Turbem mě dala velikou inspiraci, jak se s druhy těchto hovad líných vypořádat. Přísahám bohu, že mít plný bomby nitra, tak je těm lemplům chrstnu do držky a minimálně by se mě vytratily náběhy na žaludeční vředy, který mě vybíhaj skrz mojí lehce otřesitelnou nervouvou soustavu, jenž se bortí právě při pohledu na kundy líný! No nic, jdu prolistovat zlatý stránky a najít číslo na Turba. Snad ví kde ten lék na lenochodství a nicnedělání sehnat... 70%

Gravitace (2013)

Vyjímečně a zajímavě natočená sci-fi o jedné a třičtvrtě postavě a o velice příjemné hodince a půl. Veliký překvapení je i obsazení hlavního dua hrdinů, páč zrovna Sandru a George čekáte spíš v nějakým zahřátým pelechu na povrchu zemským a ne v propocenejch skafandrech ve vesmíru. No poradili si i bez lechtivých scének solidně. Biják celkem graduje, drží diváka v napětí do konce, nicméně bych u té tlačenky na psychyku sledujícího v podání Sandřiných výlevů a schíz krapítek ubral. Ovšem jde o miniaturní vadu na požitku z Gravitace. 80%

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Opět potvrzuju, že mě u filmu ovlivnily různý faktory okolo... Zaprvé manželka. Zadruhé děti. Zatřetí rodinná idylka. Začtvrté blížící se čas Vánoc a rozsvícenej stromek u nás v obýváku. Zapáté jsem u toho srkal vřelý kafíčko a soukal do sebe konzervu salka (když nepiju alkohol, je to moje z mnoha dalších vášnivých neřestí). Zašesté jsem měl dovolenou a nikde jsem ráno nevstával. Kolem a kolem za tu celkovou pohodu tu čtvrtou stár přisolím. Jinak čistě průměrná pohádka.  70%

Sweet Girl (2021)

Já bejt Isabelou, jsem fakt pořádně nasranej, že hraju hlavní roli a nejsem nikomu vlastně v podstatě celej film pořádně na očích... Naopak Momoa si asi může pískat, když za to sežral solidní honorář, slávu a byl i vidět, přesto, že tam vlastně vůbec celou dobu nebyl... Hm, to je zapeklitej případ, nicméně na béčkovej počin, to nebyl vůbec špatnej tah! 65%

Můžeme být hrdinové (2020)

To by se jeden z těch megaskoků Rodrigueze posral! On ti tam nasype Desperado a Od soumraku do úsvitu, pak ti to otočí několika dílama Spy Kids, když tam pak loupne Sin City, Planetu Teror a brutální Mačetu, si říkáš, už je Bob doma bude pohoda, opět tam švihne další posraný Spy Kids a je to furt dokola. Když už teda vylezla trochu pohodová nekrvavá Alita, věřil jsem, že nějaká prasárna nás po ní nemine. A hle - Můžeme být hrdinové! Zírám jak blázen! Hodnotím průměrně jen z důvodu toho, že to prostě ten kolík točí pro dětský publikum a taky proto, že se v tom vidí moje šestiletá dcera. Takže to plní svůj účel. Ale jinak bliju... 50%

Něžné vlny (2013)

Opět jeden příběh točenej v zásadním roce hystorie Československa a stejně jak název napovídá, je něžně odvykládanej a na pohodu zkouknutelnej. Hynek Čermáků už v roce 2013 ukázal všem svůj velikej hereckej potenciál a né nadarmo šel kvalitou hrozně moc nahoru. A jinak ozdobou filmu je něžná barva zrzavá a to je velkej podíl úspěchu. 60%

Red Notice (2021)

Na filmovým trhu jsou teď dlouhodobě v top trojce určitě komediální akční týmovky a je vidět, že lidi to pořád táhne. Každopádně se nebojím říct, že to táhne čím dál tím míň. A to je i můj problém. Ono to vše vypadá hrozně pěkně. Vymazlený pc efekty, akce, střílečka, svaly, vtipný hlášky, do toho fajn buchtu atd... Za mě to jsou bijáky, který rád protáhnu svojí bednou, nicméně jednou a dost. A jinak jak jsem to měl vždycky naopak, tak Reynolds šel teď herecky hodně nahoru a Rock bohužel padá film od filmu hloubš a hloubš do herecké nekvality... Na trapný hlášky společně s drsným výrazem jsem už bohužel alergickej! 55%