Najlvin

okres Ústí nad Orlicí
Není liška jako liška

homepage

• 13.6.2015  19:57

Jelikož se mi první film s Bělkou a Strelkou velice líbil a už jsem si ho od prvního shlédnutí pustil opětovně několikrát, pokračování s novým dobrodružstvím těchto dvou psích hrdinek jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít. A přestože tentokrát autoři popustili uzdu fantazie mnohem víc než minule a tudíž to s historií má už pramálo společného, na škodu tomu rozhodně nebylo. Výsledkem je totiž důstojné pokračovaní, plné zábavy a dalších ztřeštěných situací, které jistě potěší nejednoho dětského diváka, ale i blázny jako jsem já. Kdo tohle dokáže ohodnotit jako "odpad", nemá nejspíš všech pět pohromadě. Od minula je také vidět značný pokrok ve vizuální kvalitě, díky které film vypadá zase o kus lépe. Je znát, že se tvůrci z předešlého dílu poučili a vyvarovali se chybkám, které jsem minule zmiňoval. Do značné míry tomu zajisté napomohly i zkušenosti ze seriálu natáčeného v období mezi oběma filmy. Mimochodem, ten je také velice podařený a zdá se, že v Rusku také velmi úspěšný. Doporučuji, nejlépe v původním Ruském znění. Co tedy říci na závěr? Snad jen, že doufám v další pokračování :-)

• 13.6.2015  19:55

Chápu, že když se jedná o film z Ruska, tak to někteří nedokáží přenést přes srdce. To ale pořád nic nemění na tom, že je to zkrátka povedený film, který navíc zábavnou formou připomíná skutečné události z historie dobývání vesmíru. Rád vidím, že takovéto snímky nevznikají jen v Americe, ale i jinde a že jim navíc kvalitou mohou směle konkurovat. Já se u filmu dobře bavil, zpracování se mi rovněž líbilo a pro roztomilost hlavních aktérů i rád odpustím některé ty grafické nedokonalosti, kterých jsem si při sledování nemohl nevšimnout. I přes tyto drobné chybičky ale mohu s klidem konstatovat, že je to pořád stokrát lepší film než řada současných západních animáků, často až s nechutným humorem. Ne ne, humor se dá dělat i střízlivým způsobem a Bělka i Strelka jsou tomu důkazem. A to je jen dobře, takový přístup je mi prostě mnohem bližší. Je vidět, že Rusové jsou na svoji historii hrdí a já se jim ani nedivím. Jen mě trošku mrzí, že takovéto filmy u nás nejdou ani do kin – je to škoda. Za mě má tento snímek ale velké plus. Vidět ho bylo vážně osvěžující a s chutí se podívám i na pokračování či seriál, který se mi právě stahuje :-)

• 15.2.2014  16:12
    Star Trek Continues (TV seriál) (2013)

Velmi zdařilý fanouškovský projekt, který narozdíl do jiných podobných projektů de facto dosahuje kvalit původní série. A to nejen po stránce filmařské, ale rovněž herecké. Když si odmyslím, že staré známé postavy hrají jiní herci, mám opravdu pocit, že sleduji skutečné pokračování Star Trek TOS. Oceňuji především kvalitní filmařskou práci, která se drží stejného stylu jako u originálu z 60. let (a to včetně formátu obrazu 4:3). Líbí se mi vydařené kulisy, téměř k nerozeznání od těch původních. A rovněž velmi chválím herecké výkony a snahu herců se co nejvíce vžít a připodobnit svým hereckým rolím. Zejména u kapitána Kirka je dobře vidět, jak jeho nový protagonista má dobře odkoukaná gesta z původní série... V době, kdy tento komentář píši, jsou venku už dvě epizody. Obě zajímavé a dobře natočené. Doufám, že v tom budou dál pokračovat, protože tu s klidným svědomím můžeme mluvit o 4. řadě dnes již legendárního seriálu, která navazuje tam, kde původní TOS skončil. Těším se na další díly!

