venalce

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 31.12.2018  18:30
    Aquaman (2018)

Takhle si to představuji. Pěkně sestavený příběh ze starého známého i nového, zajímavý a oku lahodící podmořský svět, který prozkoumáme skrz naskrz, nějaké ty příšerky a monstrózní akce, ale hlavně plně využitý potenciál herce v hlavní roli. Po Lize spravedlnosti jsem se trochu bála, co s Aquamanem udělají, ale tohle byla parádní jízda. POZOR SPOILER! Jen by mě kurnik zajímalo, jak se ti dva vlastně dostali ven z pouště?

• 13.2.2018  12:50
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

(SPOILER ALERT!) Tak tohle jsem nečekala. Byla jsem ohledně nového Star Treku poněkud skeptická, ale výsledek mě překvapil. Pilot mě sice neoslovil, ale pak jsem měla dojem, že je to díl od dílu lepší a lepší. Obzvlášť oceňuji sympatické postavy, v nich bych viděla vliv Bryana Fullera, protože živoucí postavy, které si člověk rychle zamiluje, jsou jeho specialitou. A taková Tilly to má přímo napsané na čele, taková střelená postava je typicky fullerovská. Děj se pěkně rozvíjel, nebyla nouze o zvraty, je uspokojující jednou vidět, že i střelené fanouškovské teorie se mohou splnit, a že se jich tu splnilo víc. Byla to radost pohledět, už se těším na další řadu.

• 11.2.2018  21:51
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Wow. Už bych měla být zvyklá, ale stejně mě vždycky překvapí, co všechno dokáží Japonci z původní zápletky vydolovat. Hoch se rozhodne vzít nápravu světa do vlastních rukou, to zní jednoduše, jenže vzápětí se z toho stane souboj dvou géniů, kdy chtě nechtě fandíte oběma stranám už jen proto, že kdyby jedna z nich vyhrála, seriál skončí. Sledujeme, jak se postupně mění celý svět a jeho smýšlení, jak vám ten seriál klade otázky přímo na tělo. Japonci se prostě nebojí nejednoznačných filozofických problémů. Bylo to skvostné, propracované a chytré (souboj géniů, víme?). Obzvlášť se mi líbil zvrat, kdy do hry vstoupil nový nečekaný hráč, v tomto případě upištěná a dětinská modelka. To jsou celí Japonci, najednou se vytasí s novým hru komplikujícím prvkem, kdo by to čekal? Právě pro tyhle zvraty je miluji, u nich je možné všechno, jejich fantazie je bezbřehá. Konečné šílenství, kdy se ukazuje, že diktatura i s původně dobrou myšlenkou je pořád jenom diktatura, byla silnějším poselstvím, než jsme v euroamerickém světě zvyklí. Manga má oproti seriálu zajímavou tečku navíc.

• 11.2.2018  21:23

Poněkud netradiční film o krizi středního věku. Došlo i na enviromentální témata a jsem ráda, že rozuzlení nebylo tak kýčovité, jak se nabízelo. Plusové body jdou i za opravdu netypickou romantickou dvojici, konečně měl někdo odvahu na něco vskutku exotického. Přišlo mi trochu úsměvné, jak si hlavní hrdina neustále stěžoval na špatnou výslovnost svého příjmení, ale sám ho nevyslovoval hezky česky...to už dopadl lépe jeho srbský kamarád Dušan.

• 21.1.2018  20:17
    Tvář vody (2017)

Myslím, že to bude fungovat daleko lépe jako kniha. Ve filmu zůstala spousta věcí nevyřčená.

• 4.1.2018  19:29
    Pocta muzikálům (koncert) (2017)

Bylo to krásné a zpěváci byli úžasní. Na můj vkus tam bylo moc věcí z Bídníků a třeba bych tam naopak ráda slyšela něco z muzikálu Notre Dame de Paris (ano, existují k tomu české texty, třebaže se u nás muzikál ještě nehrál, pokud vím), ale poslouchalo se to samo. V hlavě mi utkvěl hlavně kousek z Jesus Christ Superstar, Hříšnej jazz, Fantom opery a Samotářka z Bídníků.

• 4.1.2018  09:31
    Ples upírů (1967)

Obávám se, že tenhle typ parodií je už překonaný, to přepáleně komické a hloupé chování postav mě neuvěřitelně otravovalo. Nakonec mě bavil jen "citlivý" syn od hraběte. Celkově je ale naše česká Svatba upírů daleko lepší.

• 31.12.2017  19:58
    Bright (2017)

Au, tak tohle bolelo. Protože to mohlo být o tolik lepší! Ten svět byl doslova fantastický, jak je možné, že nemáme víc takových "moderních" fantasy? Ale škoda, přeškoda těch logických bot, rádoby hlášek, stupidních dialogů a ještě stupidnějšího chování všech okolo. Doufejme, že dvojka bude DALEKO lepší.

