Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Animovaný
  • Dobrodružný

plakát

Případy 1. oddělení (2014) (TV seriál)

Tak za tohle se opravdu stydět nemusíme. Jsem moc ráda, že po dloooouhé době je tu seriál, na který se můžu dívat. A super je, že je uni, takže manželské páry mohou mít společný zážitek - o kolika současných českých seriálech se tohle dá říci?

Základ rodiny (2005)

Přibližně po dvaceti minutách, od momentu, kdy se dozvíte, že přijede ségra, je vám jasné, jak to dopadne, kdo si koho vezme - a co hůř, odhadnete správně i jak k tomu dojde. Smíříte se s tím, protože konec konců, předvídatelnost k filmům tohoto druhu už tak trochu patří. A aby toho ale nebylo málo, tak se vrší jedno klišé za druhým, smutná nota není vůbec věrohodná a komická spíše nabourává atmosféru - ani slušní herci to už nezachrání.

Čtyři slunce (2012)

Jednoho českého lva pro Marka Šáchu, prosím!

Dárek z lásky (2004)

Tenhle film mám čím dál radši (shlédnuto 3krát). Při vší iracionalitě se mi zdá, že je v něm mnohem více opravdovosti, než v mnoha filmech, které se tváří jako skutečné.

Život je krásný (1997)

Tak já jsem na tom opačně než Gemini - z počátečních 80% navyšuji na téměř 100%. Nesnáším ukecaný chlapy a tady to na mě bylo moc, jenže on tu hlavní hrdina "nekecá" pro nic za nic. Nejde mu o to - jako tolika ukecaným lidem - aby na sebe strhl pozornost. Dělá to pro ostatní, aby je rozveselil, vlil jim energii do života a později jim dal naději uprostřed hrůzy. Já vím, zfilmováno to není zrovna jako realistický obraz minulosti - ale tohle stačí, aby člověk poznal, že ti lidé jsou uprostřed pekla. A tenhle film je životabudič.

plakát

Všechnopárty (2005) (TV pořad)

Domácí otevřenost, pohoda a inteligetní humor - to je v televizi už skoro rarita.

Bídníci (2012)

Tak rozporuplné pocity jsem dlouho neměla: za jaký konec to teď vzít? Zápory? Zkrátit nejméně o půl hodiny (nějaké písničky snad vyměnit za dialogy, třeba by film více pospojovaly a nepůsobil by tolik jako série pěveckých vystoupení.) Jak už tu kdosi psal, spád Moulin Rouge to vážně nemá a v případě tohoto filmu je mi to obzvláště líto. Crow - řekl si, že už doma jednoho Oscara má a dal si deset knedlíků a pivo. S výrazem klidného sedláka stál bez jakéhokoliv pokusu zahrát alespoň v jedné scéně zaníceného pronásledovatele Javerta - to mě fakt mrzelo, že se na to vykašlal. A pak mě trošku rušil pocit, že Marius možná nemá tu správnou orientaci (ale třeba se pletu). Ve většině rolích herci nenadchli, ani neurazili, zpěv nebyl excelentní, ale dal se unést. Víc mi, jako člověku, který tenhle muzikál dobře zná a miluje, vadilo nedodržení melodie: buď se v muzikálu mluví nebo zpívá - a tohle "něco mezi" je komolením obojího. Můj zážitek byl poznamenaný ještě zklamáním, na kterém tvůrci nemají podíl - a sice nízkou hlasitostí. To si prostě tu krásnou hudbu vůbec neužijete! Tam, kde měla být tišší, jsme skoro nastavovali uši a famózní gradace nemohly jaksepatří vyniknout (zkuste si pustit muzikál potichu, zní to skoro jako kulisa) Těším se, až si to jednou zopakuji pořádně nahlas. Hugh Jackmana nepovažuji za herce století, ale svoji zřejmě životní roli zvládl se ctí a myslím, že už víc dát nemohl. Anne je neskutečná ! Její dechberoucí výkon překonal všechna má očekávání a píseň "I dreamed a dream" ještě nikdy nebyla tak obrovská a srdcervoucí. Tvůrcům filmu se podařilo zachovat původní poselství díla a síla příběhu mě (přes všechnu kritiku) provází už tři dny.

Bourneův odkaz (2012)

Nejdelší stopáž ze čtyřlístku bude zřejmě největším kladem filmu: mě skoro nudil, předešlým dílům nesahá po pás. Pro mě hlavní hrdina i záporáci jsou bez charismatu, slušně obstála Rachel Weisz. Jindy skvělý český dabing byl unavený a jen umocnil pocit, že tohle dílo ždímá poslední zbytky scénáristovy Bournovské štávy. Že potom Tony Gilroy odložil tužku a šel si zahrát na režiséra, nebylo šťastné rozhodnutí. A chápu změnu hudeního motivu vzhledem k odlišnosti dějové linie, nicméně mi vadilo mi, že se drajvu nedočkám ani tady a tak lituji změny hudebního autora, díky kterému rostlo v minulých dílech napětí každým tónem. 50%

Divoká řeka (1994)

Moje hodnocení trochu ovlivňuje, že jezdím vodu. Hvězda za herecké výkony a odvahu - tohle byla divoká řeka. Hvězda za hudbu, hvězda za přírodu, hvězda za scénář. Je pravda, že na řece se často lidé sblíží nebo rozdělí a pár dní na řece ukáže každou duši bez příkras.

plakát

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Je to roztomilá hudbení romantická komedie, která si navíc si dokáže dělat legraci i sama ze sebe. A já šla tehdy do kina a dostala jsem všechno, co jsem chtěla. 90%