• 10.10.2012  10:55
    Hop (2011)

Po mých oblíbených Chipmuncích další příjemně laděný film, který kombinuje hraný a animovaný žánr do jednoho. Ač se to na první pohled nemusí zdát, příběh tohoto snímku je celkem originální, protože filmů na téma Velikonoc mnoho nevzniklo. Je to samozřejmě ale pohádka, a pohádky jsou především pro děti. Takže nelze čekat žádnou revoluci či bůhví jak důmyslně propracovaný děj – takové pokusy tu už ostatně byly a popravdě u dětí moc nepochodily… Příběh v tomto filmu je tedy sice plný klišé, ale to je to, co dnešní děti chtějí – jednoduchou zábavu plnou barev, humoru a infantilní roztomilosti. A toho tento film nabízí od začátku až do konce v dostatečném množství. To ovšem neznamená, že by se u takového filmu nemohl pobavit ani dospělý. Mně už táhne na třicet a přesto se mi film líbil a celkem jsem se u něj příjemně bavil. Krom hlavní postavy Zajdy mě velice pobavilo roztomilé komando Růžových baretů nebo zlotřilé kuře jménem Karlos. Nemluvě o hromadě různých vtípků a srandiček. Nápadů měli tvůrci rozhodně dost, což je potřeba ocenit. Bohužel ale ani tomuto snímku se nevyhnula vlna nepochopení ze strany dospělých, kteří snad čekali něco víc než jen dětskou zábavu. A to je obrovská škoda, protože nevyvážené hodnocení pak tento film, který je jinak technicky zvládnutý na výbornou a obsahuje vše, co by takový film pro děti obsahovat měl, strhává někam, kde si rozhodně nezaslouží být. Proto taky dávám nakonec plný počet hvězd. Nečekal jsem od toho moc, ale o to víc jsem byl potěšen ;-)

• 2.10.2012  23:04

Do třetice všeho dobrého? Ano, je to tak. Chipmunkové a Chipettky nás opět přišli pobavit svým neotřelým humorem. A že se jim to zase daří na výbornou! Přitom jim k tomu stačí tak málo – rodinná dovolená. Ovšem to by to nebyli Chipmunkové, kdyby se to neobešlo bez potíží. A tak se díky svému nerozvážnému blbnutí rázem ocitají jako trosečníci na zdánlivě opuštěném ostrově někde uprostřed tichomoří, který se shodou okolností chystá co nevidět vyletět do povětří. Tady se teprve ukáže, jak si malí hrdinové dokáží v těžkých chvílích poradit a jestli vůbec zvládnou vzájemně spolupracovat, aby přežili své dosud největší a nejztřeštěnější dobrodružství, jaké je kdy potkalo. Jednoduché to rozhodně mít nebudou… Asi je už každému jasné, že tohle v pořadí již druhé pokračování má opět co nabídnout. O nové humorné situace, vtípky a hudební scénky tu rozhodně nouze není, a to je jen dobře, neboť o tom přece všechny filmy s Chipmunky vždycky byly a pořád jsou. Potěší hlavně vtipné narážky na slavná filmová díla či po chipmunkovsku upravené písničky, které rozesmějí snad každého diváka. Ale i samotná změna prostředí, v němž se děj odehrává, filmu neskutečně prospěla a je příjemně osvěžující. Možná právě proto, že film tentokrát nabízí víc dobrodružství a akčních momentů než předchozí dva snímky dohromady, se mně osobně trojka líbila asi nejvíce… Na zcela trestuhodné podhodnocení, které bohužel tuto třídílnou sérii filmů, z mně nepochopitelných důvodů, provádí od samého začátku, neberte tedy ohled a raději si názor udělejte sami. Byť je děj opět jednoduchý a předvídatelný jako leckdejaké klišé, nabízí čistou a nefalšovanou zábavu bez zbytečných trapností. Navíc umocněnou opět zdařilým česko-slovenským dabingem, jenž dělá hlavní hrdiny tak roztomilými a neodolatelnými. Pro mě rozhodně jedno z milých překvapení roku, které by si zcela určitě neměli nechat ujít všichni fanoušci Chipmunků a Chipettek. Pevně doufám, že se dočkáme dalšího dílu, o němž už se na internetu celkem živě spekuluje ;-)

