Maximální riziko (1996)

Viděl jsem to po dlouhé době a opět s pomocí svině nostalgie, přihazuju čtvrtou hvězdu a zároveň tleskám Žánovi! Maximální riziko se díky prostředí kde je točen, hodně podobá francouzským krimi a troufám si říct, že kdyby namísto Van Damma v hlavní roli stál třeba Reno, film by byl daleko víc doceněnej! Akce není zas až tolik, ale když je, tak baví! Navíc i samotnej JCVD dokazuje, že umí i hrát a né jen kopat. A jako veliká krásná třešeň na dortu dopomohla i neodolatelná Natasha Henstridge! Po letech velká spokojenost! 75%

Hvězdná brána (1994)

Hvězdnou bránu v čele s drsňákem Russellem mám od žákovskýho věku hrozně moc rád! Proč? Postupně se v příběhu buduje opravdu temná atmosféra, doprovázená takovým tím strachem z neznáma. Do toho parádní kostýmy, drsní žoldáci, bomba soundtrack, super akce a závěrečná stěrka! Opravdu Sci-fi kult na podnose, kterej nastartoval velkou pouť s názvem Stargate! 80%

Boj o patent (2008)

Krásnej příklad toho, jak z absolutního ničeho, uděláte celkem slušivou zajímavou libůstku. To nic je stěrač a ta libůstka už tenkrát tolik potřebnej cyklovač. Dnes pro nás taková samozřejmost. Ovšem jedna věc je to vymyslet, ta druhá, umět to prodat na správný místo. Tady ten druhej bod hrubě neklapl a začíná takzvanej boj o patent! Pěknou zábavu přeju! 75%

12 opic (1995)

12 monkeys dělá top filmem naprosto všechno! Na dobu minulýho závěru století skvělej příběh, úžasná myšlenka, geniální lety časem, samozřejmě dva herecky nadupaní frajeři v hlavních rolích a za mě teda i opravdu parádní Buckmasterova hudba! Ta dynamická svěží melodie se mi často přehrává v palici. Jinak Pitt zde dokonale ukazuje, jaký herecký eso se v něm skrývá a že před sebou bude mít ještě velikou kariéru plnou mega trháků, což se prokázalo časem! Né nadarmo mu do klína spadlo zlatý ocenění! No a Bruce? S top hercem, v top formě nenatočíte nikdy špatnej film! 90%

Casino Royale (2006)

Brosnan alias Bond, byl v mých očích nejlepší agent 007, kdy jeho díly působily už daleko akčněji, než předešlý starší bratříčci a hlavně nádherně voněly zlatejma devadesátkama! Navíc charisma Pierce, plus našláplý křepelky v podání třeba prsaté Halle Berry, to bylo něco extra! Craig měl nasazenou laťku vysoko jako prase, přesto se s tím popasoval na výbornou! Jako 007čka začal stylově a hned pěkně zostra Casinem, který se řadí mezi nejlepší, né-li úplně nejlepší Bondovku všech dob! Dopomohl k tomu samozřejmě i půvab Evky Green a borec do záporu Mikkelsen! Tenhle biják stojí za to! Jo, od roku 2006 James Bond = Daniel Craig! 80%

Chladnokrevný (2012)

Mrazivej thriller, ze kterýho jde chlad a kosa jako prase! To sněhem pokrytý prostředí včetně pořádných chumelenic dělá filmu tu nejlepší možnou kulisu! Ovšem to není zdaleka to jediný pozitivní. To co předvádí Bana, to je masakr! S naprostým klidem a bez náznaku emocí, chladnokrevně a brutálně ničí vše, co mu stojí v cestě. Olivia není extra herečka, nicméně pánskýmu oku lahodí senzačně. Za mě trochu navíc byla ta sladká pasáž na motelu, zato závěr u jídelního stolu, plnej psychologickýho vydírání byl famózní! Jen ta úplná koncovka bolí... Po posledním výstřelu je vlastně konec a nedozvíme se absolutně už nic o osudech všech zúčastněných od slavnostní večeře Dnu díkůvzdání. 75%

Pomsta (2019)

Nevím, kdy jsem naposledy viděl lepšího Adkinse... Copak Adkinse, ale film s ním. Film, kterej má příběh, je solidně natočenej a fighty jsou na nejvyšší možný úrovni! Je to skvěle brutální, krvavý a každej úder a kopanec bolí i diváka před bednou. Jenže divák, kterej vlítne do takovýho béčka s kurva nasraným Scottem, se té bolesti né a né nabažit!!! To byl aspoň můj případ! A já hlásím - perte do mě klidně víc takových akčních fláků! 75%

Nepřátelé (2017)

Brrr, tak po úvodní scéně mě mrazilo, až se mi kroutily nehty u fajfek. Pomalovaný obličeje a zákeřnost komančů, zastřelený děti, skalpovaná hlava i to samotný nahánění matky. Uff... No pak se razantně ubralo na tempu, začal se rozjíždět jeden velkej příběh, včetně důkladnýho vykreslování hlavních postav. Všichni tři důležití, Bale, Studi i Pike, předvádí obrovský herectví a dodávají vše potřebný pro unikátní zážitek z filmu. Konec opět syrovej a parádní. Určitě je to biják na doporučení. 80%

Zákon mlčení (1985)

Člověk, kterej si postaví srub, ve kterým se sám narodí, kterej vydrží v nonstopu do zavíračky, kterej dokáže rozbrečet cibuli, kterej vypije na ex vodu z kohoutku a kterej mluví při zákonu mlčení, musí být víc než Superman. Protože lidi nosí pyžama se Supermanem, jenže Superman nosí pyžamo s legendou Chuckem Norrisem! Drsný, tvrdý, hustý béčko, pro drsný, tvrdý, hustý borce! 70%

Police Story (1985)

Tenhle splašenej druh akční zábavy není nic moc pro mě! Navíc mě vytáčí ty neustálý žlutý skřeky ve všech soubojích. Jackie Chan je všeuměl a opravdu mistr svýho oboru a jeho uvolněnej lážoplážo bojovej styl, společně s jeho vlastní choreo je na vysoký úrovni! Druhá polovina téhle Story je určitě lepší a má víc kvality než ta první a díky tomu mě to dotlačilo k té průměrné známce. I přes to, zde není v podstatě nic extra k zapamatování... Sorry legendo. 55%