Najlvin

Najlvin

Martin Miřejovský

okres Ústí nad Orlicí
Není liška jako liška

homepage

5 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Alfa a Omega (2010)

  Tak jsem se podíval na Alfu a Omegu, a jak to každý sepsul, já byl popravdě mile překvapen. S tolika negativníma komentářema, co se v souvislosti s tímto filmem objevily různě po internetu, jsem čekal nějakou strašnou kravinu, ale teď mám spíše dojem, že je tenhle snímek neprávem podhodnocený. Opravdu nechápu, co že je na tom filmu tak špatného. Grafika i animace vypadají skvěle, postavy jsou roztomilé, příběh neurazí a humor tu rozhodně nechybí. Takže takové hodnocení si vážně tenhle snímek vůbec nezaslouží. Já se u něj skvěle bavil a rozhodně mi přišel daleko lepší než řada jiných, lidmi tolik oblíbených "trháků". Pokud tedy máte rádi animované filmy se zvířaty, jako já, mohu vám Alfu a Omegu jen vřele doporučit! Určitě se nenechte odradit negativní kritikou, kterou mají nejspíše na svědomí stejně jen dnešní dokonalou grafikou zmlsaní lidé, co film pořádně neviděli, koukali na něj jedním okem či snad nepochopili, o čem je. Samozřejmě je to v prvé řadě animovaný film pro děti a ne naučný snímek o vlcích. Na nic víc si ani nehraje, a tak je potřeba k němu také přistupovat. Kdo se chce bavit, ten se zaručeně pobaví, a těch pár drobných chyb s klidem přehlédne. Rozhodně by ale nikdo neměl být zklamaný ;-) Z mého hlediska film splnil všechna má očekávání a některá i předčil. Je to jasný favorit, který se dostal na první místo mezi mými oblíbenými filmy, kde pravděpodobně ještě nějakou dobu pobude. Snad do příchodu druhého dílu? :D Ne, vážně - po delší době konečně jednou zase něco milého pro zasmání, co by si žádný fanoušek animovaného žánru rozhodně neměl nechat ujít. I když se to možná na první pohled nezdá, tenhle film má své jedinečné kouzlo a je jen na vás, zda ho v něm objevíte nebo ne. Mně se tento snímek opravdu velmi líbil, a proto nemohu jinak, než mu dát plných pět hvězdiček ;-)

 • poster

  Lišáček Lup (1981)

 • poster

  Léto s liškou (2007)

  Léto s liškou je francouzský film od Luc Jacquet, který svým jedinečným pojetím vypráví neobvyklý příběh jednoho děvčátka, jež si svou vytrvalostí a nekonečnou trpělivostí získá důvěru divoké lišky. Spolu pak zažívají různá dobrodružství, jenž nenásilnou formou nutí diváka často k zamyšlení nad některými vážnými tématy týkajících se vztahu lidí a zvířat. Jsou totiž hranice, které již nelze překročit. Film je vizuálně krásně zpracovaný a natočený ještě postaru bez použití jakýchkoliv triků či animací, což je rozhodně jeho velké plus. Je plný nádherných záběrů, které umožňuji alespoň částečně nahlédnout do skutečného života lišek, a občas je i velmi napínavý a dojemný, někdy až smutný. Doprovází ho příjemná hudba, která svou zvláštností celý filmový zážitek jen umocňuje a přidává mu na svém jedinečném kouzlu. Kdo má rád zvířata, zejména lišky, a fandí filmům pojatým trochu poetickým způsobem, vřele doporučuji tento unikátní a mistrovsky natočený, někdy téměř až dokumentární snímek!

 • poster

  Daleká cesta za domovem (1978)

  Daleká cesta za domovem se pro mne stejně jako pro milióny jiných lidí stala velmi srdcovou záležitostí už v době, kdy u nás poprvé vyšla v knižní podobě. Je tedy celkem pochopitelné, že jsem si nemohl nechat ujít ani film, který na motivy tohoto úspěšného románu vznikl. Ten celkem věrně kopíruje její děj a předkládá nám jej v tradiční kreslené animaci. Příběh pojednává o skupince králíků, kteří se před blížící se zkázou rodné kolonie vydávají hledat nový domov. Nikdo z nich však v tu chvíli netuší, že je čeká velké dobrodružství, včetně boje s generálem Čistcem – šíleným vůdcem cizí králičí kolonie. Cesta za svobodným domovem tedy není tak snadná, jak by se zprvu mohlo zdát, ale to už samozřejmě tak bývá. Jestli jste někdy četli knižní verzi, určitě se podívejte i na tento film, protože si myslím, že je to důstojně převedená kniha do filmové podoby, která nikoho neurazí. A to se musí ocenit.

 • poster

  Liška a pes (1981)

  Liška a Pes je velmi zajímavý animovaný snímek, který dnes již bezesporu patří ke zlatému fondu. Je to další z řady populárních filmů od Disneye, nicméně v tomto případě je příběh poněkud odlišný od tradičních standardů. Příběh totiž vypráví o neobvyklém přátelství dvou zcela rozdílných postav, jejichž kamarádství je od samého počátku odsouzeno k zániku, neboť dříve či později je osud nevyhnutelně postaví proti sobě. Napjaté očekávání, jak vše dopadne, jistě žádného diváka nenechá klidným až do závěrečné scény, kdy se oba hrdinové budou muset rozhodnout, zda má staré přátelství větší cenu než zaběhnutá pravidla. Za sebe mohu jen doporučit!