• 21.11.2017  11:55

POZOR SPOILERY! Ze všeho nejvíc mi to dalo vzpomenout na výborné animované filmy o Justice League, akorát s tím, že tenhle byl hraný. V Batman vs. Superman jsem si stěžovala, že nám byly představeny hned dvě nové postavy, a tady se počet hrdinů prakticky zdvojnásobil. No nic, vypadají nadějně, jen by bylo fajn, kdyby z Aquamana nedělali druhého Thora. Wonder Woman je pořád úžasná, o takové ženské hrdince se Marvelu může jen zdát. Ona a Batman tu hráli prim, dokud se na scénu nevrátil Superman, který tak nějak kombinuje schopnosti všech ostatních členů Justice League v jednom. Líbí se mi viditelný vývoj postav, jejich uvěřitelnost (oproti Marvelu) i potenciál těch nových. Konečně mám pocit, že se DC Universe ve filmech rozjel, však už bylo načase. Škoda, že jsou prodlevy mezi filmy tak velké, holt je to natáčení náročné. Nebylo to dokonalé, nicméně hned další den jsem měla chuť na to jít znovu. Uvidíme, co ještě přinese prodloužená verze.

• 10.11.2017  23:26

Líbilo se mi, že to byl úplně jiný Poirot, než jsme zvyklí od Sucheta, byl víc odlehčený, víc fantastický. Výprava a práce s kamerou byla parádní, o hercích nemluvě. Film dokáže stát i samostatně, netřeba znát předlohu. Výhrady bych měla jen vůči poněkud zbrklému vysvětlení vraždy, vlastně jsme jejím provedením jen prolétli, bez ukázání detailů, jak byla provedena. Ale celkovému dojmu z filmu to neuškodilo. Bylo to hravé a eye candy, od samostatného kino-filmu bych nic jiného neočekávala.

• 7.11.2017  12:05

Mezi prvními dvěma filmy s Thorem a tímhle je propastný rozdíl, před kterým jsme byli včas varování vtipným videem o tom, co dělal Thor během Občanské války. Myslela jsem tenkrát, že si jen dělají srandu. Nedělali. Tenhle film má blíž ke Strážcům Galaxie, ale víte co? Thorovi to prospělo. Herecké obsazení je neskutečné, Hela je fantastická a děsivá (člověk vzpomene na legendární "All shall love me and despair."), Goldblum střelený přesně tak, jak byste od něj očekávali, hvězdná camea potěšila (Cumberbatch a Hiddleston po letech v jednom záběru, co víc si přát?), snad jen sympaťák Karl Urban tam byl jaksi do počtu. A ten soundtrack, ten soundtrack! Od Avengers už nic víc neočekávám, tohle bylo jak epické, tak třeskutě vtipné, to nejlepší, co současný "popkorn" nabízí.

• 8.9.2017  21:52
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Hrozně mi tohle univerzum chybělo, o to víc jsem si návrat do něj užila. Nejvíc lichotil tenhle počin Daredevilovi a Elektře. Elektra se rozvinula v postavu, která mě konečně zaujala, a Matt/Daredevil vynikal svým nelidským chováním. Ti ostatní jsou takoví lidští, ano, supersilní, neprůstřelní a se zářivou pěstí, ale jinak "normální", Daredevil má nelidské instinkty a z nich všech je nejtrénovanější. Za vyjádření jeho odlištěného chování vděčíme v mnohém Charliemu Coxovi, který tu jasné ukazuje, že, co se hereckých schopností týče, hraje poněkud jinou ligu, než jeho kolegové ze čtveřice. Iron Fist je pořád pubertálně na pěst, ale docela se těším na novou řadu Jessicy. Líbilo se mi i jak se tu uzavřely otevřené linie z předchozích seriálů a konečně jsme se dozvěděli, co je Ruka zač a kdo ji tvoří, hurá! A teď prosím novou řadu Daredevila a navázání na větší provázanost postav, než tomu bylo dříve. Ostatně, teď už se všichni znají.

• 15.7.2017  15:56

Krásný příběh, který mi dal vzpomenout na Laputu. Na dokonalosti mu ubírá pár nedotažených linek.

• 7.7.2017  21:20

Tak takový film bych od Guye Ritchieho nečekala. Zajímavá práce s obrazem i zvukem, vlastně je to opulentní podívaná pro oči s parádním soundtrackem, pohráváním si s prolínáním časových rovin scén a originálním pojetím profláklé legendy. Ano, je to moderní pojetí, ale ne tupá řežba nebo bezduchá popkornová honička. Ten film mě prakticky ohromil.

