Kick-Ass 2 (2013)

Tak jasně. Jednička to není, ale rozhodně se jedná o dobrý film. Oba hlavní "super" hrdinové válí dál. Chloë je prostě anděl s ďáblem v těle a Aaron na sobě přísně mákl. Vidím, že s uživatelem LACIKE jsem se sešel v jednom aspektu. Komediální část a ta kde je nadsázka, je zvládnutá téměř dokonale. Ale když se dá něco vytřískat z vážnější situace, především smrt za mřížemi, je to strašně jalové. Přitom, co je silnější hnací motor než pomsta za studena. Akce je opět na top úrovni a ta občas řězničina je podaná s určitou grácií. Když do filmu půjdete s tím, že dostanete slabší variantu předešlého, budete spokojeni. Já na 75 procent.

Křižovatka smrti 2 (2001)

Pokračování v pravém slova smyslu. jede se dál podle ověřených not. Tucker v českém dabingu suprově hláškuje a opět mě několikrát dostal jen tím, kdy a za jakých okolností použil určitou větu. Akce, možná se mi to jen zdálo, je tak nějak pitomě sestříhaná a tentokrát mě tolik nebavila. I když Chanův styl je stále super. Jenže střihači občas umí "divy". Děj je trošičku lépe vystavěn a jediné co mu vytknu je to, že by mu občas slušela trošku temnější atmosféra. Tím, že je hlavní dvojce už ve vztahu kamarádském, se trošku omezí jejich špičkování a vzájemné naschvály. Což je škoda, protože to mě asi na jedničce bavilo nejvíc. Každopádně ta chemie tam stále je. Rozhodně se jedná o zábavnou žánrovku a 70 procent je tak akorát.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Po strašně nudné a ukňourané jedničce, tu máme druhého Spajdýho s tváří Toma Hollanda. A pravě u druhého dílu už opravdu můžu říct, že se jedná o další marvelovku. Celé je to ve výborném tempu. Akce je jako vždy v rámci žánru perfektní a hlášek je sice chvílemi až moc, ale aspoň máte jistotu, že si nějaká najde přímo vás. Peter dál řeší svoje románky, ale už ho nemáte chuť přetáhnout po hlavě a najednou jsem zjistil, že mu snad začínám i fandit. Záporák Jakea Gyllenhaala je super a toho chlapa začínám žrát. Děj je trošku pitomoučkej, ale ničemu to nevadí. Na nic osudového si to nehraje. Ve finále marvelovský děj nejspíš posune stejně až scéna po titulcích. Velká spokojenost a dávám 80 procent.

G. I. Jane (1997)

Přiznám se, že jsem od filmu čekal úplně něco jiného, než čeho jsem se dočkal. Ridley Scott nám servíruje poměrně slušnou žánrovku. Sledovat Demi jak se rve se vším, co jí v uskutečnění jejího snu brání, je chvilkama ceklem silné. Nebudeme si nic nalhávat a asi všichni čekáme, že to dopadne tak nějak dobře. No a pak je tam jen to jak moc dobrá cesta k cíli bude. Co se divácké cesty týče je fajn. Dobře se na to dívá, děj ubíhá a třeba akce na konci je výborná. Bohužel ale, když se ohlédnu zpět, nevidím nic co by bylo určitým způsobem speciální a já si na to někdy vzpomněl nebo měl důvod film někomu doporučit. A to je škoda. 67 procent.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Hned zkraje musím říct, že Alitiny oči mě budou asi ještě dlouho budit ze sna. To se prostě nepovedlo. Jenže zbytek, světe div se, mi fakt sedl. Jako sice nedůležitý , ale velký plus dávám za to, že mě výjimečně nevytáčel klučina a dokonce ani ta zvláštní romantická linka. Velké plus už ovšem naskakuje u světa. Je sice jen lehce poodhalen, ale bavil mě. Je prostě potřeba aby člověk tomu všemu okolo tak nějak věřil. I trikově mě to bavilo. Ty divno-robo-lidi měli často i za pár vteřin na obrazovce co nabídnout a pokud bude nějaké příště, rád některé zase uvidím. Souboje byly nebojím se říct v rámci Sci-Fi fakt super a na vysoké úrovni. Víc takových. Jediné, co mě u Ality před puštěním opravdu lákalo, byl Robert Rodriguez. A můžu říct, že se sice asi musel držet na uzdě, ale i tak je jeho rukopis zřejmý a já i za to dávám 80 procent.

