Tuzinho

Pavel Tuzar

okres Nymburk

<< předchozí 1 2
    • 12.2.2018  12:21

Nemusím ani vidět ostatní nominované filmy na Oscara a vím, že minimálně tři tento snímek urve a bude to naprosto zaslouženě. Skvělý scénář, který zajišťuje nepředvídatelný průběh po celou dobu filmu, navíc s doprovodem skvělé hudby. Ještě lepší byl výkon herců hlavní trojky. Zde bez debat 5*

• 30.1.2018  23:47

Čekání na tenhle kousek se opravdu vyplatilo a dostal jsem přesně to, co by takový film měl mít! Po pomalejším rozjezdu dostáváme tu pravou hasičskou lajnu, která začíná od budování "rodiny" až po tvrdou práci v nepředstavitelných podmínkách těchto borců. Po konci naprosté ticho, němota, následované vyhledáním na internetu a prohloubení informací. Příběh podle skutečnosti, který si opravdu zasloužil tuto poctu.

• 28.10.2017  20:36
    Život ve vzduchu (TV seriál) (2017)

Po dvou dílech: Téma naprostý top, ale to zpracování... Někdo si tu snažil hrát na Jedinečné letiště v Dubaji, ale vůbec se mu to nedaří ... Zatahovat osobní životy účinkujících mi přijde naprosto zbytečné, kdyby radši šli více do hloubky dané profese. Na druhou stranu alespoň palec nahoru za snahu a celou sérii samozřejmě dokoukám, přeci jen letiště Ruzyně nám krásně roste a záběrů z letiště není nikdy dost.

• 23.10.2017  08:13

Čekal jsem, co z toho vyleze ..... a bohužel to není nic záživného. Ve srovnání se SIX nestojí skoro SEAL Team ani za řeč. No dám tomu ještě šanci i po pilotu.

• 22.9.2017  22:09
    To (2017)

Stranger Things na druhou, akorát s klaunem a s trochu slabším soundtrackem. V kině neurazilo, opět skvělé výkony dětí a parádní zpracování osmdesátek. Vůbec jsem netušil, oč půjde, takže mě děj již od začátku trochu překvapil. Taktéž přívlastek HOROR mi zde trochu nesedí.

• 17.8.2017  11:04
    Záchranáři z 11. září (TV film) (2014)

Nové záběry a nové příběhy. Další ze série dokumentů NGC o osudovém dni 11/9. Tentokrát zaměřený na členy policejní jednotky ESU. Komentáře zúčastněných a autentické fotky z tohoto dne opět mrazily, nikdo si nedovede představit, jaké to ve věžích nebo pod nimi muselo být v době pádu. V dokumentu je mimo jiné část věnována záchraně dvou zasypaných policistů přístavní policie Willa Jimeno a Johna McLoughlina. O jejich příběhu byl natočen film World Trade Center.

• 22.7.2017  16:30
    Jedna noc - The Beach (E01) (epizoda) (2016)

Parádní krimi scénář, který vypadá pro všechny zúčastněné (až na hlavního aktéra) naprosto jasně. Jeho rasový původ mu v tom vůbec nepomáhá, i když po černochovi by šli asi více. Skvělý úvod do této minisérie, rozhodně navnadil a stojí za dokoukání!

• 16.7.2017  21:40
    Úkryt v zoo (2017)

Trocha toho jiného pohledu na WW2 mě naprosto získalo a film jsem hltal až do konce. Další z obdivuhodných příběhů, který je rozhodně hoden filmového ztvárnění a o to víc mám radost, že pro tyto účely byla vybrána zrovna Praha spolu s českým zastoupením mezi herci. Hlavní role klaďasů i záporáka byla zvládnuta na jedničku a tehdejší režim to o to víc zdůrazňuje.

• 15.7.2017  21:08

Z traileru člověk očekává kdejakou válku, ale nakonec se dočká spíše emociální bitvy, což vůbec nebylo naškodu u tohoto námětu. Skvěle digitálně zpracované opice zase nasadily laťku o něco výše oproti dvojce. Celý průběh filmu se nesl jako skvělé drama, které vtáhne do filmu až do poslední vteřiny. Pokud jsem slabší dvojku hodnotil 4*, zde to prostě musí být za 5*.

• 13.7.2017  10:43
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Válečný TOP, který jen tak něco nenahradí. Skvěle natočené, zahrané, zpracované a doprovozené hudbou. Seriál, který je hoden zhlédnutí více než jednou. Po otevření hodnocení dílů bylo znovuzhlédnutí příjemnou povinností a i když to člověk vidí poněkolikáté, furt se dostavují emoce, myšlenky, soucit a uznání. Konec se skutečnými veterány tomu dodává naprostou prvotřídnost.

• 13.7.2017  10:35

Asi nejsilnější díl z celé série. Skvěle zpracované záběry, které ukazují drsné časy tehdejší doby.

• 25.6.2017  17:52

Naprosto dokonalý díl, především pro hráče CoD 2 :) Jakožto dlouholetému hráči této pecky mi vždy scény z Carentanu vrátí vzpomínky na ty všechny turnaje apod.

• 5.6.2017  20:38

Před dvěma týdny osobně navštívena věznice Alcatraz a po důkladné prohlídce byl tento film v co nejbližší době povinností. Parádně zpracovaný příběh podle skutečnosti se stále otevřeným koncem. Sledovat všechny ty scény v reálných prostorech věznice, kde si to člověk sám procházel a pociťoval atmosféru ostrova naživo, byl parádní filmový zážitek.

• 23.4.2017  21:23

Nejočekávanější díl nezklamal. "Get the fuck out!"

• 2.4.2017  12:32

Po zhlédnutí tohoto kousku je pro mě Spider-Man opravdu pouze jeden... a tento to nebude. Prostě se s velkým rozpočtem pokusili vydělat na něčem, co tenkrát fungovalo. Dal jsem tomu šanci díky hercům, kteří nezklamali, ale taktéž nijak nezazářili. Klasický průměr, který je hoden 3*.

• 31.3.2017  12:32

Tenhle film byl prostě tak trochu svůj žánr. Bohužel pro mě až moc překombinovaná snaha dramatu, komedie, militarizmu, vlastenectví a kdoví čehosi ještě. Pointa filmu mě však svým způsobem na jedno zhlédnutí zaujala. Některé dialogy byly až moc přes čáru (roztleskávačka apod), ale vše to nahradila režie, která se zaměřila spíše na hru mysli hlavního hrdiny a zajímavý způsob podání. Čekal jsem možná něco jiného, ale ve finále to mohlo být mnohem horší, takže zlatá střední 3* cesta.

• 10.3.2017  11:56
    Seal Team 6 (TV seriál) (2017)

Jakožto fanda válečných filmů a seriálů jsem spokojen, těchto seriálů je málo a Seal Team Six se s tím vypořádal poměrně dobře. Chápu, že je potřeba ukázat i životy mimo službu, občas toho bylo ale až moc. Rodinné závazky se s touto prací moc skloubit nedají a na to chtěli tvůrci poukázat. Na druhou stranu je vidět, že se o seriál starali zkušení tvůrci s podporou lidí z oboru. Akce byly taktické, chování vojáků při operacích dosti důvěryhodné, nevidíme žádných tisíc kulek na jeden zásobník či dvacet zásahů a stále běhajícího vojáka. Konec mě překvapil a tím i potěšil. Za mě slabší 4* a můžeme se těšit na druhou sérii, která byla již potvrzena.

• 5.3.2017  11:27

Další výborný počin Berga podle skutečnosti a rovnou opět parádní spolupráce s Wahlbergem. To, že pro natáčení se postavila maketa plošiny tomu dodává ještě větší efekt. Škoda trošku odbornějšího začátku, kdy se ne každý musel chytat, ovšem poté to perfektně vynahradil sled událostí před a po katastrofě. Po zhlédnutí mi přišlo, že film byl poměrně krátký, respektive že to děsně rychle uteklo, možná se dalo trošku nahlédnout i do vyšetřování, ale i bez něj si film zaslouží velmi pěkné hodnocení.

• 3.3.2017  21:58

Úctyhodný kousek s parádním zpracováním Spielberga, do toho jako vždy perfektní výkon Toma Hankse a ještě neuvěřitelnější skutečný příběh. Tato kombinace si těch 5* naprosto zaslouží.-. Osobně jsem se bál té délky s neudržením soustředění a film dlouho odkládal, ale nyní mohu říci, že těch 140 minut stálo za to. Především scéna u Berlínské zdi z pohledu metra měla neuvěřitelný myšlenkový efekt.

• 3.3.2017  13:45

Za první díl dávám 4* především z důvodu, že pilot se zaobírá něčím, k čemu dospějeme brzy i v ČR. Neustále se snižují početní stavy u policie, že časem nastane chvíle, kdy prostě nikdo nepřijede. Hraní s moderní technologií se mi líbí. Bohužel jsem postrádal takové to "drama", uvidíme jak se další díly s akcemi poperou. Šanci tomu rozhodně dám, tak snad si bude držet stejné tempo.

• 2.3.2017  22:13
    Moonlight (2016)

Zhlédnuto na popud ocenění na Oscarech a bohužel zklamání. Dějová linka se zaobírá správným tématem, režie a herci taktéž perfektní výkon, ale tento film stačilo vidět jednou a naposledy. Pokud by to bylo z bělošského prostředí, tak o filmu nikdo nikdy neslyšel. Mahershala Ali mi naprosto sednul, za něj palec nahoru, ale ocenění nejlepšího filmu z mého pohledu nikoliv... Akademici to měli spíše za povinnost díky předešlým rasovým aférám...

• 27.2.2017  11:04
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Rozhodně lepší než loni, ale ten konec byl opravdu fail vhodný ocenění. Některé hlášky či situace byly vtipné(autobus, Švédsko, Matt Damon), ale nebylo jich tolik, aby to pokrylo přes tři hodiny vysílacího času. No a ten definovaný počet reklam byl až moc... Navíc ČT to reklamní smyčkou totálně nezvládla/odflákla ...

• 10.2.2017  11:35

Za mě parádní práce! Po pomalejším začátku se to pěkně otočí a můžeme sledovat téměř dokumentaristickým pohledem sled událostí jednoho z teroristických útoků. Vše k dokonalosti zakončí perfektně provedená přestřelka, ve které věříte každému výstřelu. Normálně by to byly 4*, ale za využití autentických záběrů a výpovědí reálných osob na konci filmu tu pátou prostě musím přihodit!

• 3.2.2017  00:04

Pilot super, reálnost tomu dává šmrnc. Rodinné "drama" k tomu u vojáků prostě patří. Tuto sérii si rozhodně nenechám ujít a doufám, že se potáhne dále v tomto dobrém tahu ;)

• 23.1.2017  13:19
    Alone (2013)

Námět dobrý, ale bohužel strašně promarněný potenciál. :/ Nulová logika, všechny zásady postapo filmů zde totálně chybí... České titulky http://videacesky.cz/video/sam

• 17.1.2017  08:33
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Zatím je moc brzy na celkové hodnocení, ale celé to potápí ten katastrofickej moderátor... Nedodává tomu tu šťávu, jeho hlas je snad znovu nahranej někde ve studiu.... Jediné, co se musí ocenit, že to alespoň Nova zkusila... Což zdejší "odpaďáci" nikdy neocení a budou jen remcat, přitom sami by nevymysleli ani jak si zavázat tkaničky... Uvidíme co přinesou další díly. Začneme po E01 na 3*

• 16.1.2017  18:21
    Jedinečné letiště v Dubaji (TV seriál) (2013)

S01: Velice zajímavý dokument, člověk se určitě dozví hodně nových informací o fungování jednotlivých zaměstnanců a procesů na tak vytíženém místě. Škoda jen toho neustálého přeskakování a následného opakování, jakoby divák zapomněl co se tam před deseti minutami dělo. Taktéž mi vadila ta obrovská dramatičnost, kdy je poukazováno neustále na tu nejhorší variantu, která ve skutečnosti nastane jednou z deseti případů. Uvidíme, co druhá série.

• 6.1.2017  09:27
    Pustina (TV seriál) (2016)

Bůh žehnej HBO! Česká produkce je taková nijaká, sem tam se vyklube něco snesitelného, ale to je sotva jednou do roka. Ovšem toto, to je jedna báseň pro Čechy! Luxusní prostředí, špičková kamera spolu s dramatickou hudbou, která přináší tu pravou atmosféru dramatu! Herecké výkony byly též na úrovni, především Dušek byl excelentní. Na české poměry je toto opravdu TOP produkce.

• 26.12.2016  21:57

Kopu negativních komentářů naprosto nechápu, nenechte se odradit. Já se u této oddechovky parádně bavil, očividně i celé kino dle smíchu. Komedie pobavila, tudíž splnila účel. Děj takový nijaký, ale to se dalo čekat. A za krásu Nymburka jakožto mého rodného města musím dát i tu hvězdu navíc!

• 19.12.2016  22:50
    Vyšehrad - Rovina (E01) (epizoda) (2016)

První díl sakra zaujal, ukazuje nám realitu fotbalu. Prachařova role byla geniální a tak skutečná... Má to potenciál, tak jen tak dál!

<< předchozí 1 2