• 25.6.2017  21:05

Tahle hippie verze je důkazem toho, jak moc záleží na uchopení látky. Ale je dobře, že vznikla, je odrazem své doby. Pěvecké výkony jsou famózní a exteriéry originální, což se dá říct o celé téhle adaptaci. Je skvělá, prostě je. Stejně ale doporučuji všem zajít si na to do divadla, protože tenhle muzikál je určený pro živý zpěv, jakákoli jiná možnost ho připraví o kouzlo bezprostřednosti.

• 20.4.2017  17:28

Casting dobrý, celkové ladění dobré, pár výborných nápadů (Zavulonova videohra, šroubek z letadla...), ale nějak jsem od toho čekala víc. Akce je zmatečná, šero odfláknuté (a vlastně by tam vůbec nemuselo být), příběh si sice bere dost z předlohy, ale některé motivy jsou tam nakombinovány tak podivně a násilně, že vůbec nedávají smysl (z Antona, který jde přes mrtvoly kvůli své holce, se stane Světlý? ale prosím vás...). Možná ten film pro lidi, co neznají předlohu, vyznívá lépe, ale takhle si až příliš dobře dokážu představit, o jak moc lepší to mohlo být. Doufejme, že se jednou dočkáme seriálu, který předlohu uchopí lépe.

• 15.4.2017  08:54
    The Guest (2014)

Ano, je to čistokrevné béčko, ale ono se ani nesnaží být něčím jiným. Na druhou stranu je to zábavné béčko, přímočará akce, které nic nestojí v cestě, a sympatičtí (anti)hrdinové, co víc si přát? Ideální film na halloweenský večer, pokud nemáte chuť se bát, ale pobavit.

• 6.4.2017  11:34
    Legion (TV seriál) (2017)

Wow! Jako že fakt WOW! Tak tohle bylo neskutečné psycho. Tahle vlna komiksáren "trochu jinak" je něco, co jsme jako diváci potřebovali. A Legion je vážně JINÝ. Nevím, co pochválit víc - celistvost příběhu, psycholadění, herecké výkony, výborné postavy, kameru, práci s efekty a hudbou nebo prostě všechno dohromady? Takhle vypadá seriál roku. A že to byla jízda! Ano, není to seriál pro každého, pilot nebyl něco, co by každý strávil, a opravdu, ale opravdu NEDOPORUČUJI DÍVAT SE NA TO PŘED SPANÍM! Ale tohle je seriál z x-menovského světa, o kterém jste snili ani jste o tom nevěděli (pravda, je to tak "trochu" noční můra, ale nikdo neříká, že sny musí být vždy líbivé, že?). Zajímaví mutanti, jejichž schopnosti nejsou pouhou bojovou vybaveností, velice schopný záporák, který opravdu budí hrůzu, a příběh, který není jen o "záporák chce ovládnout svět, pojďme ho porazit". Vedle tohodle vypadají mnohé x-menovské filmy poněkud bezduše a bezzubě. Čím déle seriál trávím, tím lepší dojem z něj mám. Je to chytré a pečlivě vybalancované psycho, do kterého se bláznivě zamilujete. Už jsem říkala, jak velká zábava to je? Člověk by se z toho zbláznil...

• 2.4.2017  15:45

Bylo to nádherné. Zpívalo se tu víc, než bych čekala (přepálený zvuk v kině tomu moc nepřidal), ale slyšet zase zpívat McGregora bylo k nezaplacení. Emma Watson je skvělá a Luke Evans v sobě má kus komedianta (kdo by to do něj řekl?). Až na pár vtípků cílených vyloženě jen na děti to byla královská zábava. Knihomoly tenhle film zahřeje u srdce ještě o něco víc. Sem s dalšími takovými pohádkami! A nechat si na konci titulků vyrazit bubínky svým oblíbeným zpěvákem, to taky člověk nezažije každý den.

• 1.2.2017  20:32
    La La Land (2016)

Vyšperkovaný a hravý muzikál o tom, jak je těžké dosáhnout svých snů, a ještě těžší se jim během té cesty nezpronevěřit. Závěr posunul film o kategorii výš. Vůbec se nedivím, že La la land sbírá ceny všude, kam se podíváte, tenhle film je prostě krásný.

• 29.12.2016  22:52

Současná doba Star Wars prospívá i sluší. Stále jedeme na nostalgické vlně a navíc jsou v současnosti možné triky, které by před patnácti lety nebyly možné. Finále jak od Shakespeara a narážky na starou trilogii pomrkávaly ze všech stran. Takhle se uctívá památka legendárního filmu. Pohled na Epizodu IV už nikdy nebude jako dřív, když už teď známe, co za ní stálo. Darth Vader je pořád největší macho v celé předaleké galaxii.