Wyatt Earp (1994)

Neskutečně dlouhé a občas zdaleka ne zábavné a ani zajímavé. A to jedním dechem dodávám, že se radši podívám na film o hodinu delší, když je tam postava i děj vykreslený tak, jak si zaslouží. Když si vzpomenu na Krajinu střelců, kde bych si klidně dal dalších 30 minut, tak zde to bylo naopak a já se kolikrát přístihl, že se dívám, kolik je do konce. Tím má kritika musí ale končit. Jedná se o klasickou, poctivou filmařinu. Herci jsou dobří a výbornému Kevinovi zdatně sekundují. Navíc občas potěší známá tvář v malé roličce. Děj až na pár výjimek v klidu cupitá a vy netrpělivě čekáte na Wyattovo účtování. Potěší i při titulcích něco o tom jak zbylé osazenstvo dožilo. Chvíli jsem se bál, ale nakonec se Kevin k těm čtyřem, ano musím to říct, dobelhal. 70 procent.

Bez věcí nad věcí (2018)

Člověk by řekl, že když může vidět v kině Spidermana a nebo německou komedii, bude zákonitě zklamaný, pokud padne volba na druhou možnost. Jenže musí se téhle srandě s hodně slušnou ústřední dvojici nechat, že překvapit umí. Vtipy nejsou hnané na hranu trapnosti, což je u mě vždycky velké plus. Hlavní dvojka šlape fakt poměrně slušně. Jistě občas by místo blbých reakcí stačila jedna věta, aby konflikt nevznikl. Jenže to by pak ke konci nemohlo dojít na omluvy a šťastný konec. Pointa je podaná v pohodě a nenásilně a to je dobře. Být chycený za krk a dotáhnutý na komedii může dopadnout i fakt dobře. 70 procent za pohodový film a odpoledne.

Totáln! sezona - 118:53 (2019) (epizoda)

Velkolepý díl s mezníkem českého fotbalu. Trvám na tom, že největší posilou SKS je Trpišák. Je neskutečný. A závěrem? Kam se hrabe Titanic. Tady jsem byl na měkko.

Avengers (2012)

Po dlouhé době jsem si první sraz super hrdinů od MU pustil a stále se jedná o vysoce kvalitní dílko. V době vzniku filmu jsem vesmír okolo Iron Mana, Thora, Hulka a dalších nesledoval vůbec. Dnes prakticky jen co nabídne kino. I to má vliv na to, že mi to celé přijde skvělé. Strašně mě baví Thor, který sice necedí jednu hlášku za druhou, ale když už pomalu omylem jednu vypustí, stojí to za to. Bohužel mi to ale připomnělo to, co mi z Boha Hromu udělali. S tím už se ale nedá nic dělat. První skupinové blbnutí je prostě i po letech pecka a já jsem rád, že mohu svých 5 hvězd ponechat. 92 procent.

Křižovatka smrti (1998)

Pustil jsem se do další série, kterou jsem sice potkával a tak nějak i viděl, ale vlastně si ji pořádně nepamatuji. První díl těží ze seznamování zdánlivě nesourodé dvojce. Několik vtípků je fakt povedených a slyšet Tuckera jak říka Jackiemu, že mu taky může dát přes držku je ukázka toho, jak se dá podat jednoduchá věta. Křižovatka je spíš komedií s trochou akce než naopak. Když na ni ale přijde, je zábavná a má spád. Film táhne jak jinak zmiňovaná ústřední dvojce a vše okolo je vlastně jen komparz. Jak už zbytek osazenstva nebo příběh. Takže především za ty dva kluky barevný dávám 75 procent.