Loupež na úrovni (2013)

Velmi příjemné překvapení. Důkaz toho, že i s nejspíše malým rozpočtem se dá zahrát slušné divadlo. Navíc když herecké enklávě velí Kurt Russel, je to téměř sázka na jistotu. Těch známých obličejů je tu více. Film je spíš kecací. Akci tu nehledejte. Ale když se naladíte na tu správnou vlnu, dialogy budou hodně bavit. Finální rozuzlení je velmi příjemné a netahá mozek ke dnu, což cením. Nečekejte Dannyho Parťáky, nečekejte ani levné Dannyho parťáky. Ale co čekat můžete je fajn oddechovka, která nezkalme. 70 procent.

Armáda mrtvých (2021)

Mírné spoilery. Co k tomu říct? Máme tu tým drsňáků.  Až na to, že celý tým, krom tý tmavovlasý kočky, je idiot vedle trapnýho idiota a záda jim kryje nesympatický idiot. Fakt jsem si přál pro většinu z nich hroznou smrt.  Las Vegas plné zombie.  Jenže oni nic nedělají. A když a vy se těšíte, že bude akce, je to jen naprosto sterilní nuda.  Máme Zombie tygra.  Ok, ten svůj moment má.  Chytrý zombie, Těšili jste se nějaký prvek hororu, kdy se budete bát co hrozného mohou vymyslet v tom jejich sídle? Asi jsme zlobili. Hovno dostaneme! Zombie co po dešti ožijí. Sorry, nezaprší. A dalších milion cool věcí.No... asi někde na papíře možná... ve filmu hrůza.  Jo a ještě prosím, Dave je sympaťák, ale tvle, psát mu dialogy o tofu a chlebíčkách co mají být dojemný a vtipný... Bože už ne! 30 procent za totální kravinu.

Rozhněvaný muž (2021)

Jestli na nějakou roli Jason "cvičil" svůj herecký výraz, tak právě sem. Společně s Ritchiem Vtvořili parádní kombo. Guy sestavil film na dvě hodiny na první pohled z ničeho. Na druhý ale zjišťujeme, že nic není tak černobílé jak by se mohlo zdát. I když karty jsou rozdány jasně a vy sice můžete být nahlodáni, ale fandit Jasonovi musíte. Jason vdechl život postavě, která je přísná jak hovado. Jinak to napsat nejde. Žádný hláškování nečekejte. Ono vůbec JS si řekl, že toho moc co říct nemá. Ale co se týká jeho práce, tak tam za něj mluví vše. Nekompromisní cesta za pomstou má jméno Wrath of Man. 90 procent za parádní nálož Stathama a Ritchieho.

Mortal Kombat (2021)

Finish Him! Na nový MK jsem se hrozně těšil. Moc jsem nechápal přehnaná očekávání na základě trailerů. Nechápu ono fan plakání nad tím a támhletím. Kór, když ten fan servis je tu moc dobrý. MK od začátku věděl, že chce být béčkem a ani v průběhu se nesnažil nalhat nic jiného. A já si to užíval. Kdo se o filmy trošku zajímá také věděl, že tvůrci by rádi tři filmy. První před turnajem, druhý turnajový a poslední po. Takže nářky některých jsou zase mimo. Co ale uznávám a sráží to mé hodnocení je to, že casting, když už nenabíral známě tváře, měl nabrat fajtery. Je sice super, že Kano je hláškař, ale když se jde rvát, tak jde u průser velkých rozměrů. Dále bych si určitě přál silnější charaktery. Na tom musí ve druhém díle zamakat. Restart MK není pecka, ale rozhodně nejde o brak jak tu někteří hrotí hodnocení. Pokud se tvůrci poučí a do druhého dílu napraví některé chyby, může zde nenápadně vznikat videoherní ikonická trilogie. Zatím jsme ale na začátku. 70 procent.

Nikdo (2021)

Jeden z nejvíce hypeovaných filmů tohoto roku. Oprávněně? Nejspíš ano. Celkově to ale snímku škodí. Je to prostě ten případ, na který se tak moc těšíte a nároky jsou nastavené tak vysoko, že vlastně nemůže uspět tak, jak by si zasloužil. Zápletka je pitomá, ale to mi vůbec nevadí. Když se ten hodný nasere a pokosí ty zlý jsem vždy nadšený. Když je naprosto nekompromisní je to bomba. Další plus u mě je, když má hlavní postava charisma a nějakou osobitost.  To vše pan Nikdo má. Akční scény jsou skvělé a celé to klape. Mám jen jednu malou výtku. Když by se mě někdo zeptal jakým momentem mě Nikdo nejvíc dostal, tak vlastně nevím. Jakoby mi tam chyběl nějaký top highlight. Ale to je jen subjektivní pocit. Někdo může říci, že jim byl autobus. Každopádně je film opravdu dobrý a všem doporučuji. 85 procent.