• 2.10.2012  23:03

A je to tady! Chipmunkové jsou zase zpět a v plné parádě to roztáčejí, možná ještě víc než minule. Ovšem tentokrát na to nejsou sami, protože se na scénu dostávají i populární Chipettky, které jsou už neodmyslitelnou součástí tohohle celosvětově uznávaného fenoménu. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se po celkem zdařilém restartu přidají k původnímu triu i ony. A že to řádně oživily! Nové vtípky, komické situace a především plno chipmunkovské muziky – tak to je další díl novodobé série těchto zpívajících chlupáčů. V jádru jde sice zase o prostý a předvídatelný děj, který nijak nepřekvapí, ovšem to filmu na zábavnosti rozhodně neubírá. Vlastě naopak – s ohledem na cílovou skupinu, pro kterou jsou tyto filmy určeny, jde o další poctivou porci zábavy, kterou vám jen tak žádný film nenabídne. A to i navzdory četné negativní kritice mnoha zdejších dospěláků, jež se opět poněkud neprávem dostavila stejně jako u prvního dílu. Vždyť už samotné jádro příběhu – poslat tři nezbedné Chipmunky do školy – je naprosto šílené a samo o sobě zaručuje pořádně ztřeštěnou podívanou. A to by jste nevěřili, co všechno lze ve škole zažít, obzvláště jste-li malý chipmunk… Stejně jako minule musím ocenit i český dabing, který je opět velmi povedený. Tentokrát ale pro změnu zpestřený rovněž roztomilou slovenštinou v podání okouzlujících Chipettek, kterým takové výrazné odlišení od zbytku postav neskutečně sedne! Cením si o toho, že herecké obsazení zůstalo stejné jako minule, neboť postavy se skvěle doplňují a popravdě si neumím moc představit, kdyby je měl hrát někdo jiný… Pokračování Chipmunků je zkrátka další příjemný film plný dobrých nápadů a svěžího humoru. Pokud nepatříte mezi příliš náročné diváky a hledáte něco nezávazného k pobavení, pak je pro vás tento snímek jasná volba. Na neobjektivní kritiku vůbec neberte ohled a s chutí si tento film vychutnejte. Nejlépe pak i rovnou se svými dětmi, které budou z filmu dozajista nadšené ;-)

