Román pro ženy (2004)

Když jsem to viděl teď po dlouhé době, možná že se to kousalo i líp, než po vydání premiéry. Ono to je jednoduchý. Tenkrát se z toho dělal megatrhák a reklamama se to jen hemžilo, dnes po tom neštěkne ani pes. Je to čistokrevnej dívčí biják o zaslepené vzrušující lásce se starším, slušně vypadajícím chlapem. Takže trochu naivní příběh, ovšem sem tam se i člověk pousměje. Jen si říkám, jestli Vašut hrál Olivera, nebo Oliver Vašuta!?... Naprosto totožný postavy! Bohužel pro Marka. "Pažoute, ty mi šoustáš dceru!?". 50%

Maxinožka (2017)

Pro mě je absolutně k nepochopení, jak nějakou belgickou maxinožku z Francie může tolik žrát a tak často sledovat moje pětiletá dcera... Nicméně je to tak. Ovšem u fotra jde o průměrnou záležitost, kde i ten nejbojácnější a nejchlupatější lesní mužík, nemůže vybojovat mojí čtvrtou hvězdu. Každopádně už se děsím druhýho dílu, páč čekám opět přehnaně bohaté domácí projekce mé holčičky... 55%

Šerifové (1998)

Chlapy sobě! Prostě biják pro vostrý a drsný borce staré školy, kde v hlavních rolích dominuje trio Lee Jones, Snipes a Downey Junior. Film je v neuvěřitelným tempu, pořád se něco děje, akce je slušivá, napětí taktéž, no a nechybí tomu ani lehkej zvrat. Nemám co vytknout, snad jen zdejší hodnocení je decentní zklamání, páč tihle šerifové si zaslouží bejt obalený v červených barvách! 80%

Leon (1994)

"Ty nemáš rád Beethovena. Nevíš, o co přicházíš. Jeho předehry mě rajcujou. Je to síla! Ale potom začíná bejt, po pravdě řečeno, trošku nudnej. Ty jsi na Mozarta. Já ho mám taky rád. Miluju Mozarta! Byl to Rakušák. Ale na tuhle práci je trošku moc lehkej. Já dávám přednost těžším kalibrům." Tak to je mini pozvánka na excelujícího Oldmana! Jo a ještě nesmíme zapomenout na nemíň excelujícího Rena alias Leona! Prostě si ten film dejte, pač i Matilda vás lapne do spárů a náhle udělá z Bessona rejžu a scénaristu z nejvyššího levelu! 95%

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

"I kdybyste mne rozkrájeli na takovýhle nudličky, na tu školu mne nedostanete!". A vlastně kdyby tam toho Jirku nenatlačili, asi by nevznikl, takovej bombstickej, parádní, československej klenot, na kterej se dá koukat prostě pořád! "Jsem si dovolil na ukázku ze své zahrádky pár švestiček, jestli se neurazíte." To víš, že né Hujere, ani bez tebe bych se dnes tak královsky nebavil! 95%

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

"Vy nás ale zásobujete, pane Karfík..." A to jako že jó, nás Olda zásoboval takovejma svkostma! Než umřu, chci ještě milionkrát vidět a hlavně slyšet fláky, ve kterejch zazní třeba "A každýmu z nich jsem na tady tý točně říkal neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš, ale jeto marný, je to marný!" 85%

Vesničko má středisková (1985)

"Nohy sis myl? To já poznám, hned se s tebou jinak jede. Co uši? Vždycky na něco zapomeneš! Když má člověk takový plachty jako ty, tak nesmí tu údržbu zanedbávat. Včera jsme vozili cement, jestli dneska zaprší, tak se ti udělá za ušima beton a budou ti to muset odsekat majzlíkem... Ses měl narodit jako kůň, původně, ale v poslední chvíli si to pán bůh rozmyslel." Labuda i Hrušínský naprosto dokonalý, stejně jako tahle nezapomenutelná, luxusní, domácí klasika! 90%

Na samotě u lesa (1976)

"Co je zase tohle? Hudba. Prosím tě nemohl by to nechat na ráno? Já se ho zeptám. Na co se ho mám zeptat? Jestli by to nemohl nechat na ráno. Nemůže... To je hrozná dovolená. Ráno nás budí cirkulárkou a v noci hraje na housle. To je viola Věro." Tohle mluví za vše... Jedna z topek našich domácích komedií! 90%

Brutální Nikita (1990)

Musím teda krapet vyvrátit názory o nejlepším Bessonově filmu. Po Nikitě přišly daleko lepší, kvalitnější a promakanější bijáky (Leon, Pátý element), nicméně i tenhle o drsné nekompromisní agentce, stvořené pro zabíjení, stojí za to! Rukopis Luca je zřejmej a skvělý béčko se vykrášlilo i bomba miniroličkou, tenkrát ještě budoucího Leona, "čističe" Rena! Akce v Nikitě byly parádní, škoda, že to kouskovaly pasáže plný citů, provinění a lásky... Jinak nemám co vytknout! Navíc Anne byla docela kusanec k sežrání. 75%

Klobouk Jiří Wimmer (2006) (TV film)

Jelikož jsem fakt hustokrutopřísnej bavič, šoumen a komik, navíc kalič, násoska a alkáč, stydím se k tomu trochu vyjadřovat! Nicméně nejsem sebevrah a nemám psychycký problémy, tak tím to snad eliminuju. Jirka byl kalibr!!! A i když se hrubě nedocenil, patřil mezi extra bavičskou třídu se svým výjimečným humorem! Škoda to všechno jeho okolo, ale asi to tak mělo bejt... Moc pěknej dokument o legendě vytříbenýho vtipu! 80%