• 29.12.2016  01:12

Ale do prkenný vohrady...Tohle je film, který mi filmový průmysl dlužil, a věděla jsem to v momentě, kdy jsem si přečetla (poměrně zkreslenou) anotaci. Film, který ženám milujícím fantasy vypíná mozek. Upíři?! Jací upíři? Kašlete na upíry, tady je DRAK! Ano, vzpomínám si i na momenty, kdy mi hlavou problesklo, že je to trochu podbízivá variace na Krásku a zvíře, a že by to šlo i tu a tam učesat, ale celkový dojem je celkový dojem a, dámy, tohle CHCETE VIDĚT.

• 13.12.2016  19:41
    Class (TV seriál) (2016)

Wow. Čekala jsem nějaký čajíček jako byly Sarah Jane Adventures, ale tohle mělo daleko blíž k Torchwoodu. S tou třídou se teda nemazlili. Svým způsobem to Doctora vůbec nepotřebuje, větší kompliment jeho sequelu snad ani nemůžu dát. Prostě se na to podívejte a udělejte si svůj vlastní názor, ano?

• 27.11.2016  19:29

Svět Harryho Pottera je kouzelný sám o sobě. Jakýkoli návrat do něj je už ze své podstaty fantastický. Nemohu se ale zbavit dojmu, že bych z filmu byla nadšenější, kdyby šlo o pilot k seriálu, takhle jsme se dozvěděli strašně málo. Je štěstí, že těch filmů bude víc, tenhle sám o sobě nestačil, a věřím, že teprve s těmi dalšími vytvoří komplexnější celek. Zvrat na konci překvapil i potěšil.

• 27.11.2016  18:19

I s odstupem času představuje Mrtvá nevěsta vrchol Burtonovy roztomile morbidní tvorby. Krásnější příklad jeho svérázného rukopisu nenajdete. Kde ty časy jsou!

• 21.11.2016  23:31

Nejlepší marvelovka za hooodně dlouhou dobu, možná like ever. One Cumberbatch to rule them all... Mám takovou teorii, že se všichni ti známí herci chodí do marvelovek vyblbnout, protože Cumberbatch tam prakticky hrál sám sebe, podobně jako třeba Downey Jr. hraje sebe jako Iron Mana. Tilda Swinton jako Prastará byla famózní a Rachel Adams si také získala mé sympatie. Byla to pastva pro oči a závěrečné rozuzlení mi přišlo originální. Btw. Jsem jediná, komu hlavní hudební motiv připomínal Star Trek? Mezititulková scéna neměla chybu. Marvel nám dluží setkání Doctora Strange a Lokiho.

• 17.11.2016  08:03
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Začít hodnocení větou, že Luke Cage není až taková pecka jako Daredevil nebo Jessica Jones, není fér, protože se tu pořád bavíme o prvotřídní atmosferické komiksárně. Jessica Jones byla seriálem o ženách, tohle je seriál o černoších a jazzu. Právě tohle ladění dává sérii další rozměr navíc, už se nemůžu dočkat, čemu se bude věnovat Iron Fist. More Defenders, please!

• 16.10.2016  21:04

Uf, tak Tim Burton pořád umí, když se mu dostane do ruky ten správný materiál. Neříkám to často, ale tenhle film byl lepší než kniha. Většinu času jí byl věrnější, než by se z trailerů mohlo zdát, vynechání zbytečné omáčky a učesání charakterů a motivace postav pomohlo k většímu spádu a zprůhlednění děje. Navíc, co si budeme povídat, tahle kniha přímo žebrala o burtonovské zpracování a režisérův rukopis je znát (oči, panenky, kostlivci...). Finále je buď čistě Burtonův vklad nebo převzatý z druhého dílu (který už jsem neměla sílu dočíst), rozhodně je ale ku prospěchu věci. Eva Green byla fenomenální (té by se měl Burton držet) a Samuel L. Jackson si to taky užíval, jak se patří.

• 11.10.2016  21:07

Už to nebylo roztomile uhozené, ale prostě infantilní.

• 26.9.2016  19:52
    The Good Place (TV seriál) (2016)

Tyhle barevné ujetosti jsou prostě k nezaplacení. Ano, opravdu je to tak šílené, že si celou dobu budete říkat "doufám, že posmrtný život takhle vypadat NEBUDE" a "to 'špatné místo' nezní zase TAK špatné", lidé jsou tu dobří za hranicí snesitelnosti a hlavní hrdinka roztomile zkažená, má to vše, co byste od toho očekávali...a něco navíc. Bála jsem se, čemu se bude věnovat hlavní zápletka, aby se to rychle neokoukalo, ale po třetí epizodě to začíná vypadat velice zajímavě. Tvůrci ještě nevytáhli všechna esa z rukávů, jejich výtvor má dobrý náběh na to stát se seriálem, na který se bude ještě dlouho vzpomínat.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10