• 2.10.2012  23:02

Je to neuvěřitelné, ale Chipmunkové nám svými nezaměnitelnými hlásky zpívají už víc jak půl století, o čemž by si kdejaká hudební skupina či pěvecká hvězda mohla nechat jen zdát. A přestože si i oni zažili několik krušných období, dokázali si i tak udržet své věrné publikum až do dnešních dnů. Není tedy divu, že ani Chipmunkové nezůstali ušetřeni modernímu trendu posledních let, a tak se stejně jako mnozí jiní i oni dočkali nového restartu. Restartu, který je ale díky dnešním možnostem přesunul nejen do modernějšího, ale především do uvěřitelnějšího vizuálního zpracování, a to hlavně s cílem oslovit novou generaci diváků… Ne vždy se takový krok u zaběhnutých a celosvětově populárních značek vydaří, ale v tomto případě mohu s klidem říci, že výsledek nedopadl zase tak špatně, jak by se na první pohled mohlo zdát. Proto mě poněkud zaráží tak nízké hodnocení, které si podle mě tenhle film vůbec nezaslouží. Bohužel je to nejspíše důsledek toho, že zde i na jiných podobných stránkách hodnotí především dospělí, kteří nejsou zrovna cílovou skupinou tohoto snímku. Přijde mi to ale poněkud nefér, už jen proto, že technické provedení je na celkem slušné úrovni a jednotlivé role jsou dobře zahrané. Věřím, že kdyby to hodnotily hlavně děti, měl by tenhle film daleko vyšší a zaslouženější ohodnocení, neboť jsem se z jejich strany ještě nestkal s ani jednou jedinou negativní reakcí… Skalním fanouškům nezbedného tria možná nové zpracování není tolik po chuti, nicméně to neznamená, že by tenhle film byl naprostý propadák. Ba naopak – osobně vítám návrat k prapůvodní vizi Chipmunků z konce 50. let a jejich připodobnění více ke zvířecí předloze, než tomu bylo v doposud uvedených filmech a seriálech, kde vypadali až přespříliš polidštění. Ostatně i přechod z celoanimovaného stylu do kombinace hraného a animovaného snímku je vítanou změnou. Film tak dostává nejen zcela nový rozměr, ale hlavně svůj specifický charakter. Když si k tomu ještě připočtete hromadu vtípků, narážek na současnou hudební i filmovou scénu, groteskní situace a ztřeštěně parodované písničky, je každému rozumnému člověku hned jasné, že už z principu tenhle film nemůže být špatný. A to i navzdory zcela tuctovému příběhu, který je předvídatelný od samého začátku až do úplného konce. Jenže od takovéhoto filmu přece nelze čekat žádnou revoluci… Ocenit musím i český dabing, který se povedl nad očekávání dobře a drží se originálu, takže Chipmunkové konečně zní tak, jak by znít měli. Jestliže tedy patříte mezi věrné fanoušky nebo jen chcete udělat radost svým ratolestem, určitě by jste tento snímek plný pohodové a nenáročné zábavy neměli přehlédnout ;-)

• 31.8.2012  00:06

V jádru klasický animák pro menší diváky, s pěknou barevnou grafikou a poněkud netradičním příběhem. Způsob střihu, podání scén a vyprávění za použití minima slov je řekněme trochu – zvláštní. Ale v dobrém slova smyslu. A právě proto, že se tento film nesnaží kopírovat dnes tak populární klišé omílaná na sto způsobů v jiných snímcích, ale že si jde svou vlastní cestou, dávám o hvězdičku navíc. Nečekal jsem od toho nic, zklamaný jsem však nebyl. Zkrátka taková příjemná, nezávazná oddychovka, která se určitě spoustě dětem bude líbit, a to i navzdory negativní kritice mnoha zdejších dospěláků.

• 14.9.2011  23:05
    Rango (2011)

Vlastně jsem od toho nečekal nic extra, ale ve skutečnosti mi to nakonec skoro vyrazilo dech. Po všech stránkách tento snímek vyčnívá nad ostatní současné filmy tohoto žánru a navíc se nebojí děj, který je plný odkazů na slavné westerny, podat poněkud dospělejším způsobem, než bývá u těchto filmů zvykem. Tak povedený animák tu už opravdu dlouho nebyl. Já se u něj velmi pobavil a proto nemůžu jinak než mu dát plných pět hvězd! Opravdu skvělá podívaná!

• 25.8.2011  23:36
    Sanctum (2011)

Že je producentem tohoto filmu James Cameron ještě neznamená, že nutně musí jít o dalšího Avatara nebo Titanic. Vlastně očekávat od takovéhoto filmu nějaký velkolepý a strhující příběh není vůbec namístě, což ale rozhodně neznamená, že by to měl být snad nějak podprůměrný průšvih. Ba právě naopak! Netuším, co jiného od toho ostatní očekávali, ale já byl popravdě celkem mile překvapen, vzhledem k početné negativní odezvě, které se tento snímek od diváků trochu nezaslouženě dočkal. Příběh skupiny zapálených jeskyňářů, kterým se jejich bádání stane osudné a zvrtne se v boj o holý život, sice neoplývá žádnou originalitou, avšak za pozornost jistě stojí. Už jen pro jedinečné nahlédnutí do světa, kam by většina z nás dobrovolně nevlezla. Film nepostrádá řádnou dávku dobrodružství, napětí ani dramatických zvratů, podkreslených vtahující atmosférou. Od začátku až do konce budete doslova netrpělivě čekat, jak to celé dopadne a jestli se vůbec někdo zachrání. Komu je zkrátka jeskyňářství blízké, vůbec by neměl být tímto snímkem zklamaný. A to už jen proto, že filmů z tohoto prostředí moc není a těch dobrých už vůbec ne. Nakonec jsem rád, že se i tak slavné osobnosti, jako James Cameron, nebojí dát šanci i filmům s méně populární tématikou, jako je právě Sanctum ;-)

