Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 218)

plakát

České fotbalové legendy - Tomáš Ujfaluši (2021) (epizoda)

Ujfi patřil v té nejsilnější éře nároďáku jednoznačně k tomu nejstabilnějšímu kameni naší defenzivy. To bezesporu. Nicméně v mých očích se hodně vezl se silnou generací kolem něj. Nevyvracím jeho kvality. Ty tam jednoznačně byly a stačí se podívat jen jakýma velkoklubama si prošel a hrál za ně základ v suchým triku. Jen na můj vkus dělal spousty hrubek, často přes něj procházeli hráči a padaly zbytečný góly. Tak trošku se zapomíná třeba na Renka Bolfa, kterej byl výkonostně na úrovni Tomáše, ovšem stál mu bohužel jen ve stínu... Každopádně zajímavej medailonek! 90%

plakát

České fotbalové legendy - Pavel Kuka (2021) (epizoda)

Když mě jako kluka lapl do svých spárů fotbal, konal se právě turnaj v Anglii. Ano, pro nás pohádkový Euro 96 a moje nostalgie spjatá s ním. Drtivá většina kluků se po tomhle úspěšným mistrovství dostala za český hranice do velkých klubů a rozjela svojí supr kariéru. Ovšem byly výjimky, který to angažmá v zahraničí už měly a pro mančaft byly samozřejmě velice platní a důležití. Jeden z nich byl právě Pavel Kuka. Pamatuju si, že se mu při tomhle Euru přezdívalo "aligátor šancí". No naštěstí né všech! I přes to, že je to zarytej slávista, měl, mám a budu ho mít vždy mezi těma oblíbenějšíma a to především za jeho reprezentování našeho nároďáku a i jeho úspěšnou kariéru... 90%

Pro balík prachů (2020)

I když obyč story je pro béčko jako stvořená, je to ukrutná nuda, plná špatných herců a směšných dialogů! Neesona mám rád, ale tyhle role mu od jistý doby už nežeru. Je zde jak zpomalenej film a namísto kladení bomb a pokulhávání po městě s pistolkou by mu slušely víc papuče s novinama... Navíc jeho láskohled a zamilovanost včetně nápravy v lepšího člověka... To je umělina! Kýč a prdel! Dal jsem to nadvakrát a to druhou půlku hodně s nechutí a nespasí to opravdu ani rádoby top rozseknutí bijáku s maketou bomby. Prostě tohle už ne Liame... 40%

plakát

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Není to vůbec špatnej biják, jenže já si ho pustil s tím, že mám chuť sledovat flák s podtextem katastrofický! Tady jsem dostal především rodinnou dramatickou story s nádechem akce a napětí. To, že vidím jednu tlakovou vlnu a pár pohledů na oranžový nebe, z filmu rozhodně nikdy neudělá žánr katastrofický. I když Greenland baví, za nevyužitej potenciál a lživý klamání fanouška žánru, průměrná známka! 60%

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Tak starýmu kabátu se přišilo pár kapes navíc a světe div se, udělalo to spousty užitku! Postavy jsou skvěle vykreslený, v temné stránce filmu DC dominuje jako nikdo a vizuál je lahodící oku na vysoké úrovni. Takhle by to mělo vypadat! I když se okolo story prakticky vše neustále opakuje už desetiletí dokola, je vidět, že se to dá točit pořád jinak, což chválím. Opět se budu opakovat, ale postava Aquamana je prostě ta nejzajímavější a nejvíc baví! Momoa se pro ni opravdu narodil. Jinak mě překvapil i čas samotnej, páč čtyři hodiny se vetšinou táhnou jako sopel, tady jsem nezaregistroval ani náznak šušínku. Spokojenost! 75%

Wonder Woman 1984 (2020)

Jako já fakt nevím, ale jestli se chce DC aspoň trochu zase někdy přiblížit kvalitě Marvelu, musí to vypadat úplně jinak než pokračování story o jedné nebojácné Amazonce... Ta vizuální stránka je na rok 2020 naprosto katastrofální (ty skoky WW do výšky a dálky, kdy se digitálně odstraní jen provazy, na kterých je Gal zavěšená, to snad nemyslí v dnešní době už nikdo vážně). Další hrůza je výběr herců, především záporák byl lacinost sama. O zoufalé story a dvou a půl hodinách projebanýho času, už netřeba mluvit. Mám pocit, že si Aquamanem DC nasadilo kurevsky vysokou laťku. 40%

plakát

České fotbalové legendy - Jan Koller (2021) (epizoda)

Velikán Dino! Zajímavá fotbalová kariéra, ve které se zviditelnil až v pozdějším věku a vynikl díky reprezentaci, která ho vyhoupla na výsluní. Když si vzpomenu na Euro 2004, je ve mě hrdost, že jsem mohl zažít nejlepší generaci velikánů českýho fotbalovýho nároďáku, kde byl Honza nejen její součástí a základním kamenem kostry, ale hlavně nejdůležitější element dané taktiky naší hry. Doufám, že jestli ho někdy někdo překoná v tabulce nejlepšího střelce nároďáku, tak bude z další takové top generace, jaká tady byla kolem toho přelomu století. 90%

plakát

České fotbalové legendy - Vladimír Šmicer (2021) (epizoda)

Jeden z těch nejsympatičtějších Slávistů všech dob! Né nadarmo se mu přezdívalo štístko, páč kdykoliv přišel v důležitým špíle na plac, už to tam sypal. Krásná historka kolem jeho svatby z Eura 96. Dodneška se dá coby host různých sportovních událostí poslouchat, jelikož jeho názory mají hlavu a patu, je lidskej a na nic si nehraje (což si myslím, že by za jeho bohatou a hlavně úspěšnou kariéru klidně mohl - takže velká poklona!). 90%

Bajkeři (2017)

Je to hloupoučký a naivní. Úlisnej a nadrženej rádoby vtipálek Nečas je z té kategorie "trapárna", Mišík je na tahouna bijáku ještě mládě a nezachrání to ani roztomilej kukuč Vagnerové. Pozitivní byla rolička Štáfka a nej scénka ta s Matonohou, kdy vlítne nazačátku do pokoje Mišíkovi s tím, že ho chce konečně načapat, jak si honí bodlo a dokázat si, že je to normální kluk. Jinak těžký stupído. 35%

Půlnoční běh (1988)

Dlouho jsem pokukoval po tomhle bijáku z mojí kategorie "kultovní rest" a náhle se mi objevil před ksichtem na tv stejšn. No nevyužij toho! De Niro snad nikdy v jeho kariéře neměl hluchý místo svojí osobní kvality herectví, ovšem výběr účinkování v nekvalitním filmu dozajista ano. Naštěstí tady se žádná nekvalita nekoná, naopak i Robovi skvěle sekunduje do páru Grodin, kterej svým vtipem a přiblblým kukučem dává souhře s parťákem ty pravý grády. Na akční komedii, promotanou fízlama, mafií, drsoňem, účetním a samým chlapem, to je fakt super! 75%