The Haunting - Skličující ticho (2018) (epizoda)

Prvá polovica záverečnej epizódy bola nevkusná, nudná, absolútne sklamanie. Druhá gýčovo sladká si ma nečakane podmanila. Zhodujem sa však s názorom, že tak dobrý horor si zaslúžil celkom iné finále - surové, mrazivé, dych berúce a bez zľutovania. Zanechalo veľmi rozporuplné pocity a myšlienky. Bez hviezd.

Američtí bohové (2017) (seriál)

Po sľubne vyzerajúcich upútavkách výrazné sklamanie. Gýčové a nudné. Po zhliadnutí štyroch epizód odkladám na neurčito so slabými troma.

Chraň nás od zlého (2014)

Až po záverečnú štvrtinu je Deliver Us From Evil thrillerová chuťovečka, výborne balansujúca na hrane reality, hrátiek s ňou a mystiky, ducháriny. Absolútne nenútene, krok za krokom budovaná atmosféra a napätie, trochu podlomené niekoľkými logickými zakopnutiami a chýbajúcimi motiváciami. Finálny exorcizmus tak trochu pochová dovtedy vystavané, akoby patril do celkom iného filmu. Napriek tomu by som osobne vyzdvihol obídenie viacerých "exorcistických" klišé, ako aj posun rituálu bližšie k realite, žiadne zbytočné nabaľovanie (otáčky hlavy sa na rozdiel od mnohých iných súčasných diel nezvyšujú, ale práve naopak - absentujú, rovnako ako chôdza v mostíku, levitácia a pod.) - len nový rozmer bez zbytočných špekulácií. K všetkému ako bonus - remeselne obstojne zvládnutá filmárčina.

Viktorie (2016) (seriál)

Remeselne zdatné, emocionálne. Na úroveň The Crown sa nechytá po žiadnej stránke. Oddychovka s bonusom (Jenna Coleman), ktorý určite poteší nejeden mužský pohľad.

Mr. Robot - d1.0_ahojkamarade.mov (2015) (epizoda)

Po všetkých odporúčaniach od známych bola pre mňa úvodná epizóda vychvaľovaného seriálu sklamaním. Prvoplánové a predvídateľné. Kde tu sa blysne pekná kamera, najsilnejším prvkom je Malek v hlavnej úlohe, ako aj charakter tejto postavy. Dám zrejme šancu ešte jednej epizóde, zatiaľ priemer súčasnej seriálovej tvorby.