• 26.4.2011  11:35
    Alfa a Omega (2010)

Tak jsem se podíval na Alfu a Omegu, a jak to každý sepsul, já byl popravdě mile překvapen. S tolika negativníma komentářema, co se v souvislosti s tímto filmem objevily různě po internetu, jsem čekal nějakou strašnou kravinu, ale teď mám spíše dojem, že je tenhle snímek neprávem podhodnocený. Opravdu nechápu, co že je na tom filmu tak špatného. Grafika i animace vypadají skvěle, postavy jsou roztomilé, příběh neurazí a humor tu rozhodně nechybí. Takže takové hodnocení si vážně tenhle snímek vůbec nezaslouží. Já se u něj skvěle bavil a rozhodně mi přišel daleko lepší než řada jiných, lidmi tolik oblíbených "trháků". Pokud tedy máte rádi animované filmy se zvířaty, jako já, mohu vám Alfu a Omegu jen vřele doporučit! Určitě se nenechte odradit negativní kritikou, kterou mají nejspíše na svědomí stejně jen dnešní dokonalou grafikou zmlsaní lidé, co film pořádně neviděli, koukali na něj jedním okem či snad nepochopili, o čem je. Samozřejmě je to v prvé řadě animovaný film pro děti a ne naučný snímek o vlcích. Na nic víc si ani nehraje, a tak je potřeba k němu také přistupovat. Kdo se chce bavit, ten se zaručeně pobaví, a těch pár drobných chyb s klidem přehlédne. Rozhodně by ale nikdo neměl být zklamaný ;-) Z mého hlediska film splnil všechna má očekávání a některá i předčil. Je to jasný favorit, který se dostal na první místo mezi mými oblíbenými filmy, kde pravděpodobně ještě nějakou dobu pobude. Snad do příchodu druhého dílu? :D Ne, vážně - po delší době konečně jednou zase něco milého pro zasmání, co by si žádný fanoušek animovaného žánru rozhodně neměl nechat ujít. I když se to možná na první pohled nezdá, tenhle film má své jedinečné kouzlo a je jen na vás, zda ho v něm objevíte nebo ne. Mně se tento snímek opravdu velmi líbil, a proto nemohu jinak, než mu dát plných pět hvězdiček ;-)

• 26.4.2011  11:16
    Vetřelec (1979)

Co více dodat k tomuto filmu, když už tu bylo prakticky vše řečeno? Jestliže se někdy mluví o tom, jak by měl vypadat správný sci-fi horor, pak je Vetřelec jednoznačně tím nejlepším příkladem. Tísnívá atmosféra na nákladní lodi, kdesi hluboko ve vesmíru, a osamocená posádka čítající jen pár členů, kteří se rázem nečekaně setkají se zcela neznámou formou života. Strhující a napínavý děj, kdy se jinak rutinní cesta stává bojem o holý život, je výborně podkreslena úžasným vizuálním zpracováním, které i po tolika letech bere dech a vyvolá ve vás ty správné pocity - strach. Jestliže se tu někdo považuje za fanouška sci-fi a dosud mu tento snímek unikal, ať to tedy ihned napraví, protože tenhle film je z mého pohledu skutečnou špičkou ve svém žánru.