 • poster

  Fantastický pan Lišák (2009)

  Když jsem viděl poprvé ukázky z tohoto filmu, ještě než měl premiéru, musím se přiznat, že jsem z toho měl popravdě docela obavy. Především se mi moc nelíbil způsob animace a postavy mi přišly tak trochu jako vycpané lišky. Ale když jsem film viděl celý, tak se mi to moc líbilo a už se chystám, že se na něj v nejbližší době podívám znovu. Postavy, a obzvláště některé z nich, jsou totiž velice okouzlující a roztomilé. Co se musí vyzdvihnout je i velmi elegantní humor a nakonec i ona tradiční loutková animace, která vskutku zasluhuje uznání. Malým dětem bych to asi moc nedoporučoval, jelikož ne vše mohou pochopit, ale pokud se chcete pobavit vy, je tento snímek jasnou volbou!

 • poster

  Hop (2011)

  Po mých oblíbených Chipmuncích další příjemně laděný film, který kombinuje hraný a animovaný žánr do jednoho. Ač se to na první pohled nemusí zdát, příběh tohoto snímku je celkem originální, protože filmů na téma Velikonoc mnoho nevzniklo. Je to samozřejmě ale pohádka, a pohádky jsou především pro děti. Takže nelze čekat žádnou revoluci či bůhví jak důmyslně propracovaný děj – takové pokusy tu už ostatně byly a popravdě u dětí moc nepochodily… Příběh v tomto filmu je tedy sice plný klišé, ale to je to, co dnešní děti chtějí – jednoduchou zábavu plnou barev, humoru a infantilní roztomilosti. A toho tento film nabízí od začátku až do konce v dostatečném množství. To ovšem neznamená, že by se u takového filmu nemohl pobavit ani dospělý. Mně už táhne na třicet a přesto se mi film líbil a celkem jsem se u něj příjemně bavil. Krom hlavní postavy Zajdy mě velice pobavilo roztomilé komando Růžových baretů nebo zlotřilé kuře jménem Karlos. Nemluvě o hromadě různých vtípků a srandiček. Nápadů měli tvůrci rozhodně dost, což je potřeba ocenit. Bohužel ale ani tomuto snímku se nevyhnula vlna nepochopení ze strany dospělých, kteří snad čekali něco víc než jen dětskou zábavu. A to je obrovská škoda, protože nevyvážené hodnocení pak tento film, který je jinak technicky zvládnutý na výbornou a obsahuje vše, co by takový film pro děti obsahovat měl, strhává někam, kde si rozhodně nezaslouží být. Proto taky dávám nakonec plný počet hvězd. Nečekal jsem od toho moc, ale o to víc jsem byl potěšen ;-)

 • poster

  Pejsci z vesmíru (2009)

  Chápu, že když se jedná o film z Ruska, tak to někteří nedokáží přenést přes srdce. To ale pořád nic nemění na tom, že je to zkrátka povedený film, který navíc zábavnou formou připomíná skutečné události z historie dobývání vesmíru. Rád vidím, že takovéto snímky nevznikají jen v Americe, ale i jinde a že jim navíc kvalitou mohou směle konkurovat. Já se u filmu dobře bavil, zpracování se mi rovněž líbilo a pro roztomilost hlavních aktérů i rád odpustím některé ty grafické nedokonalosti, kterých jsem si při sledování nemohl nevšimnout. I přes tyto drobné chybičky ale mohu s klidem konstatovat, že je to pořád stokrát lepší film než řada současných západních animáků, často až s nechutným humorem. Ne ne, humor se dá dělat i střízlivým způsobem a Bělka i Strelka jsou tomu důkazem. A to je jen dobře, takový přístup je mi prostě mnohem bližší. Je vidět, že Rusové jsou na svoji historii hrdí a já se jim ani nedivím. Jen mě trošku mrzí, že takovéto filmy u nás nejdou ani do kin – je to škoda. Za mě má tento snímek ale velké plus. Vidět ho bylo vážně osvěžující a s chutí se podívám i na pokračování či seriál, který se mi právě stahuje :-)

 • poster

  Bělka a Strelka na Měsíci (2014)

  Jelikož se mi první film s Bělkou a Strelkou velice líbil a už jsem si ho od prvního shlédnutí pustil opětovně několikrát, pokračování s novým dobrodružstvím těchto dvou psích hrdinek jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít. A přestože tentokrát autoři popustili uzdu fantazie mnohem víc než minule a tudíž to s historií má už pramálo společného, na škodu tomu rozhodně nebylo. Výsledkem je totiž důstojné pokračovaní, plné zábavy a dalších ztřeštěných situací, které jistě potěší nejednoho dětského diváka, ale i blázny jako jsem já. Kdo tohle dokáže ohodnotit jako "odpad", nemá nejspíš všech pět pohromadě. Od minula je také vidět značný pokrok ve vizuální kvalitě, díky které film vypadá zase o kus lépe. Je znát, že se tvůrci z předešlého dílu poučili a vyvarovali se chybkám, které jsem minule zmiňoval. Do značné míry tomu zajisté napomohly i zkušenosti ze seriálu natáčeného v období mezi oběma filmy. Mimochodem, ten je také velice podařený a zdá se, že v Rusku také velmi úspěšný. Doporučuji, nejlépe v původním Ruském znění. Co tedy říci na závěr? Snad jen, že doufám v další pokračování :-)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace