Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Pohádka
  • Animovaný
  • Dobrodružný

O mně

Je začátek září večer a venku to celý den vypadá spíš na listopad. Sedím tu s hrnkem čaje a říkám si, že vlastně nejsem moc zkušená v psaní o sobě. Tak, kdybyste chtěli ještě něco vědět, klidně se zeptejte. :-)

A jinak Vás VÍTÁM : MILÍ NÁVŚTÉVNÍCI MÉHO PROFILU, JSEM RÁDA, ŽE JSTE TADY! 

 

Kdo nejsem ?

Nejsem sluníčko !!!

Kdo jsem ?

Člověk, který má mnoho otázek. A ty otázky mě přivedly ke křesťanskému Bohu.

Jako prvorozené dítě jsem se poctivě snažila být "hodná" - nejen nedělat nic špatného, ale být dobrým člověkem. Jak pravil A. Einstein:" Nesnaž se být úspěšným člověkem, snaž se být člověkem, který za něco stojí." Obrečela jsem zjištění, že to nedokážu. Po několika letech jsem pochopila, že morálka ani církev, (do které mě a mého bráchu a ségru vodili rodiče), mě nezmění. Skončila jsem s pokusy se snažit být skvělým člověkem a padla jsem Bohu do náruče. Jsem moc ráda, že to není o pravidlech a bezchybnosti, ale o  vztahu s Ním.

Neříkám, že je život lehký, ale je i svoboda, pokoj a radost, kterou jsem neznala.

I když jsem našla odpovědi, otázky mám stále :-)

 

 

 Jaká jsem?

Asi hlavně citlivá: dokážu se v jednom dni smát i plakat, být nadšená i skleslá, vířit plná energie a brzy nato být unavená - v tomhle mi vyhovuje, že život tak letí, protože chodím aspoň často spát :-)   Na druhou stranu mi vůbec nevyhovuje, že mi ubývá energie, i když jsem teprve v pomylsné polovině.

Jsem máma tří dětí, díky kterým znám mnohem více své slabosti.  Asi by to vystihla dobře modlitba: "Bože, dej mi trpělivost...ale HNED! "

 

Mám ráda hvězdy od chvíle, kdy mě táta jako malou vzbudil o jedné jasné noci a ukazoval mi souhvězdí. Mám ráda  život - že ta souhvězdí můžu naučit svoje děti, stejně tak, jako učit moji holčičku dělat vánočku - tak, jak mně ji kdysi učila moje babička.

Mám ráda Vánoce, Velikonoce, prázdniny, bruslení s dětmi, nakupování nebo tvoření dárků, procházky nebo výlety přírodou  -  stromy musím vidět denně, jinak stůňu. A těší mě kytky, vůně, řeky, potoky, rybníky, moře, vánek, zpěv ptáků, usínat když prší, vzduch po dešti, náš zlatý  Rony, chození po hradech, plavání přes přehradu, jízda na řece, kroket na zahradě, ale i divadlo, koncerty a filmy :-)

Dokážu uplést ponožky a schovat sama sobě věci. Ráda zpívám, hraju na kytaru a flétnu a zkouším to na klávesy, skládám občas písničky. Baví mě si hrát s dětmi a starat se o ně, ale vůbec mě nebaví uklízet - to si musím zpívat, abych vůbec začala. Někdy nechám všechno ležet a věnuji se člověku, který zrovna přišel. Binec je vedlejší a počká.:-)

Nevím, proč jsem takový staromilec, ale žádné čtečky a internet mě nemají šanci připravit o radost z obracení papírových stránek knížky a prohlížení starých fotografií v albech za dlouhých zimních večerů.

Mám ráda knížky, které se nějak dotýkají života samého a umělce, kteří ten život mají v sobě: Radůzu, Oboroh,Vaška Koubka, Ebeny, Marka Knopflera...

 Ve filmech i v životě mě zasahuje opravdovost, milosrdenství a soucit, statečnost, spravedlnost a odpuštění, práce a oběť z lásky, tanec a výskot z radosti.

 

Trochu o "ženských"filmech :   (více o filmech na deníčku)

Prý romantické komedie a filmy ničí vztahy. Mně se nezdá, že by holky chtěly po jejich shlédnutí opouštět své vztahy. Holky vždycky bude bavit romantika (jsou to ony, kdo vytvářejí teplo domova) A kluci se zřejmě budou pořád s chutí dívat na akční filmy (jsou to oni, kdo brání rodinu a zemi, když je v ohrožení) a taky nechtějí hned po filmu někomu namlátit.

Jsem moc ráda za dobré unisex - partnerské- filmy, protože jich není moc a já se ráda dívám s manželem.

 

Budu se rozhlížet, kdo tu co píšete, třeba najdu důvod podívat se na něco dalšího. Filmy hodnotím a budu hodnotit, jak to cítím: pokud se mě hlouběji dotkne, nebudu se stydět dát více hvězdiček i "béčkovým" filmům. A naopak jsem připravená poslat do koše plitká "áčková" díla.

 

 

Přeji pohodu nejen u filmů a kuráž odejít od toho, co nestojí za náš čas.

 

 

 

      

Reklama

Reklama