Ava: Bez soucitu (2020)

Po Peppermint, konečně přišla na řadu další ze silných žen, co se umí ohánět bouchačkou i lokty. Musím se ale přiznat, že z mírného zklamání. Vždy se snažím na omáčku okolo nahlížet z několika úhlů. Zde ji však nerozumím. Linka s alkoholem? K čemu... Linka s rodinou, k čemu? Nic nebylo dotažené. Přitom stačilo jen málo. Příběh s otcem měl být natočený. Ne převyprávěný. Na to by mohl navazovat střípek života plný drog a alkoholu hlavní hrdinky a poté trénink vedený Malkovichem (náhradním otcem). Tím by se dostal do podvědomí vztah, jaký musel mezi Avou a jejím mentorem vzniknout. 8 - 10 minut záběrů? Příběh by hned dostal jiný rozměr. Akce je fajn, ale nemohl jsem se ubránit dojmu, že je až příliš strojově navržená dopředu a nesmělo se uhnout ani o píď. Třetí hvězdičku dávám za to, že film neukazuje, po dlouhé době na to, že hlavní postavou je žena ve světě mužů. Ale že to je prostě žena a víc není třeba říkat. V dnešní době extrémů je to velmi příjemné. 55 procent.

DOTA: Dračí krev (2021) (seriál)

Hry mám nahráno pár hodin a pamatuji ještě první verzi, která vycházela z postav Warcraftu. I tak mě ale ve velkých uvozovkách známé prostředí nalákalo a pustil jsem se do toho. Celé to má velký potenciál, ale zde na ploše pár dílu se zatím nestíhá. Náznakem je nám vysvětleno pozadí konfliktů a některé postavy by si zasloužili více uchopit. Jedno mě ale hrozné láká. První série mi pocitově přišla jako prvních pár dílů GoT, kdy jsem cítil, že by to mohlo být asi fajn, a tvůrci mě zatím jen lákají na to co má přijít. Pokud to tak je, nemůžu se dočkat. Zatím 75 procent.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Když s někým trávíte podstatnou část života, tak nějak k němu a on k vám přirostete. Časem zapomenete, že tam někde je , ale nastanou chvíle a situace, kdy se připomene. Někdy je dotyčný(ná) někde u srdce a jindy hluboko v zádeli. Ale jsou tam. Tahle partička pošuků se pomalu a nenápadně prodrala do první skupinky a loučení v posledním díle, bylo příjemné a útok na dojetí byl silný. Jasně, dál se budeme potkávat na TV obrazovkách, ale člověk už ví, že tam někde je konec. Nezbývá než bandě kolem Leonarda, Sheldona, Penny a ostatních poděkovat za super vtipný a bláznivý okamžiky. A i když poslední série už měly své limity a začaly být možná až moc "dospělé" , lepší výraz mě nenapadl, celé je to parádní a za plný počet. 95 procent.

Blade 2 (2002)

Kdyby se mě někdo zeptal, jestli jsem Blade 2 viděl a já si s ním pak začal povídat, tak by si myslel že jsem idiot. Nevím jak je to možné, ale při sledování , krom scény s Vašutem, jsem si uvědomil, že si vlastně nic nepamatuji a co ano, tak špatně. Na mou obranu, je to další film, který jsem viděl 15 let zpět, líbil se mi a od té doby ne. A líbil se mi i teď. Super postavy, příběh, který má určitou nadstavbu a svižný děj, prošpikovaný akcí. A jasně že potěší legendární soundtrack. Mínusem je dnes už trošku slabší CGI, ale to buď chcete obrblat nebo vám je to fuk. Zásadní výtku ale hodím, Ron Perlman výborný, hlavní parchant skvělý, ale taťka upír nestojí za nic. Kdyby ještě on udělal pár problémů, hned by to mělo jinou příchuť. Celkově ale dám 80 procent za parádně odsýpající komiksárnu pro dospělejší publikum, která obstojí i dnes.

Matrix (1999)

Po LotR jsem se ve svých návratech v čase a po čase pustil do trilogie, jejichž první díl mi změnil náhled na film. Byl to totiž film, který přišel na konci jedné VHS éry. Do té doby, pokud nebyl na obale kazety Sly, Arnie, JCVD a nebo prostě zabiják s bouchačkou, málo kdy prošla sítem. Tenkrát jsem z prvního dílu trilogie byl doslova hotovej. A dnes? Matrix je nadčasový. Jeho myšlenka je dnes ještě aktuálnější. Možná tam hledám něco co tam není nebo nebylo zamýšleno, ale já si to tam našel. Akce mě pořád baví a Carrie-Anne Moss je stále neskutečně sexy. Fakt sexy. Jako celek to funguje dokonale. V roce 2021 nemá smysl víc vypisovat. Matrix je průlomem kinematografie a já mu dávám 99 procent. PS: Další díly jsem nikdy neměl rád. Uvidíme co mi ukáží po tolika letech.