• 26.4.2011  11:14

Léto s liškou je francouzský film od Luc Jacquet, který svým jedinečným pojetím vypráví neobvyklý příběh jednoho děvčátka, jež si svou vytrvalostí a nekonečnou trpělivostí získá důvěru divoké lišky. Spolu pak zažívají různá dobrodružství, jenž nenásilnou formou nutí diváka často k zamyšlení nad některými vážnými tématy týkajících se vztahu lidí a zvířat. Jsou totiž hranice, které již nelze překročit. Film je vizuálně krásně zpracovaný a natočený ještě postaru bez použití jakýchkoliv triků či animací, což je rozhodně jeho velké plus. Je plný nádherných záběrů, které umožňuji alespoň částečně nahlédnout do skutečného života lišek, a občas je i velmi napínavý a dojemný, někdy až smutný. Doprovází ho příjemná hudba, která svou zvláštností celý filmový zážitek jen umocňuje a přidává mu na svém jedinečném kouzlu. Kdo má rád zvířata, zejména lišky, a fandí filmům pojatým trochu poetickým způsobem, vřele doporučuji tento unikátní a mistrovsky natočený, někdy téměř až dokumentární snímek!

• 26.4.2011  11:11

Když jsem viděl poprvé ukázky z tohoto filmu, ještě než měl premiéru, musím se přiznat, že jsem z toho měl popravdě docela obavy. Především se mi moc nelíbil způsob animace a postavy mi přišly tak trochu jako vycpané lišky. Ale když jsem film viděl celý, tak se mi to moc líbilo a už se chystám, že se na něj v nejbližší době podívám znovu. Postavy, a obzvláště některé z nich, jsou totiž velice okouzlující a roztomilé. Co se musí vyzdvihnout je i velmi elegantní humor a nakonec i ona tradiční loutková animace, která vskutku zasluhuje uznání. Malým dětem bych to asi moc nedoporučoval, jelikož ne vše mohou pochopit, ale pokud se chcete pobavit vy, je tento snímek jasnou volbou!

• 26.4.2011  11:09
    Liška a pes (1981)

Liška a Pes je velmi zajímavý animovaný snímek, který dnes již bezesporu patří ke zlatému fondu. Je to další z řady populárních filmů od Disneye, nicméně v tomto případě je příběh poněkud odlišný od tradičních standardů. Příběh totiž vypráví o neobvyklém přátelství dvou zcela rozdílných postav, jejichž kamarádství je od samého počátku odsouzeno k zániku, neboť dříve či později je osud nevyhnutelně postaví proti sobě. Napjaté očekávání, jak vše dopadne, jistě žádného diváka nenechá klidným až do závěrečné scény, kdy se oba hrdinové budou muset rozhodnout, zda má staré přátelství větší cenu než zaběhnutá pravidla. Za sebe mohu jen doporučit!

• 26.4.2011  11:08

Daleká cesta za domovem se pro mne stejně jako pro milióny jiných lidí stala velmi srdcovou záležitostí už v době, kdy u nás poprvé vyšla v knižní podobě. Je tedy celkem pochopitelné, že jsem si nemohl nechat ujít ani film, který na motivy tohoto úspěšného románu vznikl. Ten celkem věrně kopíruje její děj a předkládá nám jej v tradiční kreslené animaci. Příběh pojednává o skupince králíků, kteří se před blížící se zkázou rodné kolonie vydávají hledat nový domov. Nikdo z nich však v tu chvíli netuší, že je čeká velké dobrodružství, včetně boje s generálem Čistcem – šíleným vůdcem cizí králičí kolonie. Cesta za svobodným domovem tedy není tak snadná, jak by se zprvu mohlo zdát, ale to už samozřejmě tak bývá. Jestli jste někdy četli knižní verzi, určitě se podívejte i na tento film, protože si myslím, že je to důstojně převedená kniha do filmové podoby, která nikoho neurazí. A to se musí ocenit.