Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Fantasy
  • Horor

Songbird (2020)

Zase tak špatné to nebylo, proto dávám * navíc. Trailer byl top, není nad to podívat se po zprávách tenkrát plných COVIDu na trailer a říct si, zda náhodou jen nepřepnul kanál do budoucnosti :D Bohužel trailer byl klasicky větší lákadlo, než pak celý film, ale jinak snesitelný film s poměrně koukatelným obsazením.

plakát

Zlomové okamžiky: 11. září a válka proti terorismu (2021) (seriál)

Výborný dokument ku příležitosti 20. výročí. I pro znalé okolo těchto událostí se v celém dokumentu jistě vyskytne několik novinek a dozví se něco nového. Velké + za to, že se rozhodli jít cestou reality a poukázat na to, že ne vše bylo jak mělo být a dost následujících událostí doprovázelo mnoho chyb až zbytečností. Parádní zpracování, dramatické záběry, nemohlo být pojato lépe. R+ Netflixu.

Vzdálené světy (2020)

Natočené hezky, ale ........... Rozhodně nejsem rasista a nesouhlasím se všemi případy, co se v USA odehrávají, ale toto je doslova parazitování na úkor jednoho. Stačí se podívat na statistiky kriminality. Celé BLM "protesty" to celé podtrhly. Ve finále to je i důvod, proč to vyhrálo sošku, protože zrovna letošní rok Oskarů byl jen o BLM.

plakát

Oscar 2021 (2021) (pořad)

Jeden z povedenějších roků, i když byl minulý rok jaký byl, organizátoři se s tím pěkně poprali a nové prostředí tomu dodalo lepší atmošku. Každý druhý proslov o BLM již byl lehce otravný, ale v Americe to je prostě jinak. V hlavních kategoriích vítězové vše dle předpokladů, což trochu snižuje wau efekt, ale suma sumárum příjemný "večer".

plakát

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Tohle by se mělo ve školách pouštět místo nějakého přírodopisu. Děti už nebudou znát zvířata jinak, než ze Zoo... Krásné celoživotní svědectví Davida, jak to šlo všechno do prd..., a bude hůř :/

Na pokraji slávy (2000)

"It's all happening!" Na tenhle film jsem narazil díky Oscarovému sestřihu Tiny Dancer a jsem za to neskutečně rád. Nadupaná extended version utekla jednou vlnou a nepustila od Tv. Skvělá hudba, famózní role Kate Hudson a záživné tripmovie s kapelou :) Soundtrack hned bude mít své místo na playlistu.

Silniční kontrola (2017)

Nejsem na ničí straně, ale z nestranného pohledu žena kladla odpor a vyhýbala se běžné kontrole. Neuposlechnutí policisty v USA není zrovna dvakrát povoleno. To že s ní policista pak dvakrát hodil, to už byl zase nepřiměřený zákrok, určitě zpacifikovat někoho jde lépe. V dokumentu mi chybí pohled jiných stran, takhle posloucháme jen pohled od ní. PS: být to zákrok na bílého, nikdo nic neřeší, natož točit dokument ...

plakát

FDNY - příběhy hasičů z New York City (2014) (TV film)

Další pohled na hasiče FDNY, tentokrát pojato jako rozhovor se starými kolegy. Padají zmíňky na historické okamžiky, nejtragičtější zásahy, ale také na funkci rodiny mezi hasiči.

plakát

Papírový dům: Fenomén (2020)

Nejlepší film o natáčení(tzv. film o filmu), skvěle zakomponované scény ze seriálu, na vše pohled z druhé strany, vysvětleny hodnoty seriálu a hlavně je zde vidět, co Netflix dokáže! 5* bezkonkurenčně, výborná práce

V síti (2020)

Na problémy je potřeba upozorňovat a zveřejňovat je, poklona před štábem a herečkami.

